Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112251) ESP23


ESP23
senior tag

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy Lenovo G500-as laptopja( Pentium 2020, 4GB RAM, 500 GB HDD).
8 éves , de a korához képest jól működik, amire neki kell(YouTube, Facebook, Netflix), arra tökéletes.
Arra döntött hogy rakat bele +4GB RAM-ot + egy SSD-t.
A kérdés az lenne, hogy processzort lehet e benne cserélni egy erősebb-re?
Mondtam neki hogy ne bizakodjon, de megkérdezem.
Köszönöm a választ!

(#112252) Tim82 válasza ESP23 (#112251) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha HM76 és nem HM70 a chipset benne (CPU-Z, HWInfo, Aida64 megmondja), akkor mobil Sandy vagy Ivy Bridge i3-i5-i7 processzor mehet bele.

Négymagos i7-et nem biztos, hogy belepróbálnék, legfeljebb 35W TDP-s változatokat.

Amúgy a G500 nem Thinkpad, hanem IdeaPad, szóval nem ez a topikja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112253) ESP23 válasza Tim82 (#112252) üzenetére


ESP23
senior tag

Köszönöm a választ!
Sajnálom de én nem tudom a Lenovo adott gépe milyen szériába esik, legközelebb nem fordul elő. :R

(#112254) Tim82 válasza ESP23 (#112253) üzenetére


Tim82
nagyúr

Részemről nem gond, csak jeleztem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112255) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok, sajnos a jó kis W530asban kevésnek érzem az erőt (LR+PS)
jelenleg i7-3740qm CPU van benne 32GB RAM és egy Quadro K2000 (2GB) társaságában. Háttértárnak csak ssd-k (SATA-2TB + Caddy-2TB + mSATA-1TB).
Az elmúlt 4 évben nem volt gondom a teljesítménnyel, 20MP rawokkal dolgozom , abban sincs változás.
Azonban az utóbbi két LR update óta folyamatosan laggol a rendszer (minden módosítás érezhető késleltetéssel megy végbe), s ez jelentősen rontja a produktivitást meg csak fárasztja az embert.
CPU 55-85 fok között mászkál, hűtés rendben, nem throttlingol..
RAM-ot már nem tudom, hova bővíteni, GPU szintén nem opció, egyedül még a CPU upgrade jönne szóba.
Láttam, hogy van i7 38xx széria is, ami 6 helyett 8mb-os cache-el rendelkezik. Szerintetek érezhető teljesítménytöbbletet tud adni? Ha igen, hol lehet ilyet szerezni (itthoni beszerzést preferálnám, ebay csak végső alternatíva lenne)?
Ha viszont gépcsere jönne szóba, akkor a W540-et kihgynám, W55x ritka mint a fehér holló...
P széria első gépei P50, P51 mennyire megbízhatóak? mennyivel erősebbek egy W530nál?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#112256) Tikakukac válasza Surfym@n (#112255) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmilyen érezhető diffid nem lenne. Mivel a programot fejlesztők kuffantottak el valamit esélyesen, ami nem az első, ezért még csak elméleti szinten se merüljön fel benned egy ekkora beruházás. De értelme se lenne, amiről beszélünk megint pár százalékos diffi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112257) Surfym@n válasza Tikakukac (#112256) üzenetére


Surfym@n
senior tag

köszi, akkor kivárok...
lekopogom W530as eddig nagyon jól dacol az idővel, dokkon van, jól szellőző helyen, akksija 30-80% között "mozgatva", havonta körtepumpával kifújom belőle a port, évente szétborítom, megpucolom... sajnálnék lelépni erről, valahogy úgy vagyok ezzel a géppel, hogy ezt még összerakták :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#112258) Oldman2 válasza donjohnson (#112250) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippet!

Az aktuális audio driver eltávolítása után, a Windows 7-es Conexant 20561 SmartAudio HD driver feltelepítése megoldotta a problémát!
:C :C :C

Hálás köszönet...
:R

(#112259) Balinov válasza Surfym@n (#112257) üzenetére


Balinov
félisten

Mindenkeppen maradnek a jelenlegi konifgnal. Adobe-ek legendasan hiresek arrol ,hogy a kovetkezo frissites szar lesz teljesitmenyileg, kb fej vagy iras alapon mukodik. CC ota meginkabb igy van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#112260) barnam_ válasza Surfym@n (#112257) üzenetére


barnam_
nagyúr

Esetleg ha egy picit még gyorsítani akarsz rajta, akkor az 1vyrain BIOS mod után plusz 400 MHz-et rá tudsz dobni a CPU-ra.
Nyilván csodát nem kell várni tőle, de "ingyen" van...

