Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) pjen válasza Dluinet (#25900) üzenetére


pjen
félisten

azért nem szeretem én a Pécsi söröket. ;]

(#25902) MasterMind


MasterMind
tag

Üdv!

Porszívót vennénk 40 körül, visszaolvastam picit, "csakaporzsákos", Bosch illetve Electrolux. Ezek közül már tényleg csak egyéni preferencia? Nincs szőnyeg, nem allergiás senki, legyen bivaly és tartós. :)

(#25903) ribarszki válasza MasterMind (#25902) üzenetére


ribarszki
őstag

40 körül már belép a Miele is a képbe!

(#25904) Csabroncka válasza MasterMind (#25902) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagy zsákutcára nem lehet futni, gari idő és személyes benyomás/ + funkciók előnyben...

"in medias res"

(#25905) LámaZ válasza Arni9010 (#25880) üzenetére


LámaZ
addikt

20k Ft környékén akartál maradni árban – ezt írod.
Ehhez képest a porszívód „Ár*: 38.690,00 Ft”

Más téma:
Már kifutottunk a télből, de azért rákérdezek, mert épp eszembe jutott:
Volt nekem régen hidegpárásítóm (ultrahangos porlasztóval), de eladtam, mert a vízben lévő vízkő lerakódott a tévére, az ablakra, mindenre. Az meg nem megoldás, hogy ioncserélt (vagy hogy hívják?) vizet veszek bele jó drágán. Jobb híján sós vizet párologtattam a konvektoron, de az sem igazi megoldás, mert
- egyrészt nem elég hatékony (30%-os páratartalmat tudott biztosítani 2 edény),
- ott is probléma a vízkő,
- a só „kimászik” az edényből (a sókristályok kiülnek az üvegedény peremére) stb.
Mondom a lényeget: van-e tuti tippetek hidegpárásítóra?
(Vagy esetleg gondolkozzak melegpárásítón?)
Mindenképp lépnem kell a következő tél elején valamit, mert csontszáraz a szemem éjjel, nem győzőm szemcseppekkel.

Legyen minden jó!

(#25906) Csabroncka válasza LámaZ (#25905) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"de eladtam, mert a vízben lévő vízkő lerakódott a tévére, az ablakra, mindenre" az elég szar ügy, akkor cseppeket csinált? de akkor vizes volt az összes tárgy is!?

Szobanövények minden mennyiségben (nagy levelű dohány pálma, vagy egyéb pálma esetleg Dracénák)! Szépek, egészségesek, és a páratartalmat is szépen belövik.

"in medias res"

(#25907) LámaZ válasza Csabroncka (#25906) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem érted, ugye?
A porlasztott víz PORLASZTOTT, az már nem folyékony, és a benne lévő vízkövet a műanyag cuccok elektrosztatikus töltöttsége magához vonzza. Szép, finom por lesz a készülékeken, de lehet, hogy a szellőző nyílásokon bemegy a belsejükbe is. Ki kell próbálni! :-)

A szobanövényekkel más a gond: vonzzák a repülő rovarokat, mint a mágnes. Volt egy szobanövényem, amelynek a talajába belepetézett valamilyen szúnyogfajta. Soha nem lehetett kiirtani.
(Bacikról, gombákról most nem beszéltem.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25908) Csabroncka válasza LámaZ (#25907) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tökéletesen értem és pontosan, emiatt írtam!

A porlasztott víz, vagy köd ott folyadék a halmazállapot, pontosan emiatt viszi magával az oldott sókat, és a felületekre a vízpermetben lévő cseppek felületi feszültsége miatt vonzódik, ehhez a sóknak semmi köze!

"PORLASZTOTT, az már nem folyékony, és a benne lévő vízkövet a műanyag cuccok elektrosztatikus töltöttsége magához vonzza"

Ez netto hülyeség, ha nem folyékony hanem légnemű azt úgy hívják, hogy gőz....

