Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) ribarszki válasza blattida (#26449) üzenetére


ribarszki
őstag

Én ezt pontosan tudom. De ha esetlegesen nem tudták, hogy át kell váltani a kapcsolóval és behúzott kefével porszívózták át a kemény felületet, akkor az simán összekarcolhatta és nem a kerék.

Csak emiatt kérdeztem..

(#26452) blattida válasza Zeki (#26450) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekünk egy 16 éves hagyományos kondenzációs miele van, azzal egyszer volt javítandó dolgom, négy évvel ezelőtt kellett az ajtózárját tisztítanom. Mi kétnaponta használjuk, de mindig jól meg van pakolva, gyakorlatilag 50-55 ft szárításonkénti költséggel.
Nálad a 30 forint hogy jön ki? 50 perc alatt szekrényszáraz lesz benne a teli töltet ruha?

ribarszki
Azért egy fej fém betét része, illetve annak dudorai simák, nem élesek, azaz, ha attól karcolódott össze egy hidegburkolat, akkor vagy a fej vagy a járólap "nem százas".

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26453) Zeki válasza blattida (#26452) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kb 50 perc, igen.

(#26454) blattida válasza Zeki (#26453) üzenetére


blattida
nagyúr

Öt kiló száraz ruhával?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26455) Zeki válasza blattida (#26454) üzenetére


Zeki
nagyúr

Méricskéli a fene.

(#26456) blattida válasza Zeki (#26455) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért kérdezem, mert a hőszivattyúsok is kábé ugyanannyi idő alatt szárítják meg a ruhákat, azaz 5kg száraz, normál anyagú ruha szekrény szárazra szárítása nagyjából 80-120 perc, a kezdeti nedvességtartalom függvényében, azaz nagyban függ a centrifugálás fordulatszámától is.
Szerintem az 50 perces menetből az következik, hogy kevesebb ruhát szárítotok benne, mint 5 kg vagy nem szekrény szárazra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26457) #40553216 válasza DeFranco (#26440) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Mielénél ez így néz ki (8 kg pamut, 60 °C, 1000/perc centrinél).
Kombinált:
5,36 kWh áram és 105 liter víz, 6:40 óra. (A szárításhoz is vizet használ.) Ha duplát mosol és szárítasz, akkor 13:20 óra, ha csak 5 kg-t szárítasz, akkor 10:10 óra.

Külön gépek:
1,1 kWh és 48 liter víz a mosáshoz, 2:59 óra, 1,94 kWh a szárításhoz, 2:36 óra, tehát összesen 48 liter, 3,04 kWh és 5:35 óra. Ha duplát mosol, a második mosás alatt az első adag már megszáradt, így összesen 8:34 óra alatt 16 kg tiszta és száraz pamut ruhát pakolhatsz el.

1400/1600-as fordulatoknál persze ezek az idők és a felhasznált energia mennyisége jelentősen csökken.

(#26458) #00444928


#00444928
törölt tag

A jelenlegi padlókon ez a porszívó már a harmadik amit használunk. Eddigi porszívóknál sose használtuk kinyomva a szívófejet és nem karcolt. Ennél majd akkor használni fogjuk. Viszont biztos, hogy a görgő karcolja meg, mert egymástól kb 10 centire, párhuzamosan vannak a karcok. Direkt megnéztem amikor a párom porszívózott. Most álljak neki faragni meg csiszolni a görgőt?

(#26459) ribarszki válasza #00444928 (#26458) üzenetére


ribarszki
őstag

Próbáld ki kinyomott kefével is, nehogy ebbe kapaszkodjanak bele a reklamációd során. Ha így, kinyomott kefével is karcol, akkor természetesen meg kell tenni a lépéseket. Electrolux panaszbejelentés, stb...

(#26460) dh66e válasza #00444928 (#26458) üzenetére


dh66e
veterán

Ne állj neki semminek sem,fotózd le a karcokat egy mérőszalag segítségével és küld el a cégnek. Aztán számolj be kíváncsi vagyok a reakcióra.

(#26461) #94529552 válasza #00444928 (#26458) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi egy Rowenta parkettafejet használunk a járólapoknál, és ennek gumis görgői vannak. Nálad se lehetnek fém görgők szerintem.

