Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112851) Tikakukac válasza FoxiestFox (#112850) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindent meg lehet oldani, nyilván ha van egy eredeti modell akkor könnyebb a dolog. Így inkább a végtelen méricskélés és próbadarabok lesznek a nehezítők.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112852) azbest válasza FoxiestFox (#112850) üzenetére


azbest
félisten

ebayen, webshopokban akad használt replacement, de 100 dolcsitól indul kb

szerk: svéd cserediáktól? :D [link]

Azért talán nem annyira bonyolult a formája, a rögzítési mechanizmus része lehet a legnehezebb. Az elektronika csatlakozó lehet teljesen lehagyható lenne. Vagy marad így

Egy téglatest, a hullámok mérete meg az aljával egyező [link]

[ Szerkesztve ]

(#112853) FoxiestFox válasza azbest (#112852) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ez a bajom. Sokallom. :DDD

(#112854) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112848) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nálam T9300 és 4 GB RAM mellett sem volt valami jó, pedig kirámoltam amennyire lehetett. Mondjuk jó eséllyel másképp és másra használjuk a gépet, szóval lehet ezért az eltérés. Nálam ha nem retró gépről van szó, akkor mindig azt várom el tőle, hogy gond nélkül bírjon legalább 720p-s online videókat, de közben ha épp csinálok mellette valamit, az is menjen simán... És azért ez már W10 alatt problémás volt.

Az akku nyomtatós dologra: Nem kell hozzá az akku, elég ha valamilyen könnyebben formálható anyagból (pl. gyurma), megmintázod a kívánt részt. Eztán vagy körbeméricskéled és csinálsz belőle egy 3D modellt, vagy belenyomod egy adag gipszbe míg az meg nem köt, és kész az öntőforma. Hobbiprojektnek sem utolsó, egyszerű is viszonylag, és így összesen az anyagárat, meg esetleg a nyomtatást kell finanszíroznod. A rögzítése már egy fokkal érdekesebb kérdés, de szerintem ez is megoldható hasonló módon.

(#112855) azbest válasza Penguin95 (#112854) üzenetére


azbest
félisten

Csak egy téglatest a fő test, aminek egy éle lekerekített.
Két oldalán mélyedés a sínnek, amin becsúszik.
A hullám mása ott van a gép alsó burkolatán, mert azzal illeszkedik.(három hengerrel lehet közelíteni, ügyesebbek lehet a szinusz hullámot is meg tudják csinálni)
Plusz azt hiszem a nagy téglából kiálló kisebb tégla oldalán van egy rés, talán abba kapaszkodik a retesz, ami benn tartja.

Szerintem tinkercad oldaon jó eséllyel összerakható, ha megvannak a méretek. Az meg a gépen lévő lyukból, és gép alján lévő hullámból lemérhető.Az elektromos érintkezők helyét meg a legyegyszerűbb kihagyni, csak a kapaszkodó részt rátenni, hogy a retesz meg tudja fogni.

[ Szerkesztve ]

(#112856) FoxiestFox válasza azbest (#112855) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz az ötleteket.
Így biztos nem akarom hagyni, mert ölben is elég hülye érzés a lyuk, megfogni is nehezebb a gépet így, és hülyén is néz ki.

De maga a kis gép (a ratyi kijelzőtől eltekintve) fantaszikus kis cucc, a billentyűzete álom, túlzás nélkül mondhatom, hogy nálam üti a T4x széria legjobb billzeteit, nem gondoltam, hogy azokat valaha ütni fogja valami a szememben. :Y
A form factor zseniális, pont olyan vastag, hogy kényelmesen meg lehessen fogni és ölben kényelmes magasságban legyen a gép (ennek a hiányát nem kedvelem a Carbonomban pl).

Mekkora lenne tenni bele egy modern lapot és jobb kijelzőt.. napi használatba tudnám venni. :))

(#112857) hcl válasza Penguin95 (#112854) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

4GB mellett egy T400-on se jó... Meg alapból, debloatolni kell, hogy normálisan menjen, why :D

@FoxiestFox : Kínában csinálnak ilyesmit X230-al :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112858) FoxiestFox válasza hcl (#112857) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, a 8 GB elkél még a debloatolt Winnek is, hogyha lesz soktabos böngészés.

