Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Voice24 válasza dh66e (#25150) üzenetére


Voice24
őstag

Menjünk lottózni, mert a mi Candy mosogatónkat sem látta még szerelő az eltelt kb. 7 éve alatt... :D A hangját nem vitatom, hogy van, de azért a megbízhatóságáról is várnék konkrét (rossz) tapasztalatot, mert nem sűrűn olvastam ilyesmit... ;]

(#25152) ribarszki válasza dh66e (#25148) üzenetére


ribarszki
őstag

A gyári zsák ha beválik, akkor ez nagyon-nagyon jó ár érte! 380ft/db, plusz illatosító, plusz szűrő. Ha a minősége ok, akkor kár tovább keresgélned..

(#25153) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Írtam már ide bójler választással kapcsolatban, de most lenne 1 konkrét kérdésem! Jelenleg vízátfolyós gázos vízmelegítőnk van, amit szeretnénk cserélni egy tárolós hajdú gázos vízmelegítőre (120 l-es). Kérdésem az lenne azonos fogyasztása mellett többet fogyaszt 1 tárolós vízmelegítő mint 1 átfolyós, ha igen mennyivel?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#25154) Sinisi válasza Csabroncka (#23804) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezek szerint ha a fagyasztó része is no frosztos abban is kell lennie egy ventillátornak? Nálunka hűtős része no frosztos, ott van is egy venti, de úgy emlékszek, hogy a korábbi is no frosztos volt a hűtős részénél és ott nem volt keringető. Jelenségként az biztos, hogy mindkettőnek a hátoldalán (hűtő rész) kicsapódott a pára, cseppek formájában, és odafagyott, majd felolvadáskor valamennyi lefolyt a kivezető nyíáláson át a kompresszor köré, de cseppmentes a hátulja (belülről) sohasem volt, illetve a mostani sem az.

(#25155) Dluinet válasza Intel fan11 (#25153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az átfolyós őrlángos vagy begyújt magától?
Az átfolyósodnak van puffer tartálya?
Milyen kemény nálatok a víz (milyen időközönként vízkőmentesítitek)?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25156) emitter válasza blattida (#25149) üzenetére


emitter
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat! Akkor inkább nézelődök, várok még, hátha lesz Bosch is akcióban. Az a jó, hogy nem annyira sürgős még a téma, ráér még 2-3 hónapig.

(#25157) Csabroncka válasza Sinisi (#25154) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

NO frost hűtőnél nem fagy a hűtő hátuljára a pára, mert ezt a kondenzátor csapatja le!

"in medias res"

(#25158) Sinisi válasza Csabroncka (#25157) üzenetére


Sinisi
senior tag

Khmmm... Ez akkor azt jelenti hűtőtér sem No frostos nálunk :F :Y

(#25159) Met válasza Intel fan11 (#25153) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem valamivel többet fogyaszt a tárolós.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25160) pjen válasza Sinisi (#25158) üzenetére


pjen
félisten

A Tietek nem csak autómata leolvasztásos?

,.Ird be gugliba típust.

[ Szerkesztve ]

(#25161) Sinisi válasza pjen (#25160) üzenetére


Sinisi
senior tag

Sajnos de! Leolvasztja a levegőből lecsapódott párát...

Most már csak azt nem értem, hogy az összegyűlt víz, ott ahol kifolyik a motorhoz kívülre az egy kilépési pont, tehát, hogy oldották meg, hogy ott ne áramoljon be a hűtőtérbe folyamatosan a külső levegő?
+, hogy miért csak a hátoldalán csapódik le olyan látványosan (ott futnak a hűtőcsövek? ezért belül ott van a leghidegebb pontja (oldala)?)

[ Szerkesztve ]

(#25162) blattida válasza Intel fan11 (#25153) üzenetére


blattida
nagyúr

A gázbojler fogyasztása alacsonyabb, ráadásul pontosabb vízhőmérséklet előállítására és tartására képes, ezért, ha elfér és rendszeresen használnátok is a tárolt vízből és van rá keret, akkor mindenképp a gázbojler ajánlott az átfolyós helyett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25163) #94529552 válasza ribarszki (#25152) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, nem tudom, hogy milyen márkájú és minőségű lehet az a zsák mivel Sencor gyár nincs, lehet akár Aspico is. De van ott is helyettesítő, mint a KleenAir, vagy más helyeken Menalux és egyéb márkás dolog, amiben jobban bízni lehet.
Sinisi Milyen típus? Úgy tudom, csak a No-frost hűtőkben van ventillátor, de lehet még azokban sem mindbe.

