Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Csabroncka válasza Varoz (#25299) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Állat mellet nagy hiba volt HEPA nélkül venni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a Bosch csak butított verzió - mérd le a kazetta méretét szerintem fel tudod ezzel "okosítani".

A motorból nem kellene jönnie az égett por szagnak (ha nem maxon járatod órákig), és az sem jelent jót, hogy a porzsák után retkes a motorszűrő :( hm érdekes, nézd meg ahol rácsukod a zsákra a gép tetejét szépen felfekszik a zsák száján levő gumiperem? Hangosodott a motor? A gyengülés lehet a kár csapágy vagy szénkefe miatt is!

Garanciális még a gép? - szerviznek látnia kellene.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25302) Varoz válasza Csabroncka (#25301) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor még nem volt állat, fél éve van csak egy macska.
Majd megnézem jó-e bele a linken lévő.

Nem is jön a motorból égett szag! Szénkefe fix, hogy jó. Csak port érzek, semmi mást.
A motorszűrő eddig nem volt retkes, de most körülötte is van némi por. Szerintem sógornőm nyitogatta, és kiszórt némi port. Majd ki takarítom.

Semmi változást nem véltem felfedezni, a gyengülésben se vagyok biztos, egyedül a por az fix, hogy most már jön vissza valamennyi. Elején nem volt gond.
Garanciát nem tudom, Németországban lakunk, itt vettük a Realban kb. 1 éve.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25303) Csabroncka válasza Varoz (#25302) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor próbálj bele nézni HEPA szűrőt, oda a szövet helyére megy és tökéletes lesz minden...

"in medias res"

(#25304) #40553216 válasza Varoz (#25299) üzenetére


#40553216
törölt tag

A por szaga az nem a por. A szag a felszívott cucctól függ. De ha a szag zavar, szagszűrőt is lehet rakni.

(#25305) Csabroncka válasza #40553216 (#25304) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem nem volt még bent állatom (macska), attól lehet :F

"in medias res"

(#25306) Varoz válasza Csabroncka (#25303) üzenetére


Varoz
őstag

Megmértem, pont méret szerintem. Majd nézek egyet. :R


tomtyi

Tökmindegy, fújja vissza és zavar, elején nem ilyen volt és nem változott semmit se a felszívandó tartalom, mégis egyre rosszabb lett. Macska csak fél éve van kb. előtte is ez volt, csak nem foglalkoztam annyira vele.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25307) #40553216 válasza Csabroncka (#25305) üzenetére


#40553216
törölt tag

A poratka tápláléka az emberi bőrtörmelék meg ilyenek. Bármi kis kajamaradékot felszívsz, az már egy idő után szagot ad.

(#25306) Varoz
Valakinek valahol volt baja nem gyári, de elvileg jó minőségű porzsákkal. Lehet, tényleg az nem jó, esetleg rossz széria. De alapvetően akkor is igaz, amit írtam, különben nem lennének külön csak a szag miatt plusz szűrők, porzsákok.
Mielék, s-bag® anti-odour.

[ Szerkesztve ]

(#25308) Varoz


Varoz
őstag

A lakás leírását és a macskát azért írtam, hogy a jővőben mire váltsak. Mondjuk egyéretelműen Miele, más szóba se jöhet, ezt is az asszony vette. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25309) Csabroncka válasza Varoz (#25308) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem döntesz rosszul! Én is emellett tettem le a voksom, majd ha tönkremegy a mostani. Ha picit visszaolvasol több pozitív tapasztalatot találsz.

"in medias res"

(#25310) Varoz válasza Csabroncka (#25309) üzenetére


Varoz
őstag

Az én felhasználásomra melyik megoldás lenne jó? :)
A nappaliban van 2 hosszú szálú szőnyeg, mindenhol máshol vagy parketta vagy járólap van.

