Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) RAMy válasza azbest (#112800) üzenetére


RAMy
tag

Mutatom, hogy milyenek a modulok. A koszos címkés az "új", ami nem megy. Nem teljesen ugyanaz a kettő, de a címke szerint igen. :F

Kép 1, Kép 2

(#112802) Picco válasza RAMy (#112801) üzenetére


Picco
addikt

hibas memoria az altalad leirtak alapjan.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112803) RAMy válasza Picco (#112802) üzenetére


RAMy
tag

Rossz volt sajnos, vettem másikat, ezzel már jó. :Y

(#112804) totron


totron
addikt

Cserélném nagyon a T500-at, mostmár igazán, de csak dzsunka kijelzős modellek jönnek szembe. Igény a procigeneráció-váltás és a jelenleginél nem rosszabb megjelenítő, min 14"-on. Ez úgy tűnik, ez nem is olyan kis feladat. 100k alatt. Van ilyenre esély?

(#112805) Penguin95 válasza totron (#112804) üzenetére


Penguin95
senior tag

Úgy rémlik konkrét hirdetést nem jó dolog linkelni, szóval hardveraprón én láttam 93-ért T460s-t amiben FullHD IPS van, de kereken 100-ért meg már T470 is akad. Persze ezek használtak, de a keret miatt gondolom ez belefér.

(#112806) hszilard666 válasza Penguin95 (#112805) üzenetére


hszilard666
veterán

Szabad még 2021 ben ilyen 2 magos gépet venni? Vagy 8. gen alatt minden kukaszökevény már?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#112807) barnam_ válasza hszilard666 (#112806) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez nagyon jó kérdés, én is ezt akartam feltenni.
Nem ThinkPad, de munkára most egy i7-7500U procis laptopot használok, és a hajamat kitépem olyan lassú :D (Igaz csak 8 gb ram van benne, de állandóan maxon teker a cpu)

Előtte másik helyen egy i5-8265u volt a laptopban, ugyancsak 8gb rammal, hasonló munkakörben az teljesen jó volt, sosem éreztem lassúnak.

(#112808) tboldi válasza barnam_ (#112807) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, más rendszer, de a mid 2017-es 15” MacBook Próm teljesítménye az i7-7700HQ-val tök jó még mindig. :)
Az X230 az i5-3320M-mel már érezhetően többet gondolkodik, de hát ez nem meglepő. :D

Mindkettőben 16 GB DDR3 van, a ThinkPadben 1600 MHz-en, a Mac-ben meg 2133-on.

[ Szerkesztve ]

(#112809) vicze válasza tboldi (#112808) üzenetére


vicze
félisten

i7-7700HQ egy 4magos 45W-s proci, ő meg 2magos 15W-ről beszél, nem egy liga.

Egy T470p-vel nekem se lenne problémám, és hozná közel a gen11 U teljesítményét csak hát 45W-vel 15 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#112810) tboldi válasza vicze (#112809) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem néztem utána. :R

(#112811) hszilard666 válasza barnam_ (#112807) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, akkor én már tuti nem veszek régebbi gépet ha megint elkapna a gépszíj. :D

tboldi:

Hehe, nálam a 2c i5 ös 11" es Air 2012 ből meglepően fürge még 4 giga rammal is, úgy hogy rá van csapva a 34" os es UWHD monitorom. Valszeg a macOS varázsol valamit a hátérben. Annyira boldog vagyok vele hogy ezt tuti nem fogom lecserélni míg le nem döglik. Vagy a gép, vagy én. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#112812) Penguin95 válasza hszilard666 (#112806) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szerintem otthoni használatra simán. Nekem is csak egy i5-3320M van a legerősebb laposomban (2 mag 4 szál, 2,6-3,1 GHz), mégsem érzem kevésnek egyáltalán. Egyedül a Windows 11 támogatása nem lesz megoldott, de 2025-ig még ott van a 10, vagy 2029-ig az LTSC 2019, esetleg Linux. Bár jegyzem meg halkan, nálam a 11 tesztverziót fel lehetett erőszakolni, és gond nélkül üzemel.

