Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Akiknek indukciós főzőlapjuk van, nyilatkoznának a zajokról?
Rengeteget olvastam utána, a fizikát is megértem, viszont sajnos egy ismerősnek sincs, hogy élőben meg tudjam hallgatni mit produkál egy ilyen kütyü.

Az is olvastam, hogy simán normális egy bizonyos szintig, hogy sípol búg kapcsolgat stb.
Illetve hogy leginkább az edény minőségén típusán múlik a búgás.

Építkezni tervezünk, válogatjuk össze a műszaki tartalmat, mindennel megvagyok egyedül a főzőlap lutri.
80 vagy 90 cm széles lesz, itthon nem nagy választék van ebben a méretben hagyományos fűtőszálas kerámialapból, inkább az indukciós megy minden gyártónál ahogy látom.

Tudom hogy gyorsabb és ez által sokkal gazdaságosabb az indukciós. De félek a sípolástól a monoton magas frekvenciás zajoktól, olyan szinten, hogy akár a főzési sebességből is leadnék. Napelem rendszer lesz, szóval a fogyasztás másodlagos. Ha kiadok 2-300 ezret egy főzőlapra akkor az legyen patent. 80-asból németeknél találtam siemens hagyományost, azon is gondolkoztam hogy bepróbálok egy 80-as indukciós Bosch-t, és ha nem jó akkor jöhet a helyére a siemens hagyományos üvegkerámia.
Háztartási gépeknél is van elállás a vásárlástól, ha kipróbálsz valamit és nem olyan ló mint amilyet szerettél volna?

Indukciósok mennyire sípoltok?

(#26902) BB9360 válasza Fr3eWar (#26901) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hello!
2006 óta van indukciós főzőlapunk, Teka. Ugyan most gondom van vele, mert az egyik oldal nem akar ki-kikapcsol és a szerelő sem igazán tudja megoldani, és mivel első generációs, nem nagyon lehet cserélni sem benne azt, amit a fiatalabbakban igen...
De. Nekünk előtte gyáz volt, kerámiát nem akartunk. Ez az indukciós dolog elvileg nagyon jó. Gyors, nem melegít másfelé (ugye az edényt sem melegíti). Én elég kényes vagyok a különböző zajokra, és a legmagasabb fokozaton ez is tud néha sercegni, de ez nem általános. Egy alap búgása is van, az sem zavaró. Nem ismerek másmilyet, így viszonyítási alapom nincsen. Ha most kellene (és lehet, hogy sajnos hamarosan kell is :-( ) venni, akkor nem tudom, melyik márkát választanám, de ha van rá lehetőséged, akkor keresd fel a márkaboltokat, hogy élőben ki tudd próbálni. Azt ugye tudod, hogy olyan edények kellenek, amik mágnesezhetők?

(#26903) mzso válasza Fr3eWar (#26901) üzenetére


mzso
veterán

Nálam sem vészes, csak halk zajokat produkál nagy fokozaton. A főzés zaja sokkal hangosabb.

(#26904) Timmcsy válasza Fr3eWar (#26901) üzenetére


Timmcsy
tag

Nekunk 100e alatti Bosch van, csak a legmagasabb fokozatokon hallom a hangjat (zugas/kattogas), amit csak hirtelen felmelegitesre hasznalok. Vagy meg esetleg kattan/rovid ideig zug, amikor kissebbrol nagyobb fokozatra valtok, de egyaltalan nem zavaro szerintem.

(#26905) blattida válasza BB9360 (#26902) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont, hogy csak az edényt (legfőképpen annak is az alját) melegíti és azt is csak akkor, ha az a főzőfelületen van. Éppen ezért a főzőlap felületének maradék hője is kicsi, ami miatt a legkevésbé tudod megégetni magad vele, mondhatni, gyerekbiztos.

