Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112751) sutszi válasza fattyu (#112748) üzenetére


sutszi
veterán

Csak zárójelben mondom...hogy ez egy nyitott fórum. Szóval sem neked sem másnak nincs joga őt elküldeni... Max a moderátorok rakhatják ki... ha olyasmit tesz...

A másik, hogy érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy bár lehet Tikakukac sok mindent látott már... de a stílusa... az nem biztos, hogy mindenki számára könnyen emészthető. És itt egy pillanatra érdemes elfelejteni ezt az egész szálat és megnézni, hogy mi volt a belépési pont.

#112730 -> #112731

Egy láthatóan félig laikus kérdésre...biztos az a jó válasz, hogy 10 éve minden szar? Miközben azért ez max egy erős költői túlzásnak ér fel...különben nem társalognánk itt <10 éves gépek fölött ülve...
Szóval csak azt mondom, hogy azért mielőtt valaki billentyűzetet ragad érdemes átgondolni, hogy tud-e segíteni a kérdezőnek... vagy csak hozzászólásszám növelésre lesz jó.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112752) fattyu válasza sutszi (#112751) üzenetére


fattyu
veterán

hülyézni barmozni hányévesezni anyuci védjen megezni.

ez az ami kerek perec a fórum szabályzatba ütközik.

Ahogy Tika kommunikál pedig nem.

joga van hogy ne legyen szimpi neki a stílus, de ehhez per szabályok NINCS.

ergó ne csinálja itt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112753) sutszi válasza fattyu (#112752) üzenetére


sutszi
veterán

Sajnálom, hogy nem olvastad el figyelmesen amit írtam. Illetve, amiket leírtál azok az ok -> okozat képletben a okozat részhez tartoznak. Tehát ő nem úgy jött ide, hogy hülyézett barmozott... :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112754) Tikakukac válasza sutszi (#112751) üzenetére


Tikakukac
titán

Szóval sem neked sem másnak nincs joga őt elküldeni...

Jogod van, csak ennek a teljesítésére eszközöd nincs maximum. Óriási diffi :B

Max a moderátorok rakhatják ki... ha olyasmit tesz...

Jep, erről írtam fentebb. Elküldés vs. kirakás. Nem 1 szint.

Hogy nem vagyok könnyű eset az nekem is nyilvánvaló nagyjából mióta az eszemet tudom. Indokolatlanul nullára hülyézni, barmozni, anyukázni, privátban fenyegetőzni stb. nem szoktam, pontosan azért, mert van egy bizonyos értelmiségi szint, amit azért megütöttem már elég korán. Az más kérdés, ha valaki nagyon megtolja a biciklit, akkor már legalább van alap.

Más:

Egy láthatóan félig laikus kérdésre...biztos az a jó válasz, hogy 10 éve minden szar? Miközben azért ez max egy erős költői túlzásnak ér fel...különben nem társalognánk itt <10 éves gépek fölött ülve...

Konkrétan 10 évnél fiatalabb gépek fölött ülve keresem, hogy mi a tökömet vegyek munkára, mert minden szar és ezt úgy hoztam ki, hogy megfogtam a 3 nagy brand azonos kategóriájú gépét és mindet megvettem majd az ezek közül a legkisebbik rosszat tartottam meg :DDD Nincs költői és semmilyen túlzás, az elmúlt 3-4 notimat úgy vettem és szoktam is javasolni mindenkinek, hogy bátran vegye meg mindet, mert a tesztek messze nem tükrözik a használhatóságot mindenkinek. Megfogom, leírom egy táblázatba melyikkel mi a gond és akkor ott az objektív lista, ami alapján azt mondhatom, hogy igenis mindegyik ganédomb max az egyik kevésbé. A kérdésem inkább az: miért érzi valaki úgy, hogy látatlanban is védi ezeket a hulladékokat?

Másik topik ugyanide futott ki az egyik ágról pofánvágva a szutyok nepperekkel: mi az, hogy ennyi pénzem van és egyik sem jó, hogy merészeled, hogy ilyet írsz? És akkor indul a harc, hogy vajon Lajos12 jobban tudja-e, hogy az 5db akku rögzítő csavarből 3 havi szinten törik le fülestől majd kavarog a gépben zárlatot csinálva, csörögve a kinézett vackában vagy a másik ipari hulladék éppen 3-4 havonta kéri a venticserét sorozatban. A legcukibb szoftveres KO kapitány notikról nem beszélek, ott azért voltak régen is fejvakarások, mostanra elszabadult a pokol és foggal-körömmel védem a 8440-es gépeket amiket bezzeg minden évben konkrétan sivatagi körülmények között használunk nyaranta és nem bírnak megtérdelni. Bezzeg az utódaikból él vagy 3 darab az 50-ből.

