Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) Kalandor válasza Tikakukac (#112187) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy durván szellemképes panel mondjuk tényleg kemény, mikor PH oilvasás után alt-tab és filmre mész aztán ott vigyorog az írás még 5-6 másodpercig...
Ez egyébként egy új panelnél beszerelés után azonnal megvan (tehát gyári hiba) vagy csak később romlik le?

[ Szerkesztve ]

(#112202) vicze válasza azbest (#112199) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy meglegyen, a dock kimenete kompatibilitási list: link

Azt kihagytad, hogy a nem TB3 USB-C-be dugva a dokkolót, azért nem megy a HDMI, mert olyankor az USB-C-n megy a HDMI videó jele, és csak a TB-be dugva lesz meg a DP1.2 MST, a "sima" USB-C-be dugva nem, mert az HDMI 1.4a-t fog kapni csak.

(#112203) azbest válasza vicze (#112202) üzenetére


azbest
félisten

Igen, ezt jól összefoglaltad. A linket Petya is odatette már a dokkja típusához, vagy eltévesztetted, hogy mit aszerettél volna linkelni?

#112204
igen a konkrét dokkoló alól volt a géphez passzoló kivágás

[ Szerkesztve ]

(#112204) vicze válasza azbest (#112203) üzenetére


vicze
félisten

Nem, ez az összes dokkoló csak a kimeneti kompatibilitással (csak benne hagytam a pointert a konkrét típusra), nem tudom hogy ebből vágtad-e ki vagy a dokkoló sajátjából.

(#112205) Balinov válasza S_x96x_S (#112197) üzenetére


Balinov
félisten

Vpro matrica van, meg bitlocker on, szintén.

Lehet ha nyugdíjba megyek, csinálok egy külső vinyora egy Win10 install, ezzel a cpuval azért egy irodai munkának hasitani kéne. De nem. Egy word megnyitása 30-40sec, Ms team meeting indítás 2 perc, Edge indulás min 1 perc, ie11 jobban hasít, mint amaz :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#112206) atatax válasza S_x96x_S (#112192) üzenetére


atatax
csendes tag

szia!
nem mondom, hogy gyorsan, de felfogdostam, amiket írtál, köszi!
Notebook Lenovo ThinkPad E14 14"FHD Ryzen 3 4300U 8GB SSD256GB Radeon 10PR Black
erre eléggé ráflesseltem, ha jól értem ez tök új, garanciás.
arról van infód talán, hogy milyen a szervízük? ha esetleg elbaszódik, akkor küldhetem Lengyelországba?

(#112207) atatax válasza atatax (#112206) üzenetére


atatax
csendes tag

már látom, hogy garanciás, 12 hónapot vállalnak rá, ezt azért keveslem ennyiért, te vállalnád a rizikót, hogy 2 évig "úgysem" lesz baja egy ThinkPad-nek?
ezzel versenyez
https://www.laptopszalon.hu/lenovo/lenovo-ideapad-3-15are05-81w40044hv-laptop_58256-adatlap - amire most 3 év garit ajánlanak

de baszki az a ThinkPad annyival szebb... :D

(#112208) S_x96x_S válasza atatax (#112206) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ha jól értem ez tök új, garanciás.

annak tünik, Lengyel billentyűzettel.
12 hónap garit irnak,

> arról van infód talán, hogy milyen a szervízük?

nincs más infóm.
"Talán" van rá nemzetközi garancia vagy nincs ..
de rá kell kérdezni.
nem tudom ..

Sajnos Magyarország világbajnok ÁFÁ-ban ..
és én meg mindig rácsodálkozom, hogy az USA-ban milyenek az árak.
Benchmarking AMD Ryzen 5 5500U Linux Performance With A $450 Lenovo Laptop ( Lenovo Ideapad 3 15 with Ryzen 5 5500U 6c/12t )
persze ez ZEN2-es még .. de akkor is jó vételnek tűnik.

de amúgy meg - itt találsz sok mást ..
https://geizhals.de/?cat=nb&asuch=Thinkpad&bpmin=&bpmax=&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=100

pl. Németeknél ~ 762 EUR
Lenovo ThinkPad E14 G2 Intel, Core i5-1135G7, 8GB RAM, 256GB SSD, DE (20TA000CGE)

vagy nézz rá az Ír https://www.laptopsdirect.ie/d/sale-laptops -re
nekik is van néha jó akcióik.

