Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Csabroncka válasza #94529552 (#25250) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

(#25253) #94529552 válasza Csabroncka (#25251) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mit nem értesz :F , csak tettem be linket a szétszedéshez, hátha hasznos lesz neki valamelyik, mert van jó néhány, nemtom melyik típus van neki. Vagy mind ugyanolyan szerelésű? Eddig még el se jutottam a videókban, amit linkeltél. Nyugi.

(#25254) Intel fan11 válasza Kalandor (#386) üzenetére


Intel fan11
őstag

én multkor 1 litert beletoltam teljes főzőprogrammal! Na az takarított :D

Battletag: hojszi#2983

(#25255) blattida válasza xxxjjjkkk (#25252) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem, egy kicsit moderáld magad.

Amúgy meg miért is, mi a baj a kijelentésével?

Pumma
Dehogy pont ilyen mindegyik bosch belső felépítése, természetesen, nagyjából igen (az ördög mindig a részletekben lakozik), de annak, akinek nincs ilyesmiben gyakorlata, annak azért figyelnie kell arra, mit, hogyan, mivel, mennyire csinál...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25256) blattida válasza Intel fan11 (#25254) üzenetére


blattida
nagyúr

Vízkövet és penészt biztos, mást viszont biztos, hogy nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25257) ribarszki válasza Intel fan11 (#25254) üzenetére


ribarszki
őstag

Te tényleg egy 2006-11-14-es hozzászólásra válaszoltál? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25258) Zeki válasza pjen (#25246) üzenetére


Zeki
nagyúr

Max 5 év létezik.

(#25259) blattida válasza Zeki (#25258) üzenetére


blattida
nagyúr

A konzumer gépeknél valóban, de például miele esetében van 10 év is (80000 forintért).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25261) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Vennék egy lidlis Silvercrest morzsaporszívót.
A kérdésem az lenne, hogy van-e erről valami tapasztalat, illetve ,hogy lehet-e valahogy cserélni benne az akkukat?
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#25262) pjen válasza Zeki (#25258) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,erre is öt év volt.Előkerestem a gar levelét kidobás céljából,hát majdnem 9 éves.

(#25263) Csabroncka válasza pjen (#25262) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Anyuéknak pontosan 8 évesen halt be. Először csak szar hangja volt (szerelő nem tudott mit mondani - pedig már akkor szimeringre gyanakodtam).

Szóval ha elmész az Orczyba, elég ha a szivattyút viszed, és vegyél hozzá a műanyag betétre új szimeriget. Ezen kívül szerintem ezek a Bosch-ok még az atomtámadást is túlélik - arró nem is bezsélve, hogy szépen mosogatnak!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25264) Intel fan11 válasza ribarszki (#25257) üzenetére


Intel fan11
őstag

:D Ezt nem is néztem vhogy bekavarodtam! :D DE ez vicces :D

Battletag: hojszi#2983

(#25265) ribarszki válasza Intel fan11 (#25264) üzenetére


ribarszki
őstag

Szegény, 11 éve várja, hogy valaki reagáljon valamit, de megérte!! Megérkezett az ember aki fontosnak érezet, hog válaszoljon! :DD

(#25266) pjen válasza Csabroncka (#25263) üzenetére


pjen
félisten

Felhívtam Orczyt,most keresik a bele való keringetőt,pontos típus alapján.Remélem szerencsém lesz. :R :R :R Sajnos vagy 6 féle van.

[ Szerkesztve ]

(#25267) pjen válasza Csabroncka (#25263) üzenetére


pjen
félisten

Most hívott az Orczy,még nem volt ilyen motor náluk,ha megrendelik 74600ft.A linkelt szépséghibás darab a szerelő szerint nem csere szabatos.Előre le mertem volna fogadni :U .Azért köszi a segítséget.

(#25268) blattida válasza pjen (#25267) üzenetére


blattida
nagyúr

Valamelyik bontott háztartási gép alkatrészest kellene fölhívni, ezek az új, gyári árak nagyon el vannak szállva (érthető, hiszen azt akarják, hogy vegyél újat, ne javíttass). Pld. vagy ez és náluk is. Utóbbi cég nagyrészt új alkatrészeket forgalmaz, de bontanak is, hiszen szervizként is funkcionálnak...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25269) gjoe válasza pjen (#25266) üzenetére


gjoe
őstag

Ha megvan a cikkszam akkor nézd meg ebay - en is.