De, mint fentebb írtam teljesen mindegy, hogy ha akár belsős Dell szoftverfejlesztő emailjéből idézek, hogy igen, tudunk a hibáról, valóban mindegyik érintett és csak az a kérdés kinek mekkora mákja van azzal, hogy éppen szív-e mondjuk a dokkolóval vagy épp szerzek 5 szakit 5 különféle területről, akikkel közösen isszuk magunkat halálra a kocsmában afölött sírva, hogy istenem, ha még lenne olyan Bosch motor ami a 20 éves mosogatógépemben simán elkopott, akkor nem vennék kényszerből garantáltan jóval silányabbat, akinek megerősítés kell, mert a fórumot csak arra használja, hogy önigazolást találjon, annak mindegy.

BlackFriday idején érdemes nézni az embereket, akik kérdeznek, kapnak választ de igazándiból őket sosem érdekelte maga a kérdés, csak kellett a lelki nyugtató. Aztán persze vannak akik felvállalják és beírják, hogy bazeg, tényleg igazatok volt, de ilyenkor vagy csend van vagy indul az ellentámadás, hogy a stopper 2 megyével arrébb nem úgy tikkel :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112755) fattyu válasza sutszi (#112753) üzenetére


fattyu
veterán

kapott választ ami nem tetszett neki és erre ez neked valid okozat?

ezzel sem nagyon tudok mit kezdeni. valamelyikünk rossz filmet néz. vállalom velem van a baj.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112756) kalapacsolok válasza Tikakukac (#112747) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Faterom lennél? Hm, ha 5 éves korodban Te már házas voltál, akkor lehet :) Lehet saccolgatni, hogy ki hány éves, szerintem te egy végletekben gondolkodó, sértődékeny 40-50 éves, besavanyodott férfi lehetsz, aki szerint minden szar, és a 20 évvel ezelőtti laptop a jó, minden más a kukának készült. Én normális, gyakorlatias kérdést tettem fel, amire több korrekt választ kaptam privát üzenetben és itt a fórumban is, amit ezúton is köszönök a többieknek :) Ha boldoggá tesz, mondom, menj árulkodni, fenyegetőzz "moderációval", legyél te a kis fórum nagy ura, akit megsértettek és elvették a nyalókáját! Én viszont lezárom a témát, mert szerintem ez már zavaró a többieknek. Szép napot! :)

(#112757) Tikakukac válasza kalapacsolok (#112756) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes lezárás :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112758) sutszi válasza fattyu (#112755) üzenetére


sutszi
veterán

kapott választ ami nem tetszett neki és erre ez neked valid okozat?

Az a gond, hogy olvasni nem tudsz. Vagy ha mégis akkor mutasd meg hol írtam én olyat, hogy "valid okozat"? Egy logikai összefüggésre hívtam fel a figyelmet... Itt nincs ilyen hogy valid... Akció - reakció van... És nem az a lényeg kinek van igaza, mert azt is lehetne feszegetni, csak én nem erről kezdtem el beszélni. Te meg folyamatosan ezt magyarázod.
De akkor leegyszerűsítem.: Semmiféle segítség nem volt Tikakukac hozzászólásában... ZÉRÓ! Tehát tök fölösleges volt leírnia... Kb arra volt jó, hogy felháborodást keltsen...
Ha ezután sem érted miről írok akkor bonts egy sört... :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112759) S_x96x_S válasza kalapacsolok (#112756) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ... több korrekt választ kaptam privát üzenetben
> és itt a fórumban is, amit ezúton is köszönök a többieknek

:R
Légy méltó a válaszra.
és a piros pöcökegérre - ami nem más mint egy virtualizált fénykard!
A Jedi erő legyen veled!

Mottó: "A verseny jó!"