Persze munkára már jobb egy izmosabb gépet venni, de ahol még a T500 is elmegy, ott ez is hatalmas ugrás lesz.

(#112813) barnam_ válasza tboldi (#112808) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, ahogy vicze1 írja, más liga a kettő :)
Ezek a 4 magos 15W-os procik egész jók amúgy, az az i5-8265u hasonló, vagy jobb mint a W530-ban lévő i7-3840qm, aztán fele olyan vastag a gép, nem beszélve a fogyasztásról.

hszilard666: én 2 magos ultrabook procis gépet akkor vennék csak, ha teljesítmény helyett az akku idő és az ár lenne szempont.
Régebbi T sorozatból p végűt vennék (460, 470p) azok 4 magosak, vagy T480, de mehetnének lejjebb is a használt laptop árak.

(#112814) Tim82 válasza Penguin95 (#112812) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pluszegy.

Sem az i3-3110M procis X230i-m (Ubuntuval), sem az i5-5300U procis L450-em (Windows 10-zel) nem "kukaszökevény" hardver 2021-ben - persze 16+ GB RAM és jó SSD mindkét gépben van. Az utóbbin még játszom is, nyilván nem a Cyberpunk 2077-tel, hanem mondjuk egy Pathfinder: Kingmaker meg egy Pillars Of Eternity I, II elfut szépen rajta.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112815) Francia91 válasza Tim82 (#112662) üzenetére


Francia91
veterán

Tehát akkor szerzek egy bontott webkamerát, azt minden további nélkül be tudom kötni, és kész vagyok kb?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112816) Tim82 válasza Francia91 (#112815) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy bontott webkamerát és a keretbe nem full fekete, hanem a webkamera optikájának megfelelő "lyukat" (nem lyuk, hanem kb. átlátszó kör/négyzet, modelltől függően, de nem tudom jobban körülírni) tartalmazó matricát. És igen, ezzel kész vagy kb.

Ez nem T410-hez ilyen matrica, hanem T61-hez (ott már voltak egyes példányok webkamerával), de ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112817) Francia91 válasza Tim82 (#112816) üzenetére


Francia91
veterán

:R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112818) tboldi


tboldi
nagyúr

Megjött az új aksi az X230-ba, végül is mégiscsak Green Cell lett (kellett még pár dolog, egyszerűbb volt mindent egy helyről rendelni, a Best Markt-nál meg csak GC van). Majd ha lesz valami gebasz, írok. :D

[ Szerkesztve ]

(#112819) Kbali válasza tboldi (#112818) üzenetére


Kbali
nagyúr

A pozitívat is írd meg :)

(#112820) tboldi válasza Kbali (#112819) üzenetére


tboldi
nagyúr

A legeslegelső benyomás az antisztatikus zacskóból kivéve, hogy büdös. :D

(#112821) rgeorge


rgeorge
addikt

P51/P52/P53/P1/P15/X1 extreme közül melyiknek van és milyen alapbetegsége (SATA stb.)? Ha az ár nem kérdés, akkor mondjuk egy W520 után mi lenne a racionális választás?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#112822) barnam_ válasza tboldi (#112818) üzenetére


barnam_
nagyúr

A súlya milyen a gyárihoz képest? Sokszor az is sokat elárul ha jóval könnyebb, rögtön tudni hogy kevesebb benne az anyag :D
Eddig kétszer vettem utángyártott akkut, mindkétszer AliExpress. Az első TP-hez való, egész jól bírja. A másodikat most nyáron, egy régebbi Samsung Series 9 laptophoz, gyári már nincs, márkás utángyártott sincs (csak újabb típushoz). Szóval kénytelen voltam kipróbálni. Nos már kézbevéve is érezni hogy gagyi, sokkal könnyebb mint a gyári, nem is illeszkedik pontosan. Ez még hagyján, de nagyon lassan tölt, majd egyszercsak felugrik 100%-ra. Fordítva is ez a helyzet, egy ideig normálisan merül, aztán pl. 75%-ról leesik 25%-ra. Szerencsére van ingyenes visszaküldés EU-n belül, bár vannak kétségeim hogy látok-e belőle pénzt.

