Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114351) sz.zs. válasza bl4ze (#114349) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tegnap még azt írtad nem akarsz pancsolni. Akkor miért szeretnéd a Garai zérót? Önmagában ez nullás víz. Ha pedig mégis pancsolnál akkor ott van a dm 5 percre tőletek.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114352) Dolphin válasza NagyGL (#114300) üzenetére


Dolphin
tag

En ugyanilyet hasznalok lassan 3 eve, ami valojaban nem Vevor, de az osszes ugyanilyen. Hibatlan, mivel faek egyszeru a szerkezet; en azota "tuningoltam" is kicsit, kitomtem a teljes belsejet keramiaszalas hoszigetelovel, igy kevesebb energiaval (talan gyorsabban) desztillalja le a vizet. A viz nem erintkezik muanyaggal, nem tudom hogy lehet muanyag ize.

(#114353) pető bá' válasza RetepNyaraB (#114350) üzenetére


pető bá'
őstag

Én a pécsi Sierra Watert néztem, ők sem szállítanak, csak városon belül.. az a baj, hogy webshopként nem nagyon éri meg, 20-30kg felett nem szállítható futárral értelmes áron, de 20-30 liter vízzel kb fele-fele a víz - postaköltség arány.. fel kell térképezni a helyi forrásokat..

"... and I hope you have a great day!"

(#114354) paljoc válasza sz.zs. (#114351) üzenetére


paljoc
tag

“Nullás” Pi víz nincs Pesten?! Vagy ez a Garai vmi speciális Pi víz?!

(#114355) PeterAgos válasza zolnagy (#114348) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Zárva vannak, jan. 3-án nyit a győri bolt.

(#114356) Nutra válasza petfoto (#114319) üzenetére


Nutra
tag

(#114357) hoffman_


hoffman_
nagyúr

...by Gábor, who you might be familiar with...

Frankenmokka, csak nem? :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#114358) brumi1024 válasza Toobee (#114041) üzenetére


brumi1024
veterán

Erre visszatérve: teszek egy próbál a brew késekkel a Majorban.

(#114359) konzumpro válasza Cathfaern (#114157) üzenetére


konzumpro
senior tag

5.5g fér Mokinába közepesnek mondott, valójában kicsit már olajosra, sötétre pörkölt Kimbo-ból, papírfilterrel, felső részbe tett kevés vízzel hidegen indítva nagyon kiegyensúlytozott, kesermentes, erős mokkát kaptam, 5-ös fokozaton őrölve, ahol 4 az már presszóra is jó. Olajos kávé, befullad a karos 3-ason. A papír szerintem sokat felfog a fineból. Előtte lazán töltve és felöntve a kosarat kevésbé tömény főzetet kaptam, de jóval kevesebb az őrlemény, nem lehet több 4 grammnál, wdt-zve síkra húzva.
Régi nápolyi kávéfőző jutott eszembe, ahol nem forrázzák áta kávét, csak melegítik a vizet aztán gravitációval átfolyik és kész... De lehetne ötvözni a kotyogós podcastban felső cső nélküli átalakított mokkát is a felöntős módszerrel.

Próbáld ki a Mokinát, nekem eddig ez a legerősebb főzetet adó, legkevésbé keserű utóízes kotyogós, még hidegen indítva is tökéletes.

(#114360) Papacoffee


Papacoffee
csendes újonc

Ha Miskolcon valakinek nagyon kell desztillált víz akkor ki tudom segíteni 10-20-30 literrel. Legalább a gép befűti az alagsori helyiségemet amíg visszatermelem.

(#114361) Toobee válasza brumi1024 (#114358) üzenetére


Toobee
veterán

Érdekel! Szívesen kóstolnám is esetleg az Ode mellett.

https://barbieripnk.hu/

(#114362) NagyGL válasza Dolphin (#114352) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Köszi Neked is és PeterAgos-nak is. A műanyagíz - még egyszer utánaolvasva, és PeterAgos válasza alapján - valószínűleg a műanyag kanna miatt lehetett (megnéztem, ahol olvastam a vásárlói vélemények között, az is műanyag kannás), akkor ez nem probléma.

