Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113101) iatti válasza ribarszki (#113099) üzenetére


iatti
aktív tag

a major most hiánycikk lett. nz még csak akad egy-egy eladó :DD

(#113102) ribarszki válasza iatti (#113101) üzenetére


ribarszki
őstag

Minden darálás utáni méréskor megbánom, hogy nem mentem el el hozzád az NZ-ért. :W :B

[ Szerkesztve ]

(#113103) zolnagy válasza iatti (#113100) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt viszont én nem látom :)
Ez a fehér, amellett, hogy gyönyörű a festése, nekem az, hogy Fragola szabályozta be, garancia arra, hogy tényleg jó is.

(#113104) Cathfaern válasza rastacsz (#113091) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából feleségem szoktatott rá a kávéra, én előtte csak kivételes esetben ittam. Igaz szarvasi / kotyogós vonallal kezdve, 2 dl tejjel meg 4 kiskanál cukorral :D
Tulajdonképpen filter vonal is az ő ötlete volt először, szóval a hattyúnyakú kancsót meg az 1-3-as Chemexet meg a v60-at "ő vette". Aztán átvettem tőle a kormányt ;] Drágább őrlőre kicsit nehéz volt rábeszélni, de mindkét upgrade-nál elismerte, hogy tényleg jelentősen jobb a végeredmény.
Újabb csészékért / bögrékért általában ő is odavan :D (csak már nincs hova rakni őket) Meg april-es kit is nagyon tetszett neki is, szóval arra se volt nehéz rábeszélni, hogy születésnapi ajándéknak kapjam (megjegyzem többet használja a csészét, mint én :D).

Viszont espresso vonal egyáltalán nem jön be neki szóval értelemszerűen nem is érdeklődik abba az irányba, meg én se érzem reálisnak úgy beleölni a pénzt, hogy csak én használnám, és én se napi szinten.

Szerk:
Kávét kezdetben meg lattés / cappucinos időszakban ő főzte, eleinte filtert is, de aztán én szívesebben kísérleteztem vele (meg akkor kerültem home officeba, szóval többet is gyakoroltam), szóval azóta én főzök mindig kávét.

"Meg úgy általában a család többi tagja mennyire tart hülyének? :)"
Na ők viszont totál. Eleinte próbálkoztam, de ha a Aldis őrölt kávé + kotyogósra azt mondja hogy jobban ízlik nekik, akkor nem nagyon látom értelmét erőltetni :)

[ Szerkesztve ]

(#113105) iatti válasza ribarszki (#113102) üzenetére


iatti
aktív tag

én arra várok,hátha kidob a mazzer egy hasonlót,valami gránit keménységű anyagból. na azért minden píztet megadnák. az volna jó ha egy az egyben lekoppintanák. :DD mocskosul el van találva az az nz ;)

(#113106) brumi1024 válasza ribarszki (#113102) üzenetére


brumi1024
veterán

Épp most került fel egy eladó NZ a Home barista facebook csoportba. :K

(#113107) iatti válasza zolnagy (#113103) üzenetére


iatti
aktív tag

egy picit aláárazta a srác 75-ért. ez elmenne 100 körül ;)

(#113108) sz.zs. válasza brumi1024 (#113106) üzenetére


sz.zs.
senior tag

bbuffy hirdeti…. csak meg kell venni mellé egy Rocketet is! :D

iatti: sztem amnyit csak akkor érne , ha karbaőrlős lenne.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#113109) bbuffy válasza sz.zs. (#113108) üzenetére


bbuffy
senior tag

Így van. Mehet külön ha mindkettőre van vevő. De csak a daráló nem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#113110) iatti válasza sz.zs. (#113108) üzenetére


iatti
aktív tag

öt rugóért lehet rádobni egy tölcsért. azért a fragola tuningost elviszik 110ért is ;) ezt a saját szememmel láttam már többször is :DD

(#113111) ribarszki válasza bbuffy (#113109) üzenetére


ribarszki
őstag

Na basszus... most látom, hogy egyben megy.. Pedig milyen gyorsan írtam neked messengeren :( :)

(#113112) Parci válasza rastacsz (#113091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk a feleségem kért meg anno, hogy legyen már valaki kávés megoldás itthon. addig sosem ittam kávét, azt sem tudtam, hogy mi az. nekiálltam rákeresni a neten, hogy mi-merre, kidobta az index kávéológia fórumot...

