Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112601) barnam_ válasza Tikakukac (#112598) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak, hogy pozitív példa is legyen :D
Most egy HP Probook 440 G4-et használok a munkahelyen type C dokkolóval. Van rajta két monitor, egér, billentyűzet, headset. Reggel ahogy beértem rádugom, délután meg leveszem. A kettő között semmilyen rendellenes működést nem tapasztalok.
Igaz, hogy foslassú ez a laptop, de szoftveresen ez a legstabilabb amivel eddig dolgom volt munkahelyen.

(#112602) Tikakukac válasza szaszyka (#112599) üzenetére


Tikakukac
titán

A saját gépem, ami elhiheted ki van polírozva rendesen random nem ad képet a dokkról és nem megy az ethernet sem. Ma nem töltött csak miután mindent kihúztam belőle.

De, hogy vegyek akkor multis példát: van bankban dolgozó haverom, aki konkrétan napi 3 alkalommal rángatja a kollégákat az IT-ról, mert valami nem okés.

tboldi: Én láttam már repülni 12"-os macet, mert a tulajnak elege lett belőle, hogy a nyomtató ötödjére is elszállt a dokkról :DDD

barnam_: Ez a gond, hogy pozitív meg negatív példákat kell ütköztetni. Ember. 2021-ben eljutottunk ide. Hogy ez mekkora gáz :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112603) fattyu válasza szaszyka (#112599) üzenetére


fattyu
veterán

2 nyolcas ram modul egy rendes ssd és FŐLEG egy újrapasztazást javasolnék új gép helyett...

utóbbi csodákat bír tenni a fő panaszaid kezelésére.

Tikakukac: dell d6000 volt? nálunk vagy 2000 darab van kint. panasz meg akkor van ha a user nem kattanásig dugja a dp kábelt...
meg amikor a zbookos rájön hogy nem tölti. és akkor most be kell dugni a töltőt? igen azért kaptad...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112604) szaszyka válasza fattyu (#112603) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az a baj, hogy ugye ezek a videós platformok újabb kódolást használnak, amit kénytelen szegény i5 2520m kódolni, vagy mi a franc, nincs benne még az az utasításkészlet, ami megoldja a proci hajtása nélkül (Remélem nem írtam hülyeséget), emiatt a beágyazott videók nézésénél is szerencsétlen 100%-on pörög.
2x8Gb RAM van benne, 1 128-as msata SSD-vel, szóval feljebb lépni nem nagyon tudok már.
Lehet egyszerűbb lenne lőni egy tabletet, azon filmezgetni, böngészni, ezt pedig meghagyni ügyintézős gépnek, mert amúgy nincs gondom vele.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat :R
Tényleg, találkoztatok már olyan tápcsatlakozóval, ami type c-s? Találtam neten egyet 20 euró körül, és elvileg kimondottan x220/230-hoz készül. Van valakinek erről tudomása, tapasztalata?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112605) Tikakukac válasza fattyu (#112603) üzenetére


Tikakukac
titán

WD15 meg 19

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112606) Tim82 válasza barnam_ (#112601) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg azért van pozitív tapasztalatod, mert gondolom, a Probook 440 G4-ed nem a type C-s dokkolóról töltöd is egyben (ha jól tudom, az még nem ismeri a Power Delivery szabványt, nem lehet a notit a type C portján keresztül tölteni, csak adatkapcsolatra szolgál a port).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112607) tboldi válasza Tikakukac (#112602) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk a 12-es MacBook eleve bajos típus, Head88 kolléga tudna róla mesélni. :))

(#112608) Francia91 válasza szaszyka (#112604) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem egy Precision M6600-asban volt i7-2720QM, de nem volt baja a netes videó tartalmakkal 1080p-ben, nem pörgött a proci 100%-on

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112609) FoxiestFox válasza szaszyka (#112604) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tedd fel a böngészőbe a h264ify addont.
Engedélyezd, tiltsd le a 60fps-s, és örülj a sok plusz évnek, amit a géped fiatalodott.
Nem lesz FHD opciód, csak 720p, de azon a kis gépen jó lesz az is, cserébe gyorsítani fogja az igp-d.

