Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) pjen válasza #94529552 (#25948) üzenetére


pjen
félisten

Szénkefe van benne,egyszer szedjél szét egy ilyen kommutátoros motórt.Egyébként jó hosszú az a kefe,van miből kopni,porzani.Ha nem kefés motor lenne a zaj a fele sem lenne.A fordulat számot másként nehézkes emelni.

(#25952) ribarszki válasza Melack (#25950) üzenetére


ribarszki
őstag

Sütő, főzőlap igen, jöhet! A fúró, dekopír inkább a barkács topik.

(#25953) Csabroncka válasza Melack (#25950) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

jöhet! :R

"in medias res"

(#25954) #94529552 válasza pjen (#25951) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet mondani bármit, amit szétszedtél abban az van, de a többit nem tudhatod. Meg azt se tudhatod, hogy az a szűrő mitől koromfekete. Szóval azt akarod mondani, hogy a koszos, kormos, kipufogógázos belvárosi levegőtől nem is lehet olyan fekete a szűrő? :(

(#25955) sfefe válasza #40553216 (#25942) üzenetére


sfefe
őstag

Es az eritrit?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#25956) Csabroncka válasza #94529552 (#25954) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem csak a szénkefe van benne, bizony a PM10-is ami a nagyvárosi korom és por, persze falun sokszor sokkal nagyobb télen a mennyisége mint Pesten a körúton :))

"in medias res"

(#25957) #40553216 válasza sfefe (#25955) üzenetére


#40553216
törölt tag

Erről még nem hallottam, de jobbnak tűnik. Igaz, k. drága.

(#25958) LámaZ válasza #40553216 (#25942) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Nagyon értékelem az utánajárásod.
Igazából nekem teljesen mindegy, hogy miből gyártják a nyírfacukrot vagy a C-vitamint stb., ha tiszta, vagyis élelmiszeripari minőségű, nincs benne kifogásolható szennyeződés.
Apropó, a kristálycukor – amelyre „esküszöl” – biztosan tiszta? Mi erre a garancia? Ugyanis, azt is (élelmiszer)iparilag állítják elő.

(Az eritritol (ezerédes) is egy élelmiszeripari termék, egy cukoralkohol. Én ezeket egy webes áruházban veszem, nem olyan vészes az áruk, kb. 1500 Ft/kg. OK, tudom, a kristálycukor csak 350 Ft/kg körüli áron kapható, de évente kb. 10 kg fogy el, ami ugye 15k Ft, és belefér.)

Ami a szürke hályogot illeti: csak az egyik, a bal szememen kezdődött, a jobbal nincs gond. Még az is megfordult a fejemben, hogy az autóban a bal oldali szemem éri a napfény, de a bal oldali ablakot mindig felhúzva tartom, sőt, keveset vezetek, tehát, szerintem nem amiatt van.

Legyen minden jó!

(#25959) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Meghalt a lidl-ben vásárolt kézi/morzsaporszívó. Sajnos a gariját nem találom, nem volt egy éves. Biztos nem tett jót neki, hogy apró kőport porszívóztam... Egyébként szuper volt :D
Lényeg, hogy szeretnék venni egy vezetéknélküli porszívót ami lehet egy kombi álló/kézi porszívó, amiről levehető a kéziporszívó. Normál porszívónk már van, de sokszor kellene csak valami apróságot eltakarítani, amihez nem vinnék fel egy nagy kábeles porszívót, továbbá autó tisztításnál is jól jönne egy kábel nélküli kis kézi porszívó.
Tudtok valamit ajánlani? Tartósság, ár/érték arány fontos.
:R

(#25960) Zeki válasza ALI_G (#25959) üzenetére


Zeki
nagyúr

Másik lidl-s kézi porszívó. :)

(#25961) sfefe válasza #40553216 (#25957) üzenetére


sfefe
őstag

1600 korul szoktuk venni cukrot mar nemigen eszem....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#25962) Csabroncka válasza ALI_G (#25959) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Bosch BKS4003, vagy 4033

A családban kettő is van, megelégedéssel használják több éve. Én is ilyet tervezek venni kis-lánykám almozása miatt ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25963) #40553216 válasza LámaZ (#25958) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hacsak nem UV-szűrős, akkor hiába van felhúzva az ablak, az UV bemegy (üvegházhatás). Meg ez biztos nem lehetne amúgy sem. 10 kg tényleg nem sok.
Nem annyira a tisztasággal, mint inkább a vegyiséggel van bajom. De valójában lényegtelen, mert nem ezobioöko vagy. :D

(#25961) sfefe
Jaja, néztem. A 250 Ft/kg cukorhoz képest drága.

