Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) chatran válasza Racer77 (#26392) üzenetére


chatran
őstag

Mi a típusszáma ennek a Whirlpool-nak?

(#26402) oszy


oszy
veterán

Van valakinek véleménye erről a kávéfőzőről? Érdemes leváltani egy régebbi Saeco HD8753-at?
Krups EA82F810

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26403) Csabroncka válasza oszy (#26402) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Oszy, szerintem ebben a topikban többen tudnak segíteni neked!

"in medias res"

(#26404) oszy válasza Csabroncka (#26403) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26405) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Milyen vízkőoldót tudnátok ajánlani ami ér is valamit? Ez a Frosch nem valami jó finoman fogalmazva.. Mofém csapokhoz kellene.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#26406) canniball válasza jozsi252 (#26405) üzenetére


canniball
nagyúr

Ecet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26407) pjen válasza jozsi252 (#26405) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg a Frosch ban van amire rá van írva,hogy ecetes.Tegnap vettem valami új neve van,meg kell szagolni.

(#26408) szakalistvan válasza jozsi252 (#26405) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Én ecetet használok,vízzel hígítom egy viragpermetezőből fújom.Olcsó hatékony,természetes.

[ Szerkesztve ]

(#26409) Racer77 válasza chatran (#26401) üzenetére


Racer77
tag

Whirlpool TDLR 60111 a típus.

(#26410) dethroner válasza oszy (#26402) üzenetére


dethroner
veterán

Valószínűleg a biztonsági hőkapcsolót a motorhoz a mi cégünk gyártotta, sőt, jó eséllyel még a szivattyúhoz is :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26411) peppe79 válasza pjen (#26399) üzenetére


peppe79
senior tag

Kizártnak tartom, hogy olyan halk lenne. Egy telefon eleve nem alkalmas pontos mérésre. Én egy régebbi Monacor SM-4-es zajszintmérőt használok, ami képes A-súlyzott mérésre. Gyári adat szerint ±1,5 dB-es eltéréssel dolgozik, és valószínűleg ráférne már egy kalibráció is, szóval az én mérésem sem tökéletesen pontos.

(#26412) jozsi252 válasza canniball (#26406) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem próbálkoztam vele, mennyire hígítsam fel? Bár gondolom ha nem hígítom akkor tesz kárt a krómba?

(#26407) pjen

Köszi, holnap utánanézek.

(#26408) szakalistvan

Gondolom a krómba egyéb dolgokba nem tett kárt semennyire sem?

Cillitet néztem hogy elvileg az jó még, lehet kipróbálom azt is.

iPhone 13 Pro Max

(#26413) pjen válasza peppe79 (#26411) üzenetére


pjen
félisten

Én sem érzem hitelesnek.Azért is írtam le a mérés körülményeit.

(#26414) oszy válasza jozsi252 (#26405) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a cillit bang vált be. :) Mintha valami felületet adna a csapnak. Bár nem tart sokáig. :) De olyan szépen lehozza a vízkövet. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26415) Cyrin válasza dethroner (#26390) üzenetére


Cyrin
addikt

menj be egy boltba, és emeld meg a TEKA-t és a CATA-t, dupla súlyú a CATA.
nem is volt kérdés melyiket válasszam.

(#26416) pjen válasza Cyrin (#26415) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg csak kíváncsiság,a súly mennyire befolyásolt a választásban,és miért?

(#26417) Cyrin válasza pjen (#26416) üzenetére


Cyrin
addikt

A hang mindegy, úgyse lesz csendes egyik se. A véleményeket elolvastam, az alapján is döntöttem. Ha van benne anyag az meg azért jó, mert masszívabb, ellenállóbb a rezonanciával szemben, ami viszont sokkal jobban zavaró, mint a normál hang...

[ Szerkesztve ]

(#26418) jilian


jilian
addikt

Helló!

Adott egy Samsung GE83M/XEO típusú mikró.
Sajnos a tányérat összetörtem.

Ebbe szeretnék venni egy másikat. Mivel a környéken a boltokban nem tudtak segíteni marad a neten való rendelés.

Hihetetlen de egyszerűen nem találtam a termék leírásánál a méretre választ.
Én amit mértem a mikróban kb. 27 cm ami kényelmesen elférne, a párom előszedte a kukából, ~29cm-t mért.
:F

Tudtok segíteni, hogy melyik tányér passzolna tökéletesen bele?

(#26419) pjen válasza jilian (#26418) üzenetére


pjen
félisten

Az Orczy háztartásigép alkatrész árúházban típus szám alapján megrendelik,nem kell méregetni.

