Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#147551) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

EPS és XPS ragasztó esetében melyiket lenne jobb használni? (melyik a tartósabb, melyikben van több anyag?)
Sakret
Weber

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147552) tothjozsi96 válasza Szevam (#147551) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia! Mindkettő gyártó terméke jó. Most már nem igazán van olyan hogy XPS-hez nem jó a ragasztó. Régebben a DuoContact volt ilyen ha jól emlékszem, tudom.. kb mindenki ragasztott vele XPS-t, de rá volt írva hogy csak EPS-hez jó.

(#147553) Szevam válasza tothjozsi96 (#147552) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm! Ez mondjuk azért jó hír.
Most egyárban van a 2 ajánlatom, és ha lehet a minőségibbet választanám. :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147554) lemmy71 válasza Szevam (#147551) üzenetére


lemmy71
őstag

Weber, de figyelj rá hogy nehogy valami raktáron porosodot szemetet sózzanak rád ;)

(#147555) A Zéé válasza 4D4M (#147549) üzenetére


A Zéé
addikt

Bármennyire is jól dolgozik, 1 db ilyen ablakért műanyag redőnnyel a nettó 540k még akkor is kurta sok, ha a régi kibontása is benne van. És azért nem olyan sok munkaóra egy ilyent berakni. 2 embernek max 3 óra, amiből 1 óra a purhabra várakozás.

Just a simple Lineman...

(#147556) Tsebacsi válasza A Zéé (#147555) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Ha 150k-val olcsóbb lenne már holnap hívnánk, hogy mikor tud második felmérést csinálni. Így még most kicsit gondolkozunk... Mentségére legyen mondva, nem panelházba kerül, hanem régi tégla társasház.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147557) 4D4M válasza A Zéé (#147555) üzenetére


4D4M
aktív tag

Amit 3 óra alatt lehet megcsinálni, az nem az alapos verzió.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147558) A Zéé válasza Tsebacsi (#147556) üzenetére


A Zéé
addikt

Holnap megnézem, hogy felénk most milyen áron mennek az ilyen ablakok.

#147557 4D4M
Azért annyira nem kell túlmisztifikálni. Egy ilyen ablak beépítése bármelyik ablakos cégnél kb 25-30k, plusz a redőny még egy tízes. Persze akkor, ha több ablakot is be kell építeni. 1 ilyennél nyilván több. Egy jól összeszokott brigád (2-3 fő) egy munkanap alatt simán ki tud cserélni 6-8 ablakot, vagy beépíteni 8-10 újat. Ebbe nem fér bele órákon át szöszmötölés 1-1 nyílászáróval.

Just a simple Lineman...

(#147559) Tsebacsi válasza A Zéé (#147558) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönjük! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147560) 4D4M válasza A Zéé (#147558) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem, a hazai beépítések 90%-át nem is misztifikálják túl, amivel a lakosság tökéletesen elégedett. Nem hallottak RAL szalagról (és a felületről, amire rá is tapad), nem érdekli őket az XPS a kávában és a melegperem is valami úri huncutság lehet csak. Meg különben is milyen praktikus ráültetni az új tokot a szép sík műkő párkányra, szó se lehet róla, hogy kiszedjük!
De erről a konkrét árajánlatból nyilván nem derült ki semmi, mert 1 tétel volt csak részletezés nélkül, de ha nem volt szó róla, akkor könnyen lehet, hogy a 90%-os tábort erősítené az ajánlattevő is.

Ha esetleg nem lenne egyértelmű, számomra a 10% Az Ablakbeépítés, a többi meg az ezeknek, ide jó lesz.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147561) Tapsi válasza 4D4M (#147557) üzenetére


Tapsi
addikt

Ne viccelj már. Öcséméknél a teljes alsó szintet átablakozták 1 nap alatt. Ebben benne volt 8 nagy ablak (150-esek), teraszajtó sorolóval, bejárati ajtó sorolóval, 2 redőny, belső párkányok. Jól dolgoztak a fiúk, persze a visszajavítást nem csinálták meg, de azt nem is érdemes megrendelni. Jobb, ha saját festő/kőművesed csinálja. Munkadíj 3 éve volt erre az egészre valami 250K. 2 fős, vérprofi csapat (kereskedő barátom a legjobb beépítőit küldte).

