Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125501) RetepNyaraB válasza icm (#125500) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Magyar vagyok nem turista. NEKED.
( :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#125502) norkov84 válasza icm (#125500) üzenetére


norkov84
tag

Majdnem. Nekem a nem “steampunk” design van, bár ezen is ott a “naked portafilter” felirat. :D

(#125503) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! Ha valaki megválna egy 16g-os reneka kosártól légysz dobjon egy PÜ-t.
18-as van és valahogy mindig odajutok, hogy CM, Impresso-bol túl kell töltenem. Így kipróbálnék egy 16-ost :D pusztán "racionalizálás" címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

(#125504) GyZHUN


GyZHUN
csendes tag

Üdv!
Új vagyok a fórumon és egy kis segítséget szeretnék kérni! A gépem egy La Pavoni Puccino Pcl. Reggel ez első kávé lefőzése végén a kar mellett kifújt egy kis zaccot, a második adagnál a nyomás felment kb 6 bárig, utána már a gépből is folyt a zaccos víz. Elképzelhető, hogy kartömítés? Tudtok-e valakit, szervizt, akik Debrecen meg tudják nézni. A darálóm egy Sage Smart Grinder Pro, eddig szépen főzte a kávét. Nemrég vettem a gépet, de úgy látom, hogy a kopó alkatrészek beszerzése nehézkes.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#125505) icm válasza GyZHUN (#125504) üzenetére


icm
tag

Mikori a gép? Újonnan vagy használtan vetted? Új esetén el tudom képzelni, hogy hiába nem volt használva az a kemény gumi tömítés eddig bírta. Használt esetén meg ugye alap, hogy cseréljük mondjon bárki bármit.
Ha kapható hozzá akkor én szilikonra cserélném. Utána érdemes nekifutni egy újabb főzetnek.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#125506) stereofan válasza GyZHUN (#125504) üzenetére


stereofan
tag

57mm-es méretű ez a kar?
ha igen, akkor megnézném a lelit anna kartömítést,
ha nagyon nehézkes a beszerzés, lehet passzolna hozzá.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#125507) GyZHUN


GyZHUN
csendes tag

Használt a gép. Lekaptam a felső szűrőt és a 8-as számú gumigyűrű hiányzik belőle, de működött, bár néha csatornásodott. A felső tömítéshez találtam méretet, majd keresek hozzávalót. Az is probléma, hogy az egy adagos szűrővel simán fogadta a kart, de a kétszemélyes kosárral nagyon szorult és kifúlyt. Ez is a tömítés miatt lehetett. Amúgy jónak tűnik a gép, full bronz a belseje, háromutas, opv van. Mikor megvettem kisavaztam, nem tűnt koszosnak a belseje.

(#125508) DG790401 válasza sz.zs. (#125433) üzenetére


DG790401
tag

Mièrt kell járnia a Majornak a kotyeszről törtènő visszaállítás során amikor visszatér a presszóra?

(#125509) GyZHUN


GyZHUN
csendes tag

A Pavoni Puccino gyári méret 71x55x4 mm. A Lelit 71.5x54x4 mm. Szerintetek próbáljam bele a Lelit tömítést?

(#125510) Bazsee71 válasza DG790401 (#125508) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mert zárod a késeket, amik között őrlemény van.

(#125511) Parci válasza Bazsee71 (#125510) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk azt gondolnám, hogy az a menet, amivel a kést állítod, elég erős ehhez, azaz... szétnyomja azt a kofit a ...csába. nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125512) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, jelentem, sikerült végre egy olyan filtert innunk itthon, ami mosolyt csalt az arcunkra. semmi mokkás ízvilág, csak (jellemzően meggyes) gyümölcsösség, pazar. v60 papírszűrővel és "harisnyás" szűrővel is megerősítve. ez ugye saját pöriből, bwt bestprotect vízzel, szóval sokszorosan hátrányos helyzetből. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125513) RetepNyaraB válasza Parci (#125511) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kipróbáltam. Nem szétnyomja, hanem betomoriti a port, mint egy tamper. Egy állás után nem tudod jobban zárni a késeket.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#125514) Bazsee71 válasza RetepNyaraB (#125513) üzenetére


Bazsee71
őstag

És még az is megeshet, hogy így el sem indul első próbálkozásra.

(#125515) sz.zs. válasza DG790401 (#125508) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem csak a Majornak, minden őrlőnek. Ha csak egy-két osztást finomít az ember akkor még nem annyira muszáj, de kotyogósról presszóra visszaállni… biztos nem csinálnám álló késeknél.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#125516) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Major késcserénél "elmászik" valami beállítás? A lefogató csavaroknál lehet valamit variálni a pozícióval vagy egyszerűen kiteker, új kés berak a művelet :F Meg kellene néznem milyen van benne, és ha nem "C" akkor megpróbálnék egy cserét is.

