Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109501) bitpork válasza Declare (#109498) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megy, köszöni szépen jól van. Volt egy azaz kemény 1 féklámpa kapcsolóm ami elromlott az elmúlt 1 évben. Ha jól emlékszem 5k volt vagy mi.

(B)(#109499) Bigemperor(/B): Teszi a dolgát rendesen. Senki nem akarja megvenni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109502) AMD Power


AMD Power
titán

Én csak lesek néha ,hogy emberek milyen autókat "tudnak" itt megvenni. Persze a szó + értelmében. Ti valamit nagyon jól csináltok vagy minden hitelre van. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#109503) Qru válasza proci985 (#109500) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ha felpattintod a szöges gumit kettes padlón lehet vele mókázni csak ráncigáld kanyar előtt a kézit. :K :D

#nincsbennetarcsi

(#109504) TaaT válasza MunezXBK (#109487) üzenetére


TaaT
veterán

wehehe

Már kezdtem megfeledkezni róla, az univerzum kóklere :W

"Megkímélt állapotban van.
Korához képest kiváló állapotban van."

Aham, az egész úgy szét van b@szva ahogy csak lehet :O

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#109505) proci985 válasza Qru (#109503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt az se kell... drifteltem en mar V40es volvoval a sebesseghatart betartva veletlenul, az ESP meg jellemzoen telen folyamatosan villog.

szoges gumi nem biztos lesz (kitalaltom), igazabol egy jo teliguminal szinte mindegy, hogy szoges vagy nem. mondjuk evidens modon itt a teli gumin nem szabad sporolni:). viszont telit veszek hozza ujat most, epp adnak hozza felniszettet is, szoval jo lesz.

bitpork: csak nem 2010 dec / 2011 januar?:DDD az azert durva ev volt, a vonat kimaradt ket napot Stockholm es Goteborg kozott. viszont a benzines Volvo indult.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109506) bitpork válasza proci985 (#109505) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már ha el tudsz indulni vele...nekem volt olyan reggelem hogy a bérelt kocsival kimerészkedtünk Stockholmól kirándulni és nem volt benne előmelegítő, oszt reggel a -30ban nem akart elindulni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109507) Declare válasza bitpork (#109501) üzenetére


Declare
őstag

5,8 l/100 ? az bravuros akkora dömpertöl :C

(#109508) bitpork válasza Declare (#109507) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez csak arra a 44x kmre és csak a BC szerint. a totál átlagom 7,9-8

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109509) Qru válasza proci985 (#109505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még is csak jó lett volna az a Lega. ;] Télin ne spórolj bár még Helsingborg-tól északabbra nem voltam de már ott is látszódott, hogy ami itt télnek számít az ott nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#109510) bitpork válasza proci985 (#109505) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2010 de voltam én ott 1997-2000 között is anno. A barátkozó kollégák az Ericsson-nál ragaszkodtak a látogatáshoz, ami kissé félre ment az időjárás miatt :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109511) proci985 válasza bitpork (#109510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2010 az utobbi 10-15 ev legdurvabb tele volt. egyetlen delutan alatt 60 centi ho esett (ket nap alatt olyan 100). meg novembertol aprilis kozepeig vegig havazott.

mondjuk azt hiszem 95ben volt meg egy tel amikor egy ejjel alatt esett 2m ho.

Qru: pedig Helsingborg az meg delen van elegge:). ott meg a buza is megterem:D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109512) bitpork válasza proci985 (#109511) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is értem hogy miért nem egy terepjárót keresel :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109513) Qru válasza proci985 (#109511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom de nekem már ott is minden bajom volt. :D El sem képzelem mi lehet északabbra.

