Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) krx21 válasza Mr.Csizmás (#25047) üzenetére


krx21
nagyúr

Rossz példa, arra rá van írva, hogy méreg...

(#25052) dethroner


dethroner
veterán

Erre valaki?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25053) #40553216 válasza xxxjjjkkk (#25049) üzenetére


#40553216
törölt tag

„sőt megsúgom, a 4 kerék könnyebben gurul, mint a 3”
No, ez éppen lehet igaz. Csakhogy nem a kerekeket használod, hanem a porszívót. Azon meg három bolygókerék jobb, mint ha négy kerékből csak kettő az. Mert a bolygókerekeken a porszívó oda megy, ahova rúgod vagy húzod, míg ez a fix kerekűre nem igaz.
A porszívókon van olyan lehetőség, hogy állítod a teljesítményt, így akkor sem szedi fel a padlószőnyeget, ha a koszt már felszedte róla. De emellett van pl. turbó-vagy akár elektromos kefe, ami kifejezetten a szőr felszedésére használandó. Ahogy néztem, a te gépedhez is lehet kapni. Nyilván nem véletlenül.

(#25054) Csabroncka válasza polonic (#25048) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Arról nem is beszélve, hogy sokkal tisztábbra mosogat! A vízfelhasználást sok mindennel lehet ma már jelentősen csökkenteni, ide tartoznak az új típusú zuhanyfejek, csaptelep diffúzorok, WC csésze öblítő rendszerek.

"in medias res"

(#25055) xxxjjjkkk válasza #40553216 (#25053) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Biztos lehet kapni, én még nem találkoztam vele, bár nem is kerestem.
A teljesítmény szabályzásra van egy ősi módszer, a csövön az a tologatós biszbasz.
A kerék kérdéshez, a két fix+1 bolygó az általános annál jobb, de nekem még ott sem merült fel, hogy probléma lenne a kezelése. Szerintem túltárgyaltuk.
Ha meg már méret harcolunk, a karchernek is ott a wd2 wd3 stb, mindből van home edisön. Jaj az sárga, az sokkal jobb, de ugyan ez. Csak az nem az ipari, mert az a szürke. Szerintem a méret kérdésen is átléphetünk.
Ebbe az árba szerintem nem találtok hasonló teljesítményű gépet, nekem nem sikerült. És most arról ne is beszéljünk, hogy ez 10x akkora igénybevétere van tervezve, mint a heti porszívózgatás.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#25056) krx21 válasza Csabroncka (#25054) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy minimális diffúzor kellemessé teszi a víz folyását... Bár ha nagyon habosít, az már idegesítő. Visszont víz sporolásra miért is lenne alkalmas??? Ha megtöltök vele egy pohár vagy kád vízet, az bizony ugyan annyi... :DDD

(#25057) Csabroncka válasza krx21 (#25056) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Zuhanyozni is lehet órákon keresztül...

"in medias res"

(#25058) krx21 válasza Csabroncka (#25057) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, hogy lehet... De ez hogy jön ide? A legtöbb esetben a víz mennyiségét nem lehet megsporolni, akárhogy porlasztód... Gondolom neked sem kellene 1 korsó hab, 1 korsó sör helyett... :N

[ Szerkesztve ]

(#25059) #94529552 válasza krx21 (#25058) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nézz utána, jól mondja Csabroncka, mert tényleg létezik a víztakarékos zuhanyfej. Nem ide való példa, de ha már a porlasztót említed: öntik az üzemanyagot a motorba, vagy porlasztják.

(#25060) Mr.Csizmás válasza #94529552 (#25059) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aldi 3k 5 üzemmódos vs. szocreál bakelit

elsővel érezhetően tovább tartott az X kapacitású bojler kifogyasztása. kár hogy leejtették egyesek, és eltört :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25061) krx21 válasza #94529552 (#25059) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézd 1 liter víz az porlasztva is 1 liter... Mondjuk én inkább fürdők, mert nekem a tisztálkodás, szieszta is egyben. :K De mint említettem már, a túlporlasztott, túlhabosított folyás kifejezetten idegesít. Valamint ehhez víztakarékosságot kapcsolni, erős marketing... Itt nem autómosásról van szó, ahol igaz lenne. Bár lehet, hogy valaki gőzborotvával zuhanyzik. :DDD Én szeretm érezni a vízet, nem a nyomást, ami kis tömégű vízből jön.
Attó függetlenül, jó hogy mondod, mert csereérett a zuhanyfejem. Körbenézek...