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112209) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Van egy X1 Carbon 4th notebookom és most raktam bele egy 2 TB-os SSD-t a benne lévő 512 GB-os helyére..

A gépben van microSD kártya foglalat is, amiben már régóta van egy memóriakártya.

Viszont az SSD csere óta nem látja a hátsó foglalatban lévő microSD kártyát. Ha külső USB olvasóba rakva dugom be a gép egy USB portjába, akkor látja ezt a microSD kártyát. Ha viszont a hátsó foglalatba rakom, akkor nem ismeri fel.

A foglalat jó, mert ha próbaképpen visszarakom az 512 GB-os SSD-t, akkor felismeri a beépített foglalatban lévő microSD kártyát :U

Mi lehet a hiba oka, hogyan lehetne rávenni a gépet, hogy továbbra is kezelje a beépített foglalatban lévő microSD kártyát :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112210) donjohnson válasza Donki Hóte (#112209) üzenetére


donjohnson
addikt

az ssd-n van a windows?
kártyaolvasó driver-e fent van?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#112211) Donki Hóte válasza donjohnson (#112210) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a választ, igen, a Win az SSD-n van.

Elvileg minden driver fel van telepítve, semmi hiányosságot sem mutat az eszközkezelő.

Ettől persze még valószínűleg ott lehet a gond, ahol mondod, rátelepítem az általad linkelt drivert (holnap, mert most nincs nálam a gép).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112212) FoxiestFox válasza Donki Hóte (#112211) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vedd ki a kártyát, míg drivert telepítesz, majd egy teljes resetet tolj a gépnek (BIOS-ban a menüvel, amivel az akkut is leválasztanád).
Aztán dugj bele töltőt, ismét felismeri az akkut, és ha minden jó, meg is vagy egy komplett áramtalanítás-restarttal.

(#112213) Donki Hóte válasza donjohnson (#112210) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, ettől jó lett :R

Sosem jöttem volna rá, mert nem jelzett nem megfelelően működő eszközt, vagy perifériát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112214) hobizoli válasza Tim82 (#111857) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemide...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#112215) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Érdekes jelenség: X230, W7 van rajta. Tökéletes a hang, semmi gond.
Egy Hikvision program telepítését követően nincs hang a laposon. Bootolásnál még van, de ha bebootolt nincs, hangeszközöknél sem lehet semmit állítani.
Ez a hiba mindig az említett Hikvision program telepítését követően jelentkezik. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112216) azbest válasza embe (#112215) üzenetére


azbest
félisten

nem rak fel valami virtuális hangkártyát?

(#112217) embe válasza azbest (#112216) üzenetére


embe
nagyúr

Kerestem, de nem találtam erre utalóan semmit.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112218) vicze


vicze
félisten

Megjött az első T14 G2 Intel i5-1135G7, hát ez az 11th Gen katasztrófa...
Venti a balanced-on 3000-4000-en megy szünet nélkül. Leszabályozni egyáltalán nem óhajt. PL2 64W :Y Performance-on a PL1 64W :Y
Amit még soha nem láttam, hogy aksin Performance-on a PL1 limit folyamatosan szabályozza magát felfele, ahogy megy le a hőfok.
Egy zip-et tömörítettem ki és átlépte a rendszer a 45W fogyasztást, benchmark feltolta 61W-ra, és a csak a CPU volt 45W. :Y
Hát ennyit tud a 10nm, ja igen és dupla akkor fogyasztással adja az AMD teljesítményének a 2/3-át. :U Kerüljétek az Intelt ahogy csak tudjátok.

