Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111601) vicze válasza arcsin (#111600) üzenetére


vicze
félisten

Az 40A1 nem támogat 2 digitális kimentet(a dock hátulján ez egyértelműen jelezve van), csak 1 digitalis és 1 analógot.
A megoldás hogy veszel pár ezerért egy 40A2-t.

(#111602) arcsin válasza vicze (#111601) üzenetére


arcsin
senior tag

Köszönöm :) Nem különösen forgattam, csak bedugtam szemből a dvi-t.

(#111603) Picco válasza vargas0502 (#111596) üzenetére


Picco
addikt

nem hinnem hogy letezik olcsobb ennel eruopaban pedig

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111604) vicze válasza Picco (#111603) üzenetére


vicze
félisten

Nem olcsóbb, nincs közöm hozzájuk, de szállít M.o.-ra.

(#111605) Tim82 válasza contaxg (#111599) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Vantage-nak én más verzióját használom L450-en, de azt hiszem, az gyakorlatilag átvette a régi System Update szerepét, így kb. drivert vagy egyéb Lenovo-s segédprogramot kerestetni is ezzel tudsz, ha szükséges. De alapvetően Win 10 alatt elég sok funkciót, amit pl. Win 7 alatt még Lenovo-s programmal lehetett megoldani, megold maga az operációs rendszer.

Röviden: hacsak nincsen valami nagyon extra funkció, amit szeretnél, elviekben nem kell egyéb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111606) vargas0502 válasza vicze (#111604) üzenetére


vargas0502
tag

Ezt most csak úgy itt hagyom, hogy ízlelgessük.
Az a poén, hogy az eladó akit írtál szerintem korrekt árakkal dolgozik,de az amit ráb@sznak...no comment.

[ Szerkesztve ]

(#111607) Balinov válasza Picco (#111603) üzenetére


Balinov
félisten

Hja ha lenne itt is pp credit már rendelnem is :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#111608) Picco válasza Balinov (#111607) üzenetére


Picco
addikt

ehh, mar epp szemeszetes viccen gondolkoztam, de latom az .ie oldalon tenyleg nincs PP credit, pedig .co.uk oldalon van ami erdekes :F

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111609) vicze válasza vargas0502 (#111606) üzenetére


vicze
félisten

Welcome to Brexit. ;] Csak sima Áfa+vám és vámkezelés...

(#111610) zsolti75 válasza vargas0502 (#111606) üzenetére


zsolti75
senior tag

ez ha jól számolom 600e :W

(#111611) Balinov válasza Picco (#111608) üzenetére


Balinov
félisten

Felhergeltel, bakker! :DDD Megneztem 860€ a 8/256-os P14S es PP creditet az .ie oldal is mutat, de csekoutot vegigveve csak credit/debit a fizetos opcio.. :W Ilyen havi 40-50€-s reszletert pedig istenuccse beleugrottam volna. kevesebb mint 3 doboz cigi ara

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#111612) vargas0502 válasza zsolti75 (#111610) üzenetére


vargas0502
tag

Sajnos túl jól számolsz.. :)

(#111613) vargas0502 válasza vicze (#111609) üzenetére


vargas0502
tag

Igen ez nagyon hiányzott..

(#111614) Tikakukac válasza Balinov (#111611) üzenetére


Tikakukac
titán

És nem csak a laptopok hasaltak el így. Van még 2 fejvakarós problémám kint ragadt dolgokkal, literszám iszom a nyugtató teát január óta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111615) Balinov válasza Tikakukac (#111614) üzenetére


Balinov
félisten

Ize, ezt most nemigazan ertem. :U Nekem, ide Dublinba a .ie oldal siman szallit, tobb ismerosom is vett meg innet, ujat, refurbot, mind meg volt elegedve.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#111616) Tikakukac válasza Balinov (#111615) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az a gond, hogy országon belül ne menne még a rendelgetés. Onnan kiszabadítani már odakerült 2 elég pakkot magyarhonba nehezebb. Egyébként épp Dublinban csücsülnek. Várják a világvégét ahogy lassan én is ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111617) Balinov válasza Tikakukac (#111616) üzenetére