Miért másodlagos egy napelemes rendszernél a fogyasztás? Napelemes rendszer tulajdonosként is kérdezem. Hiszen pont az a jó, ha a termelt és a fogyasztott villamos energia megegyezik, tehát nullszaldós a rendszer. Többet nem érdemes termelni, mert keveset fizet érte a szolgáltató (kb. 30%) és számlakötelessé tesz, ergo, adóznod is kell utána...köszönhetően a fantasztikus magyar törvényeknek és szabályoknak...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26906) dh66e válasza Fr3eWar (#26901) üzenetére


dh66e
veterán

Tavaly óta van indukciósunk ráadásul a "legalja" kategória,de engem nem zavar a működés közbeni hangok pedig amerikai konyha ha megy a tv nem is hallom.(minimális venti+kapcsolgatáskor zizegés).

[ Szerkesztve ]

(#26907) zoltan6


zoltan6
őstag

Na részemről a menalux porzsák innentől felejtős,más is írta már hogy mellészívja a port,hát én is így jártam a 3-ból 2 porzsákkal is,úgyhogy megy szépen vissza az eredeti textil porzsák,inkább kifújatom sűrített levegővel pár havonta,hiába van benne gumiperem,ha egyszerűen nem ér bele a cső odáig. :(
:(

(#26908) Lauda válasza zoltan6 (#26907) üzenetére


Lauda
félisten

Én sosem használtam a porszívómban papír porzsákot. Csakis az eredeti textilt.

[ Szerkesztve ]

(#26909) canniball válasza zoltan6 (#26907) üzenetére


canniball
nagyúr

Én gyári (eldobható szövet) porzsákot szoktam venni, azzal ilyen sosem fordult elő. Lehet drágább mint az utángyártott megoldások, de még mindig kényelmesebb mint a textil zsákot takarítani (arra már nem is emlékszem hogy a miénkhez adtak-e egyáltalán olyat).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26910) zoltan6 válasza canniball (#26909) üzenetére


zoltan6
őstag

Ennek a menaluxnak egyetlen baja van,gyenge vékony,hajlékony kartonpapírból van az a része ami bemegy a műanyag tartó vájatba,ezért nem fekszik fel rendesen a porszívó műanyag fedelére,így mellé tud menni a por.

(#26911) Csabroncka válasza zoltan6 (#26907) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez a hiba nem a porzsák hibája! A porzsák nyakát a porszívóban egy rugós műanyag visszacsapó betét nyomja vissza a fedélre. Amikor a porszívót bekacsolod a keletkező vákuum miatt a gumiperem rászorul a fedél porzsák oldali nyakára. Ezt cső nélkül is ki lehet próbálni!
A második képalapján a fedél nyaka nem éri el a porzsák gumiperemét, ezért mellé szív.

Mindenképpen azt kell elérni, hogy a fedél nyaka belelógjon a zsák szájába, ne csak rajta legyen!

Két lehetőség:
- vagy nem a megfelelő típusú a zsák

- a visszacsapó rugó nem elég erősen tolja rá a fedélre a zsák száját. (ebben az esetben teljesen mindegy milyen zsákot veszel!)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26912) zoltan6 válasza Csabroncka (#26911) üzenetére


zoltan6
őstag

Ha elgörbül a vékony karton,az soha nem fog felfeküdni rendesen,lehet még megpróbálok ollóval levágni belőle,mert lehet túl széles,a porzsák pedig belevaló,rajta van a dobozán a típusa.

"Mindenképpen azt kell elérni, hogy a fedél nyaka belelógjon a zsák szájába, ne csak rajta legyen!+
A gyári is csak egy vastagabb műanyag lap,abba sem ér bele a fedél,csak felfekszik rá.

[ Szerkesztve ]

(#26913) Melack válasza Fr3eWar (#26901) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk IKEAs beugró szintű van, nem ad ki feldolgozhatatlan hangokat. Szerintem halk, kattogas csak a turbó fokozaton van.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26914) Met válasza Melack (#26913) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk is IKEAs, a három zónás, nincsenek olyan hangjai mint amiket lehet olvasni hogy zúg, sípol akármi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26915) ribarszki válasza zoltan6 (#26907) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez milyen porszívó?

