Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124901) Nutra válasza hoffman_ (#124883) üzenetére


Nutra
tag

Akkor bejött a mérlegválasztás, remek. :C (Én nem bírtam a vezérhangya nyomását és közben vettem egy Lunart.)
Az appot jó ideje használom, nekem bejött (és a fejlesztője is jó fej srác, mailben, h-b fórumon segítőkész) Kérdezz bátran, hátha tudok segíteni ;)

Toobee
Szerintem kicsit más irányból indult, mint a sep (bár azt csak később és röviden néztem). Ez inkább logbooknak indult (van erre jó magyar szó?) és elég rugalmasan testreszabható. Felvihető bele minden: kávék, készítési módok / gépek, őrlők, víz és persze az elkészített kávék minden paramétere. BT mérleggel a lefolyáson túl a be/ki mennyiség, az első csepp ideje is megy bele (vagy bt mérleg nélkül kézzel). Az egyszerű és a szofisztikált mindent is feljegyzek között testreszabható. Egy próbát megér :K

(#124902) Bazsee71 válasza Toobee (#124865) üzenetére


Bazsee71
őstag

Teljes mértékben egyetértek. Egyelőre nem is használom a Lunar okosfunkcióját, de élmény átlag felhasználásra is. Gyors, pontos, azt teszi amit kell, és azt hibátlanul.

(#124903) Bazsee71 válasza sz.zs. (#124885) üzenetére


Bazsee71
őstag

Véletlenül nem egy 2021-es brazilra gondolsz, ami Squid név alatt futott? Az egy ritka jó tétel volt, nem brazil ízű brazil. :)

(#124904) sz.zs. válasza hoffman_ (#124895) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Letöltöttem én is, a leírás szerint az én mérlegen is kompatibilis vele, de nem jövök rá, hogyan tudom (együtt)működésre bírni :F

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124905) sz.zs. válasza Bazsee71 (#124903) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem , biztosan egy Seahorse filter volt és nekem nagyon úgy rémlik, hogy brazil. Tavaly jan. 5.-e környékén küldted.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124906) pető bá' válasza Toobee (#124857) üzenetére


pető bá'
őstag

Köszi mindenkinek a mérleges kommenteket, nem lett könnyebb a döntés :D
Postával kerek 100 usd a Skale 2, ~35k, így tényleg nem nagyságrendekkel drágább a 20-25-ös kategóriához képest.
Most az lett a kérdés hogy egyszerű-buta 10k alatt, vagy a legtöbb ami valaha kellhet 35-ért :D
Alszom még rá párat :)

"... and I hope you have a great day!"

(#124907) pbalint válasza Bazsee71 (#124902) üzenetére


pbalint
csendes tag

Nekem az Acaia Lunar és a Fellow Stagg két olyan kávés eszközöm, ami szerintem pofátlanul drága, ugyanakkor semmiképpen nem válnék meg tőlük, és bármikor újra venném. Mind a kettőt élmény használni.

(#124908) RetepNyaraB válasza pető bá' (#124906) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na akkor, had' ugorjatok rám:
-A Skale 3,5 centi vastag, ezt minden eszköz alá ki kell számolni, befér-e. Van elemes, meg mikro usb verzió, így 2023-ban. Mikro usb. :(((
-Az avatárod tesztelte egy csomó másikkal együtt és nem volt elragadtatva tőle.
-Ki kell komolyan találni, az egész appos, kékfogas profilozás mennyire szellemi önkielégítés és önigazolás és mennyire valós szükséglet kielégítése. Ugye általában nem tudod egy szükségletről, hogy létezik, míg valaki létre nem hozza a kielégítésére szolgáló megoldást. ;] Kicsit provokatív vagyok, de nem belerúgni szándékozom senkibe sem, itt a hardkór szobában különösen VAN létjogosultsága minden köldöknézésnek. Csak érdemes eltöprengeni preferenciákon.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124909) hoffman_ válasza Toobee (#124897) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem igazán van cuccom, amivel ezt hitelesen tudnám vizsgálni, de érzésre teljesen rendben van, az öntési sebességet ahogy változtattam, gyönyörűen látszott real-time. ha a mérleg jól mér, amit feltételezek, akkor a BT csak átlövi, elvileg okés.

