Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111101) vicze válasza pszihopata85 (#111097) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell a monior támogatja.

(#111102) pszihopata85 válasza vicze (#111101) üzenetére


pszihopata85
tag

:R

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#111103) Tikakukac válasza pszihopata85 (#111100) üzenetére


Tikakukac
titán

Oh boi, na akkor it valami félreértés van.

Tehát akkor te úgy szeretnéd megoldani az wired netet és mindent mást, hogy cica-cica kábek a géped és a monitor között és a moncsi kezel mindent?

Én drukkolok, abból kiindulva, amit eddig ide leírtak TP fronton és amit Dell fronton tapasztalatok... kemény lesz :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111104) hcl válasza sketchifun (#111098) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felváltva :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#111105) Picco


Picco
addikt

Lenovo ThinkPad P14s (AMD), 4750u, 8GB, 256GB UK £720+ szallitas meg amit Orban atyank a nyakatokba varr.

Aki nem ismerne, 1:1 T14, ha jol tudom csak szoftveresen es a kijelzo korulotti muanyagban kulonbozik, merthogy oda van raszitazva a modell.

Nem ertem hogy csokken az ara folyamatosan. en meg £50-el tobbert vettem...a turok sima agyam nem kepes felfogni.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111106) vicze válasza Picco (#111105) üzenetére


vicze
félisten

Vám+Áfa+vámkezelés az elég durva felár már. Sajnos a szállítás is húzósabb lett.

Ez a modell egyszerűen senkinél nincs képben. Mármint akinek P-kell annak Nvidia kell.

[ Szerkesztve ]

(#111107) Tikakukac válasza Picco (#111105) üzenetére


Tikakukac
titán

A fél ország az UK-ban lakik, nem tudom mi lett most a VÁM és egyéb témakörben, de hacsak egyetlen gépet is hazahozhat az utazó, akkor ez gyorsan megoldódik, lásd USA.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111108) S_x96x_S válasza Picco (#111105) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Lenovo ThinkPad P14s (AMD), 4750u, 8GB, 256GB
> UK £720+ szallitas meg amit Orban atyank a nyakatokba varr.

közel a BREXIT után a VÁM-kezelés maceráitól én is tartanék.
de ha kalandvágyó vagy, akkor igényeltesd vissza az UK-s ÁFÁT is .
( mert a 720 = £600+VAT) ..
Bizonytalan, de akár még szerencséd is lehet , vagy hatalmasat szívtál..

Ha nem vagy kalandvágyó, akkor néz rá ugyanennek a cégnek az EU-s ÍR- honlapjára.
ugyanaz a konfig: €856.00 ( AKCIÓS ! 317 eur -t lehet megtakarítani )
És 720 angol font egyenlő 832,78 euróval ami hasonlóan kedvezményes ár
.. sokkal kisebb várható vám--macerával
https://www.laptopsdirect.ie/search-results/Lenovo%20ThinkPad%20P14s%20Gen1%20AMD

> Nem ertem hogy csokken az ara folyamatosan.

csak spekulálok:
ott hamarabb van a készletkisöprés.

Én már látok az eu-s piacon az új 5000(H) AMD-s procikat - különböző gyártóktól.
- AMD Ryzen 5 5500U ( pl. ideapad-ban )
- AMD Ryzen 5 5600H
- AMD Ryzen 7 5800H
- AMD Ryzen 9 5900HX ( ZEN3-as ! TDP 45+W ; Launch Date : 2021 Jan 12 )
- AMD Ryzen 9 5900HS

És amint lesznek AMD PRO 5000(H)-s procik is a P-s Thinkpad-ekben is ezt nyomják,
mert egy P-s vásárló már a performanciát is nézi
AMD Ryzen 7 PRO 4750U vs. 5800H között ...

