Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#129101) pjen válasza Aguinaga (#129097) üzenetére


pjen
félisten

Mikor salakot tettek, még párazárásról nem igen volt szó. Szellőztettek a pára nem a placonon távozott. A salak száraz volt mint a puskapor. Szerintem most is inkábba szellőztetésben kéne gondolkodni. Nem lenne gond a penész.

(#129102) daninet válasza pjen (#129101) üzenetére


daninet
veterán

ez addig működik amíg nem raksz egy hőszigetelést a képbe amiben nagyon kis vastagságban nagy felületen le tud csapódni a pára. Igen, a régi padlás működött, mert átfújta a szél, vitte ki a házban levő párát a huzat. De a hőszigben nincs huzat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129103) Donki Hóte válasza Aguinaga (#129099) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy vastagabb, akár buborékfóliás párazárót tegyél a salakra (ami a rátett kőzet/üveg gyapotot is védi az elkoszolódástól, mert a salakot is megvédi, nehogy telemenjen üvegszálakkal, amik majd egy esetleges jövőbeli salaklehordáskor szépen a levegőbe kerülnek).

Aztán tedd rá a gyapotot (talán tekercsest lenne a legkönnyebb lerakni), majd a gyapot tetejére tegyél egy vékonyabb fajta építési fóliát. Ezzel megvéded a gyapotot az elkoszolódástól, porhótól, macskától, stb.

Ha nem jártok a tetőtérben, akkor egy így elég is. Ha járkálni akartok, akkor kell valami deszkából eszkábált macskajárót csinálni, hogy ne lépkedjetek a gyapoton.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129104) pjen válasza daninet (#129102) üzenetére


pjen
félisten

A salakot akkor se folythatod le, annak szellőznie kell. Ahol lezárják lapos tetővel ott szellőző csöveket építenek a koszorúba. Régi melóhelyen a fürdő öltöző járt így. Aztán a salak a párával gázosodott és szépen megrepedezett a beton..

(#129105) Aguinaga válasza Donki Hóte (#129103) üzenetére


Aguinaga
őstag

Igen, akkor ezt fogom tenni, nem tervezünk mászkálni a padláson amúgy. Érdemes hőtükröst venni?

PSN: OldSlowhand74

(#129106) cOxeR


cOxeR
Ármester

Padlástér szellőztetésre melegedés ellen valami jó megoldás? Ha már itt a szellőztetés szobakerült. Van nyitható ablak fent (nem is annyira kicsi) meg szellőztető cserép, de esténként macera felmenni ablakot nyitogatni, így hiába hűl le este a levegő kint megmarad a meleg, ami napközben tovább fokozódik...
Manuális vagy elektromos? Kb 220m3 levegő

[ Szerkesztve ]

(#129107) myk74 válasza daninet (#129087) üzenetére


myk74
senior tag

Anyagában egy halvány szürkés barnás színe van, lakkozva.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#129108) daninet válasza myk74 (#129107) üzenetére


daninet
veterán

akkor keressetek színben illő akril tömítőt és azzal húzzátok ki szerintem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129109) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[kép]

Ez lamberia es fal kozott milyen anyag lehet? Gondolom valamilyen szigetelo. Picit olyan vattaszeru. Valamilyen gyapot?

I am having fun staying poor.

(#129110) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Kaptam ajánlatot a vizestől, kijött személyesen felmérni (WC és fürdő két külön helyiség).
WC:
-WC berakása
-"mini" csaptelep, mosdó berakása

Fürdő:
-Kád berakása
-Csaptelep, mosdó berakása
-Gázkazán vezetékes modul csere vezetéknélkülire
-Egyik radiátor ledugózása a burkolás előtt (hogy majd a burkoló tudja szépen kivágni, felhelyezni a csempét)
-Gázkazán visszaszerelése
-1 radiátor visszaszerelése
-Konyhában nincs külön kiépített vízleállás, csak 1 db csaptelep, erre szerel majd valamit amire rá tudok kötni egy mosogatógépet.

