Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112051) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én a Frankimban használok Conductonautot, az nyitotta meg a kaput 3.5 GHz fölé. ;]
Illetve ha jól emlékszem, az egyik T60-amban is az van, és GPU tuning mellett a max amit láttam, 65 fok.

(#112052) Penguin95 válasza Tikakukac (#112050) üzenetére


Penguin95
senior tag

Látod, én ezért nem nyúlok olyan géphez, amit előtte más fémmel buherált (nyilván úgy könnyű, hogy nem ebből élek). Magamnak, meg olyanoknak akiknek én csinálom még oké, azért tudok felelősséget vállalni ha ott valami gebasz lesz, de eddig szerencsére az óvatosság mindig megmentett egy esetleges problémától. Remélem így lesz az X230T esetén is, mivel abba muszáj leszek fémet tenni a hőfokok miatt. Nem is értem, hogy a Lenovo mire gondolt az i7-es verziónál, ha már az i5 is simán belenyal 90 fokba 4-5 perc terhelés után.

Asztalin egyébként tényleg jobb ezt megcsinálni, bár láttam már olyat, hogy a hűtő eggyé vált az LGA processzorral, onnan meg ugye senki semerre, hisz a hűtő nem jön le, a foglalat pedig nem nyílik.

(#112053) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv mindenkinek! Gondoltam, beköszönök az új szerzeményemmel, egy X230-cal. Garázsban nyúzni vettem, sok mindent nem tervezek vele, max. kap +4 GB RAM-ot valamikor. Egyelőre annyit módosítottam csak rajta, hogy beleraktam egy 500-as Samsung 860 EVO SSD-t.

Még szokni kell a 2017-es 15" MacBook Pro mellett.
És tudom, marha sok a por, meg az asztal állapota sem túl kielégítő. :D

[ Szerkesztve ]

(#112054) FoxiestFox válasza tboldi (#112053) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valld be, hogy az asztalod is a garázsban van :))

[ Szerkesztve ]

(#112055) tboldi válasza FoxiestFox (#112054) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor kevesebb por lenne. :DDD

Lusta vagyok. :B
Sőt, igazából ez a helyzet. :D

[ Szerkesztve ]

(#112056) barnam_ válasza tboldi (#112053) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért látszik a Mac és a ThinkPad LCD közti különbség.

Porallergiád meg biztos nincs :DDD ;]

(#112057) FoxiestFox válasza barnam_ (#112056) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a különbség egy kis pénzmag ellenében könnyen eltüntethető. :D

(#112058) tboldi válasza barnam_ (#112056) üzenetére


tboldi
nagyúr

A MacBooké etalon számomra (matt fóliával együtt is), még a fölöttük lévő kalibrált Dell U2515H-nak sincs olyan szép képe. De arra, amire vettem, megfelel a ThinkPad kijelzője is, nem tervezem upgrade-elni.

Amúgy a te T420-asod is benne volt a pakliban, de győzött a valamivel praktikusabb méret. :)

[ Szerkesztve ]

(#112059) Tim82 válasza barnam_ (#112056) üzenetére


Tim82
nagyúr

A jóval alacsonyabb felbontást nem számítva, főleg, ha TN paneles az az X230. Meg az SLT1-et leszámítva, jó kis szellemképes IPS LG panelek vannak ugye az X220-akban, X230-akban, ha IPS-ek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112060) tboldi válasza Tim82 (#112059) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez éppenséggel sima TN.

(#112061) barnam_ válasza FoxiestFox (#112057) üzenetére


barnam_
nagyúr

Wow... érdekes! De mire mindent összead az ember, kijön egy modern TP ára, szóval nem biztos hogy megéri.

(#112058) tboldi: írhattál volna, biztos megegyezünk :) De én most Berlinben vagyok, nem tudtam volna átadni a cuccot. Május - júniusban majd ahogy lehetőségünk lesz, szeretnénk hazamenni oltani.