R23 Multi:
AMD Ryzen 7 5800H : 12969 (100%)
AMD Ryzen 7 PRO 4750U : 8088 (62%)
( referenciának -a desktopos AMD Ryzen 7 5800X: 15245 )

R23 Single:
AMD Ryzen 7 5800H : 1445 (100%)
AMD Ryzen 7 PRO 4750U : 1184 (82%)
( referenciának -a desktopos AMD Ryzen 7 5800X: 1594 )

Geekbench 5, 64bit (Multi-Core)
AMD Ryzen 7 5800H : 8397 (100%)
AMD Ryzen 7 PRO 4750U : 4860 (58%)
( referenciának -a desktopos AMD Ryzen 7 5800X: 11078 )

Mottó: "A verseny jó!"

(#111109) S_x96x_S válasza vicze (#111106) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Mármint akinek P-kell annak Nvidia kell.

Nézegetve az EU-s ÍR Laptopsdirect.ie - Új - Thinkpad -es árait

Lenovo ThinkPad P15v Core i5-10300H 8GB 256GB SSD 15.6 Inch FHD Quadro P620 4GB Windows 10 Pro Mobile Workstation Laptop - €1034.00

Lenovo ThinkPad P14s Gen 1 Core i7-10510U 8GB 256GB SSD 14 Inch Full HD Quadro P520 2GB Windows 10 Pro Mobile Workstation Laptop - €1070.00

persze ezek
- csak a hazai bolti árakhoz képest jó vételek ..
- Akciósak ... és meglepő lehet, hogy az az ír honlapon ugyanezek a gépek .. gyengébb procival .. drágábban is elérhetőek ..

De annyira belelkesültem .. hogy elkezdtem egy rendelést ..
aztán koppantam.
sajnos a "Delivery Address" -nél nem lehet Magyarországot kiválasztani ..
( Német, Olasz, Dán, Francia, ... igen .. de egy kelet-eu-s ország sincs a választható listában )

Ha ez a virus nem lenne .. akkor egy hétvégi Írországi - fapados kiruccanás már megérné ..
Addig is kell egy ismerős .. aki Írországból haza postázza ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#111110) Ogard válasza S_x96x_S (#111109) üzenetére


Ogard
tag

Nekem igen jó tapasztalatim vannak a https://www.mailboxde.com/ al, németországi címet ad, onnan szépen továbbküldi neked MO-ra. DPD-val vagy amivel akarod.

(#111111) vicze válasza S_x96x_S (#111109) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell nézegessem én a Brexit rossz oldalán vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#111112) Zooka


Zooka
tag

Urak, megpróbálom a lehetetlent: valakinek esetleg nincs fölös W700, W701-hez gyári tápja? Vagy esetleg tud beszerzési forrást? Aliról rendeltem egy 170 wattosat, de sajnos rossz minőségű utángyártottat kaptam, refund. :(

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#111113) Picco válasza Ogard (#111110) üzenetére


Picco
addikt

legtyobb kereskedo nem kuld ilyen tipusu cimekre nalunk legalabbis, mert kartyaadatokkal csalok kedvelt postazasi modszere.

#111106 vicze1 igazad lehet, a modell ismeretlensege lehet az oka, mert redditen marhasokan varnak mar tobb honapja a T14/T14s konfigra es legtobb pedig 4750uval rendelte.
Sebaj, en nem sirok, szerintem meg 10 ev mulva is kielegitene az igenyeimet.

#111109 S_x96x_S nem szep toluk hogy nem postaznak a "balkanra"

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111114) Tim82


Tim82
nagyúr

X230i + Linux (Ubuntu 20.04 LTS) + Intel AX200 (mPCI-e változat) = megszűnt létezni a bluetooth, ami eddig működött.