[ Szerkesztve ]

(#25164) Csabroncka válasza #94529552 (#25163) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Működési elvből fakadóan a No-frostban mindig van ventilátor!

Sinisi: megnézem a privátot, csak most nem érek rá!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25165) #94529552 válasza Csabroncka (#25164) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösz, és hol van a kondenzátor, ahol lecsapódik a pára?

(#25166) blattida válasza #94529552 (#25165) üzenetére


blattida
nagyúr

A hűtő hátulján, a hűtőtérben, a szokásos helyén. Hogy pontosabb legyek, maga a kondenzátor a hátsó falban helyezkedik el, oda fújja be a ventilátor a párás levegőt és az ott csapódik ki, majd fagy meg, amit időnként automatikusan leolvaszt és elvezet a külső kondenzvíz tartályba, ahonnan majd a meleg hatására elpárolog...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25167) dh66e válasza ribarszki (#25152) üzenetére


dh66e
veterán

A gyári zsák ami benne van tökéletes-lehet van jobb nála ezt tapasztalat híján nem tudom megmondani-megrendeltem azt.
Köszi a tanácsokat.

(#25168) Csabroncka válasza #94529552 (#25165) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

pl.: ábra

"in medias res"

(#25169) attiati


attiati
veterán

szerintetek az baj, ha egy villa fején a belső élek így néznek ki?

18/10-es atomtartós nikkel ötvözetből van, de nekem nem tetszik ez a megmunkálás. Nem fog ott oldódni, rozsdásodni hosszú távon? (mintha nem lenne lecsiszolva fényesre. Kicsit érdes, matt hatású.)
Drága készlet és nem egyedi hiba, az összes készlet ilyen.
Lehet, hogy nem fértek hozzá annyira, mint a külső élekhez?
(evés közben nem zavarna és esztétikailag sem)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25170) #40553216 válasza ribarszki (#25152) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért az is hozzá tartozik, hogy csak 2,3 literes, így normál méretben az ára inkább 750-800 Ft.

(#25171) blattida válasza attiati (#25169) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez csak esztétikai probléma, semmi nem tud onnan kioldódni, hevíteni meg nem fogjátok, ha jól gondolom...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25172) DeFranco válasza attiati (#25169) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a miénk is ilyen az összes, nem csináltam ügyet belőle. valószínűleg nem volt hozzá célszerszám, hogy ott is megmunkálják a bevonat.

(#25173) #40553216 válasza attiati (#25169) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekünk is ilyen mindegyik, talán annyi eltéréssel, hogy a drágábbnál a villahegyek szélei le vannak gömbölyítve, az olcsóbbnál csak le van csapva.

(#25174) Intel fan11 válasza Dluinet (#25155) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jelenleg átfolyós őrlángos van!Nincs tartálya! Nincs probléma a vízzel kb 5ezer ft nyáron a gáz számla vele! 120 literes tárolós gázbojlert szeretnénk venni! Kémény + a gáz vezeték adott! Csak le kell cserélni!

[link]

Ezt néztük ki konkrétan! 3 helyre szeretnénk a vizet eljuttatni! fürdőszoba kád, mosdó, és konyha! 3 tagú család vagyunk! Elvileg A-s fogyasztású, de konkrétan nekem ez mennyit jelent számlában kb?

Battletag: hojszi#2983

(#25175) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#25174) üzenetére


Intel fan11
őstag

Viszont amit nem tudok még, hogy kéményes vagy kémény nélkülit válasszak? Igazából van ablak a fürdőszobán ami nyáron éjjel nappal nyitva van! De télen nincs nyitva. Azt olvasom elvileg van vmi beépített funkció, hogy kikapcsol ha leesik az oxigén szint a fürdőben! Ki melyiket ajánlja?

