Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Morris válasza Ádám16 (#25094) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ilyen van. Jó!

(#25102) #94529552 válasza attiati (#25099) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az nagycsaládosoknak való. Sajnos van egy minimum olajszint, ami kell bele, ezért nem lehet kevesebb olajjal használni. Lidl-ben láttam hasonlót, de kisebb kapacitásút. A forgótartályosban talán nem vesz magába annyi olajat az étel, ezért egészségesebb. Az ebay-en láttam forrólevegős sütőt, ami olaj nélkül megy, az még jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25103) Csabroncka válasza albiosz (#25100) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt látod rajta amikor nagyon telítődik porral és olajjal, megnehezül, összeesik az anyag, és nagyon zsíros - na akkor már egészen biztos, hogy csere érett.

"in medias res"

(#25104) #40553216 válasza xxxjjjkkk (#25078) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hogy érdekel-e a kerék, az csak abból derül ki, hogy említed-e vagy sem.
Te kifejezetten hangsúlyoztad, hogy a négy (két fix+két bolygó) kerék jobb, mint három (bolygó). Ami nem igaz. Érdekes, az olcsóbb gépeken a te gépeden lévő megoldás (esetleg csak egy bolygóval) van, a drágábbakon meg jellemzőbb a három vagy négy bolygókerekes. Bár erre is van ellenpélda: a Boschnak is van 20-30e Ft-os gépe 4 bolygóval, nekünk meg a tavaly szeptemberig használt Thomas Vario 20-as alsó kategóriás vizes-száraz takarítógép, míg az Electrolux még a legdrágább gépeire sem rakja.
Persze, ezek csak olyan kis bisz-baszok, ahogy a teljesítményszabályozás nem fals levegő beengedés.

(#25091) krx21
A két mód között az a különbség, hogy ha normál csaptelepen engedsz át kevés vizet, az vékony sugárban csurog, ha meg ugyanezt a mennyiséget perlátorral, akkor gyakorlatilag szétteríted, így nagyobb hatékonysággal mossa le a lemosni valót. Ha a kertben locsolsz vagy az autót mosod le, akkor is jobb valami „porlasztó”fejes, mint a levágott gumicső végén kilépő vízsugár, nem?

[ Szerkesztve ]

(#25105) #40553216 válasza attiati (#25097) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezekkel az a baj, nem csak, hogy egyszerre kell sok olajat tölteni bele (és itt mindegy, tele rakod-e), hanem az is, hogy azt az olajat ki is kell használni, azaz gyakorlatilag minden nap olajban tocsogó valamit kell ennetek. Mert így egyszerre mindig több liter olaj romlik meg, ha használod, ha nem. A régi módszer itt spórolósabb.

[ Szerkesztve ]

(#25106) pjen válasza #40553216 (#25104) üzenetére


pjen
félisten

Azért a kertben sokszor jó a sugár,és autó mosásnál is.

(#25107) krx21 válasza blattida (#25096) üzenetére


krx21
nagyúr

Ebben nem nagyon lehet meggyőzni, főleg hogy próbáltam. Egyszerűbb, ha a mosdó alatt lejjebb zárod a főcsapot... :DDD

(#25108) Sinisi


Sinisi
senior tag

Nálunk is perlátor van fent a fürdőszoba csapjánál. Nem elég meredek a lejtése a lefolyó résznek (egyelőre)... :/
Fogmosás közben nagyon "szép" látvány tud lenni ha nem folyik le a... Szóval +1, hogy nem csak a teljesen megnyitott állálsnál érezhető a hatása. Egykaros (nem kell tekergetni)... ua. állásnál kevesebb vizet enged át pl. a 6l vs. 3l-es. Persze ez a vízsugár erősségén (ahogy mossa az ember a kezét) érezhető.

(#25109) pjen válasza Sinisi (#25108) üzenetére


pjen
félisten

Ha megveszem a csapot gyárilag van rajta perlátor,hiszen nélküle össze vissza folyik a víz+sok csap furán is néz ki ha kiszerelem.