Most már eközött és az RO között kisakkozzuk itthon, mi a jobb nekünk :) (Cathfaern összefoglalója itt nagyon hasznos volt, ezt is köszi!)

(#114363) Dolphin válasza NagyGL (#114362) üzenetére


Dolphin
tag

A kollega valamit nagyon felreszamolt az osszefoglalojaban:
En a desztillalot 30 alatt vettem, de ez egyebkent is egyszeri bekerulesi koltseg. De 60k ar mellett is 2 even belul visszajon a teljes ara.
750W, altalaban 3 ora alatt jon le a 3,7-3,8L, de szamoljunk 4ora/4literrel, az:
0,75KWh * 30ora (a 30 liter ugye) * 40Ft (aram ara) * 12 (egesz evre) = 10.800Ft eves koltseg, karbantartani nem kell, neha belsejet vizkoteleniteni / citromsav.
PLUSZ: sok mas felhasznalasa van a desztviznek(NEM ioncserelt!), haztartas, auto, illetve ezt inni ugye.
En nem elhanyagolhato a futesteljesitmenye :D 20-30nm szobaban ilyenkor nyugodtan lekapcsolhato a futes napi 1-2 kanna viz mellett :D
A hatranya az ujratoltogetes, macerasabb, mintha csak megnyitod a csapot persze.

[ Szerkesztve ]

(#114364) Dolphin válasza Dolphin (#114363) üzenetére


Dolphin
tag

Annyi, hogy tartossag szempontjabol (hovel dolgozik) en a full inox/femet vettem (kivul is), hibatlan. 2 ev utan szedtem szet kivancsisagbol, es volt benne egy felrekotes/zarlat, ventillator nem allt le, mikor leallt a futese (azt hittem ez a normalis mukodese), de szigetelve megjavult :DD
Az uvegkancsojat sikerult osszetornom, azota 5L-es PET palackot hasznalok, mivel elotte is viz volt benne, nincs muanyag ize.

[ Szerkesztve ]

(#114365) zolnagy válasza konzumpro (#114359) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez lenne a Mokina? [link]
Az az 5,5 g valós? Hogy lehet az "erős"?
Én a Brikkámba majdnem 3x ennyit teszek a 45-50 ml végeredményhez, mégis kevésbé érzem töménynek a GC-vel készültnél. Akkor milyen lehet a Mokina?
Vagy ennyire hozzászoktam a tömény ízekhez? :)

(#114366) konzumpro válasza zolnagy (#114365) üzenetére


konzumpro
senior tag

A bloomingos felöntőshöz képest töményebb, ugyanabból a kotyogósból, természetesen. Meg a Moka Express 1-hez képest, más az átmérő/magasság aránya a kosárnak, talán ezért.

(#114367) Zen42


Zen42
tag

Két kérdés.
Az egyik, hogy valami gond van a FAG-okkal? Csak mert egyre-másra tűnnek fel alig használt darabok, pedig már épp kezdtem rajta gondolkodni, legalább ideiglenes jelleggel.

A másik, hogy van nálam egy Eureka Mignon Specialitá. Szimpi kis őrlő, de nem bírok megküzdeni a rögösödéssel. Míg a régi SM90-em saját késsel vagy a mostani Graef CM702 ha időnként volt is némi rögösödés (utóbbi őrlőnél kevésbé), azokat könnyű volt kezelni. De amit ez a Specialitá produkál ahhoz minden erőfeszítésre szükség van, hogy a rögöket szétverjem. Ez normális?
Aki ilyet használ mivel rögtelenít? Csak mert rohadtul csatornásodik ha nem szánok rá kellő időt, de még akkor sem olyan a lefolyás mint az olcsó kis CM702-ből.
A tulaja arra panaszkodott, hogy nála szerteszét szórja az őrleményt. Szerintem a lakásában nagyon száraz a levegő, meg eleve sötét/sötétebb pöröket is iszik mint én, mindenesetre én azt egyltalán nem tapasztaltam csak ezeket az összecementálódott rögöket.