(#112610) szaszyka válasza Francia91 (#112608) üzenetére


szaszyka
senior tag

2720qm vs 2520m
6600m vs töpszli x220 :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112611) szaszyka válasza FoxiestFox (#112609) üzenetére


szaszyka
senior tag

Köszi, ezt nem ismertem. 1366x768-on nem is akarok fullHD-zni :).
Holnap ki is próbálom. Köszi még egyszer :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112612) fattyu válasza Tikakukac (#112605) üzenetére


fattyu
veterán

wd 19 et egyet megnéztünk.

d6000ret próbáld ki. displaylinkes amitől mindenki fázik. de ismétlem sokezres mintból tünetmentes.

resellerem is megerősítette hogy van még pár partnere. egyik sem akkora mint mi, de azért nem picik és ők is azt veszik, pont ezért mert fájdalommentes.

én állítom SOKKAL több bajunk volt a 80 90 es széria natív dokkolóival. ott megvolt ez a vagy kép nincs vagy usb vagy ethernet vagy ezek kombinálva. 4-5 bedugás után már kiadta hogy van usb meg kép. ethernet nélkül meg végülis tudok élni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112613) fattyu


fattyu
veterán

pár havonta szóba kerül gondoltam megosztom :D

lenovo
14es gép: május 9 rendelés aug közepe vége megkapom.
15 ös gép, május 9 rendelés novemberben TALÁN gyártásba kerül.

HP
15 ös gép. február eleji rendelés. NOVEMBERBEN talán legyártják, most épp dec 15 van sheduled deliverynek :D

itt tart a global supply chain. és engem ezekkel a logisztika térdelése ami a hajózásban van nem is érint mert a gépeim repülővel jönnek

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112614) barnam_ válasza Tim82 (#112606) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, az csak adatátvitel, tölteni nem tud róla.

(#112615) Francia91 válasza szaszyka (#112610) üzenetére


Francia91
veterán

2520M procim volt 8560W-ben, ott sem abalygott rajta.
Mondjuk azóta lehet, hogy változtak a követelmények, a 2520M 3 éve volt, az M6600-as Preci nemrég lett eladva

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112616) barnam_ válasza Francia91 (#112615) üzenetére


barnam_
nagyúr

2520M volt a T420-ban, idén januárig azt használtam. Youtube FHD sosem volt gond vele, 60 fps sem. Igaz, h264ify volt telepítve, de megszokásból minden régebbi gépemre telepítem.

(#112617) Tikakukac válasza fattyu (#112612) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, majd mindjárt megyek és kidobálom az elvben professzionális eszközök mellé vett professzionális felhasználásra gyártott és ehhez mérten qrva drága eszközöket, mert csak? :DDD Na azért várjunk egy kicsikét és ezt gondoljuk át, mert megint keverjük az MM akciós nyomtatóval összecsomagolt HP gépeit 100k-ért ezzel a szituval.

Én nem venni akarok, az megtörtént. Működő eszközt akarok. Így azért rohadt kényelmes világ lenne, hát ez nem sikerült, majd az újabb talán. Ha az se, majd egyszer összejön. Na elmegy mindenki ahova gondolom.

A natív-natív, értsd csüccsös dokkolókkal 15-20 évem alatt volt annyi bajom összesen 4 márkát használva/értékesítve és szervizelve, mint a sajátommal 3-4 hónap alatt. Szerintem ez az, ami mindent elmond a sztoriról leginkább. Vérlázító.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112618) PubliCat válasza Tikakukac (#112552) üzenetére


PubliCat
tag

Nem mértem értélelhető feszültséget a töltő kimenetén. Nem is melegszik, illetve 12v autólámpa sem ment a kimenetről, szal szerintem a toltő az kuka :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#112619) vicze válasza fattyu (#112613) üzenetére


vicze
félisten

Túl sokat rendelsz. :)
Én kisírtam a direkt sale kontakttól, hogy 4db-ot rugdosson már át... Kiváncsi vagyok hogy szeptemberre ideére.

Amugy tök sok bővíthetelen 8GB-s gép van a raktárokon. :P

Talán 2022-re 5000-es AMD gép is lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112620) Gondwana válasza PubliCat (#112618) üzenetére


Gondwana
addikt

Ugye, nem a tüskéhez mérted a csatlakozó külső palástját, hanem a belső palásthoz? Az a tüske középen csak az ID pin, abból tudja a gép, hogy milyen töltőre van kötve.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112621) fattyu válasza vicze (#112619) üzenetére


fattyu
veterán

Ja az tény. Apró rendeléseket jobban mert azokat ilyen pici lukakaba be lehet nyomni a gyártósor allokacion. De 900 t14 ... :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112622) vicze válasza fattyu (#112621) üzenetére


vicze
félisten

Nem gyártanak annyit 1éva alatt. ;] ;] ;]

