Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) Kbali válasza S_x96x_S (#112649) üzenetére


Kbali
nagyúr

Továbbra sem kell ,hogy szempont legyen a választásnál, pláne nem elsődleges.

(#112652) vicze válasza FoxiestFox (#112650) üzenetére


vicze
félisten

Egyedül a driver support lesz kérdéses nagyon más nagyon nem, feltelepülni mindenre fel fog max. nem alapból, de a checkek kikapcsolhatóak. Üzleti gépek meg nem tegnap óta rendelkeznek TPM-mel és secure boottal. Tx10 esetében még nem volt mindenben, den Tx20-tól már alap. (mivel 1511 óta OEM-eknek követelmény) Korábbi modelleknél is van opcionálisan.
Hacsak tényleg nem valami matuzsálemet használ valaki valamiért, akkor a laptopok egyszerűen nem érintettek a problematikában.

[ Szerkesztve ]

(#112653) S_x96x_S válasza Kbali (#112651) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Továbbra sem kell ,hogy szempont legyen a választásnál

elviekben egyetértünk.
Szerintem se kellene így lennie, de sajnos a kapitalizmus és a cégek érdekei közbeszólnak.

pl. Ha a microsoft kihozza a következő 3 évben
a Win12 ; és a Win13 -at -
( de ha éves release-re visszatér akkor a win14-et is )
akkor sok cég csak az utolsó 2-3 verziót fogja támogatni ..
Venni akarsz egy új nyomtatót - és lehet, hogy ami neked tetszik, arra nem biztos, hogy lesz rá win10 driver.
És kompromisszumot kell kötni ..

> , pláne nem elsődleges.

valószínűségekről beszélek.

Mindenki kalkulálja be, hogy milyen kockázatot vállal és döntsön ..

de azt mondani, hogy nincs kockázat
és ha 3 év múlva bemész a boltba,
akkor mindenre lesz win10 támogatás
akkor én csak furcsán nézek - mert én nem vagyok ennyire optimista.

:R

mindenki a pénztárcájával dönt..
És legyen neked igazad - és tévedjek én! :K

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#112654) FoxiestFox válasza vicze (#112652) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Japp.
TPM még a T61-ben is van (de szerintem már T60-tól volt), habár secure boot (meg úgy általánosságban UEFI) persze nincsen.

(#112655) MrPetya19 válasza PubliCat (#112647) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem a Surface-ben 4300U volt intel HD-vel.
Nekem CATIA alatt az összeállítás betöltés tetü lassú volt, de utána jó volt. De pl a benti gépeken sokkal gyorsabb volt a CATIA a csodás GT730 szintű Quadro miatt, de program függő hogy mennyire kell ez nekik.
Az ansys-nak meg lelke van, de az nagy előnye hogy 8Gb ram-al is simán csinál 15Gb-os hálót CFD-hez.
Az SSD mindenképp segít, de azért a proci és a ram is számít.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#112656) vicze válasza vicze (#112626) üzenetére


vicze
félisten

Meg is jöttek.

Hát aki még elviselte a szigetes 1,8mm-est(én teljesen elvagyok vele), na az ezzel már nem lesz kibékülve. G7-ben cserélék 1,5mm-re ahhoz nem volt szerencsém, de G9-nél már nem teljes méretű a bill hanem nyomott, alá X13 (kellett a hely a hangszórónak biztos), illetve kifejezetten élesek a billentyűk, nem az homorú és minden irányba kerekített mint korábban.
Egyszóval a gépelési élmény elég fos...
Még a touchpad gombjai se az 1ponton fix típus hanem az egész egyben nyomódik.
(touchpad maga egy álom mint minden X1-en.)

Még egy kis ízesség. A állapot jelző ledet(bekapcsológomb) egy fehér műanyag takarja és a led fehéren világít. Szerinted látszik ha világít? :W :W :W Ezt ki az isten engedélyezte...

@FoxiestFox: A fenti kifújása nem probléma, mert ott szívja is be szóval a hűtés adott, és félig a kijelző felé megy és csak egy kevés hátra. Szerintem nem problémás, a beszívó letakarását kivéve, de az minden esetben gond.

(#112657) FoxiestFox válasza vicze (#112656) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát akkor ilyenem se lesz pár év múlva használtan.

(#112658) Tikakukac


Tikakukac
titán

T400-X250 költöztetés van.

