Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111951) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv urak, adott egy T470s és a mai napot gondoltam kitisztítom a gépet, a bill. leszedés közben eltörtem a csatit, szóval ez pótolható ( javítható ) vagy kuka az egész alaplap? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#111952) Tikakukac válasza Giovanny (#111951) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyon ügyi vagy találsz egy donort amiről lekapható.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111953) FoxiestFox válasza Giovanny (#111951) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azok a szalagkábelek és csatik 20 éves Thinkpadeket juttatnak eszembe, totál retró. :D

(#111954) Giovanny


Giovanny
őstag

Nekem sajnos nincsenek ilyen kapcsolataim ahonnan esetleg beszerezhető lenne, ha valakinek lenne vevő lennék rá.

Zero Defect.No Compromise !

(#111955) vicze válasza Giovanny (#111951) üzenetére


vicze
félisten

Max bontott gépből valahogy kioperálva és bepattintva.
Ugye annak csak az a feladata, hogy ne csússzon ki a kábel semmi más, pusztán elméletileg, működik gond nélkül nélküle. Ha emlékeim nem csalnak igen szorosan van benne, és ha vissza tudod értelmesen operálni, talán jó lesz.

Azt hogy miért kellett tisztításhoz kivenni a billt, pass. Mögé kb. egy szem por nem megy be. Kivenni meg berakni kínszenvedés.

(#111956) Giovanny válasza vicze (#111955) üzenetére


Giovanny
őstag

Egy csésze forró kávéval megkínáltam a billentyűzetet :B

Zero Defect.No Compromise !

(#111957) darvinya


darvinya
titán

Csak megérkezett T410-re. :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111958) Tim82 válasza darvinya (#111957) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó furán hat, hogy alul meg az eggyel korábbi frissítést "reklámozza" a Win 10.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111959) darvinya válasza Tim82 (#111958) üzenetére


darvinya
titán

Erről nem tehetek. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111960) Tim82 válasza darvinya (#111959) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván, nem is azért mondtam, csak feltűnt. :D

Windows 10-zel a legújabb élményem az volt, amikor hosszú hónapok után végre a kezem közé kaparinthattam barátnőm T420-át úgy bő fél óra erejéig, hogy megoldjam a nem működő webkamera problémáját.

Mint kiderült, a Win úgy döntött valamikor magától, hogy (némi nyomozás után felfedezve: csoportházirend szinten) akkor ő letiltja a webkamerát. Nem csak a beépítettet, egy USB-s Logitech C910-zel is próbálgattam, azt is, tehát bármilyen webkamerát.

Most már csak a Win 10 beépített Kamera alkalmazása nem hajlandó felismerni a beépített kamerát (ami Eszközkezelő szerint amúgy mindig is rendben volt), egyéb alkalmazások igen. Itt hagytam abba a troubleshooting-ot, jóvanazúgy.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111961) darvinya válasza Tim82 (#111960) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, hogy f… halmazt kapok, csak jött, s már érdekelt mit hoznak ki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111962) azbest válasza Tim82 (#111958) üzenetére


azbest
félisten

A funkciófrissítés a felületi elemeket cseréli újra. Feature pakk.

Viszont előtte már felment valsz a nagy hotfix pakk - ami kapcsán a nyomtatós kékhalás sztroi is volt és lehet azért mondja előzőnek a verziót még, mert úgy még nem 20h2 -t mondanak rá.

Múltkor irodistáinkkal végigszívtuk ezt, hogy a 20h2 kumulatív pakk után külön kellett akkor még opcionálisként feltenni a 20h2 funkciófrissítést, hogy utána felkínálja a kumulatív kékhalálozás ellen hotfix-hotfixet.

[ Szerkesztve ]

(#111963) Tim82 válasza azbest (#111962) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez nagyon szép sztori, de ahhoz egészen pontosan mi köze van, hogy a képen láthatóak szerint épp frissül a Win 10 2004-es verziója 20H2-re, miközben alul a szöveg a 2004 hamarosan érkező frissítését reklámozza? :)

Nem kötekedni akarok, csak nem éreztem rá az összefüggésre, amennyiben van - én pusztán csak a fentit jegyeztem meg.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111964) vicze válasza Giovanny (#111956) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg arra is gondolj, ha világítós a bill, akkor elég nagy eséllyel kinyirta a legkisebb folyadék is, szóval ha nem megy nem biztos a kábel csatlakozás a hibás.