[ Szerkesztve ]

(#25062) #94529552 válasza krx21 (#25061) üzenetére


#94529552
törölt tag

Porlasztani azért ezek nem tudnak(túlporlasztás kizárt), nem erről van szó, de tényleg takarékosak. Látni nem lehet, hogy spórolósabb. Én így látom, és úgy látszik többen is hasonlóan vélekednek. Ahol a legtöbben maxra csavarják a melegvizet, és akár órákig zuhanyoznak(a nők és a gyerekek is), ott tényleg segít. De mondhatnám még a mosdást, fogmosást, folyó víznél való mosogatást is, ahol a diffúzornak van jó hatása. Nem sok, de számít az is.
Tudom, jó kis relax a kádban fürdés órákig :R , esetleg könyv olvasás, és egy kis szundi is.

(#25063) dh66e válasza krx21 (#25061) üzenetére


dh66e
veterán

Kicsit sem jól közelíted meg a kérdést.Egy hagyományos zuhanyfejen ugyanannyi idő alatt akár 2x több víz is lefolyik mint egy takarékoson.
Könnyű leellenőrizni egy kádban ha be van dugva. :)

[ Szerkesztve ]

(#25064) w.miki


w.miki
veterán

Tudnátok linkelni ilyen takarékos zuhanyfejet, és csap diffúzort?
Kínából rendeltem egy 300 lyukast, az nagyon jó volt, de 1 év alatt szétment :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25065) krx21 válasza dh66e (#25063) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt tudom, persze... Ugyan annyi idő alatt kevesebb víz jön ki... Nekem ez nagy hátrány, több idő mire megtelik a kád vízem... :DDD
De amúgy víztakarékossági szempontból ez is leginkább gyereknél működik, akik tényleg időre nyitják meg a csapot, mondjuk fogmosásnál. Én mennyiségre használom... Meg mondjuk egy jó fej, jó lehet zuhanyozásnál, azt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#25066) dh66e válasza krx21 (#25065) üzenetére


dh66e
veterán

Kád csaptelepnél nincs értelme természetesen,de ezt kb szerintem itt mindenki tudja.Zuhanyfejről van szó meg mosdó csaptelepről.

(#25067) krx21 válasza dh66e (#25066) üzenetére


krx21
nagyúr

Mosdó csapnál sincs... :N. De igen, szerintem is mindenkinek tiszta...

[ Szerkesztve ]

(#25068) Mr.Csizmás válasza w.miki (#25064) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

500 ft lesz áfával a tanácsadás, holnaptól aldi :))

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25069) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#25068) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sukár lesz hat hónap múlva piszkálgatni a vízkövet a szilikon fúvókákból hogy ne a szerjózsa minden irányába pisiljen a rauzsa.

(#25070) Csabroncka válasza DeFranco (#25069) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt ugye tudod (elsősorban a minőségibb fejekre gondolok), hogy a szilikon fúvókákat kézzel mechanikusan tudod a vízkőtől megszabadítani - így van kitalálva, csak meg kell dörgölni :) A gond akkor van ha sz@r a szilikon minősége és felkeményedik - na akkor már nem dörgölöd :DDD

"in medias res"

(#25071) DeFranco válasza Csabroncka (#25070) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aztán vagy kijön vagy nem az a méretes lapka ami olyan szépen szeret keresztbe fordulni és eltéríteni a víz útját...

én találtam a bauhausban egy fém lapos tekerhető fejes (vízáram) zuhanyfejet, 800 Ft-ért, 10 éve azt használom, nem rég tettem fel a másodikat, az első szétesett, na de ennyiért...

