Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Mate válasza TomMusic (#25549) üzenetére


Mate
nagyúr

A legjobb pedig a seprű, mert nem fogyaszt áramot.

(#25552) TomMusic válasza ribarszki (#25550) üzenetére


TomMusic
őstag

Zanussi Zan1800

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25553) #94529552 válasza TomMusic (#25549) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én elfogadom, hogy neked ez a jó, viszont nekem ismerős az ilyen hengeres szűrővel való porolás, koszolás, ésatöbbi. Nyáron még egyszerű, mert ha a kuka felett a szöszöket kiszeded belőle, akkor vízzel ki lehet csapatni a maradékot az udvaron. De nem kívánom vissza sosem. Ezeket minden használat után el kellett játszani, a porzsákos pedig 2-3 havonta cserélni, ami hipp-hopp készen van. Az itteni első vásárló véleményével teljesen egyet értek. Az első ilyen tartályos után még bepróbálkoztam egy Elux Z9900-as
másik tartályossal, de ennek csak szűrője van a mini tartálya mögött, ami papírból van( a gyártó szerint mosható a papírszűrő :( ) és 4k darabja, amit azért ajánlatos évente kicserélni. Ez pár nap használat után repült vissza a boltba. Innen kezdve nálam csak porzsákos játszik, és örülök, hogy váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#25554) ribarszki válasza TomMusic (#25552) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennek a portartály részében egy hengeres szűrő van? Majd eztán egy szivacsréteg fogja föl a maradék port?

Szerintem a következő beruházásod egy normálisabb, tisztességes porzsákos gép legyen. Utána csak azt fogod kérdezni, hogy miért nem hamarabb? A zanussi meg megy kocsiporszívónak. :DDD

(#25555) Zeki válasza ribarszki (#25554) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!

(#25556) koxx válasza TomMusic (#25549) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"A tartályos porszívó a legjobb" én is ezt gondoltam eddig, aztán jött egy Miele C2 :)

(#25557) gF válasza TomMusic (#25549) üzenetére


gF
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#25559) ribarszki válasza Cyrin (#25558) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez a két mondat csodálatos:

"a motor tartósságát biztosítja az az előírás, hogy a porszívók képesek legyenek 500 üzemórás működésre"

"a porszívó egyik legfontosabb tartozékának, a gégecsőnek is bírnia kell a strapát: a szabály szerint "a gégecsőnek 40 ezer alakváltozott állapotban elszenvedett rezgési ciklus után is használhatónak kell maradnia."

Mindegyik tudni fogja, a gyártó vizsgálatai szerint, laborban, steril körülmények között. Ahogyan az S500-as Mercedes is 5litert eszik 100-on a gyári adatok szerint.

Aztán ha a valóságban megpusztul a gégecső, vagy a motor, a szervíz magasról le..., hogy ment-e 500 órát vagy sem. Volt rajta garanica? Ha volt szerencséd, ha nem akkor mehetsz reklamálni és bebizonyítani, hogy "csókolom én csak heti 1 órát használom, tehát maximum 397 óra lehetett benne"

Megint egy nagyon hangzatos mondat, egy bullshit, egy parasztvakítás. Wow 500óra! Wow 40.000 alakváltoztatás! Csak a valóságban, a felhasználó szempontjából nagy lócitromot ér.

(#25560) pjen válasza ribarszki (#25559) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul 500 óra nem is olyan sok.

(#25561) dh66e válasza TomMusic (#25549) üzenetére


dh66e
veterán

A tartályos porszívó a legjobb.
Teljességgel igazad van, én a réginek a tartályát kocsimosáshoz használom,de virágot is lehet bele ültetni és mivel van füle könnyen telepíthető is. ;]

(#25562) ribarszki válasza pjen (#25560) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nincs valami nagyon elcseszett (szándékos) gyári konstrukciós hiba, akkor az 500 órát csuklóból teljesítenie kéne minden gépnek. Egyáltalán nem nagy szám.

