Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112151) FoxiestFox válasza Grampy (#112150) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pfff. Kenjék a hajukra a tükrös fost akkor. :))

(#112152) norbyone

Sziasztok. Tudom nem Thinkpad, de nincs kihez fordulnom, ezért a ti segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy Thinkcentre Tio22gen3 monitor, amihez egy mini thinkcentre 710q pc tartozik. Ugye ez kompakt kis gép, szinte csak egy kijelző.
Cpu: i3 7100t, 4gb ram, 128gb samsung ssd, fhd hibátlan kijelző stb...
Kérdésem az lenne mennyiért tudnám eladni? Állapota újszerű.

[ Szerkesztve ]

(#112153) Tim82 válasza norbyone (#112152) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megfelelő beárazós topikban [link] biztos hasznosakat mondanak a témában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112154) S_x96x_S válasza Grampy (#112150) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ha jól rémlik, a Thinkbook nem annyira ajánlott,
> de lehet rosszul tudom.

az én "szubjektív" ökölszabályaim
- Ha a megbízhatóság extrém módon fontos: Thinkpad
( mert 1-2 napos kiesés jobban fáj, mint a Thinkpad felára )
- Ha üzletileg bemutatózol: Thinkpad
- Ha irracionálisan piros pöcökegér függő vagy: Thinkpad ( ez jellemző rám .. a 3. Thinkpad-emet koptatom )
- Nosztalgia szempontból : Thinkpad

Vagyis két hasonló teljesítményű konfig közül - a Thinkpad-el jobban jársz, hogyha meg tudod fizetni ..
A probléma, az, hogy jelenleg a Thinkpad - le van maradva 1 generációval AMD vonalon.
döntést kell hozni, hogy mit áldozunk fel.

Én amúgy se értem, hogy Hobbi/otthoni gépnek minek PRO -s processzor és Windows Pro licensz ..

főleg ha egy profi Thinkpad árából
tudsz ~ 2 db Gamer notit venni RTX3060-al.
( azért kettőt, mert az egyik kell tartaléknak! )
Lenovo Legion 5 AMD Ryzen 5-5600H 8GB 512GB SSD 15.6 Inch FHD GeForce RTX 3060 6GB ( ~ 1200Eur )

A legnagyobb probléma, hogy most egyáltalán nincs még Thinkpad Ryzen 5000-el a piacon ..
úgyhogy vagy vársz
vagy kompromisszumot kötsz.
vagy intel 11gen -est választasz.

mindenesetre 3 év garancia alatt ne vegyél új gépet.

és ha visszaolvasol itt a fórumon, megy az örökös nosztalgia panaszkodás, hogy a jelenlegi Thinkpad-ek minősége .. már nem a régi ..
vagyis érdemes árnyalni a régi ökölszabályt.
:R

de amúgy egy 11Gen -es Inteles gépek ( akár Thinkpad -ban ) szerintem jó döntés.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112155) S_x96x_S válasza Grampy (#112150) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Amúgy rákerestem - az új Ryzen 5000-es Thinkpad-ek
EMEA-ban ~ Júniusban lesznek elérhetőek
( ha tudsz várni )

----------------------
forrás: Notebookcheck-es hír:
Lenovo ThinkPad E14 Gen 3 - which uses the newer AMD Ryzen 5000 chips. / 57 Wh battery /1.64kg / "optional better screen with 100 % sRGB coverage; color gamut has been a sore point for the ThinkPad laptops of the E series till now."

"Update: Lenovo gave us the spec sheet of the Lenovo ThinkPad E14 Gen 3. There will be no formal announcement for the ThinkPad E14 G3 - as for availability, Lenovo expects it to be available in June in the EMEA region."



Mottó: "A verseny jó!"

(#112156) fattyu válasza S_x96x_S (#112154) üzenetére


fattyu
veterán

- Ha a megbízhatóság extrém módon fontos: Thinkpad
( mert 1-2 napos kiesés jobban fáj, mint a Thinkpad felára )

téged imádnak a marketingesek. :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#112157) FoxiestFox válasza S_x96x_S (#112155) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Facebook a kijelzőn? Wtf, ez nem mekbúk, levonó

(#112158) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#112157) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Facebook a kijelzőn?