[ Szerkesztve ]

(#25964) ribarszki válasza ALI_G (#25959) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha kombi 2in1 akksis gépet tervezel venni, akkor azt kell mondjam, hogy az Electrolux Ergorapido gépek nagyon de nagyon jók! Sajna drágák, de megérik az árukat!

Karácsony előtt beszámoltam a fórumon a Lidl-ben vásárolt 2in1 akksis gépről, amit anyósoméknak vettünk. Akkor azt írtam, hogy vannak hiábi, de ezért az árért nagyon jó ajánlat és megéri megvenni. Megkövetem magam. Fölösleges pénzt áldozni rá, ritka gyenge minőség. Sajna fél év után csak rosszakat tudok mondani :( Mindene szorul, alig lehet kivenni a morzsaporszívót, a tartályában a szűrő kb 2perc után eltömődik, A tartály reteszeit oldó gombot olyan erővel kell nyomni, hogy fehéredtek az ujjaim. A szívóerő nagyon gyenge lett, a kefe nyikorog, a fej rosszul fordul és sajnos nem igazán szedi föl a koszt, csak sokadik áthúzásra. Nagyon nem ajánlom, sajnos rettentően gyenge eresztés.. :(

Majd mikor hazajöttünk tőlük, itthon a 4 éves Ergorapidoval porszívóztam a kislány alatt, komolyan ég és föld a kettő. Nehéz szavakban kifejezni a minőségbeli küönbséget. Az egyiket utálod használni, a másik óriási segítég. Ráadásul az enyém még a legelső alapmodell, Ni-Mh akksival. (Egyszer már cseréltem benne az akkukat, IKEA LADDA elemekre. 5ezer forint volt a 10db elem. Mint újkorában, pont olyan 4 évesen akksicsere után.)

Ha egyszer végleg beadja a kulcsot nem fogok máson gondolkodni az Elecrolux akksis 2in1 gépén kívül. Meggyőző darab, pedig kimondottan kritikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#25965) LámaZ válasza #40553216 (#25963) üzenetére


LámaZ
addikt

Fóliázva van az oldalsó is (csak halkan mondom), kb. 30%-os a szűrése.
Amúgy elolvastam ezt az okos cikket az ibolyántúli sugarakról, és nem hiszem, hogy nekem a vezetés közben ők ártottak volna szememnek, de tehergépkocsi vezetőknél ez probléma lehet.

Bocs, most jutott eszembe, hogy sfefének is írjak:
Az édesítőszereknek nagy rajongója lettem, de azért vannak itt is lelombozó dolgok. Mindenesetre az tény, hogy nálam a fogínygyulladások gyakorlatilag megszűntek, de persze ügyelek a C-vitamin bevitelre is.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25966) emitter


emitter
őstag

Sziasztok! 20-25 ezer Ft környékén keresek minél kompaktabb és könnyebb porzsák nélküli porszívót.
Egyelőre ezzel a Bosch-sal szemezek: BGC1U112 most akciósan 25 ezer.

Mit gondoltok róla? Ha jól látom, nincs benne HEPA szűrő, ez mennyire probléma?
Más típus ebben az ársávban? Árukeresőn a TOP 10-20-ban szinte csak Samsungok vannak. Valóban jók a Samsung proszívók? (korábban mintha nem ezt hallottam volna a márkáról)

Köszi!

(#25967) Csabroncka válasza emitter (#25966) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Porszívó témában először olvasd el a tématudnivalók alatt található linket (lap jobb felső széle), ezt követően tovább tudunk értekezni!

"in medias res"

(#25968) Zeki válasza emitter (#25966) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem jó, csak a népek ezt ismerik. A samsung az mindenben f@sza, jöhet a-tól z-ig.
Pedig van ott Bosch, Philips, Karcher is...

(#25969) ribarszki válasza emitter (#25966) üzenetére


ribarszki
őstag

A zsáknélküli száraztartályos gép erősen nem ajánlott, zsákosban pedig annyira a Samsung sem.

Ebben az árban porzsákos Electrolux vagy Bosch modellt nézegess.

[ Szerkesztve ]

(#25970) emitter válasza ribarszki (#25969) üzenetére


emitter
őstag

Sziasztok!

Végigolvastam a Hogyan válasszunk porszívót? írást, azalapján valóban előnyösebb a porzsákos típus. Bár akinek lenne, nem allergiás.