Bitpork: Az elég jó fogyasztás egy ekkora dögtől. :K Nekem autóúton eszik ennyit kb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#109514) proci985 válasza bitpork (#109512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nincs ra szukseg:). erre terepjarot csak az vesz, aki mezogazdasagbol el / tanyan lakik. meg esetleg nagycsalados kozep/felsovezetek nagyvarosokban (XC90be pl befer 7 ember, a V70be nem).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109515) bitpork válasza proci985 (#109514) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már hogy ne lenne? Próbálj meg a c60-nal kiállni egy tengerparti kis házból amikor esik a nagy hav :D

Qru: ez bc mint mondottam uh lehet hogy alul számol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109516) Qru válasza bitpork (#109515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BP-Veszprém-Bp országúton/autóúton: 8,3. Igaz nem tötyögtem, ha szabályosan nyomom akkor 7,8-ból vígan elvan és még akkor sem mozgó útakadály vagyok. Ha nagymuter transzport van akkor 7,5-re lemegy.

Ez saját mérés, bc-t nem nézem mert csal.

#nincsbennetarcsi

(#109517) gaborbol válasza runner 125 (#109491) üzenetére


gaborbol
őstag

Igazabol ma mar mindenre ra lehet keresni az interneten, jo esellyel siman lehet talani, fenykeppel videoval dokumentalt komplett szerelesi utmutatokat a nepszerubb 5-20 eves autokhoz. Esetleg valamit nem sikerul kitalani akkor a JustAnswer.com-ra bedobom aztan jeletkezik a markaszervizes ember 10-20+ eves szaktudassal, gyari szerelesi utmutato beillesztve elmagyarazva, mit hogy, milyen speci szerszamot szerezzek be-honnan, vagy mivel lehet helyettesiteni, es mindezt perceken-orakon bellul, par ezer forintert.

A gond szerintem a kor, ilyen koru autohoz nem lehet annyira egyszeruen infot-alkatreszt szerezni.Kell egy "Karesz", meg egy "Sanyika", aki mar latott ilyet es kapasbol tudja, hogy ez nem a 121-esbe valo alkatresz hanem a teszem azt 122-es banat tudja melyik evjarata, mert ez 3 mm-rrel hosszabb, mint ami kene bele, csak valaki beletette anno. Kell neki egy fix garazs ahol lehet patyolgatni, meg nem kell mozgatni folyamatosan. Ha valaminek nekiallsz, es nincs hozza alkatresz, vagy nem jot kuldtek, vagy munka van akkor ott lehet hagyni napokig-hetekig szetszedve.

Es iszonyat penz meg ido megy majd bele, akar mihez nyulsz, majd latod, hogy a mellette, alatta-felette levo alkatresz sem tokeletes, ha mar ennyire szetszedted, ha mar ezt csereled akkor azt is kene, te is maximalista vagy nem fogod ugy hagyni.

IT mellett szinte semmire sincs idom, lejar a hivatalos munkaido, aztan az esetek nagyreszeben meg napi par orat rahuzok, es akkor hetvegen-este-ejjel jonnek a komolyabb karbantartasok-rendszermigraciok.

(#109518) TaaT


TaaT
veterán

Nagyon csajos [link]

#notmycar

Give them hell Ukraine!

(#109519) tresh válasza TaaT (#109518) üzenetére


tresh
addikt

Fuhh ez azért durca :(

(#109520) alázógyík válasza TaaT (#109518) üzenetére


alázógyík
őstag

16 évesen, 1.4-es Golfot 1 misiért? :Y :W :DDD

(#109521) Dorien válasza alázógyík (#109520) üzenetére


Dorien
veterán

Ilyen színnel? Lazán... :)
Lesz olyan h**** p****, aki megveszi.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#109522) runner 125 válasza bitpork (#109497) üzenetére


runner 125
nagyúr

Micsoda határozott visszatérés. :)
Üdv itt újra.

proci985

Ebay-en rákerestem, nagyon sok alkatrészt találni, meglepő, de köztük számtalan újat, nem arany áron, persze a minőségüket nem ismerem.
Elég szerény kínálat, ez az első számú használtautós portál a svédeknél? Mobile.de-n is 60 fölött van az Amazon-ok száma, nem hiszem h pont a hazájánan tized annyit árulnának.

