Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111851) vargas0502 válasza tothjozsi96 (#111848) üzenetére


vargas0502
tag

Hm..igen a T400-ról is olvasni itt a fórumon sok mindent. T560-al mi a probléma?

(#111852) tothjozsi96 válasza vargas0502 (#111851) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nagy probléma nincs vele, én T520-ról váltottam T560-ra, sebességben én őszintén lassabbnak érzem az i5-6300U-t, előbbiben pedig i5-2520M volt. Ráadásul T560-ba 16GB RAM van, nem tudom, valahogy lomhábbnak tűnik, de lehet csak placebo.

T400 meg azért volt nagy élmény mert az volt az első Thinkpad-em és ott jöttek szembe először a Thinkpad feature-ök.

(#111853) lindermen válasza Tim82 (#111847) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszi! Úgy gondolom alap feladatokra elég lehet, de majd meglátjuk elég lesz-e 2-3 év múlva is. Kialakításra, strapabíróságra azért gondolom ez a típus is hozza az elvárhatót?

(#111854) sutszi válasza Tim82 (#104820) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi ezt a részletes és taggelt leírást. Ma megcsináltam a párom T430s gépén. Mivel folyamatosan frissítettem ezért a BIOS-t downgradelni kellett. Minden a leírásoknak megfelelően zajlott. Az iso-hoz jutni kicsit macerás volt, de pár perc plusz volt csak...
Meg is kapta a korábbi 7260-as AC-s kártyám.

Mostanában sokat emlegettétek itt az AX200-at? Van érezhető különbség ennél a kártyánál?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111855) Tim82 válasza sutszi (#111854) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs még AX-es/Wifi 6-os routerem, nálam egy Xiaomi AC2100 routerrel (Digi gigabites net) kb. 50-80 Mbps-sel többet hoz letöltést nézve az AX200 a 7260HMW AC-hez képest. Az AC-s kártyával általában 350-420 Mbps, az AX-essel általában 430-500 Mbps körüli letöltési sebességet kapok Speedtest-en nézve. A valóságban nem érzek nagy különbséget - nyilván lenne, ha AX-es routert használnék -, de a jobb BT-nek örülök.

X230i-n és Ubuntuval tapasztaltam olyat, hogy "eltűnik" a BT, de ez valószínűleg az Ubuntu ideiglenes hülyesége volt, mert offtopik gépen (Acer Aspire E5-571, ami ahhoz képest, hogy Broadwell gép, szintén mini PCI-e wifit használ) és Linux Minttel nincs ilyen.

Ha érdekel, akkor mostanában viszont olyan helyen tartózkodom rendszeresen, ahol Telekom gigabites net és AX-es Sagemcom F@st modem-router van, az X230i-vel itt is tudok mérni és van itt kontrollcsoportnak 7260HMW AC-s noti is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111856) sutszi válasza Tim82 (#111855) üzenetére


sutszi
veterán

:R Köszi szépen. Ha nem jelent gondot, akkor érdekelne a mérés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111857) Tim82 válasza sutszi (#111856) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, a mérések:

Környezet:
- vidéki családi ház, a notik kb. 4-5 méterre légvonalban és két fallal arrébb vannak a routertől
- Telekom 1000-es internet (nem tudom a pontos csomagnevet)
- Sagemcom F@st 5670 a modem-router

A mérésnél mindig az Antenna Hungária szerverét választottam ki.

X230i (i3-3110M / 16 GB / 512 GB SSD / Ubuntu Mate 20.04 LTS / mini PCI-e AX200):

Kontrollcsoport #1:

L450 (i5-5300U / 24 GB / 512 GB SSD / Win 10 20H2 / M.2 AX200):

Kontrollcsoport #2:

Fujitsu-Siemens Amilo Li3710 (Core 2 Duo T8300 / 4 GB / 120 GB SSD / Win 10 20H2 / Intel 7260HMW AC):

Azt meg nem mondom, miért ennyivel rosszabb az X230i-hoz képest az L450, egymás mellett van a két noti ugyanazon az asztalon, közel egyidőben készített mérésekkel.

