Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124401) icm válasza verti1 (#124395) üzenetére


icm
tag

Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#124402) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Lance Bianca v3
budgetnek elég relatív, bár endgame budgetnek még csak-csak : D
nakedportafilter is befigyel, megint, komoly, le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124403) mutyi válasza Cathfaern (#124400) üzenetére


mutyi
őstag

Én ezt a receptet szeretném használni.
[link]

(#124404) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Vettem egy Zerowatt CA 707-et, de sajnos nincs hozzá szűrőkosár. Van egy másik Zerowattom, annak a szűrőjét lemértem, elég buta méret :W
Lehet szerintetek valami ilyesmi méretű kosarat találni valahol?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124405) mutyi


mutyi
őstag

Ki milyen mérleget használ a saját kevert víz kiméréséhez?
Legtöbb mérleg 0.1-es pontossággal van, viszont a buffer és a hardness oldalt esetében is két tizedes kellene.

(#124406) RetepNyaraB válasza hoffman_ (#124402) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért ez mennyire fizetett hirdetés már, baszki :(((
Az eddig is világos volt, hogy egyébként jó gép, jó áron; Hedrick nélkül is.
A fórumokból meg lehet tudni a Lelit folyamatos minőségi gondjairól, amelyek a Biankát sem kímélik teljesen. Ő is említi negatívumként, hogy nem szereti a stand by módot és a nyitott csepptálcát, mert látszik benne a vízfolt :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124407) koxx válasza RetepNyaraB (#124406) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk a feketére és fehére szinterezett pont, hogy borzalmas vétel mert valami €600-val többe kerül mint a sima króm. US-ban pl rohadt drága a Bianca $3400 [link] Ehhez képest itthon "csak" 800 ezer a V3, a V2 meg 700-ért volt egy ideig. De ha a konkurenciához hasonlítom akkor jó ár mert egy R58 meg már 1 milla, az ECM és a Profitec 700 is hasonló. Bár utóbbi kettő legalább minőségi darab.

(#124408) #98690560 válasza mutyi (#124405) üzenetére


#98690560
törölt tag

Bármilyen 0,01 pontosságú mérleg jó erre a célra, "ékszer mérleg" keresés a google-ben tucatnyi találatot ad, nem drágák.
Nekem ez van: [link]

(#124409) Eugene Roe válasza mutyi (#124405) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Keverj mizsét ozmózis/desztillált vízzel, valószínűleg a legegyszerűbb :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#124410) mutyi válasza #98690560 (#124408) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm, akkor ezt a mérleg dolgot ti sem misztifikáljátok túl. Nekem is ékszer mérlegem van, pár éves darab. Azt hittem lehet esetleg valahogy újrakalibrálni,mert minimális századdal pontatlankodik, pl. van hogy 16.58 utána 16.59 és 16.57.
Mérlegre nem akarok egy vagyont kiadni,akkor marad ami van. :)

A Mizse víz miben más mint a többi?

(#124411) Eugene Roe válasza mutyi (#124410) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Gyárilag kicsit lúgos és relatíve alacsony oldottanyag tartalmú.

És egyszerűbb 1,5 liter vízhez önteni mondjuk 4,5 liter másikat, mint 20-20dkg port tárolni valahol a lakásban, ami elfogyhat, rendelni kell, gyerek megtalálhatja, meg baszkódni kell a mérleggel is. Persze ha 100% tökéletes kell, és a 92-95% nem elég, akkor nincs mit tenni :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#124412) mutyi válasza Eugene Roe (#124411) üzenetére


mutyi
őstag

Szívesen kipróbálom az általad ajánlott változatot is. Vannak pontos arányok a Mizse víz/deszt víz arányáról?

(#124413) Cathfaern válasza Eugene Roe (#124411) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"20-20dkg port tárolni valahol a lakásban, ami elfogyhat, rendelni kell, gyerek megtalálhatja, meg baszkódni kell a mérleggel is."

Szódabikarbónát kapsz bármelyik boltba, valószínűleg még lesz is otthon. Keserűsót kapsz bármelyik gyógyszertárba, nagyon rendelni azt se kell. 100g-os zacskóban kapod, 5L-hez keversz mondjuk 1g-ot, szóval 500 L víz után el is fog fogyni. Azért ez annyira nem nagy "baszkódás". Anyagok kimérése ékszermérleggel meg kb. 10 másodperc.

És így cserébe pontosan ugyanolyan lesz mindig a vízed, és pontosan be tudod lőni az ásványianyag tartalmát.

(#124414) norkov84 válasza norkov84 (#122680) üzenetére


norkov84
tag

Sziasztok!

Továbbra is eladó az R58, flow controllal.
Mivel nem nagyon van tolongás, ha valakit az ár riasztana el, keressen privátban, hátha meg tudunk egyezni.

Köszönöm.