Hja, és ebben a bontás is benne volt. Korán reggel jöttek, este mentek.

[ Szerkesztve ]

(#147562) 4D4M válasza Tapsi (#147561) üzenetére


4D4M
aktív tag

-> 90%-os tábor.
Pont, hogy az előkészítésről és a visszajavításról dumálok, ami a lényeg és az idő 80%-át teszi ki.
Maga az ablakbeépítés PUR habbal természetesen nincs 1 óra átlagos esetben. Talán még RAL szalagozással sem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147563) A Zéé válasza 4D4M (#147560) üzenetére


A Zéé
addikt

De az XPS perem sosem volt az ablakos dolga. Ahogy szerintem a visszajavítás sem...
RAL-szalag meg a meleg perem pedig... Legyek akkor én a tróger építőiparos, de tényleg úri huncutságnak tartom. Egy átlag mai magyar családi háznál vagy lakásnál kb. bármi más energetikai célú költés jobban elköltött forint, mint az ezekre költött. Persze van olyan műszaki színvonal, ahol már nem illik kihagyni, de az nem a szóban forgó 2 peremes fehér színű műanyag ablak szintje. És ezzel nem ezeket akarom leszólni, mert nem rosszak ezek sem egy átlagos színvonalú házba, de azért érted...

Just a simple Lineman...

(#147564) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Kinti wc-t meg kerti tárolót csinálok, mindkettő alacsony dőlésű sík trapézlemez tetővel meg osb-vel körbevéve. Párazáró fóliának a tető alatt lenne értelme? A wc-n lehet lesz 5cm szigetelés, de még nem biztos (ez esetben pára áteresztőnek?)

(#147565) Tapsi válasza 4D4M (#147562) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem ez az árazás védhetetlen. Itt magának az ablaknak az ára maximum 150K bruttó. Akkor fél milla lenne a beépítés meg a visszajavítás? Nonszensz.

(#147566) Tapsi válasza KisTücsök (#147564) üzenetére


Tapsi
addikt

Párazárónak semmiképp, áteresztő mehet. Nem nagy költség, és egy plusz védelem. Arra figyelj, hogy ilyenkor ellenléccel kell rakni a héjazatot.

(#147567) 4D4M válasza A Zéé (#147563) üzenetére


4D4M
aktív tag

De az XPS perem sosem volt az ablakos dolga. Ahogy szerintem a visszajavítás sem...
~
Szerintem sem az (hülyeség is minőségi kőműves munkát várni egy ablakos cégtől, pedig erre van a legnagyobb kereslet), de ez valami generál ajánlata lehet, azért beszélünk róla. És nyilván ő azt mondta, hogy a komplett munkafolyamatot vállalja.

Legyek akkor én a tróger építőiparos, de tényleg úri huncutságnak tartom.
~
Az én házamban, ami korszerűnek tekinthető az egyetlen hely, ahol páralecsapódás van, az a 3 rétegű ablak szép fényes távtartójánál lévő 1 cm-nyi üvegfelület, mert a generálnak ez olcsóbb volt 5k-val ablakonként.
A PUR nagyszerű anyag és tökéletes hőszigetelő...egészen addig amíg el nem ázik. Utána tökéletes hővezető. Kétféleképpen tud elázni a PUR hab: kívülről eső által, belülről kondenzáció által, tehát kívülre páraáteresztő kerül, hogy kiszáradjon, ha bejutott a víz, belülre pedig párazáró, hogy a vízgőznyomás okán ne juthasson be a víz. Semmilyen más módon nem lehet megakadályozni a folyamatot, mint a szalagok elhelyezésével. És akkor még a légtömörségről nem is beszéltünk, de ugyanannyira a lehetetlen kategória szalag(ok) nélkül nem elhanyagolható energetikai vonatkozással.

de azért érted...
~
Értem, és természetesen én sem a melegperemen rugóznék, ha a füstös kötődobozokból csavart alu kötések figyelnék az értekezésemet a kedves megrendelővel.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147568) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Adott ez az oromfal. Kisméretű tégla futóra rakva. Alatta 25 cm-es kisméretű tégla falazat van. A képeken látható módon van megtámasztva (téglaoszlopokkal, amik rá vannak ültetve a gerendákra).