Elexctroluxot nem nagyon találtam 25 ezer alatt, úgyhogy marad a Bosch. Melyik lenne a jobb választás?
Bosch BGL2A220 ProPower
Bosch BGL3B210 (GL-30)

Összehasonlítva őket, a ProPower jobb energiahatékonyságban és porvisszabocsátásban, és könnybeb is. Viszont a GL-30 picit halkabb, és hosszabb a kábele. Számítanak bármit is ezek az apró eltérések vajon?

(#25971) mastodon válasza Dluinet (#25895) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ez a poli-foszfát adagoló (Aquafilter FHPRA) jó?

(#25972) emitter válasza mastodon (#25971) üzenetére


emitter
őstag

(én is pont ilyet vettem, 4-5 havonta elég cserélnem, közepesen kemény víz mellett :) )

(#25973) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Kíváncsi leszek, vettünk egy Bosch hűtőt. arukereso oldalán levő tapasztalatok elég vegyesek, fele szuper csöndesnek mondja, fele meg panaszkodik, hogy sipoló hangja van.. Utóbbi nem lehet attól van, hogy nem állította be rendesen függőlegesre?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25974) canniball válasza bajnokpityu (#25973) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy hogy nem mindenki hallja. Mint régen a Samu vinyók esetén, azoknak is volt sípoló hangja amit sokan nem hallottak mások meg de, engem is az őrületbe kergetett.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25975) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, most figyeljetek!

Téma: mikrohullámú sütök (esetleg grillsütők)

Épp kaját készítek a mikróban.
A főzési idő ennél a kajánál – tapasztalataim szerint – 20-30 perc, de ez nem lehet folyamatos, ugyanis a kaja felforr, és kifut.
Most azt csinálom, hogy...
+ első alkalommal megy a mikró kb. 6 percet,
+ utána jön 5 perc szünet,
+ megint melegítem, főzöm 3 percet,
+ 5 perc szünet,
+ 3 perc főzés,
+ 5 perc szünet,
+ 3 perc főzés.

Tehát a főzési idő összesen 30 perc, ebből a mikró működik összesen 15 percet, és KÉSZ kaja!
(főzelék, ilyesmi)

Ezt nevezem én PULZÁLÓ FŐZÉSNEK.
Saját találmány, ne próbáld ezt pénzzé tenni, mert szétperellek! ;]

Na, de – bocsánat! – miért nem tudja ezt a mikró automatikusan, miért kell nekem ki-be kapcsolgatnom???
(Talán az ún. főzőgépek, amelyek kb. 50k Ft-ba kerülnek, tudják? Van elektromos kuktám – imádom! - de az nem tudja; igaz már 10+ éves.)

Feldobtam a labdát!
:DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25976) .DLL válasza LámaZ (#25975) üzenetére


.DLL
veterán

Pontosan milyen mikrosütőd van? RTFM megvolt?

(P.H.)

(#25977) LámaZ válasza .DLL (#25976) üzenetére


LámaZ
addikt

Fogalmam nincs, hogy mi az az RTFM.
Alap LG mikróm van.

Legyen minden jó!

(#25978) krx21 válasza LámaZ (#25975) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez nem új találmány... Szinte mindegyik mikro így működik, ha lejjebb veszed a teljesítményt. Amúgy ezt csinálom én is. :K
Valahol azt olvastam, hogy 600watt felett nem is egészséges mikrozni, mert megváltoztattja az élelmiszer molekuláit... :F

[ Szerkesztve ]

(#25979) CactuS válasza LámaZ (#25977) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Google segít, ha baj van:

Avagy:

Szabad fordításban annyit tesz: Légy oly kedves és vesd tünde szemeidet a mikró mellé adott vaskos kézikönyvre, azon belül is keresd a teljesítményszabályzó részt, mert a szemetek már ellopták az ötleted. ;)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25980) Bacusuz válasza emitter (#25972) üzenetére


Bacusuz
őstag

honnan veszed észre hogy cserélned kell?
nekem egy éve van fent a mosógépnél ami heti kb 5 alkalommal megy.
pár hete szedtem szét és nem ment bele a cuccból max egy evőkanállal.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25981) Dluinet válasza LámaZ (#25975) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az enyém tudja
valami 15 éves nevesincs

sőt, még csipog is közben, amikor meg kell keverni, kiolvasztásnál pedig forgatni az ételt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25982) #94529552 válasza LámaZ (#25975) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mint mondták előttem, alacsonyabb fokozaton kellene használnod, pl. 700, 650, 600, 550W stb. Nálam 1000W a Jet fokozat, az gyors melegítésre való, nem főzésre. Van 6. érzékes automatikus főzés, melegítés, és kiolvasztás is rajta(tizenx éves WP), de főzni még mindig a gáztűzhely a legjobb, mint ahogy a főzős tv műsorokban is azt használják általában.

