Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91551) ozzy711 válasza CartmanLand0 (#91550) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, úgy szokott ez lenni, hogy "baromi jól szól", csak meg ne hallgass jobb rendszereket ( dobozokat ), mert már nem is fog annyira tetszeni és elindulsz a lejtőn! :D

(#91552) migabi24 válasza ozzy711 (#91551) üzenetére


migabi24
nagyúr

De jó is lenne ennyi pénzből jó hangzást kapni😁

(#91553) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Hát nem tudom, az hogy kinek mi számit jónak, egyénenként változik. Halottam én már csúcsszuper 1millios hangrendszert is, nem estem hanyatt tőle. Természetesen jobban szól, mint ez a kis Akai, de nem annyival, hogy ráfizessek még kb 1 milcsit. Na meg magyar ember vagyok magyar fizetésből élek, meg sem engedhetnék magamnak ilyen úri huncutságokat :) Meg hát feleslegesnek is tartom ... ugy vagyok vele hogy szép szép de otthonra nem kéne :) Amire nekem kell arra tökéletesen megfelel ezzel az erősítővel, igy hát bátran ajánlom azoknak akik nem akarnak hitelt felvenni hangfalakra, de azért igénylik a jo minőséget. Ár érték arányban verhetetlen :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#91554) HUNNIA1920 válasza CartmanLand0 (#91553) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ez lenne az ésszerű hozzá állás mindenki részéről, csak a legtöbben elég sokára jönnek erre rá.

Sajnos én sem tartozom a hozzád hasonlók táborához. 5 év-es HiFi "karrierem" során rá kellett jönnöm, hogy jobb elengedni minél előbb a HiFi manó kezét, különben végleg magával ránt. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91555) CartmanLand0 válasza HUNNIA1920 (#91554) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#91556) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Mi annak az oka, hogy a Canton Ref. 7 DC-t 250ezer körül belehet szerezni de Elac 247.2/3 300ezer alatt nincs. Pedig úgy tudom hogy a Ref. 7 egyel magasabb kategória mint a 247.

(#91557) gordonfreemN válasza Zsubi (#91556) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kérünk linkeket :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#91558) Pazolini válasza Zsubi (#91556) üzenetére


Pazolini
senior tag

Használtan, újonnan, osztrák/német piacról? Nagyon nem mindegy.
Canton időszakosan 50-60%-os leárazást hirdet meg jó pár hónapig a felsőkategóriákban, mint amilyen a Reference sorozat is.
16 első félévében volt ilyen, amikor kijött a Ref K sorozat és a DC-ket leárazták, erre jött még egy kis kereskedői kedvezmény és máris 400 körül tudtál venni egy párat a 7-esből, amelynek listaára 1,3M volt.
ELAC ekkora akciót nem preferál tudtommal. Ez lehet az árrés oka... :))

(#91559) Zsubi válasza Pazolini (#91558) üzenetére


Zsubi
őstag

Természetesen ennyiért használtra gondoltam. Mindkettőt német használt piacon néztem.
Köszönöm a válaszod így már érthető az alacsonyabb árazás. Ennyiért akkor jó vétel lenne csak félek 18nm-re túl sok.

(#91560) fehér_ember válasza Zsubi (#91559) üzenetére


fehér_ember
addikt

Annyiért nehogy otthagyd :Y . Én nem félnék hogy 18m²-re sok lesz. Inkább attól tartanák hogy 20,2m²-re kevés :)

[ Szerkesztve ]

(#91561) HUNNIA1920 válasza Zsubi (#91559) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A német használt piaccal csak óvatosan. Egyik ismerősömet több 100eFt-al húzták le kamu hirdetéssel, de még kamu csomagszállító cég honlapot is csináltak, hogy hitelesebb legyen. Természetesen az elutalt pénzt azóta is várja vissza, hiába a német rendőrség és bank.
Tudom, nem mindenki akar átverni, de ilyen értéknél én lehet kimennék érte.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91562) dgyuri0123 válasza Pazolini (#91558) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Canton listaárai "mókásak" szerintem... :) Ilyen magasságokban kaphatók "patinásabb" gyártók dobozai is.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#91563) salesman válasza Zsubi (#91559) üzenetére


salesman
őstag

Dehogy sok, és ha nagyobb szobád lesz?