Battletag: hojszi#2983

(#25176) Dluinet válasza Intel fan11 (#25174) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bojler olcsóbb lesz.
Kéményest vegyél (kémény bélelve)

vízfogyasztásban lesz csökkenés
kényelmesebb lesz
gázfogyasztás -20% (az árban nem lesz annyi, mert van alapdíj)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25177) Intel fan11 válasza Dluinet (#25176) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehát a tárolós gázos bojler kevesebbet fogyaszt mint a jelenlegi átfolyós gázos bójler? Hogy értve a víz fogyasztásban lesz csökkenés? Nem szeretnék kevesebbet fürdeni :D

Battletag: hojszi#2983

(#25178) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Kis segítség kéne.Van egy Whirlpool WSF5511 A NX hűtőm,a normál hűtő térben akadozik a világítás,az ajtó kapcsoló a hunyó.Szedett már ki valaki ilyet a keretből?Olyan mintha csak be lenne pattintva,de nem akar kijönni,kitépni nem akarom.Valami ötlet, :R :R :R :R

(#25179) Dluinet válasza Intel fan11 (#25177) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az átfolyós bekapcsolásához rendesen meg kellet nyitni a csapot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25180) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

kiadott albérletünkbe kellene átfolyós gázos vízmelegítőt vennem. a régi a klasszik FÉG volt, ami a 80-as évek vége felé épült társasházakban fordul elő főleg. (ha ez segítség)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25181) pjen válasza Dluinet (#25179) üzenetére


pjen
félisten

Ha nagyon folyik a víz mégsem meleg.

(#25182) #94529552 válasza Intel fan11 (#25175) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha már van kémény, akkor sztem is jobb a kéményes bojler. Az ablak nem szempont egyiknél sem, mert ha kell, akkor fix nyílás szükségeltetik, de ezt majd a hivatalos beszerelő szakember pontosítja, az előírások szerint.

(#25183) Intel fan11 válasza #94529552 (#25182) üzenetére


Intel fan11
őstag

Rendben! Akkor elvan döntve Hajdu 120 literes tárolós gázos kéményes bojler lesz! Melyik szaküzletben érdemes vásárolni ilyet? Még annyi talán, hogy 80 vagy 120 literes legyen? 3 felnőtt napi fürdés mosdásra kellene igazából! + várható majd gyerek :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#25184) pjen válasza Intel fan11 (#25183) üzenetére


pjen
félisten

Ha elfér én a 120 líiterest venném.

(#25185) blattida válasza Intel fan11 (#25183) üzenetére


blattida
nagyúr

Felnőtteknél naponta 30 liter/fő meleg víz fogyasztással érdemes számolni, így mindenképp a minimum 120 literest érdemes venni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25186) Intel fan11 válasza blattida (#25185) üzenetére


Intel fan11
őstag

Értem, akkor ez is eldőlt :) Köszönöm a segítséget!

Battletag: hojszi#2983

(#25187) Teaway válasza Intel fan11 (#25183) üzenetére


Teaway
veterán

Egyértelműen a 120-as a minimum.

Nincs itthon csokid??

(#25188) DeFranco válasza Teaway (#25187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mekkora egy 120-as bojler mérete nagyjából? mivel érdemes számolni?

(valószínűleg nekünk át kell állni átfolyós gázosról tárolós villanyosra kéménybélelés nemlevési okokból)

(#25189) Intel fan11 válasza DeFranco (#25188) üzenetére


Intel fan11
őstag

gázosnak 1150 mm magas 515 mm átmérő!

Battletag: hojszi#2983

(#25190) Sotho válasza Csabroncka (#25035) üzenetére


Sotho
őstag

+1 érdekesség: ha 100.000 ion van 1 cm^3 levegőben akkor az ion: nem ion arány 1 : 250.000.000.000.000 -hoz.
59455 év alatt lélegeznénk be 1 cm^3 iont. :D

[ Szerkesztve ]

(#25191) Teaway válasza DeFranco (#25188) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudom, nekem átfolyós gázos van.

Nincs itthon csokid??

(#25192) #94529552 válasza DeFranco (#25188) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt megtaláható a méret, vagy az üzletek és gyártók weboldalán.

(#25193) BB9000 válasza csokinick (#24945) üzenetére


BB9000
senior tag

Szai Csoki,

Bosch mosógépeknél arra kell figyelni, hogy hol szerelték össze. Made in Germany -> megbízható. Turkey -> olcsó.