(#25072) pjen válasza DeFranco (#25071) üzenetére


pjen
félisten

Én is jobb szeretem a szétszedhető,tisztíthatót.Azért olyan borzasztóan nem lesz több a víz számla.Ha mégis akkor többet fizetek.

(#25073) st6969 válasza DeFranco (#25069) üzenetére


st6969
őstag

:DD :DD :C

(#25074) #94529552 válasza pjen (#25072) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van szétszedhetős? A mostaniaknál még nem láttam olyat.

(#25075) Csabroncka válasza #94529552 (#25074) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szinte mindet szét lehet szedni, csak a közepükön lévő műanyag gombot kell kipattintani és ott a csavar.

"in medias res"

(#25076) attiati


attiati
veterán

szerintetek a bambusz fakanál jó?
(pepco-ban néztem, 4db 500 ft kb)
vagy maradjon a hagyományos?

[ Szerkesztve ]

(#25077) #40553216 válasza xxxjjjkkk (#25055) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Nilfisk oldalán találsz.

„A teljesítmény szabályzásra van egy ősi módszer, a csövön az a tologatós biszbasz.”
:DDD

„A kerék kérdéshez…”
Nagy magabiztossággal kijelentettél egy dolgot, ami nem igaz. A többi már csak maszatolás. A Trabant és az S600-as is elvisz A-ból B-be.

Olyan hévvel véded, amit senki nem is támadott, hogy egyértelmű, magadat is meg kell győznöd, hogy jól választottál.

(#25067) krx21
Amennyiben a kezed is úgy mosod, hogy feltöltöd a kagylót, akkor tényleg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25078) xxxjjjkkk válasza #40553216 (#25077) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem védem én, egyszerűen olyan érveket hoztok fel, amik nem állják meg a helyüket

kb annyira érdekel a kerék, amire látatlanba rámondjátok, hogy szar, mint az, hogy a feng sui hoz passzol-e az alakja, nyilván nem idióták tervezték, ha annyira kezelhetetlen lenne, akkor 4 bolygó lenne rajta

szokásos dolog, hogy vannak érdek emberek, akik valamit védenek, és minden más, csak szar lehet, pl telefon topicba csak a szamszung, klimánál, a daikin stb

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#25079) krx21 válasza #40553216 (#25077) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem töltöm fel persze. De mint mondtam én adott mennyiséget nyitok meg a kezemre is, ha akarom akkor kicsit nyitom meg...

(#25080) blattida válasza krx21 (#25079) üzenetére


blattida
nagyúr

Az adott mennyiséget méred vagy érzetre? Mert utóbbi esetében bőven lehet spórolni a perlátorral. Akkor is, ha csak egy kicsit nyitod meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25081) krx21 válasza blattida (#25080) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi a kérdést! Persze, hogy érzetre... Csak engem nem tud átvágni a túlhabosított víz, egyszerűen érezni, hogy nincs annyi. Érzetre mindenképpen más a kezeden fél deci vagy 1 deci ezen nálam nem változtat, hogy hogy kerül a kezedre. Nálam olyan perlátor van ami egy kicsit kellemesebbé teszi a folyást, de nem túlzottan habosít...

(#25082) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Olyan kontkat-grillt keresek, aminek a teljesítménye legalább 2kW, tapadásmentes, és a sütőlapba beépített fűtőszála van. Neten böngészve ilyeneket találtam, mint a Delonghi 1012 (1020 és 1030), illetve a Breville BGE820, amit elvileg több néven is gyártanak (Pl Sage).
Illetve kérdés, hogy szerintetek mennyire fontos a gofrisütő forma? A sima sütőlapon (vagy 1 sima+1 bordázott) nem lehetne gofrit sütni? A forma a családi sütésnél nem lényeges.