(#112823) tboldi válasza barnam_ (#112822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Konnyebbnek tunik, de csak egy halvany gondolattal. Majd megmerem konyhai merleggel is. :D

Illeszkedes oke, a gyari ebben is jobb egy fokkal, de nem rossz a GC sem. A merulest, toltest meg tesztelnem kell.

(#112824) zsolti75 válasza rgeorge (#112821) üzenetére


zsolti75
senior tag

P51: bios és TB frissítéssel kell kezdeni, hardveres hibáról nem tudok.
A FHD panel gyengécske a UHD nagyon jó, 7700H/M1200 verziót én már nem vennék belőle, az erősebb példányok még elfutnak egy darabig.
P52: meleg mint a rosseb, valamint IO sebesség valami miatt gyengébb mint a P52/P53, nem éri meg a felárat P51-hez képest. Az alap FHD panel gyengécske, a UHD nagyon jó, csak az meg érintős.
P53: Jó gép, az alap kijelző gyenge, a FHD 500nit-es már jó, az UHD és az oled kiváló, csak ritka és drága. 6 magoshoz elég a hűtés, 8 magossal nem venném. 9850/rtx3000-el a legjobb szerintem.
P15: még elég új, harveres hibáról nem tudok, 4-ik példány van nálam jelenleg. Továbbra is szerelik azzal a vacak 300nit-es kijelzővel, a drágábbak viszont jók. Cserélhető GPU, az azonos számozás ellenére erősebbek mint a P53-ba forrasztott verziók. A hűtés jóval nagyobb mint az elődöknél, kellemes 40 fok körüli hőfokokkal megy alap feladatoknál, ultra performance módban viszont fűt rendesen. Kb dupláját tudja a P51 teljesítményének, tehát valamit valamiért.
A X1/P1-ről majd a többiek nyilatkoznak, az új P1 tetszik, csak numpad nélkül inkább kihagyom.

(#112825) tboldi válasza barnam_ (#112822) üzenetére


tboldi
nagyúr

A gyári 9 cellás 477 g, a Green Cell 452. Mondhatjuk, hogy ebből a szempontból rendben van? :D

(#112826) barnam_ válasza tboldi (#112825) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mondhatjuk :D

(#112827) rgeorge válasza zsolti75 (#112824) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#112828) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha nem ide való, de muszáj rákérdezzek, hogy ugyan ilyen kialakítású, ugyan ennyi rekesszel tudtok laptoptáskát csak kicsivel nagyobbat? [kép] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#112829) Digitalpimp válasza tboldi (#112825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mondhatjuk, ha a cellák helyett nem 1-2 32-es anya van benne. ;] Mint az SSD-nél is "divat" volt: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#112830) Sanyi.mTs válasza tboldi (#112818) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én is rendeltem GC ultra akkut T430-hoz. Én vissza is küldtem, mert az akku rögzítő kampók nem akartak bekattani, így nem lehetett az akkut "zárolni" és könnyen ki lehetett venni (az akkut). nem kockáztattam, hogy az elmozdulás miatt zárlatos legyen.

(#112831) tboldi válasza Sanyi.mTs (#112830) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt minden oké. :B

(#112832) whited válasza Digitalpimp (#112829) üzenetére


whited
addikt

Jézus :DDD :Y

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#112833) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

A tpfancontrol progit melyik biztonságos helyről tudom letölteni?