Csukott szemmel nyomnám az x250-re simán rámondanám, hogy amúgy a másik szintén letakart géphez képest 2 kategóriával lentebbi konzumer szemét. Zseni az a nyomorultság, ahogy tényleg gépelésnél érzem, hogy igen, itt valaki megb@szta a fillért rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112659) Francia91 válasza vicze (#112630) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6600-asban a Quadro 4000M igazából elég volt a CAD-hez és TopSolid-hoz, még a proci sem erőlködött annyit (mondjuk volt is 24 GB RAM-om).
Tehát a 4. generációs QM i7-es és a Quadro K2100M elég lesz nekem. Agyaltam M6800-asban is, de szeretném hordozni is motoros túrákra pl, az M6600-as jó nagy dög volt :D
A P52 és P53 pedig azért van csak elméleti szinten még, mert drága, és lehet, hogy nincs szükségem olyan hardverre, ha Paks kell, most már arra ott van az asztali gépem.


Viszont külsőre meg nagyon bejön a P52-es és P53-as ThinkPad is, és ahogy látom, itt már duplakörös hűtést alkalmaznak, ahogy a Preciknél már régebb óta van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112660) Surfym@n válasza zsolti75 (#112643) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Jogos, az SSD-t benéztem ,szerencsére ebbe már belemegy a 2280-as. Kevertem a T450/T550-el.
P50-et érintő turbo bug-ról notebookcheck oldalán olvastam.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#112661) Francia91


Francia91
veterán

Kollegám régebbi T410-esébe (ami hűtés problémák és bővítés miatt volt nálam a napokban) kéne webkamera. Ahogy néztem, a kereten ott van a helye, egy fekete műanyag van a helyén. Ilyenkor mennyiből áll a kamerával való bővítés? Szerzek hozzá egy kamera modult, esetleg egy kamerás kijelző keretet?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112662) Tim82 válasza Francia91 (#112661) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kijelző keretet nem kell, webcam fedő matricát kell a jelenlegi (a webcam helyet takaró) fekete matrica helyére.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112663) barnam_ válasza Surfym@n (#112641) üzenetére


barnam_
nagyúr

P50 alá nem adnám, de szerintem a 6820HQ nem sokkal gyorsabb a 3840QM-nél, legalábbis az összehasonlító oldalak szerint. Nyilván valószínűleg kevesebbet fogyaszt és támogat újabb utasításkészleteket.

Igazából nekem sokkal több CPU teljesítmény nem kellene (GPU erő inkább), de jó lenne egy valamivel könnyebb, vékonyabb gép több akku idővel. Ezt mondjuk nem nehéz teljesíteni, mivel a W530 elég terebélyes gép :)

Ami szimpatikus még az a HP Zbook Studio és a Dell Precision 55x0 széria, ezek rendes 45W-os 4 magos CPU-t tartalmaznak, nem U-t mint a P5x.s széria. Kb. mint a Thinkad P1, csak mivel az újabb, drágább is. Igaz itt a hőmérséklet lehet gond, valószínűleg nem annyira hatásos a hűtés mint a nagyobb modelleknél.

(#112664) vicze válasza Surfym@n (#112660) üzenetére


vicze
félisten

"P50-et érintő turbo bug-ról notebookcheck oldalán olvastam."
FW bugoknak nem árt utána olvasni, mert túlnyomó többségben javítják, de reviewban ott merad örökre akkor is ha már nem létezik.
X1CG9 CPU FW bigját is múlt hónapban javították, de a reviewban ott van és lesz.

(#112665) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

barátom szeretne munkához notebookot,
csak új
max 400k
Autocad Civil 3D napi felhasználás, akadásmentes 3D mozgás kell neki

Beleférhet ez a 400k-ba Thinkpad vonalon vagy felejtős?

Aurea mediocritas

(#112666) S_x96x_S válasza AXisBOLD (#112665) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> csak új
> max 400k
> Autocad Civil 3D napi felhasználás,
> akadásmentes 3D mozgás kell neki

a rendszerkövetelmények alapján 4GB-os dedikált GPU és 16GB RAM
erősen javasolt
"Recommended: 4 GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant"

a német piacon - vadiúj ~ ab € 1346,97 felett vannak ilyen konfigok ..

2-3 hónap múlva talán nagyobb lesz a választék az "új gépekből"

Mottó: "A verseny jó!"