Van tippetek, melyik márkát lenne érdemes keresni, illetve hol?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#25083) blattida válasza krx21 (#25081) üzenetére


blattida
nagyúr

Senkit sem kell átvágni, de az a 30-40%-al kevesebb víz is bőven elegendő kézmosáshoz, zuhanyzáshoz, mosogatáshoz Tudom, milyen a különbség, magam is használok ilyet is, olyat is, csak nem foglakozom a habosodással.
Téged tudati szinten zavar a dolog, ettől még jó és hasznos a perlátor, csak, természetesen, nem minden esetben van értelme.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25084) Mr.Csizmás válasza vaakuum (#25082) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

clatronic? a Lidl-es Silvercrest oem változata. [link] mondjuk akcióban már volt 6-7k is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25085) blattida válasza vaakuum (#25082) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Bármilyen felületen megsüthető a gofri tésztája, csak más kérdés, hogy úgy nem lesz autentikus gofri, ha nem gofri rácsos lapon készül.

Teljesen mindegy a márka, a kontakt grill nagyon egyszerű szerkezet, ha van benne hőmérséklet szabályzás is, akkor az már megfelel bármilyen kontakt grilles feladatra.
Persze a márkák dizájnt is jelentenek, de az más kérdés, olyat válassz, ami teszik és a kívánt képességekkel rendelkezik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25086) julius666


julius666
addikt

Na ha van itt ilyen topic, megosztom a saját tapasztalataimat is kis asztali (6 terítékes) mosogatógép témában. :)

Disclaimer: első mosogatógépem, nincs összehasonlítási alapom más modellekkel.

Mi Hyundai DTB656DG8-t vettünk tavaly decemberben. A kategóriájában nincs sok induló sajnos, funkcionálisan kb. ugyanazt tudják, tippre nem lehet nagy különbség belső szempontjából sem. Mi elsősorban a kinézete miatt döntöttünk a modell mellett (elég látványos a konyhában, azt a ~10k felárat nekünk megérte), ha ez kevésbé lett volna hangsúlyos, nyugodt szívvel vettem volna mondjuk a HYUDTB656DW8-t is, olcsóbban.

A 6 teríték a gyakorlatban azt jelenti, hogy nekünk ketten a párommal kb. pont elég, hogy magunkra főzőcskézünk. Több főre rendszeres főzés mellett már nem javasolnám. Nekünk átlagban napi 1 mosás gyűlik össze (ha nem főzünk akkor 2-3 nap alatt 1, hétvégén leginkább napi 2).

A víz/villanyszámlán én nem éreztem változást őszintén szólva, igaz mi alapból kevés vizet fogyasztunk, meg hát egy nagyobb családhoz képest nálunk gyak. nincs is mosogatnivaló. :)

Előnyök:
- Egyedül élőknek, pároknak optimális méret.
- Nagyon szépen elmosogat
- Elég takarékos, öblítő, só alig fogy, egyedül a mosogatószer (tabletta/por/gél), ami fogyóeszköz

Hátrányok:
- Lehetne "belmagasságra" esetleg kicsit tágasabb, a nagy lapostányérjainknál, mélyebb edényeknél már van, hogy kicsit szorul (még nem karcolódott a belső borítás szerencsére).
- A programok elég lassúak, ez ritkán gond, de akkor elég bosszantó
- Az edények nem száradnak benne meg a "szárítás" fázisban, csak ha kinyitod az ajtót utána pár órára
- Mosogatógép tabletta nem mindig esik ki a tartóból. A tartó mellőzése és a tálcára "behajítás", amit neten találtam tanácsként annyira nem jött be, előmosás alatt ~70%-ban már feloldódik a tabletta, néztem. Áttértünk a Müllerben kapható mosogatógép gélre illetve porra, azt szépen kimossa a vízsugár, még nem volt vele probléma (fajlagosan olcsóbb is, nem mellesleg). :)

Egy mosás ára úgy számoltam, 35-40 Ft-ra jön ki (víz: ~5 Ft, áram: ~20 Ft, mosogatószer: 10-20 Ft). Ha a megspórolt munkát, szem elől eltűnt halmozódó szennyes edényeket nézem, nekünk elég hamar "megtermeli" a bekerülési költségét, jó vétel volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#25087) ribarszki válasza julius666 (#25086) üzenetére


ribarszki
őstag

De lett volna helyetek a konyhában normális mosogatógépre is? Vagy a méret ennyire bekorlátozott titeket?