Nálam csurig van a lakás növénnyel.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25909) pjen válasza Csabroncka (#25908) üzenetére


pjen
félisten

+1 a növényeknek.

(#25910) krx21 válasza Dluinet (#25900) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább mérd meg egy teszttel, pontosabb adatod lesz... (mondjuk akvarisztikai, kémiai tesztel..)

[ Szerkesztve ]

(#25911) MasterMind válasza Csabroncka (#25904) üzenetére


MasterMind
tag

Köszi a tippeket, megnéztem a Miele-ket, nem jött be. Egy Electrolux ZPFALLFLR lesz a befutó.

(#25905) LámaZ: Ha jó párásítót nem is, viszont tuti könnycseppet tudok ajánlani. Sante Fx Neo japán szemcsepp. Annál jobbat sehol nem találsz az egész világon. Kiégeti a retinád először, de ami utána jön, az kárpótol mindenért.

(#25912) gF válasza MasterMind (#25911) üzenetére


gF
senior tag

Akkor már inkább ZPFPARKDB-t nézd meg. Sokkal jobb minőségű tartozékokat kapsz a gép mellé (konkrétan a drágább ZSP sorozat tartozékait kapta meg ez a ZPF modell).

(#25913) MasterMind válasza gF (#25912) üzenetére


MasterMind
tag

Akkor már inkább ZSPCLASSIC szerintem. A 40-be még belefér, elkerülte a figyelmem. De köszi, mert így nem találtam volna meg ezt. :R

(#25914) ribarszki válasza MasterMind (#25913) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem azt mondtad, hogy nincs szőnyeg? Akkor miért nem parkettás moddelt választasz? :F

(#25915) Dluinet válasza krx21 (#25910) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi értelme, nem lesz tőle jobb nekem, ha tudom, hogy 25 vagy 28nk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25916) MasterMind válasza ribarszki (#25914) üzenetére


MasterMind
tag

ZSPCPARKET. Erre gondolsz? Ez porzsák nélküli. ZSPALLFLR meg már egy 50-es.

szerk.: Meg amúgy sincs parkettánk, csak laminált meg járólap. :))

[ Szerkesztve ]

(#25917) Morris válasza MasterMind (#25916) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ZSPALLFLR van.
Most így próbáltam utánanézni, hogy mi a különbség a ZPFALLFLR között, de nemigen látom a lényeget.

(#25918) gF válasza Morris (#25917) üzenetére


gF
senior tag

Motor, kábelhossz, tartozékok. Tehát kb majdnem mindenben! :D

(#25919) MasterMind válasza Morris (#25917) üzenetére


MasterMind
tag

Továbbá a ZSPALLFLR-nek B osztályú a szőnyeghatékonysága, illetve elméletileg vízszűrős, ha jól látom.

(#25920) Morris válasza MasterMind (#25919) üzenetére


Morris
veterán

Gyakorlatilag viszont nem vízszűrős. :(

[ Szerkesztve ]

(#25921) gF válasza MasterMind (#25919) üzenetére


gF
senior tag

Egy porzsákos porszívó hogy lehetne vízszűrős?

(#25922) MasterMind válasza gF (#25921) üzenetére


MasterMind
tag

Nem én találtam ki. Az árukereső termékleírásában ez szerepel. Nyilván sejtem mennyire hitelesek az ott szereplő adatok, de hát na, ezért írtam, hogy "illetve elméletileg, ha jól látom". :D

(#25923) ribarszki válasza MasterMind (#25916) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, hanem amit a kolléga linkelt neked. Az, hogy parkettás modell, azt jelenti, hogy a hozzá adott fejjel nagyságrendekkel könnyebb és gyorsabb a szilárd burkolatot (laminált, metlaki, parketta) porszívózni. De persze mindenki azt vesz amit akar.