(#112834) FoxiestFox válasza Bazs1981 (#112833) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#112835) Penguin95 válasza Bazs1981 (#112833) üzenetére


Penguin95
senior tag

Vagy Sourceforge, vagy a GitHub. Ha kétventilátoros géped van, akkor viszont ez kell neked (azt hiszem az egy ventisekhez is jó).

(#112836) Fifi válasza Fifi (#112629) üzenetére


Fifi
őstag

Könnyű notebook + monitor kombó helyett megvettek egy 370eFt-os Dell Inspirion 5502-t nVIDIA VGA-val, persze operációs rendszer nélkül. Remélem nem kell sokat cipelnie ...

Első ránézésre ami tetszik: fém ház, 2db RAM slot és még 2db M.2 slot is van benne.
Holnap hozzák, hogy üzemeljem be, kíváncsi leszek rá.

(#112837) Tikakukac válasza Fifi (#112836) üzenetére


Tikakukac
titán

:U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112838) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Sziasztok.

ThinkPad X1 Carbon G2 touchhoz keresek LCD hátlapot. (2560x1440)

Ha van ilyened, tudsz ilyenről, kérlek írj.

(#112839) Penguin95 válasza Fifi (#112836) üzenetére


Penguin95
senior tag

Javaslat: Ne hagyd nyitva holnap az ablakokat, nehogy megcsússzon a kezedben a gép mikor 10000. alkalommal fogsz melléütni a lapos enter, vagy az összenyomorított nyilak miatt. Illetve pár tipp a tulajnak: Az alja egész jó tojássütőnek néz ki, szóval ha épp nem üresjáratban van a gép, szerintem össze lehet majd rajta ütni egy korrektebb tükörtojást, vagy télen tök jó lábmelegítő lesz majd a lefelé fújó ventilátor miatt. Portokba nagyon nem fog folyni a tojás, ahogy olvasom a gép leírását.

Persze használja egészséggel a tulajdonosa sokáig, de szerintem borzasztó választás volt. Az egyetlen amit annyira nem értek, hogy kérdőre is vonlak: Ha nem titok, miért oprendszer nélkül vették? Gondolom nem a Linuxban hisz a hölgy, szóval így vagy venni kell hozzá külön, vagy...

[ Szerkesztve ]

(#112840) szaszyka válasza Fifi (#112836) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ajjaj, be nem vállaltam volna a feltelepítést! Innentől minden sz..ért téged fognak csesztetni... Kitartást hozzá! :B

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#112841) Fifi válasza Penguin95 (#112839) üzenetére


Fifi
őstag

"Ha nem titok, miért oprendszer nélkül vették?"

Őszinte leszek: fogalmam sincs. Én '98 óta Debian user vagyok, lehet, hogy sokszor látta a "27-es monitoromon és megtetszett neki. Annyit tudok, hogy be kell üzemelnem, hogy windows, linux, freebsd stb lesz rajta, azt még nem tudom ...

Megkérdezték a véleményem vásárlás előtt és mondtak egy összeget. Erre 100eFt-tal többért vettek egy teljesen mást. Én már kinőttem abból, hogy az embereket ha nem tudom észérvekkel meggyőzni elsőre, akkor még többször nekifutok. Rájuk hagyom.
Megvette, megdicsérem majd, hogy milyen jól választott, milyen jól megy a szeme színéhez. Feltelepítem és beállítom a kívánt oprendszert és kész.

Fiam barátnője a hölgy, nem akarom, hogy a fiam bármiben is hiányt szenvedjen :D

(#112842) FoxiestFox válasza Fifi (#112841) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Megkérdezték a véleményem vásárlás előtt és mondtak egy összeget. Erre 100eFt-tal többért vettek egy teljesen mást."