[ Szerkesztve ]

(#114368) koxx válasza Zen42 (#114367) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az orlemeny minosege jo, sok a pango. Kb ennyi a Fag.

(#114369) Zen42 válasza koxx (#114368) üzenetére


Zen42
tag

A viszonylag sok pangóról tudtam, de adagonkénti őrlésnél ha van egy pumpád annak nem kéne problémának lennie. Van más is esetleg ezen kívül? Mondjuk ízek terén pl.?

(#114370) Silent77 válasza Zen42 (#114367) üzenetére


Silent77
veterán

Enyémet is láthattad.
Pangó kis átalakítással nem zavar, őrlemény tökéletes.
Eladás oka, rájöttem, hogy 2 elektromos őrlő felesleges. Majort nem adom el, így a fag megy. Picit már is hiányzik, megszoktam. :) Még megvan, de elcsomagoltam. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#114371) ribarszki válasza Zen42 (#114367) üzenetére


ribarszki
őstag

Enyém is eladó lesz januárban :D

(#114372) sz.zs. válasza ribarszki (#114371) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nyugtass meg, hogy nem Eureka Mignon Single Dose lesz helyette :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114373) Silent77 válasza sz.zs. (#114372) üzenetére


Silent77
veterán

Nicsét vett. :D

Cserélni velem arra akarták, bele is mentem volnaz nagy duzzogva. A szállítási költségen bukott el. Nekem nem ért annyit, hogy rá fizessek akár 1ft- ot is.
Próba után azt is eladtam volna. Még egy macera.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#114374) sz.zs. válasza Silent77 (#114373) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mármint Eureka SD-ra? Cseberből vederbe...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114375) ribarszki válasza sz.zs. (#114372) üzenetére


ribarszki
őstag

Volt Eureka Mignon Specem. Nem.volt rossz, de vannak bosszantó hibái. Ilyen az aprócska állítógomb. Eurekát nem szerettem volna újra. Nícse lett, ahogy silent kolléga írja. :K

(#114376) public NMY válasza sz.zs. (#114372) üzenetére


public NMY
csendes tag

Egyébként mi a baj az Eureka SD-vel?

(lehetséges listámon van a Rocket Faustino-val, egy várva várt kitűnő állapotú Mazzer Majorral, SJ-val vagy akar egy Niche Zero-val)

[ Szerkesztve ]

(#114377) Zen42 válasza ribarszki (#114375) üzenetére


Zen42
tag

Úgy összehasonlítanék egy "Nicsét" egy Major + 151C-vel, de félek arra nem igazán lesz lehetőségem. Gratula a Nicsédhez! Ha netán esetleg meggondolnád magad, szólj! :D

[ Szerkesztve ]

(#114378) Zen42 válasza ribarszki (#114371) üzenetére


Zen42
tag

Márhogy most épp FAG-od van? Vagy a Mignont aodd el? Össze vagyok zavarodva. :DD

(#114379) Silent77 válasza sz.zs. (#114374) üzenetére


Silent77
veterán

Igen arra. Tudom. :DDD
Szimpatikus volt a srác, gondoltam kipróbálok egy másik őrlőt is.
Viszont az a rész nagyon nem tetszett én fizessem, hogy lejön érte. :(
Mindegy, amúgy se cserélni akarom.

Zen42: FAGja van ribarszkinak, és azt fogja eladni.
sz.zs. ha jól tudom tesztelte, de nem biztos ,hogy C késsel.