(#112062) Tim82 válasza tboldi (#112060) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyanítottam. Bele lehetne dobni IPS panelt (kb. 5 perces művelet a kijelzőcsere), a linkelt fajta kijelzőpanelt érdemes szerintem, persze kérdés, hogy autódiagnosztikára vett notiba minek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112063) tboldi válasza barnam_ (#112061) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért is nem írtam, mert inkább a kompaktabb méretet választottam, egy esetleges diagnosztika közben jobban elférek így az autóban. :)
Mondjuk ebből a szempontból egy 11"-es MacBook Air lett volna a legjobb. :D

(#112064) tboldi válasza Tim82 (#112062) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát ez az. :)

Amúgy azon gondolkodom, hogy a RAM-ot sem bővítem, ugyanis van egy programom, ami kizárólag 32 bites Windows-ra hajlandó települni. Most 64-es van rajta, úgyhogy vagy virtuális gépezek, vagy újratelepítem, utóbbi kényelmesebb lenne a későbbiekben. 🤔

[ Szerkesztve ]

(#112065) FoxiestFox válasza barnam_ (#112061) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze, nem is kérdéses.
Ezek ilyen épített enthusiast level cuccok.
Azok veszik őket, akiknek kell a régi gépek masszivitása, 7 soros billzete, de jó kijelző is kellene.
Több ilyen mod is fut többféle régi TP-hez, némelyik nagyon elgurult gyógyszeres.
Amúgy folyamat vívódom, hogy eladjam-e az X1C gen3-at, és vegyek egy ilyet... használni jobb lenne, de hordozni nem annyira.

(#112066) vicze válasza FoxiestFox (#112057) üzenetére


vicze
félisten

"kis pénzmag" :DDD Más az elképzelésünk a kicsiről. :P

(#112067) Digitalpimp válasza tboldi (#112053) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Sőt, még a hangfalaid is közel vannak egymáshoz! ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#112068) tboldi válasza Digitalpimp (#112067) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg a router is szar helyen van, tudom. :D

(#112069) Reset20


Reset20
csendes tag

Sziasztok! Csatlakoztam a Thinkpad közösséghez egy T61-el. Nagyon szeretem, mindenkinek köszönöm a tippeket, ajánlásokat. Az egyetlen baj az hogy Supervisor jelszóval rendelkezik igy nem tudok belépni a BIOS-ba. Keresgéltem a neten és találtam pár technikát amelyre mindre azt mondják hogy Sandybridge és régebbieknél működik. (Példa) Ezek működhetnek? Mennyi az esélye hogy rövidrezárom az alaplapot? Valaki próbált már hasonlót? Én egyszer próbáltam egy dellen de azt a végén inkább eladtam alkatrésznek. Válaszaitokat előre is köszönöm!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112070) FoxiestFox válasza Reset20 (#112069) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kókányolni mindig lehet, neked kell eldönteni, megéri-e a kockázatot.

(#112071) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

ThinkPad T510-be milyen és maximálisan mekkora méretű memóriát javasoltok?

Jelenleg csak 2x2 GB DDR3-1333 (667 MHz ?) (Samsung M471B5773DH0-CH9 és Samsung M471B5773CHS-CH9) RAM található benne az Aida64 alapján.

Másik kérdésem:

Szinte folyamatosan működik a ventilátor és nagyon melegszik a notebook, ami egyébként szép tiszta, kívülről a légkimenet lemezkéi is tisztának látszanak.

2019-ben lett kicserélve benne a HDD meghajtó SSD-re, de akkor még nem tűnt koszosnak a gép belseje és csendben is működött, nem forrósodott.

Átlagos felhasználónak mennyire számít bonyolultnak a hűtés szétszedése és a tisztítási, újrapasztázási művelet? Érdemes lenne inkább szakemberre bízni?

(#112072) Dhampir válasza Dhampir (#112071) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben lejárt a szerkesztési idő.

Megnéztem pár videót, a RAM csere házilag nem lehet nagy gond (csak a típus és méret kérdéses még), a többit majd ezután nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#112073) Dhampir


Dhampir
félisten

T510: A bal oldalon eléggé rossz helyen található a hangszóró. Félő, hogy előbb-utóbb rásül a kábel a rézcsőre/csövekre:

Lenovo ThinkPad T510 disassembly and fan demontage

(#112074) [w] válasza Dhampir (#112073) üzenetére


[w]
őstag

van olyan PVC, ami 200°C-on is hőálló, de ha az a szigetelés szilikon, akkor 250-300°C-ig bírja

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112075) Penguin95 válasza tboldi (#112053) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szép dolog az egységes háttér, de szerintem az még szebb dolog, ha a rendszer is egységes.