A neten szerte található panaszok szerint ismert probléma (nem csak a mPCI-e változatot érinti) és úgy tűnik, valamilyen általános Linuxos dolog, mert nem csak Ubuntuval vagy annak származékaival fordul elő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111115) Zooka


Zooka
tag

20 db-osra bővülése alkalmából megosztanám veletek kis gyűjteményem :) :


365XD, 760XD, i1300, W701, T20, T42, A31, R52, T60p, X60 Tablet, Z61m, T500, SL400, X200, X201 Tablet, T410, X230 Tablet, X230, Thinkpad Android Tablet, Thinkpad 8

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#111116) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok! T400 és R400 palmrest szerintetek megegyezik egymással, csereszabatosak?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#111117) nakos1212 válasza MurdR (#111116) üzenetére


nakos1212
senior tag

Igen, szinte teljesen egyforma a két gép.

(#111118) MurdR válasza nakos1212 (#111117) üzenetére


MurdR
veterán

Köszönöm szépen :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#111119) FoxiestFox válasza Zooka (#111115) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szép!
Nagy része volt / van, de az i1300-ra (főleg ha Pentiumos, és XGA) és a W7xx-ekre irigy vagyok :D
Előbbire tudsz valami megbízható beszerzési forrást? Nagyon kéne egy példány abból a sorozatból.

(#111120) Zooka válasza FoxiestFox (#111119) üzenetére


Zooka
tag

Az i1300 lomtalanításból van, CCFL hiba miatt kukázhatták, de működik rendesen. :)
A W701-el tényleg nagy szerencsém volt, céges selejtezés volt. Már csak egy gyári táp kéne hozzá, valaki átkókányolta "hagyományos" centerpines csatlakozóra.
A gépek többsége bolhapiacról van, ki kell fogni :D

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#111121) hcl válasza Zooka (#111120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Workpad C3? Volt egy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#111122) Zooka válasza hcl (#111121) üzenetére


Zooka
tag

Az eredeti palm III megfelelője megvan valahol, minden IT régiséget IS gyűjtök.
Ha már pda akkor inkább ez: :)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#111123) hcl válasza Zooka (#111122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak ez nem Lenovo/IBM :)
A Workpad C3 amúgy Palm V volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#111124) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Akku állapottal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy az akksi a Carbon X1 gépekben mennyire időtálló? Az enyémnek ezek a paraméterei, ami szerintem annyira nem rossz. Viszont azt csinálja, hogy 40-42%-os merülésnél egyszercsak leugrik 6%-ra, és kiírja a figyelmeztetés, majd kikapcsola a gép.
Akku garancia mikor érvényesíthető? Ez beletartozhat esetleg? Ha nem, akkor hol tudok bele normális minőségű akkut venni?

Köszi és üdv:
spgabor

(#111125) hszilard666 válasza Zooka (#111122) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuu, ez miez? :D Quake 3 megy rajta?! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111126) vicze válasza spgabor (#111124) üzenetére


vicze
félisten

87%-os aksi még nem kéne ilyet csináljon, az valahol jóval 50% alatt kéne előjöjjön.
Gondolom majd valaki ajánl egy gauge resetet, de nem hiszem, hogy emmeb az esetben lenne értelme.
Aksi gari 1év, hacsak nem lett külön bővítve, és azt szerintem rég túllépted, szóval nincs rá gari.

(#111127) FoxiestFox válasza spgabor (#111124) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Cellazárlat, ha kalibráció után sem javul meg. Rippu.

(#111128) FoxiestFox válasza Zooka (#111120) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Melyik bolhapiacra jársz? :D

(#111129) Tikakukac válasza spgabor (#111124) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég egyértelmű: van egy 36%-os degradáció az akkuban. Ha lehetne rendesen kalibrálást rátolni akkor ezt tudná a gép és nem csinálná ezt.

