Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112401) S_x96x_S válasza golya87 (#112400) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nekem inkább tényleg a hangja
nem tudom a te (szoftveres) konfigodat ...
és valószínűleg te is tisztában vagy ezekkel
( de mások is olvassák .. nekik írom )

1.) szerintem Thinkpad-re ajánlott valami CPU freq szabályozó,
ami visszaveszi ( lefojtja ) a teljesítményt.
pl nem a Windows-ra bizni azt, hogy mikor van "High Performance"-ban
2.) kigyalulni/kilőni a felesleges háttérprogramokat ..
3.) Videó chat/konferenciázás előtt újrainditani a gépet ..
4.) levenni az összes spéci effektet .. Videó minőségét visszavenni, stb.

azért nézz rá, hogy
- ténylegesen mi a szűk keresztmetszet ..
- és ténylegesen mi eszi az erőforrásokat ..

amúgy egy új gép mindig jó :-)
de nemsokára itt lesznek a 11gen -es és az új Ryzen-es gépek is..
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112402) fattyu válasza golya87 (#112400) üzenetére


fattyu
veterán

zajszűrős headset :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112403) golya87 válasza S_x96x_S (#112401) üzenetére


golya87
őstag

Jól hangzik a 11.gen, csak kérdés mikorra fog az lecsorogni a céges beszerzéshez. Így is lassú beszerzéssel, iraki krumpliválsággal és a nagybani helyzettel riogatnak... :DDD
Az a baj tényleg, hogy olyan programokat használok, aminek a világ minden erőforrása kevés. (Chrome, Teams :W )
A thunderbolt és a Type-C töltő miatt szimpatikus nagyon az X13.

#112402fattyu :DD

#112404FoxiestFox :O

[ Szerkesztve ]

(#112404) FoxiestFox válasza golya87 (#112400) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajna ez ma a business class.

(#112405) vicze válasza FoxiestFox (#112404) üzenetére


vicze
félisten

X1C meg se mukkan, de tényleg. :)
Pár hét múlva remélhetőleg megjönnek a gen9-esek(végre cseréljük a gen5-öt) akkor be tudok első kézből számolni, de saját generációjukkal is összehasonlítva is sokkal később kapcsol be bármi venit és még maxon is jóval halkabb mint a T.

Tehát továbbra is ez nem vékonyság kérdése, hanem tervezésé...

(#112406) FoxiestFox válasza vicze (#112405) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyém is kussban van, pedig az már régi (gen3-as).
Na de abban picike a venti, ha épp felpörög se nagyon lehet hallani.

A nagyobb gépek viszont tudnak süvíteni a nagyobb ventikkel. :(

(#112407) vicze válasza FoxiestFox (#112406) üzenetére


vicze
félisten

De tök ugyanaz a CPU van bennük tök ugyanazzal a teljesítmény. Nem nagyobbak(csak méretben), csak szarabbul megtervezettek.

[ Szerkesztve ]

(#112408) FoxiestFox válasza vicze (#112407) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát jó. Nekem nincs újabb fajta X sorozatom, és a környezetemben sincs, de elég necces, ha tényleg úgy suhognak. :(

(#112409) vicze válasza FoxiestFox (#112408) üzenetére


vicze
félisten

Amit írtam, az azonos gen-es X1 vs. T-re vonatkozik.

Az hogy a X2xx és X13-asokat, miért nem T-nek nevezik azt sose fogom megérteni, de attól még belsőre a T-hez tartoznak.

(#112410) yodamastah válasza golya87 (#112397) üzenetére


yodamastah
őstag

Üvöltő x270re megoldás: Turbo megzabolázása (akár teljesen kikapcs) + tpfancontrol.

X1C Gen5 és Gen6 tényleg nagyon halkak. De a turbozásból ezeknél is érdemes visszább venni (throttlestoppal pl)

[ Szerkesztve ]

(#112411) golya87 válasza yodamastah (#112410) üzenetére


golya87
őstag

Újrapasztázni van értelme egy három éves gépet?
Köszi a többi tippet!