[ Szerkesztve ]

(#25983) Csabroncka válasza LámaZ (#25975) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mikrók nagyon rég óta így működnek, csak nem max fokozaton kell használni! Általában az olvasztó funkció az alsó harmadban szokott lenni. Egyébként semmi extrát nem csinál, csak időzítetten a mikro-hullámgenerátort ki-be kacsolja.

Mert magának a generátornak egy állandó leadott teljesítménye van, az nem változtatható, ezért időben megy a ki-be kapcsolás legyen az kisebb watt állításnál vagy a %-ok állításánál.....stb ;)

"in medias res"

(#25984) Dluinet válasza Csabroncka (#25983) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meg vannak az iszonyat drága inverteresek

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25985) LámaZ


LámaZ
addikt

Nem mondjátok!

Én a felolvasztást is maximális fokozaton csinálom, mert a másikat nem lehet kivárni olyan lassú.

Ami pedig az RTFM-et illeti:
Használok/-unk minyimum 100 számítógépes alkalmazást, és szintén kb. minyimum 100 hardvert, beleértve a háztartási gépeket is. Mindegyiknek van kb. 100 (minyimum) kézikönyve.
Mennyi ez akkor?
200×100 = 20.000 oldal, ugye?
Plusz az ittenihez hasonló fórumok bogarászása. Meg ott vannak azok a könyvek, amelyeket a szakmád megfelelő gyakorlása mián el kell olvasnod. Meg ott vannak azok a könyvek, amelyeket általános műveltséged, vagy csak simán élvezeti értékük miatt kéne elolvasnod.
Ja, és ott van a TV, meg a jutyubok.

A természet szerinted az emberi szemet és az agyat erre az üzemmódra tervezte?
(A másik fórumban írtam, hogy a szemre a legveszélyesebbek a kis kijelzős oksotelefonok, pláne az olcsók, tehát a gyatra kijelzősek. Nekem már kezdődő szürke hályog van az egyik szememen, érted?! Szerinted TÉGED meg fog kímélni az élet???)
OK, ott van az evolúció, de az nem pár év, vagy évtized alatt dolgozik, az olyan, mint a Vatikán, száz, ezer évek alatt tesz meg egy-egy lépést.
Szerinted?

------------

el ne felejtsem, aranyos a CactuS. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25986) kelly416 válasza LámaZ (#25985) üzenetére


kelly416
veterán

Megröhögősödök! Ki mondta Neked, hogy kis kijelzős telefonon olvasd a használatit? Olvasd csak el papíron. Azért adják a készülék mellé. Az a szemedet sem rontja, meg talán a helyes megoldást is tartalmazza. Mondjuk azt, hogy kiolvasztani nem mindig max. fokozaton kell, mert a külseje megsül, mire a belseje kiolvadna. És ha nem teszed ki este egy tálba a kiolvasztani való cumókát, hogy másnap délig tudj kaját csinálni belőle mikró nélkül, mert az káros sugarakat lövell a kajádba, mert nincs időd rá, de még arra sem, hogy 10 perc alatt olvassz ki valamit mikróval a káros sugarakra fittyet hányva, aminek bizony kellene a 10 perc, akkor menj el mekibe enni. Ott tuti megkímélik a szemed, mert két látogatás után tudni fogod a teljes menüt, és úgyis mindig mindent élő szóban kérdeznek, mondanak.

Ja? És ne olvass ennyi "off" hozzászólást mert a háttérbe félig beleolvad a szürke betű, ami még jobban megerőlteti a szemedet. Na meg amúgy is csak hülyeségek vannak benne.

(#25987) emitter válasza Bacusuz (#25980) üzenetére


emitter
őstag

Jó kérdés.. :)
Már nem emlékszem, de valahol olvastam róla (talán egy fórumban), hogy akkor kell cserélni, ha már erősebben besárgulnak a kristályok. Ha már erősen látványos ez, akkor szoktam cserélni az egész mennysiéget.
Egyébként nem nagyon tapasztalom azt, amit itt írnak róla:
"A kristály a használat során feloldódik, így azt a víz keménységétől függően 3-4 havonta pótolni kell"
- nálam szinte alig fogy a mennyisége a kristálynak.

(#25988) Mister_X válasza LámaZ (#25985) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mi csak azt kértük, hogy a mikró manualját olvasd el, nem kiselőadást kértünk a "miért nem fogom" címszóra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25989) .DLL válasza LámaZ (#25985) üzenetére


.DLL
veterán

"Én a felolvasztást is maximális fokozaton csinálom, mert a másikat nem lehet kivárni olyan lassú."