(#112623) Dhampir válasza Francia91 (#112615) üzenetére


Dhampir
félisten

Ismét visszatértél a ThinkPad-ekhez? :)

(#112624) vicze válasza vicze (#112619) üzenetére


vicze
félisten

OMG most jött a mail, hogy kiküldték mind a 4-et. :Y

Akkor csak lesz X1C G9 review. :D

(#112625) FoxiestFox válasza vicze (#112624) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Durva hogy már 9-nél tart... én meg vidáman elvagyok a 3-assal és nem vágom miben lehetne jobb ez a koncepció :))

(#112626) vicze válasza FoxiestFox (#112625) üzenetére


vicze
félisten

A 9-es a Gen 5-óta a legnagyobb váltás.
16:10 !!! (Már csak egy kicsi kell, hogy eljusson a 3:2-ig :P)
Egybe zsanér (Szerintem ronda. :( )
A hűtés hátul megy ki nem egyik oldalon.
Kisebb(halkabb) dual venti hűtők (dual heatpipe-ot lehagyták :( )
Réz heat shield a SSD-n (Ez az első Thinkpad ami ilyet kap, ha jól emlékszek a P-kben sincs)

Megszűnt minden mechanikus dock lehetőség (7-8-ban visszahozták)
Teljesen megszűnt minden Ethernet opció. (volt natív átalakítóval gen8-ig)

Szerk: Ja igen lemaradt, hogy végre van 32GB RAM opció.

[ Szerkesztve ]

(#112627) FoxiestFox válasza vicze (#112626) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A képarány tényleg jó, a zsanér fujj, ahogy a hátul fújás is (komoly hogyha megterhelem, a combom melegíti majd meg a levegő helyett? :DDD

(#112628) Francia91 válasza Dhampir (#112623) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, hanem összeraktam egy asztali gépet még ősszel, nem kellett már hurcibálnom magammal mindent :)
Viszont ősszel megint kell egy gép, de egy fokkal hordozhatóbb, mint az M6600-as, így majd ősszel veszek egy M4800-as Precit, azok már normális árban mozognak.
A ThinkPad P52 és P53 fele is húzna a szívem, de azok még horror áron vannak egy jó M4800-ashoz képest

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112629) Fifi


Fifi
őstag

Kicsit offtopic leszek, de itt több tag van, akinek a véleményére adok, így kis tanácsot kérnék, legfeljebb ignoráljátok hozzászólásom :B

Megkértek, hogy szeptemberben építészmérnöki egyetemre beiratkozó hölgy számára nézzek notebookot, akinek jelenleg nincs semmilyen számítógépe. Sajnos még nem tudom, hogy ott milyen programokat fognak használni és ez milyen hardware-t igényel majd. :(
Józan paraszti ésszel arra gondoltam, hogy nagy külső monitor az alap egy építészmérnöknek.
Amit tudok, hogy asztali gép nem jó, mert 150km-t utazna hetente az iskola és a lakhely között és cipelni szeretné. Két külön gép vásárlása nem opció.

Mivel évek óta nagy megelégedéssel használjuk a thinkpadeket, jelenleg 2db T430s van a családban dokkolókkal és sem linux, sem windows alatt nincsenek gondjaink, így adott, hogy valami könnyű, lány által cipelhető méretű notebook kellene és mindkét helyen dokkoló.
Viszont pont a napokban ment itt az eszmecsere az újabb generációk (nem)működéséről.

Ha ThinkPad, akkor melyik? Ha nem akkor a konkurencia melyik példánya lenne erre jobb? Milyen dokkoló, amivel nincs szívás?
Magára a notebookra olyan ~260eFt-ot szánnának.

Előre is köszönöm a segítséget és bocs az offtopicért! :R

(#112630) vicze válasza Francia91 (#112628) üzenetére


vicze
félisten

Mivel 4évvel fiatalabb így nyilván a P52 pláne egy 5évvel fiatalabb P53 jóval drágább. De főleg GPU teljesítményben sokszoros a különbség, CPU-ban csak olyan 50%+, de nyilván számít.