Türűűűdrááá!

(#91564) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Én miért nem látom Zsubi (#91559) hozzászólását :F Nincs letiltva, most néztem meg.
Fura . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#91565) fehér_ember válasza Zsubi (#91559) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem pl. ~ ennyi mély kell a frontoktól ;) .

[ Szerkesztve ]

(#91566) Pazolini válasza Zsubi (#91559) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nálam pont 18 nm-es szobában zenélt 1 évig egy ilyen páros. Nagyon oké volt. Ha kimész érte, nem érhet kár. (Csak, ha belenyúltak...) ...de nem akarok károgni.
Hivatalos német kereskedőtől simán megvehető néhány visszaküldött, vagy kartondobozsérült példány. S az kb. új lesz és garis.
Electrowelt24 , Hifi-fabrik
Magánhirdetés az tényleg más tészta. :F

Dgyuri:
Sokan érzik ezt a Cantonoknál, de a Reference legalábbis megérhet egy meghallgatást. Volt akitől épp ezért vehettem meg a nagy 3-asokat, mert neki nem tetszett a hangja. Mást keresett... És pont árában adta, így megspóroltam egy utat Szentgotthárdra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#91567) Zsubi válasza fehér_ember (#91560) üzenetére


Zsubi
őstag

Gondolkozok rajta mert ennyiért jó vétel lenne de akkor már az erősítőmet is cserélni kellene.
Én is szeretem ha van rendes mélytartomany és Dominic Miller basszusgitárja rezegtetti alattam a kanapét :)
A régi Elacjaim (FS57) helyett szerintem egy "középkategóriás" hangfal is nagy előrelépés lenne.
Ha tudtok valami jó Best buy-t 100-150 körül használtan szívesen fogadom.

(#91561) HUNNIA1920:
Nekem akkor idáig szerencsém volt mert minden csomag szerencsésen megérkezett. Van kint élő rokonom is ha a közelébe van a cucc akkor személyesen szokta lebonyolítani. Szerintem a hangfalakat a méretük miatt amúgy se nagyon szokták postázni.

(#91568) Snoop-y válasza Zsubi (#91567) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mondjuk ennyiert nem rossz szerintem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#91569) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok 4x4mm es. 5500ft méterárú Viablue SC-4es kábelhez keresnék banándugót. Hangfal oldalon jó a 4mm-es de erősítő oldalon 8mm-ert fogadó kellene. Kácsa oldalon keresgéltem gondoltam megkérdezlek titeket mit ajánlanátok. :R

(#91570) #01758976 válasza xxxxxxxxx (#91569) üzenetére


#01758976
törölt tag

Gyárit hozzá, de leginkább semmit. Parasztba mezítláb, az oxidtól sem kell félned, legjobb, legolcsóbb.

[gyáriak]

(#91571) fehér_ember válasza Zsubi (#91559) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez már esélyes hogy sok volna akkora helyre :D
Ha igaz a 100-as érzékenység akkor könnyen hajtható monstrum.

(#91572) Zsubi válasza fehér_ember (#91571) üzenetére


Zsubi
őstag

Nagyobb nincs? :D
Amúgy kisebb méretű állódobozt szeretnék és előny lenne az alsó vagy első reflex nyílás mert a faltól csak 30-max.40 centire tudom elhúzni.

(#91568) Snoop-y: Köszi valami ilyesmire gondoltam :)

(#91573) fehér_ember válasza Zsubi (#91572) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nincs most valami nagy választék. Esetleg menj el megfülelni az ALR nummer 4-est.

(#91574) Zsubi válasza fehér_ember (#91573) üzenetére


Zsubi
őstag

Külföldi beszerzés nem gond ha tudsz esetleg típust ajánlani :)
Jelenlegi erősítőm NAD 356, ez mellé kellene valami.

