Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112451) fungi válasza embe (#112441) üzenetére


fungi
aktív tag

Lassan érdemes lesz tartani valami ősi x200-x220at, T400-at, bármit, egy W7-el, vagy egy régi, frissitesletiltott W10-el ilyen célokra...

(#112452) S_x96x_S válasza fungi (#112451) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Lassan érdemes lesz tartani valami ősi x200-x220at,
> T400-at, bármit, egy W7-el,
> vagy egy régi, frissitesletiltott W10-el ilyen célokra...

egyszerűbb Multi bootos-ra átalakítani a gépet
( vagy külső diszket csatlakoztatni és arról bootolni )

valamivel csak működik az a fránya nyomtató .. :K

Vagyis:

+ Windows11
+ Windows10
+ Windows7
+ eredeti "gyári - nem frissülő windows" ( vészhelyzetre )
+ Linux-1 ( Ubuntu 21.04 )
+ Linux-2 ( Fedora )
+ Linux-3 ( ArchLinux )
+ Hackintosh https://github.com/search?q=thinkpad+hackintosh
+ FreeBSD https://github.com/search?q=thinkpad+freeBSD

Mottó: "A verseny jó!"

(#112453) fungi válasza S_x96x_S (#112452) üzenetére


fungi
aktív tag

Persze, van más megoldás, csak vicc hogy ilyen praktikák kellenek ha fontos hogy menjen a nyomtatás.... Ez van.

(#112454) embe válasza fungi (#112451) üzenetére


embe
nagyúr

Hát ja. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112455) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A 21. században élünk, nem kell kinyomtatni semmit. ;]

(#112456) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112452) üzenetére


Tikakukac
titán

Natív gép, régi rendszeren.

Ne menjünk bele miért is, de ez valódi megoldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112457) S_x96x_S válasza Tikakukac (#112456) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ne menjünk bele miért is, de ez valódi megoldás.

azért is írtam, hogyha egyesek
- "hardver" szinten -
szinte mindent IS kicseréltek, upgradeltek
a maximum-ig és a végtelenbe ..

akkor legyen még mivel játszani :-)

Kihivás:
Telepítsd fel az összes oprendszert működőképesre
( úgy, hogy a nyomtató, a kamera, a touchpad, ... is működjön !)

> Natív gép, régi rendszeren.

A gyűjtőknél tényleg más a szempont ...
... retro gép --> retro oprendszer ..
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112458) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112457) üzenetére


Tikakukac
titán

Én lassan main gépnek 6 évvel régebbi vasat fogok venni, mert bocsássa meg nekem a világ és mindenki, de elvárásom, hogy egy dokkoló az működjön. Ha ezt 20 évig sikerült megoldani akkor talán nem nagy elvárás manapság sem. Jelenleg ezt 2 éven belüli gépek semmilyen márkából nem tudják. Ha igen akkor jöhet a pontos kombó, de az első anomália után a dupláját kérem a számlámra :B Itt tartunk és ez rohadtul szomorú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112459) S_x96x_S válasza Tikakukac (#112458) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> de elvárásom, hogy egy dokkoló az működjön.

nem lehet, hogy ez pszichológiai gyökerű?

ahogy tapasztaltabb/öregszik az ember,
egyre magasabbra teszi a "lécet" bizonyos területeken ..
legalábbis magamon megfigyeltem ...

míg fiatalabb addig az apró stresszeket is jól viseli ..

> Jelenleg ezt 2 éven belüli gépek

az első 2 év - a külsős - fizetős "béta tesztelőknek" van fentartva,
akik még fizetnek is azért, hogy tesztelhessék a legújabb termékeket.

Azért 2 év után .. a 3. BIOS frissítéssel,
már egy picit használható a rendszer
persze néha nem,
de ezek a heurisztikák/"ökölszabályok" már csak ennyire pontosak

A világ nem tökéletes .. és egyre komplexebb ..
:K

Mottó: "A verseny jó!"

(#112460) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112459) üzenetére


Tikakukac
titán

nem lehet, hogy ez pszichológiai gyökerű?

Mindenképpen az. Ugye itt a programozó kollégák mentális egészsége a gond, ami kihat az eredményre. Amit meg sajnos 1:1 kiadnak publicra. Valamikor réges régen ezt maga a technológia akadályozta meg, hogy így legyen, mostanra viszont elszabadult a pokol.

ahogy tapasztaltabb/öregszik az ember,
egyre magasabbra teszi a "lécet" bizonyos területeken ..
legalábbis magamon megfigyeltem ...
míg fiatalabb addig az apró stresszeket is jól viseli ..