[ Szerkesztve ]

(#112219) azbest válasza embe (#112217) üzenetére


azbest
félisten

Lehetséges programnak beékelődnie és feldolgoznia, módosítania hangot, akár be, akár kimenő irányban (WASAPI ?). Nálam péládul a win10 hülyeségére, hogy nagyon alacsony jelszintű az usb mikrofon, használok egy programot, ami előerősíti szoftveresen, hogy hallható legyen [link]

Talán az a program is beékelődik a hangfolyamba. Sehol nem látni semmi változást. Se eszközkezelőben, se hangeszközöknél, de szépen dolgozik. Vagyis a te esetedben nem igazán jól működik :D

vicze1
talán tegnap volt egy linus techtips videó arról, hogy elrontott hűtéssel mennyire rossz tud lenni az új intelek teljesítménye. Kaptak valami intel refeerencia notebookot i9 procival és tán köröket ver rá egy másik új inteles, de i7-es noti, mert annak van hűtése. A proci típusa sajnos semmit sem jelent, mert a paraméterezése és a hűtés képessége durván hat a valós teljesítményre. [link]

[ Szerkesztve ]

(#112220) embe válasza azbest (#112219) üzenetére


embe
nagyúr

Keresgetem még az okát...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112221) zsolti75 válasza vicze (#112218) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem probléma a magas PL ha van mellé hűtés is, de T14-ben kétlem hogy lenne. Anno a xeon-os P51-em is stabilan megzabált 55W-ot ha terhelve volt, az is 4mag 8szál volt. Na és!? A mostani 8magosom meg 100W-ot. Nekem mindegy, ha van hűtés és élvezhetjük/nénk a közel asztali teljesítményt.
A 9 és 10gen is már power limittel szabályzott (hacsak ki nem lőtte az ember :D ) ezzel sincs gond igazából.
Az U-s procik között egyértelmű az AMD előnye, H-sok között viszont nem, ezt már több fórumban kiveséztük, hogy az a fogyasztás valójában mennyi és milyen hőfokok mellett stb. stb.
Szerintem jól sikerült a 11gen, és örülök hogy van verseny.

(#112222) vicze válasza azbest (#112219) üzenetére


vicze
félisten

A belső változatlan T490 óta, ugyan az minden és azt kivéve, hogy gyorsabb valamivel generációról generációra rosszabb lett. Hozzáteszem, hogy az AMD modell is szinte hulla ugyanaz a belső, nagyon kicsi a különbség.
Tényleg arról beszélünk, hogy 30W -> 51W -> 64W-re ment a max TDP az évek során a 14"-os T sorozatban 0 hűtőváltoztatás mellett.

Tévedtem, a PL1 full dinamikus és 100%-an ereszd el a hajamat van konfigurálva a TDP, ami tök értehertelen. :F
Lemérve gyorsan pár dolog.

@zsolti75: Jó de ez egy hivatalosan 15W-nek tartott CPU, 64W power limittel PL1-en? WTF? Lehet hogy feljebb, jobb, de ez itt előttem egy katasztrófa, azt se tudom, hogy ezt usernek, hogy mondjam, hát ja ez egy fűnyíró na vegyél ANC fülest hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#112223) zsolti75 válasza vicze (#112222) üzenetére


zsolti75
senior tag

Először én sem értettem mi van, mikor az első 9gen-esemet megvettem.
Power limittel szabályoznak, vagyis ha a proci eléri a 90-92 fokot, akkor szép lassan elkezdi visszavenni a teljesítményt és azálltal az órajelet, nem közvetlenül az órajel van vezérelve mint régen.
Mindegy hogy 64W van az EC-ben, gyakorlatilag azt csak másodpercre (se) éri el. Így jobban és pontosabban tudják féken tartani.
A hátránya, hogy mindig 90-96 fokot fogsz látni, mégha kevésbé van terhelve akkor is. Mindegy is, valaki megtervezte azért van a garancia nem? :D
A hajszárítózás lehet egy rossz gyári pasztázás vagy egy elrontott bios miatt is. Láttunk már ilyet sajnos korábban :W