(#112261) FoxiestFox válasza Surfym@n (#112257) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Régi kezd lenni az architektúra, csoda, hogy eddig is húzta.
Számíts rá, hogy minden frissítéssel egyre inkább maga mögött fogja hagyni a fejlődés a gépedet CPU és GPU tekintetében is.
Vagy válts visszafelé verziót ps-ben és lr-ben, vagy lassabban fogsz tudni dolgozni.

(#112262) S_x96x_S válasza Surfym@n (#112255) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> folyamatosan laggol a rendszer
> .. (minden módosítás érezhető késleltetéssel megy végbe),
> .. Háttértárnak csak ssd-k (SATA-2TB + Caddy-2TB + mSATA-1TB).

azért az SSD-ket is érdemes megnézni ..
- SSD telítettség ( mennyi a szabad helyek aránya )
- SSD hibás szektorok, elfáradás ..
- SSD firmware-frissítés

persze SSD-től is függ
.. de azért tedd rá a havi checklistedre ezek ellenőrzését is!

próbáld megnézni(kimérni), hogy mi lehet a szűk keresztmetszet ..
- disk I/O
- cpu
- memória

de még a windows is bekavarhat .. ( --> friss telepítés )
vagy akár a virusellenörző .. ami valaki ok miatt a 20MP rawok-at is átnézi ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112263) tboldi


tboldi
nagyúr

Egy autószereléshez használt (adatbázisok, útmutatók, diagnosztika, alkatrészes weboldalak és néha egy-egy YT videó - egyik sem kifejezetten hardverigényes feladat) X230-on érezném a különbséget, hogy van-e dual channel vagy sem?
Alapvetően 2x4 GB RAM-ot keresek, de találtam helyben 1x8 GB-ot viszonylag jó áron.

Tudom, bugyuta kérdés, de almás vagyok, ott az alaplapra van forrasztva a memória, nincs min vacillálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#112264) FoxiestFox válasza tboldi (#112263) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gyorsabb lesz a memóriakezelése, ennél fogva sok más művelet is, amihez az integrált grafika, és az annak a rendszerből kiosztott memória szükséges.

(#112265) tboldi válasza FoxiestFox (#112264) üzenetére


tboldi
nagyúr

Értem, persze, de számottevő lenne a különbség ebben a use case-ben, hogy maradnom kellene a dualnál?

(#112266) Tikakukac válasza tboldi (#112265) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nagyon lesz diffi, ezen szoftvereket maga a kocsi fogja brutálisan, mert az ECU és komfortmodulok a tetvek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112267) tboldi válasza Tikakukac (#112266) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát igen... Az egyik diag kábelem is csak USB 1.1-es. :D

:R

(#112268) FoxiestFox válasza tboldi (#112265) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem nem nagyon, ahogy írták is.

(#112269) tboldi válasza FoxiestFox (#112268) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R neked is!

Még gondolkodom, hogy legyen-e 16 GB inkább, hiszen a több mindig jobb, de nem tudom, hogy akarok-e annyit költeni még erre a gépre. :D

[ Szerkesztve ]

(#112270) barnam_ válasza tboldi (#112269) üzenetére


barnam_
nagyúr

De ha bővítenék, akkor én biztosan dual channel módon tenném, mert idegesítene, hogy ha nem az :D

(#112271) tboldi válasza barnam_ (#112270) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van benne valami. :D

Most amúgy 2x2 GB van benne, 1333 MHz-esek.

(#112272) Kbali válasza tboldi (#112271) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt is megteheted, hogy az egyiket cseréled egy négyesre vagy nyolcasra

(#112273) tboldi válasza Kbali (#112272) üzenetére


tboldi
nagyúr

Korábban voltak ezzel gondjaim egy asztali PC-vel, nem szívesen kevernék. Fontos lenne a stabil működés. :)

(#112274) barnam_ válasza tboldi (#112271) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor 2x4GB vagy inkább 2x8GB 1600-as ramot vennék.
Utóbbit szerintem a későbbiekben könnyebb lesz eladni, én ma már nem vennék 4GB-s modulokat. (Ha teszem azt 1 db 4GB-s lenne benne az más dolog, akkor mellé 1 db 4GB-s aztán kész. De a 2 GB-s modult max retró gépbe tenném :D)

(#112275) tboldi válasza barnam_ (#112274) üzenetére


tboldi
nagyúr

És nem akadnának össze? :F
Konkrétan ez lenne helyben.