Én nagyon elégedett vagyok a Frankim sebességével, persze ennek az akkus üzemidő látja kárát.
Elég menő, hogy egy 2007-es géppel pattogósan lehet netezni, Discordozni, összetett oldalakat scrollozni, és még a 720p60fps-t is képes GPU-n dekódolni. :D

Amikor fotellaptopozom, mindig őt használom, csak ha menni kell, akkor jön a Carbon.

(#112859) Penguin95 válasza hcl (#112857) üzenetére


Penguin95
senior tag

Az az igazán csúnya, hogy még a 8 GB-os T500-on se sokkal jobb, pedig abban már P9700 van, meg 8 GB DDR3 RAM. Meg persze mindkettőben SSD. Mondjuk lehet az első W10 változatok jobbak voltak ilyen téren, de azokról nem tudok sokat, mivel még 2019 végén is inkább a 7-et használtam.

#112856 FoxiestFox: Így biztos nem akarom hagyni, mert ölben is elég hülye érzés a lyuk...
Remélem nem leszek túl ízléstelen, de életemben nem gondoltam volna, hogy ilyesmit fogok olvasni egy ThinkPad csoportban. :D

(#112860) hcl válasza Penguin95 (#112859) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, a T400-nak is a proci kattan 100-on, a Debian nem eszik sokat, 4GB-ban elfér még a böngésző is. Nekem is 8 van, mert pont volt modul szabadon, de amúgy masszív CPU limit van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112861) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112859) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Futtatnál egy Cinebenchet (vagy valami alternatív CPU tesztet) azon a P9700-on?
Kíváncsi vagyok, az X9000-em hogy viszonyul hozzá sebességben.
Órajel és cache azonos, de ott gyorsabb az fsb, és kevésbé kazán.

(#112862) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112861) üzenetére


Penguin95
senior tag

Egy Geekbench-et tudtam rá vadászni a Linux miatt, ez 464 pontot ért el egy szálon, míg több szál esetén 805 pont lett a vége. Ha esetleg van más multiplatform mérőprogram, akkor ne tartsd titokban.

#112860 hcl: Nálam a T61-en pont ezért van Devuan. Az a SysVinit miatt még kíméletesebb az erőforrásokkal, érezhetően jobban megy mint a Mint.

(#112863) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112862) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja akkor nem tudjuk összemérni, most nincs időm összelinuxozni szerencsétlen notit. :DDD

(#112864) hcl válasza Penguin95 (#112862) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh, szerintem halottnak a csók lenne, meg ez a tesztgép is, szóval elvileg bármikor hazavágható. Elvileg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#112865) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112863) üzenetére


Penguin95
senior tag

Van elfekvőben játszós HDD-m, arra feldobok egy W10 21H1-et ha megfelel. Nekem most időm mint a tenger, szerencsére ma távgyógyítós nap van a zaklatók ismerősök körében. :D

hcl: Egyszer megér egy próbát ha épp kerül hozzád egy feltámasztani való gép, pláne hogy van Debianos tapasztalatod. Nincs sok eltérés, és amíg nem függőség valaminek a systemd, addig ugyanúgy van rá minden is.

[ Szerkesztve ]

(#112866) hcl válasza Penguin95 (#112865) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, majd' 20 éve Linuxozok, ismerem a SysV init-et, de azért a Systemd kényelme se rossz :) Van amúgy tarcsi SSD, lehet megnézem. Meg erre van a Vmware is itthon :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#112867) Penguin95 válasza hcl (#112866) üzenetére


Penguin95
senior tag

Jó ideig engem sem izgatott, hogy most Systemd vagy épp SysVinit. Csak aztán jöttek olyan dolgok, mint a T61-en látott sebességbeli eltérés, majd mikor utánaolvastam ennek, ellenszenves lett a Systemd mögött álló mentalitás is (lassan különálló disztribúciónak is elmenne), stb. Meg valahogy megtetszett, hogy a Devuan nem olyan kulcsrakész mint mondjuk a Mint, hanem kell vele szöszölni kicsit.

(#112868) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre valakinek van infója?

