Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132551) koxx válasza Speti69 (#132550) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyiket veheted, nc-ből a v4-et érdemes, de jó lehet a másik 2- is.

(#132552) JackFeryll válasza vrob2 (#132547) üzenetére


JackFeryll
őstag

Elizabeth , MaraX, Bianca , 250-300/350-400/600-ért, olcsó korlátolt DB, E61HX, E61DB.

Én biztos Biancát vennék ezekből.
Reálértéken sose volt ilyen olcsó és az elmúlt időben volt néhány darab hetekig hirdetve 600 környékén, régebben ezeket feltették és már el is vitték mondjuk 1-et egy évben.

[ Szerkesztve ]

(#132553) ttlfeg


ttlfeg
friss újonc

Sziasztok!
Kávéfőző tuningolásban vagyok. OPV és szűkítőzés megvolt, következő lépés a PID lesz, és elkezdtem gondolkodni, hogy esetleg nyomás profilozással is játszanék. Rezgő szivattyús gépről van szó. Kerestem a nyomás profilozáshoz valami KIT-et, azonban sajnos nem találtam. Létezik ilyen egyáltalán? Tudtok ilyet javasolni?

(#132554) mézespálinka válasza Speti69 (#132550) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Ha az amazon küldi, akkor igen. "Dispatched/Sold/Fulfilled by Amazon" információt kell keresni. Azonban, ha pl egy kínai cég termékét veszed az amazonon, amit az említett cég "Dispatch/Sell/Fullfill"-el, akkor simán kínából jön, saját tapasztalat :D

(#132555) Speti69 válasza koxx (#132551) üzenetére


Speti69
újonc

Hullámos talpút vagy sima talpút illetve teflonosat érdemes e venni a normcore v4 tamperekből?

(#132556) Jolida válasza Speti69 (#132555) üzenetére


Jolida
tag

Nekem sima van.
Némelyik olajosabbra pörkölt kv időnként ráragad, de tekerek egyet rajta és voilá, odagyógyul a többihez. :R

(#132557) bbuffy válasza Speti69 (#132555) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én hullámost használok, bár nem Normcore-t, és semmi feltapadás. Jól is tömörít.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132558) qvik27 válasza Speti69 (#132555) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem simát.
Ha feltapad egy leheletnyi, az nem baj, de kb. 30 fokos fordítással tutti, hogy lemegy róla.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132559) Speti69


Speti69
újonc

Köszönöm szépen a segítséget, aztán megrendeltem a simát a német amazonról. Számolt vámot, szállítást, ha minden sima akkor talán valamivel olcsóbbra jött ki, mintha a normcore oldaláról rendelem.

(#132560) Deer76 válasza Deer76 (#132543) üzenetére


Deer76
aktív tag

Errre van valakinek ötlete? Gaggia baby Twin

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#132561) Csápájev válasza Deer76 (#132560) üzenetére


Csápájev
őstag

Pontosan hol szivárog?
Ha a kar mellett,akkor biztosan kartömítés.
A felsőszűrőd kizárt,hogy annyira retkes legyen,hogy nem jön át rajta a víz :)

(#132562) bbuffy válasza Deer76 (#132560) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tömítéscsere után eleinte tud szivárogni akkor is ha nincs jól felrakva a kar, teljesen.
Én szilikon tömítést vennék, és szilikonzsír filmbevonattal tenném fel. Tízszer addig is tart, és nem kerül sokba.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#132563) Deer76


Deer76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Nemrég cseréltem kartömítést és szilikonzsírral helyeztem fel. A kávégépem alul szivárog. Amióta a tömítést kicseréltem már nem kávés a víz, hanem tiszta. Nem nagy mennyiség. Egyelőre egy alap felsőszűrőt használok, mert gondoltam tesztelem, de van IMS felsőszűrőm is. Amúgy az is érdekes, hogy a lefolyás sokára (kb 20mp) indul csak el, de amúgy rendben van.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#132564) hogyaza válasza Deer76 (#132563) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Több gondja lehet,megbontás nélkül nem lehet behatárolni a probléma okát.Lehet pl. a mágnesszelep csonkja tört el,vagy elfáradt a kazántömítés.Mindkettő tipikus.De lehet még más is,meg miegymás is.

