Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) canniball válasza KilgoreTrout (#26294) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ott valami nagyon nem kerek... Tizenéve van légkeverős sütőnk és ilyet még sosem csinált, de mástól sem hallottam még ilyesmit.
Legközelebb takarjátok le alufóliával a húst és csak a végén pirítsátok, úgy talán fény derül a miértre.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26302) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! 70 ezer körül( tudom kevés) melyik mosógép ajánlott? Fontos lenne, hogy legyen benne rövid program, ha lehet 45-60 perces. Ezeket néztem ki : [link] Ha vaki tud segítsen, sürgős lenne!

There is a star

(#26303) pjen válasza amadeus11 (#26302) üzenetére


pjen
félisten

Azt vedd amelyikre a leghosszabb gari van. :)

(#26304) #40553216 válasza KilgoreTrout (#26294) üzenetére


#40553216
törölt tag

A hőlégbefúvásnál a beállított 220 °C kb. a normál 250 °C-ának felel meg.

(#26305) Dluinet válasza amadeus11 (#26302) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használt AEG, ennyiért talán még használt miele sincs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26306) Morris válasza amadeus11 (#26302) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos ezért a pénzért nem szabad feltételeket szabni.
Indesitet, beko-t ne!

[ Szerkesztve ]

(#26307) amadeus11 válasza Morris (#26306) üzenetére


amadeus11
senior tag

LOL. Én úgy indultam neki csak Wirlpoolt ne! Mivel ezzel már mindenki megszívta itt az utcában. Ha ezeket ne akkor Zanussit? Most jutott eszembe, hogy felültöltős fér csak el.

There is a star

(#26308) blattida válasza Morris (#26306) üzenetére


blattida
nagyúr

Ennyiért pont, hogy ajánlott az öt év gyári garanciás beko.
Az indesitet viszont tényleg kerülni kell.

Dluinet
Felültöltős miele már vehető ennyiért. Például W155 jó típus, van belőle több is a piacon.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26309) dh66e válasza amadeus11 (#26307) üzenetére


dh66e
veterán

Felültöltős Zanussink van vagy 3 éve eddig se rohadás se egyéb probléma nem volt. Az olcsó 60k kategória volt,de 5 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#26310) Csabroncka válasza amadeus11 (#26307) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én azt mondom neked, vedd a legolcsóbbat a legtöbb garival, vagy használt (Bosch vagy Miele).

guminyúl: kevés a gáz valószínűleg emiatt amikor felpumpálja nem kondenzál már vissza! Nem azért mert lyukas lenne rendszer, lehet csak szivárog.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26311) #94529552 válasza amadeus11 (#26307) üzenetére


#94529552
törölt tag

Indesit és WP szerintem már egy cégnek számít, ezekből több garanciával se vennék. Én is Zanussit és Electrolux-ot mondanék felültöltőst[link], mindkettőre van nálunk tapasztalat, egyik 6 másik már öt éve bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#26312) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat a poszt hosszúságáért, de úgy gondoltam jobb, ha inkább csak egy posztot írok. Jelenleg építkezünk, és épp a konyhatervezési fázisban vagyunk. A konyhát az IKEA-ban fogjuk megvenni, viszont a műszaki cikkeket nem szeretném ott venni. Jókat hallani róluk, de a mögöttük lévő svéd fantáziamárka nem mond sokat, így kicsit félek is tőlük. Alábbi gépeket keresnék:

