Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Elemental válasza menthor (#25349) üzenetére


Elemental
addikt

Nézz szét az ebay-en is, hátha van.

(#25352) BB9000 válasza Ádám16 (#25346) üzenetére


BB9000
senior tag

Pontosítok: Akár 20% kedvezmény!
Miele gépek esetén inkább 10%. De az is szép.

(#25353) st6969 válasza menthor (#25349) üzenetére


st6969
őstag

Na, akkor innen jöhet ez a rejtelmes rozsdásodás a rozsdamentes evőeszközökön...Nekünk a 6 éves Ikeásnál ugyanez van, a pöckök végeiről szintén lepattogott a burkolat...

(#25354) menthor válasza pjen (#25350) üzenetére


menthor
tag

beszélek majd egy homokfújó-szinterező emberrel. még ami eszembe jutott az valami hőálló szilikon... :DDD

the truth is out there

(#25355) DeFranco válasza menthor (#25354) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem kockáztatnám meg az utólagos fusizást vele... elég kemény viszonyok uralkodnak ott bent a mosogatás alatt, nagyon komoly lúgok dolgoznak nagyon meleg vízzel (a kezed a tabletta is lemarná, meg a víz is bőven a mosogatási hőmérséklet felett van) akármit nem lehet abba a katlanba tenni.

a sima "lakossági" szinterezés nem ezekre a viszonyokra és főleg nem étkezési célra van kitalálva. én elengedném.

(#25356) badd válasza Ádám16 (#25346) üzenetére


badd
tag

Igen, köszi, láttam és tegnap este meg is rendeltem egy ZSPclassicot.

(#25357) menthor válasza DeFranco (#25355) üzenetére


menthor
tag

akkor esetleg vmi ötlet? :F mert a 2 új kosár ára már megközelíti egy új gép árát (ami nem mellesleg felháborító...) :((

[ Szerkesztve ]

the truth is out there

(#25358) polonic válasza menthor (#25357) üzenetére


polonic
félisten

Új gép? :D

(#25359) menthor válasza polonic (#25358) üzenetére


menthor
tag

a kosarak "hibái" miatt szerintem is az új gép lenne az ésszerű megoldás :C :W

[ Szerkesztve ]

the truth is out there

(#25360) polonic válasza menthor (#25359) üzenetére


polonic
félisten

szerinted a smiley miért van ott a végén.... :U
egyébként meg te írtad, hogy a kosarak árai megközelítik a gép árát... szóval akár még ez is megoldás, nem? :U

(#25361) menthor válasza polonic (#25360) üzenetére


menthor
tag

értettem az iróniát :DDD
nyilván nem költenék rá nagyobb öszeget :Y

the truth is out there

(#25362) blattida válasza menthor (#25357) üzenetére


blattida
nagyúr

Vegyél egy használt miele mosogatógépet 50000 forintért és használd vagy használjátok boldogan, még legalább 10 évig. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25363) DeFranco válasza menthor (#25357) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bontóban néznék szét, vagy ha van elektronikai üzletes ismerős, akkor őt zsonganám körbe, hogy vittek-e vissza hasonló típust és meg lehet-e bugázni a tálcát.

jobb ötletem nincs sajnos, ez tényleg szívás.

(#25364) blattida válasza menthor (#25349) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebből is látszik, hogy egy max 5 éves bosch mosogatógép mennyire tartós... :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25365) pjen válasza blattida (#25364) üzenetére


pjen
félisten

Egy hete cseréltem le a 8 1/2 éves Bosch-t és semmi baja nem volt az edény tartónak,viszont tönkre ment a motorja.

(#25366) DeFranco válasza blattida (#25364) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hagyd már ezt a hülyeséget... láttál te már megpakolt mosogatógépet? simán lehet, hogy le lett verve a borítás, vagy egy edény élesebb pereme kezdte meg a műanyagot...

szerinted a csodamiele tálcája miből van? adamantiumból?

elismerem hogy jó termékek a mielék, de ez a vérpistizés ami megy rajtuk ez nevetséges. hoogyne persze. szar a bosch nyilván...