(#112760) tboldi


tboldi
nagyúr

Kicsit elveszett a hsz-em a többi között, erről senki nem tud semmit? :B

(#112761) Tikakukac válasza sutszi (#112758) üzenetére


Tikakukac
titán

Micsoda felháborító dolgok, igazságok vannak topikban és ez felháborít olyan embereket, akik nem értenek amúgy hozzá! :DDD

Azért egy sört erre is bontanék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112762) Tikakukac válasza tboldi (#112760) üzenetére


Tikakukac
titán

Greencellt vettem most minden céges gépbe amit még 2 évig megtartunk. Az tuti, hogy ez a Duracell dolog, nem az a Duracell :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112763) tboldi válasza Tikakukac (#112762) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, tudom, hogy nem az, csak a Redditen leltem rá, van, aki jó véleménnyel van róla. Gondoltam, hátha megfordult már valakinél itt is. :)

Rákeresni nem igazán tudtam itt, mert minden hsz-t listáz a PH, amiben szerepel a 2-es szám és a power szó, mindegy, hogy egymás mellett vannak-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#112764) Picco válasza kalapacsolok (#112756) üzenetére


Picco
addikt

szerintem:
a sajat stilusod legalabb annyira tenyerbemaszo mint Tika-e neha -amikor nem veszi be a chill-pillt- de miutan most atolvastam a teljes diskurzust, szamomra joval pitibb/ellensegesebb/gyerekesebbnek erzodik! :F

a valaszaid fentebb emlitett mivolta miatt nem ertem a felhaborodast reszedrol, legalabb annyira saros vagy a tortenetben mint o...ha full civilizaltan es nem lekezeloen alltal volna hozza, o is maskeppen reagalt volna es meg jogosnak is tarthatnank a szamonkerest, de igy legjobb esetben is bagoly mondja...:U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112765) Tikakukac válasza tboldi (#112763) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egész utángyártott akkus téma egy akkora kérdőjel, hogy hihetetlen. Legutóbb épp a Pana akksikról volt szó, ott is gyártóváltás van a kisebb verziókban. Ha az igazán bennfentesek nem írják, kutya meg nem mondja, hogy ugyanazon logó alatt teljesen mást kapsz ezentúl. Én sem. Próbáld ki, ha nem, akkor jön a kövi. Ez így megy sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112766) Apollyon válasza Picco (#112764) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1

Még ehhez hozzátehető az is, hogy nagyon tud fájni, amikor nem azt hallja/olvassa az ember amit hallani akar.))
De én is úgy vagyok már a notebook témával, hogy bármit is veszek, így vagy úgy, de csalódás lesz a vége.) Ha meg nem, akkor kellemes meglepetés. Egyébként a korábban említett moduláris laptop jó alternatíva lehet, illetve ott vannak a system76 gépei is, azok legalább nem a már halál unalmas megbúg eldobósokat majmolják.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#112767) barnam_ válasza [w] (#112749) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáld meg a hotkey controlt Win8 kompatibilis módban felrakni, akkor elvileg Fn+F5-re előjön a menü ahol a wifi/wwan/bluetooth/repülőmódot lehet kapcsolgatni. Emlékeim szerint ilyenkor a BT ledet is kapcsolja T420-on.

(#112768) szalai019 válasza Tikakukac (#112734) üzenetére


szalai019
csendes tag

Köszi a válaszod. Ja van táp, íme, ez mind tartalék. Ebben is "idióta" vagyok, megveszem, ha látok, hogy legyen.

(#112769) sutszi válasza [w] (#112749) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem Win10 + T420 kombón a megváltást több szempontból is a T430-as hotkey driver telepítése hozta el. Egy próbát megérhet, lehet ezen is segít.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112770) Tikakukac válasza szalai019 (#112768) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon helyes, így a probléma letudva. Ha nem mész a durvább vasak közelébe ezzel a pakkal elvagy életed végéig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112771) tboldi válasza Tikakukac (#112765) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Lehet, hogy megrendelem hazai boltból, aztán van 14 napom letesztelni. Ha nem jönne be, még mindig vehetek GC-t.

(#112772) Tikakukac válasza tboldi (#112771) üzenetére


Tikakukac
titán

14 nap nem biztos kihozza az olyan anomáliákat, mint ami miatt anno az x220-am ment a lecsóba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112773) tboldi válasza Tikakukac (#112772) üzenetére


tboldi
nagyúr

:Y

Ja, amúgy én is szeretnék egy második töltőt, hogy legyen a garázsban és a lakásban is, de abból használt gyárit vennék. Találtam is Győrben, hozzám közel.