(#26916) zoltan6 válasza ribarszki (#26915) üzenetére


zoltan6
őstag

LG V-3300D

(#26917) DeFranco válasza zoltan6 (#26916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

HÁH akkor ez a baj. #vegyéhasználtmielét ;]

(#26918) Lauda válasza DeFranco (#26917) üzenetére


Lauda
félisten

Még a rossz miele is többet ér! :D

(#26919) ribarszki válasza zoltan6 (#26916) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálam egy samsung gépben (autó porszívó) hasonló a helyzet. Nem ennyire durván, de a porzsák tartó rekszben gyakorlatilag áll a por, a szemét. Ahogy én látom, ennek két oka van. Az egyik, hogy a gépben a porzsáktartó műanyag fül alatt van egy rugó. Nálam ez már semmilyen erőt ne fejt ki, elgyengült. Kivenni ezt a részt persze nem tudom, hogy kicseréljem a rugót egy erősebbre. Várom a megfejtést, de próbáltam már minden oldalról nyomni, végül el fog törni. A másik gond pedig ezzel függ össze. A Menalux zsáknak valóban gyenge a kartonpapír része. Ahogy a porszívó szívja a port, és egyúttal maga felé a porzsákot is, akkor ez a gyenge karton elhajlik, mint a te képeden is. Viszont a rugó már nem tud ellene dolgozni és visszanyomi a zsákot a csonkra.

Amikor utoljára, 1 éve használtam benne Menalux zsákot, akkor nem volt ilyen gond. Most, hogy a rugó elgyengült, így köjött a hiányosság. Bár ha a zsák karton része egy merevebb műanyag lenne, akkor nem lenne ilyen gond.

Az a rozsdás kis semmi rugó annyira elgyengült, hogy a porzsák súlya teljesen lehúzza a tartót. A csonk egyébként nálam beleér a porzsákba, a zsák tömítő gumija is ráfeszül, de hiába. Mellé szív.

[ Szerkesztve ]

(#26920) blattida válasza ribarszki (#26919) üzenetére


blattida
nagyúr

Én beszabnék oda alátétnek egy 2mm-es alu vagy acél lemezt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26921) Csabroncka válasza zoltan6 (#26916) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nálam a samsung porszívóba annyira belelóg a fedél csonkja rácsukáskor, hogy a gumitömítés nem látszik, mert a csonkra teljesen felfekszik kívülről.
(a kép közepén lévő fekete csonkról beszélek)

Ehhez magának a szívócsőnek semmi köze.

Raktam be saját képeket, ezt kellene valahogyan orvosolnod!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26922) BB9360 válasza blattida (#26905) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, rosszul fogalmaztam: nem hőt ad át, így értettem...

(#26923) #94529552 válasza zoltan6 (#26912) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Swirl Y30 is jó lehet hozzá, de szerintem ez így nem jó, hogy csak felfekszik, nálam a fedélen lévő kis cső bele ér a porzsák gumis peremébe, és ott nem is szívhat mellette.

(#26924) BullZeye


BullZeye
veterán

Vicces mennyire nincs választási lehetőség a sütő piacon.
Ezeknek a feltételeknek csak 1 márka felel meg (Gorenje K 57325 AS)

Sima kombinált gáztűzhely légkeveréses elektromos sütő résszel.
Inox, de zománcozott felső rész a takarítás miatt.
Automatikus szikra gázrózsákhoz.

Valaki nagyon utálja a háziasszonyokat, hogy INOX felsőrésszel árulja a sütőit minden féle kezeletlen felülettel.

(#26925) mzso válasza BullZeye (#26924) üzenetére


mzso
veterán

Aki nem akar szopni az vesz indukciósat.

Amúgy meg ránézésre ez is úgy inox, hogy inox (szürke) színű a festés.