(#25367) blattida válasza DeFranco (#25366) üzenetére


blattida
nagyúr

Láttam, nem is egyet.
A mai gépek anyagai plusz a nagyon agresszív mosószerek együtt megteszik a hatásukat.
Ez tendencia, sajnos. Ha mindenki továbbra is rozsdamentes anyagokat használna a mosogatógépekben, akkor nem jelentkezne a korrózió.
A miele nem csoda, csak ők így nem olcsósítanak. Amúgy is használtat ajánlottam, pont az ára miatt.
A bosch nem szar, sosem írtam ilyet, magam is ajánlottam már itt többször is az új gépek közül, így azt hiszem, inkább neked szúrja a szemed a miele megemlítése, valamiért.

pjen[/B
Igen, az akkori bosch-ok tartósabbak voltak, mint az újabbak, sajnos el kell tudni fogadni azt a tényt, hogy minden szarabb, mint régebben, márkától függetlenül. Fölösleges azon rugózni, hogy bosch vagy miele, mert mindegyiknek rövidebb az élettartama és kevésbé tartós.
A bosch meg amúgy is gyártat mindenhol és mindenféle minőségben, az olcsó gépeik meg ma már nem hozzák azt, amit régebben, ez is tény. Ha új bosch-t vettél volna, az nem menne el 8,5 évig, abban biztos lehetsz, de abban is, hogy a gorenje sem. Fogyasztói társadalom van, a gyártóknak rohadtul nem érdeke, hogy sokáig működjenek a termékeik, mivel akkor nem lenne eladás és bedőlne a túlságosan nagyra nőtt biznisz...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25368) menthor


menthor
tag

ha nem Bosch lenne, vagy ha nem ~50-60.000 lenne ez a retek bele, nem is lenne problémám...

egyébként beszéltem a homokfúvós - szinterezős érdi emberrel, azt mondta többször is csináltak már ilyesmit, eddig nem volt panasz, és kompletten előzetesen látatlanba ~5000/db :U

the truth is out there

(#25369) DeFranco válasza blattida (#25367) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó én meg arra szavazok, hogy eleve sérült a műanyag burkolat és attól kezdett el rozsdásodni. ennyi. kisebb esélye van, mint az anyaghibának, láttam már pár boscht elég változatos koreloszlásban.

(#25370) blattida válasza DeFranco (#25369) üzenetére


blattida
nagyúr

Az én szememben az szar, ha csak a műanyag burkolat gátolja meg a korróziót, írtam már, hogy eleve rozsdamentes alapanyagokat kellene használni, csak hát minek, ha nem akarják, hogy tartós legyen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25371) DeFranco válasza blattida (#25370) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö... a miele az amúgy teljesen bevont alapanyagot is rozsdamentes fémből csinálja? srsly? nehezen hinném. akkor be se kellene vonni, jó lenne úgy ahogy van.

(#25372) polonic válasza DeFranco (#25371) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én mondjuk nem tudom. Blattida hátha.
Ha lekopik róla a bevonat, akkor beszámolok róla.

De a lényeg. Azért észre lehet venni, hogy más kategória a kettő.
Most költöztünk kb 3 hónapja vadiúj irodaházba, ahol a konyhákban emeletenként 2 vadiúj mosogatógép van. Mindegyik whirlpool beépíthető. A probléma az, hogy húzom ki az alsó kosarat és leugrik mindig a sínről, nyeklik az egész tartó, a középső is ilyen szétesős érzés kelt, ahogy kihúzom. És nem csak egynél, hogy egyedi hiba lenne. Direkt megnéztem a többi gépnél is. Sajnos ilyen, igénytelen gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#25373) pjen válasza menthor (#25368) üzenetére


pjen
félisten

esetleg annak is érdemes lenne utána nézni,mennyiért dobnák be egy kemény króm fűrdőbe.Nekem egy komplett húsdarálót 5000fz ért akartak bevonni.

blattida:Azért is írtam,ha nem megy tönkre ez, akkor elromlik az.Meg van ez szervezve.Egyébként ha 8 évet kihúz a Gorenje én elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

(#25374) blattida válasza DeFranco (#25371) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapvetően higiéniai, láthatósági és praktikus okai vannak, hogy a mosogatógépek tálcája fehér.
Igen, a miele mosogatógépek kosarai is rozsdamentes fémből készülnek, meg egyáltalán, a prémium osztály más gyártóinál is ilyen fémeket használnak, illetve régen, mások is, a sokkal olcsóbb gépek esetében.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25375) DeFranco válasza polonic (#25372) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem én csak ez mindenképpen irreleváns.

az a baj ezzel, hogy hitvita. mindenki azt fényezi ami van neki és azt kutyázza amivel megszívta, kb. egyelemű mintákból általánosít, max. internetes emberek légkörből kapott információival alátámasztva.