Ez meg van a gépben:

(#112276) barnam_ válasza tboldi (#112275) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mármint ha az 1 db 8GB + a 2GB-s modul?
Ha működne, akkor a lassabb modul sebességén menne, tehát 1333-on. Viszont a 8GB-s a link alapján DDR3L, vagyis 1,35V-on tud menni, a régiek meg szerintem sima DDR3, vagyis 1,5V - így nem vagyok benne biztos, hogy működne.

Én hardveraprón nézelődnék, nem újat vennék a garázs-laptopba.

(#112277) tboldi válasza barnam_ (#112276) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, ezért (sem) akarok keverni, az a biztos, ha két tök ugyanolyan modul van bent. Vagy csak 1 db. :D

Annál a korábban említett asztali gépnél is az volt a megoldás, hogy vettem bele egy 2x2 GB-os kitet (CSX DDR2 volt), onnantól hibátlanul üzemelt a nyugdíjazásáig.

(#112278) barnam_ válasza tboldi (#112277) üzenetére


barnam_
nagyúr

Viszonylag simán keverheted többféle modulokkal is, a feszültség mindenképpen egyezzen, meg talán nem árt a kapacitás sem. Márka és sebesség nem nagyon számít, a lassabb órajelén fog menni a másik is.

(#112279) thgergo válasza barnam_ (#112276) üzenetére


thgergo
tag

DDR3: csak 1,5V
DDR3L: 1,35V vagy 1.5V szabványok szerint.
X230-ban ha minden igaz 1.5 V-on megy a DDR3L amúgy is. X230-ba raktak 2.gen core-i is, az meg csak 1.5V-al megy. Vagy erről tud valaki konkrétabbat?
Egy próbát megér, max a 2 gigás modult kiveszed, bár én inkább 2 db ugyanolyat tennék be mindenképpen...

-

(#112280) tboldi


tboldi
nagyúr

RAM kérdés megoldva. :)

[ Szerkesztve ]

(#112281) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

Egy T460-nal a következő a problémám: bekapcsolás után nem mindig bootol, hanem megakad a Lenovo logónál és az látható csak. Ki/bekapcsolás után általában jó (van, amikor nem is elég egyszer). Egy Crucial MX500 SATA SSD-n van a Win10 20H2, BIOS a legfrissebb. UEFI és Legacy boot-beállításban is csinálja. Hidegen is és hosszas működés után leállítva is. Van 5let, hogy mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112282) barnam_ válasza edk- (#112281) üzenetére


barnam_
nagyúr

Régen egy T420-nál volt ilyen problémám, de nem emlékszem mi oldotta meg, valószínűleg többször is újratelepítettem a Windows 10-et.
Én megpróbálnám első körben a gyors rendszerindítást kikapcsolni, hátha az okozza.

(#112283) edk- válasza barnam_ (#112282) üzenetére


edk-
őstag

Sajnos ez nem segített.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112284) Penguin95 válasza edk- (#112281) üzenetére


Penguin95
senior tag

Legutóbb T500-on próbáltam ezt, de hátha még a T460-ban is benne van: Mikor megjelenik a Lenovo logó, nyomd meg az ESC-t mielőtt lefagyna a gép. Ha még működik a dolog, elvileg látni fogod, hogy épp hol tart a POST, és hogy hol akad meg. Lehet ehhez legacy módban kell legyen a gép, a fast boot pedig szinte biztos, hogy ki kell legyen kapcsolva.

(#112285) barnam_ válasza edk- (#112283) üzenetére


barnam_
nagyúr

Friss telepítés után fordul elő a jelenség, vagy eddig hiba mentes volt?

(#112286) tboldi


tboldi
nagyúr

Újabb zöldfülű kérdések, nézzétek el nekem. :D

Jól gondolom, hogy mivel az ExpressCard foglalat szabványos, ez a Delles cucc bele fog menni az X230-ba is?
Redditről jött az ötlet (utolsó komment).

Illetve mSATA SSD-nél kell valami extrára figyelni, vagy gyakorlatilag bármi jó? Jó lenne egy másodlagos tároló, szeretném "visszaadni" a Samsung T5-öst a MacBooknak.

[ Szerkesztve ]

(#112287) Tim82 válasza tboldi (#112286) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól gondolod.

