Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111651) z123456789 válasza donjohnson (#111485) üzenetére


z123456789
addikt

Nos, eljutottam odáig, hogy ezt kipróbáljam.
Nem oldotta meg. De ha már nekiálltam, szét is szedtem, és elég érdekes a dolog.
Sőt, apum laptopja egy 440-es, ugye csont ez az akksi.
Mondom a tapasztalatokat.
440-es laptopban, érzékeli a külső akksit, és fel is töltötte 100%-ra. (Nem is volt csontra merülve, mivel az én 450-em már egy ideje nem érzékeli.)
Itt már arra gondoltam, hogy akkor nem az akksival van a baj, hanem mondjuk érintkezési hiba.
100%-ra feltöltve, és visszarakva az enyémbe, sem látta továbbra sem.
Ma szétszedtem a 450-em, és lehúztam a belső akksit, majd a kettes akksival is működött, elindult, és a tegnap feltöltött 100%-ot mutatta, majd szépen elkezdett csökkeni (normál tempóban, csak itt szeretném érzékeltetni, hogy úgy gondolom nincs kontakt hiba sem.) Utána visszaszereltem újra a belső akksit, illetve a külsőt, és ugyanaz. Nincs meg a kettes akksim. Most már hibaüzenetet sem kapok, hogy nem érzékelhető mondjuk, szóval fogalmam sincs mi lehet. Egy win újra telepítés segíthet? :F

(#111652) donjohnson válasza z123456789 (#111651) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, akkor telepítsd újra a win-t. driverek nélkül, üres windows alatt is jónak kéne lennie.
vagy simán nem szereti egymást ez a 2 akksi együtt, egy gépben. :D

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#111653) SteveAd válasza barnam_ (#111646) üzenetére


SteveAd
tag

Sanszos, hogy nem a regi AUO gyari FHD panel csak valami hasonlo "kompatibilis" (irjak is a hirdetesben). Attol meg lehet jo, de ki tudja

(#111654) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A Thinkpad T530i, i3 3120M laptop.
Lényegében csak Netflix nézésre használom,
lehet javítani a kijelző látvány élményén?
Böngészni kiváló, SSD és 8GB-ra bővítést kapott.

(#111655) Tikakukac válasza cooi11 (#111654) üzenetére


Tikakukac
titán

Külső monitorral maximum.

Abban a cipőben jársz amiben sokan már: a gép király, de a kijelző egy budi. Plafon FHD TN-re tudsz felmenni, sajnos egy IPS kijelző szintjét nem éri el még ez sem, távolról sem.
Ja és ár. Igen. Leginkább ez a gond.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111656) cooi11 válasza Tikakukac (#111655) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Igen, néztem jó kijelzővel használtat 250k -töl.
Ez van.

(#111657) Tikakukac válasza cooi11 (#111656) üzenetére


Tikakukac
titán

Alapból W530 a csúcs. Bevallom, az a panel... elég fura maradjunk ennyiben. IPS-esítés sokba van, ritkán opció.

A huszáros megoldás a T550 ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111658) z123456789 válasza donjohnson (#111652) üzenetére


z123456789
addikt

Driverek nélkül? Azt hogy? :F
Eddig tökéletesen működött együtt a kettő. Illetve nem is értem, hogy miért mondod ezt. Lehetséges, hogy valamelyik akksi nem gyári benne? :F

(#111659) Tikakukac válasza z123456789 (#111658) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég sokféle telepítést lehet csinálni. Maradjunk abban, hogy netet ne adj neki semmilyet. Ha a base dolgok felrakásával is rossz, akkor van csak para.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111660) z123456789 válasza Tikakukac (#111659) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben, köszönöm. :R

(#111661) donjohnson válasza z123456789 (#111658) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, úgy ahogy Tikakukac mondja. ne adj neki internetet és én azt mondom, hogy kézzel se rakj fel semmilyet. akkut tölteni tud anélkül is. utána kézzel, megpróbálhatod egyesével a driver-eket felrakni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#111662) barnam_


barnam_
nagyúr

Mikor tekinthető jónak/megfelelőnek egy adott laptop hűtése?
Mármint arra gondolok, hogy le kell-e tudnia hűteni a procit (i7 3840qm) turbóval, vagy gyárilag csak a normál órajelre (2,8 GHz) tervezik?