koxkids:
igen, egy ideje megtanultam, hogy mielőtt bármit csinálok, reddit :D

Nutra:
köszi! még úgyis ismerkedek vele, de elég kézenfekvőnek tűnik (bár nagyon részletes), ha valami nyitva marad, megkérdem biztosan. jó sok apróságot pakolt bele a srác, épp a reddit írásait nézegettem este.
bejött teljesen a mérleg, így most igazából kétszer örültem neki, mert én nem is feltételeztem, hogy ez tényleg "okos" lesz.

nem vagyok egy nagy app töltögetős, igyekszem nem mindenkit becsatornázni a telefonomba, ezért néztem meg előbb cégesen :DDD itt a privacy rész is egészen kevés dolgot kért, a location tiltható, a használati adatok és galéria (ez is tiltható egyébként) vannak bekérve, ez vészes egyelőre. ha jó az app tényleg, akkor tuti megér egy donation-t, főleg ha egyedül csinálja. így kell jó sw-t írni.

sz.zs.
érdekes, az Eureka talán rajta sincs a listán, illetve 1-2 hónapja még tuti nem volt. iOS és Android alatt is működött, de máshogy. droiddal először az app-ban akartam kapcsolódni (BT mindig megy), az nem látta, ezért megkerestem a BT eszközöknél és utána az app rögtön kapcsolódott. iOS-en fordítva csináltam, mert a BT nem látta. ott végül úgy sikerültt, hogy a BT-t ki-bekapcsoltam, és végül az app alól kapcsolódtam. így végül mindkettővel ment.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124910) Kávé Kálmán válasza pető bá' (#124906) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Sziasztok! Ha átmegyen a review-n, ami normál esetben néhány óra, akkor holnaptól SEP is támogat még két mérleget: az Eureka Precisat illletve a Smart Chef smart food scale-t. Pipáljuk a hőmérsékletlogolást is. Az ETI két loggerére (Bluetherm One és ThermaQ Blue) okosítottuk rá a SEP-et. Először az iOS jön ki (holnap). Remélem az Android verziót is kilökjük jövő héten.

[ Szerkesztve ]

(#124911) dis236 válasza RetepNyaraB (#124908) üzenetére


dis236
csendes tag

Szerintem van benne potenciál de rengeteg igazságot is látok abban amit mondasz.

Általában ezeknek az eszközöknek az a célja hogy követhető legyen a főzés és ezzel konzisztensen tudjuk reprodukálni a jó kávékat.

Persze akkor itt előjön az hogy szerintem a legtöbb módszerrel főzőtt kávé esetében teljesen elengedhető az appos logolás. Egy pourover esetében tényleg nincs nagy szerepe annak hogy most pontosan milyen sebességgel önt az ember, amíg bizonyos határértékeken belül van.

Presszónál más a kérdés, de szerintem ott is csak akkor van egyáltalán értelme ha az ember tud dinamikusan nyomásprofilozni, pl manuális géppel vagy egy Biancán.

Részemről nekem teljesen felesleges, ha egyszer lesz megint manuális gépem akkor talán beruházok egy SEP-re de addig tuti nem fogok ilyennel babrálni, így is eleget babrálok mikor kávét főzök, annak meg kifejezetten örülök hogy van egy processz amiben nincs benne a telefonom :D

(#124912) Toobee válasza Bazsee71 (#124902) üzenetére


Toobee
veterán

Főzőcskére van itthon egy ilyen Aldi/Lidl gombelemes valami, de valahogy mindig az Acaia lesz lisztes, mire hazaérek :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#124913) DG790401


DG790401
tag

Fali portafilter tartót keresek, kinek milyen ötlete van?
Lehet alternatív megoldás is! Bármi amit a falra tudok felrakni ès megtartja a karokat!

(#124914) verti1


verti1
tag

Pbalint:

Egyetértek, ezt a két eszközt használom évek óta én is. Egyszerű, minőségi, átgondolt cuccok. Észrevétlenek, talán az a legjobb megfogalmazás egy jó eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#124915) hoffman_ válasza Kávé Kálmán (#124910) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:C

egy nap alatt mekkorát fordult a világ(om) :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124916) Toobee


Toobee
veterán

Timemore Basic mérleg újszerű, egy töltés van benne érdekel valakit? 15.990 Ft

https://barbieripnk.hu/

(#124917) dis236 válasza DG790401 (#124913) üzenetére


dis236
csendes tag

Én 3D nyomtatott megoldást láttam. Hardveraprón vannak is emberek akik nyomtatnak neked.
Én nála nyomtattam már többször is és mindig elégedett voltam az eredménnyel :)