(#112412) fattyu válasza golya87 (#112411) üzenetére


fattyu
veterán

ha nincs panasz nincs.
másik szempontból a yogámat fél évente pasztáztatom ujra mert érződik addigra hogy nem pörög úgy mint kéne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112413) Picco válasza golya87 (#112411) üzenetére


Picco
addikt

Tapasztalatom szerint nem hasznalnak csucs pasztat, de amit hasznalnak, 3-5 even belul nem romlik annyit mind a "tunninger" pasztak amiket legtobbunk hasznal

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112414) Tikakukac válasza golya87 (#112411) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen a paszta inkább a por az ami ennyi idő után már kívánja a szétszedést. Ha meg már ott vagy akkor miért is ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112415) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv!

Van nálam egy T400, ami nem kapcsol be. A gépet töltőre téve, a power led világít, valamint, ha akksi van benne, azt is jelzi. Power gomb megnyomás pillanatában kialszik minden led, és ennyi.
Elmondás szerint, a gép használat közben kikapcsolt, és azóta van ez. Zárlat, vagy ilyesmi lehet, és valami védelem nem engedi bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#112416) donjohnson válasza magellan2600 (#112415) üzenetére


donjohnson
addikt

nézd meg az usb portokat hogy a lábak nem érnek-e össze a csatlakozóban.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#112417) magellan2600 válasza donjohnson (#112416) üzenetére


magellan2600
tag

Megnéztem, az rendben van. Sajnos szerintem valami komolyabb gond van.

(#112418) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

ThinkPad USB-C Dock Gen 2 (40AS) dokkolóhoz a gyári kábel helyett használhatok ilyet ? Nagyon rossz hogy ennyire kiáll a dokkoló kábel az asztalon, félek hogy egyszer letöröm, jobb lenne ilyen 90 fokos...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112419) Picco válasza _Petya_ (#112418) üzenetére


Picco
addikt

Elvileg igen, 10gbps/65w+, jonak kene lennie

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112420) vicze válasza _Petya_ (#112418) üzenetére


vicze
félisten

Ezzel nagyon óvatosan. USB-C esetében van autentikáció(kábel és eszköz között, így lehet lockolni), és keress rá, hogy bármilyen más kábellel működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#112421) _Petya_ válasza vicze (#112420) üzenetére


_Petya_
őstag

ThinkPad subreddit-en azt írják megy 3rd party kábellel, közben megrendeltem, ha megérkezik kipróbálom, és megírom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112422) Tikakukac válasza _Petya_ (#112418) üzenetére


Tikakukac
titán

Belefutottál abba, amibe én is, csak nekem oldalt van ilyen gondom.

Ez az egész type-c dokkoló téma annyira nyomorultul bénán működik HW/SW oldalról is, hogy ordítani tudnék minden egyes nap amikor bemegyek dolgozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112423) MrPetya19 válasza Tikakukac (#112422) üzenetére


MrPetya19
addikt

Yepp.
Én utólag tudtam meg hogy pl a Surface Pro 7 nem is tud normálisan DP1.4-et alt mode-ban. :(((
Az egész egy nagy katyvasz.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#112424) _Petya_ válasza Tikakukac (#112422) üzenetére


_Petya_
őstag

Azelőtt T450-em volt, a régi fajta alsó dock csatlakozóval, baromi kényelmes volt, atom stabil, kb semmilyen szoftveres mágia nem kellett hozzá. Most komolyan, miért nem fért el ezeken az újakon egy ugyanolyan csatlakozó? :U Tudom persze, azért hogy vegyek új dokkolókat is...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112425) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

amerikai elő garis T490-et ajánlanak jó áron, ehhez Mo-n el a garancia, illetve bővíthető?
(Hivatalos szerviz 2 napja nem tudja megmondani, várunk)

koszonom!