A jelenlegihez meg: Ez a zsák van konkrétan. Érdemesebb lenne a gyárit venni? Ami elvileg ez. (bár ami benne volt eredetileg az nem így nézett ki. :F )
Inkább ez lesz a gyári, mert így nézett ki ami benne volt.
Vagy maradjak a Menaluxnál és vegyek egy HEPA-t? Utóbbi jó lenne, mert van egy bontatlan Menalux. :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25311) Csabroncka válasza Varoz (#25310) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha kompatibilis lenne a HEPA szűrő az garantáltan jót tenne a porkibocsájtásnak! Zsákból azt mondom egy próbát megér, de nyilván te is tapasztalod, hogy mennyivel olcsóbb a Menalux, én nem feltétlen ezt látom a gondnak.

Tegyél egy próbát a gyári zsákkal, de a HEPA szűrős bővítést vétek nem meglépni ha kompatibilis lesz!

"in medias res"

(#25312) Varoz válasza Csabroncka (#25311) üzenetére


Varoz
őstag

Utána járok annak a HEPA-nak mindenképp! :R
Én se hinném, hogy zsák gond van. De majd meglátom azt kipróbálom-e, de a HEPA az elsődleges most.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25313) badd válasza gF (#25296) üzenetére


badd
tag

És ez miben jobb, mint a ZSPclassic?

(#25314) Varoz válasza badd (#25313) üzenetére


Varoz
őstag

Ha már pont itt vagyok.
Talán el kellett volna olvasni amit linkelt, mert ott pontosan ezt írta le, hogy miben jobb! :K
De segítek akkor:

"Én inkább már a ZPFPARKDB-t venném a helyedben. Lényeges különbség, hogy a jobb padlófej és teleszkópos cső jár hozzá.
Gyakorlatilag ez a modell megkapta a drágább ZSP sorozat tartozékait: Jobb padlófej, festett fém helyett rozsdamentes acélcső, interlockos csatakozási pontok (tehát nem csak kónuszosan szorulnak az alkatrészek).
Glamouron: 35k -20%."

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25315) badd válasza Varoz (#25314) üzenetére


badd
tag

Tehát, mondhatni ugyanaz, mint a ZSPCLASSIC (mert én nem a ZPFCLASSICra kérdeztem rá, azt a válaszát, amit linkelt, pedig egy olyannal való összehasonlításra küldte, ezért kérdeztem vissza, és nem azért, mert nem tudok olvasni), csak a ZPFPARKDB hangosabb, rosszabb a szőnyegről való szívása, ellenben olcsóbb egy 10-essel, ha a MediaMarktban veszem meg. Szóval csak árban jobb. De már nem akkora az árkülönbség, ha azt mondjátok, hogy a markabolt.hu, vagy a marketworld megbízható gari szempontjából, tehát olyanok, mintha a mediamarktban venném meg. Erre azonban nem kaptam választ, se arra, hogy mi a helyzet a Hygenie 12 szűrővel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#25316) Varoz válasza badd (#25315) üzenetére


Varoz
őstag

Na ezt benéztem, bocsi! :B :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25317) gF


gF
senior tag

Bocsi.. Én is ZPFnek olvastam.. :B Így már más tészta. A ZSP erősebb gép és hosszabb a kábele. A filter gyárilag E12-es EPA, de ezt cseréltő az Allergy Plusra ami H13-as HEPA-nak felel meg.
Mediaban lesz kupon hétvége április 2. hétvégéjén. A nagyobb márkákra ilyenkor -20% kedvezmény szokott lenni padlóápoláson (kivétel a Miele).

[ Szerkesztve ]

(#25318) DeFranco válasza polonic (#25298) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vakrozsda. én is nyomozom, hogy mi okozhatja, két eset van:

1) valós rozsda, mert most vagy valamikor régebben olyan edény/evőeszköz lett benne mosogatva ami mégsem annyira rozsdamentes (meglepően sok ilyen van) és arról mosódott át a vakrozsda a valós rozsdamentes eszközökre (valamiért a késeken szokott megállni legfőképp)

2) nem rozsda, hanem feloldatlan maradék vagy abból képződött vegyület, nekem a cukor a legfőbb gyanúsított.