Grat hozzá, C30 is jó választás.

gaborbol

Ez is motivál, szeretem használni a forumokat, google-t, sokszor kapok használható infot, segítséget akár itt, akár máshol. Ott a veteranvolvo.hu is, index forum, stb.
Fedett helyet még úgy ahogy meg tudnám oldani. Telek végében van egy rági garázs, ami mára szerszámtárolóvá érett, lemértem, pont beférne.
Összességében (sajnos) igazat kell adjak neked.
Beszéltem vele, nagyon korrekt, őszinte volt. Édesapjáé volt az autó, külföldön vásárolta pár évesen annó, kárszakértőként járta vele az országot 15 éven keresztül, úgyhogy masszívan került bele km, nem amolyan hobbyautó volt, végül '85-ben kivonatta, de nem akart megválni tőle. Nemrégiben sajnos elhunyt, neki viszont sem ideje, sem tapasztalta, ezért válnának meg tőle. Elmondása szerint volt már egy nyugdíjas házaspár megnézni, az úr valamelyest értett hozzá, felhúzta a kárpitokat, a hátsó üléssor előtt a lemezek már biztosan cserések, teljes kipufogó is, illetve a kuplung, váltó sem az igazi.
Elragadtak az emóciók, el kell ismernem. Jól meglőtt képek, egy igazi klasszikusról, csábító áron hirdetve. Közben ez egy 30 éve magára hagyott, egykor sokat futott munkásautó, ami maximum egy korrekt alapnak nevezhető, mivel legalább fedett helyen tárolták. Ahogy mondod, teljes szétszedést igényel az utolsó csavarig, legalább ennyire..
Erre sajnos az elkövetkezendőkben sem energiám, sem szaktudásom, sem időm, megfizetni meg nem tudok és nem is akarok mestert, hiszen milliókkal húznának le. Újabb tizenéves tárolás meg túl nagy kockázatot hordoz magában. Félő, h a rozsda még zárt helyen is elkezdi falni, nem beszélve az elektromos berendezésekről, kárpitokról.
Azt hiszem ezt a projektet el kell engednem, ésszerűbb spórolni egy drágább (már OT rendszámos), de felújított állapotúra, ami sokkal kevesebb energiát igényel.
Kösz mindenkinek, aki hozzászólt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109523) proci985 válasza runner 125 (#109522) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svedeknel ne felejtsd el, hogy kb 8millio ember el. aranyaiban kb stimmel.

egyebkent lehet, hogy ez inkabb ujabb autokra mukodo portal. de tenyleg keves van amazonbol is mar.

--

koszi:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109524) johnny82


johnny82
őstag

Hali srácok!

Elvitték a kocsimat, úgyhogy most nagyon rajta vagyok a következőn. Van egy pár kiszemeltem. Bár nem megyek sokat egy évben, de nagyon sok a dízel kínálat, benzines nem sok. Ezekről mondhatnátok véleményt. 4-6 évig tervezem használni, 60-80K km menne bele kb.

Astra.
Focus.
Auris.

Kb ezeket néztem, de nagyon tetszik még az új Ceed és az I30 is, csak drégábbak. A linkeltekből pedig a Focus, ami nekem nagyon bejön ár, évjárat, km, felszereltség alapján.

(#109525) Tom1939 válasza johnny82 (#109524) üzenetére


Tom1939
őstag

Annyival nem drágább ez az i30.

És ebben ha jól tudom nincs kettőstömegű...

Benzinesben tényleg nehéz, én új i30-at vagy ceedet nem vennék 1,4-el és majdnem csak az van.

[ Szerkesztve ]

(#109526) Dorien válasza johnny82 (#109524) üzenetére


Dorien
veterán

Mind jó autó, de én a Focust venném. Nagyon takarékos az az 1.6 dízel és a következő 60-80e km alatt még nem várható meghibásodás a drága alkatrészekben, ha normálisan van használva.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#109527) szőröscica válasza Dorien (#109526) üzenetére


szőröscica
addikt

A fikusz tényleg nagyon jó.

