Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#129201) daninet válasza bigdady (#129200) üzenetére


daninet
veterán

Igen. A folyamat így néz ki:
Keresel egy MVM partnert a körzetedben, weboldalukon megtalálod mind. 10ből 7 el fog hajtani, hogy nincs ideje, 2 meg már nem foglalkozik ezzel. Marad majd egy :D
Megmondod nekik, hogy ez van. Ha már van két órás szekrényed (nekem már volt, az nem volt az árban) akkor csak egy fotót kérnek, esetleg kijön személyesen is megnézni.
Készítenek egy árajánlatot, ha azt elfogadod kapsz majd egy csekket az MVMtől.
Befizeted, ők megcsinálják a papírmunkát.
Kb 5 hónap múlva pedig hívnak, hogy akkor jönnek beszerelni.

Ennek az előfeltétele az, hogy legyen COP1-nél magasabb jósági fokú eszközöd aminek van egy műszaki papírja attól aki telepítette, illetve a villanyszerelődnek kell egy nyilatkozatot írnia, hogy ez az eszköz elkülönített ágon megy.
A bekötés napjára oda kell hívnod a villanyszerelőt, mert plombát fognak bontani és akkor be tudja ő is rakni a vezetékét.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129202) bigdady válasza daninet (#129201) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Ha jól értem akkor csak szolgáltatói számla lesz ami meg nem elszámolható...

(#129203) daninet válasza bigdady (#129202) üzenetére


daninet
veterán

azt nem tudom mi számolható el. De igen, az MVM fog számlázni neked.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129204) pjen válasza daninet (#129201) üzenetére


pjen
félisten

Az a cop1 inkább cop 3.

(#129205) fuze


fuze
őstag

Sziasztok! Épp egy kis asztalosmunkát végeznék a lakásban. Mindenből tutit és minőségit szereztem be, de egyszerűen ha a guta megüt sem vág egyenesen a dekopír fűrész.

Direkt tettem be mellé egy másik lapot vonalzónak aminek tökéletesen párhuzamosan nekinyomtam, de a penge elkezd hajlani jobbra. Nem jó pengét használnék? Direkt erre a célra vettem. Fordítottpengés. Nem nyomom erősen se, hagyom hogy a gép vigye a cuccot.

Fordulatszámnak a felét adtam meg maxnak. Minden tutorialt, videót megnéztem, nem is áll messze tőlem, hogy szép merőleges dolgokat készítsek, szereljek. Dekopírral viszont még nem volt dolgom. Ez is Dewalt, igaz használtan vettem, de tök szép állapotú.

16 mm bútorlapot vágnék.

adms.hu | UI Designer

(#129206) LOTR válasza bigdady (#129202) üzenetére


LOTR
addikt

amit leírok, lehetne még pontosítani, de nagyjából talán megállja a helyét:

miután kialakításra került a szabványos mérőhely (ehhez neked kell villanyszerelőt keresni), utána tudnak H mérőt felszerelni

ha jól tudom ezek a költségszabályok (de ennek nézz utána, nem tudom történt e változás az elmúlt időszakban):
az adott felhasználási helyen 32A-ig nem kell fizetni a bővítésért (tehát ha pl 16A van az épületben, akkor 16A-es H vagy vezérelt mérőt tudsz még kérni bővítési díj nélkül), viszont 32A fölött 3900+áfa/amper a bővítés díja (korábban volt ilyesmi, hogy amennyi amper volt a sima órán, ugyan annyit lehetett kérni H mérőre is, de ez már nincs)

tehát ha van az épületben pl 3x16A, mivel az már több mint 32 és ha kell neked 3x16 a H mérőre is, akkor 48*(3900+áfa) a teljesítménybővítés díja (plusz költségek lehetnek, kábelezés, ilyesmik [link])

én úgy tudtam, hogy kolléga által leírtaknál kicsit szigorúbb feltételei vannak, hogy mit lehet H mérőre kötni, de nagyjából mindegyik itthon kapható klímaberendezés megfelel a feltételeknek, ehhez pedig regisztrált klímaszerelőtől kell nyilatkozat (hogy az adott eszköz megfelelő)