;]

(#112076) Dhampir válasza [w] (#112074) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy régi vezeték probléma felrémlett, de amint utánanéztem egy videóban, az inkább becsípődési hiba volt.

Itt egy W520 esetében merült fel:

Thinkpad W520 audio speaker fix

Memóriára lenne tipped, hogy milyet érdemes beletenni a T510-be?
A 2x2 GB RAM nagyon kevés manapság.

(#112077) Tikakukac válasza Dhampir (#112071) üzenetére


Tikakukac
titán

Praktikusan 2*4-et, ne legyen L-es a modul, ez atombiztos, mert azt első genes i procis gépek nem eszik meg.

A hűtés meg ha amúgy minden tuti szintén ezy: van egy hűtőcseréd. Átlagos felhasználó alapjában véve szerintem ne szedjen szét gépet, itt a topikban is jól mutatja szerintem a pár példa, hogy miért ne. De amúgy próbálkodzhatsz vele, nem egy óraszerelés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112078) Tim82 válasza Tikakukac (#112077) üzenetére


Tim82
nagyúr

A chipkiosztást ne feledjük, 2Rx8-asokat eszi meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112079) Dhampir válasza Tikakukac (#112077) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az instrukciókat! :R

Kis türelem kell hozzá, az biztos. Nem szoktam szétszerelni gépeket, de aprócseprő dolgokat, úgymint memória, HDD, SSD, billentyűzet már cseréltem laptopokban, de CPU-t csak PC-ben pasztáztam újra még régebben.

Konkrét memória típust tudsz írni esetleg, hogy pontosan mit érdemes nézni?

(#112078) Tim82

Köszönöm! :R

A 2Rx8 mit jelent? 2x8GB memória?

[ Szerkesztve ]

(#112080) Dhampir válasza Tim82 (#112078) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyet találtam:

KVR16LS11/8

8GB 2Rx8 1G x 64-Bit PC3L-12800CL11 204-Pin SODIMM

Talán még ez a Samsung is jó?

Samsung 8GB (PC3L-12800) DDR3L 1.35V 1600 204-Pin M471b1g73bh0-yk0

(#112082) Tim82

Fontos infó, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#112081) tboldi válasza Penguin95 (#112075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem a szívem csücske a Windows, de a szoftverek megkövetelik. Meg amúgy sincs kedvem Hackintosh-sal szórakozni, ha van rendes Mac is. :)

(#112082) Tim82 válasza Dhampir (#112079) üzenetére


Tim82
nagyúr

Két sorban vannak a modul oldalán a RAM chip-ek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112083) Penguin95 válasza tboldi (#112081) üzenetére


Penguin95
senior tag

Érthető a dolog, igazából csak viccnek szántam. Lassan 2 hetem ment rá a Hackintosh-ra, és ez idő alatt annyit tudtam elérni, hogy van 3D gyorsítás, hang, tether általi internetelérés, rendesen működik az akkukezelés, illetve a gyorsgombok. Ellenben készenlét után elszáll a pöcökegér, az AX210-es mod miatt se beépített Wi-Fi se bluetooth, és sok esetben lassú is a rendszer. Ja, és az App Store megnyitásakor lefagy az egész rendszer.

(#112084) Tikakukac válasza Tim82 (#112078) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja igen, az is van, jogos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112085) Picco válasza Dhampir (#112080) üzenetére


Picco
addikt

2x4GB 2rx8 PC3 kellene neked nem PC3L, bar nem tudom hogy a low power kompatibilis e a regivel vagy sem. ha jol emlekszem akkor T510bol csak quad core procik kezeltek 16GB-t bar lehet tevedek

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112086) Dhampir válasza Picco (#112085) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah, köszönöm. :R

Most már kezd egyre bonyolultabb lenni. :D

Nem is olyan egyszerű ez a memória kérdés ennél a régi T510-nél. :)

(#112087) Dhampir válasza Dhampir (#112071) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit gyenge fényviszonyok mellett készítettem két képet a memóriamodulokról és még kettőt portalanítás után a billentyűzet alatti részről. Nem jutott eszembe, hogy a a porosodást megörökítsem, de volt mit eltávolítani belőle.
Ez a videó szolgált mintául a szétszedés műveletéhez.

