Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) vicces1 válasza Toobee (#102140) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az óriás szemű Nicaragua naturalt elkészítetted már?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#102152) Toobee válasza vicces1 (#102151) üzenetére


Toobee
veterán

Idén arra nem kerül sor szerintem. De fogok majd írni róla.

https://barbieripnk.hu/

(#102153) Parci válasza Bazsee71 (#102150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehhez azért nem tudok hozzászólni, mert nem iszom filtert (és nem is versenyeztem). de "casmót" nem lehet vele pörkölni. nagyon finomat igen, annyira érzékeny, határon lévő, egységes és világos pörkölést nem.

úgy amúgy nem kell bemutatni, nem véletlen állapodtam meg a témában évek óta. :B

(és ezt mondom egyébként jóideje, amikor itt megy a hififetisizmus: a jó alapanyag a lényeg. ugyanígy rehabilitálható egy csomó daráló és kávégép, ahogy a gene, tényleg tudok egészen zseni kávékat kapni faternál a sj+qm0650 kombóból. a kávéra kell költeni, a vas másodlagos.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102154) Bazsee71 válasza Parci (#102153) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én kóstoltam, és tartom a véleményem. :)

(#102155) Parci válasza Bazsee71 (#102154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármi lehet, filtereskedés híján kénytelen vagyok elhinni. presszóra nem tudtam vele olyat csinálni, mint az igazán összetett casmók (a sokféle zamat helyett jórészt savanyú volt), bár nem is volt nálam ugyanaz a zöld.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102156) Bazsee71 válasza Parci (#102155) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én is csak annyit állítok, hogy lehet, de konzisztensen nem lehet egyszerű.
A zöld meg tényleg az origo. Ha fullos, akkor hálás és toleráns.

(#102157) bbuffy válasza Bazsee71 (#102156) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ezt adom teljesen, a zöld a legfontosabb. Kezdem egész jól kiismerni a Gene t, határait is. Filter az tényleg határeset, jó kávéval elkapható, de konstansan nehéz dolog. Igényli a téma a komolyabb pörkölőt. Bár, amit nemreg pörköltem, Nicaragua hybride, pont ilyen céllal csináltam egyet, és egész jó lett. De nagyon könnyen alulpörkölt kávé az eredmény, a Cinnamon itt egyenlő kuka.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102158) Parci válasza bbuffy (#102157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én ezért is álltam le a nagyon világos próbálkozásokkal, nehezen viselem lelkileg a hulladékot, ráadásul ha csak egy picit tovább engeded, tutira fincsi lesz, gyümölcsökkel, savakkal, legrosszabb esetben mellé pici csokis jegyekkel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102159) Toobee válasza Parci (#102153) üzenetére


Toobee
veterán

Én otthonra minimal vonalon most egy 9Barista+kézi darálót mondanék, mint legegyszerűbb felállás. Ha szeretnél belenyúlni valamelyik ponton a főzésbe, akkor annyira nem nagy buli, de stabilan kikúrt jó kávét ad.

https://barbieripnk.hu/

(#102160) Parci válasza Toobee (#102159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

új eszközökből lehet, a használt qm azért vmi 40e ft volt és évek óta hibátlanul megy (semmit sem kellett csinálni vele megvételkor sem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102161) bbuffy válasza Parci (#102160) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mi van a minigaggiaval?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102162) sz.zs. válasza bbuffy (#102161) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Megtanult repülni.... :((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#102163) Parci válasza bbuffy (#102161) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a negyedik beletört termosztát után most ránézni sem bírok. szétborítva várja, hogy egyszer visszajöjjön hozzá a kedvem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102164) Warloo93 válasza Parci (#102163) üzenetére


Warloo93
tag

Nem lenne észszerűbb pid-elni?

(#102165) verti1 válasza Parci (#102163) üzenetére


verti1
tag

Szivárog? Ráhúzol és eltörik?

(#102166) SteelCowboy válasza Toobee (#102159) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Most, hogy azért egy kis ideje szokjátok már egymást a 9Baristával, mi a bevált rutin?
Vizet mindig ugyanannyit teszel bele?
Ha van egy új kávé, mennyire macera belőni a darálót és a mennyiséget hozzá? Először mindig jön a gejzír meg az eláztatott gáz és onnan kicsit vissza az őrlőn?
Itt is kell tamperelni?
Főzés alatt csak annyi a belenyúlási lehetőség, hogy maxiláng vagy takarék?
Még mindig izgatja a fantáziámat ez a kis masina és az illusztrált posztjaid sem mondanám, hogy elfele sodornak tőle... :D

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#102167) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Van egy kis muníció! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#102168) bbuffy válasza SteelCowboy (#102166) üzenetére


bbuffy
senior tag

Picit pihen sztem most a suplán komplikált helyzet miatt. De amugy bitang jó masina lehet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102169) koxx válasza sz.zs. (#102167) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hetfon lehet kinezek a bagirahoz :) most en is rendeltem az unnepekre par zacskoval, nehogy kifogyjak.