[ Szerkesztve ]

(#112774) Fifi válasza Tikakukac (#112754) üzenetére


Fifi
őstag

"Megfogom, leírom egy táblázatba melyikkel mi a gond és akkor ott az objektív lista, ami alapján azt mondhatom, hogy igenis mindegyik ganédomb max az egyik kevésbé"

Hú de szívesen megnéznék egy ilyen listát, amit Te karcoltál. Legyen az ThinkPad, vagy akár Dell, HP stb.

(#112775) Tikakukac válasza Fifi (#112774) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne gondolj komoly dolgokra. Portelrendezés és maguk a portok, garik, kijelző fényerő, billzet milyensége, touchpad és trackpoint, hardver, ár, hőmérséklet, hang, nomeg szoftver.

Most úgyis lesz, mert a Dellt kib@szom a francba, a dokkoló azért van, hogy könnyebb legyen az életem, ne azért, hogy még emaitt is sz0pjak. Anno másik helyezett az X280 volt. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112776) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Jön a Thunderbolt 5 ! Ezennel minden elavultnak számít ...

Anandtech: Intel Executive Posts Thunderbolt 5 Photo then Deletes It: 80 Gbps and PAM-3

In this image we can see a poster on the wall showcasing ‘80G PHY Technology’, which means that Intel is working on a physical layer (PHY) for 80 Gbps connections. Off the bat this is double the bandwidth of Thunderbolt 4, which runs at 40 Gbps.
The second line confirms that this is ‘USB 80G is targeted to support the existing USB-C ecosystem’, which follows along that Intel is aiming to maintain the USB-C connector but double the effective bandwidth.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112777) Penguin95 válasza sutszi (#112751) üzenetére


Penguin95
senior tag

Magánvélemény következik:
Én most őszintén nem értem mi a gond a stílusával. Nem átlagos az biztos, de amíg te normálisan állsz hozzá, addig ő sem ír olyat ami normális embernél kicsapja a biztosítékot. Ez egyébként személyes tapasztalat, pedig azért volt már itt olyan írásom ami előtt szerintem kellett vegyen egy pár mély levegőt.

Nem ide tartozik, de ha tényleg bicskanyitogató stílust akarsz látni, nézd meg mi történik a Linux haladóban ha odatéved egy lelkes amatőr. Na az tényleg nem mindenki számára emészthető (amitől ez a helyzet semmit sem változik, ezt csak szemléltetésképp hoztam fel).

(#112778) [w] válasza sutszi (#112769) üzenetére


[w]
őstag

feltettem a hotkey features integration 10-es verzióját, de ezzel nem vagyok elégedett :(
esetleg erre gondoltál?
vagy már ne is keressem azt a pofás fn+f5 ablakot, ami win7-en kápráztatott el? :((

@barnam_: köszi, egyelőre elvesztem a verziók között, nem is tudom melyiket kellene telepíteni, az hogy win8 módban meg végképp ismeretlen még számomra :O

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112779) Picco válasza S_x96x_S (#112776) üzenetére


Picco
addikt

bar en nem hasznalok TB-t, de TB3 40gbps volt ha jol emlekszem, 4rol semmit nem tudok, de akkor az semmit nem gyorsult? :F
no mindegy, inkabb elolvasom a cikket :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112780) barnam_ válasza [w] (#112778) üzenetére


barnam_
nagyúr

A win10-es változat újabb gépekre van.
Töltsd le a gépedhez való win8 hotkey drivert, majd azután csak csomagold ki a telepítőt, ne indítsd el. (Megkérdezi hogy akarod-e indítani a telepítést.)
Navigálj a könyvtárba, keresd meg az .exe telepítőt, majd jobb klikk tulajdonságok, és ott lesz egy olyan hogy kompatibilitás mód.
Ha ott Win8-at választasz ki és úgy telepíted, ugyanolyan hotkey lesz mint win7-en.

(#112781) MrPetya19 válasza Picco (#112779) üzenetére


MrPetya19
addikt

A 4-es max annyit tud mint a 3-as, csak tényleg tudják. nincs már játék a max sebességgel, töltési teljesítménnyel. Ja meg egy USB4 implementáció is lényegében.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#112782) vicze válasza Picco (#112779) üzenetére


vicze
félisten

TB4 lényegében a jól ismert biztonsági problémákat küszöböli ki és USB4-gyel való kompatibilitás hozza magával.
Mivel épp van most nálam TB4-es Thinkpad, így mondhatom, hog ya TB opciók teljesen megváltoztak. Azaz most már csak 1db van, PCIe Tuneling kikapcsolása, ami eGPU és egyéb eszközöket kapcsol ki, ami PCIe-t használ direktben. De még ezzel kikapcsolva is minden USB4 eszköznek működnie kell. (Most nem megyek bele, hogy USB4 milyen hihetetlen káosz és, hogy opcionális módjai vannak PCIe-vel, amit ami napig senki se támogat...)