(#112667) S_x96x_S válasza S_x96x_S (#112666) üzenetére


S_x96x_S
őstag

II.
sima Legion/ideapadból - már van ~800-900 EUR-tól .. de az nem Thinkpad.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112668) vicze válasza S_x96x_S (#112666) üzenetére


vicze
félisten

"2-3 hónap múlva talán nagyobb lesz a választék"
2022 közepéig tessék elfelejtei ezt. Se használatból se újból nem lesz választék üzleti vonalon.

(#112669) zsolti75 válasza vicze (#112668) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hirdetve van mindenféle konfig több helyen is, csak valójában nem elérhető.
Rendeltem egy P15 G2-öt 11850-el, de óvatos voltam nem fizettem rögtön. Jött is a levél másnap, hogy 11800-al tök más konfigot tudnak adni szeptember közepi szállítással.
Köszi, akkor várunk.

(#112670) S_x96x_S válasza vicze (#112668) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 2022 közepéig tessék elfelejtei ezt.

optimista vagyok .. hátha .. :R

ez amolyan Schrödinger macsek típusú igazság ( a fejemben )
.. egyszerre mindkettőnknek igaza lehet ..
https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/new-mobile-workstations-innovative-solutions-user-experience-productivity/

Mottó: "A verseny jó!"

(#112671) Ogard


Ogard
tag

Kicseréltem az LCD-t az x220-asomban (a régi csíkos lett, mert a hülye módon a padlóra tettem, és ahogy kiszálltam a fotelből, hogy átlépjek rajta, belerúgtam). Ezzel gyakorlatilag csak az alaplap és a külső burkolat ugyanaz még benne, mint amivel hét éve vettem (az évek során szép sorban kicseréltem az akut, hűtést, az ac jacket, a wifi kártyát, a ramot, az ssdt, a billentyűt, a bezelekt, a palmrestet - kb annyit költöttem rá az évek során mint amennyiért annak idején vettem, 70K volt). Remélem még elmegy vagy öt évet, (nyilván megy amíg alkatrész van, x60 as tabletem is megy még, csak a lcd halványult kicsit az évek során) és fohászkodom, hogy legyen egyszer egy ilyen régi billes retro modell. Nyilván nem lesz, (a harmincadikra biztos nem, jó akkor hátha a harmincötödikre vagy a negyvenedikre) van is két külső USB-s billem, amik pont olyanok mint az x220-é - ezekkel el leszek egy darabig, de álmaimban csak meg-meg meg jelenik egy thinkpad nano ezzel a régi típusú klasszikus billentyűzettel. (Vagy ha már álom, akkor legyen a 600x-es billentyűzete, olyan jón azóta se gépeltem és finom vanília illata volt a műanyagnak.)

(#112672) FoxiestFox válasza Ogard (#112671) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Figyu, a szöveg tagolása nem csak legenda, hanem egy hasznos, a hétköznapokban is díjmentesen alkalmazható dolog!

(#112673) szalai019 válasza azbest (#112445) üzenetére


szalai019
csendes tag

Megérkezett az Intel N6300 wifi kártya a Lenovo W530-hoz. Valóban nem indul el vele a gép. Bővítettem az Intel ProSet wireless szoftvert és letöltöttem az N6300 drivert is (a régi kártyát behelyezve), de így sem.
Van más ötlet mit csináltam rosszul? Vagy akkor tényleg a whitelist-es megoldás működne csak?
Köszönöm.

(#112674) barnam_ válasza szalai019 (#112673) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hiába N6300 - vagyis olyan kártya, amivel szerelték - ha nem eredeti Lenovo wifi kártya, nem fog bios mókolás nélkül menni. Ha meg már whitelist mentes bios, akkor mehetne bele AC-s wifi is.

(#112675) AXisBOLD válasza S_x96x_S (#112666) üzenetére


AXisBOLD
addikt

rendben, köszönöm szépen!

Aurea mediocritas

(#112676) barnam_


barnam_
nagyúr

Létezik még szerintetek Tx20/30-as szériához gyári új Lenovo akkumulátor?
Erősen kétlem, hogy gyártanák még... Találtam Ebay-en egy hirdetést, ahol Lenovo által gyártottként hirdetik, még a képen is rajta van a 2021-es gyártási dátum. Német cég, elvileg vissza lehet küldeni, de szerintem kamu a cucc.

Utángyártottból a GreenCell szokott felmerülni itt.
Pro szériából van 9 cellás 7800 mAh Samsung cellás - 56,55 € a német ebay-en
Ultra szériából csak 6 cellás van 6800 mAh Panasonic cellás - 53,95 € a Tx20, 78,55 € a Tx30-hoz való (saját oldalukon meg 62,95 €).