(#26462) DonThomasino válasza blattida (#26456) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legtöbb helyen mégis azt olvasni hogy a hőszivattyús a jobb.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26463) Dluinet válasza DonThomasino (#26462) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt inkább arról van szó, hogy melyiket érdemes megvenni

attól, hogy valami jobb, még nem biztos, hogy meg is éri befektetni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26464) pjen válasza #00444928 (#26458) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,de ezt nem értem.Ha görgő akkor hogyan karcolhat hiszen forog?Lehet valamit félre értek?

(#26465) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#26448) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

:F

(#26466) dh66e válasza JegesEmber20 (#26448) üzenetére


dh66e
veterán

Porzsákosat ajánlok mindenképp,de most 20k nem tudok ajánlani.Mintha felmentek volna a porszívó árak egy csöppet.Hűtőben nem tudok segíteni.

(#26467) blattida válasza DonThomasino (#26462) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert az alacsonyabb fogyasztása és a marketing miatt azt nyomják. A teljes életciklus alapján, pusztán anyagilag, nem éri meg, mivel nem tud megtérülni, nem hozza be az árát. Ha az eu-s szabályozás miatt nem lesz más és csökken az ára, akkor más lesz a helyzet...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26468) ribarszki válasza pjen (#26464) üzenetére


ribarszki
őstag

Látatlanban a leírtak alapján azt mondanám, hogy nem a kerék/görgő karcolta meg a kemény burkolatot, hanem az, hogy behúzott kefével használták. Szőnyeg állásban simán meg tudja karcolni a felületet. Tudom, mert sógornőm lusta átkapcsolni a fejet és széjjel van karcolva a laminált parketta a porszívó fejjel. Persze lehet én tévedek, és akkor elnézést, de ez inkább user error.

[ Szerkesztve ]

(#26469) DonThomasino válasza blattida (#26467) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha mostani árakat nézzük szinte egy árban vannak
vagy csak minimálisan drágább a hőszivattyús változat.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26470) peppe79 válasza #00444928 (#26445) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha ennyire kényes, fekete padlón használod, oda a porszívó 3 kis bolygókerekes kialakítása sem a legmegfelelőbb.

(#26471) st6969 válasza DonThomasino (#26469) üzenetére


st6969
őstag

Anno a hőszivattyús mellett azért döntöttem, mert alacsonyabb hőmérsékleten szárít (talán jobban kíméli a ruhákat), kevesebbet fogyaszt, akciós volt, és a hátrányára írt nehézkes kondenzátor tisztítást "elvileg" nem kell elvégeztetni szakszervizzel drága pénzen, mert automatán elvégzi a gép...de biztos, ami biztos, vettem rá plusz 2 év garanciát (így 4 év van rajta, Siemens).

(#26472) blattida válasza DonThomasino (#26469) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha az átlagos árakat nézzük, akkor van közöttük 50% különbség, erre nem mondanám, hogy minimális. Ráadásul a legolcsóbb hőszivattyús szárítók (120000 ft) nem fogyasztanak annyival kevesebbet. Jelenleg nem éri meg a plusz kiadást.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26473) DonThomasino válasza blattida (#26472) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így hirtelen ha az MM oladlát nézem,
szűrök a következőre bosch aeg simemens a++
Vagy semmi vagy 10-20-30 e a különbség.
50-60e ott ahol B enegria osztályos kondenzációsról beszélünk....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26474) .DLL válasza st6969 (#26471) üzenetére


.DLL
veterán

A Siemens remélem manapság is olyan jó, mint ~20 éve, mert a mosógépünk annyi ideje megy. :))

(P.H.)

(#26475) blattida válasza DonThomasino (#26473) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondoltam, hogy valami félreértés van a dologban: A++ energiaosztályú csak hőszivattyús kondenzációs tud lenni, azzal meg nem kell foglalkozni, hogy az MM oldalán hogy vannak szétszedve a kategóriák. A nem hőszivattyúsak tudnak max B osztályúak lenni. Ezért van az, hogy a hőszivattyúsak valóban kb. 50%-ál drágábbak.

.DLL
Igen, a mesében és a reklámokban. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26476) peppe79 válasza .DLL (#26474) üzenetére


peppe79
senior tag

Abba ne reménykedj. ;] Én pont mosógép cserére készültem, de ilyen összetákolt gagyit nem veszek, inkább megjavítom a régi Bosch-t.