Akku garancia jellemzően fél év, node vannak bővíthetőségek olykor, akkor nyilván több, illetve minden, ami beépített, az amúgy garis. Telefonoknál is így megy, bármit is mondjon a lekoptatós ügyfeles. Utóbbihoz kéne egy jó jogfin, Huawei pölö nem szarozik, ők ezt ismerik, Samsung 2 utcával lentebb, már feledékenyebb :P Laptopot passzolom, mire ennyi beépített vacak jött volna pont leléptem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111130) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
X230 bekapcsológombot szeretnék rendelni. Itthonról van elérhető forrás vagy ebay és ali? Hogyan keressem?
Másik kérdésem pedig az lenne hogy az usb-s wireless egerem felébreszti akkor is magát ha az always on usb és eszközkezelőben is tiltva van hogy ébreszthesse. Mit nem állítottam még be?

(#111131) Tikakukac válasza gorje (#111130) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát billzetet. Vagy a teljes csík ha NYÁK oldalról nézzük. Vagy bármi. Tehát a gomb az a műanyag vagy az alatta lévő kapcsoló "gomb"?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111132) vicze válasza Tikakukac (#111129) üzenetére


vicze
félisten

Komolyan tök hasrütére tolod vagy csak szimpla hülyeséget fullba?
Ez nem kivehető aksi mi az istenre tolod a kalibrálást? Ja hogy közöd nincs az ilyemihez? Ez egy Li-poly akis nem 1000éves 6cellás szar.
A képből egyértelműen látszik, hogy 87%-os az aksi.

1év van minden aksira, ott van warranty lookupon elég világosan leírva, miért kell hülyeséget írogatni?

(#111133) Tikakukac válasza vicze (#111132) üzenetére


Tikakukac
titán

Komolyan tök hasrütére tolod vagy csak szimpla hülyeséget fullba?

Nem vagyok benne annyira profi mint te sajnos. Na, sikerült a legutóbbi csevegésre megszülnöd a választ? :DDD Kellemetlen.

Ez nem kivehető aksi mi az istenre tolod a kalibrálást?

Szerintem a kijelzőre kéne. Az fogja megoldani ezt a gondot.

Ja hogy közöd nincs az ilyemihez? Ez egy Li-poly akis nem 1000éves 6cellás szar.

Nincs hozzá közöm. Csak fél tucat szétpuffadt ilyen szutykot feszegettem ki az elmúlt 1 hónapban. De mivel a melóhelyem és a lakásom is tele kamerával, amiket figyelsz, így neked ezt is jobban kéne tudnod. Apropó, ezer éves szarok: mutatsz neked pár csudijó lipolyt ezer ciklus körül? :))

A képből egyértelműen látszik, hogy 87%-os az aksi.

Majd amikor lekapcsol legközelebb 42%-ról a gépmadár akkor ezt a képet kinyomtatva mutasd meg neki. Biztosan egyből jó lesz :D

1év van minden aksira, ott van warranty lookupon elég világosan leírva, miért kell hülyeséget írogatni?

Akku garancia jellemzően fél év

Gondolom a jellemzően szót nem tanították meg a suliban. Mivel neked tényleg nincs közöd ehhez, főleg nem ehhez a piachoz, mert akkor tudnád, hogy a disztri elég jelentősen át tudja szabni a garis feltételeket az egyes régiókban. Akkor a világos rész is pipa.
Most már csak arról kéne beszélnünk, hogy a nem user által cserélhető akku-éra óta 1 egészként kezelik a telót-laptopot és tabokat, amiket elvben elég okos emberek le is szoktak tudni vezetni, hogy miért van így és miért nem lehet rá kivételt tenni, ha ezt ki is kötik amúgy a gyártók a feltételeikben... így ja. Bizonyos márkák ezt így kezelik, mások kevésbé. Arconpörgést nem kérek, köszi, ha nem érted meg amit írtam, csak ne válaszolj és ne rombold le tényleg full nullára renoméd.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111134) vicze válasza Tikakukac (#111133) üzenetére


vicze
félisten

Akkor kezdjük ezzel...
"Akku garancia jellemzően fél év"
Tehát akkor beismered, hogy hasadra ütöttél, ahelyett, hogy a topik összefoglalójába belenéznél, vagy a Lenovo honalapján megnéznéd, vagy bármelyik TP gép warranty lookup-jába belenéznél, csak tolod a nagyvilágba a hülyeséget...
Kit érdekel más gyártó egy TP-ről van szó, továbbra is csak a maszlagot tolod szokásosan.
Az aksi gari bővítésről meg úgy látom még csak nem is hallottál.