(#25270) xxxjjjkkk válasza blattida (#25268) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Persze, csak a szervizesnek meg van még rá 70%kedvezménye.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#25271) Cyrin


Cyrin
addikt

na nekem is feladta a régi electrolux felültöltős mosógépem, és bár volt szervizben, ahol meg is csinálták 10+ ezerért, de ugyanúgy rossz, és fogalmuk sincs mi a baja (nálam így szoktak elromlani a cuccok). így aztán nem javíttatom tovább, úgy döntöttem, mert még a végén ráköltöm egy új árát és ugyanúgy szar lesz.

szervizes azt mondta, hogy miele, aeg, vagy még electrolux-ot érdemes venni, a többi ipari hulladék.

mivel vagyonokat most nem tudok rákölteni, így lett a korábban kinézett alap electrolux gép, amit pont most le is áraztak a MM-ban [link].

Korábban ezt a gépet karácsony előtt még 100 fölött vesztegették (attiati linkelte anno).

hibáival tisztában vagyok (pl. egy év gar, 1000-es centri (nekem elég, eddig 800-as volt) nincs maradékidő kijelzés: kb sem lehet tudni hol tart, LED panel hiánya, mosási idő csökkentés hiányzik, ilyenek)

van még valami mosópor és öblítő akció hozzá, ha regisztrálom az oldalon, küldik az 50 adagra valót.

kíváncsi leszek mit produkál.

[ Szerkesztve ]

(#25272) Zeki válasza Cyrin (#25271) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#25273) Csabroncka válasza pjen (#25267) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az a Q..... - :((( azért az kemény ár ;]

"in medias res"

(#25274) pjen válasza Csabroncka (#25273) üzenetére


pjen
félisten

Lett egy gorenje GS52010s 3+2 év garival,meglátjuk.Gorenjém még sosem volt.Holnap hozzák.

(#25275) Csabroncka válasza pjen (#25274) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Egy nagyon fontos van amivel anyáék nagyon megszívták az AEG-vel. Marhára vékony anyagból vannak a tálcák, így nem lehet tisztességesen megpakolni, mert meggörbülnek és a lapát nem forog. Na most egy 12 részes ebédnek nyilván van súlya, szóval ez sz@rul van kivitelezve ebben az esetben.

Nekem például a Miele megoldása nagyon tetszik, ugyanis nincs evőeszköztartó kosár, hanem a második tálca felett van egy evőeszköz tálca. Így jelentősen nő a hely a legalsó tálcán a lábosoknak és nagy tányéroknak.

A másik dolog ami nagyon hasznos szerintem, az a behajtható tányér rögzítők, ez több gyártó kínálatában van, de a felső tálcán ritkább.

Nekem a beépített elux esetén a felső lapát alatti műanyag gyűrű eltörött, így aztán nem mindig forog :(((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25276) pjen válasza Csabroncka (#25275) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem igazán lehet gond,már csak ketten vagyunk és egynap egyszer mindenképpen használjuk.

(#25277) sfefe válasza Csabroncka (#25275) üzenetére


sfefe
őstag

Hat nem tudom AEG mosogatogepunk van es parom is szepen pakolja de nem hajlik semmi talca benne....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#25278) dh66e válasza Cyrin (#25271) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor a szerviz lehúzott 10k-val?

(#25279) Cyrin válasza dh66e (#25278) üzenetére


Cyrin
addikt

nem, kicserélte a elektronikai panelt (a vezérlést) csak ettől nem javult meg, ugyanúgy nem megy végig a program, vagyis inkább bizonytalan hogy végigmegy-e. és még cipelhettem le meg föl a gépet a harmadikról (lift nincs).

plusz garit nem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#25280) dh66e válasza Cyrin (#25279) üzenetére


dh66e
veterán

Adtak egy pofont a sza.nak és megrövidítettek téged 10k-val.
Így látom.

[ Szerkesztve ]

(#25281) blattida válasza Cyrin (#25271) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem javították meg, márpedig nem, akkor nem kérhetnek pénzt a "javításért". Simán visszakövetelheted a pénzed.

Ha úgy fogalmazott, hogy ipari hulladék, akkor az aeg és az electrolux is az, mivel gyakorlatilag semmivel sem jobbak, mint a többiek. Annyiért, mint a miele-k, azért vannak mások is, akik jók, csak hát nálunk a 300000+ forintos gépekre keveseknek futja.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25282) ribarszki


ribarszki
őstag

Tegnap lecseréltem az Aldis robotporszívóm, az utódjáról majd írok bővebben, ha lesz időm.

Ha ennyi reklám belefér, az előd a hardveraprón megtalálható.

(#25283) Cyrin válasza dh66e (#25280) üzenetére


Cyrin
addikt

Na ezért sem javíttatom tovább. Egyébként is elég régi gép már, a vizpumpának is elég szar hangja van.