:R
hol látsz te itt facebook-ot ..

inkább - webes outlook-nak néz ki ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112159) Apollyon válasza S_x96x_S (#112158) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elsőre megtévesztő, mert 7-8 éve kb. tényleg így nézett ki fb., hirtelen én is annak néztem. Annak aki manapság már nem használja, valszeg nem az outlook jut eszébe elsőre a kék-fehérről. Ami itt igen, lila, de a mára már mindenhol túlerőltetett corporate flat design nem segít benne azonnal megkülönböztetni az egyes eltérő programok totál egymásra ütö GUI-ját.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#112160) FoxiestFox válasza Apollyon (#112159) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jap. Nem nagyítottam bele, telón görgetve pedig Fb-nek tűnt. :D
Bocsesz. ;]

(#112161) Donki Hóte válasza Tim82 (#112147) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meglehet, hogy ez a probléma, köszi. Az USB ház eddig mindenre jó volt, működött szépen, sosem gondoltam volna, hogy a Macriumnak nem fog megfelelni :(

Akkor pillanatnyilag csak két opció van, az egyik az, hogy telepítek egy szűz Win10-et a gépre, de ezt csak végszükségletnek hagynám.

Ha lenne egy olyan program, amivel egy pendrive-ra tudok egy bootolható rendszermentést csinálni, akkor kitenném a rendszert egy pendrive-ra, majd onnan bootolva visszaraknám az új SSD-re.

Létezik olyan backup progi, ami a teljes rendszert kirakja egy bootolható pendrive-ra :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112162) S_x96x_S válasza fattyu (#112156) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> Ha a megbízhatóság extrém módon fontos: Thinkpad
>>( mert 1-2 napos kiesés jobban fáj, mint a Thinkpad felára )
>téged imádnak a marketingesek.

pedig "burkoltan" :R most próbáltam lebeszélni arról
,hogy tisztán csak "otthoni - hobbi gépnek"
kizárólag csak üzleti szériás ( ráadásul előző 1-2-3 generációs ) Thinkpad -et vegyen.
persze - mint alternativaként érdemes megnézni,
és ha jó ár/teljesítményben van - akkor lecsapni rá.

én inkább a pragmatikus vonalat képviselem.

Amúgy is
- A Lenovo kezdi elvinni a márkát a kommersz irányba
- és az újabb Thinkpad-ek billentyűzete se olyan jó,
már csak a fekete kivitel és a piros pöcökgegér maradt - ami miatt én irracionálisan ragaszkodom a márkához :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112163) Tim82 válasza Donki Hóte (#112161) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez nem pont a kérdésedre válasz, hanem az eredeti problémára alternatíva, némileg más megközelítéssel, továbbgondolva azt, amit Gondwana írt:

Hasonló esetekben én CloneZilla + GParted kombót használok lemez klónozásra. Azért írok hasonlót, mert pontosan ilyen problémám nem volt a Macriummal, viszont az nem tud mit kezdeni a Linuxos fájlremdszerekkel, mint pl. a jelenleg kb. minden Ubuntu származéknál alap ext4. (Vagy legalábbis amikor utoljára próbáltam, ez volt a helyzet.)

A CloneZilla kis túlzással ugyanazt tudja, mint a Gondwana által említett dd parancs, csak van körítésnek egy DOS-jellegű, opcióválasztós szöveges felület, illetve folyamat. A dd-nél így sokkal felhasználóbarátabb nekem, kapok épp elég figyelmeztetést, checkpointot az orczámba ahhoz, hogy legyen lehetőségem többször is átgondolni, melyik meghajtót melyikre akarom klónozni.

A GParted meg egy grafikus felületű kis specializált Linux disztró kifejezetten formázásra, partíciónövelésre/csökkentésre stb. "Utómunkaként" alkalmazva, pl. partícióméret klónozás utáni növelésére tök jó kis cucc.

Mindkettő működik természetesen live rendszerként, pendrive-ról.

+

Ja, még egy extra tipp: M.2 SATA SSD-k esetén érdemes lenne megpróbálkozni egy M.2-normál SATA adapter + 2,5" külső ház kombóval, emlékeim szerint ilyet megevett a Macrium.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112164) Grampy válasza S_x96x_S (#112155) üzenetére


Grampy
aktív tag

Hmm, lehet érdemes megvárni a júniust. Tetszik. :K

(#112165) S_x96x_S válasza Grampy (#112164) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Hmm, lehet érdemes megvárni a júniust. Tetszik.

a prémiumosabb ... T14s (AMD Ryzen 5000 Pro ) is közel lehet
https://www.lenovo.com/my/en/laptops/thinkpad/thinkpad-t-series/T14s-AMD-G2/p/22TPT144SA1
Forrasztott RAM -al van .. úgyhogy legalább egy 16GB-os kell belőle.
ha mobilisabb ( == könnyebb ) gépet keresel - akkor jó vétel lehet.
én a T480s után egy ilyenre váltanék.