[ Szerkesztve ]

(#124918) hoffman_ válasza DG790401 (#124913) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem azt hiszem ez van, a nyomtatása nem volt tökéletes, de nem fent linkelt srác csinálta. picit reszelnem kellett belőle, hogy a portafilter fülek bemenjenek, amúgy ok, középen fogja egy csavar, szép szimmetrikus. van két nút a hátoldalán, oda kétoldalú ragasztót lehet pakolni (asszem gyári, de a tervet nem tudom megnyitni, a képen meg nem látszik). sajnos ez önmagában pár hétig tudja csak tartani (falon legalábbis, fémen lehet más), kellett a csavar.

ui.: most látom, hogy van v2, az lehet még jobb lett.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124919) Parci válasza hoffman_ (#124915) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124920) kmarci25 válasza dis236 (#124917) üzenetére


kmarci25
veterán

Vajon knockbox-ot érdemes lenne nyomtatni? Másnak már eszébe jutott az ötlet, lehet találni modellt, tervet, de nem tudom mennyire tartós.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#124921) Abrakad786 válasza hoffman_ (#124883) üzenetére


Abrakad786
újonc

Hát ez baromi jó!
Ios-en az EspressoPro appba írtam a mindent :-)
Alapvetően jó app, funkcionális.
De ez az app még szép is :-) meg jóval több funckióval rendelkezik. És még úgy használható, hogy nincs futurisztikus blútúszos mérlegem.

:R

[ Szerkesztve ]

(#124922) pető bá' válasza hoffman_ (#124915) üzenetére


pető bá'
őstag

és csak annyi kellett hozzá, hogy tönkremenjen a 3k-s kínai mérlegem :DDD

az Eureka Precisa úgy tűnik nekem is elég lesz :R

"... and I hope you have a great day!"

(#124923) Tomace91 válasza pető bá' (#124922) üzenetére


Tomace91
senior tag

És honnan tervezed venni? :D

(#124924) pető bá' válasza RetepNyaraB (#124908) üzenetére


pető bá'
őstag

Amin átsiklottam elsőre, az a 35mm magasság, az tényleg erős :(
Az elem vs microUsb-t néztem, annyi mikrousb van szanaszét, hogy pont nem okozna gondot :D
Az avatárom tesztelte az egyik gyári appot iOs-en, ami ránézésre is egy portolt sz*r volt :Dna az tényleg hulladék, gondolom akkor még nem volt elérhető más, de úgy láttam h van egy ami értelmesen működik :) plusz elérhető az SDK, tehát minden esély megvan arra, hogy jobbnál jobb megoldásokat készítsen a közösség.
A profilozás valami olyasmi (nekem), ami ilyen érdekes, de elérhetetlen kategória volt.. nincs azzal gondom, ha egy jövőbe mutatóbb megoldásra valamivel többet kell kiadni, akkor sem ha alapvetően egy ideig értelmetlennek is tűnik. Tartósabb, könnyebben eladható később is.

Értem amit mondani szeretnél, de az igények és a lehetőségek együtt tudnak segíteni a döntésben. Szerintem is jó az, ha valaki fel tudja vázolni az utat amit bejárt, és hogy szerinte mi a végállomás.

Amikor megvettem a fulltuning GC-t, teljesen felesleges volt a pumpaszabályozás, manométer de még szinte a PID is. De nem érte volna meg egy gyári verziót venni, mert bár évek alatt, de igény lett az extra tudásra. Ezt bárki aki évek óta benne van, vagy bejárta az utat pontosan látja. Bár elsőre ez egy extra +20-30% kiadás, nem később kell folyamatosan fejleszteni / újat venni ami jó eséllyel többször annyiba fog kerülni.

#124923 Tomace91
még nem tudom, ávéikszen nincs készlet, eddig jutottam. De ha van ötlet jöhet :R

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#124925) hyperspace válasza Tomace91 (#124923) üzenetére


hyperspace
őstag

Volt Szegeden, meg elvileg most megint érkezik majd.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#124926) Erdei88 válasza hyperspace (#124925) üzenetére


Erdei88
veterán

Elég nagy tételben érkeznek most az újdonságok, kíváncsian várom. A mérlegre tuti benevezek

(#124927) Tomace91 válasza pető bá' (#124924) üzenetére


Tomace91
senior tag

Én nekem is csak az volt az ötletem, pont azt hittem neked lesz valami :DDD

#124925 hyperspace: köszi szépen, akkor várok! :R

#124926 Erdei88: te is eureka mérlegre fogsz benevezni?