Samsung vagy Panasonic cella? A 9 cellásnak picit nagyobb a kapacitása, a 6 cellás viszont könnyebb (mondjuk nem nagyon hordozom mostanában).
Most egy Alis utángyártott van benne, relatíve jól bírja, de a korabeli tesztekben mérthez képest sehol nincs. Úgy gondoltam, hogy mielőtt új gépet veszek, teszek egy próbát egy új akkuval.

(#112677) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy van e esetleg tapasztalat t430-al, és 35w tdp-s I7 3632qm-el?
Gyárilag 2 magos i5 3320m-el volt szerelve a gép ezt cseréltem egy 4 magos i7 3630qm- re 45w tdp-s re, de ez melegszik mint állat. A turbót ki is kellett kapcsolnom. Elvileg menne ez is szépen a gépben, ha az erősebb, dedikált nv gpu-s t430-ba való hűtőbordát raknám rá.
Na de most lenne lehetőség lecserélni a procit 35w tdp-s re, szerintetek lenne értelme?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112678) barnam_ válasza Pöttön (#112677) üzenetére


barnam_
nagyúr

A 35W-s proci kevesebbet fogyaszt és ennélfogva hűvösebb is lesz, de én nem a cserével kezdeném.
DGPU-s hűtő segíthet a dolgon, plusz jó minőségű paszta (Thermal Grizzly Kryonaut vagy folyékony fém.
Plusz, ha 1vyrain-t felteszed, tudsz szabályozni tonnányi cuccot a CPU energia gazdálkodás témából.

(#112679) szalai019 válasza barnam_ (#112674) üzenetére


szalai019
csendes tag

Köszönöm választ. Akkor lehet marad így.

(#112680) azbest válasza Pöttön (#112677) üzenetére


azbest
félisten

Nincs értelme lecserélni. A turbót meg nyugodtan kapcsold vissza.

Nekem egyik t430-ban i7-3612qm 35W-os van. Ez 2.1 alap és 3.1GHz turbo.
A másik t430-ban meg i7-3720qm van, 45w-os, ami 2.6 alap és 3.6 turbón megy.
Mindkettő sima intel hűtős. Normális hűtőpasztával (mx-4), kitisztított hűtővel nem olyan vészes.

És igen, gyorsabb a magasabb órajelű. Ha ki van hajtva, akkor tényleg fel tud menni 100 fok környékére is. Bár épp a napokban takarítottam ki és pasztáztam újra az erősebbiket, ami így sokkal jobban tud hűteni megint. Ha eléri a 100 fokot, akkor elkezd throttlingolni, viszavenni a turbóból, nem kell tőle félni. Sok notinál így működik ez alapkiépítésnél is. 105 foknál - ha valamiért előfordulna, lekapcsolja a gépet a hővédelem ezeknél a prociknál. De erre csak akkor volt példa, amikor bugos linux kernel volt egy ubuntum alatt és akkor paraméterben át kellett állítanom hw-es órajelszabályozásra, hogy ne csináljon olyat, hogy leáll. De az is régen volt.

Az erősebbik már 5 éve megy így nálam. Általában dokkolóban, lehajtott fedéllel, szóval még csak szellőzni sem könnyű neki.
Ha nincs terhelés alatt, akkor most 50-60 fok körül van. Komoly terhelésnél meg persze 100. De az i5öst is ki tudtam hajtani 90 fok fölé, szóval nem kell izgulni miatta.

Turbót max akkor érdemes kikapcsolni, ha akkuról akarod használni komolyabb terhelés mellett, mert kihajtva turboval elég gyorsan le tudja szívni az akkut.

Fenn van nálam a tpfancontrol win-en, de csak a hőmérséklet kijelzésére használom. Nem állítom át smart módra, mert nem csak a proci hőmérséklete számít, hanem a többi komponensnek sem jó, ha túlmelegszik. 4 magossal inkább a biosra bízom, hogyan szabályozza a hűtést.

barnam_
a folyékony fém veszélyes. Feloldja idővel a hűtőt és a prodci kupakját, plusz ha kifolyik idővel, akkor zárlatot okoz. És feleslegesen drága kiadás is. Teljesen jó egy normális nem vezető paszta, a hűtő akkor sem fog tudni több hőt elvezetni, ha platinába öntjük :)

[ Szerkesztve ]

(#112681) vicze


vicze
félisten

Elérhető a P14s G2 5000-es AMD-vel végre. 5-6hét, nyilván. ;]
T14 G2-nek még minding semmi híre...