(#112631) S_x96x_S válasza Fifi (#112629) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Megkértek, hogy szeptemberben
> építészmérnöki egyetemre beiratkozó hölgy
> számára nézzek notebookot

ne spekulálj, meg kell kérdezni a felsőbb-éveseket.
- ők már tudják, hogy mi a praktikus .. és milyen órákon - milyen szoftvert tanítanak. kell-e GPU és milyen, mekkora memória, stb.
persze ez se garancia, mert bármikor bejöhet egy új tanár, egy új tantárgy, egy új szoftver ..
- Az oktatótermek mennyire vannak ellátva konnektorral,
- Van-e az iskola által támogatott kedvezményes vásárlási lehetőség

legkésőbb az első héten úgyis kapnak egy tájékoztatást ..
és majd fel tud venni diákhitelt, ha valami erősebb laptop kell



> Milyen dokkoló, amivel nincs szívás?

nem biztos, hogy kell dokkoló, vagy az annyira fontos az ő esetében.

de amúgy:
https://architizer.com/blog/practice/tools/top-laptops-for-architects-and-designers-2021/

Mottó: "A verseny jó!"

(#112632) Tikakukac válasza Fifi (#112629) üzenetére


Tikakukac
titán

1 hónappal ezelőtt lett meg húgom mesterdiplomája BME építészmérnökin, mondhatjuk kicsit rálátok a dolgokra.

T430->E5450->E7450 volt a sor dokkolóval, meg mellé egy 22"-os monitor. Ezzel full ezymode le tudsz húzni egy mesterdiplomát úgy, hogy mellett akár már ebben dolgozol is. Szóval mielőtt 6 kilós workstationt álltok neki vásárolni adjatok egy kicsit lentebb és képzeljétek el, hogy az egyetemek 1980 körül tartanak a legtöbb fronton :B

Egy jobb moncsi, ami állítható talpas meg mellé dokkolón egy könnyen vihető gép és szevasz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112633) S_x96x_S válasza Tikakukac (#112632) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Egy jobb moncsi, ami állítható talpas meg
> mellé dokkolón egy könnyen vihető gép és szevasz.

dokkoló ???
én a T480s -emet "dokkoló" nélkül használom monitorral,
A netkábelt és a külső monitort is simán rá tudom dugni a gépre.

Dokkoló nélkül is van élet .. :R

persze vannak USB3-as "mezei" - fapados dokkolók . 20-30e Ft ért
ami akár .. talán ...
de egy gyári Thinkpad-es dokkoló helyett én sokkal inkább
egy eGPU tokot választanék ..

De amúgy
Mit adtak nekünk a rómaiak dokkolók?

Mottó: "A verseny jó!"

(#112634) PubliCat válasza Gondwana (#112620) üzenetére


PubliCat
tag

Autóvillamosságisként gondoltam, lesz annyi sütnivalóm, hogy egy multival bárogy is mérjek egy 20v 4,5 a dc korben, nem teszek vele kárt. A varta akksin tudtam mérni egyenfeszt, 1.349v, de a töltőn sehogy sem :)

Nyugi, semmit sem találtam. A trafóig elmegy a delej, innan viszont kifele nem jön semmi sem. :(

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#112635) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112633) üzenetére


Tikakukac
titán

dokkoló ???

Egy 5k-s gyári dokktól leestél a székből? Kemény világ ez.

én a T480s -emet "dokkoló" nélkül használom monitorral,
A netkábelt és a külső monitort is simán rá tudom dugni a gépre.

Ahogy sokan mások is. A kérdés nem az volt, hogy mit tudnánk megcsinálni, hanem, hogy adott körben mi lesz a racionális.

Dokkoló nélkül is van élet .. :R

Van. Az asztalimat mondjuk sosem dokkoltatom. True.

Többit el is engedtem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112636) Penguin95 válasza S_x96x_S (#112633) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mit adtak nekünk a rómaiak dokkolók?

Felsorolom, de hosszú lesz a lista. Én a T61/T500 esetében a dokkolóval nyertem:
- 4 további USB portot, így nem kell állandóan a gépbe dugdosni mindent mikor hazaérek. A minden jelen esetben 2 külső HDD, de ebből majd 4 lesz később, és akkor még szó sem esett az egérről és az USB-s DAC-ról.
- Egy ethernet portot, ami a dokk hátulján van, így ezt szintén nem kell minden alkalommal dugdosnom, plusz nem oldalról lóg ki egy bazi vastag kábel.
- D-Sub / DVI portot. Utóbbiból a gépen nincs, előbbiből a megjelenítőn, de így dokkolás esetén megszűnik ez a probléma. Plusz ha menni kell hibát keresni, akkor a T500 esetén egyszerre áll rendelkezésre egy DisplayPort, egy DVI, és egy D-Sub is.
- Akad még itt PS/2, jack, soros, illetve párhuzamos port is, de ezeket nem használom.

