Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131901) kk831228 válasza bbuffy (#131892) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem ha nem világosabb vonalat nyomatsz ,fölösleges az SSP.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#131902) Parci válasza kk831228 (#131901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

világosabb vonalnál is elég kérdéses az árkülönbség indokolhatósága. nem mondom, hogy kizárt, hogy megérje, de mondjuk úgy, hogy a kezdőparaméterek alapján erősen szkeptikus vagyok. van még csomó daráló, meg csomó paraméter, amivel a kávénál játszani lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131903) bbuffy


bbuffy
senior tag

Köszi urak. Én is vhogy ezt sejtettem hogy felesleges az ssp. Akkor rendelek egy 151C-t mire megjön az ND bele is vágom. 20k az tök jó ár amugy érte, nem is vacakolok vele.

Ha valaki jön a 01.27 es darálófesztre oda elviszem majd.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131904) Parci válasza bbuffy (#131903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem zseni lesz! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131905) ribarszki válasza bbuffy (#131903) üzenetére


ribarszki
őstag

Majd számolj be róla, hogy a lassú fordulatot mennyire szereti a 151C. Mert magas fordulaton parádés. Remélem lassú fordulaton is jó fog muzsikálni :)

(#131906) Cathfaern válasza bbuffy (#131903) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ha valaki jön a 01.27 es darálófesztre oda elviszem majd."
Ez mi és hol? :)

(#131907) brumi1024 válasza Cathfaern (#131906) üzenetére


brumi1024
veterán

Impressonál csinálunk egy darálótesztet.

[ Szerkesztve ]

(#131908) cotagg válasza verti1 (#131885) üzenetére


cotagg
tag

Nekem is van. Használtam pár évig, de szerintem nem ér többet, mint bármi más. Nekem most jobban bejön az a megoldás, hogy a megbontott kávé nagy részét az eredeti szelepes zacskóban tartom és abból csak pár napi adagot öntök ki kis méretű szelepes tégelybe (coffevac). Utóbbit is csak azért használom mert van, de kételyeim vannak a hatásosságával kapcsolatban. Győrben tudok kölcsönadni amúgy.

(#131909) bbuffy válasza brumi1024 (#131907) üzenetére


bbuffy
senior tag

azaz.
Viszont én csak a második körre jutottam be, igy csak ott lesz az ND jelen.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131910) gtr313


gtr313
csendes tag

(#131911) Kulbi válasza brumi1024 (#131907) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Én ott leszek 27-dikén déltől a második körben.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#131912) Flashback


Flashback
addikt

A síkba húzó disztribútort nem hasznältam már párszor a Normacore tamper mellett.
Meglepö módon nem hiányzik...lehet kiszedem a processböl... :U

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#131913) koxx válasza Flashback (#131912) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rugos tamper mellett felesleges.

(#131914) Saughassy válasza Flashback (#131912) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Erdekes, nekem a sikba tekero valt be, a fogpiszkalos meg feleslegesnek tunik.
Az Eureka SD annyira fluffyra orol, hogy beleboritas utan ujjal lehuzom nagyjabol sikba, megtekerem hogy pontos legyen, aztan tamper, es kesz. 10-bol 9.99-szer tokeletes a lefolyas.
Mondjuk az 51-58 szelesito galler sem segitett semmit az orlemeny beleontesekor, csak a macerat novelte. Azt is elengedtem.

(#131915) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Sokszor előjött már a WDT témakör, és folyamatosan visszatér ugyanaz a félreértés. A WDT szerepe alapvetően nem a rögtelenítés. Igen, rögtelenít is. De a WDT fő szerepe az őrlemény egyenletes eloszlatása. Aki legelőször kísérletezett a WDT-vel, ő se rögteleníteni akart, hanem arra keresett megoldást, hogy hogyan lehetne az őrleményt a legegyenletesebben eloszlatni a kosárban.
Szóval WDT-nek akkor is van szerepe, ha az őrlő rögmentes őrleményt ad ki magából.
És továbbra is, a 0.4 mm-nél vastagabb akármi nem alkalmas WDT-re, sőt, többet árt, mint ha nem csinálna az ember semmit.

(#131916) Parci válasza Cathfaern (#131915) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legutolsó mondatodról nem vagyok meggyőződve, odáig meg természetesen egyetértek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131917) pető bá' válasza Cathfaern (#131915) üzenetére


pető bá'
őstag

Mióta van normális wdt-m (tehát nem drótok egy pezsgős dugóban hanem rendes tűs :D ), azóta én sem használok disztribútort. Wdt-vel minimális tömörítés nélkül is szintbe lehet hozni.