Balinov
félisten

Jaaa, értem. Mondjuk ROIbol euba nem kéne késni, ugye eu eu

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#111618) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Van nálam egy X201-es Thinkpad, amire sehogy sem tudok hangot varázsolni. A probléma, hogy a gép hardveresen nem érzékeli a hangkártyát.
Ami furcsa, hogy ennek a típusnak a hang, a modem, és egy USB portja egy kártyán található,és az USB port hibátlanul működik. Ha a kártya hibásodik meg, akkor az USB port sem működne, gondolom én... Próbáltam a kártya szalagkábelét újracsatlakoztatni, valamint a CMOS elemet lehúztam 4-5 percre, de semmi változás.
Van még valami amit esetleg meg lehetne próbálni, vagy a hardvercsere lesz a megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#111619) arcsin válasza arcsin (#111602) üzenetére


arcsin
senior tag

Annyit még sikerült kicsikarjak a 40A1ből-x250nel, hogy az egyik monitor most úgy van bekötve hdmivel hogy a laptop mini dp portjára vettem egy minidp-hdmi átalakítót, plussz a dokkoló DP portjára kötöttem a másik monitort ÉS ÍGY megy a 2 digitális kimenet. :))
bwaaah

(#111620) S_x96x_S válasza magellan2600 (#111618) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Van nálam egy X201-es Thinkpad, amire sehogy sem tudok hangot varázsolni.
> A probléma, hogy a gép hardveresen nem érzékeli a hangkártyát.

ez mit jelent "a gép hardveresen nem érzékeli a hangkártyát." Windowst ?
ha még nem próbáltad .. akkor teszteld le Linux alatt is..

ha nem megy, akkor még tesztelheted "USB-s hangkártyával" .. ( ~ 3e Ft )
én nem próbáltam( és remélem, hogy a többiek, kijavítanak, ha tévednék )
. de én ilyesmivel próbálkoznék a hardver csere előtt ..
googlizva:
"A miniatűr hangkártya egyaránt használható asztali és hordozható számítógépekhez, és lehetővé teszi fejhallgatók, mikrofonok vagy headsetek csatlakoztatását például a Skype szolgáltatáshoz. Emellett használható helyettesítő hangkártyaként is, ha az ön laptopjában esetleg meghibásodott az eredeti.
USB 2.0 teljes sebességű 12 Mbit / s és USB 1.1 kompatibilis interfész."

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111621) azbest válasza magellan2600 (#111618) üzenetére


azbest
félisten

Az, hogy részben hibás, könnyen előfordulhat. Ha cserélni szeretnéd, akkor úgy látom olcsón beszerezhető [link]
Persze előtte tényleg egy live usb linux, például egy ubuntu hasznos, hogy azzal szól-e és nem csak el van állítva valami. Biosban nincs esetleg opció tiltásra?
A cmos elemet hiába húzod le, mert a thinkpadek szerintem akku nélkül is tárolják a beállításokat, csak az órát ütötted ki ezzel. Load bios defaults esetleg.

#111620S_x96x_S
Persze léteznek usb hangkártyák olcsón. Én most t430cal használok egy eredetileg a telefonomhoz vett type-c jack aktív adaptert egy usb2-type-c átalakító dugóval :D Egyszerűen rettenetesen zúg a belső hangkártyás mikrofon headsetről. A beépített mikrofonban meg a venti zúgás hallatszik eléggé. Így ideiglenesen ezzel a megoldással konferenciázok. Amíg megjön egy remélehetőleg vállalható usb hangkártyám.

Amúgy win10 alatt a generic driverben jól el van cseszve az, hogy nincs microfon boost és ezért egy külső progit kellett telepítenem, amivel fel tudom hangosítani minimális zaj mellett az usb hangkártyás mikrofont. Equlizer apo [link]
Ubuntu alatt meg a pulse audio volume control amivel tudok feljebb húzni mikrofont.

(#111622) Tikakukac válasza magellan2600 (#111618) üzenetére


Tikakukac
titán

Független egymástól az USB meg a hang. De donornak a lapot elfogadom szívesen ebbe a kuka kotlák ganédombba, ami meg nálam van ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111623) magellan2600


magellan2600
tag

@S_x96x_S: Igen, nem látja egyáltalán a Windows a hangkártyát, az óra mellet a hangszóró ikonnál piros x jelenik meg. Nincs ismeretlen eszköz sem. Linux alatt teszt már korábban volt, ott sem érzékel semmit.