Otthon meg nem mértem ennyire drasztikus különbséget a 7260HMW AC és az AX200 között, igaz, nem ezzel a notival (F-S Amilo Li3710) mértem és otthon nem AX-es router van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111858) sutszi válasza Tim82 (#111857) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi szépen! :R

Valóban elég különleges lett az X230i és az L450 eredménye. Még azt is el tudom képzelni, hogy driver vagy csak éppen pillanatnyi zavar volt az erőben. De ezek teljesen jó eredmények.
De igazából a X230i ami közelebb áll a T430s-hez és meggyőző eredményt mutat. Elkezdek keresni egy ilyen kártyát.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111859) Tim82 válasza sutszi (#111858) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én innen vettem az AX200-ból, hármat is, mindhárom működik (X230i, T430 és az említett offtopik Acer E5-571, amikbe kerültek): [link]

De lehet AX210-zel is kísérletezni, azzal viszont nincsen még tapasztalat: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111860) Penguin95 válasza Tim82 (#111859) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha a kedves Posta nem ül rajta még heteket, vagy nem a szomszédba dobja ez a kiváló postás, akkor majd fogok tudni X230T-s tapasztalatot írni az AX210-ről. A sebességéről viszont én sem tudok majd mit mondani, mivel a csodás ONT-m csak 2,4 GHz-et tud, a 6E-s routerek ára meg horrorisztikus.

(#111861) Digitalpimp válasza FoxiestFox (#111825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

:C "Mit tegyek, ha a rudi pöttyös."

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#111862) MrPetya19 válasza Tim82 (#111857) üzenetére


MrPetya19
addikt

Antenna lehet ennyivel rosszabb az L450-ben?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111863) Tim82 válasza MrPetya19 (#111862) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem, szerintem vagy valami Windows 10 háttérfolyamat fogta vissza kissé, vagy éppen akkor épp maga a netsebesség nem állt a helyzet magaslatán.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111864) MrPetya19 válasza Tim82 (#111863) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én egy asztali gépben használom a kártyát, és erősebb antenna sokat dobott a sebességen.
De így is érzékeny az antennák orientációjára pl.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111865) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok!
Lenovo Thinkpad S540, bekapcsoláskor többször újra indul. A BIOS-ig sem jut el. Hallani egy kattogó hangot is. Kis idő múlva elindul és eljut a Lenovo indítási oldalig, oda ahol választani tudom, hogy miről bootoljon.
Lenovo diagnosztikát lefuttattam, de semmi gondot nem írt ki.
Mi lehet az oka, hogy nem indul elsőre?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#111866) Tim82 válasza MrPetya19 (#111864) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most például vagy 80 Mbps-sel többet mérek az L450-en (ami ugyanott van, nem helyeztem át), ezért is mondom, szerintem ez tök esetleges.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111867) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem tudom, hogy ez Lenovo vagy Windows "feature"-e, de kezdem elveszíteni a türelmem.

Alap probléma:
W530-on azt szeretném beállítani, hogy a boot képernyő a dokkolóra kötött monitoron jelenjen meg, ez a Digital 1 kimenet. Normál esetben ezt ki lehetne választani a BIOS-ban, de ennél csak akkor engedi, ha az nvidia vga-t választom ki, ha integráltat vagy Optimus-t, csak a Thinkpad LCD lehet a boot képernyő. :F

Viszont, ha az nvidia-t választom ki és a dokkolóban van a gép, Windows indulásakor elmegy a kép (tehát a boot képernyő a monitoron jelenik meg), a laptop LCD-jén meg csak fekete képernyő van. Ha úgy indítom, hogy kiveszem a dokkolóból a gépet, elindul gond nélkül.
Ha dokkolóban van és Ubuntu-t indítok, minden gond nélkül működik.

Ha integrált vga vagy optimus van kiválasztva, a boot képernyő a laptop LCD-n jelenik meg, és a Windows betöltésekor megjelenik a monitoron a bejelentkező képernyő.

