Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) kelly416 válasza Thunderzolee (#26148) üzenetére


kelly416
veterán

Én kérek bocsánatot, nekem ez jön be, legközelebb nem meló közben keresek ilyent ezek szerint. Otthonról majd nézem, de megköszönni most is meg tudom. Köszönöm.

.DLL:
Sajna a Te linkedre is ugyanaz jön be (vagy ez már a Te linked képe és a másikra jön be ugyanez), ezért nem látom, mit linkeltél. Valami multi-dologról volt szó (utólag látom, multicsiszoló), és én a multifunkciós rezgőre asszociáltam, amit nem is oly rég láttam a Lidl-ben, de ezek szerint eltévedtem a fejemben valahol. Bocsi. Akkusat amúgy nem vennék, jó ez, csak kevés a szerszám hozzá, azok sem olcsóak, és kopik is. Meg azt mondták kisgépboltban, a lehető legrosszabb vásárt csináltam, mert ha javítani kell, külföldiába kell küldjem, itthon nem szervizelik. Na ezt mondjuk nehezen hiszem, de ha ennyi munka után javítani kell gariidőn túl, én azt mondom, veszek egy Lidliset, ezt meg örök nyugalomra helyezem, megdolgozott ez már most is a pénzéért. ;)

(#26152) .DLL válasza kelly416 (#26151) üzenetére


.DLL
veterán

Annyi baj legyen, feltöltöm ide: [Link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26153) kelly416 válasza .DLL (#26152) üzenetére


kelly416
veterán

Jaaaa???? Totál eltévedtem. Bocsi, vedd semmisnek az iménti írásomat.

(#26154) Emu válasza ribarszki (#26104) üzenetére


Emu
őstag

Ne haragudj, de már nem emlékszem rá. Hétvégén megyünk anyósomékhoz, és megnézem ha nem felejtem el :B

(#26155) .DLL válasza kelly416 (#26153) üzenetére


.DLL
veterán

Ne, ne, én csak azt mondtam, hogy erre is lehet asszociálni a "multi csiszoló" kifejezésből, pontosabban kérdeztem, hogy kinek mi. :D A rezgős multigép is egy lehetséges opció, és ugye mindkettő előfordult a Lidl-ben, ezért kérdeztem. ;)

(P.H.)

(#26156) gF válasza Formaster (#26139) üzenetére


gF
senior tag

Várj még pár napot a vásárlással, mert a hétvégén JOY napok lesz. Ilyenkor a porszívók benne is szoktak lenni -20% kedvezménnyel.

(#26157) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

60-70k környékén akad most valami best-buy keskeny felültöltős mosógép? Nincsenek extra elvárások, heti 1-2 mosás, max 5 kg ruha.

Pár éve egy Samsung elöltöltőst használok, nincs vele baj csak sok helyet foglal. Indesitet néztem, mondjuk ezt.

Let the Zone take me if I am.

(#26158) Csabroncka válasza kutga (#26157) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

legolcsóbbat: Candy

"in medias res"

(#26159) Thunderzolee válasza Csabroncka (#26158) üzenetére

legolcsóbbat: Jófogás ;]

60-70-ért kettőt, esetleg hármat is kap ha sikerül kifognia valami jó vételt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26160) kutga válasza Csabroncka (#26158) üzenetére


kutga
nagyúr

Kicsit többért van már Electrolux is, konzultálok asszonnyal. Amúgy azokra jól látom hogy csak 1 (!) év garanciát adnak?

MOD
Thunderzolee
Újban gondolkozom, igaz a mostani Samut felújítottan vettem, ahhoz képest nem volt vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#26161) Csabroncka válasza kutga (#26160) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

mivel nem akarsz több pénzt kiadni rá, ezért két dolog lehet:

Veszel használtan egy gépet
Vagy megveszed a piacon kapható legolcsóbbat

értelemszerűen megy ameddig megy, de aki kockáztat az nyerhet is :)) , én használt Miele-t nyúzok két éve pl.....

"in medias res"

(#26162) dh66e válasza ribarszki (#26145) üzenetére


dh66e
veterán

oh,akarom mondani szűrő. :R

(#26163) kutga válasza Csabroncka (#26161) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja, előbb úgyis túl kell adnom a mostanin, addig még megnézek egyet-kettőt. Köszi mindenesetre.