Ha nem fontos a Thunderbolt(3/4) - akkor ideálisabb lehet mint az Inteles párja.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112166) vicze válasza S_x96x_S (#112165) üzenetére


vicze
félisten

Rág majdnem megörültem, higy a malájokhoz legalább rendelhetem a Ryzen 5000-es gépet, de ez ugyan az a comming coon mint máshol. :(
Psref-ben még mindig nem kerult fel.

(#112167) RAiN91


RAiN91
őstag

T440/T450T/460 fajta billentyűzetnél a keretet le lehet valahogy venni? Tisztítás miatt, a gombokat nem akarom kivenni egyenként mert könnyen törik.

(#112168) donjohnson válasza RAiN91 (#112167) üzenetére


donjohnson
addikt

valahogy le lehet venni, de szerintem ilyet még a szervizben sem csinálnak. inkább az egész billentyűzetet cserélik. fújd ki levegővel, vagy nedves fültisztító pálcika stb.
csak magadnak csinálsz problémát, ha megpróbálod, könnyen törik az is szerintem.
reddit-en valaki megpróbálta, de nem ajánlom: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#112169) Picco válasza Donki Hóte (#112161) üzenetére


Picco
addikt

Macriumba en image-kent mentenem a mostaniakat es abbol tolnam fel az uj SSD-re. tehat nem klonozas hanem mentes-visszaallitas, csak masik SSD-re. Nem ertem a klonozas miert nem megy nalad de ez is jarhato ut lehet, relem segit.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112170) Donki Hóte válasza Picco (#112169) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, de nem sikerült klónozni sehogyan sem, így maradt a Win10 újratelepítése :(

Nem tudtam rájönni a probléma okára.

Megcsináltam a CloneZilla indító pendrive-ot, működött rendesen (illetve a magyar fordítás - már bocsánat - egy kalap szart sem ér, így maradtam az angol nyelvű verziónál), megcsinálta szépen az ISO fájlt a régi SSD-ről egy másik pendrive-ra.

Ezt az ISO fájlt nagyon szépen visszarakta az új SSD-re, viszont az SSD-t egyszerűen nem tudtam bootolhatóvá tenni, bármit mókoltam a BIOS-ban, csak a BIOS boot menü jött elő :O

Két próbálkozás után próbaképpen telepítettem egy új Win10-et az új SSD-re, gond nélkül indult. Megnéztem a beállításokat a BIOS-ban (az volt amit magamtól is beállítottam a próbálgatás közben), ezért újra ráklónoztam a képfájlt az új SSD-re.

Persze megint nem indult :W

Ezt még eljátszottam kétszer, aztán rájöttem, hogy összességében kb 10 órát elbaxtam a próbálkozásokra, úgyhogy maradtam az az új Win10 telepítésénél, 1 óra alatt megvolt minden program újratelepítésével együtt :K

Szóval tudni kell elengedni a próbálkozásokat, ha valami nem megy, azt nem kell erőltetni :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112171) Reset20


Reset20
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulok hozzátok: nemrég vettem egy T61-et (Nvidia-s 2008/08, nemtudom hogy az safe -e). Namost az USB portok egy kicsit érdekesen működnek: a jobb oldalon (magányos, ultrabay melletti) lévő ad powert mindennek de a Windows nem ismeri fel, az sem dobja fel hogy nem felismerhető eszköz. A két bal oldali pedig teljesen random dolgozik: van olyan hogy birok botolni a pendriveról, majd install közepén kidobja magát, van olyan hogy egyáltalán nem ismeri fel az egyik csak a másik (ez általában változik hogy melyik működik és melyik nem...). Különböző Pendriveok, Külső HDD-k és más perifériákkal való tesztelés után sem tudtam rájönni hogy ez mi miatt van. A gépen A Middleton Modbios van, és Vista-val és 7-el is próbáltam. Esetleg valami haldoklik a gépben? Válaszaitokat előre is köszönöm!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#112172) FoxiestFox válasza Reset20 (#112171) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs safe nvidás T61.

