Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112551) PubliCat


PubliCat
tag

Sziasztok,
Anyósom t61 lapiját fogom tuningolni SSD-vel, meg kap akksit majd.

Töltőről megy évek óta, viszont most eccercsak kikapcsolt töltőről is. Melyik a gyakoribb ennél a típusnál: az alaplap vagy a toltő tönkremenetele?

Köszi a válaszokat!

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#112552) Tikakukac válasza PubliCat (#112551) üzenetére


Tikakukac
titán

Multiméter tempósan megmondja ha a töltő full kuka, de egy másik gyári töltő is 3k aprón, nem tétel.

Amúgy az alaplapra ebben az esetben nagyobb tétet raknék sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112553) Tim82 válasza PubliCat (#112551) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Nvidia GPU-s alaplap, akkor inkább az alaplap.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112554) PubliCat válasza Tim82 (#112553) üzenetére


PubliCat
tag

Hejho,
Nem nvidias, natur inteles van benne. Ha hazaviszem anyostol, meg multimeterezem, de egyelore nics nalam sajna :D

Koszi a tippeket!

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#112555) zoltantakacs


zoltantakacs
újonc

Sziasztok!

Adott egy Thinkpad 450s (i5-5300U, 12 GB RAM, Intel HD Graphics 5500) laptop Windows 10 operációs rendszerrel és 65 wattos gyári töltővel (ADLX65NLC3A).

A laptopnak két problémája is van, ezek valószínűleg összefüggnek, nagyjából ugyanakkor jelentkeztek először:
- Hálózatra kötve a processzor maximális teljesítménye lekorlátozódik két fix érték valamelyikére: 0.78 Ghz vagy 0.51 Ghz. Gyakoribb a 0.78-as érték, de előfordul időnként a másik is. Ha lehúzom a töltőről, akkor egyből feloldja a korlátozást. A gépben van beépített és külső akkumulátor is (nagyjából 55-60%-os kapacitással a gyári értékhez viszonyítva).
- Folyamatosan eldobálja a töltést, olyan a jelenség, mintha folyamatosan (pár másodpercenként) kihúznám a töltőt és vissza. Természetesen közben a töltő végig be van dugva, illetve a gép fix helyen van az asztalon lehajtva külső monitorra és perifériákra kötve, így az sem mozdul közben (ezzel kizárható a kábeltörés?).

Sajnos még a jelenség pontos reprodukcióját se tudom. Több óra használat során sem jön elő sokszor egyik se, aztán látszólag ok nélkül is jelenkeznek. Ha egyszer lekorlátoz vagy elkezdi dobálni a töltést, utána gyakran ismétlődnek a problémák, maximum újraindítás rakja helyre megint 'hosszabb' időre. Próbáltam stressztesztet végezni a gépen, de látszólag az sem hozza elő önmagában.
A processzor korlátozása miatt gondoltam hűtési problémákra, de nem tűnt extrém hőmérsékletűnek a processzor. Mindenesetre újrapasztáztam, most 70 fok fölé terhelés alatt sem megy, de a problémák továbbra is jelentkeznek.

Mi okozhatja ezeket?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#112556) Tikakukac válasza zoltantakacs (#112555) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel a töltővel dobálja a dolgokat, így nem tudom honnan jött a hőmérséklet para.

Egy jóféle akku-töltő kombó hibára simán húznék lapot, minden más gazdaségi totálkár felé indulgat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112557) donjohnson válasza zoltantakacs (#112555) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáld meg másik töltővel használni. remélhetőleg a töltő a hibás és az a legolcsóbb amit első körben cserélhetsz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#112558) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

olvasgatva a rengeteg Thinkpad-es "hütéssel" kapcsolatos problémát ...
megdöbbentő, hogy mennyire hozzá lehet szokni a ventilátor duruzsoláshoz,
amikor felpörög, amikor zümmög ...
de ..
sok új Apple M1 -es tulaj meg hiányolja
Viszont már megoldott a probléma, - csináltak egy Ventillátor Zaj szimulátort, ami
a hangkártyán keresztül - a teljesítménytől függően duruzsol ..
Remélem ha a Thinkpad gépekben is megszünik a ventillátor, akkor lesz hasonló segédprogram a Lenovotól is ( gyárilag telepítve ! )