[ Szerkesztve ]

(#91575) fehér_ember válasza Zsubi (#91574) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#91576) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#91575) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, az jó hangfal, csak annyit nem ér. Én nagy nehezen eladtam a Castle Conway 3-at 120-ért, ami nem kicsit jobb, mint a Knight 5.
Sőt, 200 alatt volt már eladó Castle Howard S3 is, ami tudtommal még jobb. A Knight 5 szerintem max. 100eFt-ot ér, de akkor se való minden zenére, inkább jazz, akusztikus, komoly, stb. Ha valaki szereti a sok mély hangot és mozizni is akar vele, akkor már láda is kelleni fog, aminek én speciel nem vagyok híve. Nehéz a ládát úgy beilleszteni a rendszerbe, hogy az ne szóljon ki.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91577) Dorian válasza Zsubi (#91572) üzenetére


Dorian
félisten

A reflexnyílás helyének kb. semmi köze a falközeli elhelyezés (ha nem 5-10cm) problémáihoz. Ez vmi elterjedt hülye tévhit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#91578) Eugene Roe válasza Dorian (#91577) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy panelben viszont ritkán jut neki 10 cm-nél több, nálam se jutna, az mennyiben befolyásolná a dolgokat?

Multimédia studió hangfalpárnál az asztalon már egyáltalán nem mindegy az a 10cm (persze tudom, ez már más fórum topikba tartozik).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#91579) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#91576) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet hogy nem túl olcsó, de én nem igazán láttam itthon még 150k alatt feltéve.
Gyári adat alapján még ez megy a legmélyebbre (bár itt még az esést sem tüntették fel): knight; stb.1; stb.2

Németbe van howard.

[ Szerkesztve ]

(#91580) dgyuri0123 válasza Zsubi (#91574) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én ezt is megnézném közelebbről. Jó kis dobozok...

"csak a zene van"

(#91581) HUNNIA1920 válasza fehér_ember (#91579) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én biztos a Howard-ot választanám, de minimum a Conway 3-at. Annak idején nekem is ezt javasoltátok itt és igazatok lett. Oké, nem rock és metálra való, de még arra is tök jó volt, sőt filmezni is. 150eFt körül jó vétel.

Az az ALR, amit linkeltél, az biztos jó lehet, legalábbis magasabb kategóriában az ALR nagyon jónak számít.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91582) #01758976 válasza HUNNIA1920 (#91581) üzenetére


#01758976
törölt tag

És hol van az országban eladó conway 150-ért? Pláne howard. Az lovagnak szerintem ez a reális ára. Nem láttam olcsóbban sosem. A tiéd sajnos pont ár alatt ment el, mert eggyel jobb a conway, de csúnyább is. Ennek is szerepe van. A howard meg a felső drive miatt sokaknak lehet riasztó, és ez sem szép. Szerintem ez a sorrend, knight 5 belépő közép, conway 3 közép, howard s3 közép teteje. Egy most kezdőnek conway 3 lenne az optimum, szerintem, de nem metálra. És ezek már bőven szerethető kategóriák.

Egyébként a snúpi általl linkelt oldalon, az első lapon van b&w 804 matrix 600-ért. Csak hát ennek nem annyira mindegy mi van előtte, míg a Castle erre nem olyan háklis, mint pár primadonna. És ez sem szép.

(#91583) Zsubi válasza fehér_ember (#91579) üzenetére


Zsubi
őstag

Köszönöm az ajánlásokat ha otthon leszek (jelenleg külföldön tartózkodók) megfogom őket nézni csak még addig barátkozok a kinézetükkel :B A jelenlegi nappalimba nem nagyon illene a színük/kinézetük :D

(#91577) Dorian: jelenleg 30 centire van a faltól elhúzva, én nem hallok pufogó vagy hömpölygő mélyeket. Gondolom akkor elég neki :U egyébként is az egyik reflex nyílásom levan dugózva így kiegyensúlyozottabb a hangkép.

Más jellegű kérdés.
Elac 247/249-et hallottam már többször is. Cantont még soha. Mennyire más a pl. Canton Vento sorozat hangja? Van rá esély ha az Elac tetszett akkor a Canton is tetszeni fog? :)

(#91584) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Az XLR szimmetrikus csatlakozókkal kapcsolatban nem világos számomra a következő: ha az erősítő nem XLR bemeneten kapja meg a forrást, attól az erősítő és a hangfal közötti XLR csatlakozás biztosít zavarszűrést?