@ДарСтав : Ja, az igaz, hogy nagyon bloat a Systemd, de lustaságom is határtalan :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#112869) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112861) üzenetére


Penguin95
senior tag

Megtörtént, úgy 1 óra kínzás után ezek az értékek jöttek ki:
Cinebench R23:
single core 433
multi core 749.
Aida 64:
CPU Queen: 11850
CPU PhotoWorxx: 3555
CPU ZLib: 70.9
CPU AES: 308
CPU SHA3: 258

Ha még érdekel valami, szólj és tesztelek. Ezeket egy friss W10-en mértem.

hcl: A billentyűzetről annyit tudok, hogy fizikailag belemegy, de a kiosztásuk más, szóval azzal tuti tökölni kell. Amiben pedig szinte biztos vagyok az az, hogy a háttérvilágításos modellnél világítás nem lesz, és lehet figyelni kell a csatlakozók tüskéinek kiosztására is. Próbáltam több infót keresni, de nem találtam, ráadásul nálam még sosem járt egyik típus sem.

(#112870) hcl válasza Penguin95 (#112869) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, a gúglin már én is túl vagyok. Megvárom még itt valakinek hátha van infója.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112871) Fifi válasza Fifi (#112836) üzenetére


Fifi
őstag

Okulásképp, ha valakinek Dell Inspirion 5502-vel akad dolga.

Ma kapta meg a hölgy a gépet.
Kb. este 6 körül láttam neki a telepítésnek, windows 10 Pro volt a kívánság és most értem a végére. :W

Cirka 3 órám ment arra rá, hogy nem működött a touchpad ...
Driver telepítés, firmware, bios frissítés csak nem jó ...
Diagnosztikák futtatása Dell oldalon, BIOS-ból nem jelez meghibásodást.
Hardwares gond kizárására linux live bootolás, ott sem volt tökéletes, de jobban működött.

A BIOS-ban találtam system logot:

Gondoltam tegnap a boltban végezték a RAM bővítést és tuti akkor történt valami a touchpad-dal. Service manual szerint viszont ahhoz nem férhetett hozzá, csak ha az akkumulátort is kiszedte. Gondoltam ránézek azért, de mindenki sikít, hogy szét ne merjem szedni. Nem szedtem ...

Elkeseredett google keresés közben szembejött ez a video.
Ez lett a megoldás :W Gondolom RAM bővítéskor kicsit jobban meghúzták a csavarokat.
Milyen már ez a konstrukció :(

(#112872) vicze válasza Fifi (#112871) üzenetére


vicze
félisten

Konzumer nem hazuttolja meg magát. :)

(#112873) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112869) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Nálam így alakulnak stockon (2.8 GHz) és zárójelben OC 3.2 GHz-en:

Cinebench R23:
single core: 408 (468)
multi core: 747 (870)

Aida 64:
CPU Queen: 11640 (13494)
CPU PhotoWorxx: 2967 (2939)
CPU ZLib: 70.4 (80.5)
CPU AES: 306 (350)
CPU SHA3: 255 (292)

Úgy tűnik tényleg kb ugyanaz a két proci, csak a tiédnél már kapott DDR3 -at, és a memóriaintenzív tesztben elkeni a DDR2-es notit, mert sok adatot mozgat a memóriában (PhotoWorxx).
Az volt az egyetlen ahol tuninggal sem tudtam befogni.
Érdekes, hogy abban a tesztben az OC-val lassult a gép, pedig a CPU szorzó emelése elvileg a memóriát is gyorsítja.

Valszeg le tudtam volna futtatni 3.6-on is a teszteket, de nem kísértettem a hűtést, már nem Conductonaut van benne, hanem Kryonaut. :D

(#112874) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
T430 tulaj vagyok, és nagyon szeretem ezt a kis gépet.
Viszont most azt vettem észre, hogy ha a háló kártyával csatlakozok a netre, akkor csak 10/10 mbit a sebesség, ha kihúzom a net kábelt (ami lötyög a portban) akkor néha felugrik nagyobb sebességre, de utána vissza áll 10/10-re, wifin van rendes sávszél.
Lehet hogy "ki kopott" volna a háló kártya portja, és nem érintkezik mind a 8 szállal? :F
Ezt lehet cserélni ebben a típusban forrasztás nélkül?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112875) hcl válasza Fifi (#112871) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én ilyet szívtam még, hogy kispórolták a tápszűrést a gépből, (valami netbook volt), és kínai táppal (a sajátja megdöglött) olyan szinten bezajosodott, hogy nem csak a touchpad, hanem az USB egér is megállt :D Amint kihúztad, és akkuról ment, megjavult :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112876) azbest válasza Fifi (#112871) üzenetére


azbest
félisten

ja, hogy csak nyomta alulról a touchpadot? Az még a jobbik eset. Régen fapados acernél meg ha túlhúztad a csavart, akkor a másik oldalon kijött a fedlapból a "facsavar" hegye. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112877) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112873) üzenetére