(#132565) koxkids


koxkids
őstag

Gagguino tuningot használ valaki GC-vel? Múltkor nézegettem az oldalt és eléggé tetszik, főleg hogy elég origi marad a gép, pl a felhajtható kijelző stb. Mindent is tud kb a rendszer ahogy néztem :B

Fragola-tól lehetne beszerezni egy tuning gépet és otthon átalakítani :U, vagy lecsapni egy olcsó gépre jófogáson és azt upgradelni :D

(#132566) icm válasza koxkids (#132565) üzenetére


icm
tag

Gaggiuino-hoz a legjobb egy vatta új gép. Nem Fragola ellen akarok beszélni. Ha a Gaggiuino tetszik akkor egy tuningmentes használt vagy vadi új gépet vegyél.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132567) koxkids válasza icm (#132566) üzenetére


koxkids
őstag

Rézcső tuning sem szükséges akkor?

(#132568) zolnagy válasza koxkids (#132567) üzenetére


zolnagy
őstag

Én biztosan tennék rá. Semmilyen elektronika nem tudja pótolni a rézcső adta hőstabilitást.
Úgy értem, hogy biztosan tök jó dolog a gagguino, de a kis bojler űrt az sem képes pótolni.

(#132569) kk831228 válasza Speti69 (#132555) üzenetére


kk831228
addikt

A legújabb vpd fekete talppal érdemes, az bem szìvja föl a pogàcsàt.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#132570) icm válasza koxkids (#132567) üzenetére


icm
tag

Én személy szerint rézcsőre is optimalizálnám, pontosan amiatt a plusz űrtartalom és hőstabilitás miatt amit Zolnagy is mond. Aztán lehet tök jó a rézcsövezett bojlerrel, de nem tudom utóbbit itthon meglépte-e valaki.
Ami még számomra hiányzik belőle, hogy nem tudok a pidekre jellemző autotune-t kiadni.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132571) sz.zs. válasza icm (#132570) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tomace91
fórumtársunk igen. Ő egy űrgaggiát Gagguinosított.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#132572) Tomace91 válasza sz.zs. (#132571) üzenetére


Tomace91
senior tag

Igen és egyik legjobb döntésem volt. Mivel ŰrGaggiuino így nekem pl hőfok offset nem kell mert ugyanaz jön ki belőle, mint ami be van állítva.

Nagyon jó cucc!

(#132573) koxkids válasza Tomace91 (#132572) üzenetére


koxkids
őstag

Rézbojleres a tied? :B

Ahogy egyre több videót nézek a Gaggiuino-ról, egyre jobban tetszik. Láttam, később lesz hozzá web UI is, mindig nyomják a fejlesztéseket :K

[ Szerkesztve ]

(#132574) icm válasza sz.zs. (#132571) üzenetére


icm
tag

Nem figyeltem. Sebaj. Akkor nem állja meg a helyét a véleményem, hogy nem jó a tuning gaggiával.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#132575) Uyuarasy válasza koxkids (#132573) üzenetére

Azzal ovatosan, nem tudom most mi a helyzet, de par honapja meg sehol sem volt a web UI. Attertek Arduino Nanorol STM32-re, de meg igy is szukosen fernek el a dolgok, foleg ha az extrakat is hozzarakod (pl. talcaba epitett merleg).

Anno lattam egy vagy ket nem hivatalos modot akik sajat kapcsolassal ESP32-t hasznaltak, amivel lett BT/WLAN is, a projekt fejlesztoje viszont elbol elutasitja ezeket a chipeket… :)

A Discord szerverukon tudsz a futo es elkaszalt fejlesztesekrol is olvasni.

(#132576) Tomace91 válasza koxkids (#132573) üzenetére


Tomace91
senior tag

Igen fragola által készítet rézbojleres. Minden van, mérleg a tálcában, stb. Egyedül a ToFNLED nincs meg.

(#132577) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Elképzelhető, hogy a bialetti brikkaban kicsit leégett a víz a tartály aljára vagy vízköves lett bár kb 5-alkalommal volt használva. Most próbálom ecettel és szodabikarbónával kioldani belőle. A kérdésem az, hogy dörzsivel lehet e esetleg dörzsölni?

