Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111351) Gaben92 válasza zsolti75 (#111340) üzenetére


Gaben92
őstag

:R

Terhelve milyen? Akar felszállási engedélyt kérni vagy azért elviselhető?

Elvileg berendelte nekem pénteken az IT, szóval a héten megjön és kis szerencsével talán még meg is kapom.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111352) zsolti75 válasza Gaben92 (#111351) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hát 90 wattot el kell fújnia valahová, szóval stressz alatt pörög rendesen, de normál használatnál csendes.

(#111353) SteveAd


SteveAd
tag

Thinkpad T510 Wifi elkezdett szarakodni, dobalta el a jelet nehany napig, most meg mar egyaltalan nem csatlakozik (ugyanitt a T520 tovabbra is gond nelkul megy ugyanazon a Wifi halozaton). Az Fn+F5 sem reagal (meg az eredeti Windows 7-esen van Hotkey-vel rendben), bar az LCD alatt a keret aljan a Wifi LED vilagit. Az Intel Wifi diagnosztikai tesztre azt irja, hogy "intel proset wifi failed association test". Lehetseges, hogy meghalt a Wifi kartya vagy ez valami szoftveres dolog lehet (probaltam le- majd ujratelepiteni a gyari Wifi drivert, de hiaba)? Az a baj, hogy ebben Centrino 1000-es Wifi kartya (112BNHMW) van, a pontos FRU 60Y3203. A T520-asban viszont mar 6205-es a kartya es nem tudom egyiket a masikba atszerelve tesztelni (probaltam, de a Bios whitelist miatt 1802-es hibat dob inditaskor mindket gep a masik kartyaval).

(#111354) denko válasza vicze (#111348) üzenetére


denko
senior tag

Ezer hála

(#111355) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Német ebayen épp van egy patika A31p, soktartozékos, ha valaki épp ilyet roncsvadászna.
Ilyen állapotban nagyon ritkák, ennyire még az enyém sem szép. :Y

(#111356) vicze válasza zsolti75 (#111308) üzenetére


vicze
félisten

Máskor ne jósolj. ;]

"Your order is expected to ship from our factory in May due to parts shortage. "

(#111357) zsolti75 válasza vicze (#111356) üzenetére


zsolti75
senior tag

Miért, bejött?

(#111358) vicze válasza zsolti75 (#111357) üzenetére


vicze
félisten

Az idézet a ma kapott order update.

UK-ben épp Lenovótól bármilyen opcióban rendelhető modellek:
T: T15g, T15p, T490 és ennyi, fent sincs más az oldalon.
L: L13G2, L14
E: E14, E14G2
P-ből van minden, mint a búcsúba még AMD is.

Nem semmi választék. :P

[ Szerkesztve ]

(#111359) zsolti75 válasza vicze (#111358) üzenetére


zsolti75
senior tag

Bocs, látom.
Konfigurálási opciók is nagyon gyérek itt az EU-ban.
T14S amd-t látok pár darabot, de 500e fölé jön ki árba mire hazaér.

[ Szerkesztve ]

(#111360) Picco válasza zsolti75 (#111359) üzenetére


Picco
addikt

laptopsdirect uk/ie p14s 4750u/8gb 3200 int(+ures dimm)/256GB nvme(cserelheto)/250nits/webcam/FPR £720 inc VAT + szallitas ami problemasabb.

gondolkoztam rajta hogy felajanlom hogy UK cimrol tovabbkuldom ha osszegyul 2-3 ember, mert szo szerint posta fiok folott lakom, de felek hogy vam/afa/enyves kezu futar kavicsot szorhat a gepezetbe es elbizonytalanodtam kicsit.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111361) vicze válasza Picco (#111360) üzenetére


vicze
félisten

126db van még nekik. ;] Megnyugtató. :)
Csak a kijelző szar a többi pimpelhető.

[ Szerkesztve ]

(#111362) zsolti75 válasza Picco (#111360) üzenetére


zsolti75
senior tag

A 250nit-es kijelzővel, megtarthatják

(#111363) Tikakukac válasza zsolti75 (#111362) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye, hogy mennyire veri az ember szemét? Tényleg, konkrétan felhúzom magam, ha meglátom egy amúgy ilyen listában ezt az értéket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111364) zsolti75 válasza Tikakukac (#111363) üzenetére


zsolti75
senior tag

Szégyen egy ilyet betenni egy thinkpadba 2021-ben (már 5 éve is az volt)

(#111365) Tikakukac válasza zsolti75 (#111364) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a feláras 900p-s TN kijelzőkkel voltam így. Most már legalább ezt lassan elhagyják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111366) zsolti75 válasza Tikakukac (#111365) üzenetére


zsolti75
senior tag

Precision-ban még mindig játszik, de a Dell híresen szar kijelzőket rak a gépeibe. Szerintem
Persze van kivétel, ott is van már oled stb, de horror felárért.