@azbest: Igen, filléres tétel, BIOS default megvolt, nem segített.

@Tikakukac: Ennyi miatt még nem lesz belőle donor. :DDD

(#111624) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na rohadt jó sztorit futottam ezzel az x201-el, csodálatos, a visszajelzések szerint is jó mulatság volt. Nekem annyira nem.

Node. Elkezdtem mégis felderíteni hol és mi lehet a gond. Atomra bontottam a gépet, átnéztem, külső sérülés nincs. Full csumára lebontottam mindent, tehát csak a lap, rövidre zárva indul és ennyi. A gép így jó. Elkdztem rá visszarakni dolgokat. Így is jó. Nade, most tessék kapaszkodni: a meghajtó. Na ha én rádugom a 100%-os HDD-t amivel megkaptam és lekapcsol, lekapcsol akkuról max 10 percen belül. Volt itt pont a kezemnél egy HDD ami ilyen 60/17%-os, kukának szántam, de kísértett a kíváncsiság. Rádugtam: bzdmeg, megy. Előkaptam akkor az SSD-t amit ebbe szánnék: lekapcs.

Na erre varrjon valaki gombot, mert én láttam pár ilyen gépet, meg ezen kívül pár ezret, de ez :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111625) darvinya válasza Tikakukac (#111624) üzenetére


darvinya
titán

Áram felvételt kellene mérni használt és 100%-os HDD/SSD-nél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111626) fattyu válasza darvinya (#111625) üzenetére


fattyu
veterán

és az ssd? tuti sokkal kevesebbet vesz mint a hdd

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#111627) darvinya válasza fattyu (#111626) üzenetére


darvinya
titán

Annyival sajnos nem, induláskor az is kér A-t.
Tartós üzemben eszik keveset.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111628) Tikakukac válasza darvinya (#111625) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen felesleges, egyfelől mert álltó helyében régen betöltött rendszernél is megtörténik, másfelől amivel kaptam a gépet, azzal a HDD-vel is, harmadrészt töltőről is produkálja, de akkor inkább kell neki 1-2 óra. Idle.

Nem ez a megfejtés :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111629) Balinov válasza Tikakukac (#111628) üzenetére


Balinov
félisten

Sata vezérlő haldoklik (vagy tulmelegszik) szigorúan talpas saccográf szerint :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#111630) Tikakukac válasza Balinov (#111629) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó lenne ez a verzió is, csak sajnos akkor ez egy olyan SATA vezérlő, ami megválogatja, hogy akkuról vagy hálózatról használod a gépet, érzéketlen arra, hogy terheled telibe vagy csak IDLE fut a dolog és még az egyes HDD-ket is kiszortírozza magának.

Csak így a margóra: most 12 órát futott teliterhelésen a HDD-vel amit beleraktam a gépmadár, reggel pont úgy fogadott, ahogy otthagytam :P

Tolom egy pár éve ezt a témát, de én még ilyet nem fütyültem :DDD A gond, hogy nekem jó ez a gép így is, hogy 1-1 meghajtóval stabil, de kéne egy SSD. Most akkor vegyek meg 20 darabot és próbálgassam? Átok ez a gép.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111631) darvinya válasza Tikakukac (#111628) üzenetére


darvinya
titán

BGA-s az egész alaplap, vagy vezetősáv áthúzás van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111632) Tikakukac válasza darvinya (#111631) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, csak ezt a gépnek is jelezni kéne, amit konkrétan végigpüföltem és megkapta a már majdnem 16 órányi stressz-tesztet HDD-re is: semmi baja ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111633) Tikakukac válasza Tikakukac (#111632) üzenetére


Tikakukac
titán

Kellett leírni, bumm lekapcs, visszarakom: megint lekapcs.

Akkor ez így megy is fel apróra és aki akarja szórakozzon vele, meguntam :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111634) Eladó445


Eladó445
tag

sziasztok! hol tudom azt megoldani, hogy a touchpad drivert ne törölje le a windows minden restartnál? (x260),

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#111635) azbest válasza Eladó445 (#111634) üzenetére


azbest
félisten

régebben lehetett vezérlőpult környékén állítani, hogy a drivereket ne telepítghessen win update-ről. Csak mindig átvariálnak mindent. Most nem találom a legfrisebb win10 változaton azt a menüt. Lehet csak registryből / group policyből állítható [link]

(#111636) vicze válasza Eladó445 (#111634) üzenetére


vicze
félisten

Milyen speciális dolgot használsz, hogy a Windows/Vantage felülírja?