(#25284) Csabroncka válasza ribarszki (#25282) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Várom a véleményed, én ezen gondolkozom!

"in medias res"

(#25285) ribarszki válasza Csabroncka (#25284) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nincs szőnyeged akkor ok a dolog. Ha van, akkor sajnos felejtős.. És nem is csak amiatt, mert nincs főkeféje. Nekem volt ilyenem 2 hétig. Az Aldi RVC 3000-es modellben. Igaz abban nem volt víztatartály, de a kasztni kopp ugyan ez volt. S az volt a nagy gond, mint itt a képeken is látszik, hogy a kerék rugózási útja nagyon kicsi volt. Vagyis a kerék keveset lóg ki a gép aljának síkjából. Ezáltal képtelen volt felmenni egy sima hétköznapi szőnyegre. Megakadt az eleje, s pötgette a kerekeket mire rájött, hogy nem megy és lemászott..

Az 5000-es Aldis modell már más tészta. Az királyul átvágtázott mindenen!

Viszont ha nincs szőnyeged, akkor ez is bőven elég!

Illetve számold hozzá az áfát, a vámot és, hogy nincs garanciád...

Az Aldi ajánlata (melyek kopp ugyan ezek a gépek az utolsó csavarig) ilyen szempontból verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#25286) Varoz


Varoz
őstag

Üdv Srácok!

Van 1 éve kb. egy Bosch BSG6B111 porszívónk. Elején tetszett, 1 év után viszont az a bajom, hogy egyrészt én úgy érzem, mintha gyengült volna, de ezt lehet csak beképzelem, másrészt viszont kegyetlenül fújja vissza a port. Menalux zsák van, de a kimenő szűrő 3-4 zsák után szinte fekete. Ez mennyire oké? Ez a B-s visszafújással jár vagy csak ez a darab ilyen rossz?
Én mondjuk szívem szerint lecserélném. 65nm a lakás, 2 darab szőnyeg van össz-visz, azon felül csak parketta, meg járólap van, plusz egy macska. Mit érdemes?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25287) dh66e válasza Varoz (#25286) üzenetére


dh66e
veterán

Egy év után az enyémre én is kíváncsi leszek.

(#25288) ribarszki válasza Varoz (#25286) üzenetére


ribarszki
őstag

Úgy érted, hogy 1 év után lett fekete a kimeneti Hepa szűrő? Mert az teljesen normális. Nálam 1év = 4 zsák.

Ráadásul leginkább az apró szénszemcsék miatt fekete.

(#25289) pjen válasza Varoz (#25286) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem véletlen javasolják a gyári porzsákot,a kimenő szűrőre szerintem csak a porzsákon keresztül mehet por,vagy valahol tömítetlen a gége cső porzsák páros.Lehet a zsákot sűrűbben kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#25290) Csabroncka válasza Varoz (#25286) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Egyrészt az első kérdésem, hogy ilyen típusú zsákot vettél bele, vagy papírt!

A másik kérdésem, hogy hol laksz (nagyváros, falu....stb). Belül a porszívó motorszírűje is fekete, vagy szürke, vagy retkes?
A HEPA előtt van valami szivacsod esetleg amit lehetne mosni?

"Ez a B-s visszafújással jár vagy csak ez a darab ilyen rossz" nem kellene, van tippem, de előtte a kérdésekre ha tudsz válaszolj, mert a többieknek is segítség!
Anyámék 2 éve használnak pontosan ugyan ilyet, megelégedéssel, probléma mentesen, na ők faluhelyen még HEPA-t sem cseréltek.

pjen: "Lehet nem véletlen javasolják a gyári porzsákot" ennyire azért nem gagyi a menalux, több mint 5 éve használom nagy megelégedéssel és nálam a felújítás alatt levizsgázott.

-van egy tippem, de várjuk meg a választ, szerintem ti is rájöttök!

ribarszki :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25291) pjen válasza Csabroncka (#25290) üzenetére


pjen
félisten

Én valamilyen fizikai problémára gondoltam,valahol nem passzol rendesen.

(#25292) Csabroncka válasza pjen (#25291) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A koromtól feketedik! Ez a nagyváros átka sajnos. A zsák nem foglya a PM10-5 tartományát (ide tartozik a korom is), viszont a HEPA igen. Nálam a HEPA előtt van egy szivacs, amit szappanos vízzel 2-3 havonta kimosok. Fekete lé jön belőle, a HEPA pedig 1 év után beszürkül, én 2 évente cserélem (XI. kerület).
Elviekben ha ez a feketedés hasonló, akkor az azt jelenti, hogy a porszívó jól szűr, viszont a gyengülés oka az lehet, hogy a HEPA bizony 1 év után telítődött, és cserélni kell.
(hozzáteszem, ezen sem a gyári, sem más zsák nem segít, mert azok nagyságrendekkel nagyobb tartományt szűrnek, mint a HEPA!)