(#111367) Tikakukac válasza zsolti75 (#111366) üzenetére


Tikakukac
titán

Putri az mindenhol. Dell is, Thinkpad is, elitebook is. HP mekkorát dobott, mikor 840-ben ott volt az IPS, kövi generációban meg már nem, aztán megint igen :DDD Vagy éppen hazudok, mert ott volt, csak a WQHD-s verzióban ami tényleg egy pokol volt felárban.
Dell 14"-ban a sima FHD paneleket okádék fényerővel adja, valamint a 13" érdekes módon tud ilyen 330 niteket lazán. Default. Szóval elmebeteg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111368) vicze válasza zsolti75 (#111362) üzenetére


vicze
félisten

A választási lehetőség, hogy nincs gép vagy 250nit. Végignyálaztam jó pár resellert és mindenhol csak 250-es T14 van azok is mind 1200 és 1600 közötti SKU-k. Pár hete itt ott még akadt LP 400-as, de most már nincs.

(#111369) MrPetya19 válasza vicze (#111368) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én hónapok óta néztem HP-t, és mindenhol csak a 250nit van, külföldön találtam 400nit-et, de sokkal drágább és csak 1 év gar, szemben az itthoni 3-mal. De a legjobb hogy a HP oldalán is van ahol egy SKU alatt 3 különböző kijelzőt sikerült beírni a specifikációba. :DDD
Szóval lehet a kijelző nagyobb hiány, mint a proci.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111370) vicze válasza MrPetya19 (#111369) üzenetére


vicze
félisten

Az ok, hogy AMD proci nincs elfogadtam túlépítem rajta, de hogy rohadt intel sincs...
Dell az egyetlen ahol amúgy értelmes raktárkészlet van még, de ott is elég sok az május és 30+nap szállítási idő.

(#111371) Picco válasza zsolti75 (#111362) üzenetére


Picco
addikt

megoldhato egy csavarhuzo+pengeto+ketoldalu ragaszto(esetleg) + £75+20perc raforditasal. meg ugye varsz par hetet a panelra.
LINK origi innolux 400nites panelhez, gyari 400nitesekbol a legjobb elvileg a panel lotteryn.

de felmehetsz redditre es csatlakozhatsz a november ota varok szomoru taboraba, nemreg kaptak majus/juniusra szolo emaileket...de nem tul jo az alaphangulat.

#111361vicze1 : ezt honnan tudod? akarhogyan gondolkodom nevermind, neha megeri raprobalni a legkezenfekvobb megoldasokra :B
nezted egyebkent regebben? marha kivancsi vagyok mennyi fogyott.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111372) Tikakukac válasza Picco (#111371) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyenkor jön ugye a classic kérdés: oszt' ezt gyárialg miért nehéz belelökni ha még te magad is tudsz venni 1 darabot kici kínajitól?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111373) Picco válasza Tikakukac (#111372) üzenetére


Picco
addikt

igen, ezt a temat is feszegethetnenk, oszinten kivancsi lennek a valaszra. szerintem csak megtartjak az ultra premiumnak a jo kijelzoket, mert kell a wow factor. applenek mintha bejott volna.

de ha valaki tenyleg szemet csipi a mezitlabas 250nit, van megoldas. Magyarorszagon biztosan akad aki szivesen kicsereli 10k-ert

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111374) Gaben92


Gaben92
őstag

Na megkaptam ma a P15-öt én is. :))

Nagyon nyomkodni nem tudtam még mert épp mozgatom át a ~600GB VM-et és nem merem megmozdítani mert hát dokkolón van és.... édesjóistenem a pokolba kívánom ezeket az új Thunderbolt csatlakozós csodákat...

Workstation Thunderbolt Gen 2-es dokkoló. Mások gépet vesznek annyiért mint amennyibe ez kerül, ennek ellenére úgy ki tud akasztani, hogy az hihetetlen. :DDD Az még egy dolog, hogy a BitLocker jelszót vakon kell beírnom mert Windowsig nincs kép, de mikor rádugom a gépet, kis túlzással egy cigit el tudnék szívni míg észreveszi magát, meg ha becsukom a gépet simán lemegy sleep-be (ahhoz szoktam, hogy csak akkor megy sleep-be ha nincs dokkolón), az kicsit felidegelt.

