Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111201) kalapacsolok válasza FoxiestFox (#111199) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Hol ellenőrizhető az akkuciklus?

A használt idő is fontos, ha valamit úgy veszel, hogy egyszer votl bekapcsolva vagy több száz óra van benne, akkor nyilván az eladó nem mond igazat. Remélem, te nem vagy ilyen hülye, hogy nem ellenőriznéd le, mit veszel.

(#111202) nakos1212 válasza scarbantia (#111200) üzenetére


nakos1212
senior tag

Lassan a régebbi típusok akkui annyiba kerülnek hogy érdemesebb lehet egy akkus cégnél újracelláztatni...

(#111203) Tikakukac válasza kalapacsolok (#111201) üzenetére


Tikakukac
titán

Hol ellenőrizhető az akkuciklus?

Power manager kidobja. Aztén már csak az a kérdés, hogy mennyire valós és mennyire gyári az akku.

A használt idő is fontos, ha valamit úgy veszel, hogy egyszer votl bekapcsolva vagy több száz óra van benne, akkor nyilván az eladó nem mond igazat. Remélem, te nem vagy ilyen hülye, hogy nem ellenőriznéd le, mit veszel.

Pedig ő is és mindenki más is ilyen hülye, mert erre nincs mérhető adat, amit meg tudnál nézni. Klasszikus állapotot veszünk, nem km óra állást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111204) Kbali válasza scarbantia (#111200) üzenetére


Kbali
nagyúr

topikgazdánk a Greencellt szokta ajánlani.

(#111205) kalapacsolok válasza Tikakukac (#111203) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi. Látom, nem érted. Ha valaki azt állítja, hogy full új csak bekapcsolta, és ez ellenőrizhető valahol, az jó. Hiszen ha több tíz több száz óra van benne, akkor már egy ponton biztosan nem mondott igazat.

(#111206) Picco válasza kalapacsolok (#111197) üzenetére


Picco
addikt

lenovo vantage akku ciklusra, hdsentinel hogy megnezd mennyit ment benne az SSD.
en ezek alapjan dontom el hogy "mennyi kilometer van benne"

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111207) QuarK válasza kalapacsolok (#111205) üzenetére


QuarK
senior tag

Akku ciklust, ill. current max capacity / original max capacity arányt tudsz nézni; de ha szar az akku, akkor azzal is be lehet nyelni (értem úgy, hogy jónak mondja, de aztán 30%-nál hirtelen kikapcsol).

Processzor / alaplap / stb. nem méri, mennyit volt bekapcsolva.

Merevlemez / SSD tud mondani power on hours időtartamot, de ha nem az a lemez van benne, amivel anno a gyárból "kigurult", akkor ez se feltétlen releváns infó.

(#111208) Tikakukac válasza kalapacsolok (#111205) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom, nem érted.

Biztos vagy ebben?

Ha valaki azt állítja, hogy full új csak bekapcsolta, és ez ellenőrizhető valahol, az jó. Hiszen ha több tíz több száz óra van benne, akkor már egy ponton biztosan nem mondott igazat.

Bármit állíthat, mert nem lehet ellenőrizni sehol. Igen, meghajtó működési időt meg tudnád nézni... ami egy elegáns meghajtó cserével bármennyi lehet, ergo önámítás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111209) FoxiestFox válasza Tikakukac (#111208) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem tetszik a csávó attitűdje, idejön és kioktatja a Thinkpad őstagokat, hogy ne legyenek má' hülyék :DD

(#111210) kalapacsolok válasza Picco (#111206) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Szuper, köszi a konkrét választ! :)

(#111211) Tim82 válasza Kbali (#111204) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Ajánlani" azért óvatosan szoktam (mint minden utángyártott, nem gyári dolgot), nekem jó tapasztalataim vannak a gyártóval, de statisztikai jellegű merítéshez azért ez még mindig kevés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111212) MrPetya19 válasza vicze (#111191) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg ha jól értem akkor az intelesek kapnak egy 'i'-t a nevük végére megkülönböztetés céljából.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111213) vicze válasza Picco (#111206) üzenetére


vicze
félisten

6éves gép. 225.
6éves gép 360/138 ciklus(két aksis).
4éves gép 635/313.