"... and I hope you have a great day!"

(#131918) koxx válasza Parci (#131916) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig erre jutottak tobben is, hogy 0.35-nel vastagabb tuket mar nem celszeru hasznalni.

(#131919) kmarci25 válasza Parci (#131916) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem kötekedésképpen, de tényleg: ha egy fogpiszkálóval "keverem meg" az őrleményt, az miért rosszabb, mint ha nem csinálnék vele semmit? Ezt már korábban sem értettem...
Mi e mögött a todomány?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#131920) koxx válasza kmarci25 (#131919) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mely lyukakat csinal az orlemenyben es nem tudja osszetorni a rogoket mert tul vastag a palca.

(#131921) Cathfaern válasza kmarci25 (#131919) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mert csak újabb csatornákat csinál az őrleményben (illetve más részeket meg összetömörít), nem pedig eloszlatja.

(#131922) kmarci25


kmarci25
veterán

Hmm... Ez inkább akkor lehet igaz, ha megszurkálom az őrleményt. Szerintem lehet ezt olyan finoman csinálni, hogy legyen haszna, bár ha nincs kéznél wdt, akkor én is inkább kihagyom és nem esek neki más eszközzel.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#131923) Flashback válasza kmarci25 (#131922) üzenetére


Flashback
addikt

A kotyogósba vidéken pl hústüt hasznälok WDT helyett :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#131924) bluesfan válasza Flashback (#131923) üzenetére


bluesfan
tag

Ha tényleg csak vidéken csinálod, abból nem lehet gond. ;]

(#131925) Flashback válasza bluesfan (#131924) üzenetére


Flashback
addikt

Ìgy autentikus :D Meg kotyeszhez #jóaz.
De majd nyomtatok oda is egy rendeset :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#131926) Parci válasza kmarci25 (#131919) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a topikban csinált anno "gojostoll" egy ilyen nano-habverőt, amiben emlékeim szerint épp 0,4-es drótok voltak. roppantul bevált.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131927) rgb0007 válasza koxx (#131920) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Akkor erről vélemény: [link] ?
( Azonkívül, hogy drága? :D )

(#131928) hoffman_ válasza pető bá' (#131917) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én szeretem a szép tárgyakat, a tadamm féle disztribútor pont ilyen. gyönyörű tölgy, némi acél, súlya is van. használni nem használtam céljának megfelelően, mióta megvan a Normcore v4 - ellenben tökéletesen beleillik a SJ garatszükítöbe, így a babok kipattogását hibátlanul megakadályozza. nem mellesleg tökéletesen passzol a szintén tölgy fedélhez, ami a fehér SJ cukrásztölcsérén ül. dísznek kicsit drága, de ezzel a használati móddal már teljesen indokolt :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#131929) pető bá' válasza hoffman_ (#131928) üzenetére


pető bá'
őstag

Mióta a Robot-ot használom, amibe nem passzol a Tadamm tamper, nálam is csak a Major tetjén ülő 58mm single dose kosárban pihen, de jól néz ki az tény :D nincs szívem eladni.

"... and I hope you have a great day!"

(#131930) Robesz27


Robesz27
újonc

Sziasztok!
Eddig inkább csak olvastam a fórumot, köszi az eddigi segítséget, tapasztalat/infó megosztást!
Nagyon olyan a mostani pár hsz témája (előkészítés), ami nálam napirenden van, segítségeteket kérném…

ki milyen tamper és wdt-re esküszik?

ahogy látom, elég gyakori tamper a normcore v4, ami szintez is, így külön disztibútor nem kell… legalábbis a marketing szerint.
wdt esetén viszont tanácstalan vagyok, a diy parafadugós tűs megoldástól kezdve, a horror áru eszközig minden van. Mit ajanlanátok ár/érték bajnok wdt-nek? (ha specialitás világban létezik ilyen :) )
köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#131931) koxx válasza Robesz27 (#131930) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hazilag nyomtatott bolygomuves tekergetos a legjobb ar/ertek wdt-re, tamperbol normcore v4.