One Ring to rule them all

(#129207) Met válasza fuze (#129205) üzenetére


Met
Topikgazda

Dewalt gép Makita lappal? Itt a gond ;]

Tegyél egy derékszöget a talpra és nézd meg hogy merőleges-e a penge mindkét irányban.
A penge nem lötyög?

használtan vettem
Lehet megvan az eladás oka?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#129208) Jofi81


Jofi81
őstag

82,5 centis falnyílásba szeretnék zuhanyajtót rakni. Ezt az állíthatót találtam, de ezzel az a bajom, hogy középen van a forgáspont, így jelentősen leszűkíti a nyílást. Egy sima 80-asat nem lehet valahogy beszerelni ide? Mondjuk ha tennék mellé aluprofilt vagy ilyesmit. A burkolás már készen van.

(#129209) fuze válasza Met (#129207) üzenetére


fuze
őstag

Lötyög a penge jobbra balra. A kis kerék nem fogja meg rendesen. Van egy kis hézagja neki. Akkor ez lesz a baj. Nem hiszem el...
Ez könnyen javítható?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#129210) pjen válasza Jofi81 (#129208) üzenetére


pjen
félisten

Bauhausban keresd. Én is ott vettem.

(#129211) Morris válasza fuze (#129209) üzenetére


Morris
veterán

Körfűrésszel vágd a bútorlapot!

(#129212) daninet válasza Jofi81 (#129208) üzenetére


daninet
veterán

a legnagyobb választéka a radaway nevű márkának van. Szinte minden nyílásmód és méret elérhető, elég jó minőség. Összeszerelés kicsit fejvakarós de megoldható.
van egy csomó áruház ahol árulják keress rá

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129213) Met válasza fuze (#129209) üzenetére


Met
Topikgazda

Jól van beletéve a penge? A retesz kellőképpen ki lett nyitva és úgy lett betéve a penge (nem tudom milyen rendszerre van a DW-nak), kompatibilis a pengével a gép?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#129214) villifog válasza Morris (#129211) üzenetére


villifog
tag

Teljesen igazad van. Bútorlapot csak is körfűrésszel szabad vágni. Szúrófűrésszel, soha nem lesz az igazi, akármit is csinál.
Mi a kézi körfűrész mellé is használunk mindig valamilyen megvezetést (akár egy kisebb zártszelvényt fogatunk le asztalos szorítóval, akkor biztos egyenes lesz a vágás, szerintem szúrófűrésszel sehogyan sem lesz jó.

(#129215) fuze válasza Met (#129213) üzenetére


fuze
őstag

Persze de ez ugyanaz a rendszer mindenhol. Szabvány. Tövig ment figyeltem erre. Sajnos a penge nélkül is értem már, hogy mozog jobbra-balra. Jó szervizet tudtok ajánlani? Mert az ember úgyse veszi vissza. Jönne a szokásos szöveg, hogy én basztam el.

Többieknek: Nem tudok a lakásban körfűrészt tartani és hobby célra veszélyes is ezen a szinten. Megfelelő előkészülettel lehet ezzel is bútorlapot vágni. A vágás szép is volt, csak nem tartja egyenesen a gép

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#129216) Jofi81 válasza pjen (#129210) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, nézem, ezt a kettőt látom:

CAMARGUE VARIO S2 800
Beépítési méretek padlóra: 745-765 mm.
Beépítési méretek zuhanytálcára: 785-805 mm.

CAMARGUE VARIO S3 900
Beépítési méretek padlóra: 845-865 mm.
Beépítési méretek zuhanytálcára: 885-905 mm.

Na most az én 825 mm-em megint pont nem esik bele egyik tartományba sem. Mindkettő mellé kell egy ilyen profil, ennek nem tudom a méretét, vagy hogy bele van-e számolva ebbe.

daninet: Köszi, biztos jó a Radaway, de a legolcsóbb is 136.000.

