Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111401) Tim82 válasza FoxiestFox (#111398) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, aki sosem próbálta...

Mondjuk úgy, hogy hamarosan más, fontosabb dolgok jönnek a kis életemben és leadok minden olyan dolgot, amire nem tudok/akarok már időt és energiát fordítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111402) turbokappa válasza SteveAd (#111353) üzenetére


turbokappa
senior tag

Mindkét 'régebbi' notim t420, r500 rendre így járt, sőt egyik ismerősömé is. Win10 f@..ság lehet. Sajnos nem találtam rá megoldást.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#111403) Tikakukac válasza FoxiestFox (#111398) üzenetére


Tikakukac
titán

Tegnap este már 200-as pulzussal írtam a modkerbe... jó, mondjuk itt ahhoz képest tényleg atom nyugalom van. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111404) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! T420 space billentyűjét hogyan kell levenni? Köszi! :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#111405) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában tervezek bővíteni 16 (2x8) giga ramra a T430-amban. Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy működhet-e ddr3l 1600mhz rammal is? Jelenleg 2x4gb ddr3 1333mhz ram van benne.

(#111406) Tim82 válasza bzolika10 (#111405) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, működik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111407) FoxiestFox válasza Tim82 (#111406) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nézzenek oda, milyen gyors és segítőkész.
Még tán topikgazdának is jó volna. ;]

(#111408) Tim82 válasza FoxiestFox (#111407) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondja ezt az az arc, akinek szívességet is csak úgy lehet tenni, hogy legyen házhoz szállítás a szívességet tevő részéről... ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111409) FoxiestFox válasza Tim82 (#111408) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD Hát erre nem tudok tiltakozóan fellépni.

(#111410) sutszi válasza FoxiestFox (#111409) üzenetére


sutszi
veterán

Technikai KO. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111411) FoxiestFox válasza sutszi (#111410) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kb. :D

(#111412) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Nem bírok magammal, és szeretnék gépet venni! :D

Lightos fotó editáláshoz keresek gépet 200K ig! Kéne nekem 16 giga ram, 256 SSD, és valami 4 magos proci. Jól jönne egy jó IPS display is, valamint örülnék ha tudna akksiról ilyen 2-3 órát terhelve. Most jön a csavar, szeretném megúszni az egészet 200K körül. Tekintve hogy hobbi motyó, valamint még mindig utcagyerek vagyok.

Bilibe lóg a kezem vagy megoldható a sztori? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111413) FoxiestFox válasza hszilard666 (#111412) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Epöl mér nem jó? ;]

(#111414) hszilard666 válasza FoxiestFox (#111413) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért mert sokat kell kukáznom míg összejön az ára! :DDD

Viccen kívül valahogy belezúgtam a thinkpadekbe, kiváncsi vagyok hogy van e az igényeimnek megfelelő modell :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111415) Gondwana válasza hszilard666 (#111414) üzenetére


Gondwana
addikt

A T480 wqhd kijelzője olyan, hogy nekem nagyon megérte a felàrat (tuningokkal màr fölötte van a 360-nak, egyébként itt a hiànygazdasàgot olvasva nagyon kedvező volt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111416) whited válasza denko (#111342) üzenetére


whited
addikt

Meg lehet tudni honnan jött ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#111417) hszilard666 válasza Gondwana (#111415) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát ha jól látom T480 ak 1080p-s panellal vannak negyed millióért. :( Megérnek annyit?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111418) Gondwana válasza hszilard666 (#111417) üzenetére


Gondwana
addikt

Az 1080p-k fotóra, pláne a mai világban, nem, az csak a nevében meg a szerkezeti kialakításában IPS. Van két UXGA T60-am, meg az egyik X201-ben is AFFS panel van, ezek se gamut-bajnokok, de a T480 még kevésbé. A T520/W520-akba pakolt WUXGA TN paneleknek volt még meglepően jó képe, ha valahol van, akkor drága se lehet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#111419) Surfym@n válasza hszilard666 (#111412) üzenetére


Surfym@n
senior tag

W520/W530-ak környékén keresgélj (150 körül):
- elérhető bennük a valódi 4magos proci
- fullhd panelük meglepően jó tényleg, ahogy fentebb is írták (nekem a vörös picit narancsos, de külső monitoron szerkesztek)
- 4 slotban akár 32GB RAM-ot pakolhatsz
- akár 9 TB SSd-vel hajthatod ;)
(mSATA slot - 1TB, HDDslot + Multibay - 4+4 TB)
- 3 heatpipe-os hűtése miatt nem fog felforrni benne semmi, de nem is lassul be
- még rendes rollcage van bennük, nem fog meghajlani, ha a sarkánál fogod csak ;)
- jól szerelhető, dokkolható, min 135W-os de inkább 170W-os táppal etesd.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#111420) denko válasza whited (#111416) üzenetére


denko
senior tag

Ebay- ItsWorthMore. 1 hét alatt jött meg USA-ból háztól házig.