Tehát röviden tömören a szmogos levegő gajra vágja a HEPA-t, nyilván használat időtartamától is függ, de ahol állat van gondolom többször kell takarítani.

Még egy megjegyzés: ha valóban az áll fenn amit te mondasz, akkor a HEPA belső oldalán egy relatíve vastag porszerű rétegnek is kellene lennie, nem csak feketének - az is lehet, hogy ez a probléma.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25293) pjen válasza Csabroncka (#25292) üzenetére


pjen
félisten

O.K.Ezek csak tippek voltak,én sosem laktam belvárosban.Kíváncsi vagyok a tulaj merre lakik.

(#25294) badd


badd
tag

Sziasztok!

Új porszívó vásárlása előtt állok, és egyelőre egy Electrolux ZSPCLASSIC-ot néztem ki, amivel kapcsolatban három kérdésem lenne:

1, Van-e jobb alternatívája max 45ezerig (esetleg 50ezerig)?

2, A Hygenie 12 szűrő, ami benne van, az HEPA vagy sem, és ha utóbbi, akkor a HEPA szűrőhöz képest milyen? (meg milyen kategóriájú HEPA-nak felel meg)

3, a markabolt.hu megbízhatónak számít pl.: gari szempontjából is? (mert ott most 42ezerért van akciósan) vagy a marketworld? (ott meg 40ezer alatt van) Vagy inkább maradja a MediaMarktnál, attól függetlenül, hogy milyen porszívót veszek végül?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#25295) ribarszki válasza Varoz (#25286) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt a kimeneti szűrőm 1,5 év után. A külső oldala fehér, a belső fekete. De! Csak maga a hepa van eszíneződve, a rácson nem áll por, illetve a szűrő felszínén sem, csak a színe változott meg.

Ha a tiéd ilyen, akkor az teljesen normális. Ha poros, akkor viszont gond van a tömítettséggel.

Illetve, javítsatok ki ha rosszul tudom, de a hepa nem csak a városi koromtól színeződik el, hanem fogja a motor szénkeféjéből kiváló szénport is. A lényeg, hogy így néz ki egy jól működő Hepa szűrő. A szívóerő csökkenés pedig lehet a hepa telítődése miatt.


[ Szerkesztve ]

(#25296) gF válasza badd (#25294) üzenetére


gF
senior tag

(#25297) Csabroncka válasza ribarszki (#25295) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A szénkefe nem kopik ennyire! De valóban normális, ebből látszik, hogy jól működik az egész, gyakorlatilag reprezentáltad amit mondtam, mert januárban vettem újat az enyémhez ami hasonló állapotban volt....

"in medias res"

(#25298) polonic


polonic
félisten

Mosogatógépből kivéve a rozsdamentes edényeken és pár evőeszközön miért található rozsdás pötty?

(#25299) Varoz válasza Csabroncka (#25290) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor válaszolok, ide is, meg a többieknek is.
Ilyen zsákot használok igen, nem papírt!
1 év alatt a 2. szűrő van benne és nem HEPA, csak sima filc vagy mi. 2 zsák után is szürke/fekete. Azt értem, hogy ennek ez a célja, hogy így nézzen ki, le is sz.rnám ha nem azt érezném a beindításnál, hogy okádja vissza a porszagot.
Kisváros szélén lakunk az erdő mellett, nem igazán van korom. Por viszont rengeteg van, idegesítő is. :D

Amúgy ezt a HEPA-t honnan vette mindenki? Már miért lenne benne HEPA? Direkt linkeltem is melyik. :DDD

Na, a motor előtti szűrő is enyhén retkes, de a motor utáni, ami 1 év alatt a második, konkrétan fekete belül és szürke kívül. A második az a Menalux dobozból van benne.

Amúgy zsír újonnan vettük a gépet. Nem hiszem, hogy lenne bármi mechanikai gond és nem is látszik semmi rajta.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25300) pjen válasza Varoz (#25299) üzenetére


pjen
félisten

Igen azt én is néztem,hogy nincs benne hepa.Tényleg meg kéne nézni a szénkefét.Esetleg vidd közel működő Tv,hi-fi stb valamihez,mennyire zavarja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.