Tegnap futtattam egy Aida64 tesztet alapórajelen. Teljesen jó, 80°C körüli átlaghőmérsékletet produkál, és a venti még tudna menni 4500-ig. Viszont turbóval azonnal felugrik 100°C-ra, és 95-100°C között ingadozik.

Többször újra pasztáztam már, először arra gondoltam, hogy régi volt az MX4 paszta amit februárban használtam, de márciusban vettem egy új tubussal (újabb kiadás is). Pasztázás után pár fokkal hűvösebb, aztán később újra eléri a 100 fokot.
Az Nvidia GPU abszolút nem melegszik, játék alatt is 60°C körül van.

Próbáltam egy ventilátoros hűtőpadot is, de semmit nem ért, vissza is küldtem.

(#111663) Tikakukac válasza barnam_ (#111662) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor tekinthető jónak/megfelelőnek egy adott laptop hűtése?

A hőskorban mikor még olyan helyen lehettem, ahol millás AlienWarek voltak körülöttem, néha elpukkant 1-1 kíváncsi szétszedés és teszt háztájiban, megírni nyilván nem lehetett vagy kellett, mert ezek a gépek itthon kb. nem is léteztek eladás szinten, csak vagánykodásból voltak túráztatva.

Na ott voltak olyan hűtések, amikre azt mondom okés. Full csuma telibevert szintetikus tesztek mellett úgy 80 fok, hogy a hang konkrétan nem volt zavaró... Méreteket azért illik ehhez illeszteni, szerintem egy átlagos gép már 5 éve is vékonyabb volt annál, mint abban 1 venti.

Ma amúgy odabent video decode volt 2 órán át. Tartósan a saját gépem 16W-ig throttling nélkül el tudja vinni a bulit. Amint elengedem a power limitert instant 100 fok minden magra és indul a totó. Anyag. Az kéne ebbe is, csak hát nincs benne gyárilag ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111664) FoxiestFox válasza barnam_ (#111662) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha jól látom, W530. Elvileg le tudja hűteni throttling nélkül turbózva, ha TPFC-vel belövöd hogy engedje hajszárítózni a hűtést.

[ Szerkesztve ]

(#111665) hszilard666 válasza Tikakukac (#111663) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuu, igen, volt Alienware-em, egy pici 13” es, annak elég ratyi volt a hűtése, de volt egy 18” es 2 videokártyás szörnyeteg is, na ott külön hűtési köre volt a procinak és a vga-k nak is! :K mondjuk a gép a 330W os tápjával volt vagy 6-7kg. :DDD Nagyon utáltam. Alig használtam mert otthon volt asztali, ha meg laptop kellett akkor ott volt a 12” es macbookom.

hűtés:
[kép]

méretek: (12” macbook a kisebb)
[kép]

A 18” es gép tudta relatív csendben 70 fok körül tartani a procit és 75-80 fok körül a GPU kat játék közben NT-H1 gyel kenve. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111666) FoxiestFox válasza hszilard666 (#111665) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ugye csak optikai csalódás, hogy a tápcsati rá van forrasztva az alaplapra? :DDD

(#111667) z123456789 válasza donjohnson (#111661) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben, köszi. :R

(#111668) Surfym@n válasza barnam_ (#111662) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nekem i7 3840 QM proci van a W530ban, s mikor Lightroomban exportálok mondjuk 300 db képet, akkor előtte a TPFC-t átállítom manual-ba, s értéknek a 64-et írom be (hajszárító mód on, ~4700rpm) proci ilyenkor max 83-85 fokig melegszik, aztán dolga végeztével visszahűl 41 fokra is (24 fokos szobában).

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#111669) hszilard666 válasza FoxiestFox (#111666) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, ebben a gépben minden cserélhető volt, a proci, a GPU és az akksi is :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111670) FoxiestFox válasza hszilard666 (#111669) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor jó.
Ilyen csini hűtés mellett mókás lett volna, ha a deszkára teszik a töltőcsatlakozót. Sajnos modern gamer gépek tömegében képesek rá..