(#129217) daninet válasza fuze (#129215) üzenetére


daninet
veterán

obiban tudsz mindenféle gépet bérelni relatív olcsón. Főleg Hiltit és boscht tartanak. Nem kell tartanod semmilyen drága felesleges gépet, de jó munkához érdemes néha bérelni. Én beton törőt, korona fúrót béreltem már ott

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129218) LOTR válasza daninet (#129217) üzenetére


LOTR
addikt

kiegészítésként
amikről tudok, azokhoz képest obi jó 1,5x drágább (most júniusban obiból vésőgép kb 10k volt, másnap egy komolyabb makitát hoztunk el kisgép bérbeadós vállalkozástól kb 6,5k-ért)
úgyhogy érdemesebb erre szakosodott céget is keresni - ha van rá lehetőség

mod
ha jól emlékszem obiban kértek elég komoly kauciót is, kisvállalkozásnál csak okmányokat fénymásoltak

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#129219) pjen válasza Jofi81 (#129216) üzenetére


pjen
félisten

Ezekhez lehet kapni sorolót, amivel a keretet meg tudod toldani. Legalábbis az enyémhez lehetett. Nem tudom merre laksz, de én megnézném a 17. ker Péceli úton a Várhidinél.

(#129220) daninet válasza LOTR (#129218) üzenetére


daninet
veterán

viszont nyitva van mindig. este 8ig hétvégén is visszaviheted a szerszámot, legtöbb biznisz 4kor zárja az ajtót, kb mikor te pont ráérnél bármit is csinálni. Ha hétvégébe esik kifizetteti veled a két napot hétvégén is. Nekem ez azt az 1-2ezer forint többletet megéri.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#129221) LOTR válasza daninet (#129220) üzenetére


LOTR
addikt

makitánál úgy volt, hogy reggel elvittük, ott akkor teljes napot kellett fizetni (úgy volt végzünk vele), de csak másnap kb délben vittük vissza, ahhoz volt talán 4 vagy 5 órás bérlési idő is (tehát kb 1,5 napra fizettünk csak)

nyilván mindenki úgy bérel, ahogy akar, de mi jobb feltételekkel és még olcsóbban is kaptunk jobb gépet kisvállalkozótól - nem tudom, az ország többi részén hogy megy

One Ring to rule them all

(#129222) elessar válasza fuze (#129215) üzenetére


elessar
tag

Próbáld magasabb fordulaton, kisebb előtolással.
A fordított penge azt jelenti, hogy lefelé állnak a fogak? Akkor toláskor vág, és ez is okozhatja a lap kihajlását.

(#129223) fuze válasza elessar (#129222) üzenetére


fuze
őstag

Próbáltam így ahogy mondod. Azt sajna nem tudom, hogy milyen lenne a rendes fogazatiránnyal, de az biztos nem normális, hogy a pengét megfogva jobbra balra mozgatva kotyog a rögzítés

adms.hu | UI Designer

(#129224) Morris válasza fuze (#129223) üzenetére


Morris
veterán

Mindegyik gépben kotyog a fűrészlap. Nem az a gond.
Vagy vékony a lap vagy túl hosszú.
A fogazat iránya pedig a vágás minőségét határozza meg. Egyik esetben felül szakít a másikban alul stb stb.
Nem mindegy a lap típusa sem. Van clean wood, speed wood, reverse stb.
Egy olcsó körfűrész benne egy jó minőségű lappal megoldaná a problémát.
Vagy vidd el egy lapszabász céghez. Ott szépen levágják némi pénzmagért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#129225) pjen válasza fuze (#129205) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem húzz egy vonalat és annak mentén vágj és ne rögtön a munka darabot. valami hulladékon gyakorolj kicsit.

(#129226) fuze válasza Morris (#129224) üzenetére


fuze
őstag

hat én nem hiszem hogy ez normális. Közepes sebességgel tényleg marha lassan vágok vele. Szorítóval oda is tettem egy lapot hogy mindig tokeletesen merőleges legyen. Az hogy fel centit elhúz jobbra 5-6 centi vagasnal nem normális szerintem.

a fűrész lap clean wood reverse. Ehhez való. Jobb híján elmegyek egy boltba megnézni mennyi kotyogasa van egy újnak. Tényleg marha precízen álltam neki, nem én vágok ferdén

adms.hu | UI Designer

(#129227) pjen válasza fuze (#129226) üzenetére


pjen
félisten

Ne vágjal vezető mellett dekopirral, húzzal vonalat, de olyan egyenes sose lesz mint körfűrésszel.