"If you're a fan of fans, this app is for you!
With its state of the art Fan Simulation Engine (patent pending), FanFan can bring back that soothing sound of computer fans to your Apple Silicon Mac."
https://fanfan.rambo.codes/

Amúgy sok hasonló nosztalgia termék van ..
- thinkpad anniversary edition 25
- gázolaj illatú parfüm ..
- ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112559) Tikakukac válasza S_x96x_S (#112558) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kell hozzászokni. Paaszív vizes desktop előtt ülök amikor csak lehet, irodában is jó messze ki van dokkolva a gépem. Problem solved.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112560) Kbali válasza S_x96x_S (#112558) üzenetére


Kbali
nagyúr

home office-hoz is kitalálták az irodai zaj generátort :)

(#112561) FoxiestFox válasza Kbali (#112560) üzenetére


FoxiestFox
félisten

El nem tudom képzelni, hogy valakinek az hiányzik :N

(#112562) Kbali válasza FoxiestFox (#112561) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van több is :)
1
2

(#112563) FoxiestFox válasza Kbali (#112562) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És irodába nincs esetleg csend generátor? :P

(#112564) Tikakukac válasza zoltantakacs (#112555) üzenetére


Tikakukac
titán

Percen futottam bele ilyenbe egy HP-val. Ott a töltő volt a kuka, apajáraton le is adta a megfelelő feszt, terhelve viszont az amper lett kevés és kezdődött a csiki-csuki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112565) Francia91


Francia91
veterán

No, ma megint nekiestem a T410-esnek, ventit kiszedtem, kis finom kefével a port leszedtem a lapátokról, a borda teljesen tiszta, így a levegő útja is, a venti kapott kis szilikont, mondjuk eddig is hibátlanul és csendesen pörgött. Ugyanúgy pillanatok alatt 80 fok felett vagyok, a rész cső teljes hosszában forró, és pár perc után lekapcsol a gép.... Gondolom kb biztosan hűtődefekt lehet...



A hűtő végig 4 ezer felett pörög, néha megy le 3600 körülire, mikor az órajel is lemegy másodpercekre 900 MHz környékére
Neten kutakodva láttam 2 hőcsöves, és ezt a vastagabb 1 hőcsöves hűtőt T410-eshez (mindkettő IGP-s). Jobb a 2 hőcsöves, valamint miért volt 2 verzió belőle, ha mindkettő IGP-s?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112566) vicze válasza Francia91 (#112565) üzenetére


vicze
félisten

"miért volt 2 verzió belőle, ha mindkettő IGP-s?"
Pl. egyik i7-hez rakták másikat i5-höz, sorolni kell na. :)

Mindenképp minél több hőcső. :) 2-nek sokkal nagyobb lesz a felülete mint 1-nek.

(#112567) Francia91 válasza vicze (#112566) üzenetére


Francia91
veterán

T410-ből azt hittem, hogy i5-ös volt a plafon, és a T510/W510 kapott i7-est :)
De akkor tévedtem :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112568) vicze válasza Francia91 (#112567) üzenetére


vicze
félisten

Lehet akkor, hogy az volt az i7-nek szánva, csak aztán, mint a 6magos U-k T14-nél úgy az se jutott el sorozatgyártásba. (sepec-ben mai napig ott van)
Az is lehet hogy frissítették egy idő után meg eggyel nagyon túlmelegedett.