(#25110) blattida válasza #94529552 (#25102) üzenetére


blattida
nagyúr

A forrólevegős sütő lehet, hogy egészségesebb kajákat eredményez, de sokkal hosszabb idő alatt készülnek így el az ételek, másrészt, egy csomó kaját nem is lehet benne elkészíteni vagy normálisan megsütni. Ez a cucc csak a marketingesek szerint jó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25111) albiosz válasza Csabroncka (#25103) üzenetére


albiosz
őstag

Most cserélem először, az előző tulaj szerintem még soha nem tette és nagyon nem mai darab a készülék. :)

Saccra mondjuk 3 hó vagy 1 év? Melyikhez lehet közelebb? Azért érdekel csak, hogy rendeljek-e többet vagy elég 1 egyelőre. Ha mondjuk 1 év a csereperiódus, akkor nem rendelek többet.

(#25112) krx21 válasza pjen (#25109) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, nekem a gyárival nincs is bajom, szebben folyik a víz. Viszont a túl levegősített idegesít...

(#25108) Sinisi: Senki nem mondta, hogy csak teljes megnyitás esetén van hatása... Mindig kevesebb víz folyik ki. Ha azt akarom, hogy kevesebb folyón, kisebbre nyitom a csapot, ennyi.
A gyári perlátor minden fokozaton szép folyást eredményez. Egy túllevegősített perlatorral nem akarom elvenni a lehetőséget, hogy "rendesen" is meg tudjam nyitni a csapot.

[ Szerkesztve ]

(#25113) attiati


attiati
veterán

Es akkor ti mit hasznaltok hasabburgonya es rantott hus sutesre?

(#25114) polonic válasza attiati (#25113) üzenetére


polonic
félisten

Rántott húshoz kerámia serpenyő minimális zsiradékkal vagy csak simán a sütőben. Nem lesz olajos a cucc így.
Hasábburgonyát nem eszünk, ha talán mégis, nagy ritkán, akkor a serpenyőben több olajjal.

(#25115) pjen válasza albiosz (#25111) üzenetére


pjen
félisten

Az attól függ mennyit és mit főzöl.Mennyire bírod a szagokat.Nekem két hét után már büdös volt,vissza állítottam kéményesre.

(#25116) ribarszki válasza attiati (#25113) üzenetére


ribarszki
őstag

Serpenyőt. Van egy kimondott sültkrumplis serpenyő, és abban. Rántotthúst másikban, annak kevesebb olaj is elég. De ahogy írták, tök jó a kerámia serpenyő is.

Anyunak van fritőze! A szekrény tetjén kb 20 éve :DDD

Pedig régi, komoly Tefal márka, és még nem a made in China korszakból. Szóval tényleg minőségi darab. Kb 5x volt használva, majd rájöttek, hogy ez nem pénztárca barát. Pláne abban az időben. Egyszerűen nem tudták kihasználni 4 fős család esetén sem. Rahedli olaj kell bele, és vagy leszűröd, vagy cserélgeted. Nem éri meg..

[ Szerkesztve ]

(#25117) #94529552 válasza blattida (#25110) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért kipróbálnám, hogy milyen, de nem 50-60k-ért, vagy még egy forgókosarast olajsütőt is. Hát igen, bizonyos ételek esetén elkerülhetetlen az olajsütő.
attiati Kókuszzsírral egészségesebb a sütés.