(#129228) Morris válasza fuze (#129226) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Próbáld ki egy jóval vastagabb fűrészlappal. Az kevésbé hajlik. De úgysem lesz tökéletes.
Gondolom az előtolás 0-án van!

[ Szerkesztve ]

(#129229) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Van egy betonfödémes tetőterem,mint ahogy a képen látható. Hullámpala, minimális rés a pala alján, elvileg ott hó, nedvesség nem tud bejönni. Energiamegtakaritás miatt gondoltam leraknék valamilyen gyapotot, 10-15 cm vastagságban. Nem igazán járunk fel, de egy közlekedősávot kialakitanék. Jó ötlet a gyapot? Ha igen,milyet? (Esetleg konkrét márka,link ahol jó áron van megköszönném :) ). Elég a 10-15cm? Kell alá bármit raknom, esetleg a tetjére? Később visszabontható? Nem feltétlen szükséges majd visszabontani, csak mint opció, ha mondjuk javítani/cserélni kellene a tetőt.Köszönöm a válaszokat!

Ez pl. jó lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#129230) OPiiPO válasza Frontiner (#129229) üzenetére


OPiiPO
addikt

pár napja volt téma, olvass vissza kicsit :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#129231) Donki Hóte válasza Frontiner (#129229) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A gyapot jó ötlet, a betonos födém miatt alá nem kell rakni semmit, de a tetejére kell tenni valami fóliát, mert a tető résein bemegy a por, a kosz, télen a porhó, ami nagyon nem használ a gyapotnak.

A tekercses gyapot nem rossz, de az igazi az lenne, ha átfedésben tudnál két réteget lerakni, pl úgy, hogy kétszer 10 cm-es rétegben rakod le, az egyik tekercset hosszában, a másik tekercset meg keresztben.

Ha tényleg nem jártok fel és nem használjátok tárolásra a padlást, akkor nem hagynék a helyedben szigeteletlen közlekedősávot, nagyon lerontja a hőszigetelés jóságát, ha kihagynak belőle egy fél méteres részt :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129232) zoli03 válasza Donki Hóte (#129231) üzenetére


zoli03
őstag

Átfedésben nem lehet úgy rakni, hogy egyiket keresztben, a másikat hosszában. Akkor össze kéne taposnia az egész leterített gyapotot. Úgy lehet csinálni, hogy az egyik tekercset félbevágod hosszában (amíg még fel van tekerve), és a második réteget azzal kezded, így lesz átfedésed mindenhol.

(#129233) Donki Hóte válasza zoli03 (#129232) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez igaz :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#129234) Tütüm válasza fuze (#129226) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Nekem Metabo van, ugyan ez a bajom vele, vonalban egyenesen vág amúgy de a penge dől egy irányba. Az is gyorsbefogós, szerintem azzal van a gond. Vastagabb anyagban kevésbé jött elő a hiba, jobban megfogja az anyag a pengét, úgyhogy valószínűleg az anyagvastagsághoz kell rövidebb pengét választani. Vannak mini körfűrészek is, egy bútorlapot átvisz, én azt tervezek venni egyszer, lécekhez meg gérvágót. Dekopír meg marad az íves vágáshoz.

(#129235) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Lassan kezdem nézegetni a laminált padlókat is.
Laikusként két részre tudnám bontani: van az a fajta, aminek az illesztései között nem látszik rés és van az a fajta ami között van 1-2 mm rés. Ez utóbbi sokkal szebb, olyan hatást kelt mintha valami hajópadló vagy nem is tudom mi lenne. :D
Van erre valami típusmegjelölés vagy értelmes kifejezés? Mármint arra hogy hogy hívják azt, ami között van egy kis rés?

Szemre sokkal szebbnek tűnik (nem pont ez a szín, csak kerestem neten egy képet amin látszik mire gondolok), láttam élőben is egy ismerősnél csak nem tudom hogy takarítani mennyire szenvedés, mert gondolom a rés közé minden piszok/por összegyűlik. De ház van porszívó, szoktam használni is. :)

Van valakinek tapasztalata ilyennel, milyen, szeretitek vagy sem?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#129236) AxBattler válasza Dyingsoul (#129235) üzenetére


AxBattler
félisten

Fózolt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#129237) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Régi ÉTI gázkazán lenne lecserélve egy kondenzációsra.