(#25924) Zola007 válasza krx21 (#25910) üzenetére


Zola007
veterán

Én meg akarom mérni, most épp ilyen tesztet akarok majd venni jövő héten valamelyik akvarisztikai boltban
Kíváncsi vagyok, mert alföldi (Békés megye) rokonoknál elméletileg 10nk° körüli és az annyira lágynak tűnik, hogy 10 percig tart lemosni magamról a tusfürdőt zuhanyzáskor.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25925) Perijon


Perijon
tag

Halihó!

Ma elszállt a gáz a közel 15 éves Zanussi hűtőnkből. Tervezek újat venni. Mit gondoltok, melyek a legjobb vételek a 100 ezer Forintos kategória környékén? Nagy a család, sokat lesz nyitogatva az ajtaja.

Előre is köszi.

(#25926) #94529552 válasza Perijon (#25925) üzenetére


#94529552
törölt tag

Electrolux vagy Bosch.

(#25927) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, akkor egyben reagálok sok mindenre:

Re: (#25911) MasterMind
Sante Fx Neo” - köszi a tippet!
Én ugyan két könnycseppre esküszöm – Occumill kamillával és mályvával valamint a szemvidítófüves Gabriel –, de kíváncsi ember vagyok. Félek azonban tőle, hogy a kezdődő szürke hályogomon* ez sem fog segíteni. Na, az is egy másik téma, mármint a szürke hályog, meg a száraz szem, meg az égő szem.
Határozott véleményem, hogy ennek a szoba szárazsága mellett másik oka a sok monitorbámulás.
No, mármost, az asztali PC-khez csak kifejlesztettek ezek a gyártók viszonylag jó monitorokat – megjegyzem: 70 Hz képfrissítés alatt szart sem ér a monitor, mert zavarja a szemet.
Emlékeztek, hogy régen a jó (és drága) tévéket azzal reklámozták, hogy a képfrissítése 70 Hz, aztán 100 Hz? Nem véletlenül! (Ehhez képest van olyan lapostévé, LED-es, amely – ha minden igaz – 50 Hz-es, bár ez lehet, hogy tápárammal függ össze. Európában a hálózati (váltó)áram 50 Hz-en ketyeg, Amerikában 60 Hz-en.)

Re: ultrahangos párásítók.
Lehet itt okoskodni, teoretizálni, de én abban hiszek, amit látok. Teljesen mindegy a fizika; a vízbű kigyűtt a vízkű, és lerakódott a tévémre.

III.
Még mindig a víznél maradva: elolvastam a sirámaitokat a pécsi nagyon lágy (kemény? – mindig összekeverem, hogy melyik a rossz) vízről. Ha ez egy városban ennyire durva, meghatározó, miért nem a vízművek lép, miért otthon kutyul mindenki? Gondolom, túl drága lenne...

__________________
* Megnéztem a helyesírás-ellenőrzőt: külön kell írni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25928) #40553216 válasza LámaZ (#25927) üzenetére


#40553216
törölt tag

A szürke hályognak semmi köze a monitorozáshoz, hacsak a monitor nem bocsát ki erős UV-B sugárzást vagy kifejezetten nem a monitorozáshoz kapcsolódva fejlődött ki pavlovi reflex nálad, azaz a monitor előtt zabáltál sok cukrot, ami aztán az inzulintermelés leállásához vezetett, ez meg a szürke hályoghoz. A monitorbámulás legfeljebb rövidlátáshoz vezet.

(#25929) pjen válasza LámaZ (#25927) üzenetére


pjen
félisten

Én egy időben próbálkoztam párásítóval,desztillált vizet öntöttem bele,nem ion cseréltet,desztilláltat!

A kemény víz egy adottság,az egészeégre nem káros.Ha az lenne a vízművek kezelné.Az,hogy a mosáshoz mégegyszer annyi mosószer kell és a vill bojlert évente tisztírani kell,nem érdekli.

A szürke hályoghoz nem értek igazán,de a rokonságban szinte minden 70év felettinek volt,elgondolkodtató.Holott monitort nem is igen láttak.Akkor a régmult valódi hályog kovácsairól még nem is írtam.