(#112173) Kalandor válasza Flashcash (#112108) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi!

Nem tudom, hogy ebből a 2 TN panelből melyik van az X230-amban, de a 200nit az bizony kültéren kevés még árnyékban is. A 300 nites bármelyik IPS már használhatóbb kültéren?

(#112174) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Akinek hordozható - külső monitor igénye van a Thinkpad mellé,
annak egy újabb opció a most megjelent: Lenovo Yoga Pad 13"
Persze ott a Lenovo ThinkVision M14 - de az csak egy "buta" monitor.

Az új Yoga Pad 13 tud működni külső monitorként (microHDMI input)
ÉS Android Tabletként IS.
https://mobilarena.hu/hir/bemutatkozott_a_lenovo_yoga_pad_13.html
"Az alaprendszer az Android 11, ehhez ZUI 12.5 tartozik"
"13 hüvelykes LTPS LCD panel került előre 2160 x 1350 pixeles felbontással (16:10), 100%-os sRGB lefedettséggel, továbbá HDR10 és Dolby Vision támogatással. A 400 nites maximális fényerő nem kiemelkedő, a microHDMI port azonban egyedülálló, segítségével akár számítógépünk másodlagos megjelenítője, vagy akár valamilyen játékkonzol kijelzője is lehet... "

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#112175) atatax


atatax
csendes tag

sziasztok,
kifejezetten ThinkPad-et vennék, eddigi L450 i5 jól bevált, egy erősebbet szeretnék.
írok pár paramétert,
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 200 000 Ft
(3) Felhasználás?
Irodai programok, filmnézés, ZOOM mozgásórák megfelelő minőségű közvetítése, kisebb film és fényképszerkesztések, film, email, google drive...
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"-nak örülnék, de 13" is OK
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, trehányul hordom tehát bika tokban, hátizsákban tartanám - legyen strapabíró!
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
minimum 256 gb ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- legyen egy igénytelen szobanövény - kevés fény, kevés öntözés mellett is legyen stabil.
- minimum 3-4 órás stabil akkuidő fontos a hordozás végett

- ha egy mód van rá 2 évig ne legyen vele gond

Legalább 2 év garanciát lehessen rá vásárolni, üzletből szeretném venni, számlásan.

(#112176) atatax válasza atatax (#112175) üzenetére


atatax
csendes tag

ja, használtan vagy legalábbis felújított állapotban venném

(#112177) azbest válasza atatax (#112175) üzenetére


azbest
félisten

esélytelennek tűnik...
Viszonításképp a hardveraprós árak, aminék bolti, 2 év garos árak biztos lényegesen magasabbak [link]

Bár ahogy nézem végülis vannak újabb és 2 év garis gépek is a sávban üzletből (csak a példa kedvéért [link] ), de teljesítményben nem vagyok benne biztos, hogy erősebbek-e, mint a mostani géped.

[ Szerkesztve ]

(#112178) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

X230 TN kijelzős-be ez a panel megfelelő?
Ha igen, kell valami alkatrész még vagy én is ki tudom cserélni?

(#112179) Tim82 válasza Kalandor (#112178) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben igen. A gyakorlatban az SLB3 panellel fogsz tapasztalni ghosting-ot vagy ahogy a művelt ánglius mondja, image retention a jelenség neve. Nem kell plusz alkatrész, kb. 5 perc alatt kivitelezhető a csere (kijelzőkeret le, panelt tartó csavarok ki, panel kiemel, csatlakozóról szalagkábel lehúz, majd az új panellel ugyanez in reverse order).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112180) Kalandor válasza Tim82 (#112179) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi! Az LP125WH2-SLT1 panel is ghostingol?

Hm, közben ezt találtam:
SLT1 is known to not have any ghosting issues.
SLB3 has some very slight ghosting problems (it took me 2 weeks of use before noticing that on mine)
SLB1 has more noticeable ghosting problems...

Hát, ha ő 2 hét után vette észre, talán nem annyira gond.

[ Szerkesztve ]

(#112181) Tim82 válasza Kalandor (#112180) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben nem. Egy példánnyal van konkrét tapasztalatom, az pont egy foltos SLB3-at váltott az X230i-ben, én nem tapasztalok vele ilyesmit (de nem is használom most túl sokat az X230i-t). Azért az SLB3-nál ez elég feltűnő volt, szerintem az SLT1-nél is kiszúrtam volna már, ha lenne. 2-3 hónapja már megtörtént a csere nálam is.