(#25118) blattida válasza #94529552 (#25117) üzenetére


blattida
nagyúr

Volt szerencsém mindegyikhez, a forrólevegősek nagyon vackok, mert borzasztóan lassúak és semmit sem lehet bennük igazán jól elkészíteni, az vegye, aki hozzáadott zsiradék nélkül akar sütni és nem számít, hogy milyen lesz a végeredmény, a forgókosaras olajsütő meg rosszabb, mint a hagyományos, mert sokkal lassabban sül meg benne minden és nem is olyan szépre, egyetlen előnye, hogy kevesebb olaj kell bele.
Aki sok sült krumplit fogyaszt, annak jó az olajsütő, minden más esetben felejtős (kivéve az üzemi/ipari használatot, de az más...).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25119) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Keskeny kivitelű (45cm széles, 9-10 terítékes) beépíthető mosogatógépet keresek, max. 100 ezerig.
Eddig egy Bosch-sal szemeztem (SPV40E70EU, 96e Ft), viszont erre csak 2 év gari van.

Most nézem, hogy edigitalban akciós egy Candy (CDI 2D949), kb. ugyanazt tudják, csak erre 5 év gari van, és 75e Ft.
Szerintetek megéri kockáztatni? Hallottam már mindenfélét a Candyről, de azért 5 év gari, mégiscsak jól hangzik..

(#25120) DeFranco válasza attiati (#25113) üzenetére


DeFranco
nagyúr

zománcozott serpenyőt használj, az a legalkalmasabb. a teflon sem erre való, sok mindent kiéget a forró zsiradék a bevonatból (más lenne a helyzet ha az ideális 160-180 fokon tudnád tartani), az olajsütő meg gazdaságtalan.

(#25121) pjen válasza emitter (#25119) üzenetére


pjen
félisten

Bosch ra nem z tudsz kiegészítő garit venni?

(#25122) blattida válasza DeFranco (#25120) üzenetére


blattida
nagyúr

Ma már nincsenek jó minőségű zománc bevonatú edények.
A mostani pfoa mentes teflon bevonatok akkor is veszélytelenek, ha átlépi a hőmérsékletük a kritikus 260C fokot, főzőlapon meg eleve nem lehet elérni ezt a hőmérsékletet.
Az olajsütő meg nem eleve gazdaságtalan, hanem vannak olyan változatai, melyek valóban azok, de a kimondottan sok olajban történő sütésre messze a merülő fűtőszálas olajsütők a legalkalmasabbak, gazdasági és praktikussági okokból is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25123) DeFranco válasza blattida (#25122) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy lángossütőnél tényleg nem gazdaságtalan egy medencényi olajban sütni.

"Ma már nincsenek jó minőségű zománc bevonatú edények."

"A mostani pfoa mentes teflon bevonatok akkor is veszélytelenek, ha átlépi a hőmérsékletük a kritikus 260C fokot, főzőlapon meg eleve nem lehet elérni ezt a hőmérsékletet."

vitatnám. a bonyhádi termékekkel nekem jó a tapasztalatom, a látás csodájával megállapítom, hogy a felület intakt és deformáció és sérülésmentes.

ugyanekkor a jó minőségű (tefal, bonyhádi, stb.) teflon bevonat meg szeret hólyagosodni az intenzív használattól amit köszönöm de nem ennék meg akkor sem ha egy internetes ember leírja nekem, hogy bizony az a ragasztó ami a hő hatására elengedett és belepárolgott az ételbe az külön vitaminban és élelmi rostban gazdag veszélytelen anyag.

valamint azt vegyük már át akkor még egyszer, hogy egy zománcozott ésvagy inox serpenyő amit egyébként az olajsütésen kívül másra is használhatok, az igény szerint választhatom meg a méretét (és így a felhasznált olaj mennyiségét is) kisebb helyet foglal és még vitéz lászló is felbe tudja vele kólintani az ürdüngöt mitől lesz kevésbé gazdaságos/praktikus mint egy elektromos fűtőszállal felhevített vajling amit egyébként használaton kívül csak kerülgetni lehet valamint másodlagos haszna annyi van, hogy jól mutat rajta a csipketerítő?

[ Szerkesztve ]

(#25124) pjen válasza DeFranco (#25120) üzenetére


pjen
félisten

Egy jó vastag,rozsdamentes Tefal serpenyő?