Megmondod a 3-ból melyiknek a legjobb az aksija és melyik ment a legtöbbet? ;] (Én tudom.)
Ha megmondod, az 5-ös lottó nyerőszámokat is írhatod egyből. :P

@MrPetya19: Igen a sajtó anyagokban úgy van, majd kiderül pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#111214) azbest válasza kalapacsolok (#111210) üzenetére


azbest
félisten

Jól emlékszem, hogy a t430 / t530 is ugyanolyan akkukat fogad, mint a w530?
Hátha úgy könnyebb találni valamit :)

Amúgy meg aprón néha külböző állapotú használt van, vagy utángyártottból valami.
Nemrég vett peterkeT fórumtárs x230 -ba, s neki jól megy az utángyártott greencell. Azt hiszem mindenféle 30as ugyanolyan korlátozásokat tartalmaz. Szóval talán nem sír greencellel a gép. A gagyibb fajta utángyártottakat nem töltik, mert felismeri, hogy nem eredeti.

Az akkuciklus meg nem azt mutatja, hogy mennyit ment a gép. Ilyen szempontból a háttértér üzemidejét is hiába nézed. Ha dokkolóból / töltőből használták, akkor nem pörögtek a ciklusok. Amúgy meg például gari lejárati idejéből lehet következtetni, hogy mikor kezdhették meg használni a gépet. Sőt, Vantage jelzi is meg még külön jótállás részletei része is van.

[ Szerkesztve ]

(#111215) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Főni jó arc volt, szóval úgy néz ki kapok új gépet a hulladék U758 helyett. :))

Gyakorlatilag két ThinkPad van a terítéken, egy T15p és egy P15 és specifikációra elég hasonlóak. (Felhasználás: Több VM egyszerre futtatva, mindegyiken CPU nehéz és RAM zabáló alkalmazások).

Egész pontosan róluk van szó: [T15p] vs [P15] kivéve az SSD-t és a RAM-ot mert az mindkét esetben 2TB és 64GB.

A dGPU nálam csak a helyet foglalja, az UHD meg pont nem izgat ekkora méretben viszont eléggé vacilálok, hogy melyik legyen. A P15 nem kicsit nehezebb (hordozom sokat gyárba, hajóra, olajba, sárba.) viszont a 40%-al nagyobb akkuméret és a (gondolom) jobb hűtés nem elhanyagolható.

Tud esetleg valaki bármit ami miatt valamelyik felé billenne a mérleg? (de sok ismeretlen. :DDD) Gondolok itt olyanokra mint ahogy (ha jól rémlik) a 40-es szériát szidták páran minőségre, spontán dGPU halál okozta dolgok, stb.

(Tudom, hogy van milyen notebook-ot vegyek topik, de gondoltam itt jobb helye van)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111216) Picco válasza vicze (#111213) üzenetére


Picco
addikt

nyilvan ezekbol hatter informacio derul csak ki, SSD power up time/power on count, kulso allapot, bill&tapipad fenyesseg etc.
en ezeket figyelembe veszem amikor veszek illetve eladok ThinkPadeket.

mindenki mas meg ugy hasznalja a kristaly gombjet ahogy akarja :P

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111217) carr


carr
őstag

Sziasztok! Van egy T60am. korábban kicseréltem benne a procit C2D-re. De az előző tulaj nem nagyon becsülte, cigizett f@szverés közben erősen. Emiatt a gép iszonyú cigiszagot árasztott magából.
Gondoltam már volt szerencsém úgyis ehherz a géphez, így mi baj lehet alapon 98% IPA-val kiptakarítottam. ripityára szedtem. s mindent átmostam óvatosan ahogy kell, vanília égbolt közben.
Billenytűzet is kapott mosit. száradt minden majdem 48 órát a radiátoron.
összeraktam és megpróbáltam bekapcsolni. Az akkutöltés jelző felvillan mikor bedugom a tápot, és jelzi, hogy tölt.
Mikor be akarom kapcsolni csak az akku ikon villan fel, hűtő felpörög, meajd leáll. és a töltésjező elalszik. és úgy marad.
Nincs a képernyőn semmi.
Valaki találkozott már ilyennel?
Korábban egy inspiron 1300-as járt hasonlóan, neki ha jól emlékszem áramszünet után lett ilyen baja, de az csak seed gépként üzemelt nem sikerült életet lehelni bele... megoldást nem találtam. . Az sajnos makulátlan állapoban az örök alaplapmezőkre költözött. :W
Azóta a fiókban pihen. proci a chipset szerint legerősebb intel van benne.