(#124415) Flashback válasza norkov84 (#124414) üzenetére


Flashback
addikt

Mi lett helyette?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#124416) Eugene Roe válasza Cathfaern (#124413) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én garnélás akváriumhoz kevertem annó, tudom, hogy nem egy tragédia, de azóta igyekszem prioritási sorrendet felállítani, és nem minden apróságot 100%-ra pörgetni az életemben.

De ami a legfontosabb: Egyáltalán nem ítélem ez azokat, akiknek a tökéletesség kell, csak arra céloztam, hogy a csapvíz és a minilabor között azért van átmenet. Arról nem is beszélve, hogy egy ízletes vízben nem feltétlenül csak szódabikarbóna és keserűsó (illetve ezek oldott összetevői) van :) elhiszem, hogy a kávébab saját ízét ez a fajta ~buta víz engedi kiteljesedni leginkább, abban viszont kételkedem, hogy máshogyan bár, de egy természetesebb víz ne adhatna legalább olyan jó fogyasztási élményt.

Jelenleg például ezerszer jobban megmozgatna az, ha valaki vezúvi ~vulkánvízzel, vagy francia gleccservízzel főzne le egy kávét (a vezúvit nagyon finomnak tartom, ha megnézed, az oldott anyaga is minimális), mint barista sztenderd üressel. Akkor is, ha a 16 ezres kávébab saját íze jobban kiteljesedne a barista vízzel. Persze tudom, hogy velem van a baj, kellene egy semi-hardcore kávé topik is :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#124417) norkov84 válasza Flashback (#124415) üzenetére


norkov84
tag

Már van, Robot.
Múlt héten beizzítottam az R58-at, ugyanazzal a kávéval, prfillal stb. ellenőrzésképp. Továbbra sem bánom a váltást :)

(#124418) Cathfaern válasza Eugene Roe (#124416) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Jelenleg például ezerszer jobban megmozgatna az, ha valaki vezúvi ~vulkánvízzel, vagy francia gleccservízzel főzne le egy kávét"
Amíg ezeknek az ára sokszorosa lesz a saját keverési megoldásnak, addig nem igazán fog senki se ezzel kísérletezni. Plusz ezt tényleg probléma beszerezni a legtöbb embernek :)

(#124419) koxx válasza Eugene Roe (#124416) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elhasznaltam kb 20palack volvic vizet, a hozzaadott erteke pont zero.

(#124420) zolnagy válasza Flashback (#124415) üzenetére


zolnagy
őstag

Robot.
Szerk: Norkov már megírta közben…

[ Szerkesztve ]

(#124421) Flashback válasza norkov84 (#124417) üzenetére


Flashback
addikt

Flair 58 nem lenne jobb döntés?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#124422) patakir1107


patakir1107
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg bárki, aki Sage (Breville) Barista Express használ, és van egy kávé/beállítás kombinációja a (saját ízlése szerint) tökéletes eszpresszóra? Jelenleg Kapucziner specialitással (https://www.kapucziner.hu/kapucziner-specialitas-kave-keverek) próbálkozom, de nem sikerül elérni a kívánt minőséget. A WDT és a disztribútor úton van, de addig is, alapeszközökkel, ha bárkinek erre a gépre van egy jó receptje, lenne szíves megosztani?

Dupla adag eszpresszóhoz:
Kosár: szimpla falú / dupla falú
Kávéfajta:
Kávébab súly:
Eszpresszó súly:
Főzési idő:
Daráló beállítás (darálás finomsága - álló kés és forgó kés):
- Külső szám beállítás:
- Belső szám beállítás:

Köszönöm szépen előre is!
Róbert

(#124423) norkov84 válasza Flashback (#124421) üzenetére


norkov84
tag

Néztem azt is, de egyrészt drágább (a sima verzió is), másrészt nekem méretben-kialakításban egy fokkal kevésbé volt szimpatikus, maga a munkafolyamat pedig nagyon nem (leginkább előmelegítés a Robothoz képest).
Aztán 1 hét Robot próba után láttam Kalmárnál a Flair 58-at és megerősítette bennem a fentieket :)

[ Szerkesztve ]

(#124424) Erdei88 válasza RetepNyaraB (#124406) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem nem tűnik fizetett hirdetésnek, összefoglalta az előnyöket és hátrányokat.

(#124425) konzumpro válasza patakir1107 (#124422) üzenetére


konzumpro
senior tag

Barista Pro-m volt több darab is, de elvileg nagyon hasonlóak. Az őrlőt csak akkor állítsd belül, ha már a külsővel elfogy a fokozat presszóhoz. Az első gépemnél belül le kellett menni 4-re hogy jó legyen, a másodiknál 5-ösön jó volt.
Szimpla falúval próbálkozz, a dupla falúnak mindegy mit raksz bele.
A mennyiséget neked kell kitapasztalni, a "razor" amit adnak kicsit többet leszed mint kéne, szóval nem sok értelme van, inkább csak rakd fel a kart szárazra törölt felsőszűrővel és ha leveszed és nem látszik a felsőszűrő lenyomata, jó vagy.
Kb. 18g ami belefért a Pronál.
Főzz belőle 1:2 arányt, mérj időt. Finomíts az őrleményen, hogy már befulladjon és vedd vissza egy fokozattal. Kész vagy.