(#111965) azbest válasza Tim82 (#111963) üzenetére


azbest
félisten

ja hát ő még régebbi verzióról indul :D Egyben megkapja az összes bugot az utóbbi két évről :D

[ Szerkesztve ]

(#111966) Tim82 válasza azbest (#111965) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én úgy értettem korábbról, hogy nincs nagyon lemaradva: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111967) [w]


[w]
őstag

X200-ba való ventilátor Ebay-es forrásból mik az aktuálisan ajánlott beszerzési lehetőségek?

köszönöm!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#111968) sutszi válasza Tim82 (#111960) üzenetére


sutszi
veterán

Érdekes a Win10 lelke... szintén a közelmúltban szereztem az élményt amikor eladásra készítettem fel a gépet. A dedikált mikrofon gombhoz kellett a T430 hotkey drivere... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111969) Reset20


Reset20
csendes tag

Üdv! Egy kis kérdésem lenne hozzátok. Nekem már van pár éve egy kis Dell D420-am amelyen mindig van valamiféle Linux Disztró és mindig itt van az asztalomon hogy ne az asztali gépemet berheljem a Hobbimmal. Viszont. Mostmár eléggé látszik rajta hogy nem mai gép: mivel csak 32-bites a processzora igy mostmár eléggé limitált a supportja, a max ram amit támogat 2.5GB ami egyre kevésbé elég, emelett a HDD-je se standard sata tehát még csak egy SSD-t se tudok bele tenni. Úgyhogy le szeretném cserélni valami újabbra de nem sok pénzért (Kb 15-20K). Olvastam hogy a Thinkpadoknak nagyon jó a Linux supportja ezért tervezem hogy Thinkpadet veszek. Nézegettem a piacot, a T61 és a T400 között vacillálok. A kettő közül melyik a jobb? Van hasonló hozzájuk amivel még nem találkoztam? Igazából annyi kikötésem lenne hogy minimum egy Core 2 Duo-val rendelkezzen és ha lehet 14 inches vagy kisebb legyen a többi nekem mindegy. Nem terveztem beleszálni a Core I szériásokba, azok szerintem erre a célra overkillek lennének. Valami olyan gépet szeretnék ami mondjuk egy 5 évet még kihúz és nem sül meg (pl: az Nvidi kártyás T61-ek elvileg) emelett a light felhasználás mellett . Tudtok valamilyen pontos tipust ajánlani? Előre is köszi!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#111970) FoxiestFox válasza Reset20 (#111969) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A kettő közül a T400 jobb gép.
Igazából szerintem neked akármelyik 64 bites cpu-s TP jó lesz, aminek Intel grafikája van.

(#111971) fungi válasza FoxiestFox (#111970) üzenetére


fungi
aktív tag

T400 inkább, a hűtése nagyszerű, aztán hogy hány évet bír még, az jó kérdés, nem mai darab az sem.

(#111972) sqpp válasza Reset20 (#111969) üzenetére


sqpp
őstag

Nekem T400-as van, Linux repult rajta :)

Bar nekem XP-hez kellett retro-nak :D

(#111973) azbest válasza Reset20 (#111969) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom milyen előnye van bármiben akár egy újabbhoz, hacsak nem az ára :)
Ami esetleg számíthat használhatóságban, hogy ha minden igaz, a t400-ban lévő inteles gpu már tud h.264-et lejátszani hardveresen és úgy a youtube tudhat h264ify addonnal akár fullhd-ban is menni úgy, hogy a proci nem pörög maxon.

Dokkoló is ugyanolyan való hozzájuk.

(#111974) sqpp válasza azbest (#111973) üzenetére


sqpp
őstag

Errol nem is tudtam, koszi!

(#111975) S_x96x_S válasza Reset20 (#111969) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> mindig van valamiféle Linux Disztró

Ha jövőálló kell, akkor a "x86-64-v2" kell becélozni
( SSE4.2, SSSE3, POPCNT, ... )
néhány linux distribúció dobni fogja a -v1-et ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#111976) Reset20


Reset20
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagy esélyel egy T400-at fogok venni, de közben nézelődtem még hogy mi lehet a 12 inches fronton és rátaláltam az X200ra és az X201re. Viszont ezekről azt olvastam hogy a forrasztott proci miatt nem valami időtálló lenne, meg haver akinek volt azt mondta hogy hangos volt mint az állat. Igaz ez? Esetleg nekik vannak valamiféle szériahibáik ami miatt el kellene kerülnöm őket de nagyon? Előre is köszönöm

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#111977) Tim82 válasza Reset20 (#111976) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyi idő távlatában nehéz időtállóbbnak mondani egy T400-at egy X200-nál, vagy egy T410-et egy X201-nél, a T-k esetén cserélhető procik ellenére.