De ne mondjátok, hogy rémeket látok, íme egy majdnem fél millás LUX! porszívó motorja. Érdemes belenézni. Erre nehéz mit mondani..

(#25563) KMT


KMT
addikt

Ha jól látom, Gorenje nincs a mm-os akcióban, de ez a VCEA 21 SBKR porszívó alapból egész jó áron van, mondjuk egy akciós ZPFclassic-kal összehasonlítva (amihez +3e a HEPA szűrő).
Az adatlapját megnézve, eggyel rosszabb a szőnyegtisztítása, viszont halkabb. Szól valami más ellene, vagy az electrolux mellett?

(#25564) #40553216 válasza ribarszki (#25562) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez mellbevágó. Korábban megnéztem az elejét. Az a persely elképesztően gagyi megoldás.

(#25565) zoltan6 válasza #40553216 (#25564) üzenetére


zoltan6
őstag

Nemrég javítottam,csapágyaztam egy alap,legolcsóbb,belépőszintű bosch porszívót,sima 608zz-s csapágy volt már abba is,szörnyű hogy már mindennel spórolnak,a prémium drága gépekbe is gagyi alkatrészek kerülnek. :(

(#25566) Csabroncka válasza zoltan6 (#25565) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"a prémium drága gépekbe is gagyi alkatrészek kerülnek" ez azért nem feltétlenül igaz, de a prémium gépek tartóssága is csökkent!

"in medias res"

(#25567) pjen válasza zoltan6 (#25565) üzenetére


pjen
félisten

tulajdonképpen mi bajod volt azzal a csapággyal?

(#25568) #40553216 válasza ribarszki (#25562) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes Lux vásárlási tapasztalatok.

(#25567) pjen
Szerintem félreértetted, mert rosszul tagolta a mondatot. A Bosch csapágyát inkább éppen azért említette, mert már ebben az olcsó gépben is csapágy van. A „szörnyű spórolás” nem erre a csapágyra, hanem a „prémium” márkáknál is terjedő rossz tendenciára vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#25569) pjen válasza #40553216 (#25568) üzenetére


pjen
félisten

Igen,valószínű.Egyébként sok mindenben van sikló csapágy,golyó koszorú,és jól működik.Ki tudja mennyit ment az a sikló csapágy mire így elkopott.

(#25570) Morris válasza #40553216 (#25568) üzenetére


Morris
veterán

Nálunk van a családban egy lux porszívó.
Kb 10 éve megvan. Olyan mint újkorában. A mai napig tökéletes a gép is és a részegységei is.

(#25571) pjen válasza Morris (#25570) üzenetére


pjen
félisten

nem akartam írni,de nekem is van hosszú évek óta egy Lux gőzállomásom és tökéletes.valamit azért tud,lehet nem véletlen olyan drága.

(#25572) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

Nemrégiben vettem egy Liebherr hűtőt, ami elvileg NoFrost-os is, viszont az a gondom indult el, hogy a hűtő részének eléggé jeges a hátoldala már, pedig kb 2 hónapja ha megy.
Valaki tapasztalt már ilyet? A használati utasítás erről annyit ír, hogy az ajtó tömítést vizsgáljam meg, annak nincsen baja. Külföldi fórumon olyat találtam, hogy valamilyen érzékelőnek a hibája okozhatja, de lévén alig ment még a hűtő, kifogtam volna gyártási hibásat?

(#25573) dh66e válasza utgyuru (#25572) üzenetére


dh66e
veterán

Hívd a szervizt.