(#26420) Csabroncka válasza jilian (#26418) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pjen megmondta a tutit, viszont készülj rá, hogy az ára valószínűleg horror lesz :((

"in medias res"

(#26421) jilian válasza Csabroncka (#26420) üzenetére


jilian
addikt

Holnap felhívom őket.

Miért lenne olyan horror?
Gondolom van valami noname is helyette, nem?

(#26422) Csabroncka válasza jilian (#26421) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Miért lenne olyan horror?
Gondolom van valami noname is helyette, nem?
;] (holnap kiderül)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26423) dethroner válasza Cyrin (#26415) üzenetére


dethroner
veterán

Emelgetni? Hát lehet meg is próbálom :) Bár a súly különbség adódhat a 2 motor kontra 1 motor kialakításból is. De amit találtam eddig Cata 5kg, Teka 7,2kg.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26424) Cyrin válasza dethroner (#26423) üzenetére


Cyrin
addikt

Alap teka volt az tuti nem volt 7kg.

(#26425) dethroner válasza Cyrin (#26424) üzenetére


dethroner
veterán

Ha tudsz biztosabb infót, linkeld!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26426) blattida válasza jilian (#26421) üzenetére


blattida
nagyúr

5000 huf nem horror...tányér

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26427) tomazin válasza pjen (#26416) üzenetére


tomazin
veterán

Codegen vs. Chieftec vonalrol jott biztos a nehez franko :)

(#26428) st6969 válasza Cyrin (#26417) üzenetére


st6969
őstag

Nekem Cata van, de rezonancia is van rendesen. Csak a papírtuning segít: a motor és a fémház közti résbe egy Penny újságot kell begyűrni összehajtva, és problem solved ;]

(#26429) Met válasza st6969 (#26428) üzenetére


Met
nagyúr

És ha nincs Penny a közelben? Másfél Aldis is jó?:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26430) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Sziasztok!

Van egy Beko EV-5800 +Y elöltöltős mosógépünk amit 2 évvel ezelőtt vásároltunk. Két napja csinált olyat, hogy mielőtt beindulna a centrifuga elkezd búgni, zúgni, mintha fúrnának a mosógépben. Mi lehet vajon a probléma? Mindenképpen hívjak szakit?

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

magyarsrac

(#26431) Cyrin válasza st6969 (#26428) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam semmi

(#26432) st6969 válasza Met (#26429) üzenetére


st6969
őstag

Csak saját felelősségre :DDD

(#26431) Cyrin
Eleinte nekem sem volt, később sem minden fordulaton, de egy idő után elkezdett "remegni" a motor, ami rezegtette a rozsdamentes szűrő ajtókat. Végül a motort kitámasztottam, így csökkent a rezonancia is. Biztos van erre szakmaibb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#26433) blattida válasza [HUN]Dani (#26430) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ez két év garanciás gép, a vásárlás óta valóban eltelt már legalább két év vagy sem? Ha még nem, akkor még van rá garancia, ebben az esetben hívni kell a márkaszervizt, ha pedig igen, akkor is szakit kell hívni, de inkább mosógépszerelőt, mivel olcsóbb, mint a szerviz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26434) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kombi mosó-szárító gépekről mik a vélemények ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26435) Dluinet válasza DonThomasino (#26434) üzenetére


Dluinet
nagyúr

külön érdemes venni,
vagy féladagot mosol, szárításnál nem rakhatod bele az egészet

ha jó lenne, akkor már csak kombit lehetne kapni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26436) st6969 válasza Dluinet (#26435) üzenetére


st6969
őstag

Ezt több helyen olvastam, és osztom is a véleményt, hogy a szárító legyen külön gép. Az oké, hogy a Beko meg a Candy el akar adni ilyen egybe csodákat, viszont azt nem értem, hogy a prémium gyártók (pl. Miele) akkor miért gyártanak ilyen kombi gépet, ha "nem jó"? Ráadásul egy átlag magyar fél éves bérének megfelelő összegért?

(#26437) Met válasza Dluinet (#26435) üzenetére


Met
nagyúr

Azért volt itt kombi gépről pozitív tapasztalat...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26438) blattida válasza st6969 (#26436) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban nem annyira jók az egybe gépek, csak van olyan helyzet, hogy egyszerűen nem fér el két gép és olyankor jönnek jól, főleg azoknak, akik kevesen vannak, nem kell sokat mosniuk, illetve főleg szárítaniuk, hiszen csak fele annyi cuccot tudnak megszárítani a kombi gépek, ahogy írta is a kolléga.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26439) ribarszki válasza Met (#26437) üzenetére


ribarszki
őstag

Kb 1db. És neki sem volt nagyon mihez hasonlítani. Nagyon nagyon kényszer megoldás a kombi gép..

