Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) vendingo válasza vadászcsiga (#3949) üzenetére


vendingo
veterán

Néha átfut a fejemen, hogy lehet jobban jártam volna a Brikkával, de ha nem jön be ez a Gaggia főző, akkor ennyiért még mindig eltudom adni, daráló meg bármilyen főzőhöz jól jön, kis buktával az is elmenne.

Elég türelmetlen típus vagyok, nekem minden rögtön azonnal kell.
(amúgy meg otthon most csak filteres főző van...gondolom senkinek nem kell bemutatnom az ízvilágát..)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3952) Parci válasza vendingo (#3951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, ha nem jön be, el tudod adni. ha viszont bejön, akkor úgy is többet költesz majd kávéra menet közben, mint hogy ez a kezdeti költség igazán számítson.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3953) Toobee válasza vendingo (#3951) üzenetére


Toobee
veterán

Végül milyen kávékat rendeltél?

https://barbieripnk.hu/

(#3954) jolti


jolti
senior tag

Reggeli gyors csapolás. Mit látnak kedves doktor urak, mit javítsak rajta?
Egy nagyon picit gyors lefolyás lett, de Qurv@finom! :DD :DD

Ja és a csészémet nem kiröhögni! Beszerzés alatt áll az is!

[ Szerkesztve ]

(#3955) weinmaker


weinmaker
őstag

Ha valaki gerjed a sütőtökre, és szereti a tejes italokat, akkor konzultáljon Paljoc-al, mert ma reggel a mr. espresso nevű blendből, olyan átütő sütőtökös kapucsínót toltam, hogy csak na :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3956) And06 válasza jolti (#3954) üzenetére


And06
aktív tag

mekkora poharak ezek? :)
szin alapján jónak tünik.

(#3957) ronin s8 válasza jolti (#3954) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát a lefolyást! Jól látod Te... :O

Az idő 25-30 mp legyen, a mennyiség 30 ml. Ha ezek megvannak, utána lehet körülnézni, mit is lehetne még kihozni belőle.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3958) And06 válasza weinmaker (#3955) üzenetére


And06
aktív tag

akkor abban kenya van, az is sütőtökös :D

(#3959) bbuffy válasza weinmaker (#3955) üzenetére


bbuffy
senior tag

Akkor ez az én kv m lesz.:))
Már csak rá kéne érnem elmenni érte. Ja meg rendelni is.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3960) paljoc válasza weinmaker (#3955) üzenetére


paljoc
tag

Szinte hallom ahogy az "ellentabor" felhordul: "mi ez a hulyeseg? A kavenak legyen kave ize, ne sutotok, meg barack, meg gyumolcs bogyo!":-)))
Mentsegemre szolgaljon, hogy tudok olyat is!;-)

[ Szerkesztve ]

(#3961) paljoc válasza And06 (#3958) üzenetére


paljoc
tag

Nincs benne Kenya.....de lehet hogy lesz majd. Meg kiserleti fazisban van! :-)

(#3962) And06 válasza paljoc (#3961) üzenetére


And06
aktív tag

van egy kollégám aki szerint úgy "izesitik" a szemes kávét, hogy átitaják vegyszerrel :/ ráhagytam
sütőtökös bébiételt töltesz a gene-be? :D

[ Szerkesztve ]

(#3963) vadászcsiga válasza vendingo (#3951) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Majd szólj ha mindennel meg vagy mert utána jöhet a PID. Az még egy 20-as :DD

(#3964) vendingo


vendingo
veterán

Megjött a Gaggia, szép karácsonyi csomagolópapírba volt :)
Mivel a darálóm még nincsen meg, ezért az otthon lévő kb. 5 fajta darált kávéval fogok próbálkozni, a semminél biztos jobb lesz.