...a többi történelem :DDD

(teljesen egyezik az ízlésünk, presszó ezerrel, ő néha cappuccinót kér. ha egy pörkölést elb.sztam, onnan tudom, hogy diszkréten mindig cappuccinót kér, amíg az el nem fogy :DDD)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113113) general válasza Nutra (#112900) üzenetére


general
addikt

Wow, köszi a YT linket , hát ez érdekes, nem is tudtam erről a rejtett menüről. Kár, hogy nem tudom megmérni, az én pides Annámon milyen a különbség a kijelzett és a valós vízhő között, így hiszek a csávónak és 4 fokkal megemeltem az offset állítást, így akkor most elvileg max 1 fok a különbség.

Más.

Az utóbbi néhány hétben jelentkezett az a fura dolog, hogy gőzölés közben, bár nem mindig, főleg, ha dupla adagot gőzölök hosszabban, egy idő után pukkan egyet a cucc és a gőzkar mellett kipöffent egy adag gőzt. Eddig sosem csinált ilyet. Mi okozhatja ezt?

(#113114) brumi1024 válasza sz.zs. (#113108) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor már csak egy vevőt kell találni a Rocketre. ;]

Parci: "...ha egy pörkölést elb.sztam, onnan tudom, hogy diszkréten mindig cappuccinót kér, amíg az el nem fogy :DDD"

Milyen elegáns megoldás. :DDD

(#113115) bbuffy válasza Parci (#113112) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez ilyen :)
mig nem ismertem a zéletempárját, nem is kávéztam. Nem is szerettem az ízét, ha megittam egyet nem bírtam aludni :DDD Ilyen cuki melange meg társaival csábított el. A többi már archivált :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#113116) Nertpaelg válasza iatti (#113107) üzenetére


Nertpaelg
tag

Januárban 70-ér ment el egy "fragolás" fekete SJ, babtartállyal, 5 kg-nyi "koptatással", szóval nem éreztem felhatalmazva magam, hogy többet kérjek. Főleg, hogy emlékeim szerint anno én is kb. ekörül fizettem érte. :) (Persze mást ért 75K akkor és most. de a gép is öregebb lett.)

(#113117) Parci válasza Nertpaelg (#113116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is annyiért szoktam felrakni, amennyiért vettem (igaz, legutóbb még forint volt és nem pengő :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113118) iatti válasza Nertpaelg (#113116) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor te is igen baráti áron vetted. azért amire pár órán belül lecsapnak,az alul van árazva. ;) hogy én miért maradok le a cukor árukról mindig :DD /persze tudom a választ,nem a neten élem az életem nagyobbik részét./

(#113119) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Jól le van akciózva a két 64 mm-es SSP kés Szegeden. Van valakinek összehasonlítása filter vonalon, hogy mi a különbség az unimodal és multi- purpose kések között?

(#113120) Papacoffee válasza rastacsz (#113091) üzenetére


Papacoffee
csendes újonc

Én nem vagyok egyedülálló /még/.
De ha lenne rá 2 millióm akkor egy heti ajtócsapkodást akkor is megérne

(#113121) zolnagy válasza Papacoffee (#113120) üzenetére


zolnagy
őstag

Majdnem megkérdeztem, hogy hol kerül ez 2 millába, mert az új ára inkább az 5-öt közelíti, de látom, hogy jófogáson van egy, de semmi leírás, csak pár kép. meg kapcsolatfelvételnél semmi, úgyhogy kamu sztem.

(#113122) Toobee válasza rastacsz (#113091) üzenetére


Toobee
veterán

Nálunk nagyon elfogadó a párom, pedig nem egy nagy kávés. DG van otthon neki, azt issza. Simán a gyerek cuccai melle elment múltkor felvenni a mobil szettemet, mert tudta, hogy dilinyós vagyok és addig remegek, még meg nem szerezem :DDD Acaia mérleget mondjuk nehezen értette meg, kiguglizta mennyibe kerül.

https://barbieripnk.hu/

(#113123) Parci válasza Toobee (#113122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt én is nehezen értem meg ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113124) bbuffy válasza Parci (#113123) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jó az a mérleg. Bár én is le lettem idiótázva, na nem itthon, hanem más kávés úriemberke volt. :D
Ilyenkor annyit kell kérdezni hogy egyéb X hobbijára mennyit is szórt el, ami nekem értelmetlen? Legjobb önigazolás egy jó tápkábel ilyenkor :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#113125) Papacoffee válasza zolnagy (#113121) üzenetére


Papacoffee
csendes újonc

De látványos

(#113126) zolnagy válasza Papacoffee (#113125) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt nem is vitatom, nekem is tetszik, de a 2 millás hirdetés sztem kamu.