Memóriamodulok

Alsó memória

Felső memória

A hűtés részlete

A billentyűzet alatti terület

(#112088) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Úgy néz ki ez az USB hiba hardveres lesz, és mivel a gép házhoz jövős garanciás, úgy gondolom kihívom a szervizt. Régebben, (vagy 4-5 éve) másik ThinkPad-het a HumanSoft jött ki, velük elégedett voltam, de most ők nincsenek a listában, esetleg nektek van valamelyikkel tapasztalatotok?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112089) barnam_ válasza _Petya_ (#112088) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Duna Elektronika Kft. volt nálam javítani többször is, párszor bénáztak - palmrestet cseréltek, elfelejtette átrakni a BT modult, ki kellett jönnie újra, a végén annyiszor szedte szét hogy eltört a pöcök is ami a kijelzőt zárja.

Viszont számla és garjegy nélkül javították az olasz származású gépet, ráadásul a repedt billentyűzet körüli burkolatot is cserélték, szóval ez mindenképpen pozitív.

(#112090) fattyu válasza _Petya_ (#112088) üzenetére


fattyu
veterán

Deltát ajánlom.

nagy mennyiségben van tapasztalatom velük. Korrekt banda nagyon.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112091) _Petya_ válasza barnam_ (#112089) üzenetére


_Petya_
őstag

barnam_ és fattyu köszi a gyors tippeket mindkettőtöknek!

Esetleg azt tudjátok, ezek a cégek vidékre is kijönnek? Szegeden vagyok...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112092) fattyu válasza _Petya_ (#112091) üzenetére


fattyu
veterán

Lövésem se nincsen. telefon és megmondják

hozzám kijöttek vidékre de én céges keretekben vagyok nbd garis, nem tudom magánszemélyként is ezt kapnám e.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112093) barnam_ válasza _Petya_ (#112091) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valószínűleg igen, különben semmi értelme nem lenne az on-site garanciának, akkor lehetne hívni "Budapest only"-nak is :)

(#112094) zsolti75 válasza _Petya_ (#112091) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem mennek ki, csak Pesten, futárt fognak küldeni.

(#112095) FoxiestFox válasza barnam_ (#112093) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Magyarország is Budapest only, miért is volna a Lenovo más. :DDD

(#112096) zsolti75 válasza FoxiestFox (#112095) üzenetére


zsolti75
senior tag

Január 31-ig működött a legtöbb megyeszékhelyen, de megszűnt az összes vidéki szervíz, azóta csak "Budapest only"
Esetleg az agglomerizációba még kiszállnak, de ez is csak tipp.
Egyébként én semmi előnyét nem látom a helyszíni javításnak, szerintem se a user-nek, se a szervízesnek és a gépnek se jó igazán. Az viszont hogy a helyi depo gari szervízelés megszűnt az fáj.

[ Szerkesztve ]

(#112097) barnam_ válasza FoxiestFox (#112095) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jogos... :(

(#112096) zsolti75: Az még szerintem simán benne van, nekem Budaörsre jöttek ki.

(#112098) fattyu válasza zsolti75 (#112096) üzenetére


fattyu
veterán

hogyérted, bejelented a hibát és ha tök egyértelmű amint megvan a garialkatrész odajön szétszed cserél összerak tesztel aláír heppi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112099) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Jöttem újra, hülyeséget kérdezni :))
Adott egy t420 Nvidia vga-val és nincs háttérvilágítása a kijelzőjén! Két kijelzővel és két lvds-el is próbáltam már! Dp porton és dokkolón keresztül is hibátlan képet ad! Donornak vettem pár éve, csak kíváncsi vagyok, hogy fel lehet-e támasztani! Köszi

(#112100) Ogard


Ogard
tag

Még nem tudom pontosan hogyan, de előbb utóbb össze fogok rakni ezekből a komponensekből egy "moduláris kézműves" thinkpad szerűséget.
(A billentyűzet USB, a tablet egy kindle fire - valami Lenovo nyilván stílszerűbb lenne - OTG billként most is használom szövegszerkesztésre, de akkor egy hattyúnyak tartja a munka fotelem előtt a képernyőt.)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.