Köszönöm előre is. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#111218) zsolti75 válasza Gaben92 (#111215) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hozzám pénteken érkezik pont egy ilyen P15, beszámolhatok róla ha érdekel.
Esetleg a P15v-t nézd meg ha nem kell erősebb gpu, vékonyabb/könnyebb mint a sima P15.
Ha sok virtuális gép megy egyszerre, akkor érdemes lehet 8 magost venni. Én a UHD-t ki nem hagynám ha belefér a keretbe.
T15p eszembe nem jutna :D

(#111219) Gaben92 válasza zsolti75 (#111218) üzenetére


Gaben92
őstag

Persze, hogy érdekel. :R

GPU nekem annyira nem kell, hogy elég lenne az IGP is. Túlzottan sok VM nem megy, általában 2-3, csak mindegyik belapátol minimum 10GB RAM-ot meg pörgeti a CPU-t. P15v nem játszik, ez a kettő van a cégnél performarnce oldalon különböző konfigokban. UHD-től kicsit félek mert van egy-két régebbi app (olyan 40-50 évesek :DDD) amit használok és nem igazán kezelik a skálázást sehogy. A 24"-es ThinkVision-on is apró némelyik, 15" UHD-n szerintem nem is látnám őket. :)

Mi a baj a T15p-vel, hogy eszedbe se jutna?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111220) zsolti75 válasza Gaben92 (#111219) üzenetére


zsolti75
senior tag

Akkor P15, I7-10750. 10850 csak akkor kell ha tuningolsz.
UHD-tól ne félj, simán beállítod a régi progikat kompatibilis módba.
Nálam is így fut pl a vlc meg pár egyéb régi program.
A T15p-nek láttad hűtését? :D
Ha processzor igényes alkalmazásokat futtatsz, és nem csak pár másodpercre kell a sebesség, akkor felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

(#111221) vicze válasza Gaben92 (#111215) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg van egy olyan "humoros" helyzet, hogy CPU-ban i7-H-hoz elég közel van a Ryzen 7 4800U/4750U -5% a 6magos Intelre, -10% a 8magos Intelre, de 8magot és 16 szálat kapsz.
Na most L15 Gen 1/E14 Gen1 esetében is megkapod a 2 RAM solotot és így 64GB RAM-ot egy 8magyos CPU-val AMD esetében.
Ami negatívum mindképp az a gyengébb minőség, illetve a gyengébb kijelző.
Ha beéred 48GB RAM-mal a legtöbb AMD-s gép játszhat, amiben legalább 1 RAM slot van.

@zsolti75: A P15v az = a T15p-vel. :)

[ Szerkesztve ]

(#111222) zsolti75 válasza vicze (#111221) üzenetére


zsolti75
senior tag

A P15s ami megeggyezik a T15p-vel nem?
A v az a franc tudja, remélem lesz arról is bontós video.

[ Szerkesztve ]

(#111223) vicze válasza zsolti75 (#111222) üzenetére


vicze
félisten

Amennyire meg tudom állapítani a belső lapján a P15v az a T15p-vel azonos.
T15p-ben H-s procik vannak a P15s-ben U-s procik, így azzal semmiképp nem egyezhet.

T15 = P15s
T15p = P15v

(#111224) zsolti75 válasza vicze (#111223) üzenetére


zsolti75
senior tag

Lehet igazad van.
Nekem ezek kicsit gyengécskék ezért nem is néztem utána.
A lényeg, ha egy cég felajánlja hogy P15 vagy T15, nem kérdés melyiket választanám.

(#111225) vicze válasza zsolti75 (#111224) üzenetére


vicze
félisten

Jó hát a H vs. U proci nem kérdés.
Ott van még az a csoda T15g is. :D

(#111226) zsolti75 válasza vicze (#111225) üzenetére


zsolti75
senior tag

Arról most itt nincs szó, meg elég drágák is.
Az megeggyezik a P15-el csak quadro helyett 2070s vagy 2080s választható.

(#111227) vicze válasza zsolti75 (#111226) üzenetére


vicze
félisten

Ha játszik a P15 akkor igazából az is, mivel azonosak és olcsóbb 500$-ral.