(#25319) polonic válasza DeFranco (#25318) üzenetére


polonic
félisten

Volt par gyanusitottam, azokat ki is vagtam a kukaba.
Mondjuk a muanyag nyelu kesen, amit legutoljara velepakoltam, volt rozsda. Lehet akkor ez lesz. Pedig ezelott ezen meg nem volt. Meg most par kanalon is talaltam kis pottyoket.

Egyebkent a wmf edenyeken jelentek meg eloszor. De erdekes, mert az ugyanolyan cromargan anyagbol keszult kanalakon meg semmi nincs.

(#25320) pjen válasza DeFranco (#25318) üzenetére


pjen
félisten

Nekem tudod miért van a késen folt?Ha vaj krémet hagyok a pengén és úgy teszem a gépbe.A lig lehet leszedni.

(#25321) Csabroncka válasza DeFranco (#25318) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mosogatógépben keringetett mosólúg erősen korrozív, annyira, hogy hosszú idő után még az üvegpoharak is bemattulnak.

Szóval a közeg megvan!

A késeknél az szokott lenni, hogy a penge rozsdamentes, de szegecs már nem biztos, vagy a szegecselés helyén bennmarad a víz/lúg és megindul egy bizonyos idő után a korrózió.

Először azt próbáld ki, hogy szegecselés nélküli evőeszközökkel is ez a helyzet áll-e fenn. Azért nem gondolnám, hogy karamellizálódott cukor, mert az erősen víz oldható.

"in medias res"

(#25322) Intel fan11 válasza blattida (#25256) üzenetére


Intel fan11
őstag

Más egyebet mit szeretnél kihozni belőle? Pont ez a cél sztem!

Battletag: hojszi#2983

(#25323) pjen válasza Csabroncka (#25321) üzenetére


pjen
félisten

Az üveg poharak szerintem a nem megfelelően adagolt mosó és öblítő szertől lesznek mattak.Legalább 15 éve mosogatok géppel,mindíg három az egyben tablettával(márkással)nem mattúlnak a poharaim.Viszont a rozsdamentes szegecs nélküli kés,ha vajkrémes marad foltos lesz.

(#25324) DeFranco válasza Csabroncka (#25321) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szegecselt kést nem mosogatunk, mert fanyelűt nem teszünk bele alapból bakelit nyelű meg nincs.

vagy egyefém vagy öntött műanyag nyelű kések vannak.

úgy tudom azért a késeken áll meg főként, mert valamiért azon van megfelelő felület, olvastam ezt valahol.

szerintem az ok ahogy te is írod, a nem teljesen rozsdamentes anyagok jelenléte első sorban (a rozsdamentesség sem bináris) másod sorban az ételmaradék.

általános jelenség, tűréshatártól függ kit mennyire zavar, a problémával tele van a net. akivel eddig beszéltem és azt nyilatkozta nála nem áll fenn, általában a következő mosogatás utáni gépnyitáskor rámutattam a foltjaira és volt nagy nézés, hogy nahát tényleg észre sem vette.

(#25325) Csabroncka válasza DeFranco (#25324) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Fene tudja, nekem csak a teflon szokott foltos maradni, de az az öblítő miatt van...

"in medias res"

(#25326) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Én ilyen mosogatógép tablettát használok! Ezzel elvileg nem kell + sót + öblítőt adagolni a gépbe? Elég csak a tabletta?

[link]

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#25327) pjen válasza Intel fan11 (#25326) üzenetére


pjen
félisten

Tegnap üzemeltem be a Gorenjét.három az egyben tablettával 21 es német víz keménységi fok alatt nem kell semmi.Egyébként a somat gold stb tablettákra rá is van irva.Lassan 9 éves rom bosch olyan tiszta mintha uj lenne.csak tablette.