Az X200-nak, X201-nek szerintem egy igazán komoly szériahibája volt és az a szalagkábel: egy idő megtörik és akkor a webkamera (és gyakran a ThinkLight is) nem működik.

Az X201 hangosabb, mint az X200, de az sem vészesen - rendesen karbantartott gépet feltételezve, de azért ugye 11-12 éves modellekről beszélgetünk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111978) Gondwana válasza Reset20 (#111976) üzenetére


Gondwana
addikt

Évekig fő gépként X201-et használtam, i7, 8GB RAM, Samsung 850pro(512), 1440x900-ra cserélt kijelző (a tartalékgépben, amit a gyerekek nyüstölnek, AFFS kijelző és működik a wacom tablet-ceruza is) és most készülök rá visszatérni, mert már sokadszor qrja fel az agyam ez a T480.

Szerk: ja, és szerintem nem hangosabb, mint egy X200, csak könnyebb úgy megterhelni, hogy felpörögjön a ventillátora. A forrasztott CPU nem ellenérv, vegyél olyant, amiben úgyse fogod cserélgetni. Egy legalja i5-520-szal is előrébb leszel, mint egy P9800-ra kimaxolt T400-zal - szerintem.

T480:
Most épp másodszor csinálta, hogy akkuról használva elment sleepbe, pár óra múlva felnyitva pedig csak világít a power gomb ledje, de semmire nem reagál: tápot bedugva a töltésjelző nem világít, a power gombot 2 percig nyomva se kapcsol ki, a múltkor levettem a külső akkut és vissza, arra rendbejött, de most még arra sem, szét kellett kapni, hogy a belsőt is lehúzzam. Most bebootolt... (Vantage szerint minden friss, a webkamerához talált csak új drivert)

4 nyelven használnám a billentyűzetet, ehhez Alt+Shift+számbillentyűket hozzá is rendeltem. Teljesen hektikus, hogy mikor működik és mikor nem. Időnként a beállításaiba belépve azt látom, hogy egyet, kettőtt, vagy mindet visszarakta (none)-ra, néha magától visszajön. Ez, mondjuk, legyen a Win10 sara, mert fórumokon 2017 óta panaszkodnak erre, de megoldást még nem láttam (login screen szinkronizálása nem segít, a tartalék X201-en sem okoz gondot neki)

Ellenben, ha bekapcsolt billentyűzetvilágítás mellett megy sleepbe a gép, utána felébresztve csak a trackpoint működik, a billentyűzet nem (se capslock, se fn+space világítás, se semmilyen bevitelt nem fogad, még szerencse, hogy Win10 alatt eleve nincs normális billentyűzetes shutdown shortcut - a Win+R, shutdown -p nem számít annak)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111979) vicze válasza Gondwana (#111978) üzenetére


vicze
félisten

"szét kellett kapni, hogy a belsőt is lehúzzam"
Erre van minden belső aksis gépen a emergency reset hole. Szóval nem kell szétszedni, és egyik aksit se kell kivenni.

"Win10 alatt eleve nincs normális billentyűzetes shutdown shortcut"
Beállítod hogy a power gomb kikapcsolja?

(#111980) Gondwana válasza vicze (#111979) üzenetére


Gondwana
addikt

Majdnem minden gépen: december végén vettem ezt a T480-at, azóta még nem találtam rajta ilyent. (Szétszedve se tűnt úgy bármiről, hogy lehetne emergency shutoff gomb)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111981) Tim82 válasza vicze (#111979) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez tök jó, amikor működik, "szerencsére" pl. X240-en nem. (Nyilván saját példányt, egyedi merítést értve.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111982) vicze válasza Gondwana (#111980) üzenetére


vicze
félisten

Nagy keresés lehetett...
link

@Tim82: Pontosan mi nem működik? Az elsőn nincs mi ne működjön, mert egyszerűen megszakítja az áramot, a második nyilván a Windows életben lététől függ. (Értesd nem a billel van a probléma, hanem a Win fagyott szarrá.)

