Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) qwertly válasza Csabroncka (#25791) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,eddig fagor volt aminél az felső ajtaján volt a vegyszer adagoló mi evvel a gond?itt a motor éget le.
Más: háztartási gépeknek is van outlet boltja.Érdemes ott vásárolni ugyan úgy gyári garit adnak,vagy van valami buktató a dologba.

(#25802) ribarszki válasza qwertly (#25801) üzenetére


ribarszki
őstag

"Csak' ennyi. Lassan lerohad a teteje. Fagor innováció :D Ugyan ezt produkálja az Indesit is! (Saját kép)

[ Szerkesztve ]

(#25803) #40553216 válasza DeFranco (#25800) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mármint a kifejezetten gyantás vízlágyításhoz való só kategóriáján belül tök mindegy. ;)

(#25804) koxx válasza Met (#25798) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R
Tenyleg sehol nem talalkoztam meg vele

(#25805) qwertly válasza ribarszki (#25802) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ez meg volt nálam is,de én betudtam a párás levegőnek.

(#25806) Met válasza koxx (#25804) üzenetére


Met
nagyúr

Én sem de google a barátom ;) , valószínűleg nem európai piacon vannak jelen.
LG-nek is van beépíthető főzőlapja, csak itthon nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25807) ribarszki válasza qwertly (#25805) üzenetére


ribarszki
őstag

:N Ez nem pára, ez csak néhány márka kiváltsága ;] Pl az Electroluxnak a dob fölött van a mosószer adagolója, ott nincs is ajtórohadás.

[ Szerkesztve ]

(#25808) DeFranco válasza #40553216 (#25803) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a só ami kell bele sima (majd csabroncka kijavít ha tévedek) nacl ami arra kell hogy a gépben eleve benne levő gyantarudat (ami a vízlágyítást végzi tulajdonképpen) regenerálja vegyi reakció által. innentől kezdve ha azt a só tudja, hogy ő nacl akkor az tökéletes, nem lehet fokozni, nincs jobbabb só, max. az lenne gond, ha akármivel felütnék és nem tiszta só lenne.

(#25809) Dluinet válasza ribarszki (#25802) üzenetére


Dluinet
nagyúr

whirlpool is ezt csinálja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25810) #94529552 válasza Met (#25806) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amcsiban van a robbanós Samsung(nemcsak telefon is van ilyen) mosógép, de az más rendszerű, mint az itteniek. Asszem keverőtárcsás megoldású.

(#25811) pjen válasza #94529552 (#25796) üzenetére


pjen
félisten

Nem volt szempont.Amit cseréltem az felül töltős volt.Elöltöltősünk még nem volt,most lett.

(#25812) pjen válasza Joezyka (#25799) üzenetére


pjen
félisten

Sok féle tablettához nem kell só.Pl:Somat gold.

(#25813) Dluinet válasza #94529552 (#25810) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gondolom nem keverőtárcsás, hanem agitátoros

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25814) #94529552 válasza Dluinet (#25813) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felőlem akár robbanómotoros is lehet, annyit nem ér meg nekem, hogy pontosan utánaolvassak, mert itt nem ilyeneket árulnak. :DDD

(#25815) Zeki válasza Dluinet (#25813) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez a lögybölő.
:)

(#25816) peppe79 válasza pjen (#25812) üzenetére


peppe79
senior tag

"Sok féle tablettához nem kell só.Pl:Somat gold."

Nem csak a Somat goldhoz nem kell só, hanem egyikhez sem. :)
A só a gyantatöltet regenerálásához szükséges. Ha nem adagolsz a mosogatógépbe sót, azzal tönkre vágod a vízlágyító rendszered.

(#25817) LámaZ


LámaZ
addikt

Köszönöm a válaszokat, akkor az olcsó Clatronic porzsákos porszívó kilőve.
Kimásoltam a lényeget, majd 2 hónap múlva, amikor tényleg megyek a boltba, figyelembe veszem.
:C

Legyen minden jó!

(#25818) Joezyka válasza DeFranco (#25800) üzenetére


Joezyka
senior tag

ez nagyon érdekes, mert a hátulján meg van egy "táblázat" aminél írja, hogy melyik fajtába mi van. És akkor láttam meg, hogy az utolsó 2 (talán 3 ) oszlopban lévőket már nem tartalmazza az én fajtám, és azok között van a vízlágyító só is.