Hőfokon tudsz még emelni, világos pörkölésű arabicánál szépen lehet kiegyensúlyozott kávét főzni ami nem túl savas és még nem üres, égett.

A képre kattintva szórakoztató fordítású használati utasításban olvashatod hogy kell hőfokot beállítani. De írnak a "meszesztetésről" is, ami a vízkőmentesítés AI által alkotott magyar nyelvújító fordítása. :D

[ Szerkesztve ]

(#124426) konzumpro válasza konzumpro (#124425) üzenetére


konzumpro
senior tag

A babtartályt sem hallottam még "kéményes csőmosztó"-nak vagy "kéményes csúrómosztó"-nak nevezni. :D

(#124427) patakir1107 válasza konzumpro (#124425) üzenetére


patakir1107
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#124428) sz.zs. válasza konzumpro (#124425) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát ez nagyon kemény :)) :C :DD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124429) Zen42 válasza konzumpro (#124425) üzenetére


Zen42
tag

Csúcs! Van itt minden; doszolás, csiszolás, beállítható szár- és szorzási méret. :DD
Naivan azt hittem, hogy az ilyen "fordítások" kora már lejárt.
Persze a kínai fogamzásgátló fordítását azóta sem tudja senki alulmúlni.

(#124430) RetepNyaraB válasza konzumpro (#124426) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Két kupa kávét kérek.🤦

Eugene Roe @ nekem pl. rohadtul nem jön be a gleccservíz íze kv-ban. Mindig alig várom, hogy elfogyjon. Most már nem próbálkozom többet.

Erdei88 @ a videjó végén az általam említett két db röhejes negatívumot hozza fel, miután végigtömjénezte a cuccot. A full extrásat, ld. koxx megfigyelését. Nem veszünk össze, de nekem ez kimeríti a fizetett hirdetés fogalmát.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124431) Zen42 válasza mutyi (#124405) üzenetére


Zen42
tag

Én ilyet használok úgy általában. Nem vízhatlan de pontos és megbízható.
A kevert vízhez viszont csak amikor elkezdtem csinálni akkor méricskéltem egy ideig azóta is a kezemben van a mennyiség, szemre csinálom. Igaz ettől nem mindig pont annyi az annyi de kivétel nélkül mindig a határértéken belül vagyok így nem izgat. Ízbeli eltérést sem érzek soha.

[ Szerkesztve ]

(#124432) iatti válasza RetepNyaraB (#124430) üzenetére


iatti
aktív tag

szerintem ezek a tesztelős fickók összevásárolják a sok cuccot, hogy véleményt tudjanak róla mondani. ott ámerikában van még zsuga a zsebben. :DD

(#124433) KVfun válasza RetepNyaraB (#124406) üzenetére


KVfun
csendes tag

A stand by-al mi a baja? A stand by és a sleep mód is ki-be kapcsolható...

(#124434) brumi1024 válasza KVfun (#124433) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem igazan intuitiv, kicsit esotanc jellegu a ki/bekapcsolasa.

(#124435) koxx válasza brumi1024 (#124434) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Soha nem volt vele bajom. A fos minosegu csavar tomitesek viszont eleg bosszantoak, a lelites facebook csoport tele van ezzel a hibaval.

(#124436) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Lesz nálam egy bontatlan V4-es, 58,5-ös, sima talpú Normcore tamper pénteken, vagy legkésőbb hétfőn, 20k. Akit érdekel, írjon. Közösen rendeltem valakivel, de visszamondta, hogy a rák enné ki a belit :DDD

(#124437) hoffman_ válasza Jhonny06 (#124436) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm...
ez nekem lehet, hogy kéne...
nem kéne, de mégis akarom : DDD

tadamm tamper meg disztri van itthon, beszéljetek le a normcoreról, nem jó az a rugó...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124438) sz.zs. válasza hoffman_ (#124437) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ne vegyél, nem jó…. én imádom amúgy :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#124439) hoffman_ válasza sz.zs. (#124438) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, így gondoltam én is, köszi :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124440) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#124436) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elkelt

(#124441) Tomace91 válasza Jhonny06 (#124440) üzenetére


Tomace91
senior tag

Pont múlthéten jött meg az enyém :W :D
Amúgy honnan tudni, hogy V4? Ebben nem vagyok biztos.