(#111671) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok! Az x230-as palmrestje megadta magát, rendelnék aliról újat. Kérdés: a fingerprint readert át lehet építeni, mennyire macerás, vagy rendeljek olyat, melyben benne van és kész?
Illetve lehet-e olyan hirdetésnek hinni, hogy gyári új és hangsúlyozottan nem utángyártott a cucc?

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#111672) Tikakukac válasza Oscar (#111671) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglepne a dolog, ha nem ugyanaz lenne, ezt már én is eljátszottam párszor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111673) barnam_ válasza Tikakukac (#111663) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt elengedtem, hogy legyen elégséges a hűtés és közben ne legyen hajszárító hang... de azt elvárnám, hogy a cpu-t turbóval együtt is tudja lehűteni. A T420-al is ugyanez volt, hogy üvöltő ventilátorral éppen 90-95 fok körül tudta tartani a procit Aida stressz teszt alatt.

Persze ritkán van az összes mag 100%-ra terhelve, de a W530-nál a GPU-val közös hűtésen van, tehát pl játékban is fel tud melegedni rendesen. A következő laptopot úgy fogom kiválasztani, hogy külön hűtésen legyen a cpu és gpu.

( #111664 FoxiestFox:) úgy van belőve a profil, hogy 90 foknál hajszárítóra kapcsol (64-es szint), lehet, hogy lejjebb veszem majd 85-re.

( #111668 Surfym@n:) köszi, akkor elvileg tudnia kellene... kipróbálok majd egy másik fajta pasztát is, eddig próbáltam MX4-ből egy régebbi tubust (2015-ben vettem), majd egy friss vásárlást is. Azt megfigyeltem, hogy a cpu hűtő felületén vannak valami fekete foltok, ezt majd igyekszem valahogy jobban megpucolni, próbáltam izopropil alkohollal leszedni, de nem jött le.
Turbó nélkül terhelés alatt, illetve üresjáratban is jó a hűtés, sokszor 1-es szinten vagy passzívan megy a venti.

(#111674) Tikakukac válasza barnam_ (#111673) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát elvárások. Azok mindig vannak. Nos, hölgyeim és uraim: lehet a kasszánál a pénzecskével szavazni és nem szemetet venni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111675) magellan2600 válasza magellan2600 (#111639) üzenetére


magellan2600
tag

Választ nem kaptam, de ma szétszedtem a gépet, egy-két csepp műszerolajat csepegettem a ventilátor tengelyére. Pár napja megrendeltem az új ventilátort e-bayről, gondoltam amíg ideér addig hátha segít rajta. Jelenleg olyan a ventilátor hangja mintha új lenne. :C
Aztán hogy meddig tart...

(#111676) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
T450S-nél milyen lehetőségeim vannak dokkoló esetében? Túl sok a tyúkbél már: [kép]

A munkahelyi géphez (E14) valamilyen kis Kensington dokkoló van, ilyesmire gondolok, nyílván nem USB-C. Illetve olyanra, amit még a jövőben más Thinkpadhoz is fogok tudni használni, de mégsem kerül túl sokba, a laptop árához képest. Itt lehetséges 1 USB-n átvinni a képet, töltést, netet?

[ Szerkesztve ]

(#111677) Tim82 válasza RAiN91 (#111676) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy azt felejtsd el, hogy átvinni a töltést, vagy azt, hogy későbbi gépekkel is használható legyen a dokkoló.

Mechanikus dokkoló (van minden, de nem fogod tudni a *80-as szériával és annál újabbakkal használni): 40A1, 40A2

USB 3.0-as dokkoló (töltést erről nem tudod megoldani): 40A7 (kell neki ráadásul külön tápegység, én azt tapasztaltam, hogy ha használni akarom külső monitorral, akkor 65 W-os táp kell neki, 45 W-os nem elég)

Hellyel-közzel jó megoldás lehet 3rd party dokkoló: Targus ACP71, ami ugyan USB 3.0-as, de van lehetőség róla tölteni a notit (nem USB-n, persze, hanem külön kábellel és töltőfejjel, de a dokkolóról). Van hozzá olyan kiegészítő is, amivel a későbbiekben type C-s noti is használható. Nekem 20H2 frissítés után az ACP71 + L450 kombó csinált olyanokat, hogy volt, hogy nem ébredt fel sleep-ből (fekete képernyő), de ez nem törvényszerű.