(#25574) utgyuru válasza dh66e (#25573) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Holnap azzal kezdek, inkább olyanra gondoltam, hátha van valami opció amit nem kapcsoltam be / rosszul állítottam be (sose volt még "smart" hűtőm :B ), szóval inkább a user errort akartam kizárni mielőtt hülyét csinálnok magamból.
Amit még találtam, hogy nem tud lefolyni a víz belül, mert el van tömődve a lefolyónyílás, megnéztem ezt is, eltömődve nincsen, teljesen száraz, mintha el se jutna odáig a víz hogy le kelljen folynia.

(#25575) #40553216 válasza utgyuru (#25574) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a tavaly meghalt 19 éves no-frost hűtőnkben sem a hűtő-, sem a fagyasztórészben nem láttam soha jeget.

(#25576) pjen válasza utgyuru (#25572) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak autómata leolvasztó,és alul eldugult az a lyuk ahol lefolyik a víz a motorra?

(#25577) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

azokat kérdezném, akiknek bosch főzőlapjuk van. mindegy, hogy indukciós vagy sem, szerintem szoftveresen ugyan azok. az a problémám, hogy eddig amikor egy főzőlapot kiválasztottam és nyomva tartottam a plusz vagy mínusz gombot a lap hőfokjának beállításához, amíg az ujjam rajta volt a gombon, léptetett. most folyamatosan nyomogatnom ugyan ezért. bementem a menüjébe, de nem találtam meg mi állítódott el. szerintem el sem tudtam nyomni semmit. sajnos google-ben sem tudom erre hogyan keressek rá... : ((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25578) MittuDomain_ válasza utgyuru (#25574) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ment privi.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#25579) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Elköltöztünk és van itt egy Whirlpool 6.érzék hűtőszekrény.
Működik mert hűt meg fagyaszt de a felső ajtón levő digit kijelző teljesen sötét, hiába nyomogatom semmit se csinál :(
Gondoltam elemesek ezek és le van merülve benne, de akkor hogy lehet ezt a panelt kiszedni belőle? Próbáltam kipattintani de lehet nem így kell mert pattog le róla a króm keret...

Samsung Galaxy S10+

(#25580) st6969 válasza pcgamer01 (#25579) üzenetére


st6969
őstag

Csodálkoznék, ha elemes lenne egy beépített kijelző, nem tartom valószínűnek. Ha mégis az, a típusszám alapján keress rá a használati útmutatóra, ahol találni fogsz rá erre utalást.

(#25581) pcgamer01 válasza st6969 (#25580) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Tipusszám, na azt sehol se találtam rajta:F
Kihuztam de semmi nincs rajta :(

Samsung Galaxy S10+

(#25582) pjen válasza pcgamer01 (#25581) üzenetére


pjen
félisten

A hűtő típus száma alapján kéne rákeresni.

(#25583) st6969 válasza pcgamer01 (#25581) üzenetére


st6969
őstag

Hűtőtérben keresd a címkét, kell, hogy legyen valahol. :K

(#25584) Zeki válasza pcgamer01 (#25579) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy meghalt a kijelző, vagy nem kap valamiért áramot. Aligha elemes.

(#25585) Csabroncka válasza pcgamer01 (#25579) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Több ok ami miatt óva intettem magam az ilyen digitális kijelzős hűtőktől. Na nem azért mert nem jó dolog, vagy probléma lenne velük, de a javíttatásuk egy vagyon. Kérdés amúgy tudod-e a hőmérsékletet állítani? Ha igen akkor ne foglalkozz vele, mert a javítása horibilis költség szinte biztos. Ha a nem akkor érdekes a helyzet, így hűt azt jóvan :) - ehhez képest egy mechanikus bi-metál kapcsoló jóval pontatlanabb, de fillérekbe kerül :(

"in medias res"

(#25586) pjen válasza Csabroncka (#25585) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy már majdnem minden ilyen.PL:mosógép,mikró stb.