Ugyanitt eladó FAG. :C
Fiorenzato AllGround arctic white & walnut

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#114380) ribarszki válasza Zen42 (#114378) üzenetére


ribarszki
őstag

Félreérthetően fogalmaztam :B Mignon specem volt 21 júniusig, FAG lett utána, most pedig nícse jön januárban. Így teljes a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#114381) JózsefK válasza Zen42 (#114367) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Nem rögtelenítek, nem rögösödik, semmilyen kávéval

(#114382) sz.zs. válasza Silent77 (#114379) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor gyorsan ráúnt, még csak ~ 1 hete jött meg az első szállítmány belőle .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114383) sz.zs. válasza Zen42 (#114377) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én párhuzamosan használtam kb. 1,5 hónapig, a Niche ment végül. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#114384) Silent77 válasza sz.zs. (#114382) üzenetére


Silent77
veterán

Vett közbe másikat.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#114385) rastacsz válasza public NMY (#114376) üzenetére


rastacsz
tag

Faustino nagyjából egy átdizájnolt eureka mignon, abból is az 50mm-es késes.(azaz, a mignon olcsóbb, belépő gépei) Annál, ha nem a külalak a fontos, egy eureka sd is jobb, mert az legalább egy 65mm-es kést kapott, meg próbáltak a pangó ellen hatni. Igaz, hogy több embernek az a tapasztalata az sd-vel, hogy furcsán rezeg. Egy (talán) német srácnak konkrétan diszkógömb módjára forog az őrlés végén az őrleménytartó pohár. :D
SJ, major ismert, hogy milyen. Niche zerot pedig sokan várják, hogy elkopjon a benne lévő műanyag, ami idővel meg is fog történni, ahogy idővel a fém alkatrészek is elkopnak más őrlők esetén... a mazzer kony is műanyag bolygóművet használ

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#114386) petfoto válasza Nutra (#114356) üzenetére


petfoto
tag

:R :R köszönöm.

(#114387) WarLock07222 válasza public NMY (#114376) üzenetére


WarLock07222
tag

Nekem picit ilyen identitás zavarosnak tűnik ez a lista, amit összeszedtél. Ezek közül az összes annyira másban jó workflow szempontjából, illetve annyira más az output, moddolhatóság stb.. is, hogy nehéz őket egy lapra terelni. Mit akarsz egyáltalán egy örlőtől, neked mi fontos?

(#114388) Gery0505 válasza public NMY (#114376) üzenetére


Gery0505
tag

Esetleg? Mazzer Major Electronic :K Egyébként érdemes figyelni most a Willhabent, mert az Osztrákok bezártak a pandémia miatt, és újra eladó egy csomó kávés cucc. Tesómék Kari előtt vettek innen egy 2017-es dózeres SJ-t patika állapotban. Egy kis teniszklubban használták, 4500 körül állt a számlálója. Tulajdonképpen új. Fragola Mester tölcséresítette, azóta boldogan használják. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#114389) hoffman_ válasza sz.zs. (#114374) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez nyilván szubjektív és kezdem belakni, de a SJ single dose, átalakítás után, ráindítással, ecseteléssel is legalább olyan melós, ha nem melósabb, mint püfölni a CM702-t. kellemesebb, ez tény. az őrlemény minőség ok, érezhetően más, de a napi rutinom nem hogy rövidebb, de picit hosszabb lettt : D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#114390) rastacsz válasza hoffman_ (#114389) üzenetére


rastacsz
tag

Ezért sem értem, hogy minden tesztben azt nézik, hogy mennyi idő alatt őrölt le x gramm kávét.
Dedikált egy adagos őrlő esetén még kb 5-8 másodperc, míg rápumpálsz, hogy kijöjjön minden.
Mazzer esetén a sepregetés, ráindítás 15-20 másodperc.
És így már tényleg ott vagyunk, mintha egy kinu, je-plus lenne használatban, ezek pedig inkább a lassabbak. (a prémiumabb kézik között)
Még utána jön a pogácsa simogatás, gereblyézés, ami egyszer ennyi.
Szóval nekem nincs meg a nagy ellenszenv a kézik iránt, hiába harioval kezdtem. De nem féltem használni az akkus csavarozót :))