Amiért szeretném, hogy a monitoron jelenleg meg a boot képernyő:
Amikor dokkolóban van a gép, a kijelző 99%-ban le van hajtva. A 2,5" SSD mellett van a gépben egy mSata SSD is, ezen egy Ubuntu 20.04 LTS van. Boot során F12-vel választok, attól függően hogy Windowst vagy Linuxot akarok indítani.
Így most ehhez fel kell hajtani az LCD-t, mert csak azon jelenik meg a boot, vagy ha csak a diszkrét vga-t engedélyezem. De akkor meg a Windows nem hajlandó betölteni :W

(#111868) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

random thinkpad érdekességek
T410 gyötrés - egyszerre futtatott 3 operációs rendszerrel
- működik, de lassú

Linux, macOS, and Windows running simultaneously on a 1st generation Core i5 and 8GB RAM
via https://lukesempire.com/2021/04/11/vms
"This is my Thinkpad T410 with a 1st generation Intel Core i5 and 8 GB of RAM. It runs Arch Linux with Xfce."

Mottó: "A verseny jó!"

(#111869) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok!

X230-ra szerettem volna a legfrissebb Win 10-et felrakni, fel is ment, ám sem a telepítő, sem System Update több hardvert nem tudott installálni, pl. Bluetooth, Fingerprint. Ha egy régi, 2017-es Win 10-et rakok fel, akkor minden oké. Megpróbáltam azt frissíteni, hiba miatt nem engedi. létezik, hogy az új verzió már nem támogatja az X230-at?

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#111870) barnam_ válasza Oscar (#111869) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én itt látok hozzá Win10 drivert.
Innen töltsd le ami hiányzik, valószínűleg jó lesz.

(#111871) RAiN91


RAiN91
őstag

Mivel naplózzam a proci teljesítményt, amiben látszik, melyik alkalmazás mennyit eszik, hogy megmondjátok normális-e a lassulás? Néha kiakaszt már..

(#111872) vicze válasza RAiN91 (#111871) üzenetére


vicze
félisten

Task manager?

(#111873) RAiN91 válasza vicze (#111872) üzenetére


RAiN91
őstag

Ha az elég nektek, ott csak a grafikon látszik, alkalmazások nélkül.
Megnyitottam a youtube.com-ot, majd bezártam, majd megnyitottam ezt a fórumot:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#111874) vicze válasza RAiN91 (#111873) üzenetére


vicze
félisten

:F
Ott a "folyamtok", vagy usernél lenyitod a listát, vagy a "Részletek". Ha meg hosszabb távon kell grafikon ott az "erőforrás figyelő".

(#111875) Penguin95 válasza Oscar (#111869) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez érdekes, mert pont egy hete szívtam ezekkel a dolgokkal az X230T-n. Az ujjlenyomat-olvasóhoz még ugyan szedett le illesztőt a Windows Update (választható frissítés, külön be kell jelölnöd), de a bluetooth-ra vagy hibát írt az eszközkezelő, vagy kompletten eltűnt Windows alatt függően attól, melyik drivert tettem (vagy épp nem tettem) fel. Végül Linux lett a dologból, de ott meg a kamera nem akar normálisan működni. Pedig korábban is a 20H2-es rendszer volt fent, és nem volt ilyen gond.

(#111876) RAiN91 válasza vicze (#111874) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, csak ott a pillanatnyit mutatja. :) Csak annyit akarok megtudni, ami pár napja volt itt téma, hogy mennyire normális, hogy megakasztja a netezés az 5300u-t. Valaki azt mondja normális, valaki azt, hogy nem, de engem nagyon felb*sz, hogy gondolkozik meg pörög a venti 100-on mikor csak netezek.