Ete feldobok pár képet. Rendes volt az eladó cég amúgy. Pillangó kábel helyett más végül küldött véletlenül, jeleztem nekik képpel együtt és 30 USD-t refundoltak, ezt itt amit megrendeltem 640 ft ért.. :C

(#111421) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello Skacok!
Kerlek ne kovezzetek meg, de szeretnek egy kerdest feltenni:
T410-re Windows10-t fel lehet meg huzni? SSD van a gepben+4GB RAM. 32bites Win10 probalkoznek. USB installacio megoldhato vagy CD-rol kell bootoltatni?
Szukseges valamilyen spec beallitas a biosba?

Koszonom,
M

(#111422) Tim82 válasza mutyuru (#111421) üzenetére


Tim82
nagyúr

64 bitest is és menni fog USB-ről, nem kell hozzá semmi BIOS állítgatás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111423) hszilard666 válasza Surfym@n (#111419) üzenetére


hszilard666
veterán

Álomgép, tényleg, minden cserélhető szuper hűtés, viszont batár nagy. Egy chrome citizen tatyóm van amit nem szeretnék lecserélni, úgy érzem a gép nem férne bele rendesen, és akkor még nem beszéltünk minden másról ami nálam kell hogy legyen. :(

Ezen túl megláttam a tápot és eszembe jutott hogy anno PTSD-m volt a 18" es Alienware gépem tápjától a 330W os delta táptól. Konkrétan nehezebb volt mint az akkori 12" es macbookom tápostúl adapterestül :D Ha vittem azt a gépet valahova 2 táska volt nálam mindig, az egyikben csak a gép a másikban meg minden más. :D

Sokat írjátok itt a dokkolhatóságot, ne köpjetek le, tényleg nem értem kristálytisztán:

Mi a sellingpointja egy dokkolónak? Mármint a GPU-s megoldást értem, de miért jobb egy batár asztali amire ráteszik a gépet, mint mondjuk egy TB3 as dongle?

FoxiestFox!

Igazad lett! :DDD Le fogtok köpni, megérdemlem, de egy 2012 es retinás macbook pro 15" et kukáztam. Miért? Szép vékony, tudja a 6 órát, és szerintem ilyen 30mp es képfeldolgozáshoz, esetleg 1080p-s vágáshoz még full jó. 4 mag, 8 szál, gt650m 1gb. 512SSD 8GB ram. A ramtól picit félek hogy kevés lesz, remélem nem nagyon fogom észrevenni hogy a gép az SSD ből swappol. De a legnagyobb sellingpoint a retina 2880x1800 as IPS panel, valamint a kiváló anyaghasználat! Sikerült kifognom egy magyar billes, új akksis masinát, most értem haza vele. Ezeket a sorokat már arról írom. Dobozos, teljes tartozékos, 2db töltős. és a büdzsém 25%-a még szabadon! :C Belefér még egy kalibrálás is, és meg is érkeztem!

Viszont nem hibátlan a konstrukció. Egyrészt pokoli forró, másrészt fülsüketítően hangos ha kinyomom a szemét. Mondjuk ez az összes 15" es macre igaz ever :DDD Sajnos ezzel dolgozni kell, kapni fog a gép folyékony fémet, valamint szeretném ha a hűtést ki lehetne vezetni a gép alsó részére. Picit sütni fogja a családi ékszereimet ha dolgozom vele, de lagalább halkabb lesz egy picit, valamint nem térdel le a gép. :DDD

Mit gondoltok, rossz döntés volt?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111424) Tim82 válasza hszilard666 (#111423) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak nehogy lecsukott fedéllel renderelj majd rajta...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111425) hszilard666 válasza Tim82 (#111424) üzenetére


hszilard666
veterán

Huhehehe :DDD

Szerencsére itt már áttervezett hűtés van, így az sem probléma ha annyira smart a user mint én gyermekkoromban! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111426) Szajo


Szajo
őstag

Nem tudjátok mi okozhatja a T530asomon (i5 3320m) hogy youtube videót nézve be be szaggat a hang 10-15mpként? A kép nem áll meg de a hang az ilyen fura berregő hangot ad 1mpre "megakad"

(#111427) FoxiestFox válasza hszilard666 (#111423) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem a TP topikban mind egyöntetűen állíthatjuk, hogy jó döntés volt!
Persze nem fogjuk. Mert nem volt. :DDD
Az a kijelző mondjuk menő, csak a többi része trash.