(#26477) DonThomasino válasza blattida (#26475) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így már tisztul a kép. :)
Lehet hogy hülyeséget kérdezek de...
Akkor van hőszivattyús ; kondenzációs; és kodenzációs-hőszivattyús ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26478) .DLL válasza peppe79 (#26476) üzenetére


.DLL
veterán

Én is így vagyok vele. Egyszer szedtem szét az elektronikus ajtóretesz miatt, de a belseje meglepően makulátlan volt. Egyedül a dob és az ajtó közötti gumi perem lehet problémás ha elszakad... Még a vezérlést is megcsinálnám mikrokontrollerrel, de ilyen gumit nem tudok teremteni, és nem hiszem, hogy még lenne pótalkatrész... Egy dolog tetszik az új, divatos mosógépeken: a nagy ajtó, ebbe pl. takarót betenni, kivenni elég szenvedős.

(P.H.)

(#26479) blattida válasza DonThomasino (#26477) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, csak hagyományos kondenzációsak és hőszivattyús kondenzációsak léteznek (meg vannak hőlég kivezetéses változatok is, melyekben nincs hőcserélő és kondenzvíz tartály, így a párás meleg levegőjüket kell elvezetni falon kívülre, de ez, most mellékes).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26480) DonThomasino válasza blattida (#26479) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szóval ami most kapható B energiaosztályú
a hagyományos kondenzációs
az A+ A++ A+++ pedig a hőszivattyús kondenzációs.

Létezik sima A osztályú? sehol nem láttam...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26481) blattida válasza DonThomasino (#26480) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen.
Mert változtak az osztályok és a fogyasztások alapján sima A osztályos gép már/jelenleg nincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26482) #40553216 válasza peppe79 (#26470) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőőő, miért is?

(#26483) #94529552 válasza JegesEmber20 (#26465) üzenetére


#94529552
törölt tag

Porszívó, 3 fiókos alulfagyasztós hűtő

(#26484) pomk válasza sandró60 (#26263) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippet, végül Electrolux ZPFPARKETT lett a szerencsés. Az előző porzsák nélküli gagyihoz képest ég és föld. Halk, komfortos, praktikus, szívó ereje brutális, a bolygó kerék miatt nagyon könnyen mozgatható. Mindenkinek bátran ajánlom. :)

(#26485) JegesEmber20 válasza #94529552 (#26483) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Köszönöm!

A hűtőkből csak az Electroluxot ajánlod? (a link alapján)

(#26486) #94529552 válasza JegesEmber20 (#26485) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ebben az ársávban igen. Zanussi például műszakilag ua. de gagyibb kivitelben.

(#26487) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

45 cm széles (avagy keskeny :) ) mosogatógépből 100-120 ezer Ft környékén mit vennétek? Pul alá beépíthető kell, de mivel 88 cm hely van a pult alatt, szóba jön szabadonálló gép is (ha jól gondolom). Ezesetben lehetőleg inox előlapja legyen.

Néztem használt Miele gépeket, de 45cm-est nem nagyon találtam..

(#26488) expander válasza emitter (#26487) üzenetére


expander
senior tag

2 hete vettem akciosan kerek 100-ert egy LG F12B8ND1-t
meg nem vettuk hasznalatba, ugyhogy velemenyt nem tudok mondani, de eleg sokaig nezelodtem, es ezt tunt a legjobb vetelnel ebben a kategoriaban

(#26489) emitter válasza expander (#26488) üzenetére


emitter
őstag

öhm.. mosoGATÓgépet keresnék.. :)

(#26490) Met válasza emitter (#26489) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem az zavarta meg hogy a pul alá akarod beépíteni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26491) ribarszki válasza emitter (#26489) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne akadjatok fel minden kicsi eltérésen. Ebbe is bele lehet pakolni a mosatlant, sőt még el is fogja mosni :))

[ Szerkesztve ]

(#26492) expander válasza emitter (#26489) üzenetére


expander
senior tag

az tokmind1, vegyel ilyet, mos-mos ;]

(#26493) emitter válasza emitter (#26487) üzenetére


emitter
őstag

Szóóval? :)

(#26494) Met


Met
nagyúr

BOSCH - Sphera 30-hoz keresek porzsákot.
Idáig Swirl S 67 micropor porzsákot használtunk, két éve rendeltünk két dobozzal most fogyott el.
Most van hozzá antibakteriális porzsák és szintetikus porzsák is. Melyik a jobb, vagy mi a különbség?

