Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112901) Dhampir válasza Fifi (#112871) üzenetére


Dhampir
félisten

Azonnal vissza kellene vinni ezt az iszonyatot. :-(

(#112902) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

már többször nekifutottam a notebook vásárlásnak, de mindig valamilyen falba ütköztem.

Most lenne lehetőség egy T495s vásárlására, új, 1 év garancia, AMD Ryzen 5 Pro 16/256Gb
280k HUF-ért (ami szerintem elég jó ár, de cáfoljatok meg, ha tévednék). A maximum keret 250k-volt, így egy picit túllépjük, de ez vállalható kompromisszum, ha végre hozzájuthatok egy Thinkpad modellhez.

Ahogy visszaolvastam, nagyon negatív, de mondjuk sok tapasztalat sincs vele.
Ryzen 7-el zavaró frekvencián pörög a ventilátor, ami Ryzen 5-el, az alacsonyabb teljesítmény miatt remélem nem jelentkezik.

Egyébként alap felhasználásra lesz, tanulás (főleg a feleségem fogja használni), netezés.
Tehát a hardver rendben lesz, a strapabíróság miatt pedig mindenképpen Thinkpad-et szerettem volna.

Fentiek mellett van negatív tapasztalat a típussal vagy vehető?
A kérdést főleg a rövidebb, 1 éves garanciaidő miatt tettem fel.

szerk.: saját Win10-et rátenni, driverezni gondolom nem problémás(?).

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#112903) Penguin95 válasza looser (#112900) üzenetére


Penguin95
senior tag

Velem egyszer volt ilyen az X230T-n, azt végül egy teljes Windows újratelepítés oldotta meg. Azóta sem tudom mi baja volt.

(#112904) thgergo válasza AXisBOLD (#112902) üzenetére


thgergo
tag

T495s-ben még 14nm-es 3xxxU APU-k vannak. Nem rossz, de az inteles verzió is kb tudja ugyanezt kevesebb fejfájással. (Ryzen 7 nem volt T495s-be szerintem)

T14s gen1 és majd a gen2 már 7nm-es APU-kkal van, ha 4xxxU van benne, mindenképpen instant get.
Pro:
- Energiagazdaságosabb mint az intel
- Vega gpu erősebb, és jobb a supportja talán
- 2x annyi mag többszálasan sokkal gyorsabb, workstation sebesség.
- Ha nem tetszik a win10 power management csúszka a tálcán, testreszabhatod.

Contra:
- Nincs thunderbolt. Bizonyos USB-C dokkok lehet szórakozni fognak vele. Viszont Thinkpad dokkok mennek vele.

-

(#112905) looser válasza Penguin95 (#112903) üzenetére


looser
addikt

Hát azt szívesen elkerülném, már eléggé belakta az illető, akinek csinálnám :-)
Persze nagyon szar nézni este a teljes fényerőt, szóval ha más nem lesz, akkor marad az újratelepítés. Egyébként a legutolsó 2021-es vga driver nem települ, az "ezt a meghajtóprogramot a gyártó nem vizsgálta be" szöveggel, szóval ha másnál jó, akkor lehet, hogy tényleg újra kellene telepíteni. Egyébként 21H1, rosszat írtam az elején.
Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112906) hcl válasza looser (#112905) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az "ezt a meghajtóprogramot a gyártó nem vizsgálta be" szöveggel"
Driver signature enforcement-et kapcsold ki, és települni fog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112907) looser válasza hcl (#112906) üzenetére


looser
addikt

Közben megoldódott aképpen, hogy az Intel - szerencsére - felpakolja a zippelt meghajtóprogramot is (gondolom az exe is kicsomagolható valamilyen paraméterrel). Viszont a nagy csoda és ezt ajánlom mindenkinek: beugrott, hogy nekem régebben egy AMD-s driverhibát is megoldott már a Display Driver Uninstaller. leszedtem vezérlőpultban a drivert, csökkentett módban újraindítottam, DDU elindít (ha nem tudja detektálni a VGA-t, akkor ki kell választani jobb oldalon a gyártót és kiválasztani a Tisztítás és újraindítás-t (gondolom angolul Clean and reboot).

Utána a legutolsó zippelt Intel HD driver-t (T440-hez HD4400) kcsomagolni és feltenni a következő módon:

Eszközkezelőben dupla klatty a vga-n -> Illesztőprogram -> Illesztőprogram frissítése -> Választás a számítógépen található... -> Saját lemez -> Tallózás -> a kicsomagolt mappában a Graphics almappában lévő igdlh64 (.inf) fájlt betallózni -> OK és mehet is a telepítés. A kezelőprogram is felkerül a desktopon jobb klatty-os menübe, szóval nem csak a driver települ.