Tegnap spar-ban pont akciós volt ilyen só úgyhogy vettem. Bár az ára ehhez képest nem volt akciós, de az mellékes. inkább megveszem és kidobom az ablakon azt a pár száz ft-ot, mint baja legyen a mosogatógépnek.

ha hazaérek, lefényképezem a mosogatótabletta hátulját, mert most nem találom azt ami leírást ami nekünk van, pedig a csomagolása ez a zöld amit te is linkeltél

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#25819) ribarszki válasza Joezyka (#25818) üzenetére


ribarszki
őstag

Lidl,DM,Aldi,Müller,Spar(Blink) só tökéletes. Sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#25820) Joezyka válasza ribarszki (#25819) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi, akkor ezek után (ha tényleg nincs a tablettában, akkor olyat veszek)
tegnap csak a spar-ig jutottam és ez is tesco gazdaságos spar volt :S

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#25821) pjen válasza peppe79 (#25816) üzenetére


pjen
félisten

Nem is akarom használni a gép vízlágyító rendszerét.A tablettán rajta van,hogy hányas keménységi fokig nem kell külön sót adagolni.Azért 3az1 ben.Mos,öblít,vizet lágyít.

(#25822) #40553216 válasza DeFranco (#25808) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen. Csakhogy az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy az étkezési célokra vásárolható só is jó. Pedig az túlnyomó többségében nem, mert van sokban van pl. csomósodásgátló, vagy jód, vagy kálium, vagy akármi.
Fordítva viszont igaz: a vízlágyító só simán használható étkezési célra, pont azért, mert tiszta NaCl. Csak nehezebb adagolni. A legtöbb sószóróból pl. nem jön ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25823) peppe79 válasza pjen (#25821) üzenetére


peppe79
senior tag

Az addig OK, hogy te nem akarod használni, csak másokat ne beszélj rá ilyesmire! :N A tablettában lévő vízlágyító adalék ugyanis nem tudja helyettesíteni a mosogatógép vízlágyító rendszerét.

(#25824) Csabroncka válasza #40553216 (#25822) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az nem attól van, persze ettől függetlenül hazavágja a gyantát! (A karbantartós leírásban leírtam, hogy miért)

peppe79: attól függ, hogy milyen kemény a víz, egy 10 alatti német keménység simán "maszkírozható", más kérdés hogy ez Mo-n ritkább, inkább 14-20 közötti a gyakori.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25825) pjen válasza peppe79 (#25823) üzenetére


pjen
félisten

Olvasd el a tabletta használati utasítását.Ha sót is tennék a gépbe és használnám a Somat gold tablettát,akkor a tipikus só túladagolás hiba lépne fel.Pár hónap híján 9 évig használtam egy Bosch mosogató gépet,külön sót sosem látott.A most vásárolt Gorenje leírásában is az van,ha megfelelő a víz és 3 az 1 tabletta,nem kell só.Nyilván olcsóbb akciós tabletta+akciós öblítő+só.Nekem megéri egyben megvenni.

Csabroncka:Nem is akarom használni a gyantát.

Egyébként nem akarok én senkivel vitázni,mindenki azt használ amit akar.Minden esetre ezt most ollóztam a Somat honlapjáról:"Amennyiben a víz keménysége nem éri el a 21 °dH értéket (német vízkeménységi skála) nem szükséges vízlágyító só és öblítő használata." ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#25826) #40553216 válasza pjen (#25825) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az aldis dobozára ugyanez van írva. A mosogatógép gyártó (nálunk Whirlpool) viszont azt írja, hogy használd. De ha nem érdekel, hogy tönkremegy a gyanta, akkor ne használd, és kész.

(#25827) pjen válasza #40553216 (#25826) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,nem érdekel a gyanta,sosem érdekelt.Egyébként a Finish drágább termékein is ott van, só és öblítő funkció.