A léc az mocskos alul van. Elfogadtam, hogy egy szatyor pénzért cserébe is egyes márkák között ugrálok, mert munkára keresek laptopot, nem pedig saját magam képzésére.

Ha rádugok egy gépet egy amúgy pokoldrága dokkra, az menjen. Ne dobáljon el dolgokat, ne vergődjön, ne kelljen nekem azon agyalni ki és milyen feladatot nem végzett el és azt hogyan oldom meg. De leginkább ne azon pörögjek, hogy egy 4 vagy 6 éves már bevált típusra menjek vissza, mert épp következik 2 hét az életemben amikor a munkaeszközömnek úgy kell működnie, ahogy az specifikálva volt valamikor a tervezőasztalon.

az első 2 év - a külsős - fizetős "béta tesztelőknek" van fentartva,
akik még fizetnek is azért, hogy tesztelhessék a legújabb termékeket.

Igen. És akkor vagy 2 évente veszek gépet, hogy ne legyen gazdasági totálkáros a javítás vagy tesztelő leszek. Hadd ne írjak vulgárisakat :B

Azért 2 év után .. a 3. BIOS frissítéssel,
már egy picit használható a rendszer
persze néha nem,
de ezek a heurisztikák/"ökölszabályok" már csak ennyire pontosak

Protip akkor azoknak, akik így mozognának: egyes szakmákban az ilyen megközelítésbe emberek halnak meg/esnek ki milliók percenként az ablakon. Lehet kicsit meg kéne dolgozni a gyártókat, hogy legyen némi support és 1 ember legalább teszteljen 2 hétig az adott kikerült hardveren.

A világ nem tökéletes .. és egyre komplexebb ..

Nincs ezzel gond. Csak legalább 1 szerencsétlen tesztelje már le amit kiraknak az adott hardverre pls mielőtt kiszórják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112461) Penguin95 válasza S_x96x_S (#112459) üzenetére


Penguin95
senior tag

Őszintén szólva szerintem nagyon rossz irány az, hogy megpróbál alkalmazkodni az ember ezekhez a dolgokhoz. Még egy sima mezei gépnél is morognék, ha olyan hibákkal jönne ki mint az itteni dokkolós példák, de itt vadi új üzleti gépekről van szó, amik vetekszenek egy régebbi használt autó árával, és elsődleges céljuk, hogy tudják amit ígérnek. Aki ilyet vesz, az szerintem joggal várja el, hogy stabilan és megbízhatóan működjön a munkaeszköze már az első naptól, pláne hogy kereskedelmi forgalomban kapható.

Félreértés ne essen, kis hibák nyilván beleférnek, esetleg még egy tervezési hiba is, ami csak bizonyos esetekben jöhet elő, de az, hogy évek óta megbízhatatlan és kiszámíthatatlan legyen egy komplett eszköz, azért kissé sok.

(#112462) S_x96x_S válasza Penguin95 (#112461) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Azért remélem mindenki tanult belőle ..

azt azért nem tudom, hogy mennyi köze volt ehhez az Intelnek ...
( persze ezt azok könnyen el tudják dönteni, akik rálátnak a Dell / HP - dokkolós problémákra )

2020: "Is your ThinkPad's USB-C port not working? Upgrade its firmware.
Lenovo has issued a firmware update for ThinkPad laptops made between 2017 and 2019 to fix various USB-C/Thunderbolt 3 connection issues."
https://www.cnet.com/tech/computing/is-your-thinkpads-usb-c-port-not-working-upgrade-its-firmware/

Mottó: "A verseny jó!"

(#112463) Ganz-[HUN] válasza bigrock (#112429) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az alacsony ciklus számból gondolom folyamatosan 100-on van, töltőről használva. Megreccsent az akku ennek köszönhetően szerintem.

Garancia.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#112464) Gondwana válasza S_x96x_S (#112462) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a TB-bug nem arról szólt, hogy valamelyik tanult kollégájuk betolta a teljes eseménynaplózást a flashbe, mert akadt ott még pár szabad Byte? Wear leveling meg... ha volt is, akkor se mindenható. (De SPI flashhez kétlem, hogy megírták volna)

Szerk.: Amikor a kettes már átmenő osztályzat a felsőoktatásban...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112465) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Vettem egy 500 Gb-os Samsung Evo Plus 970 MZ-V7S500BW M.2 SSD-t a Thinkpad T470s laptopomba, és az alábbi értékeket mértem. Szerintetek ez rendben van?