Köszi mindenkinek a segítséget!
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112908) AXisBOLD válasza thgergo (#112904) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, megvettem.

a jelzett 16 helyett 8GB ram van benne (arra amire szánjuk elég lesz), de ezt meg fogom reklamálni, egyébként Ryzen 5 Pro 3500U van benne. Ryzen 7-el is szerelték, de ezzel hűsebb és halkabb, így mindenképpen ezzel akartam.

szerk.:
ebben lehet bővíteni a ramot? ambivalens infókat olvasok.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#112909) Fifi válasza AXisBOLD (#112908) üzenetére


Fifi
őstag

Nem lehet RAM--ot bővíteni. Alaplapra forrasztott és nincs plusz slot.

(#112910) AXisBOLD válasza Fifi (#112909) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx, ahogy sejtettem.
be is cseréltettem, Thinkbook 13s-IML, fém ház, i7 10510U, 16GB ram, 512GB ssd, win10 pro
ugyan abban az árban, korrektek voltak. nem ilyet akartam, de az erős hardware meggyőzött.

1 év kiskereskedői gari, Lenovo oldalán már lejárt (dán). ezt tudom/érdemes valahogy hosszabbítani?

Aurea mediocritas

(#112911) hcl válasza Fifi (#112909) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W

Mutogatni való hater díszpinty

(#112912) vicze válasza looser (#112900) üzenetére


vicze
félisten

Most ránéztem, T440, i5, 1600-os kijelző, Wind 10 20H2 épp, 6hónapja legalább nem lett használva. Minden gyárti+Vantage, fényerő megy gond nélkül.
Intel driver: 20.19.15.5126

(#112913) looser válasza vicze (#112912) üzenetére


looser
addikt

Ennek igazán örülök, csak én nem lettem volna bentebb ezzel az infóval :))
Szerencsére a DDU megoldotta a dolgot.

:D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112914) vicze válasza looser (#112913) üzenetére


vicze
félisten

Pusztán info, hogy minden nemű mókolás nélkül működik gond nélkül.

(#112915) looser válasza vicze (#112914) üzenetére


looser
addikt

Nem bántásból írtam ám, ne haragudj :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#112916) Ed_007


Ed_007
aktív tag

T460p notebook billentyűzetén a B, N, szóköz, valamint a jobbra és balra mozgató nyilak "érzéketlenné váltak", nem működnek. (Külső billentyűzettel minden a régi.)

Keyboard csere szükséges, vagy szoftveres bug is lehet, vagy ...?

Van ötletetek?

(#112917) S_x96x_S válasza Ed_007 (#112916) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Van ötletetek?

1.) nézd meg, hogy alámehetett-e valami kosz, piszok, morzsadarab .. amit ki kell piszkálni.
A T460p billenyzüzetét nem ismerem .. de nekem az előző x201 -es gépemnél rendszeresen kellett piszkálnom
az alászorult furcsa dolgokat ..
persze ott egyszerűen lejött a billentyüzet sapka ..
és utánna egyszerűen vissza tudtam pattintani.

2.) a Szoftveres hibát - egy USB -ről beboootolt Linux-al le tudod tesztelni. De lehet, hogy a BIOS -is megteszi ..

:R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#112918) Tikakukac válasza Ed_007 (#112916) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik pillanatról a másikra? Ha igen akkor a koszt és hasonló opciókat nyugodtan kukázhatjuk, erre az esély majdnem teli 0.

Csati lenne a következő, de ott ugye meg akkor nagyobb szekciónak kéne kiesnie egyszerre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112919) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Köszönöm, munka után próbálom piszkálni, kirázni, hátha... (Gombnyomásra kb. ugyanaz, nem érzek különbséget...)

(#112920) Tikakukac válasza Ed_007 (#112919) üzenetére


Tikakukac
titán

Mielőtt még fizikailag is eltröd a pöcköket csak gondold át, szilikonból készült zsemlét ettél-e mostanság a géped felett :P Mert ha kosz van alatta, főleg olyan ami konkrétan bement a gumidóm alá, az kegyetlenül ropog ám.

Nálad egészen más para van sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112921) Ed_007 válasza Tikakukac (#112920) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Mire tippelsz?

(#112922) Tikakukac válasza Ed_007 (#112921) üzenetére


Tikakukac
titán

Modernkori gyártási minőségre, avagy szimplán betérdeltek a gombok alatt az átvezetők.