(#111983) Gondwana válasza vicze (#111982) üzenetére


Gondwana
addikt

Köszi! :R
(a belgrádi cég garimatricája sarka takarta, leszedtem, így már megvan)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111984) Tim82 válasza vicze (#111982) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mintha az emergency reset hole-ról lenne szó, amennyiben menet közben lépett volna fel nálad a rövidtávú memóriazavar. :) Értsd: az általad írtakkal ellentétben - legalábbis X240-nél ezt tapasztaltam - rohadtul nem megoldás, a belső akku kiszedésével szemben, mint alternatíva. Utóbbi működik, előbbi nem, szóval ne akarjuk már ultimate működő megoldásnak feltolni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111985) vicze válasza Tim82 (#111984) üzenetére


vicze
félisten

2 dologról volt szó, így nem tudom a kommented mire vonatkozik. :)
Az full áramtalanításon továbbra se tudom mi nem működhet.

@Gondwana: Kézcsók az IT-nak... :U

(#111986) Tim82 válasza vicze (#111985) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 dologról volt szó, így nem tudom a kommented mire vonatkozik.

Win 10-es problémákat nem kommentálok, azokban abszolút nem vagyok gép-specifikusan szakértő. Az X240-X250 akkuproblémájáról és az ahhoz kapcsolódó megoldási kísérletekről mintha viszont eleget regéltem volna itt.

Az full áramtalanításon továbbra se tudom mi nem működhet.

Én se tudom, hogy annak ellenére, hogy elviekben az, miért nem működik, ennek ellenére tapasztalatom alapján kb. használhatatlan a reset hole, mint opció. Persze ez csak a gyakorlati tapasztalat. :)

Jó, az én konkrét problémám a belső akkuval való elindulás és ahhoz is a reset hole-lal szórakozást ajánlgatják a Lenovo fórumon troubleshooting-nak: a konkrét merítésem meg három gép: X240, X250, illetve T450 (viszont az X240 és T450 két belső akkuval is kipróbálva). Lehet, hogy a T480-on már szuperjó megoldás mindenre is. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111987) vicze válasza Tim82 (#111986) üzenetére


vicze
félisten

Én a reset hole-t sajnos viszonylag gyakran használom és használtatom, még tényleg egyetlen 1x se fordult elő, hogy ne működött volna, megnyomod 10mp és ennyi.
4gen-től legújabbig mindegyiken csináltam és mindegyiken működött. Kifejezetten aksi problémákat megoldott épp a napokban T480-on.

[ Szerkesztve ]

(#111988) Tim82 válasza vicze (#111987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon-nagyon tudtam volna örülni, ha az én esetemben is így lett volna, de sajnos nem oldotta meg egyik esetben sem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111989) Tikakukac válasza Tim82 (#111986) üzenetére


Tikakukac
titán

Értsd már meg, hogy más jobban tudja nálad mi történt. Olyan nincs, hogy ne úgy legyen vagy ne úgy történt volna :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111990) Tim82


Tim82
nagyúr

Akkor, hogy nem megoldhatónak bizonyult saját problémák emlegetése helyett érdemben is kérdezzek: lehet külön beszerezni X250 típusjelzés matricát a kijelzőkeretre, vagy csak bontott kijelzőkerettel lehet? Nekem ugyanis matricának tűnik, de külön nem találok ilyet sem eBay-en, sem AliExpress-en, bár lehet, hogy nem jól keresem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111991) vicze válasza Tim82 (#111990) üzenetére


vicze
félisten

Nem matrica, legalábbis az eredetiken nem.

(#111992) Tim82 válasza vicze (#111991) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, akkor kijelzőkeret csere lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111993) sqpp


sqpp
őstag

50ért sok egy T400, igaz?

(#111995) Tim82 válasza sqpp (#111993) üzenetére


Tim82
nagyúr

Cseppet. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111996) sqpp válasza Tim82 (#111995) üzenetére


sqpp
őstag

Nembaj, találtunk egy sokkal jobbat féláron :)

(#111997) Tikakukac válasza sqpp (#111993) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ. Ha van egy Deák Ferkó a billzet alatt, máris jobb a helyzet, esetleg egy 2 terrás SSD is segíthet az áron :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111998) Tim82 válasza Tikakukac (#111997) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lunás SSD sokkal jobban megéri.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111999) sqpp válasza Tikakukac (#111997) üzenetére


sqpp
őstag

xd én is ezt mondtam havernak, az oké, hogy nagyon szép állapotú volt, de azért nem mai darab.

Én egy viszonylag szépet vettem 23-ba. Itt csak annyi a hiba, hogy a Kensigton zár kivan törve. Azt mondjuk tudni nem akarom, hogy miért :D

(#112000) Tikakukac válasza sqpp (#111999) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk... oké, lehet nem ma lopikázták, de a BIOS lock meg szakadt Kensington zár üvölt, ez a kettő amit tényleg bárki azonnal meg tud mondani, hogy itt para van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.