(#112426) vicze válasza laszak (#112425) üzenetére


vicze
félisten

A garancia bővítést abban az országban tudod megtenni, ahol forgalomba került. Ez a webes garancia infójában fel van tüntetve. Az adott országban kell bővítsd a garanciát, amit modell függő, hogy mikor meddig hogyan tudsz megtenni. Amennyiben nem magyar forgalmazás, kell egy nemzetközi garancia bővítés is rá, hogy érvényes legyen M.o.-n.

(#112427) _Petya_ válasza vicze (#112420) üzenetére


_Petya_
őstag

Hát, nem lett jó. Vagyis, bedugom, látszólag megy minden, egy 5-10 másodpercig, aztán eldobja a kapcsolatot, és újra kapcsolódik, aztán megint 5-10 mp-ig jó, aztán újra eldobja.. a gyári kábellel meg megy rendesen.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112428) vicze válasza _Petya_ (#112427) üzenetére


vicze
félisten

Ha egyáltalán csatlakozik, akkor lehet csak a sávszél nem elég. Próbáltad esetleg úgy hogy nincs monitor rákötve, csak hogy az alap dolgok mennek-e?

(#112429) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok!
Van egy X270 típusú hordozható személyi mikroszámítógépem (1,5 éves). Ahogy 30% alá csökken az akku töltöttsége, fogja magát és leugrig 5-6%-ra, majd 1-2 percen belül ki is kapcsol. Két akku van benne, a fő 25 ciklussal, a másodlagos 51 ciklusal. Akku formázás májusban volt.
Valami ötlet, hogy hogyan lehetne ezen javítani?
Köszi!

(#112430) _Petya_ válasza vicze (#112428) üzenetére


_Petya_
őstag

No, ez érdkekes volt. Lehúztam a dokkolóról mindkét monitort, így csak az Ethernet hálózat, billettyűzet, egér maradt rajta, így működött, aztán próbáltam az egyik monitorral, aztán a másikkal, aztán mindkettővel, és úgy is működött.
Gyanús volt, hogy hátha csak akkor nem jó, ha egyszerre kell a nagy sávszélesség, de nem, mert most meg kihúzom-bedugom, jól működik teljesen, nem dob le.

Ez vajon mi lehetett? :U

szerk:
közben volt egy olyan is, hogy mentek a monitorok, csak a dokkolóra kötött USB-s cuccok, bill. egér, stb. nem. kihúz-bedug és megjavult.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112431) vicze válasza _Petya_ (#112430) üzenetére


vicze
félisten

Erre a kimenetelre nem számítottam. :DDD

(#112432) _Petya_ válasza vicze (#112431) üzenetére


_Petya_
őstag

Azt hiszem itt hagyom készenlétben az eredeti kábelt is, ki tudja mikor fog kelleni... :U

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112433) azbest válasza _Petya_ (#112430) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom, hogy a kábelhosszra mennyire érzékeny. Ez az egész type-c egy nagy katyvasz a sokféle változattal és minőségi szinttel.

Ha kontakthiba jellegű bizonytalanságot mutat, akkor a kábel minőségére vagy valamilyen paraméter elégtelenségére tippelnék. A hossza ás a réztartalma kapcsán is lehet lutri.

[ Szerkesztve ]

(#112434) vicze válasza azbest (#112433) üzenetére


vicze
félisten

A kábel hossz nagyban befolyásolja a max. sebességet.
TB3/USB4 40Gps - 0,8m
USB 3.x/4/TB3 20GBbps - 1m
USB 3.x 10GBbps - 1m
USB 3.x 5GBbps - 3m
USB 3.0 - 3m
USB 2.0 - 4m

Amennyiben vastagabb rézér van és jobban szigeteled, akkor lehet a specifikációtól hosszabb, de minél hosszabb annál nagyobb az esélye, hogy csökken a sebesség az egyre nagyobb zajtól(PSNR) a kábelben. A magas átvitelű kábelek már így is elég vastagok, és mivel 20érről van szó, így véges, hogy meddig lehet vastagítani a dolgokat.
Szóval le lehet térni a specifikációtól, de minél hosszabb annál jobb kell legyen a kábel és annál nagyobb a bizonytalanság.
Vannak már optikai TB/USB-C kábelek, ezeknél viszont már nagyon nem mindegy a protokoll, tehát, hogy TB vagy USB-C a dolog.