Lassabb igen, ez a lényege, hogy ne forrjon fel hirtelen, és gyakorlatilag te is ezt csináltad, a 15 perc mikrohullámzást 30 percre elhúztad az 5 perc szünetekkel. Na a teljesítmény kapcsoló tárcsa ugyan ezt csinálja, csak gyorsabban, automatikusan, magától. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25990) DeFranco válasza .DLL (#25989) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó de ezt ő találta ki.

én meg kitaláltam a szakaszos helio-aerothermikus légkondicionálást. ha meleg van kinyitom az ablakot ha hideg van becsukom, és mindezt a bőrömbe ültetett biometrikus szenzorok szabályozzák.

ne próbáld ki mert szétperellek.

jus büfos.

(#25991) peppe79 válasza LámaZ (#25985) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem kell elolvasnod mindent, viszont ha saját találmányként adsz elő egy olyan dolgot, amit közel 30 éve használnak a hazai háztartások, akkor annak előtte érdemes utánajárni. :)
Talán egyedül a régi Elektronyika mikrónk nem volt képes szakaszos üzemre, de azt azt követő Goldstar például már igen. A 90-es években egy rakás mikrosütős szakácskönyvet is kiadtak, amivel azt gondolták, hogy majd jól megreformálják a hazai konyhákat. Mi is vettünk ilyen szakácskönyvet, de soha nem készítettünk vele például bolognait. :))
Szóval ez a szakaszos üzem már egy évtizedek óta bevált dolog, nincs benne semmi újdonság. Viszont hozzáteszem, hogy például a munkahelyemen még ma is el lehet puffogtatni néhány, száz éves trükköt: például, hogy egy bögre vizet teszel a felmelegítendő "száraz" étel mellé stb.

(#25992) emitter válasza emitter (#25970) üzenetére


emitter
őstag

Sziasztok!

Kezdek kiábrándulni a Boschból.. :) Hangos, rövid a kábele, és nem is olyan jó a szívási hatékonysága. Egyedül az szól mellette hogy kicsi, könnyű.

Ellenben 1-1,5 kg-mal nehezebb kategóriában van egy Gorenje és egy Sencor, amik jónak tűnnek:
halkak (71 és 74 dB), elég hosszú kábelük van, és jól is szívnak (ABEA és AACA):
Gorenje VCEA21SBKR Salsa
Sencor SVC 8 (ECO)

A Sencort egyébként is ajánlották itt sokan, meg 6 év gari van rá - jónak tűnik. Nekem és szüleimnek is a 2000W-os változat van belőle, de az ECO sem rossz, ahogy hallottam.

Mit gondoltok? :) 28 ezer Ft még belefér.

(#25993) pjen válasza #94529552 (#25954) üzenetére


pjen
félisten

A működési elv miatt van benne kefés motor,nem azért mert szétszedtem.Egy átlagos 1600w os porszívó 5x nehezebb lenne egyfázisu axinkron motorral,viszont a hangja a töredéke lenne.Szerintem ha a kormot mind elől szívná,akkor elsősorban a porzsák és a motor szűrő lenne fekte.

(#25994) Lipton


Lipton
őstag

Lézetik olyan szuperképesség, amivel nem kell a teljes leírást/anyagot végigolvasnod, hanem célirányosan tudsz keresni. A neve..... tartalomjegyzééééééék :) saját találmány, ne merjed elmondani senki másnak, szétperellek ;) ééééés most figyelj, van ugyan ez iszonyat gyorsan informatikai támogatással is, az a google :)

[ Szerkesztve ]

(#25995) pjen válasza Lipton (#25994) üzenetére


pjen
félisten

:C Ma igazán formában vagy.Ezt javasolhattad volna a törölközős témánál is. ;] :P

(#25996) Lipton válasza pjen (#25995) üzenetére


Lipton
őstag

Szeritem csak fáradt vagyok...

(#25997) #94529552 válasza pjen (#25993) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak nem analizálod a porzsák tartalmát kidobás előtt?! De ez mindegy is, mert nem a szénkefétől fekete a szűrő.

(#25998) Csabroncka válasza #94529552 (#25997) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Inkább úgy írd, hogy nem elsősorban a szénkefétől fekete! ;)

"in medias res"

(#25999) ALI_G válasza Csabroncka (#25962) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, ezek tök jók, de én Li-ionosat szeretnék venni. :R

(#26000) Melack válasza Lipton (#25994) üzenetére


Melack
veterán

Ctrl + F ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.