Amúgy ennek az egész PCIe DMA problematikának a végső megoldása a transzparens memória titkosítás, amit Intel ígérget már 3éve, de nem implementálták "consumer" vonalon, csak Xeon-okban. Így laptopokban kizárólag az AMD Pro-k támogatják.

(#112783) sutszi válasza [w] (#112778) üzenetére


sutszi
veterán

Én konkrétan erre gondoltam:

Nem 100, hogy megoldja a problémád... De nálam nem is maradt ugyanaz a vizuális része a működésnek mint Win7 alatt... sok minden változott.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112784) [w] válasza sutszi (#112783) üzenetére


[w]
őstag

köszönöm, akkor annyira nem voltam béna, mert eredetileg ezt raktam fel, de ebben csak OSD van (capslock stb. visszajelzés), de a win7-ben megszokott "ablaka" nincs

megkínlódtam az eltávolításával (biztosan nem is igazán sikerült jól), aztán felraktam win8 kompatibilitási módban barnam_ javaslata alapján és ez így annyit csinál, hogy pl. fn+f5-re megnyitja jobb oldalon ezt az "értesítések kezelése" beúszó menüt és egyidejűleg repülő módba is tesz

hát, mondjuk félsiker, de a BT led-et meg nem kapcsolja semmi... :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112785) barnam_ válasza [w] (#112784) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha ugyanezt raktad fel win8 módban, az nem lesz elég mert ebben valószínűleg már nincs benne az fn+f5 menüjéhez való alkalmazás. Keresd ki a Win8-hoz való drivert és azt tett fel kompatibilis módban.
Régen (idén januárban) használtam utoljára a T420-at, de emlékszem hogy működött az fn+f5.

(#112786) barnam_ válasza barnam_ (#112785) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szóval ez kell neked, nem a T430-hoz való Win10-es driver.

(#112787) carr


carr
őstag

Skacok ! SOS!
Valaki Veresegyház környékén tud kölcsön adni ma(!!!) pár napig 1db 60w v. 90w töltőt? T430s-hez kellene. Otthon hagytam 200km..nincs időm autózni. A gép meg kuka akkuról. Esetleg meg is veszem. Köszönöm
Help!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#112788) [w] válasza barnam_ (#112786) üzenetére


[w]
őstag

ez sem lett jó, sőt ez még a repülőmódot sem kapcsolgatja, csupán felrakta az OSD-hez szükséges programot és ennyi

pedig nem bíztam a véletlenre és nulláról újrahúztam a windows-t, hátha már összeakadt a sok próbálkozás, de így sincs menü. lehet a 20H2 vagy 21H1 már megváltoztat valamit és azért nem fut megfelelően

tulajdonképpen már elengedtem, nem tudom megoldani :(((

köszönöm a többszöri segítséget!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112789) barnam_ válasza [w] (#112788) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajnálom, pedig biztos hogy ez kell T420-hoz, én is ezt használtam. Annyit megpróbálhatsz még, hogy win7 kompatibilis módban telepíted, hátha csak akkor fog teljeskörűen működni.

(#112790) FoxiestFox válasza [w] (#112788) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy miért ilyen fontos a régi osd?
Engem nem kell győzködni, hogy régen jobbak voltak a Thinkpadek, de osd például azért volt, mert a régi Windowsoknak nem volt sajátjuk.
Most a Win10 kb minden megold os-n belül, amihez különböző tweakek kellettek régen.
A Bluetooth-t pl úgy kezeltük, hogy fn-F5, kapcs. Ez három katt.
Most felteszel egy TPFC-t, jobb katt rajta, BT. Két katt. Jobban is jártál, persze osd nincs. ;]

(#112791) tboldi


tboldi
nagyúr

Megrendeltem a 2-Power aksit próba cseresznye alapon. A nagyobb Wh miatt választottam ezt (86), bár ez is elmarad valamennyire a gyári 9 cellástól (94). A GreenCell meg csak 73.