(#25930) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Nézegetem a hepa szűrőket itthon és ebayen is.
Nagy a szórás.Az enyémben hepa h12 való, de úgy látom a h13 is kompatibilis vele, mert a gyári tartozékok rendelésénél kidobja.
Talán annyi különbséggel, hogy a h13 allergéneket is szűr.

szóval mindenképp törekedjek a gyári irányba, vagy a 2-3e ft-os is megteszi?

porzsákból milyet?
eddig a gyárit vettem s-bag classic long performance szintetikus anyagból ami +50% élettartamot ígért.
vegyem ezt tovább, vagy van ár-érték arányban jobb ajánlat?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25931) LámaZ válasza pjen (#25929) üzenetére


LámaZ
addikt

Desztillált víz!
Na, ez nem jutott eszembe!
(Amúgy okosokat írtok!)

tomtyi!
Kb. 1 éve semmilyen kristálycukrot nem eszem, átálltam nyírfacukor+eritritol kombóra. A fogaim is nagyon szeretik!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#25932) Arni9010 válasza LámaZ (#25905) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Igen, és azt is írtam hogy az emagtól :)
Náluk picit akciós.
Picit nyilván túl léptem a keretet, de nem sokkal :)

(#25933) krx21 válasza Dluinet (#25915) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak mert nálam 16nk, a térkép szerint meg 25!

(#25934) ribarszki


ribarszki
őstag

Ma kicseréltem a porszívóban a 1,5 éves Miele AirCleanPlus szűrőmet, ami hivatalosan még nem Hepa. Kíváncsiságból szétszedtem. Érdekesség úgy általánosságban a Hepa szűrőkre nézve, márkától függelenül, hogy egy 18x9Cm-es helyre kihúzva több mint 2 méter (inkább 2,5m) hosszú szűrőközöeg van behajtogatva. Nem is tudtam egészében lefényképezni, illetve visszaugrott a hajtogatásra. Ez azért egészen komoly felület. Tippeltem volna olyan 0,5-1m közötti hosszra, de ennyire nem.
A képen jól látszik, hogy teljes felületén fekete az egyik oldala. Érdekesség, hogy ahol hozzáértem olyan fekete lett rögtön a kezem, mintha nagyon finom koromba, vagy tintapárnához érintettem volna. A szűrést jól végezte, a másik oldala fehér maradt. (A képek kis méretűek a mobilnetesekre gondolva)

[ Szerkesztve ]

(#25935) Dluinet válasza krx21 (#25933) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hidd el, a 16nk-s vizet észrevenném

most ha pohár alján marad egy kis víz és elpárolog, máris látszik a vízkő (nem kicsit)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25936) krx21 válasza Dluinet (#25935) üzenetére


krx21
nagyúr

Az durva!

(#25937) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Elborult, dőlt a mosógép , azóta nem indul, érdemes valami megnézni, mozgatni, hátha csak valami elmozdult, ha igen hogyan kell csinálni ?
Köszönöm.

(#25938) pjen válasza andrás47 (#25937) üzenetére


pjen
félisten

Kézzel mozog a dob?Fizikailag nem indul vagy be sem lehet kapcsolni?ha nem garis,vedd le a burkolatot hátha beszorult valami.

(#25939) andrás47 válasza pjen (#25938) üzenetére


andrás47
senior tag

A dob forog, nem látni semmi különöset ahhoz képest mikor jó volt, ha bekapcsolom csak búg .

(#25940) pjen válasza andrás47 (#25939) üzenetére


pjen
félisten

Vedd le a hátulját,lehet leesett az ékszíj,a búgás lehet a forgó motor hangja is.

(#25941) andrás47 válasza pjen (#25940) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm, most pár napig nem vagyok otthon, de majd ha hazaérek rá nézek.