[ Szerkesztve ]

(#124928) sz.zs. válasza hoffman_ (#124909) üzenetére


sz.zs.
senior tag

iOS-en nyomom, ha hazaérek próbálkozom. Ha jól emlékszem csatlakoznom sikerült a mérleghez, de nem tudtam, hogy a programban mit kell csinálnom hogy lássam is a mérleget.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124929) #98690560


#98690560
törölt tag

Pogi diagnosztikában tudtok segíteni? Ugye nyomom a szokásos 18-as VST + Puck Screen kombóval, szóval egyre többször figyeltem meg, hogy a pogi nagyjából egyben kijön, de a kosárban, legtöbbször a széleken kisebb "foltokban" ott marad a pogácsa kis darabja, ami tapintásra száraznak tűnik. Ha esetleg kijön teljesen egyben a pogácsa, sokszor látható az alján körben egy fekete kör. Na most olvasgatva a neten, leginkább csatornásodást írnak az első jelenségre (ha marad pogi darab a kosárban) míg a másodikra azt írják, hogy megégett a kávé a hőtől, amit eléggé kétkedve olvasok. Szerintetek betudható rossz őrlemény elosztásnak, helytelen wdt (esetleg tamper) használatnak? Valami más ötlet, hogy mi okozhatja? Közben olyat is találtam, hogy ha marad itt ott zacc a kosárban, az jelezhet túl sok bemenő dózist a kosárban, ami megint fura, hisz a screen miatt 16ig is le szoktam menni a bemenővel. Szerintetek?

(#124930) rastacsz válasza Erdei88 (#124926) üzenetére


rastacsz
tag

Totál véletlen, hogy a topikban tárgyalt dolgok vannak megemlítve pici spättel itt-ott, fb hirdetésben, stb...
Pl mikor @Parci kérdezte az őrlőt, itt mindenki kingrinderezett, aztán egyből akciós(=amazon áras) lett. Meg most is valamilyen úton a juréka mérleg is beszerzésre kerül, hogy van normális app, ami használhatóbb, mint a kalória számlálós gyári fs. Vagy a SEP nyomásmérő konkurencia most hirtelen térítékre került és lelit, meg vibiemme tulajok(meg majd bárki) 25% kedvezményt kapnak... Mióta harmadik félnek lehülyézte kalmárt, aki azt itt megírta.

Szóval integessen mindenki! És olcsóbb lett a nem is eladó levaksz :C

@AbbyFranzen
Rakj alá egy papírt, az pl meg tudja szüntetni a perem nem kioldódását.

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#124931) #98690560 válasza rastacsz (#124930) üzenetére


#98690560
törölt tag

Kipróbáltam, jó is lett, köszi szépen :R

(#124932) Erdei88 válasza rastacsz (#124930) üzenetére


Erdei88
veterán

Kérem kapcsolja ki! :DDD

(#124933) Zen42 válasza sz.zs. (#124905) üzenetére


Zen42
tag

Ezek szerint több ízben is előfodult "nem brazil" ízben. ;D
Jó értelmezem, hogy filterre pörkölt brazilból espresso-ztál?

(#124934) icm válasza rastacsz (#124930) üzenetére


icm
tag

Tehát ha vennÁnk valamit akkor el kell itt mondani többször, ráugrik az ember és lesz occsóért? :D
Ponte Vecchio Lusso-t vennÁk - gyertek, vegyetek Ti is, JÓ lesz nekem ha olcsóért megkaphatom :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#124935) rastacsz válasza icm (#124934) üzenetére


rastacsz
tag

Monnyuk úgy, hogy így sem bukik az akciós dó'gokon.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#124936) p.lac


p.lac
tag

Annyit tennék hozzá a (nem csak) mérleges témához, hogy érdemes belegondolni abba, hogy 2-3 év alatt mennyit költünk kávéra (a bátrabbak abba is belegondolhatnak, hogy mennyi élvezeti értéket nem vesznek ki belőle), és ehhez mérni az eszközök árát és a kávékészítésbe (és a szükséges tudás megszerzésébe) befektetett időt, energiát.