(#131932) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ez is egy érdekes cucc a Kruve tól megint.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131933) Paulie86


Paulie86
tag

Röviden akartam kérdezni tőletek víz témában. A karácsonyi szabi alatt több vizet elhasználtam és a lustaság erőt vett rajtam annyira, hogy nem a receptek szerint só+szódabikarbónát mértem ki, csak pár deci DM vízhez hozzáöntöttem épp ami otthon volt Szentkirályi, vagy ilyesmit addig amíg 80-100 ppm körülit mértem. Más összetétel, több féle ásványi anyag, de a gépnek jó végülis ez is? Ízlelésben nem vagyok nagyon finomra hangolt amúgy sem, a kávé számomra így is jó maradt. Inkább a bojlerre gondolok, hogy jó-e neki ez?

(#131934) koxx válasza bbuffy (#131932) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én minden nap latte artozok, de sztem ez faszság :DDD pláne ennyiért.

(#131935) bbuffy válasza koxx (#131934) üzenetére


bbuffy
senior tag

Lehet. Én design oldalról közelítek, és ultra. Ára elég relatív, Kruve nem olcsó, aztán meg vannak drágább kacsók a kommersz vonalon is. Ez legalább innovatív. De én is inkább dísznek képzelném el :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131936) tomiie6 válasza koxx (#131934) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

A nyomtatottal azért vigyázni, mert ne legyen kétség, hogy a műanyag forgácsolódik tekergetés közben. Létezik is rá valami csapágyas tuning ezt elkerülendő.
Egyébként én parafadugóból és három 14-es gitárhúrdarabból csináltam magamnak, funkciójában nem lehet felülmúlni. Megjelenésben nyilván, de "szépre" ezt is meg lehet csinálni.
Tamper a leginkább indeterminisztikus eszköz, ha nem valami beállítható mélységű darab, ami fel is támaszkodik a peremre, és garantáltan nem lehet féloldalasra nyomni, de szerintem kevesen használnak ilyet. Emiatt én kerülöm, dísznek van kint a pulton egy klasszikus darab, amúgysem szükséges a használata. Inkább egy pénzérmékkel hackelt disztribútorral egyengetem el a felszínt, arra megy a puck screen.

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#131937) Parci válasza Robesz27 (#131930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tamperből nekem a fragola-féle palmtamp van, azóta ez az egész kérdéskör egyszerűen megszűnt. valószínűleg ugyanúgy megszűnne a tekergetős wdt-vel is, de arra még nem szántam el magam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131938) bbuffy válasza Parci (#131937) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem eddig kommersz tampereim voltak/vannak. De most vettem egy ilyet és a kérdéskör megszünt :) (Amig nem lesz vmi újabb agymenés a témában). Ez kurvajócucc.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131939) Parci válasza bbuffy (#131938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól látom, ez is felül a szűrő peremére. igazából ennyi kell, hogy aztán a kofit mennyire nyomja össze, az kb. mindegy is. mondjuk tény, hogy - ha jól értelmezem - akkor ezzel egyszerre megy a két dolog, azaz tuti vízszintes lesz és azon felül tamperelés közben állíthatod, hogy milyen erősen tömörítsen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131940) bbuffy válasza Parci (#131939) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez elvileg be van kalibrálva standard nyomásra. Lehet amúgy tekerni kicsit igen. De teljesen jó eddig. Szép mintás a pogácsa :D. Félre biztos nem tamperel, jól le is nyomja a pogit.
Már csak egy csillagász WDT kell :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#131941) Parci válasza bbuffy (#131940) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a palmtamp ugyanilyen, a kialakítása miatt nem lehet ferdén tömöríteni. eszembe sem jutott azóta az egész kérdéskör, hogy megvettem. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131942) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok,

Ha nem gőzzel készít az ember tejhabot, akkor megéri venni Nanofoamer Lithium-ot vagy frenchpress a nyerő? Workflowban úgy gondolom, hogy könnyebb és jobb a Nanofoamer lithium (de sosem használtam és próbáltam), mert a frenchpress takarítgatása számomra kicsit idegesítő.
Nanofoamer Pro számomra túl költséges.

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#131943) Robesz27 válasza Parci (#131941) üzenetére


Robesz27
újonc

@bbufy @koxx @tomiie6

köszönöm a válaszokat! :R

tamper: ha jól látom az ikape is hasonló, mint a normcore... előbbi ha jól látom csak kínából tud jönni a saját boltjukon keresztül, gondolom volt is vám - vagy éppen lehet meg lehet úszni, de kell vele számolni.
normcore esetében express szállítás esetén németországi raktárból küldik... vagy amazon. árak
ezen opciókon felül vkinek javaslat (ikape shopban most akció van, normcore-hoz szokott lenni kód)?