(#91585) Crinos


Crinos
tag

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok-e, majd kiderül :D
Van nekem 4db Eltax LR8-as hangsugárzóm. Ezek ha minden igaz 140W/db.
Volt egy jó kis Denon erősítőm hozzá, de az megadta magát, és most keresek a helyére másikat.
Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, ezért kérnék segítséget, hogy milyen erősítőt is tudnék vásárolni 40k HUF maximumig.
Nem kell, hogy új legyen. Számítógépre van kötve a hangrendszer. Játék, film, és zene......
Nem vagyok audiophil, de azért a régi Denon az szépen szólt, semmi alapzaj, búgás, még 3/4 hangerőnél se gerjedt a cucc. Ezeket figyelembe véve, tudnátok esetleg tanácsot adni? Vagy esetleg egy másik fórumot, ami célirányosabb ebben a témába? 2x2-be volt bekötve, 2bal, 2jobb. Sztereóba....
Ha minden igaz, akkor egy Denon PMA 1080R volt.
2xRCA(1piros-1fehér)-3.5jack ment a hangkártyába.

Köszi!!!

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#91586) Ribi válasza Panthera (#91584) üzenetére


Ribi
nagyúr

Erősítő után szerintem a csatlakozó formája már lényegtelen. Úgyis csak 2 drót lesz és nem a csatlakozótól függ. Attól azon még nem szimmetrikus jel megy.
Milyen erősítőről van szó?

(#91587) Panthera válasza Ribi (#91586) üzenetére


Panthera
őstag

A pontos típust nem tudom (nem a sajátom), alsó kategóriás végfok erősítő.

(#91588) #01758976 válasza Panthera (#91584) üzenetére


#01758976
törölt tag

No, szól a Bluesound node 2i. Előtte egy Teac nt 503 volt, most meg ez. Kényszer csere volt, mert a Teacot ripityára törték. Szoftveresen sokat szenvedtem az 503-al, lomha, szakadozó tidal, rapszodikus lista kezelés. Ez volt az árnyoldal, hangra nekem baba volt. Helyébe jött a nod2 i. Egyik szemem sír, a másik nevet. Ez csak egy fekete doboz. Jelen pillanatban azt hiszem hangban egy picit visszalépés. ( Ezt a kijelentést , lehet revideálom majd, mert vadi új IC kábellel megy most. ) A dinamikában lehet jobb a 2i vagy egál, felbontás a teacé, meg a zeneiség is. Valahogy jobban jött a teacon az energia, ha jött. Ez egy picit „darabos” és hús sincs igazán. A teljes képhez azonban hozzátartozik, hogy a teac egy felső kategóriás szimmetrikus kábellel ment, és az erősítőm is duál mono. Ezen csak RCA-van és jelen pillanatban egy Belden 8412 járatódik vele, de van egy szintén új Xindak IC-m is, ami sajnos csak alsó kategóriás. (Jövök majd Ear!) A szoftver marha jó. Ez pedig nem hátrány egy hálózati lejátszónak, kedves Teac. Stabil, egy perc alatt kiismerhető, és kezeli mindenemet, végre gyorsan, marha gyorsan. Én csak sztrímen hallgatok zenét, így ha most választanom kellene az nem a Teac lenne, más kérdés ha valaki még tárol gépen zenét és nassal is dolgozik. Én csak online így a plusz jelet a node2i-nek adom, akkor is hangban így marad és egy picit visszalépett miatta a rendszerem. DE, ez az egész csak magamnak szól, azért írtam ide, mert nincs hifis ismerősöm, akinek hasonlatos rendszere van, vagy ilyen irányú tapasztaltsága. Szóval ne tessék itt semmit készpénznek venni.

Gyuri: Csak a dac-ot még nem tudom milyen. Majd feldugom rá a fejhallgatómat, azzal rögtön megmondom, mert ott nincs semmi változás. Meze 99c power : )

(#91589) HUNNIA1920 válasza #01758976 (#91582) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

"Szerintem ez a sorrend, knight 5 belépő közép, conway 3 közép, howard s3 közép teteje. Egy most kezdőnek conway 3 lenne az optimum, szerintem, de nem metálra. És ezek már bőven szerethető kategóriák."

Kb. pont ezt írtam én is.

Szerencse vagy szerencsétlenség, de én a Conway 3-ast nagyon nehezen tudtam eladni 120-ért, így nem tudom, hogy a Knight 5-ös 150eFt feletti ára hol reális. Persze akinek megér annyit, vegye meg, rosszul nem jár vele, de annyiért már van akár jobb is.