SLB3-nál nekem az Ubuntu Mate sötét színű hátterénél (rendszerbetöltésnél) simán látszott halványan, hol volt előzőleg a böngésző címsora stb., szóval nem mondanám "very slight ghosting problem"-nek... viszont az enyém eleve egy használt kijelző volt, szóval lehet, hogy új panelnél ez nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112182) komyka


komyka
tag

Üdv mindenkinek. A napokban eladtam a saját gépem maradék alkatrészeit is, úgyhogy perpill. egy P1 gen2 mint céges az egyetlen számító itthon. És megfordult a fejemben, hogy tök jó lenne ez nekem privátnak is. Nyilván a céges rendszerről nem lenne jó a saját dolgaimat intézni úgyhogy az jutott szembe, hogy veszek még egy m2-es ssd-t és belepattintom. A kérdés ezzel kapcsolatban annyi, hogy tudom e úgy használni a lapost, hogy benne a két ssd, és egyszerre csak az egyik aktív a másikat meg mondjuk tiltom BIOSból?

(#112183) Tikakukac válasza Kalandor (#112180) üzenetére


Tikakukac
titán

Mind ghostingol.

Mindig az a kérdés ki és mennyire hisz meg nem hisz a dologban, ez inkább fejben dől el. Az összes IPS verzióból beépítettem több tucatot az évek során. Ghosting mentes panelt soha, egyetlen darabot sem láttam. A mérték a kérdés, de ez is teljesen ingadozó volt, a kínai paneleken, hogy SLB vagy SLT van szerintem csak egy random faktor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112184) Apollyon válasza Kalandor (#112180) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálunk van IPS-es és TN-es X230 is. Azt kell mondjam, akármennyire tré is papíron az IPS, a TN hozzá képest nézhetetlen. A TN után az IPS-t nézni egy mennyország a szemnek. Szóval ha kicseréled, a ghosting nem lesz annyival rosszabb, mint amennyivel sokkal jobb lesz, hogy azt a kicserélt TN-t nem kell többé nézni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#112185) Kalandor válasza Apollyon (#112184) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ez egy jó válasz :R Itt a jó idő, kellene egy jobb panel. Mert amúgy a gép i7-es, nekem a teljesítménye tökéletes egy Samsung Pro SSD-vel.

Tikakukac: :R

(#112186) atatax válasza azbest (#112177) üzenetére


atatax
csendes tag

Köszönöm azbest! Rávilágítottál a "valódi" kérdésemre...

Jelenleg van egy ThinkPad L450 Intel(R) Core(TM) i5-5300U CPU @ 2.30GHz 2.29 GHz 8GB / 256 SSD gépem, amit most egy pályázat végett lehetőségem van lecserélni. Semmi bajom nincs vele igazából, sőt.

Ha már cserélhetem most, akkor nem bánnám, ha
- az aksi kicsit jobban bírná (3 óra akkuidő jó lenne minimum)
- 512 SSD jöhetne
- kicsit könnyebb lenne, mint ez és mivel sokat hordozom és annyira nem vigyázok rá, strapabírót szeretnék
- megbízhatóan működne 1,5 - 2 évet

Ami kritérium még, hogy
- mindenképpen üzletből kell vegyem, számlásan
Tulajdonképpen az a kérdés, hogy mi az a ThinkPad modell, mi az az ÁRKATEGÓRIA, amiben ennél a modellnél lényegesen jobb gépet kapnék? Mennyit kellene rászánnom?
Mert ha ez lényegesen több, mint a jelenlegi gépem ára (mondjuk duplája vagy ilyesmi) akkor az is megfordul a fejemben, hogy tulajdonképpen veszek egy mostanihoz nagyon hasonló árú/teljesítményű gépet és kész.
Vagy egy olyant, ami a fenti igényeimet kielégíti, de nem kell mondjuk 200 000-nél többet adnom érte.
Mit gondoltok?

(#112187) Tikakukac válasza Apollyon (#112184) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt nem hitték el a másik topikban, pedig well, szerintem mind eszközben, mind beszerelt mennyiségben eléggé látom ezt a kijelzős bulikát. Színtere az kuka. Ghosting, az van, ja. De a TN után soha, egyetlen pisszenést nem adott egyetlen ügyfél sem, hogy jahj, csak 69%-os az sRGB meg uram, ez a ghosting mekkora zavaró. A TN után ezeket lazán mindenki félredobja, mert tényleg üvölt a diffi.