(#112466) bigrock válasza Ganz-[HUN] (#112463) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi a választ. Valóban általában töltőről használom, de be van állítva, hogy 80% felett ne töltsön. Így is fenntartod az ítéletet ? :)

[ Szerkesztve ]

(#112467) Tikakukac válasza rjy08 (#112465) üzenetére


Tikakukac
titán

Tök tudja, mert, kevesled? ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112468) vicze válasza rjy08 (#112465) üzenetére


vicze
félisten

Mi e lenne rendben? Ezek kb. az adott SSD gyári értékei.

(#112469) Ganz-[HUN] válasza bigrock (#112466) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Előfordulhat, bár így jóval kisebb az esélye. 50% amúgy a tökéletes érték a tárolásra.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#112470) rjy08 válasza vicze (#112468) üzenetére


rjy08
tag

Az első kettő értéknél valóban, szinte a gyári értéket hozza, viszont az alsó sorokat nem tudom, mit jelentenek. Utána olvasva kicsit ellentmondásosnak tűnt nekem.
Amúgy egy fele ilyen sebességgel rendelkező M.2 Intel SSD-t váltottam ki vele, már kezdett leromlani a kondíciója. Csupán azért kérdeztem, mert nem igazán vettem észre különbséget a gép indulásakor, és úgy általában sem, ezért kérdeztem.

(#112471) S_x96x_S válasza rjy08 (#112470) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Csupán azért kérdeztem,
> mert nem igazán vettem észre különbséget a gép indulásakor,
> és úgy általában sem, ezért kérdeztem.

:R valószínüleg máshol volt az "érezhető" szűk keresztmetszet ..
A te felhasználási módodnál - nem ez a kritikus.

hasonló esetben - a tárhely duplázása - triplázása lehet a pragmatikus cél .. az már mindenképpen érezhető :K

Amúgy jó választás a "Samsung 970 EVO Plus" ..
De a sebesség a mérettől is függ..
pl. ebből az 1TB sebessége 2x az ugyanolyan márkájú 250MB-nak.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112472) Tikakukac válasza rjy08 (#112470) üzenetére


Tikakukac
titán

PCIe SSD-nél hiába vannak olyan számok, hogy elvárnád a gép magától szedje ki a gondolataidat is, egyszerűen nem ez a szűk rész. Sokan esnek most is abba a hibába, hogy iszonytatosan durva SSD-ket vesznek, mert az majd ad tempót. Nincs hova, egyszerűen most eljutottunk oda, hogy ezen komponens túl erős a nép 90%-nak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112473) Gondwana válasza Tikakukac (#112472) üzenetére


Gondwana
addikt

T480-ban ráadásul csak két PCIe vonalat kap az NVMe SSD, de még így sincs okom panaszra, még azt az 1.7GByte/s sávszélességet se tudom kihasználni a gyakorlatban.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112474) krisz77 válasza Tikakukac (#112392) üzenetére


krisz77
tag

szia a pasztázás meg történt az x 201-en de semmivel nem lett jobb halottam hogy bizonyos thinkpad gépeknél több féle hűtés létezik azt akarom megkérdezni hogy az x 201 hez is több féle van ? és ha igen melyik a legjobb ?

(#112475) Tikakukac válasza krisz77 (#112474) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha túlmelegszik akkor nagy kérdés nincs, az gatya. Beszállító van több is, de mindegyiknek tudnia kell a kötelezőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112476) vicze válasza rjy08 (#112470) üzenetére


vicze
félisten

Normál használat során még egy SATA SSD és bármilyen NVMe között se veszel észre különbséget, ahhoz jóval nagyobb adatmozgatás kell.

(#112477) S_x96x_S válasza Tikakukac (#112472) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> PCIe SSD.... egyszerűen most eljutottunk oda,
> hogy ezen komponens túl erős a nép 90%-nak.

inkább az lehet, hogy teljesen más szoftverfejlesztési paradigmát igényel. Annyira gyorsan fejlődnek a PCIe-SSD-k, hogy nem tudnak lépést tartani a szoftveres oldalon ( operációs rendszer, általános programok )

Amúgy jön még a DirectStorage a windows-ra, de ez csak a játékoknál lehet érdekes - ahol támogatják -> "DirectStorage enabled game"

szóval le van maradva a szoftveres oldal ..