(#25828) Joezyka válasza pjen (#25825) üzenetére


Joezyka
senior tag

az első részt én is meg tudom erősíteni, mert az siemens leírásában is az van, hogy ha olyan tablettát használok ami tartalmaz vízlágyítót (sót), akkor nem kell külön sót vennem / töltenem az adott tartályba (és persze kapcsoljam ki az ezt ellenőrző funkciót a gépen, vagy el sem indul).

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#25829) pjen


pjen
félisten

Somat honlap.

Ha multifunkciós tablettát alkalmaz (pl. Somat All in One vagy Somat Gold), akkor öblítő hozzáadása egyáltalán nem szükséges. Továbbá (a német vízkeménységi skálán) 21°dH értékű vízkeménységig nem szükséges a vízlágyító só hozzáadása. Azonban a keményebb víz esetén ajánlott a vízlágyító só használata, hogy megóvja a mosogatógépet, és jobb eredményeket érjen el. A mosogatógép típusától függően figyelmeztető lámpa is jelezheti az öblítő vagy a vízlágyító só hiányát. Ezeket a lámpákat figyelmen kívül kell hagyni, a megfelelő feltételek mellett, ha multifunkció tablettát használ.

(#25830) peppe79 válasza pjen (#25825) üzenetére


peppe79
senior tag

Nincs olyan tabletta, ami helyettesíteni tudná a regeneráló sót. Az addig stimmel, hogy a tablettában lévő vízlágyító adalék mosogatás alatt, a mosogatótérben feloldódik. Azt azt követő öblítési fázisban viszont már a lágyítatlan víz kerül a mosogatótérbe, majd a szárítási fázisban is ez a lágyítatlan víz csapódik le a mosogatógép belső falán.

(#25831) peppe79 válasza pjen (#25829) üzenetére


peppe79
senior tag

Amit a Somat oldalán írnak, az nettó hülyeség. Egyrészt, nem vízlágyító sóról, hanem regeneráló sóról van szó, másrészt hogy ez ≥21 nk° vízkeménység esetén (amit már igencsak kemény víznek jellemeznek) elhagyható lenne, az meg egy nagy mese. A Somat abban érdekelt, hogy hatékony, és cseppmentesen száradó mosogatógép tablettát állítson elő. Az, hogy eközben mi történik a mosogatógépeddel, az pont hidegen hagyja...főleg úgy, hogy Németországban már jóval korábban kialakult a "dobd el, és vegyél újat" szemléletű fogyasztói társadalom, mint nálunk. Esetleg a Csabroncka által leírtak alapján lehetne helytálló a regeneráló só elhagyása, de ahogyan ő is írta, Magyarország nagy részén (leszámítva a délkeleti régiót) nem a lágyvíz a jellemző.

(#25832) pjen válasza peppe79 (#25830) üzenetére


pjen
félisten

Ha le tudunk szállni a holdon,valószínűleg azt is meg lehet oldani,hogy a tabletta programozottan oldódjon.Egyébként nem tudom honnan veszel ilyeneket.Ha igazad lenne a poharakon ott lenne a lerakodás a program végén,de nincs.Minden nagy gyártó hazudik:Somat,Finish,Siemens,Gorenje,csak Te tudod a tutit.
Értd már meg,nem akarom regenerálni,mert nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#25833) DeFranco válasza pjen (#25832) üzenetére


DeFranco
nagyúr

annyit legalább tudunk, hogy mi van a tablettában, vízlágyító adalék, vagy vízlágyítóviaszhengerregeneráló só, vagy csak vak vezet világtalant és közben egymással ordibálnak hogy a másik lépett lócitromba?

mer' ha só, akkor mindenkinek igaza van és a viaszhenger is megmenekül, csak mondom.

(#25834) pjen válasza DeFranco (#25833) üzenetére


pjen
félisten

Én írtam.nem akarok vitát.Mindenki azt használ amit akar.Ezt viszont a Fővárosi vízművek honlapjáról másóltam:*A német keménységi fok (nk) a CaO mg/liter egy tizede, tehát például 141 mg / liter CaO esetén az érték 14,1 nk (2016).no comment.

(#25835) pjen


pjen
félisten

A Somat abban érdekelt, hogy hatékony, és cseppmentesen száradó mosogatógép tablettát állítson elő. Szerintem ez a lényeg,nem kell cifrázni.A 8és fél éves Bosch mosogató gépemen a szivattyú romlott el,de egy fia vízkő nem volt a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#25836) peppe79 válasza pjen (#25832) üzenetére


peppe79
senior tag

"Ha le tudunk szállni a holdon,valószínűleg azt is meg lehet oldani,hogy a tabletta programozottan oldódjon."