(#113127) Toobee válasza Parci (#113123) üzenetére


Toobee
veterán

Pedig a flow kit mellé elég fontos, ha nem csak találomra profiloznál.

https://barbieripnk.hu/

(#113128) Parci válasza Toobee (#113127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kávékalmár segedelmével egyszer kimértem a mini gaggia kart, azóta vakon nyomom

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113129) zolnagy válasza Parci (#113128) üzenetére


zolnagy
őstag

És abból lett valamilyen következtetésed, hogy mikor kell rásegíteni a karra, vagy alapból jó úgy, ahogy az erősebb rugóval adja? Vagy a diagramm megmutatta, hogy a közepén rásegítesz, aztán hagyod?

(#113130) Parci válasza zolnagy (#113129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak a határokat tanultam meg: alapból 4,5 -> 2,0 bar egy normál hosszú shot. ha bárhol ráhúzok határozottan, akkor 6,5 bar lesz. ez már elég nekem, hogy profilozzak vakon. nem tudok nyilván négypúpú tevét pontosan a vonal mentén rajzolni vakon, de le is xarom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113131) zolnagy válasza Parci (#113130) üzenetére


zolnagy
őstag

Tehát pl. kis előáztatás után elindítod, majd kicsit rátolsz, pl 10 s-t, aztán hagyod?

(#113132) Parci válasza zolnagy (#113131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lenyomom a kart, aztán óvatosan ráengedem a pogira a 4,5 bart, de úgy, hogy az elején ellentartok neki picit. aztán pár mp múlva ráhúzok és a shot végéig húzom, de egyre csökkenő erővel (ami amúgy is kb. a természetes, érzésre).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113133) zolnagy válasza Parci (#113132) üzenetére


zolnagy
őstag

Értem, köszi!

(#113134) rastacsz


rastacsz
tag

Érdekes volt olvasni, thx.
Nálunk a feleségem mondja, hogy nem érdekli, de nem hiszek neki. :D Néha megkóstolja, ami készül, de nem annyira kávés. A cuccokkal kapcsolatban magam kell meggyőzni, Ő többször mondja, hogy vegyem meg. De mi indokolja a 83-as ssp espresso kést, vagy az acaiat, hogy legyen egy mérleg, ami befér a flair alá és időt is számol? A decent mérleget még talán bevállalnám, de az acaia lunar vagy pyxis?

Amúgy van ötlet, hogy a babakocsi első kerekében a csapágyakat hogy lehet kiszedni? A két távtartó /persely együtt forgatja a csapágyakat. Műanyag kerék, tuti nem áttolós.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#113135) WarLock07222 válasza Parci (#113128) üzenetére


WarLock07222
tag

Teljesen megértem a vakon húzást, mert tényleg rá lehet érezni ezekre a karos gépekre. De engedelmeddel: mégis mit segít a nyomás profil, vagy egyáltalán ez az info a mindennapokban?

(#113136) Parci válasza WarLock07222 (#113135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán értem a kérdést :B

(de én csak vicceltem egyet toobee beírására, nem volt komolyabb mondanivalóm az ügyben)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113137) Toobee válasza Parci (#113136) üzenetére


Toobee
veterán

Flowra érdemes inkább profilozni az okosak szerint, vagyis inkább azt mondanám, hogy nyomásra önmagában felesleges.

Jaj, de szép ez így flow-nyomás, hunglish lett.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#113138) #75655680 válasza Cathfaern (#113095) üzenetére


#75655680
törölt tag

Mit gondoltok, lenne ked/érdeklődés stb fórum szinten tesztelni esetleg? Azért ha ezek jók (esetleg) , ennyi pénzért főnyeremény, vagy rosszul gondolom?

(#113139) Parci válasza Toobee (#113137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nyomást a kezemmel érzem, a testemben szétáradó flow-t meg a szememmel látom (de szintén érzem, mert ha gyorsabb/lassabb a lefolyás, a szokásos nyomás is más).

igen, tudom, ez így tök gáz kávéfasiszták földjén. :B

viszont a kávék korlátja 90%-ban az, hogy épp eleget pihent-e az adott pöri. nem a nyomás, nem a fló, nem a gép és fura módon még csak nem is az állandóan változó nüanszok a pörkölési körülményekben. lehet, hogy nagyképűségnek hangzik, de azokból mind csak az változik, hogy így finom vagy úgy finom. a sok-sok vacak kávé elkerülésében már elég a rutin.

ezért is adtam el az űrkütyüket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113140) Toobee válasza Parci (#113139) üzenetére


Toobee
veterán

Értem én, csak most itt a hardcore topikban vagyunk. Ne legyen már ciki ezekről beszélni.