Ja értem, nem a kinézete miatt döntöttetek az asztali mellett, hanem mert csak ilyen fért be, s a kettő közül ez nyert, a kinézete miatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#25088) Arni9010 válasza julius666 (#25086) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én 3 éve vettem egy Candy CDCF 6 szabadon álló mosogatógépet :)

Ez is 6 terítékes, a fő ok az volt, hogy a konyha a panelban úgy lett kialakítva az előző tulaj által, hogy nem lehet sehova beépíteni normál nagyságú mosogatógépet, csak a konyhaszekrény teljes átalakításával.
Így inkább vettem egy ekkorát, és simán elfér a mosogató alatt a szekrényben :DDD

A tapasztalataim hasonlóak, 1-2 emberre bőven elég, kényelmes.
- Vízfogyasztás terén én sem vettem igazán észre különbséget.
- A szivattyúja kicsit hangos néha, de új korától ilyen, úgyhogy nagyon nem aggódok miatta :)
- Tabletta problémám nekem nem volt a Candy-vel.
- A hosszú programokon ennél nincs gond a szárítással, rendesen leszárít mindent, rövid programon persze vizesek maradnak a cuccok.

(#25089) julius666 válasza ribarszki (#25087) üzenetére


julius666
addikt

Igen, jól értetted, a kicsik közül volt döntő a kinézete miatt ez.

Férni amúgy fért volna nagyobb, álló is (alapterületben talán azok még kisebbek is, kevésbé szélesek). Őszintén szólva én féltem is attól, hogy kicsi lesz, a barátnőm erőltette ezt, mert a több terítékes, két polcos gépek feleslegesen nagyok nekünk. Vagy félig üresen járatnánk egy nagyobb gépet, vagy nem lenne már tiszta edényünk kb, mire összejön egy "rendes" mosás. Utólag neki volt igaza, elég ez is, így pedig most, hogy egy kisasztalon csücsül, szépen elférnek alatta a mindenféle mosószereink. :)

#25088 Arni9010: köszi a saját tapasztalatokat!

Ezt a szárítást egy helyen a mi készülékünknél azt hiszem olvastam is, mint negatív véleményt, szóval akkor a gép saját hülyesége (a közel 3 órás ECO programnál sem száradnak meg teljesen jól a cuccok). Szerencsére számomra annyira nem zavaró, együtt lehet élni vele.

A tablettatartóból hogy nem esik ki a tabi, azt viszont nagyon sok helyen olvastam neten, teljesen változó készülékeknél.

[ Szerkesztve ]

(#25090) ribarszki válasza julius666 (#25089) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálunk a 12terítékes is 2 naponta megy, pedig "még" csak 3-an vagyunk :D Persze ez szokás kérdése. Nekünk a mosogatógépből nem létezik olyan, hogy elég nagy :)

A szárítás az valami egyedi dolog lehet, mert ha szépen végigfut a program, akkor leszáradnak az edények teljesen. (Kéveve ahol megáll a víz, pl bögrék alja)

A tabletta nálunk csak akkor akad be, ha nem tud kinyílni a tartó fedele, pl egy magas söröspohár van előtte. De a gélnél van olcsóbb megoldás is. A Müllernek van sajátmárkás mosogatópora. Nagyon tuti! Mi sokáig használtuk!

(#25091) krx21 válasza blattida (#25083) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam a csaptelep nem ON/OFF-os, hanem analóg módon állítható... Tehát úgy nyitom meg ahogy akarom, valamint a vízfogyasztás igényemet nem befolyásolja a kifolyó víz (nem valós) vastagsága amit a perlátor okoz.