Egy durván szellemképes panel mondjuk tényleg kemény, mikor PH oilvasás után alt-tab és filmre mész aztán ott vigyorog az írás még 5-6 másodpercig... ezt aláírom, ha annyira trébe sikerült nyúlni, az szopós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112188) vicze válasza komyka (#112182) üzenetére


vicze
félisten

Lehet attól függőben, hogy mit gondolsz letiltás alatt.
A meghajtó látszani fog oda vissza, konkrétan letiltani egy meghajtót nem lehet a BIOS-ban.
F12 és a Boot Magnerrel tudod váltogatni melyik bootoljon. Lehetnek esetleg bonyodalmak az alap Windows bootloder miatt, azt nem tudom hogy kezel két telepítést.

(#112189) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

USB-C dokkolókkal kapcsolatban van tapasztalatotok?

T14-em van, vettem hozzá egy USB-C Dock Gen 2 (40AS) dokkolót. Viszont ezzel max 2 monitor megy full HD-ban, nagyobb felbontás nem. Ithon viszont egy fullHD-s és egy 2560x1440 felbontású monitorom van, utóbbi is csak max fullHD-ban megy, ha a másik monitor is engedélyezve van, ha csak ez van akkor persze megy rendesen. Szóval értem, az a probléma, hogy kicsi az USB-C sávszélesség, és nem megy át rajta ekkora felbontás.

Gondolkodom, hogy vennék itthonra egy olyan dokkolót, ami megy ezekkel a monitorokkal, ez meg menne az irodába ahol amúgy is csak 2xfullHD monitorom van.

Tehát kérdés, melyik dokkoló viszi két monitort: 2560x1440 + fullHD, és mondjuk nem 30Hz-en, hanem 60-on..

Nézem itt a felbontás táblázatokat:
ThinkPad Thunderbolt 3 Dock (40AC)
ThinkPad Pro Docking Station (40AH)
ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)

Pl az TB3-as dock-nál:
ON 3840*2160@30Hz 3840*2160@30Hz
Ez akkor azt jelenti hogy kisebb felbontás esetén több mint 30Hz-el is mehet? Tehát menni fog a 2560x1440@60Hz + 1920x1080@60Hz együtt?

Vagy a Pro esetén:
Two Displays 4096*2160@30Hz 4096*2160@30Hz
Ez itt 4K 30HZ de akkor ha 2K vagy fullHD mint nálam akkor az megy? Vagy mindenképp 30 HZ lesz?

Esetleg valaki próbált ilyet?

üdv,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112190) azbest válasza _Petya_ (#112189) üzenetére


azbest
félisten

Milyen bemenetre kötöd a monitoron?

Azért kérdem, mert a dp->hdmi átalakítókból több képességű is van. A legbutább passzív fajták (Dual-Mode 1.0 [link] ) csak fullhd felbontást adnak, mert a szintillesztő áramkörük csak kisebb órajelet bír el.

Az egyel jobb passzív hdmi adapterek (Dual-Mode 1.1 és újabb) már képesesk lehetnek kiadni 4k-t is 30Hz-el , azzal 2560@60Hz is tudhat menni. Natív dp-vel és aktív dp->hdmi 2.0 átalakító donglevel kijöhet 4k60Hz is. (intel gpu esetén natív és alternate mód hdmi 1.4 van csak és azért nincs 4k60Hz, talán 11gen-től jött be a natív hdmi2.0)

Ezt úgy általában az inteles displayport kapcsán írtam. A dokkoló gondolom nem jelent plusz szűk keresztmetszetet. Ha használsz donglet, próbáld esetleg a nagyobb felbontásút dugni a hdmi portba, hátha a dongle limitje a fullhd.

A dokk táblázata alapján lehet sávszélesség limit (nem fér át 2x 4k60Hz, de kisebbek vígan) is és a hdmi kimenet lehet aktív dp-hdmi átalalakítós, mivel 4k60Hzet is ír ha csak az van használva (erre az intel proci gpu-ja nem képes önállóan). De a fullhd limit tippre dongle miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#112191) azbest válasza azbest (#112190) üzenetére


azbest
félisten

kis korrekció, azt hiszem a 10gen intel már tud natív/alternate mód hdmi 2.0-át. A 9-esekig volt butább. De passzív dp-hdmi dongle limitje így is kijöhet, ha az nem támogat fhd-nál többet. Ha dp-hdmi kábel is egy ilyen dongle csak integráltan :)

[ Szerkesztve ]

(#112192) S_x96x_S válasza atatax (#112186) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> mi az a ThinkPad modell, mi az az ÁRKATEGÓRIA, amiben ennél a
> modellnél lényegesen jobb gépet kapnék? Mennyit kellene rászánnom?