Erre kaptam 180 ezer + anyag ajánlatot (szerinte az anyag olyan 100 körül lesz)

Amit furcsállottam: én a tüzépen megvettem a fasza szilót, úgy írom ahogy a számlán van:
4810342IT, MAPEI1, MAPEIX, MAPESIL AC 103 holdfehér 310ml (3 tubus)
és azt mondta ő ehhez áttetsző szilót fog venni és azzal dolgozik.

Vagy ez a sziló nem a szaniterekhez kell hanem a csempék sarkaihoz? Már azt sem tudom mit mondtak a tüzépen, ~1 hónapja volt...
Szóval ez csak nekem fura? Illetve mit mondtok, normál ez az ár? Csak mert én sokallom.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#129111) OPiiPO válasza Donki Hóte (#129103) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mekkora az élettartalma a gyapotnak? Nekem kb. 10 éve került fel a padlásra a betonfödém fölé, nem használjuk amúgy a padlást. Tavaly a térkövezést végző kőműves megjegyezte, hogy az már teljesen szétporladt, és eredeti vastagságának felét sem éri el. Igaz lehet :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#129112) Donki Hóte válasza Aguinaga (#129105) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem buborékos hőtükröset érdemes venni. Egy 60 négyzetméteres tekercs 12 eFt , nagyon strapabíró, könnyű vele dolgozni, akár ductape-el, akár tűzőgéppel lehet rögzíteni, nemcsak a hőt, hanem a hangot is szigeteli, ennyit bőségesen megér :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129113) Donki Hóte válasza OPiiPO (#129111) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kőzet/üveg gyapot két dolgot nem bír, a mechanikai igénybevételt és a nedvességet. Ha ezek nem érik, akkor korlátlan az élettartama (kivéve azokat, amelyek olyan gyatra minőségűek, hogy maguktól összeroskadnak).

Egy jó minőségű gyapot (pl. Rockwool Deltarock/Frontrock, vagy Isover Akuplat/Fassade) élettartama örök élet meg egy nap.

Az olcsóké ellenben megjósolhatatlan, viszont a nedvesség elleni szigetelés és a mechanikai védelem duplázza az élettartamukat.

Szóval akár igaza is lehet a kőművesednek és a gyapot nagyrészt elmállott :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129114) tothjozsi96 válasza Donki Hóte (#129103) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A gyapot tetejére építési fóliát? Azt semmiképp se tegyen rá.
Az építkezési fólia is párazáró, befog rohadni a gyapot.

(#129115) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Falcsiszoló zsiráfra milyen korong kéne, hogy tényleg le is csiszolja a festéket? 40es van most fent, de nem igazán viszi. Én spaklival egyből leszedem. A plafonról viszont kényelmesebb lett volna zsiráffal.
Ahol már leszedtem, meg gletteltem, meg gipszeltem ott szépen csiszol. Ez a gép eleve nem jó festék leszedésre?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#129116) macilaci78 válasza Victoryus (#129115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt a zsiráfot sose értettem. Egy csiszológép, ami normál esetben a súlyával dolgozik, de falon neked kell odanyomnod, mennyezeten pedig a súlya pont ellened dolgozik.
Pedig volt, hogy bő 20 réteg meszet csiszoltunk le glettelés, diszperzites festés előtt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129117) pjen válasza macilaci78 (#129116) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ebből olyan amit tologatni lehet és egy rúgó nyomja a csiszoló fejet a plafonhoz?

(#129118) Donki Hóte válasza tothjozsi96 (#129114) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Arra próbáltam célozni, hogy az alul és a felül lévő fóliát amennyire csak lehet, össze kell a szélén ragasztani, így nem megy be a nedvesség. Ha ez a födém formája, vagy a padláson lévő építészeti elemek miatt nem megvalósítható, akkor valóban jobb a páraáteresztő fólia.