értem én hogy miele, semmi bajom nincs vele, nekem nem azt dobja ki a matek, de ettől még szép meg jó. csak éppen ne az almát hasonlítsuk a körtével. mert ha az új árukat hasonlítom össze, akkor többszörös az árdifferencia amit kifizetsz egy "valószínűségért" (lévén a 15 éves gépeknek semmi köze a mostaniakhoz) meg némi kiterjesztett funkcionalitásért. ha meg azt hasonlítod össze, hogy azonos áron mit kapsz (új középkategóriát vagy 10 éves mielét) akkor meg azért hibázik a matek mert van egy 10 éves valamikódrágavót géped, amire megint csak semmi garancia nincs azon kívül, hogy kis szerencsével elmegy addig mint az új középkategóriás. és akkor finom voltam.

teljesen felesleges ezeket ilyen szinten hasonlítgatni, megférnek egymás mellett, de ez az ujjal mutogatás hogy HÁHÁ nézmá köcsögbosch ménemvettélefingottmielét ez felesleges.

nem célom megbántani azokat, akik vettek egy használt csúcsgépet, tök jó, hogy be tudták vállalni és van rá szemük, szakértelmük, de ezek közül csak az nem nevetséges, aki nem áll be utána bőgni a csordába hanem tud osztani szorozni.

@blattida: jó lenne ha ezt alá tudnád támasztani, mert én kötve hiszem hogy a kosár/tálca a burkolat alatt rozsdamentes fém lenne. azt hamarabb, hogy valami ellenálló műanyag teljes egészében, ami persze hogy nem rozsdásodik, de ha fém...

[ Szerkesztve ]

(#25376) pjen válasza blattida (#25374) üzenetére


pjen
félisten

A rozsdamentes anyagok nem igazán fehérek.Az én vadi uj Gorenjém belül rozsdamentes színű,úgy is árulja például az E-digital,hogy inox.Majd meglátjuk.

(#25377) blattida válasza pjen (#25376) üzenetére


blattida
nagyúr

Hol írtam olyat, hogy fehérek? A kosarakat fehérítik, ilyen-olyan megoldással

DeFranco
Tudtommal rozsdamentesek (nem vizsgáltattam be őket laborban), de a tapasztalat is ezt mondatja velem, mivel láttam már sérült kosarú miele mosogatógépet és nem volt látható korróziónak nyoma. Nem saját gépben, mert mi nem használunk már mosogatógépet (amink volt, egy candy, azt ajándékba kaptuk, használtuk évekig, nem volt vele különösebb gond, de annál is jelentkezett a kosár korróziója, pedig egyáltalán nem volt agyon használva).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25378) pjen válasza blattida (#25377) üzenetére


pjen
félisten

"Alapvetően higiéniai, láthatósági és praktikus okai vannak, hogy a mosogatógépek tálcája fehér." :DD

(#25379) blattida válasza pjen (#25378) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, valóban tálcát írtam kosár helyett, de a szövegkörnyezetből és a gyakorlatból azért egyértelmű, hogy mire gondoltam valójában. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25380) pjen válasza blattida (#25379) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztem,a tálca és a kosár is szűrke.A tálca fém szürke valamivel bevonva,szerintem szinter.A kosár szűrke műanyag.A Bosch tálca fehér volt,kosár szürke műanyag.aTehát egyik sem nyers fém.

(#25381) DeFranco válasza blattida (#25377) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a baj, hogy van egy "tudtommal" (sosevolt) miele meg egy legalja candy mint összehasonlítási alap, aztán ez van hurr-durr kivetítve a teljes piacra.

ez megalapozatlan.

(#25382) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék venni egy rizsfőzőt. Valakinek tapasztalata milyet szabad és milyet nem? Itt a keresőben találtam Rohnsont, amit ajánl egy kolléga, de kíváncsi vagyok, hogy mit ajánlotok még. Sencorból látok sokat, de arról olvastam hideget-meleget. Eggyel "elegánsabb" külsejűt keresek, a fehérek sokszor nagyon gagyinak hatnak. Persze ha az a jó, olyat veszek.
Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#25383) blattida válasza DeFranco (#25381) üzenetére


blattida
nagyúr

Családon és ismerősi körön belül vannak miele, whirlpool, electrolux, candy, bosch, indesit mosogatógépek, vannak szervizes kapcsolataim, tudom, hogy miről beszélek, nem pusztán két gép alapján mondom azt, amit. De ehhez nem is kellenek kapcsolatok, elegendő, ha nyitott szemmel jársz és beszélgetsz másokkal, olvasol fórumokat, saját tapasztalatokon alapuló véleményeket, visszajelzéseket, különböző független tesztintézetek teszteredményeit, elég jól látszik a valóság, sajnos.