Szerintem a 80 -as kategóriájú gépektől felfelé
- 280,480,580
- 490,590
- T14 gen1; gen2
saját "privát" és "pragmatikus" véleményem:
- a használt gépek extrém módon túlárazottak
- és most egy mezei >="i3-1125G4" - 3év garis 10nm-es géppel ( vagy >=Ryzen 3 4300U)
járnál a legjobban.
( és a gari lejárta előtt fél évvel eladod )
referenciának - ez a 10nm-es 4c/8t i3-as CPU mit tud...
Intel Core i3-1125G4 - Passmark = 8996

vannak 2 magos gyengébb 2c/4t - de ezt csak végszükség esetén ...
Intel Core i3-1115G4 @ 3.00GHz ( passmark= 6335 )
persze ilyet már kapsz ~ újonnan 180e Ft- ért - fapados HP 15s -ben, de 4 mag alá nem adnám.

összefoglalva:

most csak ~ br 220-250eFt körül csak
Lenovo ThinkBook / IdeaPad -ot találsz
( 4 magos i3-11gen kivitelben ; Ryzen 3 4300U - ban is )

a Thinkpad-es olcsó ( L / E -s ) gépekere még várni kell pár hónapot vagy éveket ..

mert persze A lengyel piacon sokkal jobbak az "új" árak:
pl. Lenovo ThinkPad E14 G2 Intel, Core i5-1135G7, 8GB RAM, 256GB SSD, PL
780EUR * 350 ~= 273000 Ft

vagy ez
Notebook Lenovo ThinkPad E14 14"FHD Ryzen 3 4300U 8GB SSD256GB Radeon 10PR Black
2978,00 PLN ~ 233e Ft.

Mindenesetre összevetésnek mindig nézd meg a CPU passmarkját ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112193) _Petya_ válasza azbest (#112191) üzenetére


_Petya_
őstag

A 40AS dokkolón 2 DP és 1 HDMI van, a fullHD monitoron csak HDMI van így azt oda, a másik monitor egyik DP-ben sem megy csak 1920x1080@60Hz-en ha a HDMI-s monitor engedélyezve van.

Viszont ha azt a gép saját HDMI-jébe dugom. a dokkolón meg csak a 2K-s van, az megy, tehát legrosszabb esetben két kábelt kell dugdosni.. Egyébként érdekes, hogy csak akkor megy a gép saját HDMI-je ha a dokkolót a TB3-as USB-C portba dugom, ha a másikba akkor nem.

Ezek a 40AH 40AJ dokkolók ha jól látom két USB-C-t dugnak be oldalról, mivel ugye nincs már alul dock csatlakozó ( :( ) gondolom ezzel oldják meg a sávszélesség problémát.

Még ezt találtam a reddit-en: [link] de számomra ebből sem derül ki hogy menne-e az itthoni setup ezekkel vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#112194) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, altalanos kerdes

I5-6440HQ-s cuccnal (14", 2x4GB ram, 320GB HDD!!!) szamit-e telesitmenyben, hogy egy elozo genes markaazonos lapos 65W-os teglaja helyett a gyari 130W-ost hasznalom?

Dokkolon log, (az a fos uj Dell), 1 plantronics usb headset, 1 usb bill meg egy monitor HDMI-n)

Win10x64 enterprise kornyezet. 5-10 Chrome tab. 3 Oracle session, 1 MFG pro telnet klienssel, MST, Outlook es 3-4 kozepes meretu excellel hasznalom, ehet, hogy csak placebo, de mintha miota a gyari teglat hasznalnam kicsit porgosebb lett a cucc. (Mondjuk 1.5ev WFH miatt nem artana kipuccantani az 5480-ast)

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#112195) S_x96x_S válasza Balinov (#112194) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> I5-6440HQ-s cuccnal (14", 2x4GB ram, 320GB HDD!!!) szamit-e
> telesitmenyben, hogy egy elozo genes markaazonos lapos 65W-os
> teglaja helyett a gyari 130W-ost hasznalom?