(Az acaia pyxis és a felleow corvo nálam is bevált, én is újravenném mindkettőt.)

(#124937) sz.zs. válasza Zen42 (#124933) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen , filter pörkölésből presszóztam.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124938) sz.zs. válasza hoffman_ (#124909) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah sikerült :)
Ebből most mit tudok meg? :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124939) rastacsz


rastacsz
tag

Olcsó mazzer super jolly, ismeretlen állapotban, rosszul hirdetve, ha valakit érdekel.
Fb marketplacc hirdetés
Disclaimer:
Nem én hirdetem, nem tudom, hogy milyen állapotban van, nem fűződik hozzá érdekem, nekem is csak szembe jött.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#124940) rastacsz válasza sz.zs. (#124938) üzenetére


rastacsz
tag

Azt, hogy jó tüskés a grafikon :D

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#124941) Bazsee71 válasza sz.zs. (#124937) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egy kolumbiai tétel volt az, a La Sierrita. :)

(#124942) sz.zs. válasza Bazsee71 (#124941) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor mindenkitől elnézést, rosszul emlékeztem :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124943) Bazsee71 válasza sz.zs. (#124942) üzenetére


Bazsee71
őstag

Amúgy 2018-ban még azzal a mentalitással látogattam ki a WoC-ra, hogy köszi, én brazilt nem iszok. Ha valaki azt mondja, hogy az egyik legizgalmasabb tétel hazafelé a táskámban egy filter(!) pörkölésű brazil lesz...
A Bailiestől volt, és Bocaina névre hallgatott.

(#124944) RetepNyaraB válasza Bazsee71 (#124941) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy szépen induló legenda kegyetlen, végső pillanatai ezek :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124945) hoffman_ válasza p.lac (#124936) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel teljesen egyetértek, így még egy Stagg is emészthető kontextusba kerül, pedig nekem például az az egyik legirreálisabb termék. vagy a napi kávém árán képedek el inkább. viszont így, hogy ilyen jó alkalmazás támogatást kapnak 20k körüli mérlegek is, az Acia árának én nem látom az 5-8x létjogosultságát. tudtommal auto-tare és auto-timer az a funkció, ami biztosan plusz benne. a nyomásprofilhoz a Lunar sem fog hozzátenni.

(egyébként néha visszaszámolom, olyan 10-15k között költök babra havonta. ezt ketten isszuk a párommal. ha a gép és egyéb eszközparkra fordított költséget hozzáadom a koffihoz, akkor olyan 800k a vége két év alatt. ijesztő, de ez fedi a V60, frenchpress, Brikka, GC, SJ, mérleg, tadamm, stb kütyük árát és majdnem fele-fele arányban jön ki a babokkal. ha azt veszem, hogy 550huf egy szpesölti espresso és csak én iszom napi kettőt - ami már szépítés - akkor ma vagyok nullán, innentől olcsóbb. hát, meglátjuk :DDD)

#124922, pető bá'
nos igen, ez a hét eseménydús volt koffiból számomra, nem gondoltam volna hétfőn : )

#124938, sz.zs.
jól mondják előttem, azt, hogy tüskés a kávéd :D
Ti sokkal régebb óta vagytok ebben benne, szóval nem hiszem, hogy én tudom megmondani. nekem annyit segít, terveim szerint, hogy ha ugyanazt a lefolyást tudom összehozni, ugyanannál a gépnél és kávénál, akkor igazából szűkítem a változók számát: meg tudom csinálni ugyanazt a koffit, ami nagyon ízlett. aztán persze, hogy ez sikerül-e élesben, majd elválik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124946) Tomace91 válasza hyperspace (#124925) üzenetére


Tomace91
senior tag

Azt esetleg lehet tudni, hogy vajon mikor lesz nekik?