(#112569) Tikakukac válasza vicze (#112568) üzenetére


Tikakukac
titán

Utóbbi. A 10-es sorozata a Lenovonak és kb. minden gyártónak olyasmi lett, mint a 40-es. Csak itt a brutális meleg volt a gond. Apple ki is hagyta ahogy van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112570) Francia91 válasza Tikakukac (#112569) üzenetére


Francia91
veterán

Múlthéten jött hozzám egy i5-ös és Quadro-s T410-es, annak nagyon jó a hűtése pl
Ez a T410-es is rendben van vagy 4 éve (akkor szereztem be kollegának), az utóbbi két hétben kezdettel kikapcsolgatni nála

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112571) Tikakukac válasza Francia91 (#112570) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor a T400-ak ára verte rongyosra a T410-ekét ;]

Emlékszem arra a korszakra, mert nyakig voltam újban és használtban is: a 10-es széria minden márkából ment a lekvárba és desktopon is erősen kerülték, mert voltak gondok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112572) Tim82 válasza Tikakukac (#112569) üzenetére


Tim82
nagyúr

Apple ki is hagyta ahogy van.

2010 Mid MacBook Pro 15" és 17" meg se történt?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112573) Tikakukac válasza Tim82 (#112572) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosítok akkor: abban a méretben amiben mi versenyzünk, tehát a 15" alattiban nem volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112574) Dhampir válasza Francia91 (#112570) üzenetére


Dhampir
félisten

A T510 (szintén Quadro-val) is megy már évek óta, csak kicsit portalanítani kellett (portalanítás után). Annak idején kettőt kellett volna venni belőle, hogy nekem is legyen. Jó lenne egy ugyanilyen vadiúj példányt találni, ami valahol elfeküdt eddig egy polcon. Persze egy W510 még jobb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#112575) Francia91 válasza Dhampir (#112574) üzenetére


Francia91
veterán

Két kollegámnak is van Quadro-s i5-ös T510-ese, valamint a múlthéten érkezett Quadro-s i5-ös T410-es, egyik sem melegszik. A T510-esek vagy 4-5 éve lettek beszerezve, a T410-est pedig 1,5 óráig terheltem Furmark-kal + Aida-val (így szoktam minden gép hűtését megnézni, amit beszerzek ismerősöknek, hogy pasztáznom kell-e vagy sem)

Amivel most van gondom T410-es, az is kb 4 éves beszerzés, de holnap már jön hozzá egy másik hűtő, az kb biztosan megoldja a problémát

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112576) FoxiestFox válasza Dhampir (#112574) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A W510 pont nem a legjobb választás.. kazán első gen i széria már van, de Optimus még nincs (esetleg pár széria végi modellnél), nem annyival gyorsabb a W500-aknál, hogy megérje a kompromisszumokat.

A W520 viszont, huhú. Na abból vegyél. :))

(#112577) Gondwana válasza FoxiestFox (#112576) üzenetére


Gondwana
addikt

Pláne a FullHD W520/T520, azok a panelok TN ellenére is egész vállalható képet tudtak!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112578) Dhampir válasza FoxiestFox (#112576) üzenetére


Dhampir
félisten

A W520 valahogy mindig kiesett, a Sandy Bridge még ha fejlettebb is az előző prociknál, de nem a kedvencem. Persze, ha mégis megdobnának ilyen géppel, akkor "nagy duzzogva" elfogadnám. :)

Tehát, ha újabb szériákat néznék, akkora a "hanyatlástól" eltekintve már inkább W530, vagy a W541, de ezek manapság használtan aránytalanul drágák a kedvezőtlen gazdasági viszonyok miatt. :)

(#112577) Gondwana

A panelek általában többfélék. Például a T500 kapható volt Samsung és LG kijelzővel is.