(#102170) sz.zs. válasza koxx (#102169) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Írhatnál róluk pár szót! Még nem kóstoltam a kávéikat...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#102171) koxx válasza sz.zs. (#102170) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mostanra szinte csak toluk rendelek, kedvenc a costa rica volt, de az kifogyott. Mindig friss porkolest hoznak, eddig csak egy zacskonal volt gondom regebben, de az sztem nyaron a babtartalyban doglott meg (egy Columbia.)
Alapvetoen szep egyenletes szinre porkolt babok vannak a zacskoban, mindig megkostolom milyenek. Mivel presszokent ritkan kostolom oket igy csak tejjel fogyasztva tudnek mondani barmit is :) Eleg vilagosak a kozep amerikai es az afrikai kaveik, mostani tapasztalat, hogy elegge hoigenyesek is. A lefolyasok mindig nagyon szepek ha megtalalom a megfelelo orlobeallitast, de szerencsere ritkan kell nagyobbat allitani a tarcsan. Brazilt meg nem probaltam. Azt gondolom, hogy ar/ertekben hasonloan jo vetel mint pallyotz kavei.

[ Szerkesztve ]

(#102172) Parci válasza verti1 (#102165) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legutóbb ujjal húztam meg és úgy tört el :(

nyilván nem arra van ez az m4 réz menet, hogy érdemben összefogjon dolgokat. kellene jobb szerszám is, hogy pontosan olyan mély zsákfuratot csináljak, mint a termosztáton a menet. de leginkább megharagudtam az egészre és jegelem, úgy is tele vagyok sürgős kinti dolgokkal (őzek szétkapták az egész telket, ezerrel villanypásztort szerelek :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102173) sz.zs. válasza koxx (#102171) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szuper, köszönöm! Még min. 1 hét pihentetés vár rájuk.
Én ezeket rendeltem:

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#102174) Toobee válasza SteelCowboy (#102166) üzenetére


Toobee
veterán

A víz fix, be van jelölve, hogy meddig kell tölteni. Kevesebbel nem próbálkoztam, így egy szűk dupla az adag (39-43 gramm, de lehetne alutölteni, hogy ne fogjon meg annyi vizet a pogi). Picivel többet lehet bele tenni, de itt néhány ml-ről beszélünk, mert összetekerésnél úgyis kinyomja a felesleget. 120-130 gramm között megy bele. Sztenderd 53-as szűrő van benne, én nem tapasztaltam, hogy kényes lenne. Kinu 2.8 a joker, innen lehet mozogni. Világos kávéval etetem, 17-19 gramm megy a szűrőbe. Kaptam hozzá tampert, rendesen meg szoktam nyomni, mintha pumpás gép lenne. Főzésnél nekem az vált be, ha közepes rózsán, alacsony lángon használom (de nem takarékon). Mikor elkezd rotygotni az azt jelenti, hogy lassan indul a tűzijáték. Ilyenkor leveszem takarékra, majd jön a kávé. Ha jó minden, akkor 20-30 mp alatt jön le. Pontosan nem tudom, hogy mikor indul az előáztatás szakasz, de a hangból azért lehet tippelni. Az eredmény pedig egy tökéletes eszpresszó, nem olyan brikkás kamu, ez tényleg az. Persze, ha csészébe öntöd sokat romlik az esztétika, de a saját "csészéjében" gyönyörű. Ezt a CasMo-t majd kedden tudom kóstolni a rotos gépemen is úgy, hogy fej fej mellett üzemel a két cucc. Nüanszokra számítok, maximum. Nagyon jó a karakterisztika, gondolok itt a hőmérsékletre és a nyomásra. CasMo filter is megcsinált úgy, hogy azokat az ízjegyeket hozta, mint az ajánlott elkészítésnél. Szerintem ez nem kis érdem.

Kaptam karácsonyra egy kis mobilgázt hozzá, úgyhogy covid biztos kültéri valamit meg tudunk nézni vele, ha érdekel.

Januárban, Gábor közreműködésével készül a naked kar, illetve jön az IMS szűrő is. Kapok a gyártótól egy másik kart, mert pici esztétikai hibát találtam rajta. Vissza kéne küldeni, de mikor leírtam, hogy milyen nemes célt szolgálna a mostani, azonnal igent mondtak.

https://barbieripnk.hu/

(#102175) verti1 válasza Parci (#102172) üzenetére


verti1
tag

Át kellene azt ott kicsit méretezni/tervezni, mert elég gyenge így. Az m4-es réz menet kb. arra elég mint a GC-n, hogy helyén tartsa a termosztátot. Tömítést nem lehet összehúzni vele.