(#111877) QuarK válasza RAiN91 (#111876) üzenetére


QuarK
senior tag

Microsoftos Process Explorer tud olyat, hogy a grafikonon mutatja, historikusan melyik processz zabálta éppen főképp az adott magot. Fő ablakban a felső sorban van egy pici CPU grafikon, azon duplaklikk, aztán a kérdéses időszaknál egyik (vagy a) foglalt maghoz odaviszed az egeret, és:

[ Szerkesztve ]

(#111878) azbest válasza barnam_ (#111867) üzenetére


azbest
félisten

Displayporton van rákötve a külső képernyő? Azon nincs kép boot alatt. Buta dp-hdmi átalakítóval lehet ad képet, mert olyankor hdmi módban van valójában.

Sima inteles t430 géppel nekem is ez van, hogy ha boot menüt akarok, akkor a belső kijelzőt kell felnyitnom indítás előtt, mert a külső dp portra kötött 4k kijelzővel az oprendszer betöltődésétől van kép. Azt hiszem ez teljesen általános volt ezeknél a generációknál. Újabbaknál lehet megoldották már, mert a belső kijelző is eDP azokon.

Az nvidia gpu-s gépnél meg valsz a külső port csak a gpu-ra van kötve és a belső kijelző meg az intelre.

(#111879) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok újra! Kéne egy kis segítség!
Az alany egy t410 win 10-el, vettem hozzá egy Renesas(nec 720202) chipes usb 3.0 express cardot!
Se a saját 2013-as driverével, se a win eXtensible Host Cotroller 1.0 driverrel sem kezel külső 3.0 hdd-t(Kingstone és Orico házakkal próbáltam), de annyira, hogy el sem indul a hdd és amint rádugom, eltűnik az eszközkezelőből az Usb 3.0 gyökérhub, az eszközre meg tesz egy felkiáltójelet és többet pendrive-ot sem kezel és hiába veszem ki a kártyát, nem tűnik el az eszközkezelőből, csak újraindítással! Power hibára(kevés neki a kraft) is gondoltam, vagy kártyahibára, de a fiam win7-es t420-asában tökéletesen működik, kezeli a külső hdd házat és 60-70MB-al másol is rá, ami nekem is elég lenne, az usb 2.0 20-25MB-hoz képest!
A win 10 lenne a gond, vagy a t410? Köszi

(#111880) vargas0502 válasza RAiN91 (#111876) üzenetére


vargas0502
tag

Pasztázva és takarítva mikor volt utoljára a géped?
Szerintem ha régen volt akkor azért ezzel is meglehetne próbálkozni.

Meg hát U-s proci szóval...Párom céges gépében (Latitude 5590) is U-s proci van...egész nap megy a hajszárítózás...pedig csak excelt és levelezést használ.

[ Szerkesztve ]

(#111881) RAiN91 válasza vargas0502 (#111880) üzenetére


RAiN91
őstag

Újra fogom pásztázni, mert nemtudom mikor volt, nemrég vettem a gépet. Bár gondolom nem ez okozza, a ventilátor fordulatszám csak amiatt van, mert 100-on pörög a proci néha netezés közben.

(#111882) barnam_ válasza azbest (#111878) üzenetére


barnam_
nagyúr

Display porton keresztül egy kábellel, aminek egyik vége DP, másik HDMI.
Azt el tudom képzelni, hogy a külső portok az nvidia-ra vannak kötve, legalábbis a dokkolóban lévő biztosan, hiszen akkor úgyis áram alatt van a gép. Ez megmagyarázza azt is, hogy miért csak az nvidia gpu-t kiválasztva lehet változtatni boot képernyőt. És igazából működik is, megjelenik a bios, el tudom indítani a linuxot is. Egyedül Windows-t bootolva hülyül meg, teljesen sötét marad minden képernyő.

Lehetséges, hogy ehhez le kellene gyalulni minden vga illesztőprogramot és újratelepíteni, de ezt nem akarom. Inkább felnyitom az LCD-t, ha másik OS-t akarok indítani vagy BIOS-ba lépni.