A gond az, hogy a páraáteresztő fólia az minimum a tízszeresébe kerül az építési fóliának, szóval én bajlódnék az alul és a felül lévő fólia összeragasztásával, anyagilag érdemes. Lehet vegyes megoldást is alkalmazni, és csak a felület 25 %-án alkalmazni páraáteresztő fóliát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129119) macilaci78 válasza pjen (#129117) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Lidl-ben kapható nem ilyen...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129120) pjen válasza macilaci78 (#129119) üzenetére


pjen
félisten

Őszinte leszek sose láttam még közelről. Az állatkertit láttam már, de azon nincsen csiszoló papír.

(#129121) Victoryus válasza macilaci78 (#129116) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A falról se viszi ugyanazt a festéket. Van fent 3 réteg kb. Szerintem diszperzios, elég vastagon kenték.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#129122) tyielow válasza Dyingsoul (#129110) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én személy szerint sokallom. A viszonyítási alapom, amikor komfortosítottuk a félkész házat, a vizesünk reggel 7-re jött, bekötötte a kerti csaptól a vizet, kivésett 5 méter aljzatbetont, felszerelte a hideg-meleg ötrétegű csöveket, a bojlert, a mosdót, a WC-t (ezzel szívott 20 percet), bekötötte a zuhanytálcát, majd a szennyvízes csővel szopott fél órát, mert a régi rozsdás vascsövet ki kellett ganézni még a földből. Este fél 6 után végzett. 70 + anyag amit elkért. Szerintem többet is megért a pasas, csak fater vmi régi ismerőse. Bírom a csávót, ha elmegy valahova sosem szarozik. Ez még ősszel volt tavaly.

YouTube: toty1ka

(#129123) ctrlaltdel13 válasza daninet (#129100) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy kicsit azért elvesztek a részletekben szerintem.😉
Milyen fóliát ajánlassz neki?- a kérdező tudja mi az a parazáró fólia🤔? sd érték? milyen statikus nyomásnál melyiket kell használni 🤔?
Kicsit paraszti eszet is használjunk.
Bent van egy födém, ami vesz fel a párából, felette egy salakos födém, ami ugyancsak, mekkora pára nyomásnak kell lennie hogy ezt mind meglépje és karosítsa a szigetelőt🤔🤔?
Ilyennél már egy ház szellőztetés nélkül szét penészedne.
Persze mindez szvsz.😉

[ Szerkesztve ]

(#129124) Donki Hóte válasza ctrlaltdel13 (#129123) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel semmit sem tudunk a hőszigetelendő födém feletti tetőtérről (átszellőztetett, vagy zárt, van-e a héjazat alatt páraáteresztő fólia, vagy nincs, a salak alatt beton/Horcsik födém van, vagy csak fagerendák, stb. stb.) így mindenki elengedte a fantáziáját :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129125) myk74 válasza daninet (#129108) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm szépen, utánna nézek! :R

Nincs kéz Nincs csoki!

(#129126) zoli03 válasza Donki Hóte (#129112) üzenetére


zoli03
őstag

Mi értelme hőtükröst venni? Felesleges pénzkidobás. Párazáró fóliának tökéletes egy normális vastagságú építési fólia.

(#129127) pjen válasza daninet (#129102) üzenetére


pjen
félisten

És megjelenik a penész. Hiszen csak nem engedem ki a drága meleget, mikor egy vagyont fizettem a hőszigatalésért.

(#129128) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Szoba aljzatának vízszigetelésekor melyik jobb:
- 1 db nagy fólia
- több darab fóliából átfedésekkel

60m2-es helység, a mester létrázható fóliát akar letenni a beton alá. Jó ez így?

(#129129) Donki Hóte válasza zoli03 (#129126) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így igaz, párazáró fóliának tökéletes a normális vastagságú építési fólia.