1. A régi cirkó kémény belsejében vezetik ilyenkor az új kondenzációs kazán kéményét?
2. Pincében van a kazán, milyen magasra kell elérni az új kéménynek, mint a régi?
3. Melyikek az ajánlott márkák? Ariston?

[ Szerkesztve ]

(#129238) zoli03 válasza Dyingsoul (#129235) üzenetére


zoli03
őstag

Nekünk fózolt van. Szerintem jobban néz ki (ez szubjektív), koszt nem vettem észre, hogy beleülne, vagy ha beleül., nekem akkor sem tűnik fel
Az biztos előnye, hogy nem látszik, ha nem lettek tökéletesek az illesztések, vagy kicsit mozdul valamelyik lap később, mert az a nem fózoltnál nagyon szembeötlő.

(#129239) KrAt válasza Tütüm (#129234) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem Makita, nem gyorsbefogós, és az is elviszi a pengét :(

(#129240) zoltan6


zoltan6
őstag

Redőnnyel kapcsolatos tapasztalatokról szeretnék kérdezni akinek van.
Déli,délnyugati fekvésű panel lakásunk van.A helyzet az hogy iszonyú meleg van a lakásban,az ablakok tűz forróak belül is.Gondoltam hogy csináltatok redőnyt valami normális hőszigetelt alumíniumot.Kérdésem az lenne hogy ér ez valamit egyáltalán? Jelenleg 30-32 fok van a lakásban.Van klimánk,de szerencsétlen nem győz dolgozni a forró ablakok miatt.Meg az emelkedő rezsi miatt inkább spórolnék vele,csak a legbnagyobb kánikulában járatnám.Érezhetően hűvösebb lenne a lakás redőnnyel?

(#129241) szaszyka válasza zoltan6 (#129240) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szintén déli tájolás a Barátságban, háromretegű üvegezés. Nálunk leengedett alu redőnnyel nyilván hidegek az üvegek, de mivel zárószint, ezért megvan a 30-31fok. Lehet placebo csak, de én érzek különbséget, ha délután a sötét lakásba lépek be, mintha egész nap felhúzott rwdőnyökkel várt volna egész nap.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#129242) csababarca


csababarca
őstag

Fafödémet a közlekedő felett szeretnénk járhatóvá tenni.
Most jönnek a gipszkartonprofilt csinálni, de azt javasolják, hogy még előtte tegyük fel azt amivel akarjuk borítani a fafödémet, mert utána necces felrakni már, vagy inkább nem is lehet.

Na most ide vonatkozik a kérdés, hogy OSB jó erre? ha igen milyen vastagot érdemes?
A közlekedő 2méter széles 7,5 hosszú.
Keresztben 50-es tengelytávval 10/20-as fagerendák vannak rajta.
Ezt a részt szeretnénk pakolhatóvá tenni, dobozok, karácsonyi díszek, stb mennének fel rá, de nem baj ha egy embert is elbír. (ember, értsd 80-100 kg között :D)

OSB-re gondoltunk elsősorban, de meghallgatok mást is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#129243) Dyingsoul válasza AxBattler (#129236) üzenetére


Dyingsoul
veterán

és #129238zoli03:
Köszönöm a gyors választ! :R Így már neten is találok sok infót róla!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#129244) bigdady válasza zoltan6 (#129240) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyértelműen igen... Télen még szigetel is

(#129245) razorbenke92 válasza zoltan6 (#129240) üzenetére

Abszolút sokat ér.

Anyámék tavaly ősszel kicserélték a régebbi kétrétegű szigetelt üveges fa ablakaikat új 3 rétegű üveges műanyagra. (A ház szigetelt, és az üvegek izzadtak télen). A régi műanyag redőnyt már szétégette a nap, és csúnya volt, plusz átvilágított rajta a nap, reggelente vörösen "izzott" a redőny, az asszony meg a tv standy ledet se tűri alváshoz. Így mondtam apámnak, hogy szerelek fel nekik új alu habtöltetes léceset. Addig variált, hogy majd hív szakembert, stb. hogy eljött az idei nyár, és pusztultak meg a melegtől, pedig előtte a kétrétegű+műanyag redőny kombóval ki lehetett bírni a nyarat sima esti szellőztetéssel.