[ Szerkesztve ]

(#112792) barnam_ válasza tboldi (#112791) üzenetére


barnam_
nagyúr

Várjuk a tapasztalatokat.
Ha megmakkan az X230, alkatrésznek érdekel :DDD ;]

Van egy régi Samsung NP900 laptopom ami ilyen tartalék subnotebook kategória, arra gondoltam ezt váltom le egy X230-al + classic billentyűzet mert ennél csak plug and play. (Farigcsálni nem akarok, ezért a W530-ban marad a háttérvilágításos magyar billentyűzet.)

(#112793) tboldi válasza barnam_ (#112792) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem egészen plug&play, ahogy néztem, kell másik palmrest és egy belső csatlakozón is le kell ragasztani két érintkezőt. Meg a BIOS-t is le kell cserélni. :)
És a caps lock visszajelzője akkor sem fog működni.

Amúgy formára nekem is jobban tetszik a régebbi bill., de a háttérvilágítás fontosabb számomra, így marad.

(#112794) Tim82 válasza barnam_ (#112792) üzenetére


Tim82
nagyúr

egy X230-al + classic billentyűzet mert ennél csak plug and play

Ööö, ugye tudod, hogy nem az? [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112795) barnam_ válasza tboldi (#112793) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem jól fejeztem ki magam, ha nem kell reszelni az nekem már plug and play :D Persze kell másik palmrest is, ezért nem baj ha kicsit lepukkant a gép, mert úgyis vennék új bill-t + palmrestet. De a gépnek olcsónak kell lennie különben nem éri meg a projekt.

Tim: igen, tanulmányoztam már a leírásokat :)
A lényeg számomra, hogy nézzen ki gyárinak, és ha a billentyűzetből le kell vágni, az szerintem nem lesz gyári hatás.

[ Szerkesztve ]

(#112796) [w] válasza FoxiestFox (#112790) üzenetére


[w]
őstag

ááá semmi jelentősége, inkább csak megszokás :) ezért is tudom elengedni :D

egyébként nem az OSD volt fontos (ami w10 alatt nem is jelzi pl. a caps-num-scroll lockok állapotát, szóval azért nem old meg mindent), hanem a színes-szagos wireless radio menü, olyan komfortos(nak gondoltam korábban mindig)

de ha úgy nézem a mostani helyzet még az eddig vagy a TPFC-s megoldásnál is kényelmesebb/gyorsabb, mivel FN+F5-re azonnal repülőmódba teszi és kész, egyetlen művelet, nincs több kattintgatás :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112797) FoxiestFox válasza [w] (#112796) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak az kilövi a wifit is. Vagy te nem igényled? :P

(#112798) [w] válasza FoxiestFox (#112797) üzenetére


[w]
őstag

azt nem mondtam, hogy ez jó nekem, csak kényelmes :DDD

amúgy jó ez a TPFC-s BT kapcsolgatás, de hogyan működik? a win először arról sem tud, hogy van BT modul, ez meg pikkpakk láthatóvá teszi? :F és win újratelepítésnél hogy-hogy ezek után már kapásból látja a BT-t és nem kell a TPFC-vel bekapcsolni? eztígyhogy? :Y

cmdr PETER W. VOLKOV

(#112799) RAMy


RAMy
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott anyósom Lenovo ThinkPad X230-asa, ami 1db 4GB-os modullal lett véve. Egy szinte pontosan ugyanolyat szerettem volna mellétenni, de az újjal fekete képernyőzik, nem bootol be, nem csipog, semmi, csak a ventilátor pörög fel és megy folyamatosan. Ha csak az új modult teszem be önmagában bármelyik slotba, akkor is ugyanez történik. Pedig minden egyezik a címkéken, direkt full ugyanolyat vettem, de jobban megnézve a régi Hynix, az új SK Hynix chipes. (Gondoltam rá, hogy Hardverapróról hibás modult sózhattak rám, de megbízható tagtól vettem 2 hónapja, azóta antisztatikus zacskóban állt.) Másik laptopban sajnos nem tudom tesztelni.

Valaki járt már így?

[ Szerkesztve ]

(#112800) azbest válasza RAMy (#112799) üzenetére


azbest
félisten

Megeshet, hogy mégis hibás az a ram.
Esetleg high density chipes (egy oldalon 4 chip), bár azt hiszem arra talán csak a core2 alapú gépek (t400) voltak érzékenyek és talán az első generációs core i (t410 például).

Hynix és sk hynix ramok szépen mennek a t430-asaimban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.