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#114391) general válasza rastacsz (#114390) üzenetére


general
addikt

A szertartás a lényeg. Szóval gyakorlatilag minél hosszabb és változatosabb, annál elégedettebb a user, amikor legurul az első korty. :DDD Én ebben a szent pillanatban iszom a reggelit. :B

(#114392) zolnagy válasza rastacsz (#114390) üzenetére


zolnagy
őstag

Nincs az 15-20 s, ha van tölcséred, mert ekkor csak a garatban kell sepregetni.
Az őrlés időtartama valóban teljesen mindegy otthoni használatnál sztem is.
Amiért előjött a mazzereknél, mert sz. zs. tapasztalata az volt a majornál, hogy a leggyorsabb késnek a legjobb az őrleménye és a belőle készült kofi finomabb. És én ugyanezt tapasztaltam a mini-e esetében próbált késekkel (189D, 033M, f64 evo), itt is a leggyorsabb evo kés volt nálam a legjobb.
Ez persze véletlen egybeesés is lehet, mint ahogy a cápatámadások és a jégkrémeladások között is csak látszólag van összefüggés ;).
Ha lenne olyan kés, ami 30s alatt őrölne le egy adagot, de jobb lenne az őrleménye, gondolkodás nélkül azt használnám itthonra.
De eddig tapasztalatom csak ezzel a három olcsó késsel van. Sspt se próbáltam, ill a napokban linkelt ditting profilos kés is érdekes lehet.

(#114393) home.barista


home.barista
kezdő

Dalla Corte Studio vízterítése a gyári alap felső szűrővel: [link]

(#114394) adodaniel válasza RetepNyaraB (#114335) üzenetére


adodaniel
őstag

Nem vizezem. Köszi!

(#114395) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,
EC685 Dedica kávégépemhez keresnék elsősorban espresso örléséhez való darálót (40K magasságában). Kézi örlő is lehet min. 25 g-os. 1Zpresso JE típust néztem, ami jó lehet, de MO-n még nem nem kapni, csak a PLUS-os verziót. Ebben az árkategóriában nem tudom, hogy gépi belefér-e.
Köszi előre is az esetleges válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#114396) adodaniel válasza 용 Bob (#114395) üzenetére


adodaniel
őstag

(#114397) public NMY válasza WarLock07222 (#114387) üzenetére


public NMY
csendes tag

Ezek az örlők itt többeknél a legnépszerűbbek, Rocket kivételével, de az meg olyan jól néz ki 😂

egy univerzális jö őrlőt keresek, alapvetően sima eszpresszó kávéra, és egy adagos őrlesre

(#114398) public NMY válasza Gery0505 (#114388) üzenetére


public NMY
csendes tag

Köszi, ránézek az oldalra 👍

(#114399) Warloo93 válasza 용 Bob (#114395) üzenetére


Warloo93
tag

Szerintem presszóra a jx-pro jobb választás.

(#114400) rastacsz válasza Warloo93 (#114399) üzenetére


rastacsz
tag

JX inkább univerzális a gyártója szerint, a JE kése pedig dedikált espresso.

@public NMY
Kvx fb csoportban nem te kérdeztél hasonlót, csak faustino helyett faustoval, meg már a ceado is előjött? Ezek erősen más kategóriák.

@general & @zolnagy nekem nincs nagyon gondom az "utómunkával", csak mondtam, hogy az elektromos őrlő sem csak gombnyomás és kész, ha adagonként őrölsz.
Nekem viszont a garatban az utolsó 1,5-2g bent marad, ami ecsettel kijön ugyan, de még pormentesre tisztítom és 2-3 ráindítás is van, ami után újra seprés. Így nekem már tovább tart ez, mint az őrlés. Néha az alsó késtartó függőleges lapátait is leecsetelem.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.