- Mosogatógép: 60cm-es, legyen beépíthető, lehetőség szerint halk
- Főzőlap: Itt nem tiszta, hogy az indukciósnak megéri-e a felára, vagy inkább egy "alapverziót". Jó lenne, ha lenne benne időzítő
- Sütő: Légkeverős legyen, bár gondolom ez már alap. Ami különbséget látok, azok a katalitikus sütők, nem tudom ennek van-e értelme, vagy pedig csak marketingszöveg
- Beépíthető mikro: Mivel nem a sütő fölé kerül, így amire figyelnem kell, az max. 32cm-es mélység
- Beépíthető hűtő: Felül hűtő, alul fagyós legyen. Legfontosabb, hogy standard méretű legyen, hogyha elromlik, ki lehessen cserélni konyhabútor újraszabás nélkül. Jó lenne, ha csipogna ha nyitva hagyjuk, és nem jegesedne.
- Szagelszívó: Nem tudom itt melyik fajta az igazán hatékony. Kürtős már túl sok helyet foglal, előny lenne a beépített szekrénybe rejthető verzió. Fal mögött udvar van, így ki lehet vezetni az elhasznált levegőt.

Régebben Bosch termékeink voltak, azokkal elégedettek voltunk, de nem tudom még ma is annyira jó márka-e. Nem a legolcsóbb verziót keressük, inkább legyen kicsit drágább ha minőségibb / több funkciója van, de a ló túloldalára sem szeretnénk átesni. Bosch az még ajánlott márka? Vagy van olyan terméktípus, amiből Boscht inkább ne?

Szóval a kérdésem, a fenti termékkategóriákra melyek az ajánlott / elkerülendő márkák, esetleg ha konkrét típust is tudtok írni, ami bevált, az még jobb lenne! Továbbá ha van valami, amire érdemes figyelni vásárlásnál, azt is megköszönném! Most vetem bele magam a fenti készülékek "lelki világába", csak a sok teendő miatt alig van időm utánajárni...

Köszi előre is!

(#26313) Csabroncka válasza Stehe (#26312) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az Ikeában elég hosszú a garanciaidő azt hiszem.....
egyébként WP gépek

"in medias res"

(#26314) Morris válasza blattida (#26308) üzenetére


Morris
veterán

5 év garival ok.
Anyósom beko mosógépe 2 hét után ment tönkre. Garis volt, de kb 2 hét mire ismét működőképes lett. Annyit kellett várni a pótalkatrészre.
Zanussira vagy Elecrtolux-ra szavaznék.

[ Szerkesztve ]

(#26315) .DLL válasza Morris (#26314) üzenetére


.DLL
veterán

Bsszus, 2 hetet bírt? Az igen... :((
A Siemens mosógépünk megvan vagy 20 éves... eddig egyedül az ajtó elektromechanikus retesze adta meg magát, így működés közben is ki lehet(ne) nyitni (de nincs már kisgyerek, úgyhogy ez nem probléma) így azóta is teszi dolgát, valószínűleg jó gazdaságtalanul. :D

(P.H.)

(#26316) canniball válasza Morris (#26314) üzenetére


canniball
nagyúr

Bármelyik gyártónál becsúszhat egy-egy hibás példány. Volt olyan (táppal szerelt) házam amivel el sem indult a gépem (kivéve belőle, asztalon, másik táppal vidáman működött) úgyhogy vihettem vissza anélkül hogy egy percig is tudtam volna használni.
Nálunk gond nélkül megy a Beko szárítógép.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26317) blattida válasza Morris (#26314) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem beko sajátosság, hanem teljesen átlagos jelenség, sajnos. Sokkal drágább vagy "márkásabb" gépek között is viszonylag gyakran előfordul. Az electrolux csoport gépeivel is megesik, itt is olvashatóak voltak az adott történetek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26318) Morris válasza blattida (#26317) üzenetére


Morris
veterán

Nem a hibával volt a gond, mert az megesik, hanem a 2 hét mosógép nélkül töltött idővel.

(#26319) blattida válasza Morris (#26318) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez sem beko, hanem ország jellemző.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26320) Morris válasza blattida (#26319) üzenetére


Morris
veterán

Nekem mindegy, lehet magyarázni, de a tényen nem változtat.
Én M.o-on élek, ez történt.