(#109528) runner 125 válasza szőröscica (#109527) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kurblis hátsó ablak 2,8-ért, 70k km-rel, 1.6-os PSA diesel-lel? :F

johnny82

Azért bedobok egy Civic-et, ha már ezen kategóriában nézelődsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109529) szőröscica válasza runner 125 (#109528) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem konkrétan erre értettem, csak általánosságban. Egy jó benzines tökéletes autó.

(#109530) bitpork válasza Dorien (#109526) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez most nagyon helyi mentalitás volt. Arra céloztál hogy hajtsa amíg nincs baja után meg adja el?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109531) fi:zi'k válasza Tom1939 (#109525) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Apósék most vettek új 1.4-es Ceedet. 12 éves 1.6 Megane-t vált és nem panaszkodott a teszt út alapján.
Szvsz aki átlagot (legyen évi 10e km) vagy alatta megy, ergo nem használja állandóan nagy távokon, annak bőven elég egy 1.4-es 100 LE körüli autó.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#109532) johnny82 válasza Tom1939 (#109525) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

400-al drágább, az nem kevés azért.

(#109526) Dorien: én is erre gondoltam.

(#109528) runner 125: kurblis hátsó ablak nekem nem szempont szerencsére. 1.6 PSA dízel ennyire kerülendő szerinted? A Civic nem tetszik sem nekem, sem a páromnak sajnos, pedig ez az 1.8 140 lovas szívó benya lenne a legjobb.

Egy ilyen Focust szeretnék itthon, ennyiért. :B

(#109533) szőröscica válasza johnny82 (#109532) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha volt gondozva, akkor ilyen fiatalon nem lutri azért az 1.6.

(#109534) Dorien válasza bitpork (#109530) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, ő már leírta, hogy mennyit szeretné használni. Nagyobbat bukik az értéken, mint a köv. tulaj, de jobb állapotú autót vezet és jó eséllyel megússza a költséges szervizeket. Valamit valamiért.
Ha 10 éves autót keresne, akkor nem ajánlanék 1.6 TDCi-t, csak igazán nagy futásteljesítményhez. De ahhoz is inkább egy adagolós TDDi-t az első szériából.

runner A kurblis hátsó ablak tökéletes a kölköknek. Inkább azt tekergessék, mint az elektromosat rontsák el. Ezt az 1.6 PSA dízelt meg nagyon szokták szeretni a tulajok. (Amíg el nem romlik.) Az 1.8 Ford dízel szervizelése még drágább és legalább városban is zabál.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#109535) Bigemperor válasza bitpork (#109501) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Eladó a gépsárkány? Megvan az utód? Vagy most ez melyik ollród? :U
Látod, nem voltál, tök le vagyok maradva.

[ Szerkesztve ]

(#109536) aero. válasza Bigemperor (#109535) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A 3.0TDi, ami eddig is volt (már a 2.), már jó 1.5 éve talán?

(#109537) Bigemperor válasza aero. (#109536) üzenetére


Bigemperor
senior tag

De előbb az előd volt eladó, azt nem tudtam, hogy közben ez is erre a sorsra jutott.

(#109538) runner 125 válasza Dorien (#109534) üzenetére


runner 125
nagyúr

1 gombnyomás elől lezárni az ablakokat.

johnny82

Olvass utána, megoszlanak a vélemények, Volvo-kba is rakták/rakják, többször találkoztam már problémákat ecsetelő hsz.-okkal.
Illetve ezt is olvasd el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109539) bitpork válasza Bigemperor (#109537) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még Domi van, de ő is eladó - már ha érdekel egy allroad :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109540) Bigemperor válasza bitpork (#109539) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszönöm, de elég a kuvik is. Egyenlőre jól viselkedik, de nincs túlhajtva, kopp-kopp.

(#109541) szőröscica válasza runner 125 (#109538) üzenetére


szőröscica
addikt

Kérdés, hogy volt-e upgrade, mert az 1.6tdci/hdi-vel a fő baj a kis olajteknő+hosszú olajcsere-periódus kombinációja. Nem lehet, hogy az újabbakat már nagyobb teknővel szerelik?