Köszönöm! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#125517) sz.zs. válasza kk831228 (#125516) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha kb. 4 mp alatt őröl le 20 gramm babot akkor C kés.
Egyébként pedig igen, cserénél jó eséllyel máshol lesznek az összeérési pontok és máshol lesz a presszó tartomány is.
Csavar kiteker, kés kiszed, pormentesre kitakarít és mehet be az új kés. Az alsót központosítani illik a „kidobó lapátoknál” hézagolással.
C késhez erősebb motor indító kondenzátor kell .

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#125518) stereofan válasza kk831228 (#125516) üzenetére


stereofan
tag

illetve ne vedd le az alsó késtartót

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#125519) Toobee


Toobee
veterán

Tudom unásig rágott csont már a víztéma, de majd valamikor idén egyszercsak téma lesz a vidéki újítgatás nálunk, amúgy sem túl kellemes az ivóvíz, nincs mindenki annyira elkényeztetve, mint a bp-i lakosság. Fordított ozmózist néztem, a mindenféle dolgok eltávolítása miatt.

CleanPure Háztartási víztisztító nyomásfokozóval - ilyen van valakinek, ez ajánlott cucc?
Ez is felmerült már korábban a topikban:
Economy Water 5 - 200 GPD tartály nélküli ozmózis víztisztító
Szóval megköszönöm, ha ajánlotok! Ivás most az elsődleges, mert BWT-s vizet tudok vinni haza Bp-ről is vagy a helyi kávézóból, de plusz pont lenne, ha tudnám használni kávézni is. RO-t meg gondolom ugyanúgy kutyulni kell(ene), mint a desztvizet.

https://barbieripnk.hu/

(#125520) Parci válasza Toobee (#125519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha eldöntötted, hogy reverz ozmó, akkor nem tudok segíteni, mert nincs tapasztalatom. viszont alapvetően a sáros pocsolyából is ivóvizet csináló kézi vízszűrők is alapvetően úgy működnek, hogy van egy mechanikus szűrés (1-2-3 mikron) és egy aktív szénszűrés. én egy ilyet raktam össze, két szűrőház, amibe kb. ezer forint egy-egy szűrő, ami 3-6 hónapig jó. és nincs vízpacsálás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125521) Toobee válasza Parci (#125520) üzenetére


Toobee
veterán

1-2-3 az itt is ilyen mecha szűrés, 4-5-től lesz ozmózis, ami ha minden igaz hormonos/bacis/gyogyós dolgokat is kiszűri. Én totál tapasztalatlan vagyok és semmilyen szektába sem léptem be, ezért várok itt józanéletű nemszektásoktól tanácsot :R

https://barbieripnk.hu/

(#125522) Parci válasza Toobee (#125521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeket (hormon, baci, ilyen-olyan mikroorganizmusok) elvileg az aktív szén is szűri. nálam két lépcsős:
1. aktív szén
2. egy mikronos mechanikus
kész. ezzel párhuzamosan van egy bwt ág a kávé-tea vonalnak, mert ez a két szűrő a vizet nem lágyítja (ásványi anyagokat nem szűri), természetesen. a reverz ozmózis azt is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125528) hogyaza válasza Toobee (#125526) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Nekem az első linkeden szereplő van pár éve.Kb úgy lennék nélküle mint kávé nélkül.
Parci szerintem most csabaságokat beszél. :K

(#125529) Toobee válasza hogyaza (#125528) üzenetére


Toobee
veterán

Kávé nélkül hogy lennél?

https://barbieripnk.hu/

(#125530) Parci válasza hogyaza (#125528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármi lehet, de nem hinném.

azt, hogy lágyítja is a vizet (= kiszűri az oldott ásványi anyagokat) az aktív szén + mechanikus szűrő, Toobee hallotta bele a mondandómba.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125531) Toobee válasza Parci (#125530) üzenetére


Toobee
veterán

Bocsi, belekavarodtam. Ha gondolod, azt a szálat gyepáld ki nyugodtan, nehogy terjesszem a hülyeséget :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#125532) hogyaza válasza Toobee (#125529) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Ezt a kérdést megválaszolhatod magadnak is.Ugyanúgy mint Te.
Eladtuk most a lakasunkat,és a vevő azt mondta,neki így berendezessel,mindennel együtt kell,ahogy most látja.Két dogot nem adtam.Az étkezőszéket,és a RO szűrőt.

(#125533) hogyaza válasza Parci (#125530) üzenetére


hogyaza
csendes tag

"tehát nem csinál "nullás vizet" az alap szűrés, a víz ugyanúgy kemény marad (persze szintén pár ezer forintért van műgyanta patron is, és akkor 3 lépcsőből az is megvan)"

Én eztetet értelmeztem úgy,hogy a gyantapatronnal kész a ozmóvízzel egyenértékű voda.Ha rosszul értelmeztem akkor bocs.