[ Szerkesztve ]

(#26926) #40553216 válasza Dluinet (#26896) üzenetére


#40553216
törölt tag

A már 8 éves gyereknél mindig a nyelv alatt mérem, addig csöndben, csukott szájjal kell maradni. Ellenőrzöm. :DDD Ha rosszul csinálta, újra mérem, ezért érdeke egyszer jól csinálni. Hagyományos lázmérőt használunk, de nem higanyost, mert olyat már nem árulnak.

(#26927) Dluinet válasza #40553216 (#26926) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagyszerű.
Mindig érdemes TV-t nézni, ott tanul az ember.
Haverom testvére, amikor a tűz ütött ki, rögtön hívta a 911-et, aztán csodálkozott.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26928) #40553216 válasza Dluinet (#26927) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyrészt nem értem, miért nekem címezted, másrészt ha TV-t néz az e,ber, nem feltétlenül ég ki az agya. ;)

(#26929) Fr3eWar válasza Met (#26914) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm nektek is, és minden korábbi hozzászólónak a pozitív visszajelzéseket.
Szóval a yt-on hallható rémfelvételek nagyon a végleteket mutatják. Mivel egyre inkább terjednek, annyira nem lehetnek rosszak, és egy háznál nem árt a jövőre tervezni nem a múltban kutakodni, így be fogjuk mi is vállalni az indukciót.

(#26930) Met válasza Fr3eWar (#26929) üzenetére


Met
nagyúr

Mondanám hogy felveszem a hangot főzés közben de az nem olyan mint amikor a füleddel hallod.
Ha hozol ennivalót megfőzöm és meghallgathatod de én adom a listát hogy mit hozz és nem viheted el...na jó, ehetsz belőle de csak egy kicsit. ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26931) st6969 válasza Fr3eWar (#26929) üzenetére


st6969
őstag

Gondolom lesz elszívó is. Az bármilyen "csendes" lesz, semmi nem fog hallatszani az indukciós lap duruzsolásából (ami egyébként sem zavaró).
Engem ennél sokkal jobban zavar az, hogy a 9-es skálából 1-5-ig nem folyamatosan melegít, hanem szakaszosan (ki-be kapcsolgat a relé, minél kisebb a fokozat, annál ritkábban kapcsol be ugyanaz a teljesítmény, ami mondjuk 6-oson folyamatos).

(#26932) tomazin válasza #40553216 (#26926) üzenetére


tomazin
veterán

Árulnak csak nem Mo-n. ;)

(#26933) #40553216 válasza tomazin (#26932) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy inkább az EU-ban. És nincs is értelme a higanyosnak.

(#26934) Melack válasza st6969 (#26931) üzenetére


Melack
veterán

Ez egy technikai dolog, mindegyik így működik. Tojásrántottát 6-os fokozaton kell csinálni, pudingot meg gyorsan ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26935) canniball válasza Melack (#26934) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindegyik így működik? Nincs olyan amelyik szabályozza a teljesítményét és adott esetben kisebb fokozaton folyamatosan működik? Van egy elektromos grillünk ami ilyen ki-bekapcsolós elven működik és ez így elég gáz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26936) Zeki


Zeki
nagyúr

Ezekről az indukciós beépithető főzőlapokról mit kell tudni? Árban nagy a szórás, csak nem értem miért.

(#26937) Dluinet válasza canniball (#26935) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha találsz, akkor inverteres néven keresd, de azok árai is jóval magasabbak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26938) tomazin válasza #40553216 (#26933) üzenetére


tomazin
veterán

Pontosságra tudomásom szerint az a legjobb. A galliumos is frankó (lenne), de egyszer használatos, mert nem bírod lerázni.

Hozzáteszem a fenti infó nem saját tapasztalat, hanem lázmérővásárlás előtti infógyűjtés eredménye.