[ Szerkesztve ]

(#25125) Joezyka válasza emitter (#25119) üzenetére


Joezyka
senior tag

nézz körül ITT eléggé sok termékre 5 év garit adnak. Én csak azért nem itt vettem a mosgatógépünket, mert a helyi boltba nálunk pont volt olyan amit akartam.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#25126) DeFranco válasza pjen (#25124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó nekem az egy kalap a zománcozottal, de legyen rozsdamentes.

a legjobb egyébként nagyanyám tízkilós román zománcosa, amit még a kgst piacon lőtt és vastagabb rajta a bevonat mint egy mai serpenyő teljes falvastagsága :D na abban olyan fengshuira lehetett sütni a rántott májat hogy még szerdán is emlegettük...

(#25127) blattida válasza DeFranco (#25123) üzenetére


blattida
nagyúr

Sok sült krumpli készítésről, sok olajban történő sütésről volt/van szó, én is ahhoz ajánlottam az olajsütőt, így, természetesen az olajszegény használathoz annyira nem passzol, de ezt senki sem állította.

A bonyhádival nekem pont, hogy kimondottan rosszak a tapasztalataim, mármint a mostani újakkal, mert a régiekkel nincs gondom, azokat használok is, ellenben a mostaniakkal, melyekről nagyon könnyen leválik a zománc bevonat és/vagy parciálisan megég, onnantól kezdve meg használhatatlan lesz/lett.
Nekünk 10+ éve vannak tefal teflonos edényeink, az általad tapasztaltakkal egyszer sem találkoztam, ellenben a karcállósági problémákkal igen, igaz, ezek sok év alatt jöttek elő. A bonyhádi teflon bevonata egy hulladék, saját tapasztalat, egész pontosan annak rögzítése borzalmasan szar.

Már írtam, tehát annak, aki sokat sütne sok olajban, annak jó választás egy normális olajsütő, annak viszont, aki nem használ sok olajat, annak, értelemszerűen nem. ;)

pjen
Természetesen, az is jó a célra.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25128) polonic válasza blattida (#25127) üzenetére


polonic
félisten

A bonyhádi szerintem is egy hulladék. Nem volt sok éves, szerintem 5 sem, de a teflon lejött róla. Ki is vágtam a francba.
Anyám tefal telfonos cuccai már régiek és jól bírják.

Nekünk pedig tefal kerámiabevonatos van, eddig nagyon jó. Zsiradék sem kell, nem tapad oda semmi, ellenáll a karcoknak
Meg wmf edények, ezekkel is elég jó a tapasztalat.

(#25129) DeFranco válasza blattida (#25127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a bonyhádi teflon tényleg gázos lett, mi is ráfutottunk. az anyag megvan benne, a serpenyőben is, a bevonatban is de a rögzítése pocsék. ebben egyetértünk.

a zománcozottakkal nekem nem volt bajom, igaz ritkán van olyan, hogy meg is veszem, mert sok hibás, hólyag, zárvány van benne, amit inkább ott hagyok pont az általad is írtak miatt. ami viszont sima, hibátlan, az jó bírja.

(#25130) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok,

melyik mosógép ajánlott 100-150 ezer Ft közt?
LG-ket néztem, (44-es mélység), de nincs vízzár. ez elég nagy gond nem?

üdv :R

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#25131) blattida válasza Joezyka (#25125) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért ez a garancia plusz szolgáltatás egy csalafinta dolog, mert minden évben kell hozzá ingyenes felülvizsgálat, amit ha kihagysz, ugrik a plusz 3 év gari, illetve kiszállásonként kell fizetni 7500 pénzt.