Viszont a konkrét esetben hőszigetelés kialakításáról beszéltünk, ahol jól jön a plusz hőszigetelő réteg, illetve azt is nézni kell, hogy salakra fektetik a fóliát, ami tele van éles sarkú darabokkal, ami össze-vissza vagdalja a sima építési fóliát, jól jön egy erősebb, strapabíróbb fólia.

Az általam ajánlott hőtükrös buborékfóliának 200 Ft négyzetmétere, ennyit bőven megér a jobb hőszigetelés és az erősebb mechanikai kivitel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129130) Donki Hóte válasza -ZeeZee- (#129128) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vízszigetelésnek fólia :Y

Vízszigetelésnek bitumenes lemezt raknak le...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129131) -ZeeZee- válasza Donki Hóte (#129130) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Bocsi, akkor rosszul írtam. Minek nevezik azt a fóliát, amire aztán a betont öntik? :B

(#129132) csƵ válasza -ZeeZee- (#129131) üzenetére


csƵ
őstag

Létrázhatót rakattak velem, az került az EPS-re.

(#129133) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha lekapartam a festéket és szeretnék javítani a falon, ne legyen hullámos, akkor kell alapozó a 6-30 rimano előtt, vagy elég vízzel portalanítani?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#129134) Donki Hóte válasza -ZeeZee- (#129131) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem. Akkor valami közepes vastagságú építési fóliát érdemes lerakni és lehetőleg egybefüggő fólia legyen lerakva.

Ennek a fóliának az a lényege, hogy a betonból a nedvesség ne szivárogjon ki lefelé, ezért ha nem egybefüggő a fólia, akkor a darabokat érdemes minél alaposabban (vízzáróan) összeragasztani.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129135) pjen válasza Donki Hóte (#129130) üzenetére


pjen
félisten

Boldogult katon koromban melóztam a 43 as epítőnél. Sokszor láttam, csináltak egy beton tükröt arra vastag fólia és ment a tégla fal. Kiváncsi lennék több évtized távlatában, hogy vált be. Mondjuk ha nem süti a nap és nem lyukad ki a fólia örök élet. Nekem minden esetre kátránypapír és bitumen van az alapon. 5réteg.

(#129136) tothjozsi96 válasza Victoryus (#129133) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nyálazd meg az ujjad, falon elhuzod, aztán nézd meg hogy szív. Ha vakolatig visszakapartál mindent akkor nem alapoznék, hogyha van rajta bármilyen gipszes anyag akkor meg nem kérdés, alapozni kell.

(#129137) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

G9-es szabályozható led izzókat nem látott valaki jó áron valahol? :R

(#129138) Donki Hóte válasza bigdady (#129137) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tessék.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129139) bigdady válasza Donki Hóte (#129138) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Nem nagy a bizodalmam a Kínából rendelt elektronikai dolgokkal kapcsoltban.