Amúgy most vettem észre hogy a miénkből hiányzik egy alkatrész, mégpedig az a műanyag keret ami a kifújt levegőszűrő mikrofiltert tartja a helyén. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26495) Melack válasza expander (#26492) üzenetére


Melack
veterán

Aztán a mosás végén veheted ki az összetört poharakat :D

mod: mondjuk, ha ruhával együtt teszed be, akkor 2-in-1 megoldás ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26496) ribarszki


ribarszki
őstag

Érdeklődnék, hogy akinek van Electrolux ZPFclassic, vagy ZPFparkett porszívója, mennyire van megelégedve vele?
1, Nem csúsznak szét a csövek egymásból? Mert ez még nem reteszes azt látom..
2, Porzsákot vizonylag tele lehet szívni?
3, Parketta fej mennyire használható?
4, Összbenyomás?

Anyósoméknak tönkre ment a porszívójuk és 30körül keresnek. A fenti kettőnél jobban tetszik a ZSPparkett, de az meg már 40k. Ha még ennyit kiadnak érte, akkor meg már egyértelmű, hogy abban az árban a Miele C1 lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#26497) DeFranco


DeFranco
nagyúr

porszívóval kapcsolatban én csak annyiról szeretnék beszámolni, hogy (mint gondolom emlékeztek páran, meséltem) beszereztem anno egy ciklonszűrőt a porszívónkhoz.

jelzem piszkosul bevált. a por legnagyobb részét eleve megfogja, be sem kerül a porzsákba, egy mozdulattal kiönthető, egy porzsák kb. örök élet csak rutinból cserélem (azért idővel el tudja tömíteni az apraja részecske, de sok hónap kell hozzá és tele akkor se lesz, csak kevesebbet enged át), marad a porzsákos porszívó hatékonysága, és szűrőképessége, még hozzá úgy, hogy mivel nem igazán telik a porzsák, ezért sokkal egyenletesebb a szívóteljesítmény, folyamatosan egyformán erős.

a legjobb befektetés volt beruházni rá.

(#26498) ribarszki válasza DeFranco (#26497) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönjük a beszámolót! Akkor kontra oldal is legyen. Nekem is volt ciklon előszűrőm Samsung porszívón és szívből utáltam. Nem véletlen, hogy egyik gyártó sem erőlteti. Egyrészt lefelezi a szívóerőt, folyton rátekeredett a hajszál a benne található rácsra, ha felszívtam egy levelet, akkor le kellett csavarni a szűrőt és kézzel kivenni, mert fennakadt és utána minden kosz erre a levélre rakódott a szűrő tetején, nem pedig a tartályba/pohárba. Ezen kívül rendzseresen én húztam után a csavarokat, mert mindig kilazul a szűrő és fals levegőt szívott.

Ha ez nem lenne elég, akkor a finom port, pont ami a porzsák pórusit eltömíti, simán továbbengedi, s nálam az volt a vége, hogy üres porzsákokat dobáltam ki, mert eltűnt a szívóerő. (Mondjuk ez lehet porzsák probléma volt)

Szóval az én részemről soha az életben nem akarok ilyen vackot látni a porszívómon. Valószínűleg ezért sem erőlteti egyik gyártó sem...

(#26499) DeFranco válasza ribarszki (#26498) üzenetére


DeFranco
nagyúr

felemeli a szőnyeget fél szívóerőn a porszívó vele, hajszálat rátekeredve én nem láttam még pedig van nő a családban, az udvart nem porszívózuk vele, és a menalux porzsák megfogja a finom port.

én baromi elégedett vagyok vele.

csavar meg nincs is benne, egy öntvény az egész.

[ Szerkesztve ]

(#26500) #94529552 válasza emitter (#26493) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt válogass, amíg nem kapsz tippeket mosogatógépre.
ribarszki Nekem nem pont Elux van, de a parkettafej nagyon bejön, nemcsak a kemény padló miatt, hanem a rövid szőnyegegekből is jól kiszedi a szöszt és a macskaszőrt is a kefés része. Persze utána meg abból kell a résszívóval kiporszívózni, de az már gyorsan megy nekem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.