^Boss
Az, hogy nincs benne vízkár elleni védelem, önmagában nem baj, mert csak igen ritkán van rá szükség, viszont, ha éppen mégis jó lenne, akkor viszont nagy gebaszt tud okozni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25132) ^Boss válasza blattida (#25131) üzenetére


^Boss
őstag

mi ajánlható akkor ilyen kategóriában? előremutatónak tűnik ez a direct drive, tetszik a kompakt mélység is, de elég vicc egy ilyen ócskább gépekben alap funkciót kihagyni.
mást vegyek vagy még ennek ellenére is az LG a legjobb?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#25133) emitter válasza pjen (#25121) üzenetére


emitter
őstag

de, tudok Boschra is extra garit, +3 év 16e Ft. De akkor már 110 ezernél tartok, míg a Candy ugyanennyi garival 75e. Inkább csak mint márka után érdeklődtem, hogy mennyire megbízható.. Ha 5 év garit adnak, akkor csak nem olyan rossz.

(#25134) pjen válasza emitter (#25133) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos a Bosch-t venném,de az én vagyok.

(#25135) julius666 válasza attiati (#25113) üzenetére


julius666
addikt

Nekem indukciós főzőlapra a már mások által is említett olcsó kis méretű zománcos edény, bele filléres fritőz ráccsal hibátlan. Űrtartalom és olajmennyiség természetesen a szükségletekre szabva. Fel se merült bennem soha külön elektromos ketyere beszerzése, pedig én szeretem nagyon a hasábot.

Anyáméknál a gáztűzhelyen anno kicsit más volt a képlet, ott sokkal jobban oda tudott égni a zsír, ráégett az edény oldalára, ragadt, tiszta hányás volt az egész.

Szóval főzőlap függő is, mennyire kényelmes azon hasábot sütni.

(#25136) blattida válasza ^Boss (#25132) üzenetére


blattida
nagyúr

Amúgy teljesen rendben van az lg.

emitter
A candy egy olcsó, dizájnos olasz márka, abszolút nem a tartósság és a megbízhatóság szimbóluma, ettől függetlenül megvehető, mert addig működni fog, ameddig a garanciája szól. Viszont használhatóság, zaj szempontjából a bosch mindenképp jobb választás lenne. Ennyiért a bosch sem lesz működőképesen matuzsálem korú, de hosszabb élettartammal lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25137) dh66e válasza blattida (#25136) üzenetére


dh66e
veterán

10 éves a candy mosogatógépünk,ami átlag 2 naponta megy. :) Amikor vettük pont ilyen hülyeségeket olvastam a Candyről.
Egy öt és egy 6 éves Bosch ill Whirpool gépet adtak le most cserére ismerősök.

[ Szerkesztve ]

(#25138) xxxjjjkkk válasza #40553216 (#25104) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem én hoztam fel, de legyen igazad

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#25139) #40553216 válasza blattida (#25122) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem indukciós tűzhelyen bármekkora hőmérsékletet el lehet érni. De 260 °C-nál magasabbat tuti és simán.

(#25140) pjen válasza DeFranco (#25126) üzenetére


pjen
félisten

Csak azért írtam,mert nekem az van,de a zománcos is jó.Van nekem egy régi öntöttvas serpenyőm,legközelebb kipróbálom.Csak baromi nehéz.

(#25141) #94529552 válasza emitter (#25133) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az 5 év garit azért van hozzá, hogy el lehessen adni, viszont a hasznossága majd akkor derül ki, ha netán a gariidő alatt elromlik, és hosszú hetekig kell várni az alkatrészre, Bekoval ez már előfordult.

(#25142) albiosz válasza pjen (#25115) üzenetére


albiosz
őstag

Semmi extrát, kb. 2 naponta főzünk rajta. Olajban rántani mondjuk max. kéthavonta egyszer szoktunk, de van, hogy fél évig semmit. Gondolom az lenne az igazi ellensége.

A zsírszűrő lapra írják, hogy 3 havonta cserélendő, az reálisnak tűnik nagyjából. A carbon a fenti felhasználással vajon kihúzhat 1 évet?