-----

A legtöbb esetben - jelenleg RAM cach-et használ az oprendszer gyorsításra. ha a notiban >=12-16Gb feletti RAM van akkor jó esetben
sok dolgot a RAM cache-ből szed elő - ami sokkal gyorsabb mint bármilyen gyors NVMe-s diszk

Ha viszont extrém kevés a memória, akkor fontos a gyors diszk ..
pl. ha egy gépben gyári forrasztott 8GB van és nem lehet bővíteni - az extrém kényelmetlen.

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112478) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112477) üzenetére


Tikakukac
titán

Láttunk már vad dolgokat, de az fix, hogy most egy sima PCIe SSD olyan tempót tud 20 másodpercig minimum tartani, amihez még csak szagolni sem tud sem program, sem user.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112479) sagvary


sagvary
aktív tag

Oké! Az "E" Edge sorozat is ide tartozik?
E531, E540, E485 pl.

A gondom az lenne, hogy a E485-nek nincs billentyűvilágítása. Érthetetlen, mert minden más nagyon jó ebben a gépben. Meg lehet ezt oldani?

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#112480) thgergo válasza Tikakukac (#112478) üzenetére


thgergo
tag

Ennek előnye is lehet: nem kell RAM, elég a lapozófájl az SSD-n.
SATA --> nvme váltásnál érezhetően gyorsabb, T420-> T14s váltásnál.
Csak a limitált újraírásszámmal kell kezdeni valamit...

[ Szerkesztve ]

-

(#112481) Tikakukac válasza thgergo (#112480) üzenetére


Tikakukac
titán

Amiről most beszélünk az egy Corsa vs FXX bevásárlásra még mindig :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112482) Tim82 válasza sagvary (#112479) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112483) FoxiestFox válasza Tim82 (#112482) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mér ne lehetne? USB lámpa. ;]

(#112484) rjy08 válasza vicze (#112476) üzenetére


rjy08
tag

Rendben.
Köszi mindenkinek a választ! :)

(#112485) Tikakukac válasza FoxiestFox (#112483) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrét gépnél nem tudom mennyire bonyi a billzet átműtés, de amúgy egy valahova eldugott külön kapcsolóval akár meg is oldható.

Nyilván most olyan dolgokról beszélünk, amik gazdasági totálkárra rakják a projektet. Ebbe csak egy Edge fan vágna bele, ami meg wadafak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112486) Tim82 válasza Tikakukac (#112485) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az áttétel semennyire sem bonyolult, az E485 Inteles testvérmodellje, az E480 volt szerelve már háttérvilágításos billentyűzettel is és működik is. Ez a billentyűzet meg - pont a backlit funkciót kivéve - 1:1-ben működik az E485-ben is. A probléma annyi, hogy a Lenovo az ő végtelen bölcsességében úgy gondolta, hogy az AMD-s testvérmodellbe felesleges luxus implementálni a backlit funkció támogatását. A Bios-Mods-on van egy egészen szép kis thread arról, hogyan próbálták meg - sikertelenül - beletákolni az E485 BIOS-ába/UEFI-jébe ezt. Hogy egyéb mekkmesterkedéssel valahogy meg lehet-e oldani, azt nem tudom, de akkor annyi erővel mindegyik másik Thinkpad-be is lehetne, amelyik alapból nem ismeri/támogatja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112487) Tikakukac válasza Tim82 (#112486) üzenetére


Tikakukac
titán

Aért írtam, hogy ha kikerülsz minden szoftveres parát és direktben kapcsolgatod, akkor nincsen gond egy szál sem.

De ez időben mire rendesen elkészül :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112488) embe


embe
nagyúr

Előzmény: 1 és 2
Már feltelepítettem a nyomtatót az eszközkezelőből - mint régi hardvert.
De nem enged nyomtatni. Biztosan valami Lenovo fícsör, mert a feleségem T440S gépére feltelepítettem működött vele, frissítgetett a gép, uninstall, vissza, és nem lehet használni.
Ugyanaz a jelenség mint az L540-nél.