(#109542) johnny82 válasza runner 125 (#109538) üzenetére


johnny82
őstag

Olvastam ezt a cikket már, félek is a dízeltől, de tőlem bármilyen autó megkapja a törődést és odafigyelést.

(#109543) hobizoli válasza szőröscica (#109541) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg asszem abban van ott meg vmi szopatasnak berakott plusz olajszuro a turbo elott

aztan ha az nincs cserelgetve, mert nem tudjak, hogy ott van, akkor eccercsak lerogyik a csiga rola
es csigacsere utan, ha nem tudjak hogy az ott van az a potcsiga is igen hamar megkukul...

több drón kell ;P

(#109544) -v- válasza szőröscica (#109541) üzenetére


-v-
addikt

Nem lehet, hogy az újabbakat már nagyobb teknővel szerelik?

De

(#109545) johnny82


johnny82
őstag

Amúgy az itt linkelt astrához senki sem szólt hozzá. Miért? Ez úgy tudom régebbi konstrukció, de lehet, hogy kiforrottabb? Nagyon tetszik a felszereltsége.

[ Szerkesztve ]

(#109546) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok!

Audi A4 (~2004) esetén melyik motor az ajánlott inkább? 1.9 PD TDI vagy a benzines 2.0 FSI? Üdv és köszi

(#109547) Qru válasza Jim-Y (#109546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mennyit mennél vele. Ha sokat akkor visszahozza a kevesebb fogyi a költségesebb fenntartását a PD. Ha viszont nem mész vele legalább évi 20-25k km-t akkor inkább az FSI.

mod:

Opel Astra 2015 teszt

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#109548) bitpork válasza Jim-Y (#109546) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van VW gruppe fórum ám, megfelelő "szagértővel", első hsz-szel, alap infókkal, telve rosszindulattal :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109549) Gergőke88 válasza johnny82 (#109545) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezen a fórumon?
Csak a Honda meg a Focus....

(#109550) Declare válasza johnny82 (#109545) üzenetére


Declare
őstag

Nekem a Toyota, hyundai nem szimpatikus autok, en magamnak nem vennem. Kombi focus vs sedan astra mondjuk erdekes összehasonlitas :)

Nekem H astra van 1.7cdti 6 sebesseges, szvsz nagyjabol ugyan az a motor. Ha ez igaz, akkor:

-en szeretem, mert sok jot olvastam rola, hogy nincsenek komolyabb betegsegei. Szokasos hasznalt dizel kerdesek...elözö tulaj mennyire hasznalta esszel a turbot, milyen gyakran cserelte az olajat, nem pancsolt gazolajjal hajtotta e stb...igenytelen, relativ problemamentes motor.

-dinamikus autozasra böven jo, fejet leszakito gyorsulast nem kell varni

-fogyi ilyen 6-6,3 körül van atlagban nekem, de ugye ez hasznalatfüggö. 5,5-6,0 között el lehet vele jarni

-egy betegsege volt a H astraban a 6 sebesseges valtonak ezzel a motorral. A kettöstömegü es a valto gyarilag gyenge minösegü volt es 150k km körül kettöstömegü csere es valtofelujitas sanszos. Ezt a J ben valoszinüleg orvosoltak, de nezz utana.

Összesegeben jo auto szvsz :K Picit erösebb motor, mint a focuse, viszont picit nehezebb is a J astra.

mod: jah nekem a H astra közel 1 eve van meg, közel 25k km es egy valami turbot szabalyozo erzekelöt kellett cserelni, mert hosszu autopalya menetkor felgyulladt gyakran egy szervizkulcsos lampa, hogy nezessem meg a kocsit. A csere bagatel összeg volt. Ezen kivül semmi eddig. Olajcserek, vezerles csere volt. Most van 190k benne. Elözöz tulaj fizette eladas elött 150k km nel a kettöstömegü cseret es valtofelujitast. Nekem a valtom igy most puhabb es jobb jarasu, mint haverom 1.6 benzinjeben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.