"de az a 30-40%-al kevesebb víz is bőven elegendő kézmosáshoz, zuhanyzáshoz, mosogatáshoz"

Miért gondolják sokan hogy mindenki maxra tekeri a csapot és adott ideig folyik mindig a víz. Mert csak ebben az esetben spórolsz a mesterséges fojtással...
De mint mondom, ahol nem racionálisan használják a csapot, például oviba a gyerekek sorba állnak a kézmosáshoz, ebéd előtt. Na ott lehet spórolni... :K

(#25092) dethroner válasza DeFranco (#25069) üzenetére


dethroner
veterán

Minek azt piszkálgatni? 1 liter vízkőoldót párszor átönteni a fejen, utána kis időre egy kicsit beleáztatni és hónapokig jó. Én legalábbis így csinálom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25093) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
Próbáltam visszaolvasni mikró ügyben, de nem találtam olyat, ami nekem megfelelne.

Az elvárásaim:
- A nyitása ne gombos legyen
- ~1:30-ig tekerővel lehessen 10mp-ként állítani a melegítés időtartamát
- Óra legyen rajta
- Melegítsen rendesen, ne csak a tányért. Másra nem lenne használva
- Árban 20-30k közt szánok rá

[ Szerkesztve ]

(#25094) Ádám16


Ádám16
addikt

Hűtőszekrényt tekintve Ezt a Bosch-t találtam számomra a legjobbnak. Árukeresőn 127-től indul. Van ennél most jobb vétel, ami hasonló paraméterekkel bír?

[ Szerkesztve ]

(#25095) Csabroncka válasza Ádám16 (#25094) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagyon jó áron van! Még ezt nézd meg, de a hűtőt mindenképpen élőben, hogy lásd a rekeszeket.
Én nem vagyok oda hosszútávon az elektronikus szabályzásért, és a ledes visszajelzőpanelért - de legyen ez az én bajom (mondván ami nincsen az nem romolhat el).

"in medias res"

(#25096) blattida válasza krx21 (#25091) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs on-of csaptelep, viszont, bármennyire is nyitod meg (leszámítva, természetesen a csepegtetést), mindenképp spórolsz valamennyit a perlátorral, ha csak nem állandó vízmennyiségeket használsz, de már jelezted, hogy nem. Tök mindegy, milyen vastag a vízsugár, a vastagsága is mindig valós, csak a konkrét víztartalma kevesebb, függetlenül attól, hogy Téged befolyásol e a vízsugár vastagsága vagy sem, éppen ezért lehet vele spórolni

Senki sem gondolja azt, hogy mindenki maxra nyitja a csapot és nem zárja el, viszont, az nyers fizika, hogy a racionális vízhasználat mellett is spórolsz vele, csak kevesebbet, az meg konkrétan nem igaz, hogy csak maxra nyitott csapnál spórolhatsz vele, mivel mindig kevesebb víz folyik el a perlátor mellett (kivéve a csöpögtetést, de az nem normál csaphasználat), ha nem konkrét vízmennyiséget vételezel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25097) attiati


attiati
veterán

Mit gondoltok a Proficook FR1038 dupla olajsütőről?
Tök laikus vagyok a témában, 8500 ft-ért vettem akcióban (de még nem használtam).

Megéri ilyen fűtőszálas olajsütőt venni egy sima teflonos edénnyel szemben, vagy a forgótartályos fritőzökkel szemben?

(#25098) Zeki válasza attiati (#25097) üzenetére


Zeki
nagyúr

5 liter olaj, 3 kiló kajához. Nagy bulihoz jó lehet, ha gyorsan akarsz sokat sütni.... nem spórol semmivel.

(#25099) attiati válasza Zeki (#25098) üzenetére


attiati
veterán

De 1-2 főre meg nagy, nem? Ezekbe lehet kevesebb olajat is tenni, ha kisebb adag kaja kell?

30e ft-ot meg sajnálnék egy forgótartályos 2l-es fritőzre.
Vagy jó a régi klasszikus megoldás, hogy teflonos edényben sütögetni?

[ Szerkesztve ]

(#25100) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Konyhai elszívóban milyen időközönként kell carbon szűrőt cserélni? Konkrétan olyan, mint itt alulról a második (sajnos nem lehet közvetlenül linkelni).

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.