Volt minden rendszer már rajta, de nem működik a nyomtató.
A Dell E7470-el viszont igen, pedig többször leszedtem, és visszatelepítettem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112489) S_x96x_S válasza sagvary (#112479) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> a E485-nek nincs billentyűvilágítása.
> Meg lehet ezt oldani?

ha szeretsz kisérletezgetni .. persze nincs garancia rá, hogy müködni fog-e .. de hátha valami jövőbeli BIOS frissités segít ..
vagy valami szoftvert lehet találni ( vagy iratni ) , amit hozzá lehet rendelni valamelyik billentyühöz ..

"Backlit English keyboard for Lenovo Thinkpad E480 E485 L480 L380 T490 E490 E495 L490 T495 yoga L390 T480S P43S 01YP360 US"
https://www.aliexpress.com/item/4001145769157.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#112490) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112489) üzenetére


Tikakukac
titán

Backlit is, E485 is, csak abban nem fog menni. Az a cím igaz, de sajnos esetünkben nem oldja meg a problémát.

Gyártó nem véletlen hagyta ezt ki direkt, ahogyan nem véletlen nem is sikerül annyira ezy módon ezt utólag behekkölni.

Tipikusan engedjük el téma+ :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112491) Tim82 válasza S_x96x_S (#112489) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem csak az a félszeg kérdésem lenne, hogy egy Aliexpress-es termékmegnevezés (mely közismert, hogy mennyire tartalmazhat hiteles információkat) pontosan minek a bizonyítására szolgálna most itt. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112492) Tikakukac válasza Tim82 (#112491) üzenetére


Tikakukac
titán

Az mondjuk egy másik topikba illene, hogy Alin szerintem atomreaktorba is kompatibilis ceruzalem is kapható amúgy. A specifikációk néhol hajmeresztőek, 3D printer témában is szoktak nagyot menni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112493) S_x96x_S válasza Tim82 (#112491) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>pontosan minek a bizonyítására szolgálna most itt.

túlfilozofálom:

A tudományos módszereknél fontos a reprodukálhatóság.
Vagyis ha valaki nem hisz a "tömeg bölcsességében" ;
akkor falszifikálhatja az öreg rókákat ..

"ha szeretsz kisérletezgetni .. " == megrendeli ; kipróbálja és teszteli, hogy még mindig igaz-e ez, hogy nem megy BIOS kókányolás nélkül.
Azért ~1% esélye lehet, hogy hátha megy. (vagyis >0)
Azért Tanulópénznek ez még határeset ...
pl. kipróbálhatja, hátha Linux alatt működik?
Vagy elmélyedhet a BIOS kódban ..

vagyis ha az a kérdése: "Meg lehet ezt oldani?"
és szó szerint - komolyan vesszük a kérdést ...

Akkor én azt válaszolnám - megfelelő eltökéltséggel, motivációval, tudással és kapcsolatokkal - akár meg is oldható a probléma.

a gazdasági kérdés - hol van a haszon/ráforditás optimális aránya.

extrém példa:

ha van 10 Millió dollár erre, akkor megrendelem a Lenovótól az egyedi customizációt a BIOS-ban ... persze itt a haszon/ráfordítás aránya elég rossz, mert ebből már egy rendes X1-es modellt is lehetne venni - aranyozással.

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112494) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112493) üzenetére


Tikakukac
titán

Hü.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112495) FoxiestFox válasza S_x96x_S (#112493) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondanám hogy furcsa vagy, de úgyis tudod. :DD

(#112496) mclane_


mclane_
aktív tag

Sziasztok,
egy Lenovo Thinkpad SL510be vásároltunk 8GB DD3 1333MHz RAMot, csere után nem indul el. Elképzelhető, hogy 1 8GB modult nem tud kezelni, csak 2x4GB-t?
Előre is kösz.

(#112497) Tim82 válasza mclane_ (#112496) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem csak elképzelhető, hanem teljesen biztos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112498) mclane_


mclane_
aktív tag

Köszönöm a választ. Csak, hogy másodszorra ne rontsuk el, mire kell még figyelni? 1600MHz is jó, vagy csak 1333MHz?

(#112499) Tim82 válasza mclane_ (#112498) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább arra, hogy 1,5 V-os modul legyen (vagy legalábbis tudjon 1,5 V-os feszültségen is működni), valamint 2Rx8-as legyen (mindegyik oldalon két sorban legyen rajta memóriachip, ezt jelöli a 2Rx8).

Szemléltetésnek ilyen chipkiosztású modul kell:

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112500) mclane_ válasza Tim82 (#112499) üzenetére


mclane_
aktív tag

Köszönöm, ezek stimmelnek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.