Megrendeltem-felszereltem az alu redőnyt, azóta olyanok a szobák náluk, mint a pince.

Bruttó 2.4 ill 2.7 négyzetméteres ablakok É-ÉK tájolással. Nem tudom itt releváns e, de a napelemeket 1000W/m² körülménnyel minősítik. Ha ez alkalmazható, akkor huzamosabb ideig több mint 5kW fűtötte a belteret. Még ha a beesési szöggel számolunk, akkor is rengeteg marad.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#129246) Dinter válasza zoltan6 (#129240) üzenetére


Dinter
addikt

Nálunk reggel/délelőtt tűz be nap a nappaliba. Vettem hőmérőt, így pontosan látom a különbséget, rengeteget számít. Redőny nélkül reggel indul 30-31 fokkal, aztán csak megy felfelé. Redőnyt lehúzva 28 fok. Emellett megy folyamatosan a klíma 26 fokon, mert hiába van lehúzva a redőny, itt még mögötte is forró az üveg.

(#129247) macilaci78 válasza Dyingsoul (#129235) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fózolt.
4V = mind a 4 oldalán fózolt
2V = csak a hosszú oldalakon fózolt, a rövideken nem. Általában ezek "végtelenített" dekorok.

A laminált padló lapok között is pici szintkülönbségek vannak, ez a gyártástechnológiával jár. A fóz nélküli padlók élei hamarabb kopnak, illetve ha száradás miatt zsugorodik, hamarabb látszik a rés a lapok közt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129248) _q válasza bigdady (#129237) üzenetére


_q
addikt

0. Ki kell hívni a katasztrófavédelemtől a kéményseprőt, ő méri fel előzetesen a kazáncsere kémény kivezetés opciókat, ő ad jegyzőkönyvet, amit leír csak úgy lehet megoldani. Ha kész a kémény, utána megint ki kell jönnie átvennie a kéményt, kell hozzá méretezési terv (nálunk kérte), kell EPH érintésvédelem villanyszerelő által kiépítve, jegyzőkönyvezve. Kell még egy valaki, aki beüzemeli a kazánt, arról jegyzőkönyv (gázkazán beszerelő tud álatlában segíteni). Ha a meglévő kazán teljesítményét nem lépi túl az új, akkor nem kell gázterv, illetve ha a régi gázcső marad a helyén (sárga felxibilis csővel vagy rézcsővel arrébb lehet tenni egy kicsi, csak a jelnlegi gázcső maradjon a helyén), akkor nem kell gázterv, ellenekző esetben az is kell.

1. Nekünk furánflex volt a régi kazánhoz már bélelésként a kéményben, így ezzel már nem kellett pluszban foglalkozni (olcsóbb lett emiatt), ebbe van behúzva a kondenzációs kazán kéménye. A furánflex és a kondenzációs kémény között szívja be a levegőt, a kondenzációs kéményen belül meg fújja ki.

2. Nálunk ugyan ott megy ki a kondenzációs kémény, ahol a réginek is ment, ugyan abban a magasságban, de ha megoldható a ház oldalára kivinni alacsonyabban is lehet. Előírások vannak, hogy nem lehet a közelben X méteren belül ablak és szomszéd. Kéményseprő megmondja mit enged. Ha túl magas a kémény vissza kell bontani, hogy meg tudja csinálni a ballonos nyomáspróbát. Nálunk 1 méterre lett visszabontva kb 1.8m magas volt.

3. Amilyen gázszerelő van a környéken azt szokták javasolni, mi Vaillant-ot vettünk, nem volt olcsó, reméljük tartós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#129249) macilaci78 válasza _q (#129248) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3. +1, én is aszerint választottam, hogy mihez van jó support. A gépész javasolta az Immergas Victrix Exa 28 ERP-t, mert ennek rozsdamentes a víztere, így legalább az nem fog kilyukadni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129250) Dyingsoul válasza macilaci78 (#129247) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a plusz infót, jó tudni ezeket! Most azt lesem már csak hogy ezek vajon mennyivel drágábbak a sima laminált padlónál. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.