USB ubuntu be, ha ott is rossz, lehet nyomni egy billzet ki-be-ki-be karikát és ha úgy se jók, akkor nyertél egy új billzetet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112923) Ed_007 válasza Tikakukac (#112922) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Uh...

(#112924) Fifi


Fifi
őstag

Bocs előre a félig offtopicért ismét, de adok az itt lévők véleményére és számítok rátok. :B

T430s-t kellene leváltani. Rászánt összeg 250-350eFt.
Az álom egy T14 (AMD Ryzen 7 PRO 4750U, FHD nontouch, 16GB soldered RAM) magyar lokalizációjú példány lenne, de ennyiért szerintem ezt nem kapom meg és be sem lehet szerezni.

Ha lejjebb adom, akkor ugyanez csak Ryzen 5 Pro 4650U-val már itt aprós hirdetőknél 330eFt-ért elérhető.
Másik márkánál ugyanezen CPU-val és úgyszintén 16GB RAM-mal HP EliteBook 845 G7 kapható 270eFt-ért.
Elvileg mindegyik új gép.

T14 -hez képes a HP EliteBook 845 G7 azonos RAM és CPU mellett:
+ 60eFt-tal olcsóbb
+ könnyebben szerelhető, biztos nem török el semmi pöcköt és a csavarokat sem hagyom el RAM/SSD cseréjekor
+ 2db RAM slot <-> 1db RAM slot + forasztott
+ kisebb és könnyebb
+ papírforma szerint jobb üzemidő
HP 53Wh battery up to 25 hours <-> T14 Li-Polymer 50Wh battery MobileMark® 2014: 14 hr
- lefele szellőzik
- nincs LAN port
- a WWAN slot nem fogad SSD-t

T430-tól felfele még nem fogtam Thinkpadet, ElitBookból a 840 G5 volt utoljára a kezemben.

1. "Mond, Te kit választanál?"
2. Szabad-e egyáltalán ilyen aprós töredékárú T14-ben gondolkodni, tudom-e majd a Lenovonál a garanciát érvényesíteni? HP garanciáztatás jobb-e?

:R

(#112925) Gondwana


Gondwana
addikt

T480 a téma, de másnak is segíthet ez az infó. Sok szó esett itt mostanában a TB dokkolás mélytorkozásairól, amit eleinte furcsálltam, mármint, hogy én meg miért maradok ki belőle - 40AH (Pro-nak nevezett) dokkolóval használom a gépet a cégben. Régebben, még a dokk előtt ugyan beesett néha olyan, hogy a gép elvesztette a billentyűzetét és csak a trackpoint maradt működőképes, de egyszer csak ez is megszűnt. Amit akkor nem tudtam, hogy ez egybeesett azzal, amikor letiltottam a touchpadet.
Nos, a múltkorjában valamiért visszakapcsoltam, és lám, egész múlt héten, mint a torkosborz - vagy el tudom menteni, amin dolgozok, vagy nem, óránként New Hardware jingle, meg Hardware Removed jingle, időnként csak az USB billentyűzet tűnt el, időnként minden, a legszebb az volt, amikor se egérről, se trackpointról, se touchpadről nem fogadott el kattintást, de az egérkurzor mozgott, a billentyűzetet lehetett használni. Nos, ennek vége:
Ismét kikapcsoltam a touchpadet és megint úgy duruzsol minden, mint előtte az X201 Frankenpadomon. Öjömbódottá'

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#112926) Picco válasza Fifi (#112924) üzenetére


Picco
addikt

T14s/4750u/16gb/touch 1 akksi ciklussal van hardverapron 300k-ert ami nem rossz, szerintem nezz szet.

UK arakhoz kepest nem olyan rossz a helyzet, sot, kozel sem annyira rossz mint gondoltam, bar igaz itt ha van kis turelmed, ebayen sok jo dolgot ki lehet fogni ertelmes aron

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112927) Fifi válasza Picco (#112926) üzenetére


Fifi
őstag

"T14s/4750u/16gb/touch 1 akksi ciklussal van hardverapron 300k-ert ami nem rossz, szerintem nezz szet."