(#102176) Parci válasza verti1 (#102175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kevés, ez látszik. van hely még az idomban egyébként. például egy m6-os furatnak, amibe belemegy egy köztes átalakító elem egy m4-es furattal, benne a termosztáttal, de a tömítések összorítását az m6-os csinálja.

de én igen gyakorlatlan vagyok az ilyesmiben, sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102177) kozsy18 válasza SteelCowboy (#102166) üzenetére


kozsy18
tag

Én éppen kezdek nagyon szerelembe esni, csak az a gond, hogy (még) nincs hozza való kurblim... :B

De ha valaki esetleg rendelne, kérdezzen rám, hátha elment addigra az eszem.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#102178) Toobee válasza kozsy18 (#102177) üzenetére


Toobee
veterán

Úgy számoljatok, hogy én jó 3 hónapot vártam rá. Most nem tudom mennyi a várakozási idő.

https://barbieripnk.hu/

(#102179) desigo


desigo
senior tag

Sziasztok.
2014.január óta használok egy Gaggia Classic kávéfőzőt.Csak szűrt vizzel használtam (Norda majd RO 102 víztisztítóval) vigyáztam rá.Pár hete ha elindítom a kávéfőzést akkor pár másodpercig csak búg aztán indul el.Ez az idő egyre hosszabb.Mi lesz a hiba okozója? Tudok vele itthon foglalkozni,tisztítani,cserélni valamelyik alkatrészt?

(#102180) fragola.6035 válasza desigo (#102179) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy teljes tisztítás, esetleg pumpa csere jó eséllyel megoldja a problémát.

https://caffe35.webnode.hu/

(#102181) bbuffy válasza Toobee (#102178) üzenetére


bbuffy
senior tag

Februart ír, de tugyjukmi a helyzet, en megvárnám hogy letisztuljon, ez a kereskedelmi forma. Már ha számit a végösszeg.
Illetve irja is hogy a Covid miatt bizonytalan minden, szóval van idő szerelembe esni most. :)

Én továbbra is kézin agyalok, de előbb megvárom mi lesz a kecskékkel. Ha off akkor egy kis Kinu. Esti filterre és néha elvinni vhova sztem elégnek kell lennie. Elengedtem az 1zpresso vonalat, bár biztos jó.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102182) SoundON válasza sz.zs. (#102170) üzenetére


SoundON
tag

Én évek óta iszom a Bagirákat is. Voltak nagyon jó kávéik! Nálam benne van a magyar top3 pörkölőben. Nagyon sokféle kávéval dolgozik (kisérletezik) Ádám.

A Bagira zöldeknek itt lehet utánanézni aki szereti olvasgatni mit is iszik pontosan:
nekem tavalyról ez az el salvador volt a kedvencem tőlük [link] meg ez a rwanda [link] ami meg azért is extra mert száraz feldolgozás ami ott csak pár éve lett engedélyezve.

A CMnél világosabbra pörkölt babokra számítsál, amikből sokszor 1-2grammal is több fér a kosárba és jól áll nekik ha extrém rövidre, 1:1,5/1,2re húzod a presszót. Legalább is én így szeretem :)

Jó kávézást!

[ Szerkesztve ]

(#102183) Warloo93 válasza Parci (#102176) üzenetére


Warloo93
tag

Én abba az m4 es furatba betekernék menettömíttővel egy rozsdamentes csavart és kiváltanám a termosztátot pid-el.

(#102184) Kávé Kálmán válasza Toobee (#102174) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

9Barista: kiegészítésnek annyi, hogy a 120g víz ahhoz kell, hogy összetekerésnél 40 jusson a hűtőkörbe, 80 pedig lent maradjon a kávéhoz. Ha alultöltöd, akkor azzal jár, hogy a "kávékörben" ugyanannyi viz marad, a hűtőkör pedig kevesebb hűtővizet kap (az van ugyanis felül, maradékelv). Tehát játszani úgy lehet esetleg, hogy egymástól totál függetlenül töltögeted a köröket. A hűtőkörbe több vizet, mint 40g nem nagyon lehet tölteni, mert kirotyogja. Én a kávé megjelenésekor gyakorlatilag el szoktam zárni a hőt alatta. Továbbra is tartom, hogy az utóbbi évek legnagyobb dobása eszpresszóban. Már nagyon várom, hogy megtűzdelhessük szenzorokkal, és betehessük a 9Barista referencia profilt is a Smart-ba. Onnantól egy karos, flow regulátoros géppel is lehet majd 9Baristát "mímelni".