(#111228) zsolti75 válasza vicze (#111227) üzenetére


zsolti75
senior tag

A srácnak nem kell erős gpu.
Nekem meg quadro kötelező.
Régen konfigoltam, de akkor nagyjából egy árszintre jött ki a kettő majd megnézem ismét, de $3000 vagy 3500 ezen az árszinten már oly mindegy :D

(#111229) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket memóriabővítéssel kapcsolatban (az alany egy T460-as lenne).

Gyári 1 slot-os 8Gb-os RAM van most jelenleg benne, amit ha jól tudok DDR3-L típusú. A szabad slot-ba szeretnék még egy 8GB-os RAM-ot.

Következő kérdéseim lennének:

Jól tudom a típust?
Milyen MHz-eset vegyek?
Mely márka ajánlott, gyárilag mi van benne? Van olyan amit kerüljek?
Mennyire nehéz a bővítés? Nagy bontással jár vagy megtudom oldani?
Pontos típust ajánlanátok?

Gyárihoz hasonlót szeretnék, hogy időzítéssel és egyéb hasonló dologgal ne kelljen nekem foglalkoznom. Már ha van ilyen lehetőség, hogy úgymond plug and play. Beszerelem és más teendőm nincs...

Előre is köszönöm szépen!

(#111230) zsolti75 válasza vicze (#111227) üzenetére


zsolti75
senior tag

Német oldalon konfigoltam:
T15g 10850 2070s uhd 8/256 €3220
P15 10850 RTX4000 uhd 8/256 €3500
Szóval kicsi a különbség

(#111231) carr válasza carr (#111217) üzenetére


carr
őstag

? :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#111232) Tikakukac válasza carr (#111231) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden szétkap és összerak. Ha nem nyírtál ki semmit, akkor tipikusan RAM vagy bármi hasonló lesz picit megpöccintve.
Amúgy ilyen esetekre ózongenerátor. IPA sajnos a cigin nem segít, én volt, hogy lavórnyiban áztattam fedlapot és ugyanúg éreztem később. Cserébe szereltem 3-4 órát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111233) vicze válasza Regirck (#111229) üzenetére


vicze
félisten

DDR3L-1600, többi kb. mindegy.

Sajnos a T440-T470 szétszedése nem egy lányálom, az aksi mögötti leszorítók miatt.
HMM némileg segít, stílusosan 69-es oldal. Illetve videók.

[ Szerkesztve ]

(#111234) MrPetya19 válasza zsolti75 (#111220) üzenetére


MrPetya19
addikt

Amúgy a kompatibilitási mód lekezeli már ha különböző a skálázása a monitoroknak?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111235) Gaben92 válasza vicze (#111227) üzenetére


Gaben92
őstag

+ mindenki aki írt:

Beleférne a T15g is csak nincs rá szükség. Cégnél kb annyi a policy, hogy ha valamire szükség van akkor nincs limit, csak felesleges dolgokra ne szórjuk el a pénzt. Mint írtam nekem gyakorlatilag egy IGP is elég lenne szóval kicsit overkill lenne egy RTX2070. :B

Ránéztem amit zsolti75 linkelt, aztán a P15 hűtőjére is, ég és föld a kettő szóval P15 lesz. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111236) zsolti75 válasza MrPetya19 (#111234) üzenetére


zsolti75
senior tag

Na ezt tökre nem értem, és nem is tudom, tízenx éve nincs monitorom.
Próbáld ki:
Aktuális program-ra jobb katt->tulajdonságok->kompatibilitás->összes felhasználó beállításainak módosítása->nagy dpi beállítások...->program dpi pipa, nagy dpi pipa, menüből: rendszer kibővített

(#111237) barnam_ válasza carr (#111075) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap megjött a billentyűzet, 25 napot volt szállítás közben.
Készítettem pár képet róla (az alsó a gyári, svéd kiosztású klaviatúra):
[kép] [kép] [kép] [kép]

A hátulja a hirdetésnek megfelelő, én márkajelzést nem fedeztem fel rajta, míg az eredeti billentyűzeten rajta van hogy Lite-On a gyártó. Ami még szembetűnő, hogy ez fényesebb műanyagból van, és az F1-F12 gombokon az ikonok fehérek, az eredetin szürkék. Ez mondjuk lehet a háttérvilágítás miatt is.