[ Szerkesztve ]

(#25143) pjen válasza albiosz (#25142) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,én biztos kicserélném max hvonta,hiszen nem egy beruházás.Mindenhol lehet kapni,nem kell rendelni

(#25144) albiosz válasza pjen (#25143) üzenetére


albiosz
őstag

Várj! Nem a lapról beszélünk, az nyilván gyakran cserélendő. Carbonszűrő a téma: [link] alulról a második. 7000 HUF azért egy beruházás, ha havonta cseréled és nem lehet mindenhol kapni. :)

(#25145) dh66e


dh66e
veterán

Innen rendelt már valaki porzsákot?
Elég jó árnak látom itt a porzsákot a mi gépünkhöz meg adnak egy pár ajándék cuccot is.Mondjuk ez nem gyári porzsák,nem tudom mennyivel lehet rosszabb vagy ugyanolyan minőségű az utángyártott cucc.Vennék 40-et ha rendben van és le tudva jó időre.

[ Szerkesztve ]

(#25146) pjen válasza albiosz (#25144) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit utána olvasgattam,a gyártók 3-4 max 6 havonta javasolják a cserét.Nekem 1 hónap után már büdös volt.Ez biztos függ a főzési szokásoktól.

(#25147) ribarszki válasza dh66e (#25145) üzenetére


ribarszki
őstag

40db-ot? Ha 2 havonta cserled, akkor is 7 évre elég.. Ráadásul lehet, hogy nem is jó porzsák. Szerintem előbb próbáld ki 1-2 darabbal. Én az Aspico porzsákkal jártam úgy még a Samsung gépben, hogy rosszul is tömített és szinte azonnal 1-2 porszívózás után eltömődtek a pórusai. Hiába volt tök üres a porzsák, már nem szívott semmit a gép. Nehogy ilyenbe fuss bele itt is!

A Menalux Duraflow porzsákok viszont jók! Én inkább olyat vennék..

(#25148) dh66e válasza ribarszki (#25147) üzenetére


dh66e
veterán

Igazad van most elgondolkodtam. :) Az a 40 kicsit túlzás minálunk már rég döglött lenne a porszívó meg tényleg ha nem jó az anyaga akkor kuka az egész.
Köszi a tippet megnézem vagy maradok a gyárinál.

(#25149) blattida válasza dh66e (#25137) üzenetére


blattida
nagyúr

Ne abból indulj ki, hogy 10 évvel ezelőtt mi volt, az a lényeg, hogy most mi van. Tíz évvel ezelőtt minden tartósabb volt, mint most, ez egyszerű tény. Tíz évvel ezelőtt is vacakabb volt a candy (és az összes olasz gép), mint a bosch/siemens csoport gépei, ám ettől még elmehetnek az akkori candy gépek is idáig.
Azt se felejtsd ki a képletből, hogy baromira nem mindegy, mennyit megy az adott gép, milyen vízzel és mosószerrel, mennyire takarítják stb. Ha nálatok csak kétnaponta megy a candy, az csak annyit jelent, hogy keveset van használva, alapvetően ebből fakad ez a szép hosszú élettartama. Volt candy mosogatógépem, ha még meglenne, az is 10 éves lenne, működött, tette a dolgát, nem túl jól és nem is túl halkan, de használtuk, aztán meguntam a nyűgjeit és eladtuk 5 évesen. Családon belül volt bosch és miele is (egyik sem csúcsmodell, az utóbbi használtan jutott hozzánk), mindkettő sokkal jobb volt, mint a candy.
Ahogy olvashattad, nem hordtam le a márkát és azt írtam, hogy megvehető, mert nem szar, csak hát helyén kell kezelni a dolgokat.
Lehet az a véleményed, hogy a leírt dolgok hülyeségek, de ezek nem egy ember véleményei, amit a többiek szajkóznak, hanem sokak tapasztalata, beleértve a szervizeket is.

tomtyi
Indukciós főzőlapoknál van hőmérséklet korlátozás, ami 240C fok, a fölé nem tudsz velük menni (bár a rendszer képes lenne rá).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25150) dh66e válasza blattida (#25149) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor szerencsés vagyok csak a Candyvel. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.