[ Szerkesztve ]

(#26440) DeFranco válasza blattida (#26438) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként ha csak a fele ruhát kell feltolni a ruhaszárítóra akkor máris dupla annyit lehet mosni mint szárítógép nélkül, ami nem kis különbség...

[ Szerkesztve ]

(#26441) dethroner válasza st6969 (#26428) üzenetére


dethroner
veterán

Itt is panaszkodnak néhány rezonanciára, hangosságra. A teljesítménnyel többnyire elégedettek, de ha ez ilyen mellékhatásokkal jár, akkor keresgélek még az elszívók között.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26442) Zeki válasza DeFranco (#26440) üzenetére


Zeki
nagyúr

El kell menni boltokba, és megnézni mekkora belül egy mosógép, meg egy szárítógép. És mekkora egy mosó-szárító. Ha van hőszivattyús mosó-szárító, az mégjobb.

(#26443) blattida válasza Zeki (#26442) üzenetére


blattida
nagyúr

A hőszivattyús mosó-szárítógép a létező legrosszabb megoldás, hiszen drága, nem túl hatékony és messze a legmegbízhatatlanabb.
Ha nem számít a pénz és a rövid élettartam, akkor hajrá, de akkor ne adjuk alább a miele-nél...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26444) Zeki válasza blattida (#26443) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mitől megbízhatatlan a hőszivattyús?

(#26445) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

A MM-ból megrendelt Electrolux zpfclassic porszívó megérkezett.
Kicsomagoltam, összeszereltem, bekapcsoltam és a hangja, szívó ereje lenyűgözött.
A párom örömében elkezdett porszívózni, majd jött a döbbenet.
A konyha fekete járólapja és a nappali padlólapja szanaszét lett karcolva.
Gyors megnéztem mi lehet a baj és kiderült, hogy a szívófej mindkét görgője sorjás és ez okozta a karcokat.
Sajnos a karcokat nem lehet eltüntetni.
Nagyon bosszantó, hogy egy ilyen tudású és ajánlott porszívónál ilyen hibák előfordulhatnak.
Ti ebben az esetben hol kezdenétek a reklamációt?
Én arra gondoltam, hogy az electroluxot fogom elsőként megkeresni, ha ők elutasítók akkor megyek tovább.
Ezt nem hagyom annyiban.

(#26446) ribarszki válasza #00444928 (#26445) üzenetére


ribarszki
őstag

Tudom hülye kérdés, de ugye kitolt kefével porszívóztátok a kemény felületet? Mennyire sorjás? Elég durva kell legyen ha nyomot hagy a járólapon.. Képet tudsz feldobni róla? A sorjáról is és a karcolásokról is.

[ Szerkesztve ]

(#26447) Zeki válasza #00444928 (#26445) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kemény felületen kitolt szőr, szőnyegen nem.
Így kell porszívózni.
Ezért átkapcsolós fejűek amiket adnak a porszívókhoz.

(#26448) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

MAX 100-ig szeretnék hűtőt aminek az alján van a mélyhűtő, legalább legyen 2 fiókos.
Illetve max 20-ig egy porszívót. Porzsákosat talán?

Ötletek?

(#26449) blattida válasza Zeki (#26444) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól, hogy messze a leggyakrabban hibásodik meg (például a hőcserélőjük normális tisztítása nem kivitelezhető, a hőszivattyúik sem az örök életnek készülnek), ráadásul a javítási költsége is a legmagasabb. Ám lehet örülni, mert a hamarosan életbe lépő uniós fogyasztási normák miatt csak a hőszivattyúsak fognak maradni, a hagyományos kondenzációs szárítógépek pedig eltűnnek.

ribarszki
Sajnos a görgők mozgását a kefe kint léte nem befolyásolja.
Amúgy teljesen jogos a reklamációjuk, ha valóban a nem megfelelő kivitelezés miatt keletkeztek azok a karcok.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26450) Zeki válasza blattida (#26449) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mi AEG-ünk hőszivattyús, 5 éves múlt. Napi 1-2x használat, hétvégén néha 3-4x is megy.
Egyszer valami inverter halt meg benne, de akkor még (biztosítós) garis volt. Most leesett a zéger gyűrű, és kinyíródott az ékszíj. Elvitték a komplett gépet, és ha már úgyis szétszedik, kértem egy teljes karbantartást, a hőcserélőkre is. Magában ez 15 ezerbe lett volna, de hogy a javítással lesz összevonva, másképp alakul az ár.
30Ft-ból szárít egy adag ruhát. nekem ez jó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.