Ennyit arról ki mit tol hasra ütésre :U

"Majd amikor lekapcsol legközelebb 42%-ról a gépmadár akkor ezt a képet kinyomtatva mutasd meg neki."
Nyilván valóan hibás valami, de egyáltalán nem az aksi degradálódott ilyen mértékben. De úgy látszik a kézrátételes diagnosztizálás megy elég jól.

Többi nagyrészt a szokásos össze vissza csapongó rizsa. :(

(#111135) hcl válasza vicze (#111132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is fogtam nem egy telefonakkut, ami több tíz %-nál lekapcsolt. Ha akkora a feszültségesés, amitől lekapcsol a gép, akkor akárhány %-ot is írhat ki. A degradáció is csak tájékoztató. (Az iPhone-om akkuja is 87%-os volt a telefon szerint, de néha 50%-nél kapcsolt le, néha meg 25-nél, és fél napot ha ment akkuról :D . Csere után meg fél napig 100%, aztán meredeken esik 70-ig.)

Kalibráció meg annyit csinál, hogy lemeríti, feltölti, és ez lesz a 100%. Meg nem old semmit, de legalább nem hiszi 30-40%-osnak a gép a merülés közelit...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#111136) gorje válasza Tikakukac (#111131) üzenetére


gorje
senior tag

Jogos!
A műanyag gomb (tartófüle tört el ha jól látom). A kapcsoló működik. Most kivettem hogy be tudjam kapcsolni majd biosban hálózati esetén indul.

(#111137) Tikakukac válasza vicze (#111134) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát akkor beismered, hogy hasadra ütöttél, ahelyett, hogy a topik összefoglalójába belenéznél, vagy a Lenovo honalapján megnéznéd, vagy bármelyik TP gép warranty lookup-jába belenéznél, csak tolod a nagyvilágba a hülyeséget...

Tehát akkor beismered, hogy nem érted a magyar nyelven írott szöveget vagy tényleg égeted magad porig?

Kit érdekel más gyártó egy TP-ről van szó

Megint.

továbbra is csak a maszlagot tolod szokásosan

Azért maszlag, mert a fele szöveget nem tudod értelmezni. Nekem is maszlag a kínai használati útmutató, naná, hát nem tudok kínaiul :K
Az aksi gari bővítésről meg úgy látom még csak nem is hallottál.

"Akku garancia jellemzően fél év, node vannak bővíthetőségek olykor, akkor nyilván több"

Az első tagmondatig jutottál el, a másodikat már nem olvastad el. Már kezd nekem ciki lenni.

Ennyit arról ki mit tol hasra ütésre :U

Szerintem valami durva anyagot.

Nyilván valóan hibás valami, de egyáltalán nem az aksi degradálódott ilyen mértékben.

vs.

De úgy látszik a kézrátételes diagnosztizálás megy elég jól.

Neked megy ez anélkül is ahogy látom :))

Én az elmúlt 10-11 évnyi szervizes és eladós tapasztalatomra hagyatkoztam, mikor kimondtam ezt az elképesztően új meglátást egy ilyen hibával kapcsolatban. Na, menjünk át a szervizes topikba, megkérdezni 5 ember mit fognak válaszolni kapásból erre? Ráteszem 3 havi fizumat. Deal?

Többi nagyrészt a szokásos össze vissza csapongó rizsa.