(#112224) vicze válasza zsolti75 (#112223) üzenetére


vicze
félisten

"Mindegy hogy 64W van az EC-ben, gyakorlatilag azt csak másodpercre (se) éri el."
Nop... 40W-n kezdi, majd elkezd felfelé(!!!) kúszni 45W-ig, végig 100C van nyilván mintha mi se lenne és konkrétan megy fel fel, majd a teszt közepén szépen komótosan lemegy 38W körülire és beáll 80C-re, ha hosszabba tesztnél 20W-ig leseik de ehhez jó 5perc terhelés kell, az órajel meg köszönőben sincs a fogyasztással, mintha külön utakon járnának. Mindjárt csinálok grafikont...
Nagyon nem így működöt régen, hanem ahogy te is írod.
Az a vicc, hogy 37C és 3500-4000-en pörög, minek? Mintha a PL1 vezérelné a ventit és nem a hőfok.

Amit nem értek, hogy a Notebookcheck-nél ez van:
"When the ThinkPad T14 Gen 2 is idle, the fan stays off. We measured an average of 35.4 dB(a) in our load test and a maximum of 40.1 dB(a)."
Nagyon nem ezt tapasztalom.

Útközben lecseréltem a pasztát. Kifejezetten jó volt, folyékony jól megrakták. Nincs változás...

Szerk: Aki meg 2133-as RAM-ot forrasztott rá, menjen a *****. Notebookcheck-nél hibásak az adatok, a mentéseiken látszik, hogy ott is 2133 volt.

[ Szerkesztve ]

(#112225) zsolti75 válasza vicze (#112224) üzenetére


zsolti75
senior tag

Próbálj meg egy EC reset-et, de lehet hogy bios bug lesz.

(#112226) vicze válasza zsolti75 (#112225) üzenetére


vicze
félisten

Halál biztos hogy bugos mint a fene:
Kikényszerítem, hogy lejjebb vegye a ventit a powersaverrel, ok vissza max-ra, venti marad, nagyszerű. GPU teszt elindít venti marad szinten 2500-tel, csodás. 5perc alatt lefut a teszt leáll, 3mp-re rá a venti felpörög 4000-re, full idle 1W fogyasztás 35C és csak pörög mint az őrült. ;]

(#112227) barnam_ válasza vicze (#112224) üzenetére


barnam_
nagyúr

Milyen teszt közben nézed a teljesítményt?
Elvileg a W530-nál (3840QM) tudom állítani a PL1 és PL2-t is, ha gondolod megismételhetem a teszteket, így képet kaphatunk a régi TP-k működéséről.

Ma fedeztem fel, hogy az Intel XTU-ban az Advanced tuningnál 1 / 2 / 3 / 4 magra 42/41/40/40 szorzókat lehet beállítani, így 1 magot terhelve felmegy 4,2 GHz-ig is. Az más kérdés, hogy a 45W-os TDP-be így is bele kell férnie, szóval 4 magon terhelve kb. 3,5 GHz-ig megy fel.

(#112228) zsolti75 válasza barnam_ (#112227) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az a +400Mhz tuning megvan az újabbaknál is 6820, 7820, 8850, 9850, 10850.
Tudod emelni a PL-t ha bírja a hűtés, XTU vagy Throttlestop-al.
#112226 vicze1 Lehet még hőszenzor is a hűtőn ami defektes.

[ Szerkesztve ]

(#112229) S_x96x_S válasza zsolti75 (#112221) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az U-s procik között egyértelmű az AMD előnye, H-sok között viszont
> nem, ezt már több fórumban kiveséztük, hogy az a fogyasztás
> valójában mennyi és milyen hőfokok mellett stb. stb.