Én cseszek el valamit, vagy ezek tényleg ilyenek? :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111375) Tikakukac válasza Gaben92 (#111374) üzenetére


Tikakukac
titán

Fjúúúúcsöööööör :DDD

Igen, ilyenek. Kopogom le, egy ideje csak olyan bajom van, hogy a dual monitoros kiépítésben elég lassan érkezik meg a gomb lenyomás után a kép. Élmény nézni, hogy egy hulladvány E7440 dokkolása ehhez képest hipertérugrás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111376) vicze válasza Gaben92 (#111374) üzenetére


vicze
félisten

"Windowsig nincs kép"
Akkor ott valami nincs jó beállítva a BIOS-ban, bár nem a workstations TB, de se TB-s se USB-C dokkolóval nem volt ilyen gond. Magán a laptopon pl. mindenképp kell legyen kép.

"ahhoz szoktam, hogy csak akkor megy sleep-be ha nincs dokkolón"
Olyan nincs, hogy dokkolón van/nincs dokkolón, csak olyan, hogy tápon van nem tápon van. Ez is Windows 10 beállítás csupán, semmi köze a dokkolóhoz.

(#111377) zsolti75 válasza Picco (#111371) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ugye nem nekem fogod bemutatni hogyan kell kijelzőt cserélni? :D
Most rendeltem 3/4hete dell-be, tegnap refundolták.
Vagy újrarendelem vagy elengedem a dolgot.
Ha meg is érkezik, még mindig ott van hogy lehet hibás, és akkor megint a huzavona.
Ezek a panelok már ragasztva vannak, ha szakszerű akarsz lenni megveszed az új ragacsot +$40.
Ha mégis összejön és minden klappol az Allis panellal, később eladod valakinek a gépet, nála meghibásodik és a szervizbe jön rá hogy nem garanciás a gépe...folytassam?
A gyári felára a 400nit-esnek €80 én inkább azt választom ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#111378) Gaben92 válasza vicze (#111376) üzenetére


Gaben92
őstag

Mármint külső monitoron nincs kép. Magán a laptopon van, csak ha dokkolón van a gép akkor nálam 99%-ban be ban csukva. Főleg home office+macska kombó mellett. :DDD Dokkolón lévő gombbal bekapcsolom, aztán ülhetek a külső monitor előtt 20 percig, akkor se történik semmi. Ha felnyitom a gépet akkor ott van kép, csak ehhez kapásból ki kell húznom a monitor alól magam felé szóval kényelmetlen.

Sleep-re: Lifebook-om még alsócsatis mint a régi TP-k. Gép kinyitva és dokkolva, belső monitoron és a 2 külsőn kép. Ha a gépet lezárom nem megy sleep-be csak lelövi a belső monitort mert ugye minek. Viszont ha nincs dokkolón csak úgy normálisan használom, akkor ha lezárom akkor lemegy sleep-be függetlenül attól, hogy be van-e dugva.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111379) zsolti75 válasza Gaben92 (#111374) üzenetére


zsolti75
senior tag

Van bios-ban valami TB security predesktop opció nézd meg esetleg azt.
Igen alap beállítással hamar elalszik de azon tudsz állítani az energiagazdálkodási beállításoknál.

(#111380) Gaben92 válasza zsolti75 (#111379) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a baj, hogy le van jelszavazva a BIOS, aztán csak emiatt most nem akarok bemászni a céghez. Most például meg akartam nézni mi a helyzet a másolással, de a monitorok lementek power saving-be, billentyűzetre és egérre meg nem reagál semmit. Gondolom ha kinyitnám felkelne, (hallom, hogy teker a venti szóval megy a másolás) csak hát na... Olyan volt korábban, hogy nem keltek fel a monitorok de egy on/off segített, most az sem. (2 ThinkVision amúgy DP-n)

Megpróbálom elkérni az IT-tól a BIOS jelszót holnap, hátha. Legrosszabb esetben kilövöm az energiagazdálkodást teljesen akkuról.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111381) zsolti75 válasza Gaben92 (#111380) üzenetére


zsolti75
senior tag

Volt nekem régen P50 és P51-hez is bepattintós workstation dokkom, annyira hibátlanul működött.
Utána lett P52/53-hoz ilyen USB-s vacak rengeteg szoftveres hibával, nem is merültem bele a dologba, eladtam a francba.
Ezek mind szoftveres gondok, meg lehet oldani szép lassacskán sok utánaolvasással őket.