(#25328) Intel fan11 válasza pjen (#25327) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor eddig én felelslegesn vettem sót + öblítőt! 3 havonta szoktam azt a mosogatógép tisztatőt is használni amit üresen gépen kell alkalmazni! Az is felesleges? Ez a quantum max tabletta már mindent tud?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#25329) DeFranco válasza Intel fan11 (#25326) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kell semmi. ez a teteje a tablettáknak amúgy kb... nekünk bevált a sima lidlis "mindentbele" talbletta is, abban is van só meg öblítő és szépen mosogat. nem rosszabb ennél.

tisztításra nem használunk semmit, takarítja az magát. szűrőkre rá kell nézni időnként, ha meg büdösödik akkor az okot kell megszüntetni.

(#25330) pjen válasza Intel fan11 (#25328) üzenetére


pjen
félisten

Én szoktam tenni bele félévente finis tisztítót,azt a flakonosat,de még sosem volt büdös.

(#25331) #40553216 válasza DeFranco (#25324) üzenetére


#40553216
törölt tag

Még egy indok az evőeszköztartó fiók mellett, hiszen a vízszintes késeken nem áll meg a víz. :DDD

(#25332) badd válasza gF (#25317) üzenetére


badd
tag

Semmi gond, ezért kérdeztem vissza, és emeltem ki, hogy ZSP, mert sejtettem, hogy félreolvastad.

Köszönöm a szűrőcserés információt, meg a lehetséges akciós tippet, addig simán tudok várni a vásárlással.

Varoz:semmi gond

[ Szerkesztve ]

(#25333) Safranek


Safranek
aktív tag

Üdv

Whirlpool mosogatógép F7 hibakód nem az optikai szenzot miatt volt. :( MIndegy cseréltem.
Kiszedtem gépet , lebontottam az oldalát és elindítottam.Elkezdi felvenni a vizet , majd rövid idő múlva hibakód. Bal oldalán van ' labirintus' abban van a Reed relé Hogy ezen mi kerül ennyibe , gőzön nincs. :F
Lehet ez okozza a problemet. Ezt lehet javítani? :U

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#25334) sysrq


sysrq
őstag

IKEA TILLREDA indukciós főzőlappal van valakinek tapasztalata?
Pont ugyanannyiba kerül mint a nonémek, és a kinézet sem más.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25335) davver


davver
csendes tag

Sziasztok!

Egy picit elvesztem a kínálatban és szeretnék segítséget kérni hozzáértőktől!

Adott egy alagsori, belvárosi közösségi tér, kb 150-200m2 amihez porszívót keresünk!
Napi illetve 2 napi szinten 20-50 ember fordul meg, és hetente van takarítva a helység!

Elég sok por összegyűllik és ehhez szeretnék egy megfelelő eszközt amivel tisztán lehetne tartani a teret!

A helység 90%-a régi elhasznált itt-ott töredezett linoleum, aminek cseréje egyenlőre nincs tervbe.
A maradék két helység sajnos szönyeggel van ellátva (ráadásul abból is a borzasztó fajta, 2 centi hosszú pulikutyaszerű anyagból :-)

Első körben ezt a száraz-nedves pórszívót néztem ki :
Kärcher MV 5

Árban nagyon maximum :50.000FT lenne a cél, illetve fontos a garancia is!

Tudtok ajánlani egy megbízható csalódásmentes gépet ebben az árkategóriában?

Előre is köszönöm a segtséget
Üdv Dávid

[ Szerkesztve ]

(#25336) st6969 válasza Csabroncka (#25325) üzenetére


st6969
őstag

Bevonatos (teflon, kerámia...) edényt gépben mosogatva nekem az a tapasztalatom, hogy lerövidíti az élettartamát, még ha "mosogatógép álló" jelzővel is illetik.
A másik az igazán éles kések, amit szintén nem javasolt gépbe tenni (késes topikban olvasottak alapján)

(#25337) polonic válasza st6969 (#25336) üzenetére


polonic
félisten

A mi tefal kerámia edényünkre rá is van írva, hogy inkább kézzel mosogassuk. Ott nincs ilyen, hogy beteheted gépbe is.