Nem rizsa és nem maszlag, se nem kolompér. Csak számodra az. Mostanra pedig sajnos biztos lett, hogy tényleg nem olvasod el amit írnak számodra vagy ha igen, akkor...

Én itt veled végérvényesen befejeztem. Ennek zéró értelme van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111138) Tim82


Tim82
nagyúr

Itt húzzuk meg a határt, elég a kakaskodásból, már régen túl van a csörtétek azon a határon, amin belül volt valamilyen konstruktívnak mondható hozadéka a topikra nézve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111139) vicze válasza hcl (#111135) üzenetére


vicze
félisten

Nem mondtam, hogy nem hibás az aksi. Sőt. Az hogy miért kapcsol le bizonyos ponton, elég sok oka lehet. Laptopok aksik elektronikája(kifejezetten az újakra gondolok) elég pontosan szokta monitorozni a cellákat azért. A 18650-re épülő aksiknál sokkal butább az elektorinka is sajnos, meg bosszantó is hogy 1 gyengülése miatt meghall a teljes aksi.

Értem, hogy mit csinál a kalibráció, de egy aksi estében ami soha nem lett eltávolítva a gépből nem ér semmit, mert folyamatosan monitorozva van és nincs túl sok esély a hibára. Ha eltávolítod a gépből vagy cseréled, elég egyértelműen kell.

(#111140) Picco válasza spgabor (#111124) üzenetére


Picco
addikt

egyetertek az elottem szolokkal, valoszinu cellazarlat, milyen masina?

nekem van egy mostani tapasztalatom T460s-be kellett mindketto beepitett akksit cserelnem, £150-200 lett volna a gyari lenovo, helyette lett kinabol. 4/5 honapja van uj gazdaja, nem jott panasz. valamint lenovo vantage is felismerte gond nelkul.

egy rendeles utan ugyan nem vonok le hosszu tavu kovetkezteteseket, de ez az elado eleg jonak tunt, akksi is foldet ert UKbe talan 2 het alatt.

#111139 van meg barmi ertelme modern gepekbe a resetnek? jol gondolom hogy ezek a diagnosztikai adatok az akksi elektronikajaban vannak?

talan ket helzetben latom ertelmet: ha 3+ eves bontatlan laptopot kapsz vagy mondjuk egy evig nem volt bekapcsolva sem.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111141) hcl válasza vicze (#111139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh, én is tudom, hogy pontosabb, és hogy nem szokott kelleni kalibráció akkor, ha nem veszd ki, csak a tapasztalat mutatja azt, hogy léteznek ilyen hibák, amikor valami teljes tehénséget tud valamelyik vezérlő, akkor is, ha polimeres.

Mutogatni való hater díszpinty

(#111142) Tikakukac válasza Picco (#111140) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen lényegtelen mennyire modern, vagy éppen mi a technológia. Egy 2.5 éves Air akkuja lövi le magát a cégnél legújabban 34% körül. Oszt' az meg modern is, lipoly is, Mac akksikontrol meg messzeföld híres.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111143) vicze válasza hcl (#111141) üzenetére


vicze
félisten

Most én leginkább az adott esetre írom, ha 40-ről 0-ra estik, egy soha meg nem bontott gépben, akkor az nem kalibrációs probléma lesz, hanem elég nagy eséllyel komolyabb. Még egyszer a kijelentésem az adott esetre vonatkozott.

Nyilván elég sok eset van amikor bármilyen típus esetében is van létjogosultsága, csak ez most nem az. Próbálja meg nyugodtan.

(#111144) Tikakukac válasza hcl (#111141) üzenetére


Tikakukac
titán

Telefonokból milyen gyakran vesznek ki az emberek akkut? Őszintén szólva, szerintem úgy 5 évre visszamenőleg kevesebb lehet, mint 1-2 ezred, esetleg tízezred százalékban.