Így bárhová viszem a gépeket, elég csak lenyomnom egy gombot, és már le is választottam mindent. Nem kopnak a gép portjai, nem kell vacakolni 6-8 kábellel, hanem csak fogom és viszem, itthon pedig ki sem kell nyissam a gépet, mert ott van a dokkon a bekapcsoló gomb. Igaz, így kell egy külön töltő itthonra is, de szerencsémre ezekhez fillérekért lehet kapni, és annyi van belőle mint a szemét.

Ha ezt nem tudnám megoldani ennyivel, vagy olyan gondjaim lennének mint a többieknek, szerintem már kivágtam volna az ablakon az összes laptopot. Ráadásul én csak ritkán használom munkára, míg mások rendszeresen, ahol minden egyes dokkolási gebasz pénzbe is kerülhet ha sokáig tart, vagy sokszor előjön.

(#112637) Fifi válasza Tikakukac (#112632) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm és a többieknek is! :R

Szinte ugyanezt írtam csak sok volt a körítés és elveszett a lényeg: :B
"így adott, hogy valami könnyű, lány által cipelhető méretű notebook kellene és mindkét helyen dokkoló."

Ti látom Dell-re váltottatok. Volt ennek különös oka, hogy nem maradtatok a T4xx szériánál vagy szimplán azt tudtátok jó áron beszerezni?

Dell vonalon akkor az E74X0 modelleket nézegetem.
Szerk:
Nem követtem az árakat és apróra gyorsan fellépve egy T470s vagy E7490 mellett tennétek le a voksotok?

[ Szerkesztve ]

(#112638) MrPetya19 válasza Tikakukac (#112632) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem pár éve már befigyelt a 2007-es CATIA is, de az alapjai még annak is 1980-ban vannak szerintem :DDD
De én egy Surface Pro 3-al nyomtam le egy gépész bsc-t és egy fél msc-t. Szóval nem feltétlen kell nagyon komoly gép, de nálunk azért szakirány függő is volt.
De a sok RAM erősen ajánlott, azt szeretik a programok, (meg a teams és a böngészők).

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#112639) Tikakukac válasza Fifi (#112637) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerű a buli: kínálat van dögivel, alkatrész van dögivel, ezáltal az árakat is jobban el lehet csipegetni.
X280 volt még terítéken. Annyi pénzért amiből abból találtam félig lenyesett darabokat vettem 10-20 órát ment, konkrétan vacsi új majdnem 4 év onsite garis 5400-ast, fullos konfiggal olyan akksiidővel amiről szegény TP a korosztályában álmodni se merne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112640) Tikakukac válasza MrPetya19 (#112638) üzenetére


Tikakukac
titán

Másik topikban is ezerszer leszedték a fejemet, hogy mit képzelek, hogy nem ajánlok 500 rugós vasakat a szegény egyetemistáknak... a diffi, hogy a család szélesebb körében elég frissen megvolt kb. minden mérnöki diploma így hadd tudjam már ki mivel tolta le ;]
És hát igen, a RAM az ami tényleg el tud fogyni bármivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112641) Surfym@n válasza barnam_ (#112595) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Hasonló cipőben járok, hasonló hardverrel. Azért a 3840-esért irigyellek, nekem csak 3740-es jutott :DDD. P50 alatt szerintem ne is gondolkozz. W54x az egy ratyi széria, a W55x meg ritka mint a fehér holló.

P50-hez viszont necces m.2 2242-t szerezni, már csak TB-n keresztül van dock és a Skylake procival Turbo Boost esetén fagyásokról panaszkodnak fórumokon. Viszont van belőle 17"-os P70 is, na az egy Xeon procival már finom lehet.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#112642) S_x96x_S válasza Fifi (#112637) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem követtem az árakat és apróra gyorsan fellépve
> egy T470s vagy E7490 mellett tennétek le a voksotok?

nem árt ha 4c/8t -es ..
de ártól függ , a használt gépek legtöbbje túlárazott .. a covid túlkereslet miatt.
nem az a szituáció mint 3-4 évvel ezelőtt ..

nézd meg a passmarkjukat és az iGPU teljesítményt - és az alapján dönts ..