(#111382) vicze válasza Gaben92 (#111378) üzenetére


vicze
félisten

4éve vannak TB-s és USB-C dokjaink és lecsukva használom a gépet miota az eszemet tudom. A probléma a BIOS beállitások, meg tudom oldani régi dockon is, hogy ne legyen boot alat kép a külső monitoron, ez egy BIOS beálliás alapból. Egyszerűen számodra rosszul van beállítva.

Még egyszer a sleep az power beállítás és semmi köze a dockhoz, egyszerűen más a két Windows beállítása a power settingsben ennyi és semmi több. Hiába irod le hogy a másik géen más volt a beállítás.
A laptop monitora a lecsukás során a hall szenzortól kapcsol ki odaraksz egy mágnest ugyan ugy kikapcsol.

(#111383) Tim82 válasza Tim82 (#111349) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor hivatalosan is leadtam, mától nem vagyok topikgazda.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111384) Tikakukac válasza Tim82 (#111383) üzenetére


Tikakukac
titán

Üdv a klubban, szerintem ez nálam holnap történik meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111385) Gaben92 válasza vicze (#111382) üzenetére


Gaben92
őstag

BIOS-ra ránéz az IT délután.

Közben kiderült, hogy nem sleep-be ment csak szimplán összeomlott az egész. :DDD Az okokat még keresem, de kb úgy történik mint régebbi ASUS-oknál hardverhiba esetén. Egyszer úgy sikerült előhozni, hogy dokkra dugtam, de most nem csináltam semmit csak elmentem cigizni, mire feljöttem sötét kép fogadott (hálózaton 10 perc után display kikapcs, sleep tiltva), és a venti teker, de semmire se reagál (power gombra sem). Egyedül az Fn lock ledből sikerült valami reakciót kicsikarnom, na meg ugye a power hosszan ami megy. Ha lehúzom a dokkolóról, semmi változás. Valami tuti összef.ssa magát csak még nem jöttem rá mi, és miért.

Most próbálgatom, hogy akkuról is csinálja-e.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111386) Gaben92 válasza Gaben92 (#111385) üzenetére


Gaben92
őstag

Na szóval ez szokott kb történni. Nem mindig de előfordul és nem csak akkor mikor dokkolóra dugom, hanem akkor is ha dokkolón van és úgy hagyom legalább 10 percre, hogy lekapcsolja a külső monitorokat.

Dokkoló nélkül nem sikerült triggerelni.

Tróger mechanikust nem nézni. :DDD 2500Ft-ért vettem még annó 3 ugyanilyet halottan, kifűrészeltem (szó szerint) belőle a vezérlőt és forrasztottam a helyére saját elektronikát. Hobbiprojektnek jó volt. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111387) Apollyon válasza Gaben92 (#111385) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Néha be szoktam ide nézni némi horrorért, sosem csalódok.

Azért komoly, hogy az egyik "legfelsőbb" TP-vel ilyen gondok vannak, így már érthető Tim82 kolléga lemondása is. Viccet félretéve, én is még reménykedem egy T470 25th szerű variánsra 30. évforduló alkalmából, de kb. 2% esélyt látok a dologra hogy ha lesz jó is lesz, ezeket olvasva. Mindegy, nem kell erre a kommentre reagálni, csak leírtam amit gondolok.,)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#111388) Tim82 válasza Apollyon (#111387) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég régi Thinkpad-eket használok ahhoz, hogy ne ilyen okaim legyenek... :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111389) zsolti75 válasza Gaben92 (#111386) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hát sajnálom.
Nem vígasz, de mikor gondolkodtam hogy 7540 vagy 7550-et vegyek tele volt a net ilyen és hasonló hibákkal a Dell dokkolójánál is.
Most vagy elkezded bújni a netet, firmware-eket frissítgetsz meg bios beállítások rejtelmeit kicsomózod, vagy odaadod az IT kolégának, hogy oldja meg legyen szíves.
Én az utóbbit választanám.
De jók is voltak a mechanikus dokkok, ezt a két villás szart dugdosni is nehezebb, de valaki eldöntötte hogy mi ezt szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

(#111390) Tikakukac válasza zsolti75 (#111389) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi van akkor ha te vagy az IT-s kolléga és a saját gépedet sem tudod megcsinálni? :DDD