(#111637) Eladó445 válasza vicze (#111636) üzenetére


Eladó445
tag

egy teljesen frissen ujratelepitett gep 0rol. csak a lenovo driverei vannak fent. es allandoan letorolgeti. most beallitottam a registryt meg mindenhol a win frissitest. +eszkozkezeloben a touchpad driveren visszaallitottam egy verziot. igy meg egyelore meghagyta a kozepso gombot

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#111638) FoxiestFox válasza Eladó445 (#111634) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win 10 start menübe írd be, hogy dveice installation settings.
Tedd át no-ra.


[ Szerkesztve ]

(#111639) magellan2600 válasza magellan2600 (#111618) üzenetére


magellan2600
tag

Jelentem hangprobléma megoldva, találtam bontottan aprópénzért kártyát, kicseréltem, ez már tökéletes.
Következő lépés a ventilátor cseréje lenne, mert zörög, búg, meg minden... Ehhez kérnék egy kis segítséget. Elég ha csak a ventilátort cserélem? Youtube videón látom, hogy pl a T61-nek kicsavarozható a ventilátor a hűtésből. Ennél a típusnál ez hogy van megoldva? Nem vennék komplett hűtést, ha nem muszáj.

(#111640) vicze válasza Eladó445 (#111637) üzenetére


vicze
félisten

Ezt nem teljesen értem, nem rég raktam fel egy 6gen-t és minden drivert helyesen telepített Windows(hiányzókat a Vantage), továbbra se értem mit töröl le és mi változik?

(#111641) Gondwana válasza vicze (#111640) üzenetére


Gondwana
addikt

A trackpoint scroll gombja reboot utàn megszűnik - bàris nàlam a W10-es X201-en, feltételezem, hogy nàla is

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111642) vicze válasza Gondwana (#111641) üzenetére


vicze
félisten

Értelmetlen egy 10+éves már nem támogatott eszköz alapján következtetést levonni, egy még supportban lévő és semmi ilyen problémát nem produkáló gépre.

(#111643) Szajo válasza vicze (#111642) üzenetére


Szajo
őstag

T530ba mennyire drága egy kijelző? (FHD)
Mikor a kijelző feléled (bootkor vagy windowsban tétlenség után mikor éled) az első 1-2mpben zöld és függőleges csíkos a kijelző. Külső monitoron ezt nem csinàlja

(#111644) vicze válasza vicze (#111510) üzenetére


vicze
félisten

"your order is now on its way to you."
:Y Vannak még csodák úgy látszik, és csak 2hetet csúsztak, így az eredetihez képest, majdnem jó. :P

(#111645) Picco válasza vicze (#111644) üzenetére


Picco
addikt

O.o
Sajat felhasznalasra vetted a 'zintelt? sok volt a palesz? :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111646) barnam_ válasza Szajo (#111643) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pont múltkor kerestem (igaz W530, de ugyanaz a FHD panel) kíváncsiságból, 77€-ért van Németországból Ebay-en.

Azt, hogy milyen panel, működik-e, stb. fogalmam sincs.

(#111647) vicze válasza Picco (#111645) üzenetére


vicze
félisten

Ez a jauári AMD rendelés, simén feladták 10hét alatt. :P

(#111648) Picco válasza vicze (#111647) üzenetére


Picco
addikt

Pofamlapos, beneztem :DDD
T14 vagy T14s lett vegul neked? Milyen configba rendelted?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111649) Gondwana


Gondwana
addikt

T480, kikapcsolt állapotban is zabálja az akkukat - 3 nap alatt 0-ra merül a 2x24Wh akku. Addig is, amíg a gugglival haverkodunk, ha valaki már megküzdött vele, megköszönném az iránymutatást.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111650) Tikakukac válasza Gondwana (#111649) üzenetére


Tikakukac
titán

Szokásos gond lesz, a kikapcs az nem kikapcs, hanem csak alvó/hibernált állapot. Win8 óta van ez a kis hazugság beépítve alapból. Turn on fast startup pipát vedd ki az energiamenedzsmentes résznél. Aztán teszt és kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.