(#26321) Lipton válasza Stehe (#26312) üzenetére


Lipton
őstag

Szerintem indukciósat vegyél:
- kizárólag a gáz lehet "alternatíva", a normál (halogén?) abszolút nem, én már gázost sem vennék
- gáznál számolni kell a kiépítéssel, engedéllyel, ide meg kellemzően nagyobb betáp kell és egy fázis nem is nagyon elég, "mennyi áramod van" a lap helyén?
- az indukciós olyasmi érzés mint egy vízmelegítő, nagyon gyorsan forral, egy virsli/tojás stb. rövid főzés esetén az üveglap max lagyos lesz, sokkal kevesebb a hőveszteséged mint egy halogénnel mert direkt az edényt melegíti
- nem minden edénnyel működik, mágnessel tudod ellenőrizni

Sütő
Katalitikus szerintem bullshit, nálunk ilyen van de kb fel sem tűnik... Vigyázni kell, hogy ne follyon ki semmi. Amennyiben megtörténik, akkor le kell takarítani azonnal és nem kell hagyni ráégni. Súrolós szivacs, hideg zsíroldó, citromos vízzel "bepárásított beltér", stb. - van sok varázseszköz.
Arra figyelnék, hogy az előlapja hűtött legyen (több réteg üveg közötte szellőzéssel). Nekünk majd egy óra sütés után még csak langyos az eleje, gyerekek esetén meg pláne nem mindegy.

Szagelszívó
Szívási teljesítményt nézzed és a légszállítást. Milyen hosszú lesz a kivezetésed? Mennyi kanyar van benne? Hogy van a külső kivezetés megoldva? Csendes legyen - külső motor.
Nem kell kürtő, van sima laposabb is ami teljesen jó.

A konyhához:
Elektromos tervezésre nagyon figyelj. Sütőnek, mikrónak, főzőlapnak és hasonló eszközönek illik saját dedikált kábel és kismegszakító. Legyen elég dugalj a falon több helyen is, kb semennyi nem elég sok.
Felső szekrény és/vagy munkalap világításhoz legyen behúzva előre jó helyre betáp.
Bútornál a használhatóság szempontjából szerintem nagyon fontos a fiókok/szekrények belső felosztásának és tartóinak megtervezése, hol és mit tárolsz majd, hova milyen betétek kellenek.

(#26322) #40553216 válasza Lipton (#26321) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nálunk egy fázis van csak, gond nélkül megy az indukciós 9,5 éve. Kizárólag akkor számít a több fázis, ha egyszerre az összes lapon a maximumot akarod. De ez csak addig kell, amíg felforralod vagy a kívánt hőre éppen felmelegíted a dolgot, a hőn tartáshoz már nem.

(#26323) Lipton válasza #40553216 (#26322) üzenetére


Lipton
őstag

Egy fázis de mennyi A?

Egy indukciós ha 2 lapon használod cca 4kW (cca 17A).
Nálunk a sütő max 3,6kW (cca 15A).

Egy főzésnél simán mehet ennyi. Oké, ez a max, nem megy folyamatosan ennyivel de egy lakásban nem is csak ennyi fogyasztó megy egyszerre - mellé már mosás vagy mikró vagy ilyesmi már nem igazán férhet bele ha egy "alap 32A" van.

Nálunk egy 4 helyes indukciós van és nem is lehet rendesen 1 fázisra bekötni, 2-re már igen de 3-ra van rendesen.
Az indukciósok egy része (mindegyik?) nem teljesítményt szabályoz hanem szakaszosan kapcsolgat így a pillanatnyi felvétele simán lehet a max felvétel az adott zónának. A miénk így működik, bár ez egy kb 7 éves WH modell - mondjuk az akkor top, de ki tudja azóta mi változott bennünk.

[ Szerkesztve ]

(#26324) ribarszki


ribarszki
őstag

Aki baromi jó robotporszívót keres, - persze relatív- de nagyon-nagyon jó áron, itt az alkalom.