I5-6440HQ -re 45 W -ott ír a hivatalos ark
a 65W-45W .. különbségét oszd le
... a winchesterre, ram-ra, képernyőre, usb-s kütyükre ...

> lehet, hogy csak placebo
> ... de mintha miota a gyari teglat hasznalnam
> ... kicsit porgosebb lett a cucc.

ki kell tesztelni. :K

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#112196) Balinov válasza S_x96x_S (#112195) üzenetére


Balinov
félisten

Munkás gép, örülök ha nap végén lecsukhatom végre, rohadjon el a tesztelés. Valszeg az ilyen olyan Corp its biztonsági cucc fogja, meg az 5400rpmes vinyo :))

Valszeg placebo lehet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#112197) S_x96x_S válasza Balinov (#112196) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Munkás gép,

nem mindig jó az a nagy pörgés .. :)

> Valszeg placebo lehet

ha hozzászoktál .. nincs gond ..

> Valszeg az ilyen olyan Corp its biztonsági cucc fogja

arról nem is beszélve
hogy egyes gonosz cégek .. hatékonyságmérés indoka alatt -
"titokban" monitorozzák ~ kémkednek a dolgozók iránt.

ha engedélyezve van pl. az USB botolás ..
akkor egy külső winchesterről futtatott - saját - oprendszer talán
"rész" - megoldás lehet ..
( feltéve, hogy ha titkosítva van az eredeti vinyó )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#112198) S_x96x_S válasza komyka (#112182) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A kérdés ezzel kapcsolatban annyi, hogy tudom e úgy használni a
> lapost, hogy benne a két ssd, és egyszerre csak az egyik aktív

talán két külső winchester lehet az egyik megoldás.
pl Thunderbolt™ 3 - dokkolóval - és onnan bootolni.
és akkor biztos, hogy csak az az aktív, amelyik rá van dugva.

Kompromisszumos alternativa lehet még:
Ha a mindkét belső ssd - külön külön titkosítva van ..
és még ha rá is tud olvasni .. a titkosítás miatt nem tudja ki-kódolni.

Vagy a fenti kettő kombinációja.
- céges dolog titkosítva a belső winyón.
- saját dolog külső TB3 winchesterről bootolva.
Itt a legrosszabb variáció, hogy véletlenül felülirod a titkosított drive-ot ..
( de legelább az adat-szivárgásnak kicsi az esélye )

Az a legjobb, hogyha megnézed TE a Bios menüt ..
ha nem tudsz belépni, nem tudod beállítani a boot sorrendet, akkor
nem sok mindent tudsz tenni. :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#112199) azbest válasza _Petya_ (#112193) üzenetére


azbest
félisten

Óóóó..
A gen1-es t14 egyik pdf-ében lehet a megfejtés. [link]
Azt írja, hogy dp1.2-őt tud. És a dokkos táblázatból az also inteles dp1.2-esnél tényleg azt írja, hogy 2 kijelzővel fullhd a max.

Szóval lehet ezeknél a 10-es széria intel mobil prociknál akkor még mindig dp1.2 és hdmi 1.4a a beépített gpu korlátja. Szóval így lehet tényleg a dupla csatlakozós dokkolókkal megy több monitor kombó nagyobb felbontással. Amin újabb dp van ott a nagyobb sávszélesség miatt megy valsz egy kábellel is a nagyobb felbontás kombóban.

Bár a dp1.2 el kéne vigyen két 2560@60Hz képet, de lehet itt osztozik a többi dokkolós perifériával és ezért csak fele sávszélességet kap.
Vagy max azt lehetne próbálni, hogy nem használod a hdmi portját, hanem helyette aktív dp-hdmi átalakítóval hajtod a hdmi monitorodat is. Ha nem a sávszélesség a limit, akkor úgy még esetleg működhet a mostani dokkal is. Ha erre jársz tudok kölcsönadni aktív donglet :)

Dp 1.2 mst (multistream) az elvileg tud 2x2560-at is, ha nem korlátozott más miatt, lehet a mixed mode lefelezi és azért nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#112200) azbest válasza azbest (#112199) üzenetére


azbest
félisten

Van egy type-c - hdmi kábelem is, ami dp alternate módból csinál aktívan hdmi 2.0-át, esetleg azzal is kipróbálhatod, ha szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.