(#111428) hszilard666 válasza FoxiestFox (#111427) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#111429) MrPetya19 válasza Szajo (#111426) üzenetére


MrPetya19
addikt

Integrált GPU-s?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111430) sutszi válasza denko (#111420) üzenetére


sutszi
veterán

Kíváncsi vagyok milyen. :C Nagyon jó áron vetted.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#111431) Picco


Picco
addikt

Ma megerkezett az Innolux N140HCG-GQ2 Rev. C1 400nit low power panel egy uk ebay eladotol, meglepo modon FRU 01YN166 szam, van a hatan. Azzal tisztaban voltam hogy lenovo is pontosan ezt hasznalja, ezert is esett ra a valasztas, de meglepett hogy ezzel erkezett. Gyarinak tuno bubimentes folia a panelon, ujnak tippelnem.
A gyari 250 nites kijelzo amit cserelt: LP14WFA (SP)(D2) FRU 01YN131.

A cserenel en leszereltem az egesz lid-et, hogy kenyelmesen es ovatosan le tudjam venni ragasztott "bezel" nevre hallgato atkozatot.
Itt volt 5 perc izzadas/anyazas mert helyenkent -foleg alul- egy jobbik fajta 2 komponensu ragasztoval vetekedett a ketoldalu-ragacs-csik ereje. Kis turelemmel meguszhato ennek csereje (maintenance manual szerint cseres minden szetszedesnel)
Van meg tovabba 3 rovid "Adhesive tab" is a kijelzo es a lid kozott. Ezek nem hosszuak ezert konnyen kijonnek es ujrahasznalhatoak, nem mint HPnal.

Az innolux panel szinei egyertelmuen elenkebbek, fenyero is erosebb, bar en foleg estenkent hasznalom a sajat kijelzojevel. Kivancsi vagyok hogy uzemidore lesz e hatasa.

Igaz, meg csak 1-2 orat volt alkalmam hasznalni de kopogjuk le jol mukodik, aki sokat hasznalja a beepitett kijelzot annak siman megerheti a csere.
Torott kijelzo eseten pedig nem kerdes a +£20-30 amivel tobbe kerul a putri panelnel.

kw: P14s T14 T14s T480 T490 T480s T490s

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111432) vicze válasza Picco (#111431) üzenetére


vicze
félisten

A ghosting mennyire erős?
A 250-es hez képest is erőteljesen érzékelned kéne. A 4 panelből BOE-t és Inno-t még nem kaptam. LG nagyon túl szaturált, az AOU sárgás és nagyon ghostol, jobban mint az LG.

[ Szerkesztve ]

(#111433) Picco válasza vicze (#111432) üzenetére


Picco
addikt

notebookcheck szerint:

Still, there is one clear winner with the Innolux panel in the ThinkPad T495. Compared to the other two options, it manages much faster response times, which is also noticeable in practice. It also features more precise colors and the widest color gamut.

en mintha egy picivel gyorsabbnak ereznem az eddiginel, de ilyen keves ido alatt nem tudom megitelni, par nap es talan okosabb leszek.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111434) Szajo válasza MrPetya19 (#111429) üzenetére


Szajo
őstag

Igen, HD4000 intel

(#111435) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na meg is van a kövi időtöltés: x201, akkuról és töltőről is full random lekapcsol. BIOS-ban állva is akár simán. De van, hogy megy 2 órát stressz teszt alatt hibátlanul.

Más kérdés, hogy ezt a gépet nem ügyfél hozta, hanem egy majom adta el hibátlannak :DDD Kartonpapíros HDD rögzítések, szanaszét nyalt csavarok... igazi sutyerák el classico adás-vétel.

Ötletek jöhetnek, hogy ez mitől lehet, biztosan nem a hővédelem a gond, 44 fokos procival is simán lekapcsol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111436) FoxiestFox válasza Tikakukac (#111435) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A deszka tápellátására tippelnék.