https://barbieripnk.hu/

(#113141) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

reggel 1-2 órát eltoltam a GC-re, bár nagyon szép állapotban jött, eltakarítgattam még, van egy kis kattom nekem is. bekerült a helyére, a Delonghi végleg kiugrott. úgy csillognak a Dedica kosarai, mintha új lenne, makulátlan lett. (az mondjuk vicc, hogy a citromsav készlethiányos mindenhol és 3100/kg áron akarják adni, ahol van...).
takker előtt azért megvolt a főzőverseny is, két fontos tanulság adódott. az egyik, hogy még rengeteget kell tanulnom a GC-vel, az első 1-2 hét nagyon ismerkedős lesz. a másik, hogy még így, bénázva, rossz őrlemény finomsággal, kicsit megégetve is jobbat ittam vele, pedig a Dedicát már azért ismerem. szép remények.

amiben kérnék tippet, hátha van ötletetek - bár ahogy olvasgatok, ez egy nyűgös és kiaknázatlan terület... csinálhatnánk egy céget, amit Acia Lunar kopikat gyárt, 0.1g-s alis belsővel, igényes, kompakt házzal, 5 ezer pénzért... agyrém, hogy nem lehet normális méretű vagy árú, egyszerű mérleget kapni. van egy ilyenem, nyilván alis, volt vagy 10 dollár, de ez a tálcára nem fér be, inkább V60-hoz szeretem. mindenki az egyszerű, olcsó 0.1/100g szürke vackot használja?

#113142 Parci: szerintem is :D

#113143 koxx: thx! ez pofás, de pont 3-3 centivel nagyobb, mind ideális. az a bajom alapvetően, hogy nem lelek 10x10cm körüli darabot.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#113142) Parci válasza Toobee (#113140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem mondtam olyat, hogy ciki. annyit mondtam, de csak a poén kedvéért, hogy az acaia drága.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113143) koxx válasza hoffman_ (#113141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Timemore merleg 14e ft avx-nel, nem egy acaia, de kb 5-od annyiba is kerul.

(#113144) Toobee válasza koxx (#113143) üzenetére


Toobee
veterán

Ha nem a 9B mellé kéne, én nem venném újra a Timemore mérleget. Szerintem túl nagy, ez filterezni való cucc. Téged nem csinál ki ez a mindenre érzékelő gomb? Elég, ha csak közelítesz, már reagál rá.
Egyébként jött most ki új mérlegük, ami már jó lehet másra is, Nano néven.

https://barbieripnk.hu/

(#113145) hoffman_ válasza Toobee (#113144) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez méretben pont az, amit megálmodtam, csak az a sejtésem, hogy árban ez is annyi lesz mint a főzőm fele, vagy az egésze :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#113146) NagyGL válasza rastacsz (#113091) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Ahogy többeket itt, engem is a feleségem szoktatott rá. Kapszulákkal és Tschibo-val kezdtük (sok tejjel és cukorral :) ), aztán a hardcore vonalat én hoztam be, mikor két éve véletlenül rátaláltam erre a fórumra. Életem eddigi legdrágább fórumolvasása volt :), de megérte! Igazából mivel a feleségem is szereti a jó kávét, örülünk, hogy van egy gyerekek mellett is űzhető közös hobbink. Az első másfél évben szigorúan presszóztunk, aztán a feleségem rákapott a filterre, úgyhogy most már felváltva csináljuk. Van, amit ő is el tud készíteni, bár most a gyerekek mellett inkább én főzök neki :)

A tág család nagy része nem érti, nekik a mi kávénk túl erős, úgyhogy tartunk itthon egy Aldis kávéfőzőt is a rokonságnak :)

(#113147) koxx válasza Toobee (#113144) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem tokre bejott. Uvegpoharban kimerem az orlemenyt aztan megy ra a csesze es csapolas. Nekem ennel nem kell tobb. Amugy tenyleg erzekenyek a gombok. Hely meg van a talcan.

(#113148) WarLock07222 válasza Toobee (#113144) üzenetére


WarLock07222
tag

Esetleg a Skale 2 fut még nagyot mostanában, Acaia alternatívaként. Amúgy pedig az Acaia tipikusan a jobb és hasznos befektetések közé tartozik ezen hobbi mentén. Minőség és funkció szempontjából is.

(#113149) p.lac válasza Toobee (#113127) üzenetére


p.lac
tag

Milyen kv profilja ez? (a recept alapján nyilván világos pörkölés)

(#113150) sz.zs. válasza hoffman_ (#113145) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én Felicita Arc-ot vettem tavaly, innen. [link]
Postával együtt ~55e Ft , de lehet van vhol olcsóbban is, akkor nem volt. Funkciókat tekintve sztem Acaia szinten lehet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.