(#111883) vicze válasza barnam_ (#111882) üzenetére


vicze
félisten

Eléggé úgy tűnik, hogy az Optimus okozza, ha anélkül megy rendesen.
Az "OS detection for Optimus" be van nyomva? Mert akkor lehet, hogy Linux esetén érzékeli, hogy nem támogatja és automatikusan diszkrétre rakja, Windows-on meg marad Optimus és ezért látod a különböző viselkedést.

(#111884) robyroby


robyroby
tag

t460 töltővég átalakítható t490 usb-c -re? :R

(#111885) whited


whited
addikt

Sziasztok
T410S-be milyen optical drive való? (Ugyanez T440p-be is)
Továbbá hdd takarót honnan tudok venni hozzá?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#111886) vicze válasza robyroby (#111884) üzenetére


vicze
félisten

link, egy töltő szerintem olcsóbb lesz...
Próbálkozhatsz ilyennek is, csak az eszköz valószínűleg fontosabb, mint ilyennel szórakozni.

Amúgy a másik irány egyszerűbb és jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#111887) vargas0502 válasza RAiN91 (#111881) üzenetére


vargas0502
tag

Másik fajta böngészővel is próbáltad? Az nem lehet, hogy mindig ugyanannál a lapnál csinálja?

Régebben nem volt normálisan optimalizálva a substance painter weboldala és firefox alatt amikor a főoldalra mentél hirtelen felnyomott mindent 100%-ra.

(#111888) weiss válasza vicze (#111886) üzenetére


weiss
addikt

Valaki véletlenül rászúrja telefonra, elég drága tűzijáték lesz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#111889) Gondwana válasza robyroby (#111884) üzenetére


Gondwana
addikt

Aprón 8k-ért találtam dobozos USB-C töltőt (ugyanott a magyar T470 billentyűzet T480-hoz picit drága volt, de megvettem), ennyiért én nem szenvednék átalakítókkal. Amióta használom is a T480-at, nem csak úgy van itthon, a töltőjéről töltöm a powerbankot is meg a telefont is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111890) vicze válasza weiss (#111888) üzenetére


vicze
félisten

Az első linkem esetében biztos nem, az egy 100%-ig biztonságos átalakító, ezért is ennyi az ára, meg van benne a teljes szükséges elektronika.
A második esetében akár igazad is lehet, ezért írtam amit.

(#111891) barnam_ válasza vicze (#111883) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem az Optimus lesz szerintem, az az alapbeállítás (intel vagy nvidia, használattól függően), az eddig is működött.
Ha az OS detection -t bekapcsolom, és a VGA-t diszkrétre állítom, Win vagy Linux boot után a VGA-t vissza állítja Optimus-ra és a boot képernyőt a Thinkpad LCD-re.

Amit most próbáltam:
- gyors rendszerindítást kikapcsoltam a Windows-ban
- elindítottam a Windowst csökkentett módban, utána a Guru3d-ről letöltött Display Driver Uninstaller -el letöröltem az Intel VGA cuccait, aztán kikapcsoltam a gépet.
- Laptopot kivettem a dokkolóból, BIOS-ban: boot képernyő: Digital 1 on dock, VGA: Discrete, OS detection: OFF
- A laptop még mindig dokkolón kívül, Win10 gond nélkül elindul, csak az nvidia látszik az eszközkezelőben.
- Ha a laptop a dokkolóban, és a Digital 1 vagy 2-re DP-n kijelző van kötve, azon jelenik meg a boot képernyő, de ahogy megjelenne a Win login képernyő, a külső kijelző elsötétül, az LCD-t felhajtva az is sötét. Se ctrl+alt+del, se ctrl+shift+esc -re nem reagál.
- A laptop még mindig dokkolóban, a BIOS beállítások érintetlenek. Ha úgy indítom, hogy nincs semmilyen kijelző a dokkolóra kötve, a Windows elindul gond nélkül. Ha valamelyik kijelzőt csatlakoztatom a dokkolóra, megjelenik a kép, tudok választani a kijelzők közül. De ha külső kijelzővel szeretném elindítani a Windowst, fekete képernyő fogad.
- Ugyanezen BIOS beállításokkal az Ubuntu 20.04 LTS-nek semmi gondja, hibátlanul működik, csak az Nvidia gpu látszik ott is.