Nagy körvonalakba leírnátok, hogy mi merre mettől meddig hogyan?
Mire figyeljek főzéskor, egyáltalán hogy működik egy ilyen gép.
Az előző főzőmön csak egy on/off gomb volt aztán ennyi.

vadászcsiga: Mi az a PID?
Megint költitek a pénzemet.... :)

Toobee : Rome espresso-t rendeltem csak, ezzel gyakorolok aztán majd jöhetnek az igazi csemegék.
víner eksztra, csíbó, dauegberc... :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3965) bbuffy válasza vendingo (#3964) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az még neked nagyon nem kell.
Manuál bojlerhőfok szabãlyzó pimp/tuning kütyü.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3966) And06 válasza vendingo (#3964) üzenetére


And06
aktív tag

először légtelenitsd!

csésze a fej alá (kar nélkül), egy edény a gőzcső alá, gőzcsap kinyit teljesen, gép bekapcsol, pumpa bekapcs. amikor nem jön levegő a gőzcsövön már, akkor elzárhatod. utána még folyass ki egy kis vizet a fejen.

ha nem szivná a vizet, üresen ne erőltesd a pumpát. de gondolom mivel használva volt, lesz viz benne valamennyi...

[ Szerkesztve ]

(#3967) zolnagy válasza bl4ze (#3939) üzenetére


zolnagy
őstag

Tamper állványnak QM-nél szvsz semmi értelme, de én Gaggianal se használtam. Zacc nálam is a kukában landol, de meg tudom érteni, ha valaki felhasználja virágokhoz. Ezek az eszközök olyan ízlés kérdése dolgok, nem ezektől lesz jó a kávé. :)

Más, a kb 1,5 hónapja bontott már nem tudom milyen olaszból származó erősen robis kávé brikkában nagyon finom. Ez espressonak elkészítve már elég határeset (karcos) Szal a brikka erre is jó tud lenni.

(#3968) jolti válasza And06 (#3956) üzenetére


jolti
senior tag

30 mp. volt és azt hiszem feles pohár. Sajnos nincs egy qurva jelzett pohár sem itthon! Lehet ma hazafalé menet be kell ugranom a kocsmába, inni egy háromcentest! ;]
Vagy viszek haza egy fecskendőt.
De azt nem lehet, mert az ideg javak eltulajdonítása lenne! :D
Majd viszek használtat, hátha maradt benne egy kis Furosemid! :DD :D ;]

(#3969) And06 válasza jolti (#3968) üzenetére


And06
aktív tag

az kicsit sok! finomabbra kell venni az őrleményt. ha félig lesz a felespohár szemre, az már jó

(#3970) ronin s8 válasza jolti (#3968) üzenetére


ronin s8
senior tag

Két evőkanál az 30 ml. Inkább legyen az a kávé kicsit kevesebb, mint több.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3971) vendingo


vendingo
veterán

Mi ez a feles poharazás?
Mi a lényege, mire jó?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3972) jolti válasza ronin s8 (#3957) üzenetére


jolti
senior tag

Ezeket vágom én is! :))
Nem ma kezdtem a kávés szakmát!
Holnap lesz egy napja! :Y :D :DD

(#3973) Hami33 válasza vendingo (#3971) üzenetére


Hami33
aktív tag

Eszpresszó mennyiség kb egy felespohár félig:) 25-30 mp alatt van félig akkor jó rendben.:) ha nincs mércés pohár:)

[ Szerkesztve ]

(#3974) Peti...(16v) válasza vendingo (#3971) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ehhez ajánlottam neked a shotos (mérce) poharat. Most Zsolti is hasznát venné...

(#3975) bl4ze válasza vendingo (#3971) üzenetére


bl4ze
veterán

or for dummies :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#3976) jolti válasza And06 (#3969) üzenetére


jolti
senior tag

A feles jelzés, (ha csak nem 4 centes) a crema tetejénél lehet. Olyan 35-40 mili lehet.
Amúgy tudom, hogy tamperelés volt gyenge, mert alig merem már nyomni, nehogy befullasszam.
Ha túl apróra van darálva, vagy ha túl durvára, akkor nekem keserű, úgyhogy a finomságot kezdem kitapasztalni. Szerintem.
Kár, hogy nem tudok senki hozzáértőt meghívni egy kafféra! :-)
Amúgy meg qurvafinom volt és ez a lényeg! :D

(#3977) jolti válasza Peti...(16v) (#3974) üzenetére


jolti
senior tag

:K :K

(#3978) And06 válasza jolti (#3976) üzenetére


And06
aktív tag

a tömöritési erőt próbáld rögziteni (gyakorold), legalább 10-15kg legyen, papiron 20 kéne, de 10 felett jó :)