én egy új i5-1135G7 / ryzen 4x/5x ( Lenovo | Dell | HP ) - 3 éves garanciásat is megnéznék
amit 32 GB ram -ra is fel lehet később bővíteni.
azok már garantáltan Windows11 állóak
új az akkumulátoruk - és 6-10 órás működési idővel rendelkeznek
A te esetedben - lehet, hogy Windows nélkül is elég, mert tanulóként hozzáférhet az oktatási Windows-hoz.

https://www.argep.hu/Katalog/Suche/Lenovo-i5-1135g7.html?sort=1
https://www.argep.hu/Katalog/Suche/Dell-i5-1135g7.html?sort=1
https://www.argep.hu/Katalog/Suche/HP-i5-1135g7.html?sort=1

vagy Ryzenes
https://www.argep.hu/Katalog/Suche/notebook-Ryzen-4500u.html?sort=1

vagy ha nVidiát is szeretnél bele
https://www.argep.hu/Katalog/Suche/i5-1135g7-nvidia.html?sort=1

vagy ha Thinkpad .. akkor E14 G2 ( habár a G3 most jelenik meg )
https://www.argep.hu/Katalog/Suche/ThinkPad-E14.html?sort=1

ráadásul augusztus második felében jönnek a speciális iskolai akciók ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112643) zsolti75 válasza Surfym@n (#112641) üzenetére


zsolti75
senior tag

P50-be milyen 2242ssd?
Milyen TB dock?
Fagyás?
Pff :W

[ Szerkesztve ]

(#112644) sutszi válasza Surfym@n (#112641) üzenetére


sutszi
veterán

P50-en dolgozok... igaz dokkoló nincs de TB-n kötöm rá a monitort... (igen és ilyen fura dugdosós arc vagyok)
Semmi baja nincs...turbózik eleet szerencsétlen és még sose térdelt le önmagában emiatt...mondjuk más miatt sem rémlik napi szintű probléma.Az SSD meg tök átlag a méreten belül...miért lenne nehezebb beszerezni mint bármi máshoz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112645) wwhy


wwhy
veterán

T. Nagyérdemű!

A T4xxS sorozatból melyik a nyerő választás :F Irodai munkára kellene, hurcolászva (ezért _s). Ami követelmény: flickerfree fullHD kijelző, és jó lenne a gigabites hálókártya.

Vagy vegyem vissza a Dell 7480-at, amit korábban eladtam? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#112646) Kbali válasza S_x96x_S (#112642) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt sosem értem: "azok már garantáltan Windows11 állóak" - minek? még 4 évig biztosan támogatott a win10. A win11 végleges hw követelménye meg közel sem biztos. :F

[ Szerkesztve ]

(#112647) PubliCat válasza MrPetya19 (#112638) üzenetére


PubliCat
tag

Gépész msc-n elég volt 3542 inspiron i7 4510u+840m+ssd is, az ansys jobban ment a gépemen mint a sulis cuccokon, pedig ott i5 6500 +1050ti volt ssd nélkül....

És még is érkeztünk, hogy igazándiból az ssd gyorsit legtöbbet a dolgokon, nem feltétlen a csilicsare hw :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#112648) tboldi válasza Kbali (#112646) üzenetére


tboldi
nagyúr

És egyelőre ki is lehet ezeket követelményeket kapcsolni telepítéskor regeditben, vagyis az ellenőrzésüket. Linusék csináltak róla videót. :)

(#112649) S_x96x_S válasza Kbali (#112646) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ezt sosem értem: "azok már garantáltan Windows11 állóak" - minek
> még 4 évig biztosan támogatott a win10.

mert nem látunk a jövőbe,
és nem mindenki akarja az előző 4 év szoftvereit
és hardvereit használni a következő 4 évben is.
Bármi új dolog - lutri ..
Nem tudjuk, hogy
- az új programok ( vagy az új program verziók )
- az új perifériák ( driver programok )
mennyire támogatják majd a win10-et
pl. 3 év múlva.
És itt nem csak a Microsoftot értem.

A "biztosan támogatott" csak annyit jelent, hogy a Microsoft a tőle telhető módon fejlesztgeti - figyelve arra is, hogy valami ösztönzés is megmaradjon a win11-re való áttérésre.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112650) FoxiestFox válasza Kbali (#112646) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már most fel lehet telepíteni szinte mindenre, úgyhogy valszeg még a T61-emen is menni fog :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.