Nyilván 1 nap alatt a hosszú távú minőségét nem tudom megállapítani, de érzetre semmivel sem rosszabb mint az eredeti, és ~11 ezer forintért tudja a két dolgot amiért vettem: magyar kiosztás és háttérvilágítás (sőt, mivel ez a gép gyárilag Thinklight-os, így lehet választani hogy világító billentyűzet vagy Thinklight kell).

Most már csak kijelző kalibráló meg FPR kell a palmrest-be, és fullos lesz a gép.

(#111238) zsolti75 válasza Gaben92 (#111235) üzenetére


zsolti75
senior tag

Amit Vince ír sem hülyeség, mármint a 8 magos amd, csak azt írtad hogy ez a 2 opció van. Ezek közül egyértelmű a P előnye (a súly és méret kárára természetesen)

(#111239) vicze válasza MrPetya19 (#111234) üzenetére


vicze
félisten

Kompatibilitási mód alatt a Win32-es appok skálázását érted? Kell 1-2mp néha de átrakja, nagyon alkalmazás függő, hogy ezt natívan kezelik-e vagy Win kell szenvedjen vele.

[ Szerkesztve ]

(#111240) MrPetya19 válasza vicze (#111239) üzenetére


MrPetya19
addikt

Akár azt is.
Hát én sokat használom CFD szimuláció vizualizálásra a paraview-t és az szépen átskálázódik ha áthúzom, de az összes gomb kattintási zónája elcsúszik pl, ami picikét zavaró tud lenni. Szóval lehet csak ez az egy ilyen problémás.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111241) zsolti75 válasza vicze (#111239) üzenetére


zsolti75
senior tag

Kipróbáltad amit írtam uhd panelen?
Nem csak 32bites appoknál működik, konkétan a vlc 64-es.
Nincs 1-2s semmi észre sem venni.

(#111242) vicze válasza zsolti75 (#111241) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést, csak 50+%-ig át kell húzzam, hogy átvegye a másik monitor skálázást, ez okozta a "késleltetést", lassan húztam, user error. :P

@MrPetya19: Sajnos azaz app hülyesége, mert fixen kódolva van a "gomb" zónája, és nem veszi figyelembe a Win "átméretezését". :(
Ilyennel szerencsére én nem találkoztam egy ideje, hülyét is kapnék tőle. :P

[ Szerkesztve ]

(#111243) carr válasza Tikakukac (#111232) üzenetére


carr
őstag

megvolt. 2x :/ ramokat innen oda, onnan ide rakosgattam. semmi. :(
Köszönöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#111244) Gaben92 válasza zsolti75 (#111238) üzenetére


Gaben92
őstag

AMD nem játszik mert az IT kritériumoknak azért meg kell felelni. Kizárólag i7-el és i9-el szerelt Lifebook és Thinkpad. Van ajánlás (nekem most ugye ez a kettő), indoklással el lehet térni felfelé árban, de párszáz euró spórolásért nem akarnak egy sokadik fajta gépet venni. Emiatt is nem ajánlották a gyengébb GPU-s modelleket.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111245) Tikakukac válasza carr (#111243) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig ott valami el lett kufircolva akkor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111246) vicze válasza Gaben92 (#111244) üzenetére


vicze
félisten

Az AMD Pro-k megfelelnek mindenek(10gen-nél mindenképp biztonságosabbak), de rendben.

[ Szerkesztve ]

(#111247) Gaben92 válasza vicze (#111246) üzenetére


Gaben92
őstag

Mármint a mi IT-nk kritériumainak kell megfelelni. Nem tudom a pontos okokat, de céges szinten nincs engedélyezve nálunk csak az Intel és abból is csak az i7 és az i9.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#111248) vicze válasza Gaben92 (#111247) üzenetére


vicze
félisten

Értem.

(#111249) zsolti75 válasza Gaben92 (#111247) üzenetére


zsolti75
senior tag

De sajnálunk :D

(#111250) Tikakukac válasza zsolti75 (#111249) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam írni én is, hogy atyaisten mennyire szabnék én is ilyen feltételeket a cégnél. Vagyis szabhatok, csak ki veszi meg ezeket ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.