[ Szerkesztve ]

(#112579) rgeorge válasza Gondwana (#112577) üzenetére


rgeorge
addikt

Tudtak??? Decemberben lesz 10 éves a W520-am, és még mindig tudja. Igaz, a Windwos 10 elcseszi a kalibrációt, de némi segédprogrammal vissza lehet ügyeskedni minden indításkor.
Nem is tudom, kell-e nekem újabb gép, persze előbb-utóbb elkerülhetetlen, de pl. most nem tudnék mit választani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#112580) FoxiestFox válasza rgeorge (#112579) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem véletlen ostorozom magam a W520-am eladása óta. :(
Marha nagy hiba volt, főleg covid előtt...
Akárhányszor gondolok bele melyik volt a valaha használt legjobb Thinkpadem, attól függ, melyik van épp előttem. Flexis T43p, vagy T60p, a W500, vagy az 520?
Nagyon közel vannak egymáshoz. :B

(#112581) sutszi válasza rgeorge (#112579) üzenetére


sutszi
veterán

Bár a pontos preferenciákat nem ismerem...de ha feladod a régi billentyűzetet akkor a P51 jó lehet... legalábbis egyelőre nem tudok negatív pontot felhozni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112582) rgeorge válasza sutszi (#112581) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem is a régi billentyűzet, de a numerikus rész nagyon zavarna.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#112583) Picco válasza rgeorge (#112579) üzenetére


Picco
addikt

P50-ek mostansag baromi olcson mennek UKben, eleg sokat eladtam, szerintem keress ra, hatha otthon is ez a helyzet.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112584) FoxiestFox válasza rgeorge (#112582) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szintén.
A numpad egy mobil worstationön big nope.
Esetleg vissza lehetne hozni az A3x széria Ultrabay numpad opcióját, hogy mégis legyen valami, ha kell, de amikor nem kell, ami az esetek többsége nálam legalábbis, akkor nagyon zavar az eltolt gépelési pozi.
Öledben gépelsz és így bal oldalra kell tolnod a kezeid, agyrém :DDD

(#112585) zsolti75 válasza FoxiestFox (#112584) üzenetére


zsolti75
senior tag

Numpad nélkül sosem vennék gépet.
A nélkül nem workstation egy gép, akárhogy is hívják.
Nálam 99%-ban csak az van használva, a klavi részhez alig érek.

(#112586) Gondwana válasza Picco (#112583) üzenetére


Gondwana
addikt

Alaplapi SATA/NVMe csatlakozó? Vagy az csak a T570/P51 betegsége? (Mármint, hogy kétféle gép van, amelyikben már leszakadt a forrasztása, és amelyikben hamarosan le fog)

Numpad: a 20-as generáció után kihalt, ami szerintem jó volt: JKLUIO az 123456, a T480-on már nincs lehetőségem alt+asciikódozni, lehet szenvedni charmappel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112587) FoxiestFox válasza zsolti75 (#112585) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tökéletesen valid hozzáállás, felhasználásfüggő a dolog, ezért mondom, hogy jó lenne opciókat visszahozni.

De hát nem az opciók világát éljük, hanem azt hogy örüljünk, ha az új gen nem szarabb, mint az előző (de, az, mindig). :(

(#112588) Francia91 válasza FoxiestFox (#112584) üzenetére


Francia91
veterán

Én a 8560W-nél majd az M6600-as Precinél jöttem rá, hogy AutoCAD-nél és TopSolid-nál mennyire kényelmes és hasznos a numerikus billentyűzet :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112589) zsolti75 válasza FoxiestFox (#112587) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem egyértelműen szarabb.
A gyártók próbálnak lépést tartani a trendekkel, meg az ilyen-olyan youtuber tesztelők igényeinek megfeleni, miközben a költségeket is szinten kell tartani. Egyes konkurens márkák már tejfölös pohár minőségű műanyagból gyártanak workstationt, és el is adják, míg a thinkpad még mindig magnézium.
A fórumokban meg a 10-15mm-es kijelző kávákra köpködnek, meg hogy hangos a gép. Képzeljük magunkat a mérnökök helyébe, tessék már eldönteni, hogy tartós gépet akartok+teljesítményt vagy vagy vékony lóf@sz ultrabook-ot. A dell megcsinálta a 7540/7550 váltással, 5mm káva, vékonyabb/könnyebb stb. Tele is vannak a fórumok, hogy jaj a 7540 mennyivel jobb volt stb.
Szóval nem egyszerű ez.