(#132578) stereofan válasza atish15 (#132577) üzenetére


stereofan
tag

egy kis súrolótej és a szivacs durvábbik felével finoman ki tudod tiszítani, de csak belül tisztítsd így.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#132579) atish15 válasza stereofan (#132578) üzenetére


atish15
aktív tag

Rámentem most ezzel a fémes súrolóval. Megpróbálom még súrolótejjel. erre jó a főzőlap tisztító is?. Jobb lett de még nem az igazi. Nem segített sokat a helyzeten, hogy a feleségem úgy rakta el hogy nem volt megszáradva. Keletkezett valami oxidáció is. :(

[ Szerkesztve ]

(#132580) RetepNyaraB válasza atish15 (#132579) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

lereszeled az aluoxidot és meg is sérted a felületét. Minek?
Citromsav kell oda, nem ecet amúgy is. Amit ez nem visz le, jó helyen van és maradjon.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#132581) Laraxior


Laraxior
titán

Sziasztok.
Gyors kérdés.
Van különbség kotyogósnál, ha forró vízzel indítom, vagy hideg vízzel? Az előbbi ugye gyorsabb :D
(Bocs, ha hülye kérdés, csak most épp fő, és amíg nem jön le addig... :D ) :R

Illetve, ha szokott még valaki hozzáadni valamit, hogy jobb íze legyen, akkor arra valami ötlet? Én fahéjjal főzöm pl. és nagyon jól érezhető az íze :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#132582) Cathfaern válasza atish15 (#132579) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alumíniumnál jó az ha oxidálódik, anélkül csak kioldódik a vízbe az alumínium. Ezért se szabad szerrel elmosni. Lásd:

(forrás: [link])

(#132583) konzumpro válasza Cathfaern (#132582) üzenetére


konzumpro
senior tag

Harmadik főzésnél már jobb mint a rozsdamentes. De mivel lehet biztosan stabilizálni egy mosogatógépes mosás után? Youtubeon láttam pár megszürkült kotyeszt feljavítani polírozással, de van valami vegyi megoldás is a belső eldugott részekre? Valami gyenge sav vagy lúg? Nem ia a kinézet, csak az oldódás gátlása lenne a cél.

(#132584) Parci válasza konzumpro (#132583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmikor sem jobb, mint a rozsdamentes

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#132585) stereofan válasza Laraxior (#132581) üzenetére


stereofan
tag

igen, pont az a cél, hogy a nagy hő kevesebb ideig érje, ne legyen égett. viszont arra is kell figyelni, hogy időben levedd, esetleg le is hűtsd, hogy leálljon a forrás.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#132586) Cathfaern válasza konzumpro (#132583) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit ők is csináltak: átfőzöl rajta 5 kör kávét, amit nem iszol meg :)

(#132587) vrob2 válasza RetepNyaraB (#132548) üzenetére


vrob2
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Kb 300 e lenne a határ.
Mivel elég sokat gőzölok így egy olyan gépet szeretnék ami hozza a full tuning Gaggia Classic szintet csak jól tudok vele gőzölni is kényelmesen.

(#132588) RetepNyaraB válasza vrob2 (#132587) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sajnos ez pont egy köztes árszint, mint max keret. Itt nem feltétlenül találsz megfelelőt, illetve használt piacon jobb eséllyel. Egy Sage BES920 remek gép, időnként felbukkan itt-ott. Kicsit fölé mehet az árszintnek még használtan is.
AVX DB1 Pro, ami annyira új, hogy sztem még nem is kapható és állítólag kijavult a gőzölés rajta. De itt bétateszter leszel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#132589) vrob2 válasza RetepNyaraB (#132588) üzenetére


vrob2
csendes tag

Egyáltalán nem kritérium az új, sőt.
Az ABX DB1-el kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok.
Igen a Sage BES920 nekem is szimpatikus de néha olvastam róla nem túl jót így valahogy mindig lebeszéltem magam róla.
Igazából amit mostanában nézegettem az a Lelit Elizabeth, Sage BES920, és nagyon szimpatikus a Bellezza Chiara is, tudom ez nem dual bojler.