[kép] [kép] [kép] [kép]

Mennyire stabil ez a konstrukció? Felmerült mint eldöntendő kérdés, hogy lebontsuk-e az oromfalat és OSB-t rakjunk-e a helyére, de ha ez egy atombiztos konstrukció, akkor meghagynánk ilyen formában. Kívülről egyébként repedés nem látszik rajta. Másik oromfalnál ikerszomszéd van, így az nem annyira problémás.

Köszi szépen!

(#147569) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Polisztirol vagobol yato vagy extol?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147570) Szevam válasza lemmy71 (#147554) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm! Visszanéztem a hozzászólásokat marad a weber. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147571) pjen válasza Superhun (#147568) üzenetére


pjen
félisten

OSB t biztos nem raknék, max hajópadlót, lambériát. Kapargasd meg a téglák között a maltert, ha nem porlik, mállik eláll az még egy ideig.

(#147572) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Szerintetek kb. reális ajánlat manapság egy mérőhely szabványosításra (Hensel szekrény; 10/10/16-ról 3x20A bővítéssel; tetőről levezetéssel, E.ON ügyintézéssel) 350e Ft?

(#147573) Borisz76 válasza elekresz (#147572) üzenetére


Borisz76
veterán

Kb stimmel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#147574) elekresz válasza Borisz76 (#147573) üzenetére


elekresz
tag

Köszönöm!

(#147575) Dorian válasza elekresz (#147572) üzenetére


Dorian
félisten

olcsó

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#147576) elekresz válasza Dorian (#147575) üzenetére


elekresz
tag

Időközben kiderült, hogy ebben azért nincsen benne az amper ára.. (sem)
Így már más a helyzet. Tető (bevezető cső vagy kampó), csövezés, szekrény, szerelés, ügyintézés. Az ampert külön rendezem a a szolgáltatóval és ezek után jönne még az egyéb nyalánkság, mint életvédelmi relé, új tábla meg kismegszakítók és ki tudja még mi. Így most szomorú vagyok. Esetleg ajánlott E.ON kompatibilis szerelő, aki Bp. XVI. kerültben értelmezhető áron jól dolgozik villannyal? :)

(#147577) Dorian válasza elekresz (#147576) üzenetére


Dorian
félisten

Természetesen nincs benne, úgy is olcsó.
Csak egy Hensel szekrény ára 160ezer, ha éppen lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#147578) A Zéé válasza Tsebacsi (#147559) üzenetére


A Zéé
addikt

1650x1450-es ablak, 2 szárnyú b+ny vasalattal, kilinccsel, 80mm-es, 6 kamrás tokkal, 2 zárógumival, külső-belső műanyag párkánnyal, fehér színben: nettó 160k anyag, 30k beépítés.
Ehhez alu redőny ára ~35.000/m2 nettó. De ez egy olyan kivitelezéshez ár, ahol van 15 ilyen, meg 2 ajtó. Tehát nem csak 1 db. magában. Továbbra is tartom, hogy akármennyi helyreállítás is van benne, az 540k nettó drága.
Látom ott van opcióként a 3 zárógumis is nálad, én olyan profilt választanék, ha nekem kellene választani.

Just a simple Lineman...

(#147579) emvy


emvy
nagyúr

Meg egy adatpont: en most kb. netto 1.1 millios ajanlatot kaptam nyilaszarok beepitesere. Ebben van
- 8 ablakban üvegcsere
- 2 bejárati ajtó csere
- 6 új nyilászáró beepítés (ebből az egyik 4.5 méter széles)
- jópár redőny

while (!sleep) sheep++;

(#147580) Tsebacsi válasza A Zéé (#147578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm szépen hogy utánanéztél! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147581) Tapsi válasza emvy (#147579) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez amúgy azért fura, mert most nagyon nincs meló, és a beépítők könyörögnek a munkákért. Az üvegcsere persze már ablakos szakmunka, nem sima beépítő. Ha esetleg sokallod az árat, akkor tudok kontaktot adni alternatív ajánlatért.

(#147582) A Zéé válasza 4D4M (#147567) üzenetére


A Zéé
addikt

az egyetlen hely, ahol páralecsapódás van, az a 3 rétegű ablak szép fényes távtartójánál lévő 1 cm-nyi üvegfelület

Szüleimnél ugyanez a hibajelenség jön elő, kb. 10 év után, pedig náluk csak 2 rétegű ablakok vannak, fa tokkal. Ez nem a hideg-meleg perem baja, szinte biztos, hogy elment a gáztöltet a 2 üveg közül.