(#112590) Tikakukac válasza zsolti75 (#112589) üzenetére


Tikakukac
titán

A mérnöknek annyi köze van mindenhez, mint nekem a szüléshez. Valahol valamicske talán, de amúgy gyakorlatilag nulla.

A TP is úgy magnézium, mint minden más. Részben, de nem ettől lesz karaj a gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112591) FoxiestFox válasza zsolti75 (#112589) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan azért lesz szinte minden fosabb genről genre, mert próbálnak lépést tartani a trendekkel. :K
Mindent is akarnak ugyanabban a gépben, cserébe mindenben is elég fostos lesz a végeredmény.
Levonó is azóta gyárt szar Thinkpadeket, mióta szeretnének szexik és Epölök lenni egy kicsit, meg még bizniszklassz is, meg prémium is, de még wörksztésön is..
Néhány specifikus modell elég jó lett, a legtöbb egyenesen mehetne landfill-tölteléknek.
Megbízhatóan működő dock opció sincs hány éve már? Hát, mióta elhagytuk a mecha dokkokat. Micsoda véletlenek :DDD

(#112592) Tikakukac válasza FoxiestFox (#112591) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden egyes nap felb@szom magam a type-c dokkolókkal. Kegyetlen. Ma is megvolt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112593) FoxiestFox válasza Tikakukac (#112592) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szintén. Mondjuk nekem csak a céges hp-val kell usb dokkot használnom, de agyrák

(#112594) sutszi válasza rgeorge (#112582) üzenetére


sutszi
veterán

Kompromisszum. Ezt mindenki máshol hozza meg. Én sem akartam...mert nem szeretem és rontja a szimmetriát. De ha ettől eltekintünk akkor mi mást lehet venni?
Én úgy voltam vele, hogy megpróbálom megszokni... jelenleg főleg Home/End és PgUp/PgDn-ra használom nagyrészt... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#112595) barnam_


barnam_
nagyúr

Ha már workstation gépek a téma:

Van egy kimaxolt w530-am (i7-3840QM 4Ghz, 32gb, quadro k2000m, 2,5"+msata ssd), mostanában gondolkoztam rajta mire lenne érdemes leváltani. Igazából a napi használat során mindenre elég, két téren lehetne fejlődni: akkumulátoros üzemidő(*) és gpu teljesítmény.

P50-eket nézegettem német Ebay-en, Quadro M2000M-el 800€ körül láttam, Hardveraprón 300e Ft körül. P51 is akad hasonló árban, de az a gyengébbik vga-val szerelt (M1200).

Jön a következő kérdés: otthoni, átlagos használatra használt workstation/business gép vagy tejfölös doboz minőségű új consumer? Pl. a német Lenovo oldalán 749€ OS nélkül a Legion 5 AMD Ryzen 5 4600H-val (6mag/12szál 3/4ghz) és GTX 1650-el. GPU számítási teljesítményben valószínűleg össze sem lehet hasonlítani a kettőt, a CPU-ban nem vagyok biztos, de valószínűleg az sem gyenge. Régen nem gondolkoztam a válaszon, mindig a használt business gépekre tettem a voksom, de azóta változtak a PC használati szokásaim: nincs dokkoló / monitor vagy egyéb periféria (max egy vezeték nélküli egér); kevesebbet ülök otthon íróasztalnál (albérlet, gyakoribb költözések), nem vagyok nagy gamer de néha jó kihasználni egy akciót Steam-en és ha van időm akkor játszani egyet. (most leginkább GTAV megy, de szívesen kipróbálok/nék újabbakat is)