Penguin95
senior tag

Igazából tényleg nincsenek messze egymástól, még a DDR2 kontra DDR3 ellenére sem. Egyébként ebben is Kryonaut van épp, szóval még jó is, hogy hasonló körülmények között lettek tesztelve. A további tuninghoz meg szerintem bérled fel Bacsist, csinál ő neked még Threadripper verő X9000-et is. ;]

(#112878) Pöttön válasza azbest (#112876) üzenetére


Pöttön
őstag

Havernak volt egy Acer laptopja, amit ha nem látom, nem tapasztalom nem hittem volna el....
Annak konkrétan rázott a touch pad-ja... :Y

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112879) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112877) üzenetére


FoxiestFox
félisten

3.6-on még stabil volt Conductonauttal, de pár hónap alatt kimarta a hűtő felületét, és csökkent a hatásfoka.
Vettem bele egy új hűtést, és kapott nem fémalapú pasztát, ezzel max 3.2-ig engedem el.

(#112880) hcl válasza azbest (#112876) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán átnyomta a fedlapot is egy hosszabb csavar :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#112881) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112879) üzenetére


Penguin95
senior tag

Na igen, a fémes pasztáknak van egy ilyen jó tulajdonsága ha rézzel találkoznak. Az inkább nikkelezett, vagy hasonlóan bevont felületen jó hosszabb távra, vagy ha valaki kíváncsi, hogy nitrogén nélkül hol van a hardver vége. Mondjuk szegény HD3650 elbírta volna mikor még aktívan nyúztam a T500-at, csak ugye ott meg pont hővezető lap van.

(#112882) tboldi válasza Pöttön (#112878) üzenetére


tboldi
nagyúr

A MacBookok is ráznak, pontosabban inkább csak bizseregnek, ha nem a földelt extension cable van bedugva a konnektorba, de nem a tapipad, mert az üveg, hanem az egész aluház. :)

[ Szerkesztve ]

(#112883) hcl válasza tboldi (#112882) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő időjárásban az IT-n folyamatosan siszegünk meg anyázunk, mert állandóan a fém lapotopk és asztalik házain sülünk ki :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#112884) tboldi válasza hcl (#112883) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már megszoktam ~5 év alatt. Inkább az a fura, hogy a pár hónapja vett X230 nem ráz. :D

(#112885) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112881) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na én pedig pont úgy tudtam, hogy a rezet nem bántja, a réz-alu ötvözetet annál inkább, és valszeg a cooler ilyen.

Én úgy emlékszem, hogy a T/W500-ban direkt kontakt van a borda és a gpu között, nem gap pad.
Utolsó gap pades modell a T60p volt.

(#112886) hcl válasza FoxiestFox (#112885) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aki gap pad-et használ proci/GPU-hoz, az a pokol tüzén égjen! Ekkora hőtermelésnél csak ront.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112887) FoxiestFox válasza hcl (#112886) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Régebben elegendő volt, alacsony hőtermelésű chipeken, (Radeon 7500 és társai), csak IBM/Lenovo kissé későn kapott észbe, T60-nak már bőven gap pad nélkül kellett volna jönnie, ehelyett moddolgathatjuk, ha gaming menne rajta.

(#112888) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112885) üzenetére


Penguin95
senior tag

Pedig gap pades a rohadék, ezt egy életre megtanultam mikor az első takarításnál szétmállott, és pasztával már egy kis terhelésre is kikapcsolt. Akkor sikerült olyan jó hővezető lapot vennem, ami konkrétan hőszigetelő volt. :D Mikor körbetekertem a forró fűtéscsövet vele, percekig tudtam fogni bármiféle kellemetlenség nélkül, pedig egy 70 fokos csőről volt szó.

(#112889) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112888) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A GPU-n az pasztának tűnik, csak túl soknak.
A chipset persze gap pad, de az nem érdekes hisz alig termel hőt.