"H"
ezt még AMD Ryzen 7 4800HS -re érted,
vagy már az új "AMD Ryzen 9 5980HS" / "5900HS" / "5900HX" re is.

mivel a legtöbb "H"-s konfigot nVidia GPU-val adják .. az összeszoktatás és "a szobatisztaságra nevelés", lasabban halad ..
mert az nyilvánvaló, hogy az AMD szoftveres driverben/tunningban még le van maradva, az Intelnél ez sokkal flottabul megy.
De legalább dolgoznak rajta ..
Phoronix: AMD Continues Working On SmartShift Support For Linux

> Szerintem jól sikerült a 11gen, és örülök hogy van verseny.

a verseny jó :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112230) zsolti75 válasza S_x96x_S (#112229) üzenetére


zsolti75
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy nagyjából egy szinten van a 5980 a 11980-al.
Nincs egetverő különbség, se fogyasztásban se melegedésben, nanométerek ide vagy oda.
Mindenki vegye azt ami tetszik.
Én mint workstation használó sajnos nem fogok találkozni AMD-vel, pedig szívesen birtokolnék egy Ryzen+Quadro-s gépet.

(#112231) FoxiestFox válasza zsolti75 (#112230) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Én mint workstation használó sajnos nem fogok találkozni AMD-vel..."
Még. Nem kell sokat várni szerintem.

(#112232) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

T570-be bele tudom rakni az AX200-as wifit?
Kell hozzá whitelist mentesített bios ? Vagy itt már nincs ilyen probléma ?

(#112233) Cold5 válasza Geby (#112232) üzenetére


Cold5
senior tag

T470s-be biztos nem kell, megy minden simán. Szvsz nem hiszem, hogy kell.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#112234) Geby válasza Cold5 (#112233) üzenetére


Geby
tag

Szuper.

(#112235) Tim82 válasza Geby (#112232) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már az *50-es szériában sincsen wifi whitelist, szóval mehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112236) barnam_ válasza zsolti75 (#112228) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, XTU-val működik. De több szálon terhelve lemegy 3,2 GHz-ig, mert csak így fér bele a 45W-ba. Szépen látszik a grafikonon, hogy kezdetben felugrik ~50W-ra, majd beáll 45W-ra, de ezzel együtt csökken a max órajel is.
Nem szintetikus tesztekben viszont emeli az órajelet, ahogy kell.

Más téma, biztos volt már kérdés, de egyelőre nem találtam megoldást:

Hogy tudom W530-on bekapcsolni az Intel 7260AC kártya BT modulját?

Az 51-es pin-t leragasztottam, ez bevált más márkánál, de itt nem csinál semmit. Feltettem az Intel Wireless Bluetooth drivert, próbáltam eszközkezelőben letiltani a beépített BT modult, BIOS-ban letiltani a BT-t majd engedélyezni, egyelőre semmi. Kiszedni nem akarom a gyári BT-t, mert macera leszedni a palmrest-et.

(#112237) Penguin95 válasza barnam_ (#112236) üzenetére


Penguin95
senior tag

Esetleg az UEFI-ben próbáld letiltani a Bluetooth-t (csak a különálló kártyát tiltja), de nekem ez sem segített mikor az AX210-el szórakoztam, és ki kellett vennem a gyári modult.

(#112238) Tim82 válasza barnam_ (#112236) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kiszedni nem akarom a gyári BT-t, mert macera leszedni a palmrest-et.

Pedig az az ultimate megoldás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112239) vicze válasza barnam_ (#112227) üzenetére


vicze
félisten

3gen-től felfelé mértem folyamosan, egyik se csinált ilyet. PL1 és PL2 minding eléggé fix volt, és tényleg a hőfok határozta meg a felvett teljesítményt és így az órajelet is. Ez most mintha megszűnt volna 11th-nél. Amúgy Power saveren 100%-osan betartja a 7,5/10W-s power limiteket és valami ultra brutál lassú is lesz tőle (-63%) és 45-n van, hogy ez mér jó...
Lenovo-t se értem, hogy mi a jó istennek így állította, mert nem így esik ki a gyárból az biztos.
Legalább a balanced értelmesre lehetne belőve, de egyszerűen nincs valós különbség a Performance-hoz képest a dinamikusan felkúszó PL1 miatt.
Mi feltűnt, hogy a 2db VRM helyett 3db van és ezek hűtve vannak a hűtővel, ez új mindenképp.