(#112435) golya87 válasza bigrock (#112429) üzenetére


golya87
őstag

Nekem volt többször is gondom az akkuval. Kiírta, hogy érzékelhető az egyik akku, cseréljem. Ha épp le volt merülve a másik, akkor kikapcsolt. Két akksicsere után, most "csak" akkor jön elő ilyen, ha lemerítem teljesen és utána elkezdem töltőn használni. Cserén kívül jobb ötletem nincs.

(#112436) tboldi


tboldi
nagyúr

Rendeltem egy bontott SLB3-as IPS kijelzőt az X230-ba, remélem, nem fogom megbánni. :D

Még egy 512-es mSATA SSD kellene, és kész. Ugyan van egy az aprón most, de alig olcsóbb csak, mintha vennék egy tök új Integralt. Mivel nem sürgős, várok még egy kicsit, hátha akad egy olcsóbb is, addig meg elvagyok az 512-es microSD-vel, úgy is csak adattárolásra kell, nincs sok írás/olvasás.

(#112437) vicze válasza vicze (#112405) üzenetére


vicze
félisten

Hát asszem nem lesz X1G9, Lenovo fogta és cancel-elte a már megerősített rendelést 2,5hét után. Konkrétan ilyet még sose láttam 6 éve alatt. Az oldalukon továbbra is in stock... :F

(#112438) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nyomtató topicban is kérdeztem, de nem kaptam használható választ, így itt is kérdezek, hátha.
Egyik barátom hívott fel, hogy a Brother HL-1210W nyomtatója nem működik a W10es Lenovo L540-es laptopjával. Eddig hibátlanul működött, majd valamit frissített -talán - és azóta nem.
Ezt írja ki:

Az én Dell Windows11-es gépemen szépen települ a driver és egyéb program, működik a nyomtató.
Emiatt egy tiszta W10-et tettem fel. A driver felmegy, nem áll le hibaüzenettel mint korábban. Viszont amikor kéri hogy csatlakoztassam a nyomtatót, akkor "ismeretlen USB-s eszköz" címszóval félbemarad. Így nem is tudom használni.
Sajna nem bírtam működése bírni.
Feltettem a W7-t - és azzal sem működött.
:W :W

De feltettem a a kérdéses laposra a W11-et, és azzal is ezt csinálja, még frissítések előtt.
Igazán nem tudom már mire vélni a dolgot.
Feltettem a feleségem Lenovo T440-esére, amin W10 volt. Szépen felment, működött. A NET keretrendszert lefrissítette a gép - és már nem működik.
Van tippetek, javaslatotok? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112439) azbest válasza embe (#112438) üzenetére


azbest
félisten

próbálja újratelepíteni a nyomtató drivert... az utóbbi hónapokban többször is voltak problémák nyomtatókkal frissítések kapcsán. Most éppen valami durva sebezhetőséget próbálnak fixálni és amiatt csesztetik és rontják el a nyomtatást a frissítések.

(#112440) Tikakukac válasza embe (#112438) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi, hónapok óta van ember aki konkrétan a cégnél nem tud nyomtatni otthon vagy bent. Rutinból stock win SSD-ket pörgetek és teszek fel régebbi rendszereket és drivereket, ha megoldja akkor ez van, downgrade.

2021, dübörgés van :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112441) embe válasza azbest (#112439) üzenetére


embe
nagyúr

Én küszködök vele 1 napja már.
Mint írtam kb.4-5 telepítésen vagyok túl. W10 -2x, W7, W11. És több driver.
Igen tudom hogy egy frissítéssel volt gond ami pont a nyomtatást éritette, de friss rendszerrel, amit nem frissítettem is ez van. Most próbálok régebbi w10 verziót, hátha frissítés nélkül jó lesz!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112442) szalai019