(#25194) Safranek


Safranek
aktív tag

Úgy vélem a hogy a korábban írt whirlpool mosogatógép F7es hiba az alábbi miatt lesz: (szűrőket megnéztem egyik sem volt koszos :N )
Az öt és tíz év közötti Whirlpool mosogatógépek olyan vízszint szabályzóval vannak szerelve, aminek membránja egy idő után megkeményedik, és ezért nem érzékeli megfelelően a vízszintet. Ez ürítési, vagy vízfelvételi hibajelzést eredményez, ami miatt megáll a program.

Ilyenkor csere a szabályzó , jól gondolom ugye?

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#25195) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani porszívót 55 nm-es lakásra? Lenne 2 db picit vastagabb szőnyeg (2 x 200X280) is, azon kívül járólap és laminált parketta lenne. Állat nincs, de nem kizárt, hogy lesz egyszer... :U

Mivel a tároló szekrény kapacitásom erősen limitált, így valami kisebb, kompakt méretre gondoltam, de mégis erős, minőségi darabra. Így első körben én ilyen száraz tartályosra gondoltam.

Köszi szépen előre is! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#25196) ribarszki válasza la_cc (#25195) üzenetére


ribarszki
őstag

Inkább haladjunk a második kör felé, amennyiben az porzsákos 😁 Árban meddig mész el? Hangerő, halk működés mennyire fontos? Allergia?

[ Szerkesztve ]

(#25197) la_cc válasza ribarszki (#25196) üzenetére


la_cc
addikt

Mi a baj a száraz tartályos gépekkel? :)

Árat nem tudok mondani, eddig még nem kellett vennem porszívót sose. :B 30 körül kapni értelmeset?

Hangerő nem hiszem, hogy szempont lenne, bár nyilván örülnék, ha nem ordítana. Por allergia nincs (egyelőre, kop-kop). :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#25198) ribarszki válasza la_cc (#25197) üzenetére


ribarszki
őstag

(A félreértések miatt, száraztartályos gép alatt, nem a hordós / vödrös nagy ipari gépeket, takarítógépeket értjük, hanem a kicsi, porzsáknélküli gépeket.)

A fenti nem neked szólt, csak a tisztázás miatt :)

Szóval, azokkal elég sok. Valójában csak a gond van. Erről itt a fórumon meglehetősen sokan tudnának mesélni.. sajnos.. hamar eltömődő szűrők, technológiából fakadóan tökéletelen szűrés, rohamosan csökkenő szívóerő, hangosak, hepa szűrő korai elhaláozása, macerás takarítás, várni a száradó alaktrészekre, szivacsokra. Egy pót szivacs, és hepa páros pedig majdnem annyi mint egy olcsóbb gép ára...

Amennyiben a tartályban van egy hengeres szűrő az még nagyobb szívás, ott kézzel kapargathatod a sok mocskot a szűrő bordái közül. Jellemzően ez a nagyon olcsó modellek kiváltságai. A samsung nem használ ilyet, de az sem sokkal jobb. Hidd el, nem akarsz te ilyen nyűgöt magadnak :)

Az eldobható porzsák havi költsége kb 200Ft.

Bosch, Electrolux vonalat bátran ajánljuk. Persze nagyjából 50k alatt majdnem minden gép kompromisszumos a maga módján, de alapjában véve jól használható gépekről beszélünk.

Árban feljebb kezdődnek a Miele gépei, ezekről is csak pozitívan tudunk szólni. Mondjuk itt már a C1-nél is megkapsz olyan dolgokat, amiket árban lejjebb nem. (Bolygókerék, klikkes reteszrendszer a csöveknél) Eseteg olvasgass vissza, sokan vettek Bosch, Electrolux, Miele gépet, mindenki nagyon szereti a sajátját.

[ Szerkesztve ]

(#25199) Morris válasza la_cc (#25197) üzenetére


Morris
veterán

Szarok. Gyengék.

Annyiért electrolux-éknál nézz körül!

(#25200) ribarszki válasza Morris (#25199) üzenetére


ribarszki
őstag

Végülis így is össze lehet foglalni rövidebben. :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.