Pont ugyanez velem is megtörtént több alkalommal, annyi különbséggel, hogy én megtehettem hogy mondom, oké, azt a szart máshoz vidd, anélkül, hogy kicsesszek valakivel. :))

(#112843) Penguin95 válasza Fifi (#112841) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azt hiszem én már értem a dolgot, átlagos vevő, keresztezve a női logikával (amivel nincs baj, csak élő férfi nem érti). :D

Igazából ha rendszeresen karban van tartva, és ezt nem egy kontár végzi, akkor egyetem végéig kitart a gép, csak borzasztó lesz használni. Legalábbis én még embert nem láttam aki szerette volna a lapos gombokat, a csatlakozók hiányát, és a lábforralót. Persze ez az ő dolga, csak így elméleti helyett gyakorlati úton fogja megtapasztalni a problémákat.

Ha meg Linuxot kér, akkor valamit nagyon tudsz. Nálam akárhányszor meglátták, annak mindig sírva menekülés volt a vége, pedig amit csak lehet, grafikus felületen csinálok.

(#112844) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

T420-ra 430 billentyűzet (mert az van); mennyire oldható meg? Láttam modokat, de nem derül ki, mit csinálnak vele...

Mutogatni való hater díszpinty

(#112845) Fifi válasza Penguin95 (#112843) üzenetére


Fifi
őstag

Biztos nem linuxot fog kérni ...

Én meg pont fordítva vagyok összerakva, mint Commodore-n szocializálódott :D
Böngészéshez elengedhetetlen a GUI, de ha lehet, akkor terminal. Kb. 1 éve váltottam xfce-re addig csak icewm volt fent. Szeretem a screen-t, mutt-ot, vim-et ...
A lányom múltkor meg is jegyezte, hogy apa monitorán mindig csak fekete téglalapok vannak. :DDD

(#112846) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szerintetek hol a frászban lehetne huszonéves Thinkpadhez akkut venni?
Szert tettem egy gyönyörűséges állapotú 560-asra, viszont nincs akkuja.
Anélkül pedig elég hülyén néz ki szegény, mert van egy nagy rés az elején, és kéne legalább egy döglött akku.

(#112847) Penguin95 válasza Fifi (#112845) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nekem sosem esett kézre a terminálozás, pedig a régebbi TP-ken imádok gépelni amikor csak lehetőségem van rá. Olyan alap dolgokat megoldok terminálban mint mondjuk a frissítés, csomagtelepítés és társai, de például egy swap fájl kreálásához már ki kell puskáznom a parancsot. Hiába értem, hogy melyik része mire való és mit kell esetleg módosítanom a saját esetemben, fejből nem megy.

Mondjuk én 12 évesen ismerkedtem meg a Linux világával, és mivel akkor még internet nem létezett (számomra), így maradt a tanuld magad megoldás. Mondjuk ez utóbbi most sem változott, inkább százszor teszem tönkre a rendszert minthogy még egyszer Linuxos közösséghez forduljak bármi miatt is. Ennek ellenére a nyugdíjas T61-em például csak a Linux miatt használható még ma is (míg a GPU halál el nem választ), a T500-ra is az került, mivel sokkal könnyebb volt átszoktatnom erre a családot mint a Windows 10-re, az X230T pedig pont most kapott egy Mintet a Windows 11 mellé. Illetve most, hogy van már Proton, valószínűleg az asztali gép is kapni fog egyet.

(#112848) FoxiestFox válasza Penguin95 (#112847) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T61-nek easy peasy a debloatolt Win10, csak kell bele egy combos cpu és elég ram ;]

(#112849) azbest válasza FoxiestFox (#112846) üzenetére


azbest
félisten

Esetleg 3d nyomtatni egy műanyag elemet a helyére?

(#112850) FoxiestFox válasza azbest (#112849) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát nem tudom. Szerintem ahhoz is kellene egy eredeti akku, hogy a 3d modellt normálisan meg tudjuk csinálni.
A noti palmrest felőli "éle" gyakorlatilag az akku, így annak pontosan síkba kellene esnie. Nélküle így néz ki.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.