Let the Zone take me if I am.

(#26164) sandró60


sandró60
addikt

Aki mostanában akar venni porszívót és olcsóbban.Annak figyelmébe ajánlom a hétvégi-JOY-napokat.Május12-13-14
A Média Markt-ban a kupon füzet szerint 20% olcsóbban adják a Samsung és az Elektrolux porszívókat. Nem kell más csak a kupon füzetet 890ft-ért meg kell venni és kivágni a megfelelő kupont.Internetes vásárlásnál a kosár menübe kell beírni a kupon kódot.
Elnézést,ha volt már. ;]
Csak annyira be lelkesedtem,mert mostanában akartam venni,de azt a pár napot kibírom :D

[ Szerkesztve ]

(#26165) ribarszki válasza sandró60 (#26164) üzenetére


ribarszki
őstag

:R

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26166) Mister_X válasza sandró60 (#26164) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kollégám csinálta azt, hogy megkérdezte fehérnemű boltban egy-egy hölgytől, hogy az elektronikai kuponok kellenek-e nekik ;)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26167) sandró60 válasza Mister_X (#26166) üzenetére


sandró60
addikt

A kis élelmes még ezt is meg spórolja :D
Nálunk csak asszony véget lett véve,mert kinézet magának a DM-ben valami 8000ft szemöldök igazítót amit ezeken a napokon fele árban adják. Itt nézegettem és megláttam hogy amit akarunk venni-porszívó- közel 7000ft olcsóbban megtudjuk vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#26168) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok ! Bojlert kell vennem, Melyik a jobb választás ? Miért ilyen nagy az árkülönbség?

Hajdu Aquastic AQ 120 Bojler

Hajdu Z120EK-1 Bojler

(#26169) Dluinet válasza salieri. (#26168) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az egyik elektromos bojler a másik melegviz "tároló"

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26170) salieri. válasza Dluinet (#26169) üzenetére


salieri.
őstag

Most nem mind a kettő melegvizet szolgáltat?

(#26171) dethroner


dethroner
veterán

üdv!
Nyáron konyhafelújjítunk és szeretnénk páraelszívót venni. Kb 18 köbméter a konyha, 50 cm-es kellene és ki lesz vezetve. Ezzel kapcsolatban annyi, hogy kivezetés előbb 2,5 méter vízszintes, majd 90 fokos sarok és újabb 2 méter után jut a szabadba. Ez a kb 5 méter miatt van valami különleges szempont amit szem előtt kell tartani?
Szóval milyen kihúzható darabbot javasolnátok? Nem lenne hátrány ha jó ár/érték arányt kapnék :B
Olvasom hogy van 1 és 2 motorral készült elszívó. Mi a lényegi különbség ezekben? Van értelme a 2 motornak? Vagy csak plusz zaj forrás?
Ja, fehér szekrénybe lesz építve, ezért jó lenne fehér színű :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26172) Dluinet válasza salieri. (#26170) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az egyik elektromos betéttel rendelkezik, a másik napkollektorhoz, kazánhoz vagy hőszivattyúhoz csatlakoztatva "melegíti" fel a vizet

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26173) salieri. válasza Dluinet (#26172) üzenetére


salieri.
őstag

Elbizonytalanodtam ,mert itt a videoban nem ezt mondja.Akkor nekeme a drágábbik kell.. Igaz?

[ Szerkesztve ]

(#26174) #94529552 válasza salieri. (#26170) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is úgy látom, hogy dettó ugyanaz mindkettő, sima 1.8 kW-os bojler[link].

[ Szerkesztve ]

(#26175) Dluinet válasza salieri. (#26173) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó videó elmondja a különbséget

amit linkeltél, helytelenül Csőfűtőtest-et írtak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26176) lufi7 válasza salieri. (#26173) üzenetére


lufi7
aktív tag

A Hajdu Aquastic tulajdonképpen egy olasz bojler.
Kb. 3 évvel ezelőtt a Hajdú az egyik cég szórólapját visszavonatta és a Hajdú nevet nem engedte elé írni.
Más a gari is rá ha jól emlékszem, de úgy egyébként semmi probléma vele. Nyugodtan megveheted.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#26177) salieri.


salieri.
őstag

Köszönöm mindenkinek!

akkor bőven megteszi az olcsóbbik verzió is. :U

(#26178) 7Sony7 válasza Thunderzolee (#26111) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem lehet, hogy az csak valami zaj/rezgés csillapító? Egyébként, ha ilyen koszos, akkor szerintem nem jól volt belerakva a szűrő, és mellészívott.