A korábbi felvetésedre: egy középkategóriás mosogatógép bőven százezer forint fölött elérhető újonnan, egy használt, 10 éves csúcs miele meg 60-70 ezer forint, ha meg szervizelt, garanciális darab, akkor is maximum 100000 forint. Hosszabb távon , számomra nem kétséges, hogy melyik éri meg jobban. Írhatnék mosógépet vagy szárítógépet is, azokkal a saját tapasztalatom is jóval nagyobb, nem véletlenül vannak használt miele gépeink, már sok éve.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25384) DeFranco válasza blattida (#25383) üzenetére


DeFranco
nagyúr

figy. így mindenféle tényszerű objektív alátámasztás nélkül nem sokat ér ez a vita. én rákerestem hogy létezik-e rozsdamentes tálca a miele gépekhez, pontosan 0 infót találtam róla. ez sem bizonyít semmit, de többet tettem annál, mint hogy denem deigen alapon érveljek.

a bőven 100 ezer forint fölött elérhető kitétel pedig megint csak torzítás. a középkategóriás bosch-unk sem volt 90 sem.

(#25385) #40553216 válasza pjen (#25380) üzenetére


#40553216
törölt tag

10 évvel ezelőtt még úgy tudtad különösebb kutakodás nélkül kideríteni, melyik AEG mosogatógép készült Germaniban, hogy belenéztél: ha fém volt az alja, ott készült, ha műanyag, akkor nem.

(#25382) akos727
Rizsfőzéshez rizs kell és víz, meg a legegyszerűbb edény. Ha olajon kicsit megpirítgatod, nem ragad össze. A kínai recept: annyira fedje a víz, amennyi a szakácsnő ujjpercének a hossza. Bármekkora is ez az ujjperc, a rizs mindig jól fő meg. ;)

(#25386) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Használt már valaki Mosógép méregtelenítőt?
-Ha igen mik a tapasztalatok,én most bevállaltam egyet [link]

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#25387) Dluinet válasza akos727 (#25382) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy normális rizsfőző 30000Ft-nál kezdődik

megjegyzés: magyarok nem tudnak pirítóst, főtt tojást, rizst és tarhonyát főzni, mert odafigyelést és precizitást követel, ezek a főzők nálunk (magyaroknál) jobbak, de egy hozzáértő jobbat csinál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25388) Csabroncka válasza Atesz 666 (#25386) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Javítja a mosóhatást, és kiküszöböli, hogy a mosás közben a gép belsejéből oldódó szennyeződések, vegyi maradványok a ruhákra rakódjanak"

Ez egy akkor blődség, hogy ember nem látott ilyet! Itt megtalálsz a mosógépes részben minden információt.

Egyrészt a mosógéped tiszta, ha rendszeresen (félévente legalább) valamilyen fertőtlenítő/vízkőoldó/szappanoldó szerrel átmosod magas hőfokon.

Másrészt, ha kevesebb mosószert (vegyszert) akarsz használni, akkor használj mosószódát és a keménységnek megfelelően kezelni kell a vizet!

Röviden tömören kidobtál 695 forintot az ablakon, pedig vehettél volna egy adag Polly-t ami még használ is! :)

"in medias res"

(#25389) Atesz 666 válasza Csabroncka (#25388) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

Köszönöm a hasznos és korrekt választ.

Tipp:

-Ha veszek citromsavport és azt adagolom a mosószer adagolóba és magas hőfokon ruha nélkül indítok egy 1 óra 20 perces programot, az is segíthet? :U :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#25390) Csabroncka válasza Atesz 666 (#25389) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jó a citromsav, de a vízkő-eltávolításra elég egy 30 perces rövid program is alacsony hőfokon (nem gondolnám, hogy tonnaszám állna a vízkő a gépben). Ami galiba és retek az mind szappanos mocsok, erre a trisó jó 90 fokos 1 órás átmosással.

"in medias res"

(#25391) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok
Otthoni használatra keresek darálós kávéfőzőt esetleg tudnátok valamilyen márkát/konkrét típust ajánlani?;o( ár 100k )

amit eddig néztem :

de'Longhi ESAM2800

Philips Saeco HD8651/19

Bármilyen tanácsot elfogadok. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#25392) Csabroncka válasza Gabe123 (#25391) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Saeco, Gaggia, Jura - akár használtan is! Én négy éve nyúzok egy akkor használtan vett Saeco Odea-t.