A lista nem teljes, csak saját tapasztalatok alapján írtam, L450-nel kipróbálva, ami kb. ugyanaz hardveresen, mint a T450s.

Az USB-s dokkolók amúgy DisplayLink-esek, ennek olvass utána, hogy mik a tapasztalatok vele, mert vannak korlátaik (pl. azt hiszem, nem lehet vele 4K felbontású monitort meghajtani meg ilyenek).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111678) RAiN91 válasza Tim82 (#111677) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm az infókat, ezek alapján már tudok nézelődni.

(#111679) Surfym@n válasza barnam_ (#111673) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Jó paszta is fontos, de ugyanakkor azt is tapasztaltam, hogy a hűtőbordák kellően sűrűek ahhoz, hogy 2-3 hetente egy tetemesebb poradagot ki lehessen fujkálni onnan. Nekem van erre egy jó kis körtepumpám (fényképezőgéphez vettem anno), elég hatékonyan lehet vele pormentesíteni. Ráadásul végig dokkolón van a gépezet, ablakhoz közel, így jónak mondható a szellőzés.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#111680) Eladó445


Eladó445
tag

x260 esetében hogyan lehet megoldani egy 2230-as ssd-t + egy 2.5" hdd-t?..
a 2230as ssd nem ér el a csavarig...ötlet? :D

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#111681) Tim82 válasza Eladó445 (#111680) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vannak toldók, pl. ez: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111682) FoxiestFox válasza Tikakukac (#111674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért én visszasírom azokat a szar gépeket, mint amilyen a W530 volt. :)

(#111683) Tikakukac válasza FoxiestFox (#111682) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelzőjüket abszolút nem sajnálom, a több tonna szemét szutyokkal amit a Lenovo is eladott, olykor felárasan dettó.

De mondjuk most is nyitja a bicskát, hogy a srácok ilyen 250 nites szemétdombokat adnak el alapból úgy, hogy ezeket a 130k szinten is lassan tudja az ipar.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111684) weiss


weiss
addikt

Sziasztok! Van valami oka, hogy aprón leginkább csak 470s kapható? Mennyire vállalható gép? Unokahúgomnak kellene valami szeptemberben suliba, és ez az egyik jelölt. Ezekből az összes FullHD IPS vagy még volt TN is? T470 mennyire masszívabb?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#111685) FoxiestFox válasza Tikakukac (#111683) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A kijelzőjük kortünet. Mostanában ugyan elérhetők jobb kijelzők, épp csak a gépek lettek hulladékok. :\

Ha már kijelző, figyu mit vettem new old stockból:

Vadiúj.
Az összes Flexis gyűjtögetésem alatt sem láttam még új állapotban ilyet. Német ebayen botlottam bele tök véletlen.
Meg is kapta a retro játszós T60p (ugyanilyen volt benne, csak már régi darab, és halványabb +volt egy folyton zöld pixele is).

Így most tökély:

(#111686) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Hol tudok Vga - rca átalakító kábelt venni?
tv-re szeretném kötni a Vga kimenetelű t530i
laptopom, legalább 50cm kábellel.

(#111687) Tikakukac válasza weiss (#111684) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom céges kipörgetés, jellemzően ez ilyen, adott gépből van fent havonta 1 másikból meg 20.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111688) MrPetya19 válasza Tikakukac (#111683) üzenetére


MrPetya19
addikt

De a 400 nites se feltétlen jobb sajna.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111689) z123456789 válasza donjohnson (#111661) üzenetére


z123456789
addikt

Sajnos ez sem jött be. :/ Ugyanúgy nem látja a második akksit. Mit lehet még tenni ilyen esetben? :F