Na és ki futott már bele x%-ról nagyon gyorsan 5-6%-ra bezuhanó jelenséggel? Szerintem erre már egészen sok arcot látsz megcsillanni. Tökre köze nincs a jelenségnek ahhoz, hogy mit és ki szed ki és honnan. A titok, mint mindig a krémben van. Ha az akku gatya vagy a gépben van eszetlen durva hiba, akkor azt nem fogod tudni így reprodukálni és randomizálni fog, ha sikerül másodjára is: akkor kérem a tálca sörömet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111145) hcl válasza Tikakukac (#111144) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miben mondasz ellenet annak, amit én mondtam? :D Én sem mondtam, hogy köze lenne a kiszedéshez...

@vicze1 : Ha csak annyi, hogy valamiért mégis hibásan látja a vezérlés az akku degradáltsági fokát, akkor segíthet a kalibrálás abban, hogy esetleg a valós adatot mutassa. Nyilván nem megoldás, de rosszabb sem lesz tőle semmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#111146) Tikakukac válasza hcl (#111145) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem mondok ellent, megerősítelek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111147) vicze


vicze
félisten

Talán némileg releváns battery stat.
Két Linux-szal használt gép azonos ThinkPad modell beépített aksikkal:
Első 2,5év után rengeteg utazás nagy ciklusok: 84,2% /67,7%
Köv. 2,5év túlnyomó többségben töltőn asztalon: 69.6% / 68.3%

Másik gép 1év asztalon használva: 82%/99,9%
+3év után úgyszintén többnyire töltőn: 79,2%(635 ciklus) / 60,3%(313 ciklus)

Linux azért lényeges, mert a két aksis gépeket kicsit hektikusan kezeli, illetve semmilyen kondicionálás(95%-os töltési korlás és hasonlók), nincs amit a power manager csinál.

Saját gépem Winodows 7hónapos 100%-kal jött, most 102% 80 ciklus minding asztalon. Because logic. ;]

Van még csomó ilyenem, és kb. mind azt mutatja, hogy az aksi elhasználódás kb. szerencsejáték. 50+ gép statisztikáit nézve és használati szokásait figyelmébe véve semmi konkrét logika se észrevehető. Még akkor is ha igen kicsi a minta, némi trend látható kéne legyen, de random. Nekem úgy tűnik, hogy sokan 1-1 esetből próbálunk valami rációt belerakni, de valóságban én még nem láttam semmi egyértelműt.

(#111148) hcl válasza vicze (#111147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+ nekem is ilyen a tapasztalat, ha nincs sz@rrá merítve állandóan, lemerülve hagyva, stb., akkor csak az akku minőségén múlik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#111149) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Elég siralmas amúgy, hogy az akku-téma ilyen hitvány módon van kezelve a notiknál.
Minden gyártó úgy próbálja ledobni magáról az akkukért való jótállást vagy felelősségvállalást, ahogy csak lehet.
De maga a tech is egy fospüré, használod aktívan két évet, és sok esetben örülhetsz, ha addigra a gyári kapacitás 2/3-át tudja...

Nem ártott volna, ha a procik energiagazdálkodása és az egységnyi fogyasztásra eső számítási teljesítménnyel ha nem is arányban, de legalább 1-2 kategóriával jobb és megbízhatóbb akkukat kapunk.

És az sem ártana, ha nem a lehúzás menne, a kínában középkategóriás cellákkal picsa olcsón gyártott utángyártott akkuk ára olykor a páréves notik értékéhez viszonyítva abszolút omegalul.

Főleg, hogy az új gépek cellái ezek a lapos szarok amik telókban és tabletekben is mennek, csak több van összeragasztva. Szégyentelent lehet keresni szerintem ezzel.

(#111150) hcl válasza FoxiestFox (#111149) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk én nem is várok sokat a használt laposaim akkuitól :D Ha pár percet kibír akkuról, meg sleepben tudok vele mászkálni, az már elfeogadhható, ha nem is örülök neki.
Máskülönben ++++

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.