-

(#26179) macskaszőr válasza dh66e (#26141) üzenetére


macskaszőr
újonc

Jaj nagyon jó, hogy válaszoltál, már azt hittem, az ECO-t senki sem vette!
Örülök, hogy jónak találtad, még a jó kis turbókeféről tudnál esetleg véleményt mondani? Meg tudja hajtani rendesen, és mennyire tisztítható a kefe?
Nézegettem Boscht is, de ha megveszem kb ennyiért, akkor még plusz min. 10000-ért vehetek hozzá turbókefét, de 20000-ért is láttam,és még a különbséget sem találtam köztük. Mivel már azok is eco kivitelűek, 700 W-osak,, ott is kérdés a használhatóságuk.
Van ebből a típusú Sencorból egy porzsák nélküli kivitel is, direkt állatos.Ahhoz van egy kicsi turbókefe, amit külön sehol sem találok a tartozékokat áruló webboltokban. DE a porzsák tényleg olcsó, a 10-es csomagot vetted?

(#26180) Atesz 666 válasza .DLL (#26149) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Na várjunk, "multi csiszoló" alatt ki mit ért? :D Nekem még PC-ház modding korszakomból ezt a fajta gépet jelenti:" [Link]

-Nekem inkább ez,de kinek mi :U :

-Vagy pld ez:

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#26181) dh66e válasza macskaszőr (#26179) üzenetére


dh66e
veterán

Az összefoglalóban ott a kis irományom az első tapasztalataimról,fusd át.A turbókefe pucolása nekem borzasztóan körülményes,de maga a kefe kiszedett olyanokat a shaggy szőnyegből amiről nem is tudtam addig hogy ott van - na jó azért sejtettem a blökit és a lányomat ismerve :D - szóval nálam jelesre vizsgázott.
Porzsákot ezt és itt vettem.
Persze van 5db-os csomag is olcsón ha nem kell a citrus meg a motorszűrő..
Szóval a könnyen lejövő cső (ha nincs csutkára felhúzva) és a turbókefe tisztítási macera a hátrányai ennek a gépnek.

(#26182) DeFranco válasza Atesz 666 (#26180) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lidi is keveri, mind a kettő szerepelt már ezen a néven a prospektusban.

(#26183) peppe79 válasza dethroner (#26171) üzenetére


peppe79
senior tag

18 m3 nem sok, de azért érdemes egy ilyen kisebb helyiségbe is egy nagyobb teljesítményű páraelszívót választani. Alap esetben legalább 6x-os légcsereszámmal kell kalkulálni, de én inkább ennek a dupláját mondanám. Tehát a légszállítási teljesítmény inkább 200 m3/h feletti legyen, az EN 61591 szabvány szerinti méréssel. Itt ha jól emlékszem, kb. 2 méteres csőszakasszal, és egy 90 fokos könyökkel történik a mérés. Nálad sokkal hosszabb a csőszakasz, és ha jól értem, két 90 fokos törés lesz (egy közvetlenül a páraelszívónál, és egy a 2,5 méteres szakasz után). Már csak emiatt is érdemes túlméretezni, nem beszélve a szűrő elkoszolódása miatt fellépő teljesítményesésről. Én a 120, 125, vagy 150 mm-es légkivezetésű, Cata/Nodor (pl. TF-5250) és a Teka (pl. TL1 52) páraelszívóit ajánlanám. Ezek már minimum teljesítményen is képesek legalább 230 m3/h légszállításra. A nagy méretű légkivezetés, és az alacsony teljesítményen történő használat kisebb zajjal és fogyasztással jár, és a motort is kíméled vele.