Értem. Tehát mielőtt a mosogatógép az öblítési fázis előtt kiszivattyúzná az ételmaradékokkal feloldott mosogatóvizet, egy speciális vízszűrő berendezés kémiai úton kivonja a feloldódott vízlágyító adalékot, majd visszakeringteti a rendszerbe, hogy aztán az öblítővizet is lágyítsa. Végül is, ha egy 20 milliárd dolláros program keretében sikerült eljutni a Holdra, minden bizonnyal nincs lehetetlen küldetés egy 100 ezres mosogatógéppel se. Sőt, egy 70 forintos tabletta is van olyan intelligens, hogy a mosogatógépek időtartambeli fázisaitól, és az adott hőfoktól függetlenül, programozottan oldódik ki.
Maradjunk annyiban, hogy én sem akarok vitát, és akkor egyezzünk ki abban, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Bár én javasolnám, hogy előtte kérdezzen meg egy háztartásigép szerelőt is.

(#25837) Csabroncka válasza peppe79 (#25830) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha csak tablettát használsz azt nem az adagolóba kell rakni, hanem a program elejétől kezdve az edények közé! A tabletta több fokozatban oldódik, így lágyító/öblítő fázis marad a legvégére.
Más kérdés, hogy barokkos túlzásnak tartom a 20-as német keménység adalékos kezelését, ráadásul foszfáttartalmú szerek használatát már tiltja az únió.
Ha nem használsz regeneráló sót attól nem megy tönkre a gyanta. Idővel amúgy is csökken a kapacitása, de ami igazán tönkreteszi az a porozitását csökkentő oldhatatlan anyag, szerves anyag..stb

"in medias res"

(#25838) pjen válasza peppe79 (#25836) üzenetére


pjen
félisten

Úgy érvelsz mint az egyszeri Skót aki azért nem vesz hűtőt,mert nem hiszi el,hogy elalszik a lámpa,ha becsukja az ajtót.A házt gép szerelőről.Az utobbi időben sajna volt nálunk 3 is.A háromból három háromféle mosógépet ajánlott megvételre,Viszont az ecetet amit itt olyan ellenszenvel kezelnek, mindegyik ajánlotta víz kő ellen.

Csabroncka:Én az adagolóba raktam mindíg,se a Gorenje,se a Siemens nem írja,hogy ne tegyük az adagolóba.Kifogom nyitni rövid idővel a program indulása után,kiváncsi vagyok hol lesz a tabletta.

[ Szerkesztve ]

(#25839) Morris válasza peppe79 (#25830) üzenetére


Morris
veterán

+1

Ha már só... Mi a fenének gyártanak külön dolgokat mintsem csak all in one tabit?
Értelme van?
Ennyi erővel mindenki használhatna egy tablettát és nincs só meg öblítő utántöltés.

Nem véletlenül kell a gépbe mindhárom, külön külön.

[ Szerkesztve ]

(#25840) #40553216 válasza peppe79 (#25831) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, az viszont már kamu, hogy a tabletta regeneráló sót tartalmazna. Összetételében lehet, funkciójában biztos nem. Hiszen ahhoz vissza kellene jutnia, ráadásul az agresszív mosószerrel együtt, a gyantára. Ezt pedig biztos nem teszi meg.

(#25832) pjen
„azt is meg lehet oldani,hogy a tabletta programozottan oldódjon”
Ezt minek? Több (a legtöbb?) program már az elejétől használja a mosószert és emiatt a sót is kell. Mikor máskor kellene oldódnia?

(#25837) Csabroncka
Pedig az aldis all-in-one is foszfátos.

(#25839) Morris
Kereslet-kínálat? Piacgazdaság? Meg ilyenek?

(#25841) pjen válasza #40553216 (#25840) üzenetére


pjen
félisten

Én csak azt nem értem,ha egy Siemens,Gorenje,Somat,Finish rá meri írni,hogy nem kell tabletta,hisz ha hazudna már rég rábizonyították volna a fogy.védők,akkor ezt pár bot csinálta szakember milyen alapon tagadja.