T14s-t nem került képbe, mert ott sem LAN port, sem RAM bővíthetőség, ez már sok kompromisszum részemről.
Még egy DE bill. kiosztás max elmegy, ha nincs HUN, de ez a konkrét hirdetés meg AZERTY

(#112928) Tikakukac válasza Gondwana (#112925) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne kelljen má' kikapcsolnom a touchpadet 2021-ben dokkolás előtt, meg utána vissza plz ;]

Értem, hogy megold ott és akkor egy sokkal nagyobb problémát, de ez ilyen kezdő programozó koromban volt menő, hogy na, "patchelünk" akkor ezerrel leadáshoz, amivel lehet 1-2 kisebb funkció kuka, de a lényeg megy aztán egy 3-ast csak adnak rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112929) tboldi


tboldi
nagyúr

Megszívatott az X230. :W

Úgy kezdődött, hogy a billentyűzeten lévő jobb egérgomb meghülyítette az egész gépet, a tapipad elég érzéketlenné vált, a bal klikk lett a jobb klikk, és hasonlók, a TrackPoint és a tapipad gombjai legalul viszont működtek ilyenkor is. Újraindítás után egészen addig, amíg nem nyomtam meg a felső jobb gombot, addig minden ment jól. Gondoltam, a legegyszerűbbtől haladok a legbonyolultabbig, első a driver, újratelepítettem, de semmi változás. Aztán a komplett Windows-t újrahúztam, a szűz rendszeren is ugyanez a jelenség, majd felraktam egy Linux Mintet is, megint csak ugyanez. Itt kezdtem el hardverhibára gyanakodni és szorgalmasan guglizni, először kiderült számomra, hogy a tapipad és billentyűzet ugyanazon a PS/2-ön kommunikál, ezért hatással lehetnek egymásra, majd egy X220 keyboard swap kapcsán jött a megoldás: szét kell szedni a klaviatúrát a fenti érintkezőnél és kitömni egy kis papírral. Megcsináltam, egyelőre úgy tűnik, megszűnt a hiba. :C

Szóval feleslegesen telepítettem újra, és kezdhetek mindent beállítani elölről. :o

[ Szerkesztve ]

(#112930) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

T530-ba bővítenék ramot. Kérdés, jó bele a low voltage ram is (PC3L-12800S), vagy csak a sima 1600MHz-es DDR3 ram (PC3-12800S)?

Köszi!
Attila

(#112931) thgergo válasza Fifi (#112924) üzenetére


thgergo
tag

Mostani aprós 300k-s T14s/4750u/16gb-ek jobbak és olcsóbbak is mint az inteles verziók, instant get. Nekem is ilyen van, T420/2520M/16gb-et váltott, ég és föld sebességben.
- Egyet sajnálok benne, hogy soldered RAM, 16 Gb szűkös lesz majd. Sima T14 kissé nehezebb, de van rajta 1 db szabad slot, és később akár 32 Gb-os modul is sztem lesz bele.
+ 25 óra üzemidő a HP-ra nyilván egy kamu "standby" érték, ennyit max a kijelző fogyaszt önmagában... 8+ órás wifi-s netezős üzemidő azonban bőven reális.
+ Amit láttam T14s szerelősről, a hátlapon van 5 csavar lejön a hátlap és mindent elérsz, egyszerűbb mint a T420. Fogásra, minőségre nem éreztem visszalépésnek a T420-ról, lekopogom.
+ T14s -ben is van LAN port csak microLAN. 5k HUF az átalakító.

[ Szerkesztve ]

-

(#112932) zsolti75 válasza Fifi (#112927) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az én egyik gépem is azerty volt amíg át nem raktam a gombokat qwertz-re. Nehogy már ez legyen akadály :D

(#112933) Penguin95 válasza tboldi (#112929) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezért érdemes biztonsági mentést tartani. Én is tettem el egyet, bármi van, csak bedugok a gépbe egy live Linuxot, dd-vel visszatolok mindent, és kész is.

ATI: Ha minden más szempontból is kompatibilis a RAM, akkor nyugodtan mehet bele DDR3L is.

(#112934) ATI válasza Penguin95 (#112933) üzenetére


ATI
senior tag

Köszönöm! :R
Mit értesz a "minden más szempontból is kompatibilis" alatt?

[ Szerkesztve ]

(#112935) tboldi válasza Penguin95 (#112933) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szeretek veszélyesen élni, mint Austin Powers. :DDD

(#112936) Penguin95 válasza ATI (#112934) üzenetére


Penguin95
senior tag

Leginkább a maximum kapacitásra, 2*8 GB a plafon. Az órajel addig nem lényeg míg legalább 1333MHz-ről van szó (1066-tal nem bootol a gép), még a 2133-as modulokkal is működik. Azt hiszem itt már nem problémás ha nem 2xR8-as a modul, de ezt a többiek lehet jobban tudják mint én.

tboldi: Szólhattál volna korábban, hívtalak volna Nvidia drivert telepíteni Linuxra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112937) ATI válasza Penguin95 (#112936) üzenetére


ATI
senior tag

Értem, köszi! :R

(#112938) Tim82 válasza Penguin95 (#112936) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem itt már nem problémás ha nem 2xR8-as a modul, de ezt a többiek lehet jobban tudják mint én.