(#129140) Aguinaga válasza ctrlaltdel13 (#129123) üzenetére


Aguinaga
őstag

Hát srácok, kicsit elvesztem :)
Amit le tudok írni, leírom, de tavalyig panelban nőttem fel.. egy 40 évet. Nem értek ezekhez az átszellőztetett, kétszer átszellőztetett dolgokhoz..
Amit neten találtam így hirtelen, azok alapján:
A tetőn pala található, alatta nincs fólia. Csak a csupasz pala látszik. A padlás aljzaton van elterítve ez a vöröses salak. Azt már láttam korábban :D de hogy milyen mélységben, és milyen gerenda van alatta, azt nem tudom, de felmehetek, és leáshatok, ha segít.
A hőtükrös párazárót inkább megvenném, ha jobb lenne a hatásfoka a fűtésnek. Hozzáteszem, idős, nyugdíjas apámmal és párommal, aki a második babánkat várja novemberre próbálunk kijönni az én fizetésemből. Ha igazak a hírek, akkor havi 200 lenne csak a gázszámlánk (/hó) a mostani átlaggal számolva. Persze tavaly október 19-én lett beüzemelve a gáz, azután kétszer kellett felfűteni a házat teljesen (egy gázkazán hiba miatt másodszor is), és így tartunk átlag 350 m3/hó fogyasztásnál.
Mivel a melegvizet is a kombi kazán állítja elő, ennek ellenére az utolsó 1 hónapban 13m3 gáz fogyott, így nem tudom, merre lépjek, hogy mondjuk ne legyen 200e ft/hó a gázfogyasztásunk. Ezért vettem szigetelést, amivel még sose volt dolgom, és próbálom megoldani, hátha lemenne a fogyasztás egy 200 köbméterre.
Arra is gondoltam, hogy ha a hőtükrös fóliából maradna pár méter, akkor azt a radiátorok mögé beragasztanám, hogy a szoba felé tükrözze a meleget, ha nem túl nagy baromság.
Szóval gondban vagyok, na, egy fizetésből ez kigazdálkodhatatlan.

[ Szerkesztve ]

PSN: OldSlowhand74

(#129141) kiir válasza Aguinaga (#129105) üzenetére


kiir
tag

Amíg nem tudjuk, hogy milyen a födém és átszellőzik-e a padlástér, addig nem lehet tanácsot adni. Én páraáteresztő fafödémre biztos nem terítenék párazáró fóliát: a szigetelést ugyan megvéded, de a faszerkezetet áztatja vissza a fólia alján kicsapódó pára. Ha viszon a födém maga is párazáró (pl. monolit beton), akkor nyilván más a helyzet. További olvasnivalók itt és itt.
Szerk: na lemaradtam, a tetőtér átszellőzetett, ezt már tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#129142) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Kb 3 éve volt nálam tetőcsere, lemezes tető került fel, és akkor kívülről a gerendák közé terített a tetőfedő valamilyen szigetelést:

Most ősszel szeretném körbeszigetelni a házat, és azzal felmennék a lambériáig.
A jelenlegi falsík és a szigetelés vége között van kb 25-30cm, ezt ki kellene tömnöm ilyen gyapot szigeteléssel, vagy maradjon ott légüres tér és elég ha a hungarocell-t felviszem koppig?
Köszi! :R

:-)

(#129143) tibi14 válasza macilaci78 (#129047) üzenetére


tibi14
tag

Köszi a választ megfogadom. Pántolásra arra gondolsz amikor szállításra összekötik azzal a műanyag "pánttal"? Mert én nem bolygatnám a rakatot, hanem ahogy hozzák az elvileg össze lesz kötegelve és közte lesznek a pálcák.

(#129144) -ZeeZee- válasza Donki Hóte (#129134) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

+ csƵ :R

Akkor jó az elgondolás, hogy 1 darabból legyen. Árban azt hiszem nincs nagy különbség.

(#129145) tyielow válasza bigdady (#129139) üzenetére


tyielow
aktív tag

Aliexpress, banggood, szerintem ezek sima. Ne aggódj az OBI-ban ugyanaz a kínai szar van a polcon!

YouTube: toty1ka

(#129146) bigdady válasza tyielow (#129145) üzenetére


bigdady
nagyúr

A ce jelölés megér ennyit nekem. (China Export) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129147) Donki Hóte válasza bigdady (#129139) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Írd le a pontos peremfeltételeket, hogy honnan és milyen jellemzőjű termékeket NEM szeretnél megvásárolni, mert ezek hiányában nem tudunk választ adni a kérdésedre :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129148) Donki Hóte válasza marcusa (#129142) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Teljesen jó az, ha az EPS szigeteléssel felmentek a lambériáig, a hálózás, glettelés során teljesen jól le lehet zárni azt a részt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129149) Drizzt válasza Drizzt (#129109) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Erre tipp?

I am having fun staying poor.

(#129150) Donki Hóte válasza Drizzt (#129149) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vatelin :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.