(#3979) ronin s8 válasza jolti (#3976) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jól érzed! Ha nem ideális a lefolyás, nem lesz jó az íz. Ezért nézzük olyan rigorózusan a lefolyásokat. Nagyon szűk az a tartomány, amin belül jó. Ezért nehéz műfaj az espresso, de ha eltalálod, nagyon jó lehet. :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3980) Hami33


Hami33
aktív tag

[link][link]találtam mérőpoharat:)) igaz kicsit borsos áron.

[ Szerkesztve ]

(#3981) jolti válasza ronin s8 (#3979) üzenetére


jolti
senior tag

Király !
Mivel idáig senki nem írta (vagy csak nem olvastam), hogy ha túl finomra van akkor is keserű, nem csak akkor, ha túl durva, így ezt nem mertem mondani, nehogy hülyének nézzétek.
Bár tudom, e nélkül is... Megelőzve a lepattanóra lecsapokat! :-)
Csak, ha túl finom, akkor olyan máshogy keserű. Még talán azt hívtam a múltkor túl erősnek.
De akkor az a lényeg, hogy jól érzem.
:-)

(#3982) Peti...(16v) válasza Hami33 (#3980) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ez nem jó? [link]

(#3983) bl4ze válasza Hami33 (#3980) üzenetére


bl4ze
veterán

Expolygon , vagy Danetti olcsóbban ad ilyet. Vagy talán még a BOLS mixer boltban is. (Budapest, Pécs, Budapest a 3 hely címe)

.:. bl4ze .:.

(#3984) Hami33 válasza Peti...(16v) (#3982) üzenetére


Hami33
aktív tag

[link] akkor már az ascaso:)))))

(#3985) jolti válasza Hami33 (#3980) üzenetére


jolti
senior tag

1-2 ezer forint! Ne wazze!
Akkor inkább veszek egy gyógyszertárban ( ezt rátok értem :-) ) egy 10 milis fecskendot és egy pofas felespohárra rámérem és egy vékony alkoholos filccel bejelölöm! Esetlegegy kis vastagabb fajta cellux szalaggal leragasztom, hogy ne kapjon le olyan hamar.

(#3986) adpeter válasza jolti (#3954) üzenetére


adpeter
tag

Helló prof! Kicsit soknak tűnik a mennyiség. De ha neked ízlik,akkóóóó úgy jó ahogy van. :C

Csak azért tapasztald ki a lefolyást,mert sosem tudhatod mikor esik be hozzád egy műértő vagy egy topic társ. :))

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#3987) ronin s8 válasza jolti (#3981) üzenetére


ronin s8
senior tag

A lényeg a lényeg: az espresso a kávé csúcsa, mindenféle értelemben. Jelesül mi most arra csodálkozunk rá sokadszor, hogy ha egy hegycsúcson megcsúszik a lábad, lebukfencezel. Nagyon szűk az a mezsgye, amin járunk :D Nem nagyon van értelme lecsúszni róla, mert az következményekkel jár. :K

Amit keserűséget illeti, ez talán gép-függő. Nálam a Giotto-n inkább savanyúba hajlik az íz, ha túl lassú a lefolyás. Ennek talán az lehet az oka, hogy drasztikusan túlhűl csaplás közben a kávé, és kiemelődnek a savanyú ízősszetevők a többi rovására.
Keserű lehet a kávé túl sok hőtől is, de a hőhiánytól is. Ez mind-mind összefüggésben van a lefolyással.

De pl. a francia café créme tipikusan egy gyors lefolyásra hangolt szimpla/dupla, ami kicsit szőkébb, mint egy szabályos espresso, és fűszeres, gyümölcsös ízek jönnek elő belőle. A franciák direkt erre pörkölik a kávéikat, mert náluk ez nagy divat. Egy olaszos espresso kávé nem túl finom ezzel a gyors lefolyással.
Tudni kell, mi mire való... :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3988) TörökSzabi válasza Hami33 (#3980) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

poharcenter.hu
120 Ft egy feles pohár 3 és 5 cl-es jelöléssel kb. Egyéb szép kávés italra való poharaik, és minden féle poharuk van olcsón.