(#25942) #40553216 válasza LámaZ (#25931) üzenetére


#40553216
törölt tag

A cukorfogyasztás nyilván nem önmaga okozza a szürke hályogot. Ráadásul sok egyéb tényező is van.
A „nyírfacukor” pedig kukoricarostból készül, kémiai úton. Még a benzin is kisebb beavatkozással készül a kőolajból.
Xilitol
„A leggyakoribb kiindulási anyag ezek közül a nyírfa és a kukoricaszár, a világ legnagyobb xilitolgyártója, a dániai DuPont Danisco vállalat nyírfából kinyert xilózból állítja elő a xilitolt. Aprítás után a nyersanyagot nagy nyomáson és magas hőmérsékleten sósavval hidrolizálják, az így keletkező monoszacharidokból elválasztják a xilózt.

A xilózt ezután vagy vegyi úton redukálják, vagy fermentációval alakítják xilitollá. A vegyi redukció Raney-féle nikkelkatalizátoron, nagy nyomáson és magas hőmérsékleten történő hidrogénezéssel történik. Fermentációhoz különféle mikroorganizmusokat használnak, melyek a xilózt xilitollá alakítják.”

Rögtön ezután:
„A xilitolgyártás nagy tapasztalatot igényel, ugyanis a redukció során a xilóz mellett a többi feltárt monoszacharid (mannóz, galaktóz, arabinóz) is cukoralkohollá (mannitol, galaktitol, arabitol) alakul, melyek közül a galaktitol fogyasztása szürkehályoghoz vezethet, így a xilóz kvantitatív elválasztása kritikus.”
Persze nyilván megvan a módszer, és nyilván ellenőriznek. De én inkább maradok a cukornál.

Külön érdekesség, hogy egy vegyipari mamutcég gyártja. A másik csoda, az Aspartam meg a Monsanto terméke.

(#25934) ribarszki
Megnéztem az árát. Ha már ezt vetted, akkor miért nem vettél HEPA-t? Ugyanannyiba kerül.
„olyan fekete lett rögtön a kezem, mintha nagyon finom koromba, vagy tintapárnához érintettem volna”
Szénpor a szénkeféről.
De jók a a fotók. :)

[ Szerkesztve ]

(#25943) ribarszki válasza #40553216 (#25942) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem jól nézted. A Hepa 9k, ez pedig 5k.

(#25944) #40553216 válasza ribarszki (#25943) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tényleg, kettő van. SF AP 50 és SF H 10.

(#25945) expander


expander
senior tag

hutokre visszaterve, 130-150e korul, megeri azt a 10-20e ftos felarat az LG huto a samsunghoz kepest? eddig a samsungokat nezegettem, valaki azt irja, hogy nagyon halk, a masik szerint irtozatosan hangos, forro az oldala... az LG talan egy szinttel feljebb van, a legtobb hutoje 180tol kezdodik, viszont a beleposzintuek vannak 140-150 korul. ezek megerik a plusz koltseget egy 130as samsung helyett?

(#25946) #94529552 válasza #40553216 (#25942) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szénpor a szénkeféről. Vagy inkább por, korom, stb. a levegőből.

(#25947) pjen válasza #94529552 (#25946) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja.Akkor minek a porzsák+motor előtti szűrő.Tud a kefe porolni.

(#25948) #94529552 válasza pjen (#25947) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rá lehet mondani. Meg azt is, hogy milyen tiszta és illatos a levegő :N . Vagy mégsem.
De az is lehet, hogy nem szénkefe van benne. De ha szénkefés, és egy ciklus alatt ennyire kopik, az nem lesz hosszú életű porszívó.

(#25949) #40553216 válasza #94529552 (#25948) üzenetére


#40553216
törölt tag

Minden más szénkefés eszközödről, -ből szétszóródik ez a finom por, így nem tudod, mennyi az annyi. A porszívóból nem tud szétszóródni, csak ebben tud megakadni.

(#25950) Melack


Melack
veterán

IKEA-s sütőről meg főzőlapról is jöhet teszt? Illetve fúró/dekopírfűrész is jöhet ide, vagy az nem ez a topik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.