Csak az utolsó generációs Core 2 Duo/első generációs Core i-s gépeknél az, már a T530-at előző Sandy Bridge-s generációnál sem, szerencsére.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112939) S_x96x_S válasza Fifi (#112924) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ugyanez csak Ryzen .. aprós hirdetőknél

régebben "egyes" - "nagyüzemi" ~"üzletszerű" hirdetőknél -
lehetett rendelni is.
és ha valami hasonló került a keze ügyébe - akkor az már az "apróhirdetés" felrakása előtt elkelt.
Vagy külföldről - eleve ilyet hozott be - mert már megvolt rá a vevő.
Persze az még a covid előtti időkben volt.

amúgy nemsokára jönnek a ZEN3-as alapú thinkpad-ek is.
Németben egy fapados thinkpad: L14 + 8c ZEN3 ~ 1100 EUR
ami kb 400e Ft - újonnan.

Mottó: "A verseny jó!"

(#112940) tboldi válasza Penguin95 (#112936) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, azért van egy határ. :D

Egyébként még csak ismerkedem a Linuxszal, ezért a Mint, kezdésnek tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

(#112941) azbest válasza tboldi (#112929) üzenetére


azbest
félisten

anno t430 esetén tapasztaltam olyat, hogy ha úgy kapcsoltam be a gépet, hogy nem volt rádugva az alaplapra a bill / touch, akkor nem működött a touch és a gombok rajta azt hiszem. A megoldás az volt, hogy a biosban letiltani majd bekapcsolni őket és akkor visszatérnek. [link]

Persze a te eseted lehet tényleg hw hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#112942) FoxiestFox válasza tboldi (#112929) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor is csinál ilyet, ha az FPR nem megfelelően van rádugva.

(#112943) tboldi válasza azbest (#112941) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, igen, ezt kihagytam, szétszedés előtt ezt is próbáltam, de nem vált be. A TrackPoint és a gombjai letiltása után jó volt ugyan, de visszakapcsolva megint kezdte.

(#112944) tboldi válasza FoxiestFox (#112942) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az mi az? :B

szerk.: Ja, megvan, ujjlenyomat, de az nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#112945) Penguin95 válasza tboldi (#112940) üzenetére


Penguin95
senior tag

Miért? Igazi öröm mikor azért sír, hogy rossz gcc verzióval akart települni, vagy csak elfelejti megcsinálni a konfig fájlokat, te meg órákig szopsz azzal, hogy nem töltődik be a driver. :D A Mint jó választás elsőre, főleg ha Debian alapú rendszereket használsz majd a jövőben. Amire pedig FoxiestFox gondolt, az az ujjlenyomat-olvasó, vagyis FingerPrintReader. Közben ez tárgytalanná vált.

#112938 Tim82: Akkor legalább ezzel nem kell szívni. Magamat ismerve az 1066MHz-es baki után ezt is benyeltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#112946) Picco válasza Fifi (#112927) üzenetére


Picco
addikt

bill cserelheto bar nem konnyu, a RJ45-ot megertem ha szamodra fontos, en dokkolva hasznalom a P14s-t.
hsz-ed utan raneztem uk ebayre, eleg olcson vannak bontatlan 2 honapos gepek errefele, meg is lepodtem. ha van UK ismerosod aki repul haza, en lehet megkockaztatnam.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#112947) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Két hónapja próbálkozok beleheftelni egy nvme ssd-t a T470be. Aliról vettem már két ilyen átalakítót, de egyik sem működik. Mit tanácsoltok, hogy lehetne megoldani, hogy belemenjen?
Gondolkodok még azon is, hogy egy ilyennel kiviszem a helyére a wwan foglalatból a pcie sávot.

(#112948) azbest válasza bzolika10 (#112947) üzenetére


azbest
félisten

pontosan milyen ssd-t próbálsz?

(#112949) Ed_007 válasza Gondwana (#112925) üzenetére


Ed_007
aktív tag

:R

(#112950) bzolika10 válasza azbest (#112948) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Zsír új Kingston A2000 1Tb az ssd.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.