Neato D85

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26325) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Infó/érdekesség azoknak, akik Sencor SVC8 YL-t használnak:
rákérdeztem a gyártónál, hogy mit illik tudni a HEPA szűrőről (SVX 013HF), milyen gyakran érdemes mosni illetve cserélni. A következő választ kaptam:

A HEPA élettartama 6 hónap. Mosását nem javasoljuk, inkább kifújatni jobb. Minden porzsák cserénél elvégezendő.
Mosás esetén csak folyó víz alá kell tartani, nem szabad dörzsölni, majd teljesen meg kell szárítani a következő használat előtt.

Mi 1,5 év után mostuk ki először, mert már úgy éreztem, hogy erős porszag van használat közben. Sima csapvíz alatt mostam, viszont máshol olvastam, hogy inkább desztillált vizet javasolnak, mert a csapvíz oldottanyag-tartalma eltömítheti a pórusokat a szűrőn.

Ki hogyan tisztítja ezt a HEPA-t, ill. milyen gyakran cserélitek?

Minden porzsák cserénél ki kéne takarítani - oké, de mi elég sokáig használunk egy porzsákot, kb. 3-4 hónapig. Ilyen intenzitás mellett akkor az élettartama alatt 1x kell mosni, másodszor már cserélni kellene, ha jól sejtem..

[ Szerkesztve ]

(#26326) canniball válasza emitter (#26325) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem mosom, kb. fél évente csere és le van tudva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26327) pjen válasza emitter (#26325) üzenetére


pjen
félisten

Én se mosom a philips-ben.Havi 1 porzsák csere+évente egy hepa és motor szűrő.

(#26328) emitter válasza canniball (#26326) üzenetére


emitter
őstag

Motorszűrőből milyen való ehhez a Sencorhoz? Hol lehet beszerezni?

(#26329) emitter válasza pjen (#26327) üzenetére


emitter
őstag

Szia! Most lehet hogy én vagyok tudatlan, de a HEPA és a motor szűrő ugyanaz, vagy két külön szűrőről van szó? Megkérdeztem a gyártót hogy milyen motorszűrő való a Sencor SVC 8YL-hez, és erre a HEPA szűrőt linkelte be..

(#26330) pjen válasza emitter (#26329) üzenetére


pjen
félisten

Sencorba lehet,de a Philipsbe van a porzsák,aztán a motor szűrő,és a kilépő levegőnél a motor után van a hepa.

(#26331) canniball válasza emitter (#26328) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt sajna nem tudom, nekünk Philips van, ahhoz lehet olyan pakkot kapni amiben benne van a motorszűrő, a porzsák és a HEPA is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26332) emitter válasza canniball (#26331) üzenetére


emitter
őstag

Köszi! Ha jól látom, ebben a Sencorhoz való csomagban is két szűrő van, lehet hogy a "szivacs szűrő" lenne a motor elé való? Otthon megnézem a gépezetet most már.. :)

(#26333) canniball válasza emitter (#26332) üzenetére


canniball
nagyúr

Sanszos, a motorszűrő az a miénkben is egy vékony szivacs(szerű) lapka.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26334) n3m3r3


n3m3r3
tag

Sziasztok !

Hűtő vásárlás előtt állok, viszont tanácstalan vagyok a márkákkal kapcsolatban melyik miért ajánlott. Legfőbb szempont természetesen a sok évnyi megbízhatóság. Szabadon álló, A++ legalább , kicsi alsó fagyasztórész, vagy ne legyen mivel van fagyasztóláda, de ha van van az sem akkora gond mert így elég sok típust kizárnék. Ár :kb 120-130k vagy kicsit több ha azon múlna.
Köszi!

(#26335) #40553216 válasza n3m3r3 (#26334) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szia! Mi augusztusban vettünk ~400 literes othon gyártott Electrolux csak hűtőt. Osztrák gyártmány a motorja, nem kínai.