Ha jól emlékszem, akkor ismerősömet pont egy b&w 804-essel verték át, szóval csak óvatosan és csak személyesen.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91590) #01758976 válasza HUNNIA1920 (#91589) üzenetére


#01758976
törölt tag

Én biztos nem veszek dobozt. A 804 600 euróért elég jó, de svájc és jobb a személyes, valóban. Egyébként szóba nem jöhet nálam lineáris doboz, ha nem jutok semmire, marad minden ahogy van. Azonban nagyon izzom a Vandersteenedre. Az mindent átirhat.

Bármit. Oda vissza. Bárhogy :)

(#91591) Patice válasza #01758976 (#91588) üzenetére


Patice
nagyúr

Volt nálam NT-503...
A halálba kívántam azt a LASSÚ hálózatkezelését és a járókeretes tempóját, ahogy fogadni tudta a hálózati anyagot. Ez a része szerintem nagyon elcseszett...

Az UD-503 szerencsére ugyan azt tudja hangban, csak stream funkciók nélkül. Utóbbit inkább a zenekockámra bíztam. Az úgy működött, ahogy azt az ember elvárja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91592) Snoop-y válasza Patice (#91591) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erdekes nalam roccenesmentesen mukodik.
Mirol volt taplalva? Jriver25 a Media server amivel nekem ossze van kotve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#91593) Patice válasza Snoop-y (#91592) üzenetére


Patice
nagyúr

Sima DLNA, minimserver volt akkoriban a NAS-omon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91594) ferzoli válasza Snoop-y (#91592) üzenetére


ferzoli
Ármester

Nálam is. Mobilról Bubbleupnp-t használok az NT-503-hoz. Flottul működik vele a Tidal/PC/mobil microsd stream. PC-ről szintén Jriver.

(#91595) #01758976 válasza Patice (#91591) üzenetére


#01758976
törölt tag

Èrdekes ez NT, a tulajok többségènèl jó, akinél nem, az meg nem tud mit kezdeni vele. Èn a cat7 históriát is miatta kezdtem el. Csak egy picit elnyúlt ès nem èrt rá a Teac😅 Jobb így nekem.

(#91596) HUNNIA1920 válasza #01758976 (#91590) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet csalódni fogsz, csodát nem fogsz hallani. Rossz elhelyezés, közepes akusztika, a rendszerem is inkább jónak számít, mint kiemelkedőnek, nem hogy Hi-End-nek.
Bár az is igaz, hogy a teljes rendszer ára kb. egy jobb hangfal új ára, így legalább nem toltam bele milliókat hiába.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#91597) #01758976 válasza HUNNIA1920 (#91596) üzenetére


#01758976
törölt tag

Szóról szóra ezt keresem. 😄

(#91598) p76


p76
senior tag

ABX tesztnél ki kell választani egy zenerészt ahol jól hallható különbség van és csak azzal tesztelni. És ne legyen fáradt az ember.
Egy ABX tesztet is lehet rosszul csinálni és ugye ha valamiért 13/14 lesz 14/14 helyett akkor már elbuktad.
A 70-es vinyl rip és a CD verziók között különbség van, ezt próbáltam ABX-szelni is.
Én egy 8/8-at csináltam de már látom hogy az kevés. Pedig ezt is fárasztó volt végigcsinálni.

Annak idején én gyorsan bedőltem a hype-nak, vettem 1 CD játszót meg CD-ket. Akkortájt nem nagyon hifiztem, de azért azt mindig feltűnt hogy a CD nem szól olyan jól mint az analóg MK27-es magnóm :))
Azoknak a legjobb akik digitálison nőttek fel és nincs vinyl verzió amihez hasonlítani lehet. :)

(#91599) Snoop-y válasza p76 (#91598) üzenetére


Snoop-y
veterán

Apa kezdodik :C

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#91600) fehér_ember válasza p76 (#91598) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem még ha véletlenül egy az egybe ugyanaz volna az alapanyag is, akkor is belenyúlnak/módosítgatják az adathordozónak megfelelően. Arról nem is beszélve hogy aki utólag ledigitalizálta annak az analóg rendszere is rányomta a bélyegét a végeredményre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.