(#112682) vicze válasza vicze (#112656) üzenetére


vicze
félisten

Volt időm tesztelgetni X1CG9-et.
Hát az Intel az Intel marad... (Ez a szívás lesz belük még 3+évig.)
Performance mód 64/64(P1/P2) mi más... Úgy látszik ez alap 11th Gen-en. Totál káosz az egész. 99C-s proci, 7000-8000-en pörgő venti, 40W fogyasztás. :Y Cserébe amúgy elég huzamos ideig bírja így.
Azt azért hozzátenném, hogy ha performance-on van és csak egy egy tüske van néha, kb. ég és föld a T14G2-höz képest. Nagyon jól be van állítva a venti görbéje. Sokkal csendesebb.
Viszont a balanced nagyon kulturált ezen 15/20, teljesítmény így nyilván a béka segge alatt, de elég kulturáltan tartja ezeket az értékeket, így nagyon kellemesen használható. 4000-ren pörgő ventiket se nagyon hallani.

Amit a hátsó kifújásról írtam visszaszívom legalábbis performance-on kb. éget, nem csak az alja, de a gép bill feletti része is megfoghatatlanul forró lesz bal oldalon.
Hálaég ezek a gépek nem olyanoknak mennek akik nem hajtják, hanem csak hurcolásszák, úgyhogy nem lesz ez a problémájuk.

DDR4X Quad channel nagyon durván megdobja a RAM teljesítményt. 1,5X a leggyorsabb sima DDR4 dual-hoz képest, ez elég sok dolgon néződik is. Így a iGPU-t is eléggé megdobja. Xe alá elég ideális.

Kijelzőből AOU (B140UAN02.1) kaptam. Enyhén sárgába húz inkább melegebb, de ezt kivéve rendben van, amennyire egy 300nit rendben lehet.

[ Szerkesztve ]

(#112683) BTom1970


BTom1970
tag

Lenovo T500-at kötnék 4K TV-re Displayport-HDMI kábellel.
Milyen DP és HDMI verzióst érdemes (1.2 stb...) ?
Van valami ajánlott márka? (Delock, Sandberg -re gondoltam)
5m hosszú kellene kb
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#112684) HosNyul válasza Tikakukac (#112013) üzenetére


HosNyul
lelkes újonc

Expresscard -> USB 3.0
Köszönöm szépen Tikakukac. Bevallom korábban nem hallottam ilyen eszközről. Olvasgattam, milyet érdemes venni, de voltak olyan típusok, amire azt írták, hogy éppen kicsit gyorsabb az USB 2.0-nál. Esetleg bárkinek van tapasztalata ilyen átalakítókban, ami tényleg gyorsabb az USB 2.0-s sebességnél? Ilyen vagy hasonló átalakítóról lenne szó szó: https://ipon.hu/shop/termek/startech-2-port-expresscard-superspeed-usb-30-card-adapter/581672 - a linket csak a példa kedvéért tettem be. Köszönöm szépen.

(#112685) azbest válasza HosNyul (#112684) üzenetére


azbest
félisten

kínából régebben fillérekért volt ilyesmi. Úgy látom máig ugyanazt a fajtát árulják, amit anno vettem. Még t61-el használtam párszor, fogalmam sincs arról, hogy manapság mennyire számít jónak [link]

A chipset úgy látom mint az iponosban, csak nem a bumszli végű kiadás, hanem a gépbe simuló fajta.

Viszont múltkor mintha pont panaszkodott volna valaki, hogy nem működött neki hasonló kártyára dugott háttértár - túl kevés áramot adott neki a gépe. Szóval lehet kell hozzá pluszban usb3 y kábel, hogy másik portról vagy valahogyan kapjon elegendő áramot.
Bár neki pont t420ban ment jól. Eléggé könnyen kontakthibásak ezek az expresscard slotok, könnyű kirántani a kártyát a kábellel együtt is. De alkalmanként használni jobb hijján megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#112686) thgergo válasza BTom1970 (#112683) üzenetére


thgergo
tag

Szerintem legolcsóbb kábel ugyanúgy jó.
2560x1440@60Hz a max amit a T500 biztosíthat, ezt bármely tesco gazdaságos DP kábel tudja.
Ha szoftveres rész engedi, 4k@30Hz -en valószínüleg működik.
További bonyolítás lehet ha intel integrált vagy Nvidia van benne.