(#26336) dh66e válasza emitter (#26325) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi az infókat :R anno kérdeztem itt a topikban,de nem jött válasz.
A gyári porzsák csomagban van citrus kapszula és a motorszűrő. Amit te néztél azok a kimeneti szűrők.

[ Szerkesztve ]

(#26337) Csabroncka válasza dh66e (#26336) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem vegyél Menaluxot az új DURAFLOW zsákokban már aktív szén is van. 5 éve használom a samu porszívóban és a szobák felújításnál megállapítottam, hogy ennél jobb nem kell, pedig kapta gép az ívet rendesen (festék por, vakolat, fűrészpor...stb.

porzsákboltba elviszed és adnak megfelelő csatlakozásút!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26338) dh66e válasza Csabroncka (#26337) üzenetére


dh66e
veterán

A sencor gyárija nekem tökéletes. :)
Esetleg majd ha elfogy a 10 db (kb 2év ha jól számolom) akkor kipróbálom a menaluxot.Azért köszi. :R

(#26339) dethroner


dethroner
veterán

Panelban élek és a falon lévő szellőző picit kisebb mint 110mm átmérőjű. Páraelszívó kivezetésnél ez nagyban visszafogja majd a teljesítményt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26340) dh66e válasza dethroner (#26339) üzenetére


dh66e
veterán

Nem.

(#26341) Csabroncka válasza dethroner (#26339) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem annak ellenére nincsen gondom, hogy kb 2 métert lapos csatornáztam még az említett nyílásig! Persze valamilyen szinten visszafog (főleg a +csatornázás és a hozzá tartozó könyökök), de a legfontosabb számunkra (mivel egybe van nyitva a konyha a nappalival), hogy nincsen olajos gőz, és a meleg jelentős része is távozik, a kaja szag intenzitása mondjuk 30-40 %-al csökkent.

"in medias res"

(#26342) emitter válasza dh66e (#26336) üzenetére


emitter
őstag

Szia!

Köszi az infót, linket. Ezek szerint a motorszűrő élettartama kb. 10 porzsáknyi idő? :) (ha 10 db mellé adnak 1 szűrőt)

Vajon külön motorszűrőt nem lehetséges venni? (van még épp raktáron vagy 5 porzsák, nem vennék feltétlen még 10-et..)

(#26343) .DLL válasza emitter (#26342) üzenetére


.DLL
veterán

Amit linkeltél az csak 2db szűrő, nem? (1x motor (szivacs), 1x Hepa)

(P.H.)

(#26344) dh66e válasza emitter (#26342) üzenetére


dh66e
veterán

Passz én nem láttam,de kiveszed és kimosod (nem sikálod csak zuhany vagy folyó víz alá rakod) és használod tovább.
Van 5db-os gyári kiszerelés is nézd meg hogy ahhoz is adnak e.
szerk.
közben megnéztem,abban is van.

[ Szerkesztve ]

(#26345) emitter válasza .DLL (#26343) üzenetére


emitter
őstag

A linkelt HEPA-hoz adott szivacs a HEPA utáni rácsba való, tehát az is a kimeneti szűrő része, nem pedig motorszűrő..

(#26346) dh66e


dh66e
veterán

Akinek páramentesító kell olcsón.

(#26347) ribarszki válasza dh66e (#26346) üzenetére


ribarszki
őstag

Kinek van vele tapasztalata? Nem kell hozzá semmi vegyszer, tabletta? Most akarok venni. 50nm helyre kellene

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#26348) Melack válasza ribarszki (#26347) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk nem ezzel, de másfajta (Trotec) páramentesítővel igen. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kérdésekre.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26349) Dluinet válasza ribarszki (#26347) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak áram kell hozzá, meg a tartályból a deszt vizet üríteni
jó vasalóba, ablakmosáshoz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26350) Morris válasza ribarszki (#26347) üzenetére


Morris
veterán

Nekem az előző easy home van. Tökéletes!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.