De jobbra fent a kávé topikban is tudnak segíteni, főleg konkrét típus esetén!

"in medias res"

(#25393) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, mosogep vasarlasa elott allok, szempont lenne a halk mukodes, kis fogyasztas, hosszu elettartam, heti kb 2-3 mosas, keskeny es eloltoltos, arban max 85k szallitassal egyutt.

Nezegetem a media markt mostni akcioit, ezek lennenek a befutok:
INDESIT IWSNE 61253 C ECO EU 64k
WHIRLPOOL AWO/C 6304 70k
LG FH0C3ND 81k
GORENJE W 6503/S 81k

Mindegyik A+++, a szallitas pedig 3k.

Nyilvan indesit fele hajlok, mert az a legolcsobb, de melyiket erdemes megvenni?
Illetve mm szallitas araban emeletre felvitel is benne van?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25394) Csabroncka válasza Zirowe (#25393) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én a háromból az LG-re szavazok, itt szűrővel rákerestem ebből a háromból inkább a középsőt, mert az 1000-es centrifugás helyett az 1200-as megéri! Az értékeléseket feltétlenül olvasd el, és mindenképpen vásárolj + garanciát, azt nézem, hogy az utolsó ajánlathoz 2 évet ad a gyártó - ezzel számolj.

"in medias res"

(#25395) pjen válasza Dluinet (#25387) üzenetére


pjen
félisten

Eddig azt hittem a feleségem magyar.Egy pár országban már ettem rizst,pirítóst,és tojatot.

(#25396) Zirowe válasza Csabroncka (#25394) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm válaszod.
Viszont sajnos a linked nekem nem jön be, simán az mm teljes mosógép kínálatát mutatja.
A 4 mosógépet összehasonlítva nekem az lg és gorenjére 1000 fordulatot ír, míg az indesit és whirpoolra 1200-öt.

Közben ismerős szólt, hogy glamour napi kupon -20%, ezt figyelembe véve, az lg teljes (90k) árához képest, lehet megéri várni, nem?

Illetve, ha már kuponokat szóba hozta, megnéztem a depostoret, amin van két 1400-as gorenje:
Gorenje WAS549 70k (csomagolássérült)
Gorenje W6443/S 80k (kiállítási darab)

Nem tudom esetleg ezek mennyivel jobb választások.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25397) blattida válasza DeFranco (#25384) üzenetére


blattida
nagyúr

Mitől lenne egy 90000 forintos bosch mosogatógép középkategóriás? Az a bosch-nál a legalja, annál nincs olcsóbb. Azért, mert kapsz 70000 forintért is candy-t vagy beko-t? Ugyan már. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy egy suzuki swift középkategóriás gépkocsi.

Mi lenne neked tényszerű alátámasztás? Ha az neked nem az, hogy például egy sok éves miele mosogatógép durván sérült (nem megfelelő szállítás miatt) bevonatos fém fiókja egyáltalán nem korrodál, akkor valóban nincs értelme tovább beszélni, mivel Te eldöntötted, hogy nem az, bár semmi érved nincs rá, ellenben nekem van saját valós tapasztalatom vele, ami egy picit erősebb érv, mint a rákeresés a neten. Azt én is megtettem, miattad, de én sem találtam róla semmit, ami, mondjuk, nem is meglepő...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25398) DeFranco válasza blattida (#25397) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem :)

(#25399) blattida válasza Zirowe (#25396) üzenetére


blattida
nagyúr

A régebbi gorenje szürke importos, így az eleve kerülendő, már csak a kérdéses, gyárinál rövidebb garancia miatt is.

Lg-t, gorenjet nyugodtan vehetsz, 1200-as centrifugájúak az MM-ben.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25400) Zirowe válasza blattida (#25399) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, akkor maradok az lg-nél.

Viszont, hogy bonyolítsam tovább a dolgot. :D

Ez alapján, ha jól értem, mosógép bolti vásárlás esetén ingyen szállítás és +2 év mm garancia ingyen.
Viszont ugrik az online engedmény.
Mennyire éri meg ez vajon?

Így a LG FH0C3ND 90k, a szállítási díjjal együtt 84k helyett és van +2 év, viszont akkor egy árba kerül a LG FH0C3LD-el, melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.