Tudtommal a Thinkpad-ek nem kényesek az mSATA SSD-kre, én eddig Kingston UV500-at, Hynix SC210-et, Samsung 860 EVO-t tettem T420-ba, T520-ba, T430-ba, egyikkel sem volt gond.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112288) tboldi válasza Tim82 (#112287) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vielen Dank! :R

(#112289) edk- válasza barnam_ (#112285) üzenetére


edk-
őstag

Az SSD-t egy x250-ből raktam át, amiben régóta hibátlanul ment. (Este megnézem, mit csinál egy frissen telepítettel.) Az áthelyezés után a win magától megtalálta a drivereket, kivéve a BIOS frissítést, a chipset drivert és még valamilyen FW-frissítést, amiket a Lenovo oldaláról telepítettem az automata driverkereső funkcióval.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112290) barnam_ válasza edk- (#112289) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tehát egy másik (eltérő architektúrájú) gépre telepített OS-t akarsz használni a laptopban. Nem éppen a legideálisabb forgatókönyvnek mondanám :)
Nagy valószínűséggel friss telepítés után nem lesz probléma.

(#112291) edk- válasza barnam_ (#112290) üzenetére


edk-
őstag

Sok tucatszor csináltam már ilyet (vagy átrakással vagy image-en keresztül) és eddig nem lépett fel ilyen probléma.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112292) Tikakukac válasza edk- (#112291) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg még több tucatszor és igen, többnyire működik a dolog, de ahol nem, ott életedben nem találod meg mi a konkrét para és dolgozol kétszer.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112293) barnam_ válasza edk- (#112291) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én meg sosem csináltam még ilyet, és sosem volt probléma.
Persze időigényesebb, de valamit valamiért.

#112286 tboldi : ehhez annyit jegyeznék meg, hogy ha nem a legkisebbre lősz, akkor 256GB-t válassz 240 helyett, előbbinek a formázott kapacitása annyi mint a 240-es formázatlan tárhelye. Egy friss Win10 telepítés elfér a különbségen :)

#112294 vicze1 : értsd úgy, hogy más a laptop, más hardverek. Én elhiszem hogy 99%-ban nincs gond, aztán ha mégis van, akkor megy az ötletelés.

[ Szerkesztve ]

(#112294) vicze válasza barnam_ (#112290) üzenetére


vicze
félisten

Miben más az architektúra? :U
Win10 hulla mindegy, úgy cserélhetem gépek között ahogy akarom. Reconfig és max. felrakja a driver-eket és megy a normálisan, mintha misem történt volna.

Ja esetleg akit érint valamilyen nagyon furcsa ok miatt a 2021-es sorozatban már nincs legacy boot, csak UEFI. (végre eszt is megéltük)

[ Szerkesztve ]

(#112295) tboldi válasza barnam_ (#112293) üzenetére


tboldi
nagyúr

480-512 GB lenne a cél, csak újonnan sokallom, apróról szeretnék majd lőni egyet (most épp nem találok sehol).
Most ideiglenes megoldásként a Nintendo Switchemből vettem ki az 512-es microSD kártyát. Kifejezetten lassú az SSD-hez képest, de csak fájlok tárolására kell, sok írás-olvasás nem történik, úgyhogy nem olyan gáz. :)

(#112296) edk-


edk-
őstag

Megvan a megoldás a T460 nem mindig bootolására. Akkor csinálja, ha dokkolón van és a hangszórópárt tápláló USB dugó a dokkolóba van dugva (a hangjelet jacken keresztül kapja). Szerencsére volt a 230V hosszabbítón hely, átdugtam egy USB tápfejbe, öö é bódottág.

(Az x250 ugyanebben a dokkolóban sose csinált ilyet.)

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112297) S_x96x_S válasza edk- (#112296) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ... a hangszórópárt tápláló USB dugó a dokkolóba

lehet, hogy onnan akar bootolni ? ..

> (Az x250 ugyanebben a dokkolóban sose csinált ilyet.)

nézd meg a két gép - Bios - boot order-ét ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#112298) Tim82 válasza S_x96x_S (#112297) üzenetére


Tim82
nagyúr

USB-s egérről is akarna boot-olni szerinted? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112299) edk- válasza S_x96x_S (#112297) üzenetére


edk-
őstag

Windows boot manager van fölül. Dehát azon a tápláló USB-n nincs kommunikáció, onnan nem próbálhat bootolni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#112300) S_x96x_S válasza edk- (#112299) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> onnan nem próbálhat bootolni

akkor még a BIOS -t nézd meg .. (legfrissebb van -e fent )

Mottó: "A verseny jó!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.