(#112890) Penguin95 válasza FoxiestFox (#112889) üzenetére


Penguin95
senior tag

Jobban megnézve, azon tényleg paszta van. Mondjuk így nem értem, hogy az enyémbe hogyan került 0,5-ös lap, és hogy nem bírta pasztával. Ha legközelebb szétszedem, akkor megnézem megint, lehet hajlott a hűtő.

(#112891) hcl válasza FoxiestFox (#112887) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh minden átmenetnek borzalmas nagy hőellenállása van, minél kevesebből kell megoldani.
Csak a pad olcsóbb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112892) Francia91 válasza hcl (#112891) üzenetére


Francia91
veterán

Na én a Gap Pad helyére tettem felpolírozott pénzérmét sok notinál, 7-8 fokot simán hozott a megoldás :)
A T60p-mnél volt olyan szar gyári megoldás, hogy a kazán FireGL V5250-esen Gap Pad volt gyárilag. Terhelés alatt rendszerint 97-98 fokon üzemelt. Kapott új, elvileg jó minőségű Gap Pad-ot, nem ment lentebb az üzemi hőmérséklete... Fogtam magam, a cégnél felpolíroztam egy 1 Ft-os érmét mindkét oldalán, egy pici paszta szintén mindkét oldalra, és lám, a FireGL V5250-es 90 fok körül volt teljes terhelésen, pár hónappal később is. Csak persze a vastagsága megegyezett a Gap Pad-dal.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112893) hcl válasza Francia91 (#112892) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem Bacsis tesztelte Dell E620 vagy 630-on itt a Logout-on.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112894) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Adott egy T440-es, amely teljesen naprakész, de a fényerő nem állítható és az adaptív szabályzás sem működik sajnos, teljes fényerőn világít. Az ezt kezelő (funkciógombos) szoftver is telepítve van. Windows 10 20H2 x64. Van esetleg ilyesmivel tapasztalat?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112895) Tim82 válasza looser (#112894) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, rengeteg.

Első lehetőség, hogy nem gyári a kijelző, ami a T440-edben van. Ez a valószínű.
Második lehetőség, hogy a videóvezérlő driver van megkergülve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112896) looser válasza Tim82 (#112895) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Visszaolvastam a fényerő kifejezésre (ezt mondjuk megtehettem volna a kérdés feltevése előtt...) és valaki javasolta a MonitorInfoView stuffot, amit szépen meg is mondta, hogy ez - remélhetőleg - eredeti Lenovo kijelző. Akkor marad a másik tanács, a Vantage,. Bár ez most a típushoz letölthető legutolsó vga driver... Esetleg a W10 update-en még gondolkodom, elképzelhető, hogy megoldja...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112897) vicze


vicze
félisten

"Bár ez most a típushoz letölthető legutolsó vga driver..."
Már rég megszűnt a modell támogatása, így azt felesleges.
Szedd le bármit is rakott fel a Vantage, vagy W10 felrekja a megfelelőt magától utána, vagy Inteltől szedd le az utolsó drivert.

(#112898) looser válasza vicze (#112897) üzenetére


looser
addikt

Lehet, hogy megoldja az utolsó (HD4400 kell hozzá), de régebben (2010 előttről) az volt a tapasztalatom, hogy a gyártó által támogatott utolsó drivert javasolt feltenni, ez a két vga-s rendszerek esetén különösen így volt. Persze ez még W7 korszakból való berögződés. De tettem már fel házilag tákolt intel drivert is, maszekul megszerkesztett .inf fájllal, ami kellett egy rég nem támogatott géphez, amihez a telepítő bedobta a kulcsot és kicsomagolva, betallózva sem ment fel. Az asztali gépemhez én is az utolsót használom, de az játékra van. Nem gondoltam, hogy ott kéne keresni a gondot, mivel a legutolsó Lenovo-s is tavaly júniusi. De nemsokára próba és kiderül :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112899) vicze válasza looser (#112898) üzenetére


vicze
félisten

6hónapja probáltam T440-t utoljára nem emlékszem, higy Win10 alap driverrel gond lett volna. De ha nem megy a kollégának ránézhetek megint. Kell egy Win11 tesztet is csináljak ugy is. :)

(#112900) looser válasza vicze (#112899) üzenetére


looser
addikt

Egyelőre nem férek hozzá, de holnap próba. Ha nem segít, akkor tovább keresgélek külföldi fórumokban. Csak a PH instant, ezért dobtam be itt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.