WDT:
ha nyomtatott, akkor arra van fórumon kívüli, rendelhető megoldás? nyilván az itteni lenne a legjobb, küldök is majd PM-et...

egyéb, amire én még hasznos eszközként gondolok, az a funnel (normcore-os mágneses nagyon tetszik) és puck screen. Ti használtok ilyeneket?
gondolom ezeket is inkább amazon-ról érdemes beszerezni...

(#131944) pető bá' válasza Tomace91 (#131942) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia,

kb egy hónapja használok egy Nanofoamer v1-et (tehát a legkevésbé ajánlottat :D ) hoffman_-tól vettem; én is frenchPress-eltem előtte, és nem nagyon sikerült megbarátkozni a workflow-val :D Azt hozzá kell tenni, hogy magamnak szinte soha nem csináltam tejhabot, mindig csak vendégeknek, tehát olyan nagyon sok gyakorlatom sem volt benne. De volt olyan kellemetlen a workflow, hogy gondoltam rápróbálok a nanoFoamer-re.
Igazából nem csalódtam, hozza azt amit a netes review-k alapján várni lehet tőle.
Vagy a tejkiöntő kancsóban gázon, vagy mikróban megmelegítem a tejet miközben készül az espresso, majd kb 20-40mp alatt össze lehet hozni a tejhabot. Kell hozzá kis gyakorlás, hogy mennyi ideig küldj be levegőt, aztán utána mennyi idő mire meglesz a megfelelő állag, de max 1-2 hét alatt szerintem rá lehet érezni.
A lithium ennél még egy fokkal jobb, mert eleve v2 és minőségibbek az anyagok, nagyobb a teljesítménye, gyorsabban pörög, könnyebb vele dolgozni (a review-k alapján) - de a v1 már amúgy is csak használtan kapható :)

A latte art még bőven gyakorlás alatt van, de illusztrációként legyen azért egy kép a habról :D

"... and I hope you have a great day!"

(#131945) JackFeryll válasza pető bá' (#131944) üzenetére


JackFeryll
őstag

A V1-ben a legidegesítőbb hogy a szűrő meghajlik és könnyen le tud esni. Aztán halászhatod a tejből :D. Ja meg a gomb hack is kellett neki hogy ne kelljen izomból nyomni.
Soha nem vennék V1-et. Tejhabra jót tud, de kell hozzá gyakorlat a timemore full üveg+fém french pressével 3 nagy pumpából meg sok kicsiből tökéletes habom volt konzisztensen a nanofoamerrel meg figyelni kell nagyon.

A PRO-t még csak egyszer használtam, kényelmesnek tűnik de most csak filterezem. :U

(#131946) pető bá' válasza JackFeryll (#131945) üzenetére


pető bá'
őstag

igen, az enyémen is már meghajlott, de még nem esik le róla.. a gombbal nekem nincs gondom, de kényelmesebb a v2 az fix :D
Őszintén én a v2-re sajnáltam az árát mivel ritkán kell, ha tényleg napi szinten nyomnám, akkor már inkább a pro-t venném meg.

"... and I hope you have a great day!"

(#131947) tomiie6 válasza Robesz27 (#131943) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

Nekem AliExpressről van ez a funnel (rendeltem még anno két másik típust, de azok nem váltak be), puck screen meg AVX-es, nyilván azt is lehet Kínából is, főleg mert legutóbb úgy láttam, nincs már készleten 58,5 mm-es.

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#131948) qvik27 válasza Robesz27 (#131943) üzenetére


qvik27
tag

Normcore funnel, rugós nyomorító: használok ilyeneket. Elégedett vagyok velük!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#131949) kmarci25 válasza Robesz27 (#131943) üzenetére


kmarci25
veterán

Szintén normcore tamper, első dolog volt amit vettem, és puck screen, illetve IMS kosár és egy nyitott kar. A wdt meg valóban, pezsgős dugó és gitárhúr, vagy AliExpressről.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#131950) qvik27


qvik27
tag

Papír a pogi alá:
Az 58-as VST kosarakba teljesen jó az 53-as papír. en
Szóval nálam marad ez a kombó. Az ízjegyek stb. vonatkozásokban nem akarnék okoskodni, írtak erről mások már.
Ami miatt ráindultam erre, az egy egészségtani kutatás eredménye volt. Aszerint (korábban linkeltem) a koleszterin értékekre kedvezőtlenül hat a "szűretlen" kávé, míg a szűrt valamelyest kedvezően.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.