(#25587) Csabroncka válasza pjen (#25586) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez így van, viszont a hagyományos smart-frostos hűtők közül több gyártó kínálja még a sima egyszerű mechanikus kapcsolósakat. Nyilván ennek van egy bizonyos hátránya, de személy szerint én fölöslegesnek tartom háztartási körülmények között a hőmérséklet +/- 0,5 °C os tartását. Én megelégszem a mechanikus kapcsoló 1,5 - 2 fok közötti pontosságával....

"in medias res"

(#25588) pjen válasza Csabroncka (#25587) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van,csak sajnos a marketing,a dizájn nagy úr.Azonkívűl a digitálist egyszerűbb és olcsóbb gyártani.

(#25589) pcgamer01 válasza Csabroncka (#25585) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nos ez a baj, hogy a hűtő, fagyasztó minden funkcióját az a panel irányítja így manuálisan semmit se tudok állitani :[

Samsung Galaxy S10+

(#25590) zoltan6 válasza pcgamer01 (#25589) üzenetére


zoltan6
őstag

nem olcsó hozzá [link] megnézetném egy elektronikai műszerésszel,lehet csak kisebb javítható hibája van,üvegbizti,stb.
távjavítás forumán próbáld megkeresni a készüléket tipússzám alapján,meg ott vannak szakik,tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25591) pcgamer01 válasza zoltan6 (#25590) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm a linkeket! :R
Valóban elég húzós ára van :(

Samsung Galaxy S10+

(#25592) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

Kenyér dagasztáshoz melyik gépet javasoljátok? 1 kg liszt + 6 deci víz
Elég széles a paletta, pl. Electrolux EKM 4100, most 80-ért a MM-ból? Ez azért elég drága...

Vagy alsóbb/noname szegmensből: Klarstein Bella 40-ért?

Vagy valami mást?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25593) maross


maross
veterán

Kávéfőzőt rendeltem rokonoknak, automata és két személyes kellene mindenképpen, amit sikerült rendelni, az csak kávébabból készít kávét...

Innen rendeltem, van ezek kozt olyan ami daralt kavet is tud?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25594) krx21 válasza maross (#25593) üzenetére


krx21
nagyúr

Az automata kávéfőző lényege, hogy automatikusan darál és úgy készít kávét. Darált kávéhoz valami olcsób egyszerű karos presszógép kell. De amúgy aki szereti a kávét az darálja... Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
Kávé készítés, alap szabálya: a kávét frissen daráljuk...

[ Szerkesztve ]

(#25595) maross válasza krx21 (#25594) üzenetére


maross
veterán

azt irja rajta hogy ne tegyunk bele "olajos kavet"... ez mi lenne, vehetnek batran barmit amire nincs felirva hogy extrasag lenne?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25596) krx21 válasza maross (#25595) üzenetére


krx21
nagyúr

Minden kávé többé-kevésbé olajos. Szerintem a lényég, hogy a darálót is tisztítani kell néha...

(#25597) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

briggs motoros fűnyíró problémával jó helyen járok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25598) Voice24 válasza maross (#25595) üzenetére


Voice24
őstag

Válaszd nyugodtan bármelyiket, a szemes kávéból frissen darált és főzött kávénál nincs jobb. Az szerintem ne legyen szempont egy automata gépnél, hogy tudjon őrölt kávét is kezelni (amúgy a legtöbb tud). Nem tudom, mi az az olajos kávé, de ahogy írták, minden kávé tartalmaz valamennyit. De hogy ez ártana a gépnek, kétlem, de tisztítani, karbantartani amúgy is kell őket.

(#25599) Elemental válasza Voice24 (#25598) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem az ilyen ízesített cuccok, mint pl frei kávék. De bajnokpityu személyében pont egy szakavatottat tiszteletünk, hátha van kedve elmagyarázni :)

(#25600) bajnokpityu válasza Elemental (#25599) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem látok kérdést, amire megpróbálhatnék válaszolni.
olajos KVnak én a túlpörkölt "olaszos" KVt hivom, én ilyet nem iszom.

briggs motoros fűnyíróra senki többet? :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.