Gondolkoztam még eGPU-n is, az sem elvetendő ötlet bár az ExpressCard34 nyilván limitáló tényező. Viszont itt fontos lenne, hogy a laptop LCD-n jelenítse meg a képet, ha jól tudom ez nem annyira triviális.
Felmerül még a konzol lehetősége is, igazából az a legolcsóbb alternatíva: az Xbox Series S 280€, a Series X pedig 500€ lenne ha lehetne kapni. A kisebb modell is elég lenne nekem, de az adathordozó hiánya és ebből fakadóan a Microsoft Store használatának kényszere nem szimpi...

* akkuval kapcsolatban teszteltem ma délelőtt:
Ebben a gépben egy Aliexpress-es 9 cellás akku van 105 ciklussal és 4% elhasználódással. Akkuról a CPU max 50%-on megy, tehát 1,4 Ghz + 70% fényerőn Youtube FHD 30 fps videó 84% akkuról indulva kicsivel kevesebb, mint 3 óra alatt 5%-ra merült és kikapcsolt. Ez normális üzemidő vagy egy új Greencell akku dobhat valamit rajta?

(#112596) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Lenne egy nagyon amatőr kérdésem, remélem nem nagyon gáz. Lassan esedékes lenne lecserélnem az X220-at egy újabb típusra, mert már megette a kenyere javát. Nézegettem x270/t470 környékén, és arra gondoltam, hogy ha már úgyis van otthon egy 65W-os type-c töltőm a telefonhoz, arról tölteném az "új" notebookot is. Elvileg ugye a 70-es szériától van usb c a thinkpadeken, és elvileg lehet is tölteni rajta keresztül a notebookot.
A kérdésem az lenne, hogy ez a feature minden egyes 70-es notebooknál megvolt, vagy amolyan extra volt, mondjuk csak a thunderboltos gépeknél?
Sajnos elég ellentmondásos infókat találtam, ezért gondoltam inkább megkérdezem.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112597) Francia91 válasza Francia91 (#112565) üzenetére


Francia91
veterán

Megjött a bontott hűtés, szétszedtem, kipucoltam azt is, mert poros volt, majd ment a helyére. Stresszteszttel a proci maximum órajelen megáll 73 foknál, és azt tartja 1 óra után is (órajel esés nélkül). Tehát a hűtő volt a defektes

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112598) Tikakukac válasza szaszyka (#112596) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyél egy nagy levegőt mielőtt lecseréled majd, szükséged lesz rá.

Én ma szét kellett bontsam a fél asztalomat a type-c miatt, az irodámból heves szófordulatok repkedtek kifele. És végigmentem úgy a népeken, HP-Dell-Lenovo van minden, hogy kinek mi a tapasztalata. Jót azt nem hallottam senkitől ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112599) szaszyka válasza Tikakukac (#112598) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ez a type c töltés funkció, vagy mi miatt? Nekem igazából semmi irodai felhasználásra nem kell, dokkolót sem akarok használni. Egyszerű, akár kanapé mellé lerakós, netezős, youtube-ozós, kicsi-excellezős gép kell, amivel elkaristolok újabb pár évig. Az x220-al sincs nagy gondom, mert nagyon szeretem, de szerencsétlen már a YouTube 720p alatt is szaggat, és melegszik, mint a barom, és hát 10 éves gép, kicsit "elavult már". Ilyen alap, egyszerű "consumer" felhasználás mellett is szívás a type c téma?
Pedig jól hangzik, hogy egy combosabb telefontöltővel tölteném, ha lemerült.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112600) tboldi válasza Tikakukac (#112598) üzenetére


tboldi
nagyúr

Érdekes, a 2017-es 15" MacBook Próval nem futottam még problémába a Type C miatt, lassan 4 éve használom Moshi adapterekkel. :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.