[ Szerkesztve ]

(#26184) peppe79 válasza Atesz 666 (#26180) üzenetére


peppe79
senior tag

Az első képen láthatót szokták - helytelenül - multicsiszolónak hívni. Annak oszcilláló multigép a megnevezése.
A második képen láthatóra szerintem nincs pontos definíció, én akkus multiszerszámgépnek hívnám.

A finom munkákra használatos kis "Dremel" (és társai) pedig csak egyszerűen: magas fordulatszámú multigép.

(#26185) pjen válasza peppe79 (#26184) üzenetére


pjen
félisten

Akkor amit most vettem legyen fúró, gravirozó gép.A Lidl-nek beadom mint újítás.

(#26187) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Tanuljunk meg linkelni és ne szemeteljük tele a topikot!

KÖSZÖNÖM :R

"in medias res"

(#26188) mzso


mzso
veterán

Nem tud valaki egy tuti konzervnyitót, ami nem aranyáron van?

(#26189) #40553216 válasza mzso (#26188) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem ez a tuti. :DDD

(#26190) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

15-ig jó Botmixert illetve 80-ig jó mosogatógépet merre találok? Vagy tud valaki valami bevált modellt?

(#26191) headhunter


headhunter
addikt

Adott egy Whirlpool FL5105A mosógép...

Végigment az első program, indítanánk a 2. adagot és a beállított programnál csak egy kattanás hallatszik, nem indul el a mosás.

Vezérlőpanel hiba lehet? :F

(#26192) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

A kärcher VC3 és VC3 Premium porszívó között csak a hepa szűrő és a szín a különbség, vagy van más is? :F
A gyártó honlapja nem egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

(#26193) LámaZ válasza Csabroncka (#26187) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt most nekem írtad?
Mobilról nem olyan könnyű linkelni, te!
Meg különben is, 25 ezer forintot ad az állam ingyen, na ilyen szemetet küldjetek nekem, jó sokat!

Legyen minden jó!

(#26194) dethroner válasza peppe79 (#26183) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a választ!
Teljesítményben nem is volt szándékom a minimumra menni, ahogy láttam a legtöbb elszívóra már minimum 200 m3/h feletti értéket írnak. A csövezést jól értetted, majdnem félúton lenne mégy egy 90 fokos törés, ezzel együtt jön össze a nagyjából 4,5 méter. Motorerőt fontos szemmel tartani ilyen csőhossznál? És több elszívónál is olvasom hogy 2 motoros. Ezek jobbak valamiben?
Az ajánlott Cata TF 5250 már nekem is feltűnt pár oldalon, az ára is belefér és szimpatikus a 3 év hazai garancia is. Viszont, ebben a shopban 5 év garanciával hirdetik :Y Van tapasztalata valakinek ezzel a bolttal?
Hasonló árban találtam még egyet ami külsőre nagyon tetszene, de nem sok tapasztalatot találok róla. Elica elite 14 lux, erről volna szó. Van valami vélemény róla?
Nodor elszívóból nem találok 50 centiset, így ezt a gyártót kihúznám a listáról.
Cata TF-5250 esetében ez a 60-66dB zajszínt mennyire számít jónak? Egyáltalán mekkora az a 60dB, mihez lehet hasonlítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26195) Csabroncka válasza LámaZ (#26193) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A részletek nem érdekelnek, akkor ne írj semmit, ha éppen nem alkalmas! A továbbiakban is törölve lesznek az ilyen linkelés nélkül bemásolt hivatkozásokat tartalmazó, semmit mondó, hozzáfűzés nélküli üzenetek!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26196) peppe79 válasza dethroner (#26194) üzenetére