(#124442) Jhonny06 válasza Tomace91 (#124441) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amazon.de-ről rendeltem, ott írják, hogy V4. Amúgy nem néztem utána, hogy mi változott az elődhöz képest, de a dobozon vagy valahol csak rajta kell lennie, nem?

(#124443) beleriand72


beleriand72
tag

Normcore rugós tamper, hullámos aljjal nagyon állat, 9 tűs wdt is, ahogy ráteszed a kosárra, szinte ellenállás nélkül megpörgeted, leveszed és ááá.... :DD nagyon homogén

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#124444) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Kedves Béláink!

Persze Belőletek csak egy adatott ennek a hányattatott sorsú országnak, ezért is tudni fogjátok, hogy a sorok Hozzátok szólnak.
Az elmúlt napokban történetesen a kisfilmjeink animátorát akartátok kényszeresen felvilágosítani, hogy a szentendrei zugpörkölő zugkávéját jobb, ha nem fogyasztja, merthogy még kőtelenítőre se futja neki. A srác hazánk csúcsdiplomatáit meghazudtoló módon, Benneteket boldog tudatlanságban hagyott. Hááá Béláink! 2016 óta - akkor forgattunk a Probatnál - vagyunk boldog tulajdonosai, mi több, használói (dísznek drága és nem is különösebben attraktív) egy elég frankó kőtelenítőnek. Azóta bejáratódott valamelyest.

Más meghökkentő dolgokat is mesélnek a hozzánk betérő emberek. Például, hogy elég rusztikus véleményt fogalmazol meg egy (nyilván több), Nálatok nem kapható, de a gyűjteményedben jelentős darabszámban képviselt manuális kávégép minőségéről. “Szar, nem lehet vele jó kávét készíteni. Nekem 5-7-9-13 van belőle.” Nos. A birtokolt gépek darabszámától történetesen teljesen független, hogy mennyit tud meg az ember a kávégépekről. Ahhoz ugyanis be kell kapcsolni, alázattal, figyelve, SOKAT használni, hogy 1. tisztességes kávét tudj vele húzni 2. véleményt alkothass/mondhass róla. Legalábbis én így gondolom.

Lásd még (csak példák, nem Rátok célzok):

Abból, hogy valakinek nagy teljesítményű autója van, nem következik az, hogy tud is vezetni.

Ha valakinek csak nagyon nagy sapka megy a fejére, még nem biztos, hogy sok ésszel áldotta meg a sors.

Ésatöbbiésatöbbi….

Béláink!

Soxeretettel meghívlak pörkölőcskénkbe, hogy személyesen is meggyőződhessetek arról, hogy milyen teknika (bár meggyőződésem, hogy a teknika nem minden) segíti munkánkat, meg azt, hogy tűrhető :-) minőségű kávét kaphassanak vásárlóink. Igen. Jegyzeteket is készíthetsz. Ha már beugrotok, nagyon szívesen adok gyorstalpalót valamelyik gépünk működéséből is. WIN-WIN szitu. Így elkerülhető lenne, hogy túl sok sületlenséggel fáraszd a Hozzátok betérőket, akik esetleg nem röhögnék magukat térgyüket csapkodva könnyesre miután Rátok csukták az ajtót. Higgyétek el, Nektek is jobb lenne ez.

Szívesen Béláink!

[ Szerkesztve ]

(#124445) brumi1024 válasza koxx (#124435) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem sem, kikapcsoltam, és zigbees konnektor kapcsolja. :DDD Mire gondolsz a csavartömítéseknél?

Nekem eddig egy problémám volt vele: nemrég elkezdett csepegni gőzbojler a túlnyomásszelepen át, egyelőre még csak azonosítottam, illetve írtam a supportnak.

Kávé Kálmán: :C :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#124446) Jhonny06 válasza beleriand72 (#124443) üzenetére


Jhonny06
veterán

Biztos jó lehet, csak 30k egy wdt-ért? Ehh

(#124447) RetepNyaraB válasza Jhonny06 (#124446) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

bármennyi k egy wdt-ért? Ehh...
Még az általam frissen aljazott Hedrick is egy parafadugó+százas szög kombóval nem átall videjót felvenni, szóval.

De mindenki arra költi, amennyit szeretne; no offense.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124448) Jhonny06 válasza RetepNyaraB (#124447) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, én is azt csináltam. Mondjuk itthon szopó beszerezni ezeket a tűket rendes méretben.

(#124449) rastacsz válasza Kávé Kálmán (#124444) üzenetére


rastacsz
tag

Egy dolgot ne hagyjon otthon, a százasokat a nyerőgépbe :D

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#124450) Kávé Kálmán válasza rastacsz (#124449) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Egy dolgot ne hagyjon otthon, a százasokat a nyerőgépbe :D"

Asszem, 5 márkásra (NSZK) van kalibrálva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.