Én emiatt vagyok mindig pánikban, hogy okay, majd odaadod az IT-nak és megoldja. De nem lehet bakker, a sajátommal is sz0p0k :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111391) zsolti75 válasza Tikakukac (#111390) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nálam is az első opció játszik, nincs IT koléga :D
Igen, gáz a helyzet, hogy szegény júzernek ilyen dolgokkal kell foglalkozni, és ha használni szeretne egy egyszerű dolgot ahhoz csaknem ki kell tanulni egy másik szakmát.
Biztosan meg lehet ezt oldani, csak szarakodni kell a bios-ban pár órát :D

[ Szerkesztve ]

(#111392) Gaben92 válasza zsolti75 (#111389) üzenetére


Gaben92
őstag

Most megyek IT-ra, átnézzük a BIOS-t. Nálam az azért is tud zavaró lenni mert a VM-ek annyira nem csipázzák ha lelövöm a gépet miközben futnak a szimulációk.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111393) zsolti75 válasza Gaben92 (#111392) üzenetére


zsolti75
senior tag

Esetleg kérd meg vicze1 kolégát, ő használ ilyen dokkokat, hogy mesélje el, mit hogyan kell beállítani hogy jól működjön!

(#111394) vicze válasza Gaben92 (#111386) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is ez megvan csinálva?
"Enable the dock
To enable the dock when connected to the computer for the first time, do either of the following:
• Confirm the change when prompted if you have the administrator privilege.
• Enter the ThinkPad Setup program (BIOS) and go to the Config menu. Select Thunderbolt(TM) 3 ➙ Security level ➙ No Security.
"

Többi kör a BIOS és minden FW frissítése a dock-on.

[ Szerkesztve ]

(#111395) Picco válasza Gaben92 (#111392) üzenetére


Picco
addikt

dokkolo FW frissites megvolt mar?
ha nem akkor ajanlom, nalam a 40AS csak azutan kelt eletre, de azota szepen teszi a dolgat az AMDvel.
frissites elott huzz le a dokkrol minden kabelt, csak aram + 1x Type C amivel a gephez kotod legyen bedugva.
remelem ez meg amit vincze1 mondott megoldja a problemakat.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111396) Gaben92 válasza vicze (#111394) üzenetére


Gaben92
őstag

+Picco:

A kettőből az első volt meg mert van admin jogunk a gépen. Biosban amúgy Kernel DMA P-n volt a security. Kaptam hozzáférést a BIOS-hoz, hogy tudjak játszani vele.

Dock-on a legújabb FW, gépen minden telepítve, BIOS is a legutolsó 1.16-os verzió.

Kernel DMA Protectiont le kellett lőni, hogy a TB Security-t kikapcsolhassuk. A preboot-ot átállítottuk, hogy DGPU-t használjon és USB-C-n tolja a képet. (Internal, USB-C, HDMI volt választható.) Most megyek haza aztán meglátjuk.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111397) sutszi válasza Picco (#111395) üzenetére


sutszi
veterán

lehet ugyanarra gondolunk de dokkoló FW mellé még a drivert a gépre is megpróbálnám...keresgéltem a napokban dokkoló témában... hátha lenne valami értelmes...és a dokkolók leírásánál láttam, hogy külön hangsúlyozzák a drivert.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111398) FoxiestFox válasza Tim82 (#111383) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De miért? Nem mintha sok munkával járt volna. :DDD

(#111399) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Az alany: LENOVO ThinkPad 13 Gen 2 13" FULLHD IPS-LED 1920x1080 SN: LR0A7SV9

Érdekes jelenséget produkál, ugyanis véletlenszerűen nem hajlandó a saját belső kijelzőjére képet adni, mindenféle előjel és körülmény nélkül. Külső kijelzőre HDMI-n mindig minden körülmények között ad Windows 10 képet, kivéve nagyon ritkán ez fogad (de a Windows a háttérben ekkor is fut!). És van ugye eset, amikor gondol egyet és a saját kijelzőjén is szépen stabilan (terheléses teszt alatt is hiba nélkül) ad képet.

A kijelzőt kizárnám, hogy rossz lenne. A kijelző csatit már ellenőriztem, újra is csatlakoztattam hátha. Memóriát is cserélgettem már benne hátha. De semmi változás.

Szerintetek esélyes, hogy egy szalagkábel probléma lehet csak :F De ha meg az lenne, akkor ugye a fedél nyitás csukás alatt is kellene produkálni a problémát, azonban ez a helyzet nem áll fenn.

Ha pedig VGA chip hiba lenne az ennyire kacinfántosan jönne elő :F

Köszönöm a tippeket és a segítséget előre is!

(#111400) zsolti75 válasza atika88 (#111399) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ez alaplap csere lesz :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.