(#111437) Tikakukac válasza FoxiestFox (#111436) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is ez a tippem. Nagy nehezen kibontottam a lapot, valóban pasztázták a srácok, mivel az eladó sügér ezért nehéz kinyomozni, hogy akkor itt mi a tényállás és azért lett pasztázva, mert hőleoldásra tippeltek és aztán lett eladva vagy véletlen egybeesések vannak. Vagy sima átkuffantás :P

De rohadtul örülök én ezeknek :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111438) zsolti75 válasza Tikakukac (#111437) üzenetére


zsolti75
senior tag

Lehet jobban jártok ha elbontjátok, a munkadíjjad több lesz mint amit ér a gép.

(#111439) Tikakukac válasza zsolti75 (#111438) üzenetére


Tikakukac
titán

Eddig ment bele 10-12 óra. Ez már most egy akkora bukta, hogy az hihetetlen:DDD

De most már fix, hogy itt a lapon van a gond, minden lekötve, átrakva, cserélve. A diagnosztika legalább pipa:D

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111440) MrPetya19 válasza Szajo (#111434) üzenetére


MrPetya19
addikt

Driver mikori?
Nálam is csinálják néha ezt az ezzel szerelt gépek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111441) Szajo válasza MrPetya19 (#111440) üzenetére


Szajo
őstag

Friss, tegnap emiatt le frissítettem de nem lett jó.
Ma viszont pl nem csinálja...

(#111442) MrPetya19 válasza Szajo (#111441) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajna ez ilyen. Nekem is változó, hogy milyen gyakran csinálja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#111443) Picco válasza vicze (#111432) üzenetére


Picco
addikt

Ghostingot nem tapasztalok, fenyero ugytunik kozelebb van a 350hez mint a 400 nithez, kijelzo kozepen merve.
Bekalibraltam es volt egy zoldes arnyalata ami eltunt. Verifikalas utan gyanusan? jo ertekeket kaptam.
Jo cucc ez az innolux panel, tegnap neztem egy adag netflixet, kijott a kulonbseg. Szerintem megerte a cseret.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111444) jani0114


jani0114
tag

Sziasztok! Tavaly valamikor vettem egy thinkpad T560-as laptopot. Jó gép csak egyes dolgokat hiányolok az előzőről (T500). Az tudott olyat is hogy oldalra fordította az egész asztalt, vagy lefelé akár billkombóval. Erre tudtok valami egyszerű megoldást? (Win10) :F

(#111445) S_x96x_S válasza jani0114 (#111444) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az tudott olyat is hogy oldalra fordította az egész asztalt,
> vagy lefelé akár billkombóval. Erre tudtok valami egyszerű megoldást? (Win10)

A billentyűzetes nem működik ?
"Rotate Screen with a Keyboard Shortcut
Hit CTRL + ALT + Up Arrow and your Windows desktop should return to landscape mode. You can rotate the screen to portrait or upside-down landscape, by hitting CTRL + ALT + Left Arrow, Right Arrow or Down arrow."
https://www.laptopmag.com/articles/fix-sideways-screen-computer

Mottó: "A verseny jó!"

(#111446) jani0114 válasza S_x96x_S (#111445) üzenetére


jani0114
tag

Megvan! Igen annál működött a Lenovó segédprogik betöltése után. Most már ezen is megy csak kellett egy program : iRotate. Ugyanazok a billkombók. CTRL+ALT+NYÍL, vagy AltGr+NYÍL. És már forog is velem a világ oda meg vissza :C .

(#111447) Papooo válasza turbokappa (#111402) üzenetére


Papooo
senior tag

Most került hozzám is egy kolléga t510, ugyanezzel a wifi kártyával és ugyanezzel a hibával.
Nem akadt rá megoldás?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#111448) turbokappa válasza Papooo (#111447) üzenetére


turbokappa
senior tag

Win 10 probléma lesz, egyenlőre nem tudok semmi megoldást.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#111449) Feralheart


Feralheart
tag

Az normális, ha egy i7-2620M procival és hibrid GPU-val rendelkező T420-el ha Youtube/Discord streamet nézek, akkor a CPU használat felszalad ~90%-ra és a streamben is egy idő után megjelenik egy ~5-15mp delay?
(Windows és Linux alatt is tapasztalom, driverek a legfrissebbek)

(#111450) Papooo válasza Feralheart (#111449) üzenetére


Papooo
senior tag

Throttling?
Érdemes lenne csekkolni aida64-el a hűfokokat.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.