(#25338) Safranek válasza Safranek (#25333) üzenetére


Safranek
aktív tag

Van folytatás ;]
Miután lement a program , kipakoltam és az alsó kar nem volt a helyén. :Y
Ez mitől van?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#25339) blattida válasza Safranek (#25338) üzenetére


blattida
nagyúr

1. Levetted.
2. Lejött (például azért, mert eltömődtek a fúvókák és a nagyobb nyomás lelökte...vagy eltört
3. Levetted és nem raktad vissza rendesen. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25340) Safranek válasza blattida (#25339) üzenetére


Safranek
aktív tag

1, Nem.
2,"nagyobb nyomás lelökte" ez volt a tippem , az okát keresem.
3,megint nem :DDD
Amúgy mostanában szívat rendesen a 'dög'. :O

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#25341) #40553216 válasza Safranek (#25340) üzenetére


#40553216
törölt tag

4. Valami lelógott és abba ütközött bele, emiatt esett le. Nekünk az evőeszköz fiók fölötti harmadik kar esett le emiatt.

(#25342) Safranek válasza #40553216 (#25341) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ez lesz az. Szerintem. :))
Köszönet :R

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#25343) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

Tudom a BEKO nem tartozik az ajánlott, megbízható márkák közé. Tűzhelyet szeretnék venni, kombi-inox változatot.
Erről tudtok mondani valamit?
BEKO TŰZHELY

Kerülendő vagy vállalható?
Vagy mit tudtok 100e Ft körül ajánlani? Fontos hogy 60cm legyen szélességre.
Normálisabb márkák 120tól indulnak...
Köszi

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#25344) blattida válasza DinkaDanka (#25343) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A tűzhely nem az a használati tárgy, ami megkövetelne egy nagy és drága márkát ahhoz, hogy megbízható és tartós legyen, mivel a tűzhelyek elég egyszerű szerkezetek, így a beko nevű darabok is nyugodtan megvehetőek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25345) DinkaDanka válasza blattida (#25344) üzenetére


DinkaDanka
tag

Köszi a választ!
Electrolux meg Bosch van 115-120 körül. Majd még kitalálom megéri-e rááldozni azt a +30e ft-ot :)
:R Sosem volt még Beko márkás termékem, lehet megér egy próbát :)

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#25346) Ádám16 válasza badd (#25315) üzenetére


Ádám16
addikt

Mától 20% kedvezmény padlóápolási cikkekre a MM-ban!
Legalább a Glamour napokon nem kell tolongani... :)

(#25347) #40553216 válasza Ádám16 (#25346) üzenetére


#40553216
törölt tag

És a Mielék is. Hihetetlen! :DDD

(#25348) vferi90


vferi90
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy lehet-e venni valahol LG mosógéphez szervízkábelt(?). Ebay-en biztos van csak nem tudom hogy keressem.

Köszi

Note9

(#25349) menthor


menthor
tag

Sziasztok!

Anyámnak van egy BOSCH SMS40M52EU/03 mosogatógépe, már jó pár éve használja. Az edénytartó kosarak "álló pöckei" közül már elég soknak meg van repedve a műanyag/gumi burkolata, és eléggé rozsdásodnak, ami már meglátszik néha az edényeken, poharakon. Van-e erre esetleg megoldás, vagy komplett ÚJ alsó-felső kosár? Hol lehet ezeket jó áron kapni?

Köszi, üdv, Miki

the truth is out there

(#25350) pjen válasza menthor (#25349) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó áron sehol.Az Orczy nál biztos megrendelik,egy vagyonért.Az egészet nem lehet esetleg szintereztetni.Mondjuk nem tudom,hogy bírná a forró mosószeres vizet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.