(#111690) Picco válasza MrPetya19 (#111688) üzenetére


Picco
addikt

mire gondolsz, mert en szemelyes tapasztalat alapjan abszolut nem ertek veled egyet.
en cserettem par hete P14s-be 250nitesrol 400as low power innoluxra. igaz csak 350-360nit-et mert nalam a a kalibrator de a kijelzo szinei eleg sokat valtoztak.
ez ram nem vonatkozik, de a 250 nitessel kulteren eleg eselytelen a hasznalat.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111691) MrPetya19 válasza Picco (#111690) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem X13Y-ban volt szerencsém a 400nites panelhez és olyan nagy válaszideje volt, hogy fájt tőle a szemem. Amúgy a fényerő és a színek egész jók voltak. De nálam ez messze volt a jótól.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111692) Picco válasza MrPetya19 (#111691) üzenetére


Picco
addikt

valaszidotol nem hinnem hogy fajnia kene a szemednek, legfeljebb a nem megfelelo PWM alapu brightnesstol talan. kivancsisagbol megnezed HWinfoval milyen panel van benne?
en ugy vettem eszre mintha az innolux reszponzivabb lenne mint a gyari panel amivel vettem.

szivas a panel lottery, de lenovo annyi laptopot ertekesit gondolom egy beszallito egyszeruen nem eleg.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111693) atus72


atus72
senior tag

Sziasztrok,
Thinkbook G2 14-hez van 300 vagy 400 nites kijelző? Hol lehetne és mennyiért szerezni? Köszi

(#111694) vicze válasza atus72 (#111693) üzenetére


vicze
félisten

Rossz topik, nem Thinkpad. 300-as van.

[ Szerkesztve ]

(#111695) vicze válasza Picco (#111692) üzenetére


vicze
félisten

Neked a legjobb van elvileg, az LG panel szerintem kifejezetten zavaró. AOU és a BOE inkább meh, de nem szörnyűek.
Ugye a 13"-osban megint teljesen más lehet mindegyik.

(#111696) MrPetya19 válasza Picco (#111692) üzenetére


MrPetya19
addikt

Fájt, mert homályos volt még a kurzor mozgása is, nem hogy egy böngésző görgetés.
Sajna nem tudom milyen volt benne, ugyanis többek közt e miatt visszaküldtem.
Nem lenne baj a több beszállítóval, ha nem ennyire különböznének az ,,egyforma" alkatrészek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111697) vicze válasza MrPetya19 (#111696) üzenetére


vicze
félisten

A power módok se mindegyek, az LP kijelzők aksiről energiatakarékosra állítva lehet olyan mint amit mondasz, elég széles skálán mozog a válasz idejük.
A másik opció a 300nit nem sokkal roszabb, a X13 esetében a 4K OLED nyilván overkill, a G2-nél most a 16:10-re váltás miatt azért sok minden változott, majd kiderül javult-e.

[ Szerkesztve ]

(#111698) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

T510-be a dvd helyére caddy-t tettem secondary hdd-vel, a képen a csatlakozója, nem tudom hirtelen hogy minek nevezik :D
a primary háttér egy ssd win10-zel.

Ha mindkettő benn van egyszerre, ahogyan szeretnám, nem indul el a boot sem, a biosba sem tudok belépni, de a biosban szerintem jó a boot order, ha csak az ssd van benn, azt tudom módosítani.

Van valami ötletetek, hogyan lehet ezt működésre bírni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#111699) azbest válasza static00 (#111698) üzenetére


azbest
félisten

ha csak a caddy van benn akkor sem jó?
Lehet nem hozzá való caddy, van többféle. Van amin kapcsolóval váltható üzemmód, van ami nem kompatibils. Az az ideális, ami kifejezetten ahoz a géphez való.

(#111700) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Vettem egy Lenovo Thinkpad T470s-t. Az akkumulátoros üzemidő olyan 3-4 óra körül alakul.
Mi a véleményetek, mennyit bírhat gyári új akkumulátorral? Közel 4 éves lesz, szerintem a gyári van még benne, feltételezésem szerint azért új akksival jóval többet bírhat.
Ebben a típusban van egy elsődleges 24 Wh, valamint egy másodlagos 26 Wh akksi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.