(#132590) lojzi1 válasza RetepNyaraB (#132588) üzenetére


lojzi1
csendes tag

A DB1 Pro az már Bianca-verő! Komolyan, olvastam! :))

(#132591) konzumpro válasza Cathfaern (#132586) üzenetére


konzumpro
senior tag

A többi meg polír. Oké. :)
Stereofannak szoktak szép vintage kotyogósai lenni, várom hátha lesz egy hármas Moka Express mert az még hiányzik a konyhából.

(#132592) konzumpro


konzumpro
senior tag

Szerintetek nyers teljes tejet gőzölve az a hő ami közben éri a tejet (kb. 65 fok), megfelel egy pasztörizálásnak?

(#132593) qvik27 válasza koxkids (#132573) üzenetére


qvik27
tag

Én alubojlerest csak úgy rézcsöveznék, ha a kétféle fémet galvanikusan el tudom szigetelni.
Régebben írtam itt ilyesmiről.
Egyébként ha Gagiuino-t reszelnék be, először megnézném, hogy hogy viselkedik csövezés nélkül.
Anno kiszámoltam, hogy a GC fűtőteljesítménye elegendő-e ahhoz, hogy a maximális vízáramot "röptében" felmelegítse (úgy emlékszem) kb. 20 fokról 90-re. Emlékeim szerint az jött ki, hogy igen.
Szóval ha így, akkor a bojler belső áramlásaitól függően persze, de elvileg fölösleges tud lenni az előmelegítés. A felfűtési időt viszont növeli, és valamelyest a rendszer hővesztését is, ha nincs a bojler meg a cső körbeszigetelve. (Így ui. a rézcső nagyobb hűtőfelületet képez, mint a bojler fala.)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132594) qvik27 válasza konzumpro (#132592) üzenetére


qvik27
tag

Nem.
Nem hirtelen melegszik, és nincs utána gyors lehűtés.
"A tejet pasztörizálás során 71,7 °C hőmérsékleten 15 másodpercig (vagy ezzel egyenértékű más hőmérséklet-idő kombináció szerint) hőkezelik, majd a legrövidebb időn belül legfeljebb 6 °C-ra hűtik." /wiki/

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132595) tomiie6 válasza vrob2 (#132589) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

Én a sima, első generációs DB1-et is csak ajánlani tudom, több, mint 3 éve megelégedéssel szolgál (~60 kg szemes kávé). Meglátásaim szerint innen a következő szint (újonnan, buherálás nélkül) valóban a Bianca, ezért ez(ek)re az új változat(ok)ra nem fogom lecserélni biztosan, mert csak a teljes flow control érdekelne, mint előrelépési lehetőség.

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#132596) vrob2 válasza tomiie6 (#132595) üzenetére


vrob2
csendes tag

Valószinű DB1 pro-ra esik majd a választás.
Elég jó paraméterekkel rendelkezik. Kíváncsi leszek rá nagyon.

(#132597) ZeCse válasza qvik27 (#132593) üzenetére


ZeCse
csendes tag

"..., ha a kétféle fémet galvanikusan el tudom szigetelni. " Ezt eléggé nehéz kivitelezni, mivel a rendszerben áramló víz is vezetőképes. Tiszta desztillált vízzel meg a kávé íze se az igazi! :)

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#132598) qvik27 válasza ZeCse (#132597) üzenetére


qvik27
tag

Ismereteim szerint akkor van galvanikus kapcsolat, ha tud folyni valami áram. Persze lehet, hogy tévedek. Ha a két elektródát nem kötjük össze, csak "lötyögnek külön" a löttyben, akkor értésem szerint nem jön létre galvánáram.
Szóval a rezet meg az alumíniumot csillámmal, ill. műanyagcső betoldásokkal választanám el.
(Epként a desztvíznek sem 0 a vezetőképessége :-) )

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#132599) Nutra


Nutra
tag

Breville/Sage dual bolierhez tudtok megbízható szervizt javasolni? Kicseréltem ugyan az összes eresztő tömítést a kazánon, de továbbra is túlfűt. Azt tippelem, hogy a triac vezérlőkártya cserés, de inkébb rábíznám egy jó szakira. :R

(#132600) Bazsee71 válasza qvik27 (#132598) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én úgy tudom létrejön. Pl. ivóvíz rendszerben sem mindegy a sorrend. Fűtési rendszerben azért lehet variálni, mert ott csak a víz cseréjét követően indul meg újra a folyamat.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.