Amúgy az Xe tényleg fasza ezt meg kell vallani simán 3x teljesítményt hoztak vele.

[ Szerkesztve ]

(#112240) BFeco válasza barnam_ (#112236) üzenetére


BFeco
aktív tag

Szia!
>Hogy tudom W530-on bekapcsolni az Intel 7260AC kártya BT modulját?

Sajnos alapértelmezetten tiltva van a USB #12 port a W530-nál (X230-nál NEM) a modosított 1vyrain BIOS-ban. Ez a port van a WLAN kártya foglalatra kivezetve (kapcsolási rajzon megegyezik a W530, X230-nál ez a rész (is). A BT-hoz ezt kell engedélyezni. 51-pin megszakítás sem kell.

Modosított 1vyrain Biosban:
Advanced
South Bridge Configuration
SB USB Config
USB Port #12 Enable/Disable [Disabled]
Ha engedélyezzük, továbbra sem megy!

Megoldás:
Modosított Biosban:
Advanced
South Bridge Configuration
SB USB Config
USB Per-Port Disable Conrol [Disabled]

A gyári BT modult sem kell feltétlen kivenni, viszont az
I/O Port Access
Bluetooth [Disabled]
legyen, vagy vegyük ki a notiból a régi BT modult.
E nélkül felkiálltó jeles az Intel BT az eszközkezelőben!

Saját W530-nál és X230-nál X200 és X210 kártyákkal teszteltem.
Aliexpressen és máshol is a W530 tulajok azt írták, hogy nem megy a BT az új WLAN modulon (T530, X230-nál működött).
Elsőre nálam sem!
Sok keresés után a német thinkpad-forum.de fórumon találtam meg a leírt megoldást:
Thema: Fragen zu W530 und Intel 7260 oder andere Kombikarten [link]

BFeco

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#112241) barnam_ válasza BFeco (#112240) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez a tökéletes megoldás, köszönöm! :R

(#112242) BFeco


BFeco
aktív tag

Szívesen! :)

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#112243) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Thinkpad Yoga 370-nél lehet valami kezdeni azzal ha a burkolat csavarjainak a menete kiszakadt? Ma vettem egy gépet és a zsanérnál lévő burkolat csavarok semmit nem tartanak....

(#112244) Kbali válasza tototos (#112243) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kuka vagy visszaadod az eladónak :(

(#112245) Tikakukac válasza tototos (#112243) üzenetére


Tikakukac
titán

Jahj, micsoda érdekesség. Nem.

Elódnak vissza vagy burkolatcsere. Vagy ragasztó, de utána kalapáccsal bontod ha baja van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112246) tototos válasza Tikakukac (#112245) üzenetére


tototos
őstag

Akkor ez típusbetegségük? Hát megpróbálom hátha az eladó kezd vele valamit...

(#112247) Tikakukac válasza tototos (#112246) üzenetére


Tikakukac
titán

Bizonyos gépkategóriáknak igen, márkától függetlenül. Értekeztem már erről nem is annyira régen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112248) Oldman2


Oldman2
veterán

X200, 8GB RAM, SSD, Win10 Pro

Megy minden, kivéve hogy a dokkolón keresztül nincs hang. Közvetlen a laptopba dugva megy.

Van-e valakinek valami ötlete? Sajnos így baromi kényelmetlen hangfalat rádugni, mert a Laposon oldalt van a hangkimenet, a dokkolón meg hátul lenne (ha szólna).

(#112249) barnam_ válasza Oldman2 (#112248) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hangkártya drivereket telepíteném újra első körben.
Érdemes azt is kipróbálni, hogy ne a Windows által feltelepített, hanem -ha van legalább valami Win8- a Lenovo hang driverek telepítsd fel.

(#112250) donjohnson válasza Oldman2 (#112248) üzenetére


donjohnson
addikt

telepdítsd újra az audio drivert úgy, hogy a dokkolón van a gép.
fontos, hogy így csináld, mert ha nincs a dokkolón a gép és úgy telepíted újra a drivert, akkor nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.