(#124947) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok!
Vízkérdéssel fordulok hozzátok. Elsősorban talán @SoundOn kollégához:
Adatok:
-Budapest XIII csapvíz: GH: 11 KH: 9 Ph 7.6-7.7
-Lelit bianca, tartályos üzemben
-Szinte kizárólag világos pörkölés (impresso, roastopus, warda)

Eddig Dm-es pancsolás ment, kb GH-KH: 3-4 közötti értékekkel és 7.5 es ph-val.
Kb 1 hete váltottam bestprotectre , átment 20 liter víz eddig, és sehogy sem áll össze a dolog. Vagy sós vagy keserű kávénál kötök ki. A gyümölcsös ízjegyek szinte teljesen eltűntek. Arra gyanakszom, hogy a magas alkalinitás miatt ezek a savak bennmaradnak. Egyelőre úgy érzem, hogy ezt recept változtatással nem fogom tudni kimozogni. Van valami ötletetek, vagy bevált recept módosítás miután elhagytátok a DM-es pancsolást.

Lévén nem túl magas a GH-KH érték gondolkodtam, hogy váltok egy sima bestmax V-re (nem premium - nem kell a fehér "t@k0ny" a bojlerre). Ennél talán tudok kicsit finomítani az értékeken, cserébe kicsit félek a korróziótól.

és igen tavasztól-nyárig rám jön a filterezés és coldbrewzás is :)

Őszintén nem szeretnék visszatérni a pancsolásra, nem nagy macera, de csapból engedni a DM-es vizet sokkal jobb és nézve a bianca éhségét, kb azonos vagy jobb az ár.

(#124948) Parci válasza hoffman_ (#124945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindkettő irrális nekem. de a stagg végül gigakcióban lett, az acaia viszont féláron sem jöhetne. abszolút ideje volt, hogy kapjon konkurenciát, azért nem egy űrhajó. bizonyára egyik olcsó sem lesz pont olyan, de a topik igénytelenebb szárnya majd kibírja :DDD

számomra az egyetlen érv ezek mellett a drága kütyük mellett, hogy el is adhatók annyiért, így végülis nem szentségtörés kipróbálni, aztán meglátja az ember, hogy merre tovább.

ilyen "magamnál vagyok-e még" ellenőrzésre pedig tökéletes, ha elmondom ismerőseimnek (akik tudják, hogy kávébolond vagyok és értékelik is a produktumot), hogy mi ez vagy az a kütyü és mennyiért vettem. ha kiröhögnek vagy udvariasan elütik a témát, akkor tudom, hogy nem, az már nem oké :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124949) hoffman_ válasza Parci (#124948) üzenetére


hoffman_
nagyúr

minden szubjektív. már a jelenleg 23k körül futó Eureka mérleg miatt is úgy néz rám minden ismerősöm, aki átjön, látja, rákérdez, mint egy ufóra. a 12k/kg körüli kávék esetén szintén...
az persze nem sok, ha egy nespresso kapszula 160Ft - ha nagyvonalúan felülről számolok, tehát 7g/kapszulával, akkor csak 23k/kg-ra jön ki :D

a stagg egy csodabogár nekem is, ahogy írtam, de annak nincsen azonos funkciókkal alternatívája jóval olcsóbban tudtommal és tényleg úgy látom, hogy a workflow-t nagyban segíti. arra jöhetne gigakció...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124950) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kézi kávéőrlőt és a kimenet főleg kotyogós lenne. Van egy olaszbó' ajándékba kapott 4 személyes Bialettim (talán vennék egy 2 személyest is, attól függően mennyit kell lefőzni éppen, azt venném elő), amivel már megtanultam nem odaégett kávét készíteni (köszi James Hoffmann!), de az őrlemény nem tud egyenletes lenni a Bosch késes kávécsapkodóval (igen, tipikus kezdő hiba), szóval bőven van még hova feljebb menni minőségben.

Nekem a Hario Mini Mill Slim Plus-t ajánlották, de azért vagyok annyira kezdő még, hogy azt sem tudom le lehet-e ezzel darálni egy körben elég kávét a 4 személyes kotyogóshoz. Amúgy drip kávéhoz is őrölnék vele (azt még nem próbáltam, de érdekel a műfaj). Érdemes egy kicsit nagyobb kapacitású Harioba beruházni? Vagy más márkába? Árban azért maradnék a 20 ezren innen.

Espresso finomságú őrlemény nem szempont, annyira nem vagyok még beszopódva és örömmel támogatom a specialty kávézókat ha éppen arra van kedv. :D
De talán soha nem is leszek, egyre inkább arra jövök rá, hogy ha jól van elkészítve, ezek a hosszabb kávék, tej nélkül vagy akár egy picike tejjel jobban bejönnek, mint az espresso shotok vagy az azon alapuló egyéb tejezett dolgok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.