(#26939) st6969 válasza Melack (#26934) üzenetére


st6969
őstag

Furcsa, mert 6-ostól felfelé folyamatos, tehát nem kapcsolgat. A tekercs zúgása is nő, ahogy fentebb veszem a fokozatot, de folyamatos marad. Nem értem, miért nem lehet ugyanezt kivitelezni alacsonyabb fokozaton.
Pl. kisebb mennyiségű leves főzésekor egyértelműen látható a különbség: 6-9 fokozatok között folyamatosan forr, 1-5-ig meg forr-nem forr-forr-nem forr... ahogy kapcsolgat. (Nagyobb mennyiségnél nem számít, mert két bekapcsolás között tartja annyira a hőt az edény is, illetve az étel is)
Na mindegy, én megszoktam, csak aki most vesz, az legyen ezzel tisztában (már ha tényleg mindegyik így működik).

(#26940) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, kihúzható 50cm-es páraelszívóból csak a Cata TF5250 és a Teka TL1 50 ami vállalható?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26941) #40553216 válasza tomazin (#26938) üzenetére


#40553216
törölt tag

Való igaz, nehezebb lerázni, de nekem azért sikerült. :DDD

(#26939) st6969
Így működik.

[ Szerkesztve ]

(#26942) dh66e válasza Zeki (#26936) üzenetére


dh66e
veterán

Mert megfizeted a márkanevet,az esetleges tudásbeli differenciát,energiatakarékosságot etc etc.Mi a legolcsóbb Candy-t vettük kombóban egy multi funkciós sütővel-aminek elég rossz a dupla üvegfal része mert ha olyan sül bent ami nagyon köpköd és asszony elfelejti letakarni simán bemegy a két üveg közé és elég macera szétkapni - lassan egy éve használjuk az indukcióst kopp kopp hibátlanul működik,de pl a drágábbakhoz képest nincs pl Turbó Boost,de nem is hiányzik.
Jah igen a sütő belső világítása elhalálozott egy éven belül.Azt most gariztatjuk.
5év gyári garival 115k-ért nekünk megfelelt.Valahol egy főzőlap ennek a 2 ill3x-a arra meg nem futotta volna.
Szóval tuti vannak még különbségek a kérdés hogy átlag felhasználó vagy és bőven elég az olcsó a bajaival vagy szeretnéd a jobbat/nevesebbet inkább nyugiban.

(#26943) Land


Land
veterán

Gáztűzhelyet szeretnénk venni.
60 cm széleset szeretnénk, mely ritka, mert a többség 50 cm széles.
Árban 70.000 Ft-ig mennénk el. Van erre tippetek? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#26944) pjen válasza dethroner (#26940) üzenetére


pjen
félisten

Nekem például Wh van és egész jó.

(#26945) dh66e válasza Land (#26943) üzenetére


dh66e
veterán

Ismerős is keresett,de nem talált csak nagyon drágát végül kombit vett igaz kellett neki hozzá villanyász is.

(#26946) dethroner válasza pjen (#26944) üzenetére


dethroner
veterán

Dobsz egy linket róla?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26947) Land válasza dh66e (#26945) üzenetére


Land
veterán

Amúgy kb nem is létezik ilyen vagy Orion a márkája....
Nem tudom mi legyen. Kombinált is jó lenne (gáz felső lap, elektromos sütő), de ilyet sem találtam....

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#26948) Zeki válasza dh66e (#26942) üzenetére


Zeki
nagyúr

Koszi! Tehat az indukcios fozolapbol jo az olcso is, csak ne noname legyen, meg hosszu gari es turbo boost elonyos.

[ Szerkesztve ]

(#26949) Melack válasza Zeki (#26948) üzenetére


Melack
veterán

Ezek az IKEA belépő szintű termékei :D 3 zóna lehet kevés, az "összenyitható" zóna meg felesleges árnövelő.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26950) #40553216 válasza Zeki (#26936) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem nem nagyobb, mint a mosógépeknél.

(#26949) Melack
Nem nagyon emlékszem olyanra az elmúlt 10 évből, hogy egyszerre használtuk volna mind a négy zónát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.