(#125534) Toobee válasza hogyaza (#125532) üzenetére


Toobee
veterán

Csak azért kérdezem, mert igazából erős függőség ez is, van, akinek jót tud tenni pár hét kávé nélküli lét. De mindent értek, jó cucc szerinted! :R

https://barbieripnk.hu/

(#125535) Parci válasza Toobee (#125531) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megpróbáltam, bár gigászi félrevezetésveszély szerintem nem volt :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125536) Parci válasza hogyaza (#125533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

direkt írtam az elején, hogy nem vágom az ozmózisos szűrőket. azt vágom, hogy mit csinál az aktív szén és a műgyanta, azt írtam is. hogy ezen felül még mit csinál az ozmózisos, azt nem tudom, mert sosem volt fontos nekem, hiszen ezek az alap szűrők is tudták, amire szükségem volt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125537) PeterAgos válasza Parci (#125465) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Én ennél jobban jártam. Nemrégen vettem egy K4-et, a tartalék tartalékjának! (NZ és C40 RC mellé)
Azután rendeltem egy K6-ot, meg is jött néhány nap alatt. Mondok: ne bosszantsuk a Drágámat, jobb, ha nem látja, mert akkor vehetek egy új retikült, kompenzálás-képpen. Így aztán eldugtam a K6-ot. Tegnap eszembe jutott, hogy ki kellene próbálni - két napja keresem, már feltúrtam az egész házat, szerszámost, stb. Úgy tűnik, elvitte a kiscica. A tiéd legalább egyszer megérkezik...

(#125538) Parci válasza PeterAgos (#125537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y (nem bízom benne már, hogy megérkezik, már kérhetném a refundot, a futárról meg egy gramm frissítés nincs, csak az, hogy ezer éve "felvette")

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125539) Mano66 válasza Toobee (#125519) üzenetére


Mano66
senior tag

Sokat gondolkodtam én is a RO vízszűrőn, hogy melyiket. Végül ez [lett] . Teszi a dolgát isszuk és főzünk is a vízből amit ad. Mióta használjuk kávéfőzőben, víz forralóban vízkő azóta nem volt.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#125540) Toobee válasza Mano66 (#125539) üzenetére


Toobee
veterán

Tartály nélkül érdemes venni a pangó miatt?

https://barbieripnk.hu/

(#125541) hogyaza válasza Toobee (#125540) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Ha belefér a büdzsébe én is ezt venném.A pangó miatt én is elgondolkodtam rajta.

(#125542) Toobee válasza Mano66 (#125539) üzenetére


Toobee
veterán

Itt az oldalukon nem annyira sikerült megtalálni, hogy ehhez a konkrét modellhez melyik szett betét, amit venni kell. Azt látom, hogy 6-12 havonta kell az előszűrőket cserélni (3 db), illetve itt 3 db membrános szűrő is van, ezt meg 2-3 évente. Ebben esetleg tudsz segíteni, illetve megosztani a tapasztalataid ezzel kapcsolatban?

https://barbieripnk.hu/

(#125543) Mano66 válasza Toobee (#125542) üzenetére


Mano66
senior tag

Délután küldöm a linket, hogy melyik jó hozzá. Nálam több mint egy éve megy hibátlanul. Csak az alsó szűrőket cseréltem még eddig. De megvettem előre a három évre való szűrőket és a RO membrán is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#125544) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ha az ember bír várni 5-10 percet amíg egy kave gép tartálynyi kifolyik akkor van tizedennyiért is (vagy volt sok éve)
Tartály nem ajánlott, állás után szinte szűretlen ami eleinte kifolyik a membránból, (én anno első litert eldobtam mindig) ha valaki nem jó ütemben töltögeti a tartályát ezzel akkor szinte csap vizet kap a tartályba.

(#125545) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Nah, hát icm topiktársunk jóvoltából ( amit ezúton itt is köszönök :R ) megtekertem, megtapogattam a K4-et, amit gyorsan meg is rendeltem Szegedről . Nem hinném hogy ennyi pénzért lehet kapni bármit ami jobb kéziben.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#125546) public NMY


public NMY
csendes tag

egyébként a K4 kb. melyik elektronikus gépnek feleltethető meg leginkább az őrlés minőségét illetően? hová lehet leginkább pozícionálni az őrlők sorában?

(#125547) koxx válasza sz.zs. (#125545) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Omegával mi volt a gond?

(#125548) hogyaza válasza Daneeka (#125544) üzenetére


hogyaza
csendes tag

A linkelt szűrők,és amiről szó van,nem az akvarisztika kategórias gépek mint amiről Te beszélsz.Volt olyanom is.Ezeken mágnesszelep,nyomasfokozó pumpa,vezerlés stb. van.
De ha alá tudod támasztani valamivel az állításodat,én kíváncsi lennék rá.

(#125549) ZeCse


ZeCse
csendes tag

GC-be van valakinek tapasztalata, véleménye Pesado szűrőkkel [link] kapcsolatban?

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#125550) sz.zs. válasza ZeCse (#125549) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én pár hete már próbálgatok egyet a VST-vel fej-fej mellett, igaz nem GC ben, de semmi baja.

koxx:
Baj nem volt, csak arra amire nekem kell, ahhoz elég sok pénz állt benne.
+robusztus , elnyűhetetlen kivitel
+nincs sztatikus feltöltődés
-fast késsel is elég lassú volt nekem minden egyéb kézihez képest amit eddig tekertem (110-130 tekerés 17-19 g kávé), de cserébe nem könnyű tekerni.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.