szalai019
csendes tag

Sziasztok, üdvözlöm a fórumozókat!
Segítséget szeretnék kérni Lenovo W530 wifi kártya bővítés témában.
500-as netből Wifin maximum 200 Mbps jön át. Jelenleg a gyári Intel Centrino N-6205 van a gépben (300 Mbps max. sebesség, dual band). A router szintén dual-bandes, az 5 GHz-en 867 Mbps elméleti sebességgel. A szolgáltatónál minden rendben, ellenőrizték.
Kérdés, hogy érdemes-e váltani az Intel N-6300 kártyára, aminek az elméleti maximuma 450 Mbps? Nőhet-e a sebesség? Vagy el kell fogadni, hogy ez már egy régi gép és ennyit tud? Ezen viszont három antennacsatlakozó van, míg a jelenlegi wifi kártyáján csak kettő és magában a gépben is kettő van . Mihez szükséges a harmadik antenna? Csatolok egy képet, milyen lenne a bővített.

Köszönöm, ha kapok választ.

(#112443) szalai019


szalai019
csendes tag

Bocsánat, rossz képet tettem fel, van szabadon még egy antennacsatlakozó. Ez kellhet a nagyobb wifi kártyához?

(#112444) barnam_ válasza szalai019 (#112443) üzenetére


barnam_
nagyúr

Működik 2 antennával is, 3 antennával értelemszerűen gyorsabb, főleg ha a router is támogatja a 3x3 MIMO szabványt.
De én whitelist mentes bios + Intel 7260AC felé venném az irányt. Azon pl. csak két antenna van, de így is elég gyors.

(#112445) azbest válasza szalai019 (#112443) üzenetére


azbest
félisten

igen, ha megnézed képen a N-6300 -at, akkor azon 3 antenna csatlakozó van. Ahány antenna, annyi streamet tud kezelni. Ahány antenna, annyiszor 150Mpbs elméleti sebesség N-es módban. Viszont a 3 antennás módhoz a routernek is tudnia kéne azt.

Mivel AC módban 433 egy stream, így a 866 elméleti sebesség azt jelenti, hogy 2 streamet kezel a routered. Szóval szerintem nem lenne gyorsabb N módban az újabb kártya sem a routereddel.

Hivatalosan nem megy bele olyan wifi kártya, ami tud AC módot, ha jól tudom. A whitelist mókolásos módon lehet nem támogatott kártyát beteni. De amúgy azon kívül, hogy nagyobb a szám, valóban szükséged van a nagyobb sebességre?

[ Szerkesztve ]

(#112446) szalai019


szalai019
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.
A router egy TP-Link Archer C6. Tud MU-MIMO-t, igen. A 3x3 viszont nem tudom mit jelent?
A laptop 2013-as, nem kezeli az ac-szabványt, csak az a, b, g, n-et. Az ac, ha jól tudom pont következő évben indult.
Annyira nem akarnám mókolni. Igaz, ez a sebesség mindenre elég. Kicsit megszállott vagyok Lenovo témában és nagyon szeretem ezt a gépet. Kapott már mSATA SSD-t, nagy SSD-t, világítós magyar billentyűzetet. Nem vagyonokért, csak ésszel.

(#112447) barnam_ válasza szalai019 (#112446) üzenetére


barnam_
nagyúr

3 stream a routeren, 3 a laptopon.

Nem akarlak rábeszélni semmire, de nekem is W530 van, 1vyrain-el a bios mod nem nagy mutatvány, utána meg mehet bele bármilyen wifi kártya. Persze a téglásítás esélye megvan, ezért csak saját felelősségre ;)

(#112448) szalai019


szalai019
csendes tag

Azt hogy tudom meg hány streames a router? A leírásában nem találom.
Gratuálok a W530-hoz! Örülök, hogy itt azért tudják mi ez és értékelik. :)

(#112449) azbest válasza szalai019 (#112448) üzenetére


azbest
félisten

ahogy már írtam 2x2-es. 2x 433 = 866

[ Szerkesztve ]

(#112450) szalai019


szalai019
csendes tag

Látom, bocsánat. Jelzek itt, ha kipróbáltam és jutottam valamire. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.