Tomtyi:azért kell programozni,hogy ne az egész oldódjon fel egyszerre.Az öblítő vízhez a tabletta azon része maradjon ami az öblítéshez és nem a mosáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#25842) peppe79 válasza Csabroncka (#25837) üzenetére


peppe79
senior tag

"A tabletta több fokozatban oldódik, így lágyító/öblítő fázis marad a legvégére."

Az, hogy a tabletta több fokozatban oldódik ki, még hihető is. Az viszont már nem, hogy a tabletta tudja, hány perces programot futtattál le, és hogy milyen mosogatógéppel.

(#25843) peppe79 válasza pjen (#25838) üzenetére


peppe79
senior tag

Én úgy érveltem, hogy leírtam neked, milyen fázisokon keresztül megy végbe a mosogatás. Te meg úgy érvelsz, hogy 'ez' meg 'az' van ráírva a mosogató tabletta dobozára.
Én elhiszem neked, meg a gyártónak is bármit, ha el is tudjátok magyarázni, hogy hogyan működik.
Egy példa: adott egy 30 perces gyors program, meg egy 200 perces ECO program. Hogyan számolja ki ez a "programozott" csoda tabletta, hogy mikor kell kioldódnia?

(#25844) pjen válasza peppe79 (#25842) üzenetére


pjen
félisten

Hogy a gép típusa,hogy jön ide?még az idő csak hagyján.Szerintem döntően a hőmérséklet határozza meg.A 30 perces gyors proginak is van olyan fázisa ahol a tabletta meghatározott részei oldódnak és a 200 percesnek is.A 200 perces progi döntő részén csökkentett intenzitással és hőfokon ugyanazt a vizet keringeti a mosatlanon.

[ Szerkesztve ]

(#25845) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

100.000 forintig milyen hűtőszekrényt ajánlanátok? Amit szeretnék, hogy tartós legyen és ha lehet keveset fogyasszanak. :R

és persze a minél több garancia!

Első körben egyébként ezt néztük ki: Whirlpool BLF 8122 OX

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25846) dh66e


dh66e
veterán

Whirpool klimákkal van valakinek tapasztalata?

(#25847) koxx válasza dh66e (#25846) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

100k ert jo vetel, de csodat nem kell tole varni.

(#25848) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Kenyérsütővel kapcsolatban lenne szükségem tanácsra.

Igazából a keresőben is már úgy kezdtem keresni hogy a lehető legerősebbet és így akadtam a 850 wattos Orion OBMD5401 kétlapátos kenyérsütőre, amiről árukeresőn írtak véleménye alapján elég jónak tűnik.

Ugyanebben az árszegmensben van Gorenje is aminek szebben cseng a neve, ám egy lapátos és 550wattos, noha a neve így néz ki: Gorenje BM900W kenyérsütő (de nem 900wattos :D )

Szerintetek van értelme ennek a watt dolognak, vagy csak nekem van beakadva, hogy minél erősebb annál jobb? Végtére is komoly négermunka a dagasztás, már csak kézzel is..

Másrészt meg szerintem ha lehet akkor inkább legyen 2 mint az 1 lapát, vagy a kettőnek van hátránya?

(#25849) koxx válasza DeathAdder (#25848) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nincs jelentosege. Sokkal jobban szamit, hogy milyen program fut a gepen ill milyen minosegu a keveroedeny. Tefalok nagyon jok, ha a penz nem szamit akkor a panasonic a legjobb.

(#25850) DeathAdder válasza koxx (#25849) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :) 20e-től többet nem szeretnék adni érte és most marketworld-on ingyen kiszállítanak ha 2 napon belül megrendelem.

A programokhoz nem konyítok, gondolom jól megsüti egyik is másik is, eddig tűzhelyben sütöttem, csak nagyon utálok már kézzel dagasztani meg keleszteni meg várni, ezért bűntudatom is van hogy pénzt adok ilyesmiért :)) viszont vannak itt Gorenjek is ebben az árszegmensben amiben nézelődöm, meg ez a 2 lapátos 850wattos Orion. Nem tudok dönteni :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.