(#102185) Parci válasza Warloo93 (#102183) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két ilyen gépem van, az egyiket mindenképp termosztátosra kell összeraknom. a sajátom az pid-es.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102186) Warloo93 válasza Parci (#102185) üzenetére


Warloo93
tag

Az úgy más.
akkor húzd a villanypásztort :DDD

(#102187) vicces1 válasza bbuffy (#102181) üzenetére


vicces1
aktív tag

Miért lehet off a goat?!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#102188) bbuffy válasza vicces1 (#102187) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha off, annyit irtam igazából.

De ha már a hibrid kotyogósok felé kanyarodunk, mi a helyzet a Bellmannal? Vki faggatja már esetleg?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102189) qvik27 válasza koxx (#102171) üzenetére


qvik27
tag

Abszolúte osztom a véleményedet.
Pár éve vásárlok a Bagirától rendszeresen. Nálam hármas élboly van már egy ideje: (abc rendben) Bagira, Casmo, Pallyotz. (presszózok)
Bagirától nagy kedvencem a Guatemala, a perui meg az etióp, de gyakorlatilag mindegyik tetszett. Brazilt pörköli sötétebbre - kóstoltam azt is, de inkább csak kevertem másikkal.
PY-től a legutóbb vásárolt organic Yirga meg a Guatemala ízlett bitangmód.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#102190) Toobee válasza Kávé Kálmán (#102184) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm az infókat! Akkor amiket találtam instán, az nem valós nyomásprofil? Ja, a naked kart is nagyon várom már :C

https://barbieripnk.hu/

(#102191) WarLock07222 válasza qvik27 (#102189) üzenetére


WarLock07222
tag

Érdekes ez egyébként. A helyi zöldségesnél a Bagira volt a legelső kisüzemi pörkölésű kávé, amit a kezembe vettem és forgattam, de akkor még nem annyira érdekelt ez a hardcore kávés dolog. Sajna azóta se vásároltam belőle egy zacsit sem, de most ahogy írjatok már azon gondolkodom miket kellene kóstolni. A ferment Guatemala kifejezetten izginek látszik.

(#102192) Koczó93


Koczó93
őstag

Szentségtörés vagy sem, egy jó cappucino is jól tud esni néha napján :B

(#102193) koxx válasza Koczó93 (#102192) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy jóféle kakaós csigával :K

(#102194) Kávé Kálmán válasza Toobee (#102190) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Nem gondolnám, hogy nem valós. Alapos srác ez a Will. De azt nem tudom/akarom a Smart-ba importálni. Valamint az egy adott “főzés” profilja. Épp az lesz az izgalmas, hogy milyen tartományban lehet/lehete a paraméterekkel játszani.

(#102195) Toobee válasza SteelCowboy (#102166) üzenetére


Toobee
veterán

Csináltam pár képet a szűrőről is, mert az volt még a kérdés. 18 gramm, de nem volt vele teljesen tele, szerintem ebből a CasMo-ból 19-et elnyelne. Nekem a főzési idő hosszabb, mint amit írnak, általában 6-8 perc, ez most épp 6 eleje. De lehet bátrabban kellene bánni a gázzal. Kipróbáltam, amit Kalmár írt: elzártam, mikor megindult. Én idáig takarékra vettem, de ez is jó módszer, lejön szépen a kávé, ha már megindult, nem kell tovább melegíteni. 40 gramm lett a végeredmény.



9Barista

https://barbieripnk.hu/

(#102196) Parci válasza Warloo93 (#102186) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelentem, kész, 125 méter hosszon. és miközben húztam ki a kábelt, már ott röfögött rám a vaddisznó, némileg meg is illetődtem, bevallom. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102197) n00n


n00n
őstag

Sziasztok! Karácsonyra kaptunk egy Philips EP5365/10 kávéfőzőt. Eddig kapszulás Nespresso gépet használtunk, szóval elég nagy előrelépés :) Milyen kávét ajánlotok hozzá? :) Valami jobb fajta érdekel, napi 4-5 kávét iszunk szóval nem baj ha húzósabb a kiló ára.

(#102198) ribarszki válasza n00n (#102197) üzenetére


ribarszki
őstag

Saját tapasztalat szerint a Nespresso sokkal finomabb kávét produkál mint ez a Philips.. :B

(#102199) bbuffy válasza n00n (#102197) üzenetére


bbuffy
senior tag

kezdetnek Pacificaffe pont jó oda. vannak jó kávéik. elindulni tökéletes.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#102200) stereofan válasza Parci (#102196) üzenetére


stereofan
tag

szüleimnél kint a háznál óriási pusztítást végeznek ezek az állatok:
csemetéket, növendék fákat lerágnak, letörnek, rengeteg bosszúságot okoznak. lett szólva az erdészetnek, ott egy szivacsba áztatható eléggé büdös anyagot adtak, hogy az majd elriasztja...aha, hogyne...a két - két és fél méteres kerítést simán ugorják, rendszeresen bejárnak. csak a kerítés magasítás ami szóba jöhet...

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.