[ Szerkesztve ]

-

(#112687) Francia91 válasza thgergo (#112686) üzenetére


Francia91
veterán

T500-ban vagy Intel GMA 4500MHD, vagy Intel + ATI Mobility Radeon HD3650 kombó van. nVidia nem volt a T500-asokban sosem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#112688) Penguin95 válasza HosNyul (#112684) üzenetére


Penguin95
senior tag

Két tanácsot tudok adni.

1. Ilyet ne vegyél.
2. Bármilyet is választasz, belföldről vedd. Ezt azért mondom, mert jelentős az esélye annak, hogy szívni fogsz vele mint a torkos borz, viszont ilyen esetben külföldre visszaküldeni horror.

(#112689) BTom1970 válasza thgergo (#112686) üzenetére


BTom1970
tag

Ati 3650 van benne.
Akkor nem érdemes márkásat?
De a verziók mi legyenek? Mire figyeljek DP 1.1 vagy 1.2? HDMI 1.2?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#112690) BTom1970 válasza thgergo (#112686) üzenetére


BTom1970
tag

Ezek?
[link]
[link]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#112691) BTom1970


BTom1970
tag

HDMI 2.0 van a TV-ben. És a T500-ban? Erről sehol semmit nem találtam...
Ha a verzió nem egyezik, ez nem fog problémát okozni?
(Eddig 3 féle adapteres átalakítást próbáltam, egyik se megy. (kínai, Sandberg és valami kettő közötti árban - kínai ment pár hónapot - többi el se indult) Most adapter nélküli kábelt néznék. De itt meg nehogy a DP és HDMI verziókkal legyen gond.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#112692) Penguin95 válasza BTom1970 (#112691) üzenetére


Penguin95
senior tag

A T500 még 2010 előtti, így abban legfeljebb DisplayPort 1.1a lehet, mivel az 1.2 kicsivel a T500 megjelenése után vált elérhetővé. Pontos infót én sem találtam a verzióról, de mivel ilyen irányú firmware frissítést sosem kapott, így biztos, hogy 1.1-es a port. Pont ma megyek DVI-HDMI kábelt nézni, ha találok emberi áron DP-HDMI-t akkor veszek egyet kipróbálni, mivel nekem is van két T500-am.

(#112693) Penguin95 válasza Penguin95 (#112692) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem találtam végül értelmes áron kábelt, szóval nem tudtam teszteli. Ha látok valahol, és még aktuális lesz a téma, akkor leírom a tapasztalatokat.

(#112694) avocat


avocat
friss újonc

Sziasztok!

Thinkpad T430-hoz keresek akkumulátort, eredetinek címkézett hamisítányba már sikerült belefutnom. Bzolika10 blogbejegyzése alapján az EC mod nem tűnik nagy mókolásnak, hogy működjön az utángyártott akkumulátor is. Azokból azonban sokféle van. Melyik márkából, sorozatból érdemes a hatcellásat megvásárolni?
Itthon vásárolnám, de ha van jó külföldi forrás, akkor szívesen veszem azt is, nem szívesen dobom ki ezért a gépet, mert amúgy rendben van.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#112695) Sanyi.mTs válasza avocat (#112694) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Green Cell akkukat ajánlották itt a topikban.

(#112696) barnam_ válasza avocat (#112694) üzenetére


barnam_
nagyúr

6 cellásból a Green Cell Ultrára lőnék, az 6800 mAh-s.
Az oldalukon (greencell.global azt hiszem) ki tudod keresni a magyar viszonteladókat.

(#112697) FoxiestFox válasza Sanyi.mTs (#112695) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem a legutóbbi Greencell megolvadt első használat közben, úgyhogy csak óvatosan.

(#112698) avocat válasza barnam_ (#112696) üzenetére


avocat
friss újonc

Köszönöm szépen a tanácsokat! :))

(#112699) Flashcash válasza avocat (#112694) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha 9 cellás is megfelel, akkor szerintem ez jó lehet: [link]
ÁFA-val számolj, szerintem picit lehet alkudni az árából.

(#112700) rjy08 válasza barnam_ (#112696) üzenetére


rjy08
tag

Én úgy informálódtam ezekről a green cell-ekről ,hogy viszonylag jó minőségű utángyártott akksikat gyártanak. Aztán két különböző laptopba is rendeltem, két különböző időben, egyik sem működött! :D Lehet csak én fogtam ki. :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.