(#3989) adpeter


adpeter
tag

Úristen! Most olvasok vissza. PARCI neked nincs FELSŐSZŰRŐ TISZTÍTÓ KEFÉD??? :Y
Én vettem egyet,mert olyannal buheráltak a profik jutyubon is. Apám,ha tudnád mit hagysz ki. :P

Ma voltam Egerben. Eszterházy tér MVH. Mellette ILLY caffffe. Na mondom,olyan jó volt olvasni a korzós élménybeszámolót erre most rápróbálok. Egyből duplát kértem...hát nem szoktam de most cukroztam rendesen....úgy valahogy lecsúszott! :O

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#3990) jolti válasza adpeter (#3986) üzenetére


jolti
senior tag

Tudom.
Azért is írtam oda, hogy, hagy picit gyors lett a lefolyas.
Írtam az előbb, hogy nem ma kezdtem a kávé szakmát! :-) Holnap lesz egy napja!
Majd az évek, meg a rutin...

(#3991) TörökSzabi válasza adpeter (#3989) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

Nekem a csajszi múltkor etalont csapolt, mindene megvolt a kávénak. Elmodása szerint a barista srác meg olvassa a Korzót.

(#3992) jolti válasza ronin s8 (#3987) üzenetére


jolti
senior tag

Most, hogy mondod lehet savanyúbb inkább.
A t...m tudja, olyan meghatározhatatlan, de jellegzetes íze van nekem a túl lassú lefolyasnak. Az biztos, hogy jól elkülöníthető, más jellegü a túl gyorstól.

(#3993) TörökSzabi válasza bl4ze (#3931) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

Nálam a tamper állvány 60x60x100/80mm-es zárt szelvény bemarva 35 mm szélesen. Erre raktam szivacsot szétvágott egéralátétből. Zacckiütő az a barista boltból a Grindenstein.

(#3994) bl4ze válasza TörökSzabi (#3993) üzenetére


bl4ze
veterán

Aki szeret barkácsolni :) Knock-box nekem is a régi Grindenstein. (szürke)

.:. bl4ze .:.

(#3995) TörökSzabi


TörökSzabi
csendes tag

Jut eszembe, holnap viszem az őrlőket festetni. Lesz egy fekete, meg egy szürke eladó Mazzer Super Jolly-m. Összerakás után már csak használni kell őket.

(#3996) RBJ


RBJ
addikt

A felső tisztító kefénél érzek egy kis hype ot. Vettem ma egy otsó 100 Ft os fogkefét ami semmilyen színű,formájú így ráfogom, hogy kávés kefe.
Nem szoktam kávét inni cukrászdában, meg sehol. De Egerben szabadságom töltöm sikerült nem is tudom minek nevezzem kapucsinót innom amit felmosóvíznek jó lett volna egy cukrászdában.
Ehhez képest amit én csinálok otthon kezdő létemre ég és föld.
Mi lesz ha kitapasztalom a darálóm, és kávéfőzőm. Akkor csillagos ég lesz a különbség. :DDD
Nem is tudom, hogy ilyen helyeken, hogyan tudnak ilyet kiadni a kezükből egyesek.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3997) And06 válasza RBJ (#3996) üzenetére


And06
aktív tag

http://www.baristaszakuzlet.hu/product.php?id=695

ez a fajta elég kényelmes. az árát nem éri meg, de amúgy jó cucc.

(#3998) adpeter válasza TörökSzabi (#3991) üzenetére


adpeter
tag

Egy szőke hölgyemény szolgált ki. Nem láttam a folyamatot,de gyorsnak találtam kicsit.Cukorral sokat javult,de anélkül elég "fura" volt. Majd teszek még egy próbát,ha arra járok. Hátha.:)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#3999) brownus


brownus
veterán

(#4000) TörökSzabi válasza And06 (#3997) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

Nekem is ilyenem van, és nagyon tuti. A sima egyenes kefe nem tudja kitakarítani rendesen a fejben a szűrőtartó kar pöckének helyét.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.