És akkor még a légtömörségről nem is beszéltünk, de ugyanannyira a lehetetlen kategória szalag(ok) nélkül nem elhanyagolható energetikai vonatkozással.

Ez igaz, de ez a légtömörség is olyan dolog, hogy tök jól, meg tudományosan hangzik, de egy ma készülő átlagos, vagy egy szinttel átlag feletti műszaki színvonalú épületeknél tök felesleges ezen sokat pörögni. Régebbi épület felújításánál meg aztán végképp...

Just a simple Lineman...

(#147583) A Zéé válasza emvy (#147579) üzenetére


A Zéé
addikt

(ebből az egyik 4.5 méter széles)
Na ez már az a szint, ahol tényleg precízkedni kell, és erre valóban nem elég a 3 óra. Egy ilyen nagy ablakkal el tud menni majdnem egy nap, és ennek az elemeit odavinni a beépítés helyére sem kis meló.

Just a simple Lineman...

(#147584) Superhun válasza pjen (#147571) üzenetére


Superhun
addikt

Megkapargattam a körmömmel a maltert, sajnos már porlik, illetve nagyobb darabokat is ki tudtam törni kis erőfeszítéssel. OSB-re amúgy hőszigetelés menne kívülről, tehát ha esztétikai okokból mondtad a lambériát, akkor az most nem szempont.

(#147585) A Zéé válasza Superhun (#147568) üzenetére


A Zéé
addikt

A fő kérdés az, hogy mi a terv ezzel a résszel.
Tetőcsere lenne? Hőszigetelés a falra? Állapotfelmérésnél az egyik alap szabály, hogy ha valami áll, ránézésre ugyan gyengének tűnik, de a tönkrementelnek jele nincs, akkor az jó :)
Hőszigetelést, és új tetőt már nem biztos, hogy ráraknék, de csak azért ne bántsátok, mert ez most ilyen.

szerk: közben látom, hogy hőszig. menne rá. Ha tetőcsere is van, és biztos száraz tud maradni az OSB, akkor fel lehet rakni, amúgy inkább ne. Vagy fel kell falazni, vagy hajópalló/deszkázat menjen oda.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#147586) föccer válasza Tapsi (#147581) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

engemet érdekelne.

Egy régi-régi kapcsolt gerébtokoks ablakot kellene rendbe rakatnom. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147587) Madwe válasza emvy (#147579) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez gondolom munkadíj, anyagdíj meg legalább mégegyszer ekkora?

(#147588) 6030D válasza Madwe (#147587) üzenetére


6030D
Ármester

A 4,5 méteres nyílászáró ennyi kb. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147589) emvy válasza Madwe (#147587) üzenetére


emvy
nagyúr

Az anyagdij az sokszorosa. Ahogy 6030D kollega irja, a 4.5*2.4-es emelo-tolo szerkezet az onmagaban 2.5M (Vekamotion 82. Ami meg sok, az az alupaneles bejarati ajtok. A tobbi ablak nem veszes, de azok is jellemzoen 2.5 meter szeles osztott buko-nyilok, szoval van sok melo.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#147590) emvy válasza Tapsi (#147581) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, mar megrendeltuk, de ahogy neztem, ez egy eleg korrekt ar.

while (!sleep) sheep++;

(#147591) 4D4M válasza A Zéé (#147582) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ez nem a hideg-meleg perem baja
~
Ezt nem igazán látom, hogy mivel is támasztottad alá. A legszarabb ablakon is segít a melegperem valamennyit és a legjobb 3 rétegű Kr töltésűn is ront az alu perem valamennyit. Amire szerintem rámutattál az az, hogy minden konstrukcióban egy kritikus pont a távtartó. Ha a gáz ment volna el belőle, akkor pont, hogy a teljes ablakfelületet érintené a romlás.
Ezek nálam 2020-08 gyártású LowE4-16Al-4-16Al-LowE4 Argon töltésű ablakok, tehát nem nevezhető sz.rnak, de sokkal magasabb relatív páratartalom kellene, hogy melegperem mellett is megtörténjen vele ez az eset – persze hozzáteszem, hogy így is csak a magyar házakhoz képest magasabb téli páratartalomnál jelentkezik:

Ez igaz, de ez a légtömörség is olyan dolog, hogy tök jól, meg tudományosan hangzik, de egy ma készülő átlagos, vagy egy szinttel átlag feletti műszaki színvonalú épületeknél tök felesleges ezen sokat pörögni
~
Erre csak annyit, hogy egy korszerű épület hőveszteségét lazán meg lehet duplázni ellenőrizetlen filtrációval, mindenki eldöntheti, hogy ez számít vagy nem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147592) Tapsi válasza emvy (#147589) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez már gépi beépítés lesz, ugye? Vagy daru, vagy ilyen tappancsos robot?