De a Windows csak akkor hajlandó képet adni boot után külső képernyőre, ha a VGA-t Optimus-ra állítom. (Csak integráltat választva még nem próbáltam, de az nem is releváns a szempontomból, mivel használni akarom a diszkrét gpu-t is.)

(#111892) azbest válasza barnam_ (#111891) üzenetére


azbest
félisten

néha beszopom én is azt, hogy lehajtott fedéllel bekapcsolva se belső, se külső kijelzőn nincs kép. Pedig ez sima inteles. Linux alatt is megesik velem. De nem tudom, hogy a boot menü fagy be vagy valójában történik valami, csak nem látom.

(#111893) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Kollegámnak korábban szereztem egy ThinkPad T540p laptopot. Most szeretné rákötni a gépet HDMI-s TV-re
Annyit tudok, hogy a Mini DP port lesz erre alkalmas.

A kérdésem az lenne, hogy az a 2 db "+" jel mit takar, mire kell figyelnem kábel választáskor? Van valami buktató benne, vagy egy középkategóriás MiniDP - HDMI kábel megfelelhet erre? Például ez?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#111894) Tim82 válasza Francia91 (#111893) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit jelent, hogy képen felül hangot is tud átvinni a (mini) DP port, ellentétben a régi T500-addal. :)

Nem hiszem, hogy lenne buktató.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111895) RAiN91 válasza Tim82 (#111894) üzenetére


RAiN91
őstag

Én kínai ezer forintos miniDP-HDMI átalakítót vettem, olyan is a minősége. Szemcsés a kép, a 4K-t nem viszi, mondjuk azt nem is vártam tőle. Számít a minőség.

(#111896) Francia91 válasza Tim82 (#111894) üzenetére


Francia91
veterán

:R
Nem nagyon vagyok már otthon ezekben, az M6600-ason ott van a rendes DP és HDMI port is :B

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#111897) Tim82 válasza RAiN91 (#111895) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kétfajta occsókínai átalakítót is használok (az egyik miniDP-HDMI adapter, a másik miniDP-ről nem csak HDMI-re, hanem DVI-re és D-Sub-ra is tud átalakítani), egyikkel sem tapasztaltam szemcsésséget. 4K monitorom/TV-m nincs, arról nem tudok nyilatkozni, 1680*1050-es vagy 1920*1200-as monitorokat használok időnként velük.

Ez nyilván csak annyit jelent, hogy én szerencsés vagyok vagy ilyesmi, de technikailag nem lenne szabad semmilyen buktatónak lennie, működnie kell az ilyen átalakítóknak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111898) azbest válasza Francia91 (#111893) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól látom T540p -ben gt 730M gpu van, ami dp1.2-őt és hdmi1.4-et tud.
Ha 4k tévéről van szó, akkor szerintem mini-dp - dp kábel lehet a nyerő, mert úgy lesz 4k 60Hz.

Ha hdmi kéne mégis, akkor komolyabb, aktív átalakítós (mini) dp - hdmi átalakító kell, különben csak fullhd vagy max 4k@30Hz lesz. Volt már szó ilyenekről a topicban.

Ha csak fullhd a tévé, akkor valami olcsó passzív dp-hdmi átalakító is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#111899) Francia91 válasza azbest (#111898) üzenetére


Francia91
veterán

Ez integrált grafikás T540p (bár mondjuk nem vágom, hogy akkor minek a P utótag.... :D )
Holnap reggel találkozok kollegával, akkor majd beszélek vele, hogy milyen Tv-hez kéne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#111900) azbest válasza Francia91 (#111899) üzenetére


azbest
félisten

a sima intelnél is ugyanez a helyzet, csak a legújabb procikhoz tettek hdmi2.0át, a régebbieknél szintén nem alap a 4k 60Hz hdmi-n át. Szal a 4k 60Hz-hez ott is komolyabb aktív átalakító kell hdmi2.0-ához.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.