peppe79
senior tag

A 60 dB feletti zajszint hosszú távon kifejezetten zavaró. A 30ezres árkategóriában, a kihúzható páraelszívók közt az 50-65 dB közötti érték az átlagos. Az alacsonyabb, 50 dB körüli zajszinthez jellemzően túl alacsony légszállítási teljesítmény társul. Persze vannak kifejezetten halk páraelszívók is (perimetrikus típusok, Falmec páraelszívók, vagy esetleg egy Cata TF-7600 alacsony teljesítményen, de ez utóbbi készülék is már 100e Ft felett mozog). A kétmotoros típusok nagyobb teljesítményre képesek, és azonos légszállítás mellett jellemzően halkabbak. De az egymotoros páraelszívók közt is lehet találni megfelelőt.
Az Elicával nincs tapasztalatom, de lehet, hogy azok is jó készülékek. Nekem egyébként egy lengyel Amica páraelszívóm van, ami évek óta hibátlanul üzemel. Anno azért vásároltam ezt a típust, mert előlapról vezérelhetőt kerestem, relatív olcsón. Ami extra benne, és nagyon jó dolog, az a késleltetett leállítás. Emellett van zsírtelítettség kijelzés is rajta, bár ez szerintem felesleges fícsör. Egy gond van csak vele: az amerikai konyhás lakásunkba nem épp a legjobb választás (nappali+konyha=38 m2), és max teljesítményen elég zajos. Egy ekkora helyiségbe legalább egy Cata TF-6600 illene, 150 mm-es kivezetéssel. Sajnos nálunk csak 125-ös furat készült. :-(

[ Szerkesztve ]

(#26197) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni: van egy whirlpool tdlr 60111 típusú mosógépem , augusztusban lesz egy éves.
Teljesen üres dobbal nem centrifugál, háromnegyed töltettel sem mindig, kevés ruhával meg egyáltalán nem vagy 10esetből 1x centrifugál. Szűrők ki vannak tisztítva kifolyó cső illetve a lefolyó is, víszintesen van beállítva, a gép nem mozog fixen áll.
Szerintetek ez normális?
Köszi a válaszokat.

Üdv Máté

(#26198) Csabroncka válasza Racer77 (#26197) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jellemzően ezekbe a gépekbe már egyensúly érzékelőt raknak (vagy valami hasonlót ;] , ne kérdezd a pontos nevét)

Ez azt jelenti, hogy a program szivattyúzás után többször átforgatja a ruhát, rágyorsítja a dobot, majd leáll és oda vissza forgatja a ruhákat, hogy egyenletesen helyezkedjenek el.
Egy bizonyos ciklus után ha jó akkor centiz, ha nem akkor centizés nélkül leáll.

Ha új korában is ilyen volt akkor ez ilyen, ha nem akkor Gariban szervizeltetni kell....

"in medias res"

(#26199) dethroner válasza peppe79 (#26196) üzenetére


dethroner
veterán

Számomra a 30K körüli ár lenne az elfogadható, de ebben az árban nem találok halknak mondható elszívót, szinte mind 60dB körül van. Szóval ha van teljesítmény, akkor hangzavar van, lehetetlen közben mondjuk zenét hallgatni, vagy normál hangerővel beszélgetni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26200) LámaZ válasza Csabroncka (#26195) üzenetére


LámaZ
addikt

Hűtő- vagy mosógépet cserélne? Már elérhető a pályázati oldal!
„Már elérhető a háztartási nagygépcsere program pályázati oldala, az Otthon Melege Program keretében hűtő- vagy fagyasztó készülék, mosó- vagy mosó-szárítógép szerezhető be a bolti árnál 25-45 ezer forinttal olcsóbban a programban részt vevő üzletekben.
A támogatási kérelmeket augusztus 7. és 28. között, régiónként eltérő időpontokban lehet majd benyújtani - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI-vel szerdán.
Közölték: az NFM vissza nem térítendő támogatással segíti a magyar családokat abban, hogy elavult háztartási nagygépeiket új, magas energiahatékonyságú berendezésekre cseréljék.

A támogatás igénybevételéhez szükséges dokumentumokról, határidőkről és feltételekről a pályázati útmutató ad részletes tájékoztatást. Az információk már most hozzáférhetőek ITT.

A támogatási kérelmeket régiónként eltérő időpontokban nyújthatják majd be az ügyfélkapus regisztrációval rendelkező magánszemélyek a pályázati portálon keresztül, elektronikus úton.

A kormány számára alapvető fontosságú, hogy olyan programokkal támogassa a magyar családokat, amelyeknek köszönhetően a háztartások energiafelhasználása érzékelhető mértékben csökken. A 2014-ben elindított Otthon Melege Program eddig közel 120 ezer háztartás energetikai korszerűsítését tette lehetővé, mintegy 23 milliárd forintnyi támogatással - közölte az NFM.”

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.