(#147593) emvy válasza Tapsi (#147592) üzenetére


emvy
nagyúr

Fogalmam sincs, remelem megoldjak valahogy :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#147594) Tapsi válasza emvy (#147593) üzenetére


Tapsi
addikt

Tuti, mert piszok nehéz, főleg 3-rétegűben. Ismerősök ilyeneket gyártanak Erdélyben fából, nálunk ők csinálnak majd mindent. Amúgy jó cucc, csak rohadt drága.

(#147595) 6030D válasza emvy (#147589) üzenetére


6030D
Ármester

Apósoméknál van ilyen az étkező és a terasz között, az egyik fele fix, a másik bukó-toló, fából, teli üvegekkel. Nagyon sokat tud dobni a térérzeten. :K Nálunk "sajnos csak" 270x240-es van, B-NY + NY + fix osztással, párkánymagasságban megosztva. Azért más kinézni rajta a kert felé. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147596) emvy válasza Tapsi (#147594) üzenetére


emvy
nagyúr

Eloszor csak sima kettos osztasut gondoltunk, az joval olcsobb, de aztan mondta az ablakos, hogy reszukrol nincs akadalya, de a 300 kilos szarnyat egy gyerek nem fogja tudni megmozditani.

while (!sleep) sheep++;

(#147597) A Zéé válasza 4D4M (#147591) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezt nem igazán látom, hogy mivel is támasztottad alá.
Akkor nem tuti, csak 90%.
Beépítettünk az elmúlt pár évben párszáz ablakot. Nem volt meleg peremes egy sem, és nem jelzett vissza az elmúlt 6 évben senki sem ilyen jellegű garanciális problémával. Ellenben a 8-10 éve beépített ablakoknál több helyről is hallottam már, hogy hasonló hiba jön, hogy az alsó 1-2 cm-en kicsapódik a pára. Ablakos mondta, hogy ez az elszökő gáz miatt van, üvegezést kellene cserélni. Nem én találtam ki.

Erre csak annyit, hogy egy korszerű épület hőveszteségét lazán meg lehet duplázni ellenőrizetlen filtrációval, mindenki eldöntheti, hogy ez számít vagy nem
Ellenőrizetlen filtráció... Mekkora légmennyiségről beszélünk? Sosem mértük, ti igen? Tényleg kíváncsi vagyok rá, mennyi levegő megy el így egy nap?
Normális, nem RAL szalagos beépítésnél, ahol van a tokra kívülről rázáró hőszigetelő rendszer, színvakolat neki van dolgozva a toknak, és van fenn könyöklő is. Belülről pedig rendesen beépített párkány, a toknak neki van vakolva, glettelve, a sarok ki van akrilozva. Blower Door teszten biztos nem megy át egy ilyen szerkezet, de szinte kizártnak tartom, hogy mérhető légmennyiség távozik egy így beépített nyílászáró tok-fal csatlakozásánál. Visszadobom akkor a labdát: Nem igazán látom, hogy mivel támasztottad alá

Just a simple Lineman...

(#147598) Tapsi válasza emvy (#147596) üzenetére


Tapsi
addikt

Sajnos ezek azok, amik mocskosul megdrágítják ezeket a megoldásokat.

#147597A Zéé

...egy korszerű épület hőveszteségét lazán meg lehet duplázni ellenőrizetlen filtrációval...

Ugye ez egy örök definíciós/statisztikai trükk. Merthogy egy korszerű épületnél legyen a hőveszteség x, ami eleve egy rohadt kicsi szám. 2x még mindig egy rohadt kicsi érték marad. Jelentősége? Semmi. Rezsiben 100 forint.

(#147599) Z_A_P válasza 4D4M (#147591) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sajnos nekem anno 2.5 eve covid idejen a nagy hianyban az ablakos azt mondta felesleges a melegperem. Akkor meg balf@sz modon hittem a szakiknak, hisz csak ok csinaljak, csak ertenek hozza. (aztan a muszaki ellenor utolag elmagyarazta ertheto modon: "a legtobb segghulye, nem ert hozza, leszarja berakja es kesz")
Viszont nincs vele semmi gond hala az egnek. Sehol sincs para, stb. Eddig?? :Y

Mai fejjel en is kernem a melegperem + ralszalag, mert ezt egyszer csinalod meg utana 20 evig hasznalod, akkor kis raforditassal miert ne legyen korszeru, jo. Mondjuk a szalaghoz mar megfelelo elokeszites kell, rendesen komovesek - na az sem igazan volt :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#147600) 4D4M válasza A Zéé (#147597) üzenetére


4D4M
aktív tag

és nem jelzett vissza az elmúlt 6 évben senki sem ilyen jellegű garanciális problémával
~
Mint ahogy én sem tettem, mert ez a műszaki tartalom ezt tudja. De az előző oldalakban emlegetett 90%-ba még az is belefér, ha ugyanúgy libeg a függöny szélben, mint az előtt a gerébtokosnál.

Ablakos mondta, hogy ez az elszökő gáz miatt van, üvegezést kellene cserélni.
~
Döbbenet, hogy egy ablakot áruló embernek az lesz az első megoldása, hogy elad egy új ablakot :Đ Természetesen létezik az elszökő gáz problémája, de ez jelenleg egy szürke szamár a ködben, mivel nem alkalmazunk rá semmilyen ellenőrzést vagy vizsgálatot nagy tételben, így nagyjából csak tippelni lehet, ahogy tette ezt az partnered is.

Mekkora légmennyiségről beszélünk? Sosem mértük, ti igen?
~
Nyilván egy ablakot senki nem méricskél önmagában, csak egy házat. Egy filléres apróságokra odafigyeléssel megépített passzívház N50 = 0.4 1/h, egy jóvanazúgy jelleggel megépített átlagos ház meg N50 = 3~6 1/h. 50 Pa nem alakul ki természetes körülmények között, de az eredményből bármilyen szél esetén meg lehet állapítani az óránként kicserélt levegőt:
Nincs arról információm, hogy mekkora részarány jut ebből általában az ablakokra és mekkora a süvítő szerelvénydobozokra, de nem is számít, mert nem olyan dolog, amire ne lehetne +2-10%-ot elkölteni nyílászárónként (csak tippeltem)

Normális, nem RAL szalagos beépítésnél, ahol van a tokra kívülről rázáró hőszigetelő rendszer, színvakolat neki van dolgozva a toknak, és van fenn könyöklő is. Belülről pedig rendesen beépített párkány, a toknak neki van vakolva, glettelve, a sarok ki van akrilozva
~
Attól, hogy te alapos vagy, még mindketten tudjuk, hogy hogy zajlanak ezek az országban.

Saját példám egy másik háznál, neves győri ablakos cég által elkövetve:


Mindezt úgy, hogy jó előre le lett fixálva, hogy RAL beépítés. Még ha segghülye is vagyok ahhoz, hogy milyen szalagokat próbálok feleszetlenkedni a falra...azért talán eszembejut, hogy talán nem így szeretnének napsütést a szobában.

#147598 Tapsi:
Jelentősége? Semmi
~
Kivéve például, ha a gépész felelősen bánt a megrendelő pénzével és nem 4x-re lett méretezve a hőszivattyú meg a hőleadó, hanem x-re. Mindenesetre az én filozófiámba nem fér bele a pazarlás, akármennyi GG épület is veszi körül az alanyt. Elnézést kérek.

#147599 Z_A_P:
Mondjuk a szalaghoz mar megfelelo elokeszites kell, rendesen komovesek - na az sem igazan volt
~
Ez felújításnál egy megkerülhetetlen tény. Sajnos tipikusan csak magának csinálja meg az ember normálisan. Ettől függetlenül minimális kézügyességgel és műszaki vénával meg tudja magának is csinálni bárki. Persze 3× annyi idő lesz, mint egy gyakorlott kőművesnek.